Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Wiz Khalifa válasza Czimby (#898) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mérve. :)

Sose mentem még 6GB felé a 8-ból. 5.7GB volt a max még eddig. És úgy hogy olyankor a torrent is futott a háttérben. Torrent nélkül 5.5GB-nál megáll.

Smoke some weed nigga!

(#902) zsolti_20 válasza dannyl (#900) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Az összes többi csinálj,a mivel az órajelet nem engedi jelenleg módosítani. Állítok rajta de monitorozásnál marad a 975mhz. Plussz az gond hogy a hőfok ugyan annyi terheles alatt mitn terhelés nélkül. Kinnt a windows-on alapból 73 fokon pörög. Ha elindítom a GTAV-öt ot is marad a 73fok. Eddig terheletlen állapotban kb 40-42 fokos volt.

(#903) dannyl válasza zsolti_20 (#902) üzenetére


dannyl
addikt

Hát akkor megjöttünk. 73fok idle-ben bödületes sok, de még terhelés alatt is szájhúzós. Leveszi a teljesítményt, mert meleg, és nem engedi húzni, mert a védelem felülír téged. A ventik pörögnek? (Most még mindig a vga-ról beszélünk, ugye?)

De ez már a mi baja a gépemnek topic témája, gyere át oda, ha nem oldódik meg.

[ Szerkesztve ]

(#904) zsolti_20 válasza dannyl (#903) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Az a vicces, hogy nem húzni szeretném, hanem lentebb állítani az órajelet. De olyan fixen áll 975mhz-en hogy hihetetlen. Mármitn az after szerint monitorozás közben... Persze pörög mind a két venti rajta. Oda is leírta ma gondomat, remélem sikerül megoldani. Ott össze szedtem mindent, és vannak uj tapasztalatok is.

(#905) Czimby válasza Wiz Khalifa (#901) üzenetére


Czimby
addikt

A vramra gondoltam az se telitődik meg, attól akadhat inkább. 8Gb nem igen telik meg. :DDD

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#906) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Melyik beállítással lehet kb +10-20% gpu terhelést elérni? 7950-nel fut nálam viszonylag levett grafikán, hogy meglegyen a 60 FPS, így viszont annyira leesik a GPU kihasználtság néhol, hogy idle órajelre vált a kártya. (1000 -> 500 Mhz)

(#907) samfishR válasza Chosen (#906) üzenetére


samfishR
senior tag

Szia!

Advanced graphics-nál a frame scaling mode-ot tedd 1.0x felé, mondjuk 1.25-re, vagy még feljebb. ez olyan, mintha 1,25x-ös felbontáson játszanál, a gpu-t terheli. egy próbát megér, hátha nem veszi visszább az órajelet. driverből esetleg nem lehet ráerőltetni az 1000 MHz-et?

[ Szerkesztve ]

(#908) Malibutomi válasza Chosen (#906) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

7950-el minek annyira levenni a grafikat? Ha csak az elsimitasok nem erolteted akkor meg kellen legyen a 60FPS
En 1440p-ben jatszom 7950-el, es atlag 45-60fps kozott mozog, es szep sima: [link]

[ Szerkesztve ]

(#909) Wiz Khalifa válasza Czimby (#905) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

1,8GB-2GB a 3GB-ból a Vram. A játék szerint 2.7GB. De amúgy sokszor csak 1,2-1.7GB között van inkább.

Smoke some weed nigga!

(#910) Chosen válasza Malibutomi (#908) üzenetére


Chosen
addikt

Hihetetlen, hogy azokkal a beállításokkal ami a videóban van 45-60 FPS van nálad. Ha ugyanígy feltenném lenne kb 30 FPS-em. Ha még a proci különbség is okozza (3,3 Ghz vs 4,4 Ghz) hogy nem fogysz ki a VRAMból? Nálam a Very High textures érezhetően megeszi, jönnek az FPS dropok.

(#911) Malibutomi válasza Chosen (#910) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En is csodalkoztam, de latod ott van a videoban az FPS meg a beallitasok is, es szepen folyamatosan fut. Plusz ugye felvetel kozben alacsonyabb is kicsit az FPS mint nelkule.
Annyi lemaradt az elobb hogy ez nem nativ 1440P, hanem VSR-el csinalom. Lehet ugy kimelobb. Annyi hogy nekem 1000mhz-en megy a kartya, de nem hiszem hogy annyit szamitana.

