Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) moonlight115 válasza old rocker (#3400) üzenetére


moonlight115
tag

A forrásod rosszuk tudja. Nem hármat, hanem hatot, és nem aranyozott, hanem 24 karátos színarany, drágakő berakással, továbbá egy akciós hajvágást Bánfi hajszeszbe mártott körfűrésszel és bónuszként egy uniszex, éjjeli viseletre alkalmas, világító tetűirtó hajhálót.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3402) old rocker válasza moonlight115 (#3401) üzenetére


old rocker
veterán

igaz, aki rajongó, annak mindent megér...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3403) old rocker


old rocker
veterán

Gimis koromból, amikor még Bee Geest hallgattam...
[link]
[link]
(L:http://www.youtube.com/watch?v=QPTv7zhkdTA)[link](/L)
[link]
[link]

RIP Robin.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3404) moonlight115 válasza old rocker (#3403) üzenetére


moonlight115
tag

A Lamplightot nem ismertem. :-)

Ez a kedvencem, az egész a koncert.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3405) old rocker válasza moonlight115 (#3404) üzenetére


old rocker
veterán

Neeeeeem? Én meg igen, pedig minden igényessége ellenére ez már nem az én műfajom, ez pop.

Mellesleg 14-15 évesen a Massachusets,[link], a Rain and tears (Aphrodite's Child, a No milk today (Herman's Hermits) és B.G- Holiday volt a kedvencem. Ja, és Manfred Manntól a Ha-ha said the clown

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3406) old rocker válasza old rocker (#3405) üzenetére


old rocker
veterán

[link]
[link]
(L:http://www.youtube.com/watch?v=32bVUFshSAo)[link](/L)
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

slágermúzeum......
na, a végére valami keményebbet
[link]
[link]
[link]

[link] Mama said

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3407) old rocker


old rocker
veterán

[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3408) moonlight115 válasza old rocker (#3406) üzenetére


moonlight115
tag

A Styx nekem kimaradt.

Mi ezt fordítottuk angolórán.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3409) old rocker válasza moonlight115 (#3408) üzenetére


old rocker
veterán

jujj... egy napra már kicsit sok nekem a nosztalgiából, megyek jackparasztot nézni. Nem zörög a haraszt, ha nem bombázza jack, a paraszt.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3410) moonlight115 válasza old rocker (#3409) üzenetére


moonlight115
tag

Ha bombázza Jack, a paraszt, gombafelhős lesz a haraszt. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3411) old rocker válasza moonlight115 (#3410) üzenetére


old rocker
veterán

Iszonyat egyébként, de komolyan. Már röhög rajta, 180 részen keresztül minden "tűzvonalban" szituációban Jack bal kéz, jobb csukló, benne a slukker, ha kell, ha nem... Én nem vagyok egy gunfighter, de bizonyos szituációkban, ha crossfire-be kerül, még előnytelen is az a hülye beállás, mert egész felsőtesttel kell fordulni, amerre lőni akar... Jack nem látta a Hallgatag embert, a Hét mesterlövészt, a Volt egyszer egy vadnyugatot, vagy a Buccs Kaszidit és a Szándensz Kölyköt. A Kölyök még a hóna alól is lövöldözött, amikor beszorították őket a milicisták Boliviába. Vagy Pat Garett and Bily, the Kid...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3412) old rocker


old rocker
veterán

Jut eszembe, a Butch Cassidy és Sundance Kölyköt nem láttad? Csúcs az a film, olyan szöveg vannak benne...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3413) moonlight115 válasza old rocker (#3411) üzenetére


moonlight115
tag

Hát, lehet. De Dzsekket kiképzők tanították lövöldözni, ezt olvastam egy interjúban.

Egy kis vidám patás patás :DD :DD :DD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3414) moonlight115 válasza old rocker (#3412) üzenetére


moonlight115
tag

Nagyon nem szeretem a westernt. Nem tudom beleélni magam, igaz, nem sokat láttam, de nem is akarom nézni. Mint aki be van oltva ellene...

