Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) #81556480 válasza Mate (#800) üzenetére


#81556480
törölt tag

Még az i5 tipusát nem tudom. Én 1680x1050-be játszok, ott meg ugye még jobba teljesítmény a kisebb felbontás miatt.

(#802) Neszójábe válasza Neszójábe (#760) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Vettem 25k-ért egy intenso 256 gigás ssd-t. Ég és föld...

Peace

(#803) Intelligencs

Rokon gyereknek megvan ez a játék. A játék eredeti. Összes patch telepítve. A konfigja:

Intel Core i7 870 2.93 GHz
Zalman CNPS 10X Quiet
Asus P7P55D-E PRO
8 GB RAM
Chieftec 550W
MSI Gaming Pro GTX 760 2GB
Valami Samsung monitor, felbontás: 1366x768
Windows 7 (legális)

A probléma a szokásos, ugrál az FPS. Hirtelen bezuhan, aztán egy idő után visszaáll. Nem rögtön jelentkezik, hanem csak valamennyi játék után. Korábban egy 1 gigás GTX 550 volt benne, azt hittem ez a baja, ezért lecseréltem a korábbi 450-es tápot (nem volt rajta elég madzag az új kártyához), beleraktam egy 760-as kártyát, meg újraraktam az egész Win-t, minden drivert, stb. De ugyanúgy akad!

A monitor felbontása ugye a félelmetes 1366 x 768, az Nvidia automatikus játék optimalizációja szerint ultrán vinnie kéne a fenti konfignak a játékot. Ehelyett ez a szarakodás van. High-on is akad. Valami tipp, mert már kezdek kissé ideges lenni... Minden más játék flottul megy a konfigon.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#804) dannyl válasza Intelligencs (#803) üzenetére


dannyl
addikt

Elsőre ez a túlmelegedés tipikus esete: Huzamosabb játék után leeső FPS. Vedd le a burkolatokat a házról, és nézd meg úgy, illetve monitorozd a hőfokokat mind a VGA-n, mind a CPU-n. Mivel házat nem írtál, arra tudok tippelni, hogy elég rosszul szellőzik.
Valamint a grafikai beállításokra is vess egy pillantást. Van itt PH-n egy nagyon jó cikk, hogy miket érdemes kikapcsolni, mert csak a VGA-t terhelik, és nincs különösebb haszna.

(#805) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Az új laptopomon (a cuccoknál minden adata pontosan megvan) ha városban megyek autóval, gyakori, hogy nem tölt be a map (csak nagyon későn), pedig maxon van a draw distance. Ilyenkor vagy nagyon torz a talaj textúrája, vagy egyáltalán nincs is alattam semmi, és az épületek sem látszanak.

Szerintetek mi lehet a gond? A legfrissebb nVidia driver van fent (353.30) és Windows 8.1 alatt játszok. Az előző laptopomnál (az is ott van az adatlapomon) egyáltalán nem volt ilyen gond még akkor sem, ha full gázzal hajtottam végig a városon. Pedig azon a lehető legalacsonyabb beállításon játszottam, mert abban sokkal gyengébb volt a VGA. Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#806) Intelligencs válasza dannyl (#804) üzenetére

Köszönöm a választ. A ház valóban nem egy túl drága ház (Sharkoon VS3-V), de van ventilátor ami beszívja a levegőt, van ventilátor a meleg levegő kifújására, szóval van légmozgás. A CPU hűtő pedig eléggé masszív darab.

Hogyan tudom játék közben csekkolni a hőfokot? Illetve melyik cikkre gondoltál a helyes grafikai beállítások tekintetében?

The Amiga, Born a Champion

(#807) kisza25 válasza Patrick76496 (#805) üzenetére


kisza25
félisten

a kérdésedben a válasz alacsony graf nem volt gond vs. magas graf gond van és a HDD, sokkal nagyobb mennyiségű textúrát kellene betölteni és a HDD limitál,
ja és még saját zene szokott okozni ilyen anomáliát

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#808) dannyl válasza Intelligencs (#806) üzenetére


dannyl
addikt

Ez a cikk tartalmazza, amihez éppen írunk. Amúgy MSI afterburner-rel szoktam nézni a hőfokot. Ha kilépsz a játékból, vagy alt+tabolod, akkor az elmúlt fél percet meg tudod nézni grafikonon. Szóval ha belassul, akkor nézz rá, hogyan is áll. A nagy cpu hűtő jó dolog, de lehet épp a levegő útjában is. Illerve a VGA-nál bebe tud szorulni a levegő.

