Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) gtamate2 válasza Silenzio (#246) üzenetére


gtamate2
veterán

Így igaz, FHD-ig bővenelég, felette pedig a gpu ereje is kevés.

BoogeyM@n: jó játékot akkor a passmarkkal. Amúgy gddr4 volt már a 2900xt ha jól emlékszem, de ha szerinted ez a két szám számít akkor nézz egy kicsit utána a vga-knak.

*Sn0w

(#252) gbors válasza proci985 (#243) üzenetére


gbors
nagyúr

Fontos különbséget tenni két dolog között - az élethű effektek alkalmasak arra, hogy a játékot szebbé és immerzívebbé tegyék, de az élethűség javulása automatikusan nem jelenti sem a szépség, sem az immerzió javulását, ugyanis (szerintem) viszonylag kis részét képezi mindkettőnek. Pl. a VVVVV egy meglehetősen immerzív játék, pedig hát a grafika realitása... hmmmm... Másrészt 2012 (szerintem) legszebb játéka Abu tesztjén úgy kapna 0 pontot, mint a szél.

VR-ben minimálisan sem vagyok otthon, de az uncanny valley valóban egy érdekes dolog. Oda kell figyelni rá - de akár fel is lehet használni, pl. egy Amnesia vagy Alien Isolation típusú játékban lehet vele jó kis tudatalatti diszkomfortérzetet csinálni :)

A DX11-et nem tartom közvetlen hibásnak ebben a folyamatban - sokkal inkább az a gond, hogy míg a DX9 egy csomó nagy hatású vizuális effekt előtt kinyitotta a kaput, a DX10 élete során pedig a hardverek is felnőttek a feladathoz, a DX11-re inkább csak olyasmik maradtak, amik jóval kisebb hatást gyakorolnak a látvány egészére.

Igen, megfelelően nagy mintájú statisztikával lehet félig objektív eredményt csinálni az egyének szubjektív véleményéből. Csak nem szabad elfelejteni, hogy az eredményt nem tudod egyénre visszavetíteni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#253) proci985 válasza gbors (#252) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, multidiszciplinaris teruletrol van szo. az effektek implementacioja software engineering / computer science, az immerzio kognicio, a szepsegnel pedig bejon a muveszeti faktor is.

de egyebkent ez latszik azon is, hogy hogyan epulnek fel a jatekfejleszto kepzesek. ott a game programmer ami gyakorlatilag software engineering nemi jatekspecifikus izzel, ott a game designer altalanos designra, ott a game graphics ami a grafikara funkcional, ott a music / audio altalanos zenere illetve effektere es ez kiegeszul a game writinggel ami a scriptre megy ra. aztan a nagyobb csoportmunkak egyutt mennek mert egyutt kell dolgozniuk ahhoz, hogy jo dolgokat hozzanak ki. viszont emiatt a tanari karokban is elegge valtozatos tudasra van szukseg, a festoktol a programozokig.

----

mi volt 2012 legszebb jateka szerinted?

diszkonforterztere szerintem vannak jobb megoldasok is.

----

azert DX11ben is voltak jo dolgok. ld a Project Cars, anno Race07nel ugy voltam, hogy ez mar eleg. aztan Shift 2 Classic DLCnel megint azt hittem ennel mar nagyon nem lesz jobb.

ellenben pl tudom, hogy bizonyos training feladatokra a cryenginet nem szerettek, mivel tulzottan hollywoodi volt (hasznaltak kikepzesre ahogy tudom).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#254) #31600896


#31600896
törölt tag

Nekem azért a 7870 durván leizzad játék közben. Inkább azt vettem észre, hogy az épületek belsejében melegszik jobban a kártya...nem tudom miért. Néha lemegy az FPS 30-ra vagy alá. (Nappal nagy forgalomnál és útkereszteződéseknél)

(#255) kpal válasza Smiley (#234) üzenetére


kpal
veterán

jol birja a géped ahhoz képest h. új játék . :)