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3415) old rocker válasza moonlight115 (#3414) üzenetére


old rocker
veterán

Ez teljesen eltérő ... nem a szokvány western
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3416) moonlight115 válasza old rocker (#3415) üzenetére


moonlight115
tag

Jó, lehet, hogy jó film, de az akkori pisztolyokkal biztos másképp kellett lőni, a szokványos westernekben, mikor így pörgetik a coltot az ujjuk körül...az olyan röhejes. :)) Látszik, hogy nem kaptak kommandós kiképzést, és sehol egy golyóálló mellény... :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3417) old rocker válasza old rocker (#3415) üzenetére


old rocker
veterán

Az egész történet arról szól, hogy a két főhős vonat és bankrablásból él, de a legvégéig még csak embert sem öltek. Az egyik vonatrablás után egy Le Force? nevű seriff végigzavarja őket fél Amerikán. A végén felszorulnak egy sziklatetőre, nincs menekvés, le kellene ugrani a zuhatagba. Butch biztatja Sundance-t, semmi az egész, meg tudják csinálni. Sundance: Nem! Én itt maradok! - De miért?! Én harcolni akarok! A végén benyögi: nem tudok úszni! Aztán csak leugranak. Átmennek a Kölyök csajával Boliviába, jó útra térni, aztán ott is bankrablások lesz a vége. A pénzen utazgatnak, szórakoznak, aztán elfogy a pénz, Etta otthagyja őket: nem akarlak kiterítve látni benneteket... Tisztességes munkát keresnek, dehát mihez értenek: a pisztolyhoz. (A Sundance nagyon tud "kapásból" lőni. ) Beállnak kísérőnek egy mukabér szállító mellé, de útközben megtámadják őket. Az öreget lelövik, ezek elmenekülnek, de részint, hogy visszaszerezzék a pénzt, részint, hogy az öreget megbosszulják, megtámadják a rablókat. Azok vannak vagy hatan. Előtte Butch: Te Sundance... valamit meg kell mondanom... én még sosem öltem embert... Na, te is jókor mondod... Nem is tudnak rendesen boliviaiul, a banditák ott röhögnek rajtuk, hogy adjk vissza a pénzt, mert az a munkásoké... por favor... aztán lelövik a túlerőt. Fogják a pénzt, az öreg öszvérét és bemennek a faluba... (kisváros). Ez lesz a vesztük, mert az egyik kölyök felismeri az öreg öszvérén a billogot; azt hiszik, ők ölték meg az öreget. Értesíti a milíciát. Na, a trailerben az az utolsó jelenet, ahogy beszorítják őket egy kunyhóba...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3418) moonlight115 válasza old rocker (#3417) üzenetére


moonlight115
tag

Egyszer majd lehet, hogy megnézem, de mivel előítéletes vagyok, nem fog tetszeni... :D
Annyira nem esetem, mint neked a patás patás. :-)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3419) old rocker


old rocker
veterán

A kunyhóban az a fanyar dialógus... Redford nagyon jó hozta a szerepét, az arckifejezés kell ehhez a dumához.
Te, meg a fedezés... miért nem mondtad, hogy sétálni mész?
Te Sundance, van egy ötletem... ha innen kitörünk, tudod, hova megyünk? - Te, meg a nagy ötleteid... hova? Ausztráliába! - Miért, mi van Ausztráliában? - Ott is vannak bankok! És megtanulhatsz úszni is! - NNeeeeeeeeeem, úszni azt nem! ... és milyenek a bankok? - Olyanok, mint a nők! Teltek, hívogatóak!
Miközben ezek összelövöldözve beszélgetnek, a kiértesített századnyi katonaság félkörben elhelyezkedik a házak tetején és célra tartanak.
Sundance hozzákötözi a Coltot Butch sebesült kezéhez, közben még mindig a fedezés tárgyalják. Lassan feltápászkodnak, hogy kitörnek. -Te Sundance ... amikor kitörünk és futunk a lovakhoz... te... te nem láttad közöttük Le Force-t? - Neem... nem láttam... - Istennek hála, egy pillanatig már azt hittem, baj van...
Azzal kirohannak. A film vége: két összelövöldözött fickó, a katonák felé célzó colttal, a kép kimerevedik velük és lassan átmegy képeslap színbe, kifakul. Közben hallatszik: Fire! (Pufff) Fire! (puffff) Fire! - halkul, zene és vége stáb. Zseniálisan fejezték be.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3420) moonlight115 válasza old rocker (#3419) üzenetére


