Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) old rocker válasza philoxenia (#4799) üzenetére


old rocker
veterán

pl. Trónok harca....

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4802) philoxenia válasza old rocker (#4801) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az azért más, mert azt olvastam először. Nemrégen haladt csak előre annyira sztori, hogy elhagyta a könyvet.

Vajon ez mikor lesz magyarul?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4803) 7s26c


7s26c
senior tag

Big little Lies 1x1

Nem is tudom, csurig van nevekkel, de eddig nagyon nem történt semmi....karakterek bemutatása.

moonlight115 : angolosként gondolom a Little Britain megvolt, ugye?

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#4804) old rocker


old rocker
veterán

végre találtam egy kifejezetten holdfénynek való koncertet
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4805) 7s26c válasza old rocker (#4804) üzenetére


7s26c
senior tag

Nem spórolnak a hangerővel...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#4806) moonlight115 válasza 7s26c (#4803) üzenetére


moonlight115
tag

Nem, de majd belenézek. :K

rocker Tudtam! Rá se kellett volna kattintanom. :O :Y Csak hogy viszonozzam a kedvességed, itt egy neked való koncert: [link] ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4807) philoxenia válasza moonlight115 (#4806) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez hogy tetszik?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4808) old rocker válasza moonlight115 (#4806) üzenetére


old rocker
veterán

én azért kattintottam rá, hogy kibírom-e 3 másodpercig. Csak kettőig sikerült...

gut, johann.... sehr gut

philo: das is gut.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4809) moonlight115 válasza philoxenia (#4807) üzenetére


moonlight115
tag

Ez jó, van is ilyen pólóm, valakitől kaptam. Tudják, hogy szeretem az ilyen mamás cuccokat... :D

gold corker :P

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4810) philoxenia válasza moonlight115 (#4809) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na kb. úgy viszonyul az Alkony sorozat a rendes fantasyhoz, mint Ők a Black Sabbath-hoz....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4811) moonlight115 válasza philoxenia (#4810) üzenetére


moonlight115
tag

Igen, az Alkonyat a való világban játszódik, nem igazi fantasy. Vámpíros lányregény, de nekem tetszett könyvben. A filmek is elég jók, a szereplők mindenképpen.

Ezek a bride-ok fényévekre vannak a Sabbath-tól. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4812) philoxenia válasza moonlight115 (#4811) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elsösorban arra céloztam, hogy a Sabbath egy új stilust teremtett, mig a fiatalok csak a nyelvezetet probálják használni. Tulajdonképpen igy adják el a stilust a mai fiataloknak, de ez olyan alkoholmentes bor csak, annak az ize jo, szine is van de nem az igazi és drága. Persze ha bort nem ihatsz az üditönél jobb. Hallgatni jo zene, élvezem is de nem könnyezem meg. Nincs katarzis, legalábbis nálam.

Bocsi tabletröl éppen nem vagyok gépközelben.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4813) old rocker válasza philoxenia (#4812) üzenetére


old rocker
veterán

perfect

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4814) moonlight115 válasza philoxenia (#4812) üzenetére


moonlight115
tag

Csatlakozom rockerhez: perfect. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4815) moonlight115


moonlight115
tag

Tegnap arra ébredtem, hogy nagybetűvel írják a nevem és Oscar-díjat kaptam. :DD
Ma megnéztem a filmet. Szerintem nem érdemelt díjat, ahogy sok más elődje sem. Igaz, az utolsó 5 perc tetszett.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4816) 7s26c válasza moonlight115 (#4815) üzenetére


7s26c
senior tag

Nem volt rossz szerintem. :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#4817) philoxenia válasza moonlight115 (#4815) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem jobban tettszett mint a Saul fia. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4818) moonlight115 válasza 7s26c (#4816) üzenetére


moonlight115
tag

Lehet, hogy nekem azért nem tetszett, mert nem bírom, ha egy gyereket kínoznak, akár lelkileg, akár testileg. Ez egy nehéz sorsú gyerekről szól, úgyhogy inkább bele se éltem magam, ezért alig vártam, hogy vége legyen.

