Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) moonlight115 válasza old rocker (#3100) üzenetére


moonlight115
tag

:))

Jövő héten lesz Varju nemzetségem, egyik ismerősöm ideadja, szerinte is jó könyv. :DD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3102) old rocker válasza moonlight115 (#3101) üzenetére


old rocker
veterán

Az komoly dolog. A Varjunemzetség az egyik legjobb magyar könyv, amit olvastam. Kicsit hasonló figura, mint Leoncavallo Bajazzók-ja, mert még egy ilyen remekművet nem tudott elkövetni sem az író, sem a zeneszerző...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3103) old rocker


old rocker
veterán

Csak az előszó, az csak nekem van meg ... a Somogyi könyvtárban volt egy 1923-as példány, ( 22-ben írta Kós) abból téptem ki anno 20 évesen...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3104) old rocker válasza old rocker (#3103) üzenetére


old rocker
veterán

Kicsit irredenta... Született ez az írás akkor, amikor körülöttünk furcsán megfordult a világ és mi, magyarok, alul maradtunk. Amikor sokan és sokat jártuk a temetőket, hogy a rég elporladtakat idézzük és beszéljünk az örökké némákkal. Amikor befogtuk fülünket, hogy ne halljuk az új beszédet, amikor becsuktuk szemünket, ne lássa meg az új világ a benne égő könnyeket; amikor szorosan bezártuk szánkat, nehogy megtudja valaki is azt, hogy a lelkünk ott belül halálos-keservesen sirat.
Akkor született ez az írás. Nem regény, nem is történelem. Csak néhány szál virág abból a cínteremből, amit Kalotaszegnek ösmer majd ezer esztendeje Erdélyország. ........ Sztána, 1922. a hegyek közt.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3105) old rocker


old rocker
veterán

1633. esztendő. Az Úristen nehéz keze Erdélyország fölé ereszkedőben.
A rosszak éccakája ez és Vásárhelyt Zólyomi Dávid, a bolondos sógor most traktál Patak urával. Adják-veszik az országot, az emberek becsületét, hej!

.... mégis, sötét ablakok mögül vaksi szemek bámulnak a messzi országútra, ahol nyihogva-jajgatva kergetődznek láthatatlan gonoszok.

Hallom ám a Toldalagdi uram hangját: tedd le a kardot, Dávid, úgyis hiába... Felel az én uram: lássuk, tudtok-é harapni, Rákóczi ebek, ha ugatni tudtok! - és beléjük vágott. Én is kést vágtam egy darabont oldalába és kiáltottam: üsd vágd!

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3106) old rocker válasza old rocker (#3104) üzenetére


old rocker
veterán

jav: furcsán-hirtelen

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3107) moonlight115 válasza old rocker (#3103) üzenetére


moonlight115
tag

20 éves könyvcsonkító...Nagyon akarhattad, ha erre képes voltál.
Hányszor olvastad, hogy így megragadtak benned ezek a mondatok?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3108) old rocker válasza moonlight115 (#3107) üzenetére


old rocker
veterán

Nagyon akartam... Az egész könyvet szerettem volna a régies írásmódja miatt, de az ciki lett volna. A rosszak éccakája ez... Szelíden mosolygó őszi délután, mikor eccer hóharmat hullt a határra...

Hányszor? 16 és 26 között háromszor, aztán eccer, harminc + . De annak már több, mint húsz esztendeje...
Ezért nem is rakom idézőjelbe, mert már nem emlékszem rájuk szó szerint. Öregszem. Pedig az 1633. esztendővel kezdődő fejezetből volna még mit idéznem, csak nem akarom pontatlansággal elkontárkodni a mesteri sorokat; de az egész fejezet hangulata fogvacogtató ... sír a napnyugati szél, zúg a Szamos vize, hogy nyög belé a gyalui híd(?) oszlopa stb...
Eccer éccaka olvastam, midőn őszi eső hullt a határra és szabályosan borzongott a hátam.