Egyebkent ugyanezekkel a beallitasokal nyomtam 1080p-n is ott szinte vegig 60fps-en all a mero.

Melyik drivert hasznalod? Nekem a 15.7.1 van

[ Szerkesztve ]

(#912) Chosen válasza Malibutomi (#911) üzenetére


Chosen
addikt

15.7 van nálam, majd még kísérletezek vele.

(#913) Hadden


Hadden
csendes tag

Sziasztok! Sajnos egy elég komoly problémával küzdök egy ideje... A gond az irányítással van. Elég gyakran azt csinálja mintha pár másodpercre beragadva maradt volna az adott gomb, vagy rosszabb éppen nem is érzékel kb. 1 másodpercig, van hogy az egérrel sem tudok nézni egy kis ideig... A Win7-et most raktam újra (előtte is csinálta, csak ezért raktam újra), teljes mentést,beállítást már töröltem és továbbra is fent áll a probléma. Volt már valakinek hasonló gondja?
A probléma minden előjel nélkül jött elő!!!
A gépem : Intel Q8200 (4mag), 6GB memória, ATI 5770 (1GB)

[ Szerkesztve ]

(#914) #58450688


#58450688
törölt tag

Srácok ezt lessétek meg :D Egyrészt itt tényleg élvezhetően fut a GTA5 közepes APU-n (Gép leírás a videó alatt), másrészt szerintem poénos lett, főleg 30 felettieknek, akik 90' évek zenéire csapatták egykor! :D

(#915) flymi


flymi
addikt

Nem tudom nálatok, hogy nem, de nekem épp csak elég a 8gb ram úgy, hogy nem fut a játék alatt semmi sem. a 2gb-os vga is pont elég normál beállítások mellett.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#916) Wiz Khalifa válasza flymi (#915) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

8GB RAM, 3GB VRAM

Ram használat: rendszerrel együtt (vírusirtó, PowerISO a háttérben, stb...) 5-5.5GB a max. Ugyanez uTorrentel 6-6.5GB max.

VRAM: Szinte minden maxon, 1.5-2GB.

Szóval nekem se fut ki sose. :)

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#917) flymi válasza Wiz Khalifa (#916) üzenetére


flymi
addikt

Nekem nem fut alatta semmi és úgy eszik meg 7gb-ot. kicsit bánom, hogy anno lebeszéltek a 4gb vram-os vgakról, ezért lett az ami az adatlapomon van. ráadásul 1440x900-on játszom, szal még csak nem fhd.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#918) Wiz Khalifa válasza flymi (#917) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát elhiheted én is inkább egy R9 290X-et vettem volna de sajnos csak a 280X-re volt pénzem. :(

Amúgy nem tudom miért de az utóbbi pesszek óta nekem singlibe szarakodik a gém oly értelembe hogy ott néha jobban leszalad az FPS mint kéne. De multiba meg nem. Érdekes...

Smoke some weed nigga!

(#919) Babcola


Babcola
csendes tag

Sziasztok.

Volna egy olyan problémám, hogy amikor elindítom a játékot a menüben eltűnt az online opció + elfelejti a beállításaimat (grafikait nem!)

Mi lehet a probléma? Mindig úgy kell elindítanom az online-t, hogy elsőnek be single-be és úgy át online-ba.
A beállításaim meg csak apró, de hosszútávon zavaró (pl mph / km/h) dolgokat felejti el.

Dobozos verzióm van, csak ssd- lett cserélve, de előtte is fent állt a probléma :/

(#920) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Van egy 60-as szintű karakterem, 30M+ GTA$ értékben.
Sokat játszottam már vele, túl sokat, és szeretném a dobozos PC-s verziót eladni - a karakter csak plusz grátisz lenne hozzá. Előrendeléssel vettem, csak egyszer volt telepítve, szóval ezt leszámítva "vadonatúj'.

Hol tudnám meghirdetni szerintetek?

(#921) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

Szerintetek egy ilyen konfigon mennyire futna?:

8 gb ddr3 ram
AMD Phenom II X6

Radeon HD 7870 2gb

(#922) dannyl


dannyl
addikt

Valaki megszánna, és küldene nekem privátban egy GTA 5 regedit fájlt? Újra raktam a windowst, és nem indul el, mert azt mondja nincs telepítve. Sajna csak a dobozos verzió van meg, a DVD-m meg meghalt. Nem kívánok most újat venni, letölteni meg nem tudom, csak 3 hét alatt (átmenetileg nem vagyok otthon, és ganyé a net). Ha steam-es lenne, mint minden más játékom, akkor egyszerű lenne, de így sajnos meg vagyok lőve. THX.

