Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) velizare válasza zimi1991 (#45) üzenetére


velizare
nagyúr

ezt majd alkalomadtán beszéljétek meg az itteni amd-hater trollokkal, akik szerint ez egy amds oldal.

@Cobra652: írják a cikkben, hogy ez a 960 2gb ramja miatt van.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#53) csaabz


csaabz
őstag

A 7950-et én is megemlíteném, Core i5 és 8GB memória mellett nagyon jól viszi a játékot FullHD-ban, High beállításokkal.
:R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#54) Gebriel válasza Cobra652 (#48) üzenetére


Gebriel
veterán

"miközben a nextgen játékok színe java..... nem éri el sokszor még az 1080p-t sem"

Még valami?
Nem én fanyalgok te írsz valótlan dolgot ráadásul ezt egy szakmai oldalon tényként közlöd. :U

[ Szerkesztve ]

(#55) velizare válasza Cobra652 (#52) üzenetére


velizare
nagyúr

ne csak a képeket nézd. a számok érdekesek, de csak akkor összehasonlíthatóak, ha a mérés körülményei is.

Each game was tested for 30 seconds in an identical scenario on the two cards, then repeated for parity.

a másik pedig az itteni tesztekben 4xMSAA, a gamernexuséban pedig "MSAA was left off for all tests."

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#56) creation


creation
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nos akkor ahogy nézem Normal beállításokra benevezhetek egy 750k kontra 4870 1GB verzióval :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#58) stratova


stratova
veterán

Köszönjük a tesztet. Kaveri szereplése kellemes meglepetés.
Egy apró kérés, ami nem igényel újabb mérést.
A szöveg mellett fel lehetne tüntetni legalább a CPU-mérés grafikonján is Intelnél a HT on/off állapotot, ha már FX esetében 8 magnak írjátok a 4 modult?
Szvsz a 2/4 mag HT on/off [vagy 4/8 szál] ill. 2/3/4 modul CMT on/off [vagy 4/6/8 szál] lenne a legkorrektebb jelölés.
Noha a sorrenden vélhetően nem változtat, talán érdemes lett volna a paletta legerősebb VGA-jával mérni a CPU skálázódást.

(#59) Compika válasza ReSeTer (#2) üzenetére


Compika
aktív tag

Elég oda az i5 bőven.

[ Szerkesztve ]

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#60) Gebriel válasza Cobra652 (#57) üzenetére


Gebriel
veterán

Azért szedtem ki azt a mondatrészt, mert lehet, van valóságtartalma.
Most sokszor vagy, vagy néhol(!? :F )??
Tehát akár, hogy csűröd csavarod, amit leírsz pontatlan és részben helytelen, nem beszélve, hogy ellentmondásos.
Bár ebben a hsz-ben, már azért már alakul.

(#61) #16939776 válasza stratova (#58) üzenetére


#16939776
törölt tag

+1

Itt jobban ment HT-off-al.. és itt is..

[ Szerkesztve ]

(#62) mepet


mepet
addikt

Az IGP és az APU továbbra is szitokszavak gamer körökben. Ez a teszt is megmutatja, hogy miért...

(#63) Lenry


Lenry
félisten

köszi a tesztet, különösen a beállítások magyarázatát, ha hazaérek, megnézem, hogy ezek alapján mit megy

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#64) bajusz15


bajusz15
senior tag

Csak nekem bántja a szemem, hogy a 970 megint nincs itt?? :C :W

(#65) Mokó


Mokó
aktív tag

milyen vasat rakjak gétéaöt alá......YT type in;GTA V on geforce 8800 & core 2 duo....tessék lehet szemezgetni.
lényeg 8800gt 4 ever g92 never surrender hua!

(#66) Geresics


Geresics
addikt

Köszi a tesztet! :R
Amúgy a benchmark eredményei mennyire fedik a játék FPS-eit? (Korábbi játékoknál néha jelentős különbség volt...)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#67) creation válasza mepet (#62) üzenetére


creation
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nem is értem, miért is?

Az IGP-t az Inteltől értem, hogy miért. De az AMD APU-ja mit is nem tud, ami a minimum játszogatáshoz kell?

Gamer jelzőtől már a hátamon a szőr feláll.

Le kéne szállni már lassan erről a jelzőről, itt ebben az esetben nem csak az volt a kérdéses, hogy 4k-n mivel futhatna, hanem az is, hogy mivel tudja a mezei user és nem Vér Pistike elindítani a hőn vágyott játékát.

A konklúziót meg hogy ki mit rakjon alá, azt a tesztek alapján mindenki a saját pénztárcájába tekintve vonhatja le. Gondolom neked volt miből Gamer vasat összehozni. Most akkor gondolj azokra akiknek nincs miből, de azért kipróbálnák. Remélem menni fog :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#68) stratova válasza bajusz15 (#64) üzenetére


stratova
veterán

Parancsolj: [ 1, 2 ]

[ Szerkesztve ]

(#69) Galdech


Galdech
csendes tag

Nekem csak egy kérdésem van. A sok pletykával és félig-meddig hivatalosnak vélt információk ellenére miért nem kapott Mantle támogatást?