(#256) PH-User válasza eclipse006 (#50) üzenetére


PH-User
addikt

Jelenlegi gépem: i3-2100 alapon (2mag-4 szál, 3.1GHz), 6GB 1333MHz, H61 lap, 7750 OC 1GB.
Merjek rápróbálni, fog élvezhetően futni? :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#257) BoogeyM@n válasza PH-User (#256) üzenetére


BoogeyM@n
tag

1Próbát megér nem? De a drivereket/updateket ne felejtsd ki.
(+Lassan elkészül az OpenIV GTA5-höz modolni is lehessen akkor kicsit jobban belelehet piszkálni a játékba
pl: kikapcsolni az árnyékokat mert így elég erőforrás pazarló, minimumon is normálon fut [link])

(#258) misx


misx
senior tag

Erről már végképp nem hittem volna, hogy notebook-on is megy. De megy. És nem lowon. :D
i5-4200M, 8GB RAM, HD8750 2GB, 1366x768
Na ha tényleg nem lassít semmit a high textúra, akkor nem is olyan baromság a nagyobb VRAM, még ha elsőre indokolatlannak tűnik is.

(#259) X-Master válasza BoogeyM@n (#250) üzenetére


X-Master
tag

Én vagy 3-szor nekifutottam már hogy veszek egy Radeont, de mire odajutottam, mindig nVidia lett belőle, és eddig még nem bántam meg. Használtam már Radeont, többet is, de nekem nem jött be egyik sem. Ráadásul elég hamar kifut a támogatása a régebbi modelleknek. Míg pl. egy 8400GS, ami se nem új, se nem erős még 8.1-es Windowshoz is van drivere. A helyedben 2x is meggondolnám, ha hosszú távra tervezel.

(#260) djkay


djkay
aktív tag

Én még nem szereztem be de kivancsi leszek 6mag 6gb amd hd 6950 gb :Y nekem ha nem high se zavar csak pörögjön :)

mixcloud.com/hundjkay -telszám adataimnál ha kell vmi

(#261) Zeratul válasza X-Master (#259) üzenetére


Zeratul
addikt

Legacy driver van az AMDhez is csak az külön kezelik a GCN driverektől, nV meg mindenféle szemetet bepakol változatlanul egy packba hagy foglalja a helyet. Ha már nem jó akkor legalább legyen NAGY felkiáltással.

(#262) gbors válasza proci985 (#253) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, erről van szó. Ráadásul ezek között ideális esetben viszonylag szigorú a hierarchia - leegyszerűsítve, a designer megálmodja (jó esetben a dramaturggal együtt), aztán a grafikus (rajzoló / festő / animátor stb.), zenész, "hangkészítő", író az "álomhoz" kidolgozza a saját aspektusát (és persze egy csomót ping-pongoznak közben). A programozó meg ezek alatt van - mivel a grafikában van rengeteg realtime cucc, elsősorban ott. Ezért vagyok úgy vele, hogy nem szeretem túlértékelni a vizuális effektek fontosságát.

----

Talán meglepő, de érdemes behatóan megnézni - szerintem a Giana Sisters TD-nél '12-ben nem volt szebb játék.

Diszkomfort: ne becsüld alá a szubliminális szemétkedés erejét :DDD

----

A Project CARS-t élőben kellene látni, mert a YT videok alapján sosem láttam egetrengetőnek - ami nem jelent semmit. De látatlanban is az a kérdés, hogy ha szuperszép a játék, az mennyiben a technológia, és mennyiben a visual artist munka érdeme - vagy, a visual artist munkából mekkora rész nem tudna érvényesülni, ha a 3D motor pl. az ego lenne.