Anonymusxx: Hát a felbontástól is függ, de azért elég jól játszató lenne kompromisszumokkal.

[ Szerkesztve ]

(#923) dannyl válasza dannyl (#922) üzenetére


dannyl
addikt

Megoldottam, köszönöm.

(#924) BoogeyM@n válasza Anonymusxx (#921) üzenetére


BoogeyM@n
tag

Bőven jól :D

(#925) ky0


ky0
csendes tag

Kicsit off de jobb topicot nem találtam!!!

Sehogy sem tudom egyszerüen elindítani a játékot...

Gigabyte GA-A75M-S2V
AMD A8-3870k 3.3Ghz OC
MSI HD6770 1gb gddr5
4gb kingstone 1333mhz

Játékot lépésről lépésre teljesen jól feltelepítettem(igen, sajnos nem eredeti verzió), tökéletesen kellene futnia. Viszont crackelés után ha megnyitom az exe-t még az intronál kifagy és azt írta, hogy a "gtaV.exe működése leállt". Olvasgattam, hogy a laptopok nagy részénél dual graphic miatt nem megy a dolog ezért az egyiket letiltva megoldódik a probléma. Ugye az A8-as széria egy apu széria amiben van egy ilyen integrált vga méghozzá egy 6550d. Szóval fogtam magam BIOS-ban átraktam a beállításokat onboardra felraktam az apu driverét és szerencsét próbáltam. Az eredmény az volt, hogy most elindult a játék, semmi fent akadás nem volt, de egy aputól ugye nem várhatok sokat ezért 30 fpsnél többet nem is tudtam kihozni belőle. Tehát a kérdésem az lenne, hogy ezek után aki ért hozzá tudna segíteni, hogyan tudnám végre a hd6770-es kártyámmal elindítani a játékot? Nagyon szépen megköszönném, 2 teljes délutánom ment rá, és az eredmény semmi.

(#926) csaabz válasza ky0 (#925) üzenetére


csaabz
őstag

A prohardveren tilos a warez. :U

Egyébként kevés a RAM-od, gyenge a VGA-d.

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#927) BoogeyM@n válasza ky0 (#925) üzenetére


BoogeyM@n
tag

Próbáld meg letiltani a 6550d-t hogy a 6770 működjön csak.

+beállításoknál a minimumot és kapcsold ki az árnyékot meg a sok szart:

Documents\Rockstar Games\GTA V\settings

Ilyenre állítsad ahol itt is 0-ra van nálad is azon legyen van több is mint a kijelölt meg úgy az egészet nézd át több értéket kell módosítani ilyenre.
Lényeg 0=kikapcs
False=kikapcs

[ Szerkesztve ]

(#928) ky0 válasza csaabz (#926) üzenetére


ky0
csendes tag

Egyébként ennyi ram elég hozzá, és a vga is, ennél sokkal gyengeébb konfigok is viszik medium grafon magas felbontáson...

(#929) ky0 válasza BoogeyM@n (#927) üzenetére


ky0
csendes tag

Szép lassan én is rájöttem, hogy az lehet ami a laptoposoknál, de elvileg a 6550d ilyenkor nem futhatna, de gyakorlatilag meg igen. Rengeteg fórumot olvastam erről, de még nem találtam megoldást. Addig is ezt megpróbálom és köszönöm szépen.

(#930) BoogeyM@n válasza ky0 (#929) üzenetére


BoogeyM@n
tag

Szívesen :DDD

Meg nem is kell bedőlni az ilyen hardkórgémer ijesztgetőknek szerintük csak fullos géppel lehet játszani :DD
Közbe meg egy E8400-el fullhd-ban vígan elvoltam jó sokat is veszekedtem itt ez miatt mert nem hitték el végül csak rájöttek mikor elkészítettem a videót de addig ment a negatív kritika hogy ilyen nincs kamu.