(#809) Patrick76496 válasza kisza25 (#807) üzenetére


Patrick76496
őstag

Köszi a választ! Igen, saját zenét használok a játékban, de az előző gépemen valahogy nem működtek (pedig már a 4-ben és az SA-ban is használtam). Ennyire visszafogná a játékot a HDD? Ilyennel még sosem találkoztam (pedig pl WoT-tal és az LS2K15-tel is max textúrabeállításon játszok).

Ez esetben érdemes lejjebb venni a textúraminőséget? Mert ha lehet azt inkább meghagynám, olyan jó, hogy végre szinte semmi sem pixeles ingame. Minden játékban az az utolsó dolog, amit általában leveszek. Inkább az effektekkel szoktam babrálni.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#810) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Volt egy i5-750-es procim 3,5Ghz-en, egy msi hd7870oc kártyával, 4x2 giga 1333mhz-es rammal. Egész jól futott a single, viszont a multihoz már kicsit kevés volt a proci, elég sűrűn berángatott az fps 20 környékére, így beszerveztem egy kis cserét. A procit váltotta egy i5 4690k mellé maradt a 7870, és 1x8 giga 1866Mhz-es ram. Legelső nap csak kipróbálás céljából megnéztem a multit, ugyanazon beállításokkal, teljesen szépen stabilan futott 55-60 fps között. A minap viszont kicsit huzamosabb ideig szerettem volna játszani, de már a legelején ugyanúgy berángatott 25-30 fps alá, teljesen random mint a régi procival. Fogalmam sincs mitől lehet. Lapozófájl van 12 giga alaphangon, ezekhez nem lett nyúlva , illetve a beállítások is maradtak.

(#811) Ulius80


Ulius80
tag

Sziasztok!
Ezt a gépet venném meg,az eladó azt írta,hogy fut rajta a Gta 5.
Nektek mi a véleményetek?
Köszi!!

Vga: xfx radeon hd 5750 512mb 256bit
Chip sebesseg:740mhz
Memoria sebesseg:4800mhz
Memoria meret:512mb
Savszelesseg:256bit
Dx11 tamogatas
Ram: Kingston Hyperx 2x2GB 1600Mhz DDR3 tuning ram
HDD: Samsung 500GB SATA 100%os kondicio
Proci: intel core 2 quad Q9550 4x2,83Ghz
Alaplap : asus p5pro 16gbig bovitheto ddr3 1600mhz
Táp: M-tech 600watt
Sata dwd iro van benne

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#812) dannyl válasza Ulius80 (#811) üzenetére


dannyl
addikt

A táp az egyből cserés lenne. GTA5 512MB VideoRammal, meg 4GB RAM-mal? Nem akarom rontani senki üzletét, de ezen nem megy ÉLVEZHETŐEN a játék, az tuti. Ráadásul a config is már 1000 éves, semmi garancia, hogy nem hal be akármi is benne. Mennyiért adja?

(#813) Ulius80 válasza dannyl (#812) üzenetére


Ulius80
tag

60k...
Tehát akkor felejtős?
(ps3-on kijátszottam a gta-t,de pc-n jobb a grafika)

[ Szerkesztve ]

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#814) dannyl válasza Ulius80 (#813) üzenetére


dannyl
addikt

Nézd, én most néztem róla tesztet, GTA5 alatt GTA3 szintre butótott grafikával 16-21 FPS. Ez horror, és kiugrik a szemem tőle, de ezt mindenki maga döntse el. Fut rajta minden bizonnyal, csak na...
EZ kétszer annyi, és még ez is +4Gb RAM-ért kiált. GTA-hoz ez kb. a minimum. Ebben egyedül a ház gagyi, de szemet lehet hunyni felette.

(#815) Ulius80 válasza dannyl (#814) üzenetére


Ulius80
tag

Ez komoly...
Akkor tárgytalan a másik,ehhez mérten kell kalkulálnom,vagy ezt megvenni :-)
Köszi a segítséget!!

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#816) dannyl válasza Ulius80 (#815) üzenetére


dannyl
addikt

Itt a video. És ez egy 1GB-os VGA, 6GB system RAM, és a CPU is erősebb... 3 percnél nézd a városban az FPS-eket. NEKEM ez nem felel meg. Van, aki még gyengébb gépen is végigjátszotta. Kinek mi.