moonlight115
tag

Lelőtted a végét, most már meg se kell néznem. :-)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3421) old rocker válasza old rocker (#3419) üzenetére


old rocker
veterán

Mellesleg, aki a kökemény wesztern szereti, annak ez nem fog tetszeni; biciklis jelenet, rakás poén, majdnem vígjáték... először nekem is limonádénak hatott, a párbeszédek meg a nagyszerű színészi játékért néztem meg. Aztán nagyon megtetszett...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3422) old rocker válasza moonlight115 (#3420) üzenetére


old rocker
veterán

Én tudom a végét, mégis, megnéztem vagy háromszor... ezt látni kell. Fájer! Fájer! Fájer! Fájer!.....fájer!... qrvajó asszem most is megnézem, nekem megvan dévédén

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3423) moonlight115 válasza old rocker (#3421) üzenetére


moonlight115
tag

Vagy legyen vígjáték, vagy legyen komoly. Ezért nem csípem pl. a badszpenszeres filmeket. Jó, lehet rajtuk nevetni, de limonádé.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3424) old rocker válasza moonlight115 (#3423) üzenetére


old rocker
veterán

Azért ez nem Bud Spencer kategória. Romantikus, száraz humoros...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3425) moonlight115 válasza old rocker (#3424) üzenetére


moonlight115
tag

Ó, az igazi romantikus a Sztárom a párom. Műfajában talán a legjobb.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3426) old rocker válasza moonlight115 (#3425) üzenetére


old rocker
veterán

Ez ambivalens. Romantikus, dráma, vadnyugat, századforduló hangulat, száraz vicces, helyzetkomikumok

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3427) moonlight115 válasza old rocker (#3426) üzenetére


moonlight115
tag

Majd nézd meg egyszer a Redford rendezte Quiz showt. Abban ugyan nincs sok humor, de az a kevés, ami van, igazán jó.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3428) old rocker válasza moonlight115 (#3427) üzenetére


old rocker
veterán

Én szeretem Redfordot.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3429) moonlight115 válasza old rocker (#3428) üzenetére


moonlight115
tag

Én is, mint színészt is, de ez a rendezése fantasztikus. A szereposztás is, Ralph Fiennes, pl.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3430) old rocker válasza moonlight115 (#3429) üzenetére


old rocker
veterán

A Ralf Penészt is szeretem az Angol beteg óta.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3431) moonlight115 válasza old rocker (#3430) üzenetére


moonlight115
tag

És ő játszotta Voldemortot! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3432) old rocker válasza moonlight115 (#3431) üzenetére


old rocker
veterán

mi a fene...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3433) moonlight115 válasza old rocker (#3432) üzenetére


moonlight115
tag

Bezony!
A Potter filmek - az első 3 kivételével - elég vacakok, meg se közelítik a könyveket.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3434) old rocker válasza moonlight115 (#3433) üzenetére


old rocker
veterán

Nem tudom. A filmet is csak hébe-hóba láttam.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3435) philoxenia válasza moonlight115 (#3416) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Talan meglepo de a Colttal sokkal messzebbrol lehetett valamit eltalalni, mint sok mai pisztollyal a golyoallo melleny meg alig vedi a fejet pl... ugyhogy a kedvenced ott eselytelen lenne... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3436) moonlight115 válasza philoxenia (#3435) üzenetére