CryEngine - érdekes gondolat, de korántsem megdöbbentő. Hollywood shooterhez hollywood engine :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#263) kpal válasza X-Master (#259) üzenetére


kpal
veterán

+1 :K

(#264) proci985 válasza gbors (#262) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kis cegek jellemzoen felsooktatasban, projekt kurzusokon / game jameken verbuvalodnak, legalabbis az alapjaik. es az elsoeves projekt kurzusok 2dben mennek. szimbiozis pedig kell, elso even pedig

nem csak a grafika, jatekok gyakorlatilag valaszidovaltozasokra erzekeny valosideju rendszerek. ahol en vegeztem a jatekprogramozok masodeven pl 15 kreditnyi gyakorlati halozatot (tehat szinkronizacio, TCP/UDP implementalva is) hallgatnak egyutt a computer science vonallal.

--

hm, far cry 3? oke, en harom kijelzon toltam es az a szeria ugy az igazi. foleg a ketto a tropusi esoivel:).

Giana Sisters van annyira jo jatek mint a design? pcre reg lattam normalis platformert:).

egyebkent indieknel a platformerek elegge menok, latszik, hogy min nottek fel a 80s/90s kids:).

egyebkent amennyit neztem a GT5bol, az alapjan ez is kifejezetten jo lesz. tavaly vettem controllert is, hogy ha nem szeretne a billentyuzetet:).

--

Assetto Corsa is mar nagyon jol nez ki. es a szimulacioja is jobb mint anno a Race07nek volt par eve szvsz.

--

oke, de katonai treningre az ember nem akar hollywoodot:D (emlekeim szerint a nemet hadseregnel biztosan hasznaltak)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#265) BoogeyM@n válasza X-Master (#259) üzenetére


BoogeyM@n
tag

Még azért nem döntöttem el úgyis kicsit odébb lesz csak néztem hogy GTA5-höz árban is meg teljesítményben is jó lesz nekem mert gtx680-al vannak kb egy szinten a tesztek alapján de a 680 jóval drágább volna.

(#266) zimi1991 válasza BoogeyM@n (#265) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Nem fogod megbánni!
A driver támogatása pont az intelnek semmit érő AMD nél ilyen bajok nincsenek!
ÉN is 7970-et nézegetem annak idején, de a vgéén 290x lett belőle amit bizony nem bántam meg a gtx-ek után...
Furcsa mód az össze játék leállásom megszünt azóta nincsenek olyan hibák, hogy appcrash stb...
Most inkáb olyannak küzdök, hogy win7 alatt sokkal töb fps-em van mint win8.1 alatt :D

A privátokra illik válaszolni!

(#267) jedis válasza BoogeyM@n (#265) üzenetére


jedis
senior tag

Én is egyet értek Zimi-vel ! De akkor már GHz Edition, vagy 280X ! Pár ezressel több csak, de megéri ! Főleg a ram végett is ! 3GB, és 384bit ! És ha véletlenül FHD fölé merészkedne az ember, akkor is elég még !

GTA5 FHD +

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#268) Rojik válasza Abu85 (#211) üzenetére


Rojik
tag

Köszönöm Abu a tesztet. Szerintem jól sikerült és nekem nagyon tetszett. Remélem lesznek még játék tesztek a jövőben. :)

Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

(#269) gbors válasza proci985 (#264) üzenetére


gbors
nagyúr

FC3 is jól néz ki, nincs vita - nekem a GSTD jobban tetszett. És szerintem a játék is baromi jó, igen. Oldschool hardcore platformer, a készítők szavaival élve :)

Nekem a GTA IV is nagyon tetszett vizuálisan, kár, hogy a játék nem kötött le.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#270) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Ezen hogy futna:
ASUS GRYPHON Z87 - INTEL Core i5-4670K 3.40GHz 1150 BOX - SAPPHIRE 11221-12-40G R9 280X 3GB GDDR5 Vapor-X Tri-X OC Boost PCIE - CORSAIR 8GB Vengeance Red DDR3 1600MHz CL8 KIT CMZ8GX3M2A1600C8R - SAMSUNG 120GB SATA3 2.5" 840 EVO MZ-7TE120BW - FSP Aurum Gold 750W

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#271) Petyyyyy válasza BlackDevil (#270) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A kérdést tekintve csak a CPU és a VGA számít. Egyébként meg [link] - pl. a második találat...