(#817) Ulius80 válasza dannyl (#816) üzenetére


Ulius80
tag

:Y ,a ps3-on jobb a graf!
Köszi mégegyszer! :R

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#818) madarpok1995


madarpok1995
újonc

Sziasztok!
Valaki tudna nekem abban segíteni az eredeti gta 5-nek a működése miért áll le kb 2 perc játek után?
A gépet most raktam újra(tagnap), és akkor is tettem fel rá a játékot!
Laggmentesen megy szóval azt se mondanám túlvan terhelve!
Gép:
Lap: Asus P6T SE
VGA: nVidia GeForce GTX 580
CPU: intel core i7 920 ~3ghz
RAM: 4x 2gb Kingmax 1666mhz ram ddr3
Azt hittem a windows kutyulódott össze azért tettem újra mert ezt màr előtte is csinálta...de így már lövésem sincs mi lehet.unsure hangulatjel
Win 7
Elnézést, ha rossz helyre írtam de fogalmam se volt, hová tudnám írni. :S
Na majd hátha Ti!
Előre is köszi!
Üdv.

(#819) Domax


Domax
csendes tag

Sziasztok, tudna valaki valami infot mondani hogy kb. hogy menne multiban a játék ?
Gépem:
Intel DualCore G2020 2,9ghz
4gb RAM DDR3 1333Mhz
HD7790 DualX Oc 1GB VGA

Még amikor kijött PC-re tört verzioban kiprobáltam, egész szépen ment olyan medium-high környékén, pár dolog high ra bevolt löve, Anisotropic cucc 16xon, kb ennyire emléxem..
35-60 fps -el ment, néha lement 26-28 köré ha gyorsan kocsikáztam, Population density kb a felénél lehetett ...
Szóval meg szeretném venni a gamet, és az lenne a kérdés multiban kb. mire számithatok ? De a lényeg , hogy meg legyen ott a min. 30-35 Fps, az mindegy is milyen grafon..
Köszi a válaszokat előre ! :D

(#820) Wiz Khalifa válasza Ulius80 (#817) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Core 2 Duo-n így fut. Ezt a videót én csináltam. Nem egy álom de ha azt nézed hogy a gép amin futtatva van 35k-ból megvan akkor el lehet gondolkodni. :DDD

A játék ára majdnem a gép árának fele...

Grand Theft Auto V PC gameplay (Core 2 Duo)

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#821) #81556480 válasza Wiz Khalifa (#820) üzenetére


#81556480
törölt tag

vajon egy 5850 valamivel többet bírna jobb hardverkörnyezetben ?

(#822) Wiz Khalifa válasza #81556480 (#821) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Tuti. Én a mostani R9 280X előtt egy 5870-et hajtottam vele. Ami nem sokkal jobb a videón látható 5850-nél mert ugye az gyárilag tuningolt. És amúgy sincs annyival lemaradva.

Én fHD-n majdnem minden normal-on az árnyék és ez az felemelésével a 30-50fps megvolt. Most ismerősöm szintén 5870-el tolja és az új 15.7-es driver óta plusz 15-20fps-t ért el ugyanazokkal a beállításokkal.

Szerintem az 5850 normal-on fHD-ba megkéne hogy legyen a 30-40fps-nek minimum. :)

Smoke some weed nigga!

(#823) dannyl válasza Wiz Khalifa (#820) üzenetére


dannyl
addikt

Hihetetlen valóban, hogy így megy, de azért nálam ez már a játszhatatlan kategória. Több okból is:

1, GTA3-mas grafika kb. (na jó, annál jobb), nulla árnyék.
2, Olyan akadások vannak benne, hogy akár 2mp-re (!!!) megáll (!!!) a kép.

Tudom, hogy a pénz nagy úr, de a tízen pár ezres játék helyett előbb a gépre kell szerintem költeni. (magánvélemény). Azért nem tudom mennyibe kerül pontosan, mielőtt valaki nekem esik, hogy kalóz verzióm van, mert én 60$-ért vettem.

(#824) Wiz Khalifa válasza dannyl (#823) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ez amúgy nekem is játszhatatlan kategória de csak azért mert megszoktam a jobbat. De tesóm akié ez a gép és aki havi ha 1órát összesen tud játszani a gépen vele annak szerintem jó ez is. :DDD

Mert minek drágább ha ideje sincs kihasználni. :)

Amúgy én az 576-ba vettem 14k-ért, de kéne végre egy Steam-es... :U

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#825) pinnacle válasza Wiz Khalifa (#820) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Nekem C2D E8400, 8GB RAM, ATI 6850-en nem fut ilyen jól, csak1024x768-on megy, felette már fagy, ráadásul ha kocsival megyek néha az út is eltűnik, összemosódott egyszínű lesz. Mi lehet a gond? Lehet, hogy az 1GB VGA RAM miatt? Ezzel a beállítással használom, itt kellene valamit még módosítani?