Alex | Galdech | Shaidon

(#70) ttt1


ttt1
őstag

Tesszellálás nem csak a fákon jön ki azért. Gyönyörűen van a keréknek is pl nyoma a sárba, porba stb...

(#71) mzso


mzso
veterán

Szóval akkor egy modern APU tud 24-36 fps-t normál beállításon, felbontáson... Vajon mennyit bírna az én e6750-em (3.2Ghz-en) egy GTS450-nel?
5-10 fps? Gyanítom nem fogok játszani ezzel mostanában.

(#72) khron78


khron78
őstag

PS4-et kell alárakni.

(#73) MongolZ válasza Cobra652 (#52) üzenetére


MongolZ
addikt

Hihetetlen a Te szemellenzős fajtád.

Megnyitod a tesztet, elolvasod a diagrammok címét, aztán hőzöngsz, hogy itt nem ugyan az van, mint ott.
OLVASNI! OLVASNI! OLVASNI!

Pontosan milyen beállításokkal is teszteltek? Mennyi ideig? Ugyanolyan játékbeli körülmények között?

Nem, csak a diagramm, aztán kész.

Itt egy példa a TPU-s tesztből:

"For our performance testing, we used the last scene of the in-game benchmark.

Settings were: everything to very high, full-screen, FXAA on, MSAA off (because the performance hit is too big to make sense)."

Az olyan felületes "olvasó", mint Te, ezeket átugorja, aztán meg veri a klaviatúrát, hazugnak beállítva a szerzőt. Aztán amikor kiderül, hogy mennyire nincs igazad, még azt sem írod, hogy bocsi, tévedtem. A sértegetés, meg vádaskodás az megy. Nevetséges.

Haverodnak jobban fut 960-on? Ja, nekem is sokszor bizonygatták, hogy fele erős hardveren jobban fut egyik-másik játék. Minden very high? Persze! A víz is? Ja nem, az off. MSAA? Az is...
A másik véglet, akinek a Titan Z-n is szaggat a Prehistorik 2.

Gondolkodjál már, mielőtt írkálni kezdesz. De főleg azelőtt, hogy vádaskodnál. Másokat megsértesz, magadat meg teljesen lejáratod. Ilyen hozzáállással soha nem fognak komolyan venni.

[ Szerkesztve ]

(#74) gianni85


gianni85
veterán

Milyen vasat rakjak a GTA5 alá? Már 2,5 éve is csak egy Xbox 360 kellett alá :) problem solved

(#75) sb válasza sagit (#7) üzenetére


sb
veterán

Nem, hogy nem rossz, hanem szerintem 1-2 tucat játékot fel lehetne sorolni, ami jóval szarabbul fut közepes/high részletesség mellett egy 750TI/270-280X kategóriában.

A cpu-ról meg ne is beszéljünk... 2 magon 30/50 min fps? Még ha valósan több is kell neki mint a beépített benchmarkban, akkor is baromi jó.

Szóval nem értem a fanyalgást.
Bár szerintem a cikk konklúzió is sántít. FHD, Ultra és sok AA esetén kell nézelődni mi kell hozzá. Alatta meg az a válasz, hogy kb. bármi elég hozzá.
Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#76) ttt1


ttt1
őstag

Btw a beépített benchmark loggol valahová?

(#77) creation válasza mzso (#71) üzenetére


creation
senior tag
LOGOUT blog (1)

Minimumon fut rajta, nem kell aggódnod.

Ha a GTA IV-et elvitte. ezt is el fogja!

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#78) Shreky


Shreky
tag

Mivel a tesztkörnyezetben a memóriánál egy G.Skill RipjawsX 16 GB (4 x 4 GB) DDR3-1866 F3-14900CL9Q-16GBXL volt feltüntetve, akkor az azt jelenti hogy az IGP-s teszteknél is ezzel mértetek? Ha igen akkor 2133MHz-es memóriákkal szerintem még körülbelül 3 FPS gyorsulás várható. :K

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#79) velizare válasza Galdech (#69) üzenetére


velizare
nagyúr

jó kérdés, én is kiváncsi vagyok rá.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#80) stratova válasza MongolZ (#73) üzenetére


stratova
veterán

A másik véglet, akinek a Titan Z-n is szaggat a Prehistorik 2.
Tesztet! :DD :DDD :))

(#81) Habugi


Habugi
addikt

Köszi a tesztet! :R

A magam részéről még várok arra, hogy lejebb menjen az ára, egy dolog már biztos, a húzott FX / 280X bőven elég lesz FHD-ra.. :C

Mivel külön kiemeltétek, képekkel is illusztrálva nem állom meg hogy ne szenteljek x+1. alkalommal pár másodpercet annak az állatnak az életemből, aki a DoF elnevezésű, mélységélességet csúfosan szarul utánozni probáló szemétkupacot kitalálta.