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#272) BlackDevil válasza Petyyyyy (#271) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

Köszi. Mobilneten vagyok azért nem néztem benchmarkokat, ezért kérdeztem.

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#273) Raymond válasza proci985 (#264) üzenetére


Raymond
félisten

"Assetto Corsa is mar nagyon jol nez ki. es a szimulacioja is jobb mint anno a Race07nek volt par eve szvsz."

En is szeretek vele jatszani, kocsitol es palyatol fugg persze, nem mind elvezetes szamomra. A szimulaciorol viszont inkabb az jott le nekem hogy az adott auto vezetesi erzeset probaljak visszaadni es nem egy igazi szimulacio. Mert annal nem gurulna az auto dombra fel. Valassz egy kocsit (mindegy melyik, lehet az 500-as Abarth is vagy valami tokosebb hatsokerek meghajtasu gepezet), indits egy jatekot a Trento Bondone palyan, menj fel egy darabig es ott ahol a palya eloszor kezd komolyabban lejteni menj leg 20-30-50 metert es alj meg. Tedd uresbe a kocsit es ne nyulj semmi iranyitashoz (gombok, stick, kormany, pedalok). A kocsi hatrafele felfele fog gurulni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#274) elistvan


elistvan
senior tag

Youtubeon találtam egy videót amin C2D e8400, 4gb ddr2-vel radeon 5770-es szépen megy hdben (1280x720) maxra tolt beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#275) #67688960 válasza elistvan (#274) üzenetére


#67688960
törölt tag

egyébként a frissítés óta mintha kevésbé terhelné a procim a game, de lehet hogy közben állítgattam is és azért

(#276) Alice90 válasza Petyyyyy (#271) üzenetére


Alice90
aktív tag

Hát nekem egy msi gtx 970-el az i5-2500k- procim 4.5ghz

91,97% beindulknak a magok ha száguldok és droppol az fps.

ezért egy i7-3770k-re újitottam.

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#277) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sracok!

Mik azok a top beallitasok amikkel nagy mertekben lehet novelni az FPS-t keresve a kompromisszumokat?
Koszi,
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#278) HopeckoR válasza errorcode06 (#11) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Nekem azért néha be-be esik 30fps alá, de csak kocsikázás közben tapasztaltam eddig.
1440*900
Phenom II X4 965 3.4Ghz
MSI R270 2GB
2*4GB 1333Mhz

FXAA: On
MSAA: Off
Vsync: Off
Population Density: 90%
Population Quality: 80%
Distance Scaling: 90%
Texture Quality: Normal
Shader Q: High
Shadow Q: High
Reflection Q: High
Reflection MSAA: Off
Water Q: high
Particles Q: high
Grass Q: Normal
Soft Shadows: Soft
Post FX: high
Motion Blure:0
Anisotropic Filtering: 16X
Ambient Occulsion: High
Tesselation: High

[ Szerkesztve ]

(#279) errorcode06 válasza HopeckoR (#278) üzenetére


errorcode06
őstag

Nekem minden 80%-on, AF 8x, plussz a tesszelációt kilőttem és dx10.1-ben megy.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#280) kpal válasza elistvan (#274) üzenetére


kpal
veterán

Olyan kis felbontásban már jól megy.

(#281) rambustibi válasza HopeckoR (#278) üzenetére


rambustibi
őstag

Advanced grafikai beállítások milyenek?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#282) thebigK


thebigK
addikt

Udv urak.
Xeon e5450 3ghz-n, 4gb ddr2, hd6850.
Menne mondjuk 1280x720ban, turheto (nem a leggyengebb) beallitasok mellett? Mert gondolkodom a megvetelen, de latatlanban semmikepp.