[ Szerkesztve ]

(#826) Wiz Khalifa válasza pinnacle (#825) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mivel abba a gépben is 1GB-os a VGA így nem az a gond.

FXAA-t kapcsold ki és a Vsync-et meg tedd ON-ra. Meglátjuk úgy mi fog történni. Mert nekünk úgy van beállítva.

Illetve fölösleges még ez is neked: "Pause Game On Focus Loss"

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#827) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi! Most már 1280x800-on is fut, igaz kicsivel több mikroakadással. Az "úteltűnés" viszont megmaradt. Ez mi a fenétől lehet? Idővel betölti, ezért gondoltam, hogy kevés a VGA RAM, viszont neked nincs ilyen problémád. Legújabb Catalyst van fent, de nincs változás.

[ Szerkesztve ]

(#828) Wiz Khalifa válasza pinnacle (#827) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Sok Core 2 Duo-n így fut ami erősebb is az E6700-nál. Én sem értem nekünk miért ilyen "szépen" fut de nem tudok sajnos neked válaszolni erre hogy mitől van de nem a Vram miatt.

Amúgy nekünk a 15.7-es Catalyst-al 1920x1200-on fut így ahogy a videónkon. Annyit javított az a driver. :)

Egyébként nekem mikor még Core 2 Quad-al toltam az ipart akkor a GTA IV-be volt néha hogy elszürkült egy időre az út. Bizonyos részeken. Sokan azt írták hogy az a game szar optimalizálása miatt volt. Mikor kicsit tuningoltan de raktam a gépbe egy 1333MHz-s ramot a 800MHz helyett akkor egyből nem jött elő ez a hiba. Szóval lehet nálad is a ram sebessége a ludas de nem tudok pontosat mondani így nem mondom biztosra hogy az.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#829) pinnacle válasza Wiz Khalifa (#828) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! 4x2 1066-os RAM-om van. Catalytből nem tudom melyik, 15.7 vagy 15.20.
Máshol az mondták, hogy az alapon lévő grafika a probléma. Mi kellene felhúzni?

(#830) Malibutomi válasza pinnacle (#827) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem ilyen csak akkor volt ha kozben mas dolgokat is csinaltam a geppel, ment jatek kozben az msi afterburnerrel a felvetel, es kozben egy masik video feltoltese

(#831) pinnacle válasza Malibutomi (#830) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem semmi sem megy. Valami olyan beállítás kell, ami a távoli tárgyakat tölti be, mert csak autóvezetésnél jön elő. Lehet, hogy a Distance Scaling lesz az. Majd kipróbálom.

(#832) Wiz Khalifa válasza pinnacle (#829) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor nekem fingom sincs. :(

Nálad a Distance Scaling le van véve totál. Ha felveszed tuti szarabbul fog futni mint most. Nálam is R9 280X-el nem raktam maxra. :)

Smoke some weed nigga!

(#833) pinnacle válasza Wiz Khalifa (#832) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Distance Scaling-ot kipróbáltam maximumon, 1920x1200, 800x600-on ugyanúgy eltűnt az út egy idő után. Gyári visszaállítás sem hozott változást. Most ilyen beállítással megy. Ha csak nekem van ilyen problémám, akkor lehet, hogy a PC-vel van valami gond, igaz más játéknál semmi gond.

(#834) Wiz Khalifa válasza pinnacle (#833) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én Youtube-on láttam hogy több embernek is eltűnt az út. De csak E8xxx-es szériás és két E7xxx-es procis videóba láttam.

Smoke some weed nigga!

(#835) PuMbA válasza pinnacle (#833) üzenetére


PuMbA
titán

Egyértelmű, hogy proci gond van. A minimum gépigény 4 szálas procit mond, ez alatt vagy megy a játék vagy nem, de csodálkozni nincs értelme, mert nem üti meg a géped a szintet :)

(#836) pinnacle válasza Wiz Khalifa (#834) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Lehet, hogy E8400-as hiba. Amúgy is Xeon-on gondolkozom.