Rengeteg mondatra emlékszem ebből a könyvből, de a legszebb részt a könyv elején találod:

Halkan koccant a két csupor és az öreg házban 16 esztendő és még több, egy egész élet támadott fel újra. Emberek, akik voltak, öröm és vigasságok, elfejtett, verítékes tusakodások, mind-mind, kicsi és nagy ott táncolt a két ember szeme előtt a homályosodó szobában. És a vénülő csendben, mint az előre és csupán előre nyomakodó idő szava, halk hangon, meg-meg szakadozva őrölt a percegő szú és az asztalra hullt, hulldogált a tölgygerendák finom fehér pora...

ehhh.... úgy érzem magam, mint aki szóban akarja visszaadni Leonardo Utolsó vacsoráját...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3109) moonlight115 válasza old rocker (#3108) üzenetére


moonlight115
tag

Költészet prózában.

Azon gondolkodom, melyik könyvet olvastam a legtöbbször...Azt hiszem, az Aranyecsetet, aztán a Zabhegyezőt, meg persze a Pottereket és Robert Fulghum Már az óvodában megtanultam...és Már lángolt, amikor ráfeküdtem c. könyveit.
Teknős Péter: Jártunk a jövőben. Még kiskoromban olvastam, sajna nincs meg, de nekem az volt az első fantasy, na, azt szívesen elolvasnám most is. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3110) old rocker válasza moonlight115 (#3109) üzenetére


old rocker
veterán

én: Les miserables, Oroszlánkölykök, Meztelenek és holtak, A legyek ura, Csendes Don, Virágot Algernonnak, Holtsáv, Ragyogás, A hajó1, Szerelem és halál óráján, Nyugaton a helyzet változatlan, Két nap az élet, Madrapur ...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3111) moonlight115 válasza old rocker (#3110) üzenetére


moonlight115
tag

Ezekből négyet nem olvastam.

Ma láttam egy jóóó filmet: Női szervek :))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3112) philoxenia válasza old rocker (#3110) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

'A hajó 1" kinek a műve? Azt nem ismerem... :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3113) moonlight115 válasza philoxenia (#3112) üzenetére


moonlight115
tag

Szerintem ez az.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3114) philoxenia válasza moonlight115 (#3113) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ja én ezt tengeralattjáró címen olvastam.... :) :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3115) moonlight115 válasza philoxenia (#3114) üzenetére


moonlight115
tag

Nem baj. :D Biztos jó könyv.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3116) old rocker válasza philoxenia (#3112) üzenetére


old rocker
veterán

Lothar Günther Buccheim (Das Boot)

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3117) old rocker válasza moonlight115 (#3115) üzenetére


old rocker
veterán

Nyertél. Nagyon jó könyv, illetve a belőle készített filmet a kritika minden idők legjobb háborús filmjének ismerte el. (Bár ez azért kicsit túlzás .... (Szakasz).

....Ekkor megpillantottam az Öreget. Rongyos pulóvere még szakadtabb volt. Térdre rogytunk egymással szemben a repedezett betonon, mint két szumó birkózó. Az Öreg eltátotta a száját, mintha ordítani akarna. De csak vér volt, ami a szájából dőlt.

(Az Öreg: az U-Boot parancsnoka volt. Buccheim impresszionista gyűjtő, aki a II. Világháborúban haditudósítóként szolgált a haditengerészetnél; saját kérésére helyezték át a tengeralattjárósokhoz. Ezekből az utakból íródott A hajó.)

Olvasd el, utána vigyorogj.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3118) old rocker válasza old rocker (#3117) üzenetére


old rocker
veterán

ja, az 1 csak elütés... Az idézet a könyv befejezése. Hasonló könyv még: Wolfgang Ott: Cápák és kishalak. De A hajó viszi az érmet.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3119) moonlight115 válasza old rocker (#3117) üzenetére


moonlight115
tag

Vér dőlt a szájából? Ó, az olyan ósdi...
Bezzeg Pitonból, amikor Voldemort kígyója megölte, emlékfoszlányok dőltek, amik olyan titkokat tártak fel Harry előtt, hogy ezek segítségével sikerült győznie a végén. :D :D :D

El ne olvasd, mondtam, nem való mindenkinek. :D :D :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3120) old rocker válasza moonlight115 (#3119) üzenetére


old rocker
veterán

Ósdi? Hm. Kb. hasonló csattanó befejezés, mint az Oroszlánkölykökben Christian Diestl: "Isten hozott Németországban! - mondta a hirtelen ajkára toluló angol szavakat és figyelte az amerikait, ahogy az felemelte a kezét a géppisztollyal."