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#283) HopeckoR válasza rambustibi (#281) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Long shadows: off
High res shad: off
High det stream off
Extented distance scaling: 0
Extended shadow distance: szürke.. szal 0

(#284) BoogeyM@n válasza Gravity1234 (#277) üzenetére


BoogeyM@n
tag

https://www.youtube.com/watch?v=yQpytUDz1Ng[link]

(legtöbb játékban így lehet egyszerűen csalni több fps-t de persze az rc elrejtette most)

[ Szerkesztve ]

(#285) impalaman


impalaman
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Az gondolom nem normális, hogy 3,8 GHz-re húzott Q9550-en és HD5850-en még Normal beállításokkal is csak 20-22 FPS-em van. GPU kihasználtság kb. végig 40-50%, a CPU viszont néha eléri a 100% közeli kihasználtságot, tehát egyértelmű CPU limit, ami kicsit érdekes. Nem virágbolti játék, OS és a driverek is rendben vannak, memória is van elég (8GB), de mégse tetszik valami a játéknak. :)

Minden más játék megy normálisan, a hardverek tudásának megfelelően, tehát konkrétan csak a GTA V-tel van gond. Csak azt nem tudom mi, ebben kérnék segítséget, ha esetleg van valakinek valami tippje.

(#286) BoogeyM@n válasza impalaman (#285) üzenetére


BoogeyM@n
tag

msi atferburnert használsz? (v látod a vga-d milyen MHz-n üzemel?)

Mert van olyan bug benne hogy energiagazdálkodási üzemmódban marad és vissza veszi kb a felére a kártyát

[ Szerkesztve ]

(#287) mdraco válasza impalaman (#285) üzenetére


mdraco
őstag

AMD Catalyst™ 15.4 Beta Driver és esetleg a DX11 helyett 10.1.
Nekem hd5670-el full hd-ban, normálon 25-30 fps.
#288) impalaman Hát nekem Athlon II x4 3,1 ghz, ami gyengébb és 50-60% terhelés és a gpu limites. nem tudom :F

[ Szerkesztve ]

(#288) impalaman válasza BoogeyM@n (#286) üzenetére


impalaman
aktív tag

Használok, de amikor nem használtam akkor is ugyanígy ment. Régebben volt valami játék ami az RTSS (RivaTuner Statistics Server) miatt akadt amit az Afterburner használ, így a GTA V esetében is erre gondoltam elsők között, de sajnos nem az a gond.
GPU-Z-vel is monitoroztam játék közben az órajeleket, minden teljesen normálisan üzemelt, de a kártyát nem is használja igazán mivel valami miatt elég kemény CPU limit van.

Videokártya egyébként nincs tuningolva, a proci is teljesen stabil, tehát azzal se lehet gond, ezt kifelejtettem az előző hozzászólásból.

@mdraco: Az a driver van fent és DX10/10.1 módban is ugyanúgy megy, előjön a CPU limit aminek nem kéne.

Ez a baj, hogy én sem tudom. Hogyha valami más is indokolatlanul rosszul futna akkor egyértelmű lenne, hogy az OS vagy valamelyik hardver az ok, de így fogalmam sincs mi. :(

[ Szerkesztve ]

(#289) kanál01


kanál01
tag

Sziasztok!

nekem szerdán jön meg nekem a játék és ezzel kapcsolatba lenne csak pár kérdésem:

-jobban szeretik a win8-at a játékok ilyen vasnál vagy az újabb játékok ált.ban, mert win 7 64bit van fent az összes frissítéssel (bonyolult miért, de win7 kell a gépemen sajnos)

-van egy üres 128gb SSD (Agilty 4), de ha erre raknám fel a játékot 5éves HDD helyett, a program betöltésen kívül számítana valamit a játékmenetben?

-illetve gond nélkül megoldható, ha később új, pl win8-ra vagy win 10-re akarom feltenni pl ugyen erre a gépre majd, deaktiválni kell az előző pl regisztrációt vagy valamit?

- és még a GTX 970 limit, 3,5Gb fölé nem nagyon kellene vinni a beállításokat, felette jobban akad, ha eléri?
vagy csak ugyan így azt érezni, mint a GTX 480-nál, hogy picit lassabban töltődtek be a messzi hátterek 1,5gb fölött ált.ban a játékoknál?

köszi! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#290) Ricardo128 válasza impalaman (#285) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Én is hasonló cipőben járok. Phenom 965 4 magon, felpöccintve 3.8ghz-re (3400-on 100%-os volt a kihasználtság, már csak nagyon ritkán éri el a teljes kihasználtságot), 6gb RAM, ami szintén nincs kihasználva, illetve HD6950, ami msi afterburner szerint a játék alatt max 50%-ban volt kihasználva. A grafikát már teljesen levettem minimumra, de így is laggol. 18-30 FPS között van, de többször van 24 alatt, mint fölötte. Driverekkel nincs gond, a gépem mindig stabil volt, rendezett és tiszta. Mit lehetne tenni?

gölmétcsül ©

(#291) impalaman válasza Ricardo128 (#290) üzenetére


impalaman
aktív tag

Nálam se éri el már általában a 100%-ot, tehát nagyon hasonló az a cipő. :)

Itt is rendezett, tiszta minden, OS, driverek rendben vannak, hardverek is, fogalmam sincs mi lehet a játék gondja. Az segít valamit, ha feladatkezelőben leállítom a "GTA V Launcher" folyamatot, viszont akkor 10-15 perc után crashel a játék, tehát megoldásnak nem nevezhető a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#292) ttt1 válasza impalaman (#285) üzenetére


ttt1
őstag

Milyen felbontáson játszol?5850-es 800-ra húzott gpuval sok minden high-re állítva I3-assal 4 gb rammal 30 fps nálam...

(#293) 4264adam válasza Ricardo128 (#290) üzenetére


4264adam
veterán

Szálas teljesitménye kevés a Phenomnak már! Már az AC4-nél kevés volt nálam is 3,8-On. Azért olyan laggos kevés FPS-es. Ideje vásárolni ha élvezhetően akarsz játszani.

(#294) BoogeyM@n válasza impalaman (#288) üzenetére


BoogeyM@n
tag

Jah tényleg így van én vga-mat se használja ki gyakran 50% körüli csak :F
Erre vmi megoldás kéne nehogy már a procival játszak akkor a vga minek, csak asszisztál.
Még csak véletlenül se izzasztja a vga-t az is épphogy 50fok :)

[ Szerkesztve ]

(#295) gtamate2 válasza BoogeyM@n (#294) üzenetére


gtamate2
veterán

CPU limit, a procid képtelen kihajtani a vga-t.

*Sn0w

(#296) Ricardo128 válasza 4264adam (#293) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Az lesz, az lesz. Csak sajnos nem most, majd a nyáron valamikor fejlesztek. Addig így fogom kiakasztani a játékot. :K :R

gölmétcsül ©

(#297) Whysperer válasza impalaman (#285) üzenetére


Whysperer
addikt

milyen felbontáson tolod? full hd alatt CPU dolgozik

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#298) impalaman válasza ttt1 (#292) üzenetére


impalaman
aktív tag

Próbáltam többféle felbontást, 1366x768-tól kezdve 1920x1080-ig, kb. ugyanúgy megy a játék, annyi, hogy értelemszerűen kevésbé használja a VGA-t kisebb felbontáson, viszont a procit ugyanúgy "megeszi". Nem új dolog a Q9550, tudom én, de YouTube-on nem egy videó van amiben ilyen procival normálisan megy a játék akár magas beállításokkal is. :)

@Whysperer: Teljesen mindegy hova állítom, még 1366x768-on is CPU limit van, valami gondja van itt nálam a játéknak, nem normális, hogy ennyi CPU-t eszik még legalacsonyabb beállításokkal is. :)

[ Szerkesztve ]

(#299) Whysperer válasza impalaman (#298) üzenetére


Whysperer
addikt

ezt mondom,hogy alacson felbontáson CPU dolgozik full hd vagy a felett van vga.. nem új dolog ,de azért egy athlon x2 sem új és ott nincs ilyen

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#300) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Utolsó esélyként ezt még kipróbálom. :K

gölmétcsül ©

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.