[flash]//www.youtube.com/embed/A098ZZJmetQ[/flash]

(#931) dannyl válasza BoogeyM@n (#930) üzenetére


dannyl
addikt

Ja, hogy te még mindig abban a hitben vagy, hogy neked lett igazad... :)) Olyan grafikán nem ajánlom senkinek a játékot. Tényleg sok embert félrevezetsz ezzel. Nincsenek árnyékok, az autók mintha repülnének a levegőben, a kép darabos, nulla textúra, nulla látótávolság. ELINDUL a játék, és VÉGIG LEHET JÁTSZANI (szenvedni) azon a gépen is, persze. És lehet verni a melled, hogy megcsináltad, de a játékélmény nem itt kezdődik.

(#932) Wiz Khalifa válasza dannyl (#931) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ú... :DDD

Nem szép a grafikája kajak. Ennél még az aláírásomban lévő csatornán is található E6700-as procival szerelt gép is szebb élményt hozott látványilag. De tény hogy mind a kettő nem egy élmény. :)

Smoke some weed nigga!

(#933) djculture


djculture
félisten

Multiplayerben egyébként még q6600 4 magos s775 procival is lagol kicsit a játék, 2 magossal elnem tudok képzelni milyen lag parti lehet... Amugy inkább ha crew társak látják hogy össze vissza lagol az illető

[ Szerkesztve ]

(#934) BoogeyM@n válasza dannyl (#931) üzenetére


BoogeyM@n
tag

Megnézted te egyáltalán??? :DDD 0:10 distance scaling: fel van véve
Én beállításaim nem full minimum ezt azoknak készítettem akiknek baja van vele.

Nem szenvedés mert a minimum fps-em 31 :DDD Legnagyobb sebességgel száguldva is városban 12:41
A fraps miatt laggol mint az állat de azon a részen nem is azt kéne nézni hanem a grafikát. Külső kameráson meg látszik nincs probléma az fps-el ennyi.

A játék élmény mindenkinek saját szubjektivitása lehet neked csak a High de van akinek a közepes is jó itt nincs low textúrázás vagyis alacsony és én se nyomtam le a felbontást 1024x768-ra
Nézd már meg légyszíves 1600x1200-ban van a robbanások nálam is ugyanolyan szépek mint neked :DDD

[ Szerkesztve ]

(#935) dannyl válasza BoogeyM@n (#934) üzenetére


dannyl
addikt

Igen, valószínűleg ugyan úgy néz ki, mint nálam. Sőt, talán még szebb is. Hol látsz minimum FPS-t? Mert kiírva sehova nem látom a képernyőn. De ahogy elnézem beesik ez néha lazán 20 alá is. A FRAPS ennyit nem ront azért (amin nem is látszik, hogy futna). Végignéztem, és gyatra, ocsmány vállalhatatlan a grafika is, meg minden effekt, és nagyon laggos, darabos. A város szinte kihalt, élvezhetetlen, nincs meg a nagyváros feeling, csak mosott textúrák. Még egyszer elmondom, örülj neki, játssz így, de ne vezess félre másokat.

És ne vedd támadásnak, de a viselkedésed alapján 17-18 évesnek nézlek maximum. Nekem is volt gyerekként ilyen korszakom, hiszen anyukámék vették a gépet, így nem lehetett fejleszteni amikor akarok. Bátyámmal is futtattunk olyan játékokat rajta, ami lehetetlen kategória, de legalább beismertük, hogy eeez bizony elég silány, és nem azt nyomattuk, hogy ugyan olyan szép, mint másnak, meg laggmentes. Hagyjuk már...

(#936) Wiz Khalifa válasza dannyl (#935) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Lehet sokalltál a 17-18 évvel. :DDD Mert én vagyok 19 és én beismerem hogy ez igen gyatra. Fut, akinek nem számít a grafika annyira csak hogy fusson annak elmegy. De szerintem is játszhatatlan kategória. :)

Smoke some weed nigga!

(#937) BoogeyM@n válasza dannyl (#935) üzenetére


BoogeyM@n
tag

Hát de izé én a record-ra mondom hogy ront. Külső kamerán amikor monitor is látszik csak a fraps fut hogy lássuk az átlag fps-t arra mondtam hogy minimum 31 ami azért nem vészes PERSZE hogy jobb más gépen egyértelmű ez nem a szupi jó kategória hanem a futottak még és
tényleg még pár kört azért hagyhattok a régi 775-nek pl: egy quad 9650 pricival azért jó lenne.

