Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) letix válasza Speed® (#700) üzenetére


letix
aktív tag

Nos, bent van a Xeon, minden alapon, bios illetve régi rendszer szépen megy.

Friss rendszert sem USB-ről, sem DVD-ről nem telepít (se SSD se HDD-re)
Win7 telepítő első szép színes hátterénél megáll, kurzor mozgatható és ennyi.
Proci miatt lehet? :)

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#702) Speed® válasza letix (#701) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A linkelt xeonos logoutos topikba Írj, segítenek. ModBIOS kell, menni fog.

(#703) w.miki


w.miki
veterán

Aprók közül, tudnátok néhány olyan gépet linkelni, amin mehet a játék sima HD-ben, medium felbontáson?
Csak hogy mit érdemes keresni, persze minél olcsóbban...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#704) ThePoweR válasza w.miki (#703) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Mennyire olcsón? Olyan 100k-ból ki lehet hozni egy elég jó gépet használtan.

(#705) w.miki válasza ThePoweR (#704) üzenetére


w.miki
veterán

hát... inkább egy xbox360, ps3 árában gondolkozom 40-70 között...
mert akkor inkább lehet az lenne...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#706) ThePoweR válasza w.miki (#705) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Hát akkor inkább egy ps3. Annyiból nem érdemes gépet venni, mert 1-2 év után kuka. Mondjuk a konzol is, de azon legalább elfut rendesen. :D

(#707) BoogeyM@n válasza ThePoweR (#706) üzenetére


BoogeyM@n
tag

1-2 év múlva jön az új gta?
most 7évet kellett várni pc-re

[ Szerkesztve ]

(#708) ThePoweR válasza BoogeyM@n (#707) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Nem. Úgy general kuka. Ennyiért még a GTA5 sem futna normálisan. Ugyan az igaz a PC-re és a konzolra is. PC-n nem fognak futni az új gamek, az előző gen konzolokra meg nem adják ki. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#709) biigi


biigi
tag

Sziasztok!

Épp videókártya vásárlása előtt állok. Jelenleg ilyen konfigom van:

Asus B75M-A
i3-2100 3.1GHz
???videókártya???
Kingston 2x4GB 1333MHz
Inte 530 ssd 120GB
Chiftec CTG-550-80P
Dell UltraSharp U2312HM

Mint gondoltok egy jobb videokarival elmenne kb. medium-on, fullHD-n a GTA V?
És ha igen, akkor milyen kártyát ajánlotok?

(#710) ThePoweR válasza biigi (#709) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Használtan egy 660 ti vagy 7870. Lehet maradna egy kis kraft még a vga-ban a cpu miatt. Újonnan pedig 750 ti.

(#711