A Das Boot történetének tragikus volta is a befejezés: két támadást és hosszú hosszú vízibombázást megúszva ("Mélyebbre! Még mélyebbre! ... csinálunk egy hurkot ... egy hurkocskát, mondta az Öreg) a gibraltári áttörésnél éri őket az az éjszakai légitámadás, amelynek következtében 230 + méter mélyre süllyednek a tengerfenékre. (Az U-Bootok 90 méter mélységig voltak hitelesítve...) "A jóisten rakott egy lapát homokot a tőke alá"... Az Öreg ugyanis, miközben a repülőről legéppuskázott Pilgrim elgépészt mentik le mellőle, majd: Merülés!!!! még orral az afrikai partok felé fordíttatja a hajót. (A német hadvezetés gondosan eltitkolta, hogy a brit repülőgépek már fel vannak szerelve radarral, így képesek az éjszakai tűzvezetésre.) Több, mint 24 órás heroikus küzdelem után sikerül a károkat helyrehozni, a sérült akkumulátorokat a főmérnöknek kiiktatni, majd a hajóba betört több tonna vizet vödörrel kéz a kézből átmeregetni a hajó farába és onnan kifúvatni. Miközben a ránehezedő nyomás bármikor tojáshéjként összeroppanthatja a tengeralattjárót. El tudod te képzelni azokat az embereket, akik kimerülten aludtak néhány órát a felmerülési kísérlet előtt, kálipatronnal az orrukon, a levegő fogytán, mit éreztek akkor, amikor az Öreg kiadta a parancsot: Fúvatni! Maradt-e még sűrített levegő a tartályokban... s amikor recsegés, ropogás közepette megemelkedik a hajótest? 220 méter! 210 méter! 200 méter! ... stb. mire végre: felmerüléshez felkészülni! és a hajóba beáramlik a friss levegő. "Elgépekkel? (elektromos gépekkel) - A dízelekke! - és felszíni menetben teszik meg vissza, a franciaországi kikötőbe az utat azok, akiket a főparancsnokság már a veszteséglistára írt. Miután mindezt túlélték, a zenekar játssza az indulókat, folyik a kihajózás, akkor éri őket az angol zuhanóbombázó támadás.
Hát attól dől a vér az Öreg szájából. A bombázásban - többek között - meghal a főmérnök is, akinek partra tételét a haditudósítóval együtt a gibraltári áttörés előtt Vigóban kérvényezte az Öreg, de a főparancsnokság elutasította. ("Gibraltár... szűk, mint egy szűzlány ... be kell vazelinoznunk a hajót, hogy átcsúszhassunk a tommyk között") (A főmérnök felesége terhes.)
Az egészhez tudni kell még: A német haditengerészet volt a legmentesebb a náci eszméktől. A tisztek között még néhány zsidó is akadt. Reader pl. kifejezetten megtiltotta a karlendítéses köszöntést. A háborús veszteségek között elenyésző 36 000 ember; mégis drámai, ha az arányokat nézed: "A német hadvezetés a negyvenezer fős tengeralattjáró állományból 36 ezret küldött a biztos halálba."

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3121) moonlight115 válasza old rocker (#3120) üzenetére


moonlight115
tag

Ez drámai, valóban. Annyi embert feláldozni...
Kösz, hogy ezt megosztottad, már meg sem kell néznem a filmet. ;)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3122) old rocker válasza moonlight115 (#3121) üzenetére


old rocker
veterán

A film ettől még drámai marad... vannak benne még fordulatok, jelenetek, amelyek miatt érdemes megnézni. Al waterlooi csatáról is sokszor olvastam, mégis újra és újra elolvastam, hátha olyan leírást találok, ami még paraszthajszálabbá teszi Wellington győzelmét...
[link]

Itt egy magyar nyelvű változat... nekem sz@r, mert kiheréli az eredeti szöveget; neked az a fontOsabb, hogy utálod a német nyelvet... hát ebben nincs a végén, hogy Gut. Gutt johann. Sehr gut.