moonlight115
tag

Na ne mondd...! :P
Még hogy Jack esélytelen? Mikor a 8 évad alatt (élete 8 leghosszabb napján) megúszta? Na jó, kétszer maghalt, de az nem számít...Pedig kb. csak húsdarálón nem darálták még le. :D
De ne adjuk fel a reményt, lesz folytatás! :DD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3437) old rocker válasza moonlight115 (#3436) üzenetére


old rocker
veterán

Annyival kiegészíteném Philot, hogy a vadnyugati filmekben használt 45-ös Colt kaliberre is rátett a filmbeli 9 mm-es kaliberű pukkantyúkra, a cső hossza pedig, ahol vezetve van a kilövés pillanatától a lövedék, legalább kétszer olyan hosszú. Ez azért nényeges, mert az akkori forgópisztolyok is már huzagoltak voltak, azaz a golyóbis a cső elhagyása után nem kezdett eldobott kavicshoz hasonlóan bukdácsolni a levegőbe, hanem a huzagolásnak köszönhetően forogva hagyta el a csövet és heggyel előre hasította az ájert a célig. Könnyű elképzelni, hogy minél hosszabban van vezetve a skuló, annál pontosabb. Könnyen elképzelhető tehát, hogy egy fikciós helyzetben Dzseki a rövid csövű automatával szarban lenne egy századforduló felé élt vadnyugati gunfighterrel szemben. Annál is inkább, mert jelentős részük - mint a filmbeli Sundance - reflexből, csípőből tüzelt. Az általam ajánlgatott Butch ... c. filmben van is ilyen jelenet, amikor a munkabért szállító kisöreg megkéri, mutassa meg, hogy tud lőni. Egy kb. 20-25 méterre levő konzervdobozt kellene eltalálnia, de célzott lövésekkel - hiába fogdossa bal kézzel a jobbat - sikeresen mellélövöldözik. A kisöreg sercint egy kistányér nagyságút a bagóléből és már fordít is hátat. Sundance utánaszól: mozoghatok? Újabb sercintés és vállvonás: felőlem annyit mozogsz, amennyit akarsz. A következő pillanatban a meglepetéstől majdnem lenyelte a szivarját: a Kölyök akkor már tokból, villámgyorsan előrántotta a Coltot és csípőből, háromszor egymás után eltrafálta a dobozt. (Fel is lettek véve.) (Mellesleg a Kölyök ismert volt a Vadnyugaton a gyorsaságáról.) A jelenséget úgy hívják, kapáslövés. De a fikciót félretéve, mely szerint Sundance valszeg 20-25 méterről kapcsiból homlokon lőtte volna Jackfiút, térjünk rá a filmre. Nem megsérteni akarlak, de a szimpátiád vezet és az ítélőképességedet is megvezeti. Ez a film egy fordulatos agymosó; annyiban különbözik a Seagal filmektől, hogy azok már tényleg akkora baromságok, hogy szinte fáj. Lassan ez is, a jól bevált klisékkel: bízzál bennem, bízzon bennem, ez eddig 2348-szor hangzott el. A másik, amikor géppityukból vadul tüzelő tenoristákat szed le pisztollyal... A mostani 45-ös Coltok, Magnum, Desert Eagles ellenfelei lehetnének egy Kalasnyikovnak közelharcban, leszámítva azt, hogy nem mindegy, egyesével pufogtatni, kilencnél kifogy a tár, vagy egy Kalasnyikovval darálnak.
Idézem a legelterjedtebb típus főbb jellemzőit: Az AK–47 tömege tár nélkül 3,6 kg, töltött tárral 4,1 kg. Az íves szekrénytár befogadó képesége 30 db 7,62 × 39 mm-es karabély lőszer. A karabély lőszer (ún. köztes lőszer) a pisztolyok és a puskák lőszereinek előnyeit egyesíti. Hatásos lőtávolsága 800 m, de ha 1500 m-en véletlenül eltaláljuk a célszemélyt, még mindig halálos lehet. A lövedék kezdősebessége 715 m/s. Elméleti tűzgyorsasága 600 lövés/perc.