Philo Egyetértek, azt végig se tudtam nézni. Sötét, komor film. Persze maga a téma is az, de akkor már inkább a Schindler listája, ami egy nagyon nagyon jó film, vagy A napfény íze szintén, de még a Sorstalanság (ami nem egy jól sikerült alkotás) is jobb volt.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4819) philoxenia válasza moonlight115 (#4818) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A komorságával nincs bajom, csak vártam volna azt az érzést, amit Dr. Nyiszli Miklós könyvének olvasása közben éreztem. Érhetetlen, cselekménytelen volt igazából nekem, a hangulata meg nem igazán adta vissza a könyvekből ismert embertelenséget.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4820) old rocker válasza philoxenia (#4817) üzenetére


old rocker
veterán

Nekem is. Van, aki fanyalog rá - eddig olvastam egy politikai f@szfej kritikát, mely szerint a film azt üzeni nekünk, magyaroknak, hogy szégyen ez az oszkár, mert itt tűrjük orbán önkényuralmát; na most, erre mit mondjon az ember, aki még egy kapott oscar díjas is vissza tud vezetni egy kis orbánellenes fröcsögéshez. A másik konkréton a filmen fanyalgott, mennyire ötlettelen, kiszámítható, nincs benne semmi eredeti, szóval nem is érdemli meg az uszkárt...
Én erre azt mondom, a film megtörtént SVÉD eset feldolgozása; az élet pedig a legjobb forgatókönyv író. Mint nem egészen laikus, azt mondom, menjen már a 3.14csába, a film egyetlen "gyenge" láncszeme az énektanárnő volt; a gyerekszereplők a maximumon túl jók voltak, a film zenéje elejétől a végéig tudatos, kidolgozott koncepció volt, ami az osztinátó ritmusoktól a dallamokig, szövegekig mind-mind pontosan illettek a cselekményhez. Próbáljon meg valaki gyerekek külső-belső történésein alapuló film cselekményt gyerekszereplőkkel megkreálni...
A legyetek jók, ha tudtok c. film ugyan szép példa erre, csak nem ez a kategória...
Tehát szvsz ez a film jobban megérdemelte az Oscart, mint a Saul fia, ahol a történelmi háttér és történet erős hátszél.
A kritikusoktól ments meg, uram minket...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4821) moonlight115 válasza old rocker (#4820) üzenetére


moonlight115
tag

Kedves old rocker, nem a magyar rövidfilmről, hanem a Moonlightról írtam, hogy nem tetszett. Philo erre reagált. De visszaolvasva a hsz.-emet, tényleg, kicsit félreérthető volt, kivéve a moonlightra mint nevemre való utalást.

Én csak tegnap este néztem meg a Mindenkit. Tetszett. Gyerekszereplőknél ritkaság, hogy ennyire jók legyenek. Nagyon "el lettek találva".

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4822) philoxenia válasza moonlight115 (#4821) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

...én mondjuk a Mindenkire gondoltam, a Holdfényt még nem láttam... :N

A Mindenkiben érdekes, hogy végig egy amatőr gyerekkórus hallható, ellenben a záró dal az profi kórus műve, nagyon jól hallani.

Anno 13-14 évesen én is énekeltem kórusban... :B

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4823) moonlight115 válasza philoxenia (#4822) üzenetére


moonlight115
tag

Nahát. Azt hittem, nem olyan nehéz megfejteni a rejtvényt... ;) Végig a Holdfényről írtam. Azt hittem, te is.