Amúgy meg én is leváltottam 1150-re egyértelműen jobb de akinek nincs rá kerete azért úgy is vannak kiskapuk hogy élvezhetően végigjátssza.

Persze van az a szint ami menthetetlen pl:512MB-os 9600Gt-vel E6xxx[link] de ha neki ez jó miért venném el a kedvét de azért ez nem egy kategória azért ezt felfoghatnád hiába akarod itt bizonygatni baszki nálam fullHD van FXAA AF16x nem igaz hogy nincs hozzá szemed apró kis trükk hogy az árnyékot kiszedtem de megérte.

(#938) BoogeyM@n


BoogeyM@n
tag

vs ez nálam [link] https://www.youtube.com/watch?v=A098ZZJmetQ

jah meg az a baj hogy ti már itt versenyeztetitek magatokhoz én nem versenyzek mert egyértelmű jobb azon a szinten de azért mert féltitek a pozíciótokat ti nektek se kéne szarozni a másikat.

[ Szerkesztve ]

(#939) Polesz


Polesz
addikt

Nem olvastam el a hozzászólások ezért csak úgy beleugatok.

Szerintem rozsdamentes acél jó lesz. Az sokáig bírja ;)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#940) BoogeyM@n válasza Polesz (#939) üzenetére


BoogeyM@n
tag

Hát igen jah milyen igaz is jól mondtad rozsdamentes acél a q9650 :DDD
[link]

(#941) ziegler


ziegler
csendes tag

Sziasztok, a gépemen hogy futna a GTA V?
Intel Core i5 4460, 10GB ram, h81m hds alaplap, 500gb vinyó, windows 10 pro. Külön videokarim nincs, ezért gondolom le kell vennem a grafot.

A kedvenc ph felhasználód

(#942) Wiz Khalifa válasza ziegler (#941) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én míg vártam a VGA-mra addig 8GB rammal a beépített IGP-vel toltam. 800x600-ba minden a legalapabbon és ment 30-40fps-el. :)

És amúgy fHD-s moncsin 800x600-ba furi volt először de amúgy nem volt olyan csúnya a graf azzal sem. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#943) BoogeyM@n


BoogeyM@n
tag

Mondjuk azért elég jó hogy van vmi grafikus chip ezeken az új cpu-kon mert elég jól jön ha a vga bekrepál :DDD

(#944) dannyl válasza ziegler (#941) üzenetére


dannyl
addikt

10GB az, hogy jön ki?

(#945) Wiz Khalifa válasza dannyl (#944) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Eléggé sokféle képp.

8 + 2GB ha csak két foglalata van.

2 + 2 + 2 + 4GB

4 + 4 + 2GB

Smoke some weed nigga!

(#946) dannyl válasza Wiz Khalifa (#945) üzenetére


dannyl
addikt

Te egy igazi matekzseni vagy :DDD :C Arra céloztam, hogy akárhogy számolok, tuti nem dualban megy. Jobban járna a 8GB-tal (2x4, 4x2). 2GB fölösleges a 8-on felül játékra, nincs ami megenné jelenleg.

(#947) Wiz Khalifa válasza dannyl (#946) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát jah. De ő tudja. :D

Smoke some weed nigga!

(#948) ziegler válasza dannyl (#944) üzenetére


ziegler
csendes tag

2 foglalatom van, ddr3. Az alaplapon 2 foglalat van, és szeptemberben úgy fejlesztettem a gépem, hogy a 2gb-ot megtartottam. Ugyanis nem mindig volt olyan a gépem, mint most :))

A kedvenc ph felhasználód

(#949) dannyl válasza ziegler (#948) üzenetére


dannyl
addikt

De azt ugye tudod, hogy az a 2 GB semmit nem ér, sőt... Amúgy most 1x8 van ezek szerint benne. Akkor vagy hagyd úgy, vagy legyen 2x8 (dual), de a 10 tényleg semmire nem jó. Se nem dual, se nem kell.

(#950) djculture


djculture
félisten

Mondjuk ilyen intel féle fosadék integrált igp-n játszani gta V féle játékot nyomni is elég merész vállalkozás. Az 5850-enem is szépen vissza kell vennem mindent és ez legalább 10-szer erősebb mint az az intel szörnyűség..
1024x768 low -ba játszani meg nem igazán érdemes azzal a játékkal mert annyi mindenből kimarad az ember...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.