Na, ehhez képest pl. a Magnum: "8 méterről revolverezve lőve 6 lövés a Magnum lőszerrel a célfekete egy 10 cm magas és 4 cm széles területére csapódott, tehát önvédelmi/rendőrségi célokra is tökéletesen alkalmas a revolver. A hátrarúgás kezelésében persze erősen segít az is, hogy a Colt Python ezen változata a maga 1150 grammos üres tömegével az egyik legnehezebb napjaink 4" csőhosszú, hatlövetű .357 Magnum revolverei közt."

4-8 kalasnyikovos tenorista ellen tehát még egy magnummal is csak akkor van a valóságban esélye a dzsekkeknek, ha az összes tenorista vak, vagy gyengén látó. 9 skuló vs. 180-240 skuló ellen, amit hosszú csövű, kétkezi fegyverből lőnek ki....
Mint már jeleztem, esetemben egy film megítélésénél sarkalatos pont, mennyire hihető, még ha fikció is. Butch Cassidy és Sundance története valós eseményeken alapul, csak a végét felpolírozták a hatásos Fire! ... Fire! jelenetre. A valóságban tényleg beszorították őket egy kunyhóba; éjszaka azonban két lövés hallatszott és a hajnalban rohamozó katonák két fejbe lőtt holttestet találtak; öngyilkosok lettek, egyes feltételezések szerint egymást lőtték fejbe. A végét tehát a filmben elképzelt figurákhoz igazították, de legalább hihető és köszönő viszonyban van a valósággal.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3438) moonlight115 válasza old rocker (#3437) üzenetére


moonlight115
tag

Hűha! Most jó sokat megtudtam a lőfegyverekről, köszi!
Persze látom én is a sorozat hibáit, de ezekkel együtt is szeretem. Talán a drámaisága miatt, nem tudom, de tényleg, rajongani csak elfogultan lehet. És szerintem egy filmet nem lehet összehasonlítani egy 8 évados sorozattal, pláne egy westernt egy akciódrámával. Az utóbbiban már csak a mennyisége miatt is, sokkal több a lehetőség a hibázásra, a jelenetek, szófordulatok, poénok ismételgetésére, jogos a klisészerű jelző, elismerem. De mondj egy sorozatot, amiben nincsenek ismétlődő momentumok.
Jack egy szerethető figura, még ha hajlamos is a kínzásra :D és nem tévedhetetlen, ettől emberi, hogy nem egy szuperhős. Igaz, a regenerációs képessége mesébe illő. ;)

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3439) old rocker válasza moonlight115 (#3438) üzenetére


old rocker
veterán

Jack nem szerethető, hasonlóképpen nem, mint herriplottter...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3440) old rocker


old rocker
veterán

a legröndösebb a Doyle

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3441) moonlight115 válasza old rocker (#3439) üzenetére


moonlight115
tag

Akkor te szeresd a naptánckidet, mert az gyorsan tud lőni. :-)

Doyle tényleg rendes, hagyta, hogy Jack félig megfojtsa (nem tudom, mi a neve annak a technikának, mikor elkezdi hátulról fojtogatni, közben azt suttogja a fülébe, hogy"ne védekezz!", aztán kattint egyet a nyakcsigolyán, ami pár perces eszméletlenséget eredményez), hogy így Jack Audrey védelmére siethessen. Végül ő is belátja, hogy Jacknek mindig igaza van. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3442) old rocker válasza moonlight115 (#3441) üzenetére


old rocker
veterán

Dzsekk csak egy nyeretlen kezdő a Naptánc Kölyökhöz képest ... és akkor még nem beszéltünk Billy the Kidről....
Ennek a sorozatnak a legkiemelkedőbb ügynöke Doyle

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3443) moonlight115 válasza old rocker (#3442) üzenetére


moonlight115
tag

Szegény Doyle...Ha hitt volna Dzsekknek...