Én is énekkaros voltam, még nyertünk is (megyei?) versenyt Kazincbarcikán. :D Olyan fel se merült, hogy valaki tátogjon. Akinek jó hangja volt, annak, ha nem is kötelező, de ajánlott volt kórustagnak lenni. A filmben hallható Rókatáncot játszottam zongorán, az egyik vizsgadarabom volt.
Ebben a kórusban szívesen kornyikálnék. :K

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4824) philoxenia válasza moonlight115 (#4823) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kórustagságban az a jó, pont, hogy igazából nem feltétlen csak a legjobb kórusokban a legjobb énekelni. :)
Az együtt éneklés nagyon jó dolog. Mi még osztálykirándulásokon a buszon is feszt énekeltünk. Meg ugye a szerenádozás anno...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4825) moonlight115 válasza philoxenia (#4824) üzenetére


moonlight115
tag

Mi is, mentünk vonattal szüretelni Tokajba, még aszúztunk is, ami elég babramunka volt. Végigkornyikáltuk az utat. Buszon is, Tarcalra menet, jó volt. :K Beöltöztünk mindenféle szedett-vedett cuccba, mint a bolondballagáson. Kilyuggatott kalapból kihúzgált hajtincsek, meg rojtos farmer...stb. :D Ettük a poros szőlőt, almát, mikor mit szedtünk. Egyszer még karalábét is. :DD
Szerenádozni jött velünk egy trombitás srác a zeneművészetiből, csúcs volt!

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4826) philoxenia válasza moonlight115 (#4825) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Városi lány... :U
Még karalábét is? :Y El ne hidd miket ettem gyerekkoromban. Akácfalevél elég jó például, az orgona ellenben keserű, a nyárfalevél meg rágós... Ja és persze homokot is sokat ettem kicsiként, felénk nem az volt a kutyawc... Anyám panaszkodott a gyerekorvosnak Eszi a gyerek a homokot. a válasz: na és, sajnálja tőle? :D Fakéreg belseje, pl. az akácé is elég jó, de azt csak rágni kell... Felénk a papsajt neve "cigánypogácsa" volt, azt is ettük. Többféle füvet, búza árpa zsengén igen finom... A gyümölcsök egy részét máig éretlenül szeretem, pl. a naspolya vagy az egres nekem csak savanykásan, húzósan az igazi...

Ja és mi az, hogy poros? Mosott gyümölcsöt fáról nem eszek. A betárolt az más, mert gyakran vegyszerezik...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4827) old rocker válasza moonlight115 (#4821) üzenetére


old rocker
veterán

a derekam max. 1 hozzászólás tüzetesebb elemzéséhez elegendő...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4828) 7s26c


7s26c
senior tag

jómagam is azt hittem,hogy a Mindenki nem tetszett... :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#4829) moonlight115


moonlight115
tag

Mindenki először a Mindenkit nézte meg, gondolom, mert az rövidebb és magyar, de én, már csak a nevem miatt is, a Holdfényre voltam kíváncsi. Egy kritikát sem olvastam előtte, nem szeretem előre tudni még azt sem, hogy miről szól a film, amit mindenképp meg akarok nézni, ezt persze az Oscar miatt.

Philo Mi zöldhagymaszárat lopkodtunk az oviban, mert volt hagymaágyás, talán kettő is. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4830) moonlight115


moonlight115
tag

Néhány évvel ezelőtt olvastam, nagyon tetszett: Robert Harris: Imperium
Cicero életéről szól, Tiro (a rabszolgája, aki feltalálta a gyorsírást, hogy lépést tudjon tartani ura sebes diktálásával) előadásában.

"...pontosan tudta, hogy Cicerót vitában csak úgy lehet legyőzni, ha az ember abbahagyja a beszélgetést."

"Nem pusztán valami ravasz taktikát próbált kieszelni, miként egy cinikus és másodrangú ügyvéd tenné, hogy túljárjon a vádló eszén. Találni akart valamit, amiben hihet. Ebben állt géniusza ügyvédként és államférfiként egyaránt."