PuMbA, Syd2012-nak E6700-al ment gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#837) PuMbA válasza pinnacle (#836) üzenetére


PuMbA
titán

Én ezt értem, hogy megy, de ahogy látod nem mindenkinél és nem garantált :) Nem véletlenül van feltüntetve az a bizonyos minimum gépigény, hiszen alatta semmi sem 100% :)

[ Szerkesztve ]

(#838) Wiz Khalifa válasza pinnacle (#836) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

3.6GHz-re húzva GTX 650-el így fut egy csávónak. [link]

750TI-vel

Nála meg a házak is eltűnnek 1:30-nál már. [link]

Smoke some weed nigga!

(#839) pinnacle válasza PuMbA (#837) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Egy proci csere, lehet, hogy tényleg kell. DirectX 10-en, minden levéve 800x600-on is eltűnik az út. Igaz a gyári beállítás fölött, 1920x1200-on is megy, a Benchmark 26-30 FPS. persze az úttal nincs változás. :)

(#840) Wiz Khalifa válasza pinnacle (#839) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem tudsz egy erősebb VGA-t kölcsönkérni valakitől? Vagy mondjuk egy 5870-et? Mert akkor meglehetne azt is hátha...

Smoke some weed nigga!

(#841) pinnacle válasza Wiz Khalifa (#838) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, én is ezt szoktam látni. Nem szabad gyorsan menni. :D VGA-at nem tudok szerezni, de nem a procit kellene cserélni? E8400 még a 6850-et sem tudja kihajtani.

[ Szerkesztve ]

(#842) Wiz Khalifa válasza pinnacle (#841) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát nem tudom. Mert ahogy látod két videóban is a szintn E8400-on jól futott. Bár azok tuningolva voltak. Szóval nem tudom. :DDD

Már semmit sem tudok. :DDD

De szerintem a proci marad még mindig a ludas. Viszont oké. Xeon. De azzal ugye tisztába vagy hogy nem minden game szereti a Xeon-t? Mert akkor oké.

Smoke some weed nigga!

(#843) dannyl válasza pinnacle (#841) üzenetére


dannyl
addikt

Nézd már meg egy MSI AB-rel, hogy mi megy maxon. A VGA vagy a CPU? Bár, ha nem rajzol utat, ugye az csalás, mert azt nem is kell számolni :D Tehát az a 25-30 FPS, ha lenne út, akkor bőven kevesebb lenne.

BTW a legjobb az lenne, ha mindent tudnál cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#844) Wiz Khalifa válasza dannyl (#843) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Amúgy rohadjak meg megőrít a fostos i5-4460-am ebből a szempontból... A VGAm (R9 280X) 60-70% kihasználtságba van max! míg a procim meg 80-90%-on van! Mondom mikor megláttam hogy mi a faxx? :Y

Smoke some weed nigga!

(#845) Malibutomi válasza Wiz Khalifa (#844) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igen a GTA eszi a procit is az osszetettssege miatt. Nekem viszont a 7950-el vigan szalad VSR-el 1440p-ben 4770K mellett

(#846) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

70k alatt lehet venni i3 + 8gb ram + lap kombót. VGA-t megtartod. Esetleg később nézel egy használt 7950-et aztán csak úgy süvít. :D Vagy vegyél egy konzolt. :D

(#847) pinnacle válasza Wiz Khalifa (#842) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Jó, hogy szólsz. Milyen játékhoz nem jó a Xeon?

dannyl 1920x1200-on néztem alapbeállítással. A proci szinte állandóan 100%-on ment, a VGA 50%-on. Persze az "útelágazás" is megvolt. :) Képjavítókat, alapon, bekapcsoltam. Ezután a VGA tekert 97-98%-on, 1680x1050-en is, de ott simábban futott. Viszont az úteltűnés, sokkal ritkább lett. Már csak azt kellene kitalálni, hogy melyik beállítás van rá hatással.

ThePoweR Köszi! A végén még az E8400 is jó lesz. :D

(#848) Wiz Khalifa válasza pinnacle (#847) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Régebben olvastam hogy ezzel meg azzal a játékkal nem megy jól. De az rég volt így nem tudom mondani biztosra. Utána kell nézni.

Amúgy kérdés. Milyen oprendszert használsz?

Smoke some weed nigga!

(#849) pinnacle válasza Wiz Khalifa (#848) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Majd megkérdezem a topicjában. Win 8

(#850) Wiz Khalifa válasza pinnacle (#849) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hány bit? Mert sok helyen olvastam hogy elindulni elindul 32biten de szarul fut. Van akinek el se indul. :DDD

Smoke some weed nigga!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.