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3444) old rocker válasza moonlight115 (#3443) üzenetére


old rocker
veterán

Doyle szebb, okosabb, jobb harcos és emberségesebb. mint a bunkó dzsekkparaszt, aki egyébként szerintem nem a nyakcsigolyán roppant, - legalábbis dodge esetében, mert az régen rossz lenne - hanem a nyaki ütőerek elszorításával ájulást idéz elő. Egyrészt az agy nem kap elég oxigént és vért, másrészt a nyaki ereknél levő baroreceptorok a nyomást úgy érzékelik, mintha felszökött volna a vérnyomás, ezért visszaszabályoz, csökkenti a tenziót. (A vérnyomás értékét a keringő lötty mennyiségének, a perifériás erek ellenállása és a szívfrekvencia szorzata adja. Nyilván a második kettőt igyekszik leszabályozni az agy.)

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3445) moonlight115 válasza old rocker (#3444) üzenetére


moonlight115
tag

Igen, de én egy későbbi epizódban, amit te még valószínűleg nem láttál, kattanást hallottam, mikor valakit így fojtogatott. Hasonló hangot, mint mikor a csontkovács kovácsol.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3446) old rocker válasza moonlight115 (#3445) üzenetére


old rocker
veterán

Akkor biztos elájul a kattanástól.... ehhh A nyaki csigolya roppanásának akkor van köze az ájuláshoz - ami már végleges jellegű - ha a fejet megemelve kiakasztják a "vápából" és tekernek rajta egyet. Ilyenkor ugyanis csekély fizikai erővel ki lehet "törni" egy ember nyakát, azaz megszakad az agy és a gerincvelő kapcsolata. Lásd még az előbbiek; természetesen te azzal magyarázod ezt a hülye jelenetet, amivel akarod... te attól is elájulnál, ha dzsekk hozzád érne.

P.s.: Elméletileg egy ember öngyilkos is tud úgy lenni, hogy a kar izomerejéével megemeli vertikálisan a fejét, majd hirtelen oldalra csavarja. (Tarkó - áll fogás) Egy japán jakuzás filmben láttam ilyet, a japcsi a cellájában némi relaxáció után kitörte a saját nyakát, nehogy kiszedjenek belőle valamit. Kérdésemre orvos barátom mondta: elméletileg lehetséges... könnyebben, mint dzsekk "elájultatásai".

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3447) moonlight115 válasza old rocker (#3446) üzenetére


moonlight115
tag

[link] - "Think what you are doing, Jack...no present for you this year..." :D

De akkor miért van kattanás? Tisztán hallatszik egy-két ilyen fojtogatós jelenetben.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3448) old rocker válasza moonlight115 (#3447) üzenetére


old rocker
veterán

jááááááááááááááááj..... attól, ha tekergeted, feszíted valamelyik irányba a fejed/ nyakad, akkor is van néha teátrálisan hangos roppanás, nem ezt vitatom. De nem ettől ájulnak el. Ha azért roppan, mert kitekerik a nyakát, attól igen, de akkor végleg.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3449) moonlight115 válasza old rocker (#3448) üzenetére


moonlight115
tag

De a további évadokban, majd figyeld meg, lesz még ilyen jelenet, és akkor úgy tűnik, szándékosan roppant egyet a nyakon. Elhiszem, hogy végleges is lehet, de Dzsekk úgy csinálja, hogy pár perc múlva magukhoz térnek az áldozatai. Ezt általában barátok pillanatnyi kiiktatására használja, de csakis akkor, ha nincs más megoldás. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3450) old rocker válasza moonlight115 (#3449) üzenetére


old rocker
veterán

de ééééééééértsd már meg, a roppanásnak nincs köze az ájuláshoz, az csak azért van, hogy a magadfajta dzsekkfenok ezen ámuljanak: biztos, smikor roppant, akkor tol be egy kis elájulító pöcköt....ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
ropog, mert meszes a delikvens csigolyája... ropog, mert a rendező hanggal is rá akar játszani... amikor meg törik, egy undorítót reccsen...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.