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4831) moonlight115


moonlight115
tag

3:25-től fantasztikus. Új felfedezésem. Nem csak Hotel Californiájuk van... :K

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4832) old rocker válasza moonlight115 (#4831) üzenetére


old rocker
veterán

nem, csak a hotel caifornia progresszív, hard rock fele tendáló, a többi összes számuk tkppen country. a h.c szövege is misztikus...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4833) 7s26c


7s26c
senior tag

Szerintetek van értelme nem angol anyanyelvű szerzőt angolul olvasni? :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#4834) moonlight115 válasza old rocker (#4832) üzenetére


moonlight115
tag

Az tuti, hogy misztikus. :K Nagyon jó szöveg.

7s26c Sokkal könnyebb a szöveg, mint egy eredeti angol, mert fordítás. Legalábbis Coelhónál így van, 4 könyvét olvastam angolul (magyarul egyet sem), és nagyon egyszerűnek tűnt, de persze lehet, hogy egyébként is az.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4835) 7s26c válasza moonlight115 (#4834) üzenetére


7s26c
senior tag

Értem. Stanislaw Lem lenne a kiszemelt.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#4836) philoxenia válasza 7s26c (#4835) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak olyan művét szerintem, aminek nincs magyar fordítása.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4837) moonlight115 válasza 7s26c (#4835) üzenetére


moonlight115
tag

Arra kíváncsi leszek. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4838) philoxenia válasza moonlight115 (#4837) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kérdés, hogy nyelvgyakorlás céljából olvassa angolul, vagy műélvezetből.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4839) moonlight115 válasza philoxenia (#4838) üzenetére


moonlight115
tag

Mindenképpen hasznos lehet és szórakoztató. Egyfajta plusz tapasztalat. De az biztos, hogy nagy a kísértés belenézni a magyar fordításba, ha van.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4840) philoxenia válasza moonlight115 (#4839) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ismert magyar mű angol fordítása?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4841) moonlight115 válasza philoxenia (#4840) üzenetére


moonlight115
tag

Szabó Magda: Az ajtó. Fura volt. Szintén egyszerűbbnek tűnt, mint egy eredeti angol szöveg.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4842) philoxenia válasza moonlight115 (#4841) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Esterházy milyen lehet?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4843) moonlight115 válasza philoxenia (#4842) üzenetére


moonlight115
tag

Nagy kihívás. :K Tényleg, bele kéne néznem, eddig ez eszembe se jutott.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4844) 7s26c


7s26c
senior tag

A nyelvgyakorlás megvan más forrásból, sőt gyanítom a magyar fordítás szebb. De megszoktam, hogy angolul olvassam a műveket

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#4845) philoxenia válasza 7s26c (#4844) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lemnek szerintem nem áll jól az angol. Olyan Oxford Dictonaries fíling lehet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4846) moonlight115 válasza 7s26c (#4844) üzenetére


moonlight115
tag

Rá lehet kattanni. :K Mikor már nincs ismeretlen szó egy könyvben, az természetfeletti sikerélmény. :D
Triviadorozni nem szoktál?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4847) 7s26c válasza moonlight115 (#4846) üzenetére


7s26c
senior tag

Nem szoktam.

Oxford Dictionary. ...ez jó.. :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#4848) philoxenia válasza 7s26c (#4847) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam nem nyújt igazi élményt, annyira leegyszerűsített a szöveg. Mondjuk a Reader's átírt könyvei sem jöñnek be. :(

Persze azokat magyarul olvastam.... :B

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4849) moonlight115 válasza philoxenia (#4848) üzenetére


moonlight115
tag

Kötelező olvasmányok röviden. :U :O Maga a szentségtöréses borzalom. "Csak" a könyvek lelkét zúzzák porrá. Az olvasó lelke meg elsivatagosodik, de kit érdekel.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4850) philoxenia válasza moonlight115 (#4849) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A könyvek dementorai...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.