Ja, és bocsánat, "csak" 30 000 veszett oda... bár más forrásból én 36-ra emlékeztem...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3123) moonlight115 válasza old rocker (#3122) üzenetére


moonlight115
tag

Thnx. Good. Megnézem.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3124) old rocker


old rocker
veterán

[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3125) old rocker válasza old rocker (#3124) üzenetére


old rocker
veterán

Látod, múnchild, most te is magasan kvalifikált lehetnél érzelmileg, ha a hülye Plotter helyett inkább az általam javasolt irodalmat olvasod... :D

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3126) moonlight115 válasza old rocker (#3125) üzenetére


moonlight115
tag

"...a tanulmány szerzői szerint a valódi irodalom olvasása azért növeli az érzelmi intelligenciát, mert az megköveteli, hogy az olvasó megdolgozzon azért, hogy megértse a szereplők jellemét"

A szerzők Austen műveire mint valódi irodalomra hivatkoznak. Az összes könyvét olvastam, ráadásul angolul, szóval én aztán igazán megdolgoztam azért, hogy megértsem a szereplők jellemét. :D Ezáltal az érzelmi íkúm akkora lett, hogy kilóg az aurámból. A tiéd is lehetne ekkora, ha Plottert olvasnál. Rubik kockát megszégyenítő bonyolultságú jellemek vannak benne, meg egy pár valódi szellem, sőt, még házimanók is. :P

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3127) old rocker válasza moonlight115 (#3126) üzenetére


old rocker
veterán

na és, én meg Konfúciust olvastam eredetiben, meg Horatiust. (Nem Coclest ...)
A legnagyobb manó te vagy a harriplotterban, te ... te .... te.... te griffendél.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3128) moonlight115 válasza old rocker (#3127) üzenetére


moonlight115
tag

Áhhá! Megoldódott a rejtély. Azért vagy ilyen konfúz, mert megártott a sok Konfúcius. Nem griffendél vagyok, hanem hugrabug. Griffendél Godric és Hugrabug Helga között van egy kis különbség. De hát honnan is tudhatnád, te...te...te vijjonista.
Elgurult a lumiád?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3129) old rocker válasza moonlight115 (#3128) üzenetére


old rocker
veterán

nem. Csak szeretem tapizni.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3130) moonlight115


moonlight115
tag

Hű, de rég hallgattam ezt! Végre jó a fejhallgatóm. :DD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3131) moonlight115


moonlight115
tag

Circle of Hands Tegnap találtam, azóta hallgatom, fantasztikus!
De az egész album nagyon jó.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3132) old rocker


old rocker
veterán

[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3133) old rocker válasza moonlight115 (#3130) üzenetére


old rocker
veterán

[link]

rocknagypapik

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3134) moonlight115 válasza old rocker (#3133) üzenetére


moonlight115
tag

Nem is tudtam, hogy még mindig koncerteznek. A Traveller in Time és a Rainbow Demon se rossz.

Mr. Beam...az az újraélesztés az elején... :))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3135) moonlight115 válasza old rocker (#3133) üzenetére


moonlight115
tag

Ez a legjobb számuk, amit eddig hallgattam.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3136) old rocker válasza moonlight115 (#3135) üzenetére


old rocker
veterán

[link]

[link]
stúdió: [link]

[link]

pl.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3137) moonlight115 válasza old rocker (#3136) üzenetére


moonlight115
tag

Nem rossz, csak szokni kell. Akkor szeretek meg egy zenét, ha már kicsit ismerős. Az Eloy kevésbé dallamos, mint a Heep, de egész jó. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3138) old rocker válasza moonlight115 (#3137) üzenetére


old rocker
veterán

kevésbé dallamos??? neb@zmá... kevésbé rockos, de több köze van a klasszikus zenéhez ... még egy kis Vivaldi is van benne

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3139) moonlight115 válasza old rocker (#3138) üzenetére


moonlight115
tag

Vivaldi ide-oda, mondom, szokni kell. A Heep drámaibb. A dob és az egész hangzás hozzám közelebb áll, de lehet, csak azért, mert sokat hallgattam az utóbbi pár napban. Most erre vagyok rákattanva.

Elkezdtem a Varjut, még az elején járok, 90. oldal. Nekem szokatlan stílus, komor, hideg, de nem olyan riasztóan, a nyelvezete sem zavar, a Sorstalanság pl. furább volt...az is tetszett.
Szóval, jó könyv, kösz, hogy ajánlottad. Kíváncsi vagyok, összejön-e Gáspár azzal a kis Annával. Ott tartok, hogy rábízta a varját.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3140) old rocker válasza moonlight115 (#3139) üzenetére


old rocker
veterán

Komornak komor, de hogy hideg... még a hegyeket is megszemélyesíti; keretben, teljesen képszerűen ír.
"De én tudom, hogy az öreg hegyek élnek."

...felhőket, aki az ormok körül tekereg és közel van az isten. Talán ezért nem szeretik az emberek a hegyeket.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3141) moonlight115 válasza old rocker (#3140) üzenetére


moonlight115
tag

Én szeretem a hegyeket. :) Nálunk itt a Bükk, a város végén, sokat jártunk oda, Lillafüred, Bükkszentkereszt, Ómassa, az őskohó, oda minden iskolást elvisznek. :D A Tátra is itt van a szomszédban, télen jártam ott egy párszor, Ótátrafüreden, mesés hely, égig érő fenyőkkel...

Ja, most megnéztem, még csak a 61. oldalon járok. Azért hideg, mert a havasokról ír. ;)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3142) old rocker válasza moonlight115 (#3141) üzenetére


old rocker
veterán

jóvanpityu. Ne olvasd tovább, nem neked való könyv.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3143) moonlight115 válasza old rocker (#3142) üzenetére


moonlight115
tag

De. Nekem való. :P

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3144) old rocker válasza moonlight115 (#3143) üzenetére


old rocker
veterán

Frászt. A gyűrűk ura, angolul, meg a Harry Plotter, ismétlés gyanánt. A Varjunemzetség túl hideg, túl komor, leírásaiban értelmezhetetlen számodra. Csak nehogy összetéveszd a Gyűrűk urát A legyek urával, mert az se neked való.
Ralph, s.k.
"Öld meg a malacot
vágd el a torkát,
idd ki a vérét."

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3145) moonlight115 válasza old rocker (#3144) üzenetére


moonlight115
tag

Egy félbetűvel sem írtam, hogy nem tetszik. A "szokatlan stílus" azt jelenti, hogy szokatlan :D , nem azt, hogy unalmas, vagy érthetetlen.
A legyek és gyűrűk urát össze sem tudnám keverni, mivel A gyűrűk urát nem olvastam, az első 100 oldal után abbahagytam, nem kötött le. A legyek urát többször olvastam, a film is jó.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3146) moonlight115


moonlight115
tag

Ezt most találtam: A kísérletről persze olvastam, de a filmet még nem láttam.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3147) old rocker válasza moonlight115 (#3146) üzenetére


old rocker
veterán

Láttam mindkettőt. A Varjunemzetség szokatlan. Szokatlanul jó. Archaikus, de nem avitt. De nem neked való; ez nem a kíferlandkölyök világa.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3148) moonlight115 válasza old rocker (#3147) üzenetére


moonlight115
tag

Ebben igazad van, sőt, nem is a Blöff világa, de még a Ponyvásvincenttől is távol áll.
Nekem való. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3149) old rocker válasza moonlight115 (#3148) üzenetére


old rocker
veterán

ez viszont nem jelenti azt, hogy a BlÖff vagy a ponyvásVincent nem zseniális, de teljesen más kategória. Mint ahogy Vincent szerint a lábmasszírozás nem ugyanaz a kategória, mint benyalni valakinek, pedig mind akettő jó. Bár lábmasszírozás eseté n vitathatatlanul az akceptornak jobb.

Neked egyénként, bebizonyosodott, se a Blöff, se az Argó, se a Vincent, de Varju Jankó se való.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3150) moonlight115 válasza old rocker (#3149) üzenetére


moonlight115
tag

Varju Jankó nekem való, Gáspárral együtt.

És te? Olvastál valamit mostanában, vagy csak a lumiádat tapizod? ;)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.