Tudom van aki szereti.., oké, izlések és izléstelenségek, még az is lehet én vagyok helikopter és az emberek többségének olyan a látása a való életben, mintha egy belehelt búvárszemüvegen keresztül szemlélnék a világot. Viszont, te kedves homályba burkolózó ismeretlen aki elkövetted a DoF-ot, van egy golyóm ami rajta van a neved! :K ;]

Persze természetesen ebben a játékban sem lehet külön kikapcsolni, mert itt is "integrálva" van a PostFX címszó alá, hurrá, legalább a hasonlóan értelmes Motion Blur is megy a kukáka az első alkalommal, hogy belépek majd a graf menübe.. ;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#82) bestyen válasza ttt1 (#76) üzenetére

Documents\Rockstar Games\GTA V\Benchmarks

(#84) Moleman válasza creation (#77) üzenetére


Moleman
addikt

Ez sajnos nincs pontosan így, nekem a laptopom i5-2430M, GT540M 1GB, 4 giga ram, a GTA4 szépen fut mediumon (1366×768), a GTA5 viszont 800×600 minimumon is csak diavetítés, nagyobb felbontáson ki is fagy. :(

[ Szerkesztve ]

(#85) troller


troller
senior tag

Gondolom 1024*768-as felbontáson, ahol játszani szoktam a 19"-os CRT monitoromon, simán fog menni a mostani konfigomon is. :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#86) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Zombi Yoda jólmegaszonta mindenkinek? [ ] igen [ ] nem :U

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#87) lorcsi válasza gianni85 (#74) üzenetére


lorcsi
veterán

mióta nekem is boxom van..látom, hogy tényleg így van

1-2 pc-s hw ára..és évekig a fejem sem fáj

(#88) Bakus


Bakus
tag

Nálam (i7 4790k - GTX 570 SLI) ezzel a felállással FHD-ben magas beállításokkal szépen fut a játék.

"A víz örök, de a gép változik"

(#89) marositech


marositech
senior tag

Kicsit majd' megörültem, hogy végre van ilyen teszt.
De még mindig vacilálok a VGA vásárlásán.
GTX 960 vagy R290?
Választ még nem kaptam. :(

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#90) Habugi válasza marositech (#89) üzenetére


Habugi
addikt

Szerintem sokan azok közül akiknek ezt a kérdést már feltetted, egy perverz viccnek fogták fel részedről.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#91) Renok


Renok
senior tag

Köszi a tesztet, örülök neki nagyon! :R

(#92) marositech válasza Habugi (#90) üzenetére


marositech
senior tag

Véleményed helyett egy válasz is megteszi, minden jót... :W

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#93) stratova válasza marositech (#89) üzenetére


stratova
veterán

GTX 960 esetleg az R9-285-tel mozog kb egy szinten, nem az R9-290-nel.

kriszwells
A teszt alapján nem várnék sok jót, de 720P-ben sem sokkal jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#94) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Core i5 4440 - (3,2Ghz) procival VGA nélkül, csak a prociba integrált gpu-val nem is érdemes akkor próbálkozni? 8Gb ram, sshd, H97 lap van még mellé.Vagy várjak vele míg sikerül egy normális VGA-t beszereznem?
Kösz!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#96) velizare válasza marositech (#89) üzenetére


velizare
nagyúr

ha csak ebből lehet választani, akkor a 290. a 2gb ram szívatni fog az újabb játékokban.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#97) Met


Met
nagyúr

A beépített benchmark hol található? :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#98) stratova


stratova
veterán

Notebook tulajok számára lehet érdekes Nbc GTA V tesztje.

(#99) Vesa válasza kakuk.tamas (#31) üzenetére


Vesa
veterán

Kvázi konzol minőséget beállítva a PC-s verzióban, nem kell csúcs hardver! Úgyhogy emiatt nem kell aggódni...

Anno Mass Effect 3 idején mondták, hogy meg se moccan csúcs hardver nélkül. Nos, full HD-ban maxra állítva valóban nem, de kisebb felbontáson simán elment egy i3 3,2Ghz+4Gb Ram+GT440!! kártyán úgy, hogy meg se rezzent. Kétszer toltam végig kiváló játékélménnyel ezen a hulladék hardveren.
Persze a magam részéről nem igazán érdekel, ha a textúra egy lehelletnyivel homályosabb, mert nem ettől élvezem a játékot...

A tudomány a valóság költészete!

(#100) Vesa válasza lorcsi (#87) üzenetére


Vesa
veterán

Ezzel csak az a baj, hogy számos játékstílus halott a konzolon. Élből tudnék sorolni több olyan játékot, amit konzolon nem tudok játszani, már csak a rendkívül szűkösi irányítási lehetőségek miatt sem (kontroller).
Abban viszont van igazság, hogy aki PC-n is alapvetően olyan játékokkal j átszik, ami konzolon is pont azt az élményt adja, annak tényleg felesleges már a PC...Persze csak ha kihagyjuk azt a faktort, hogy a PC ezer másra+ munkára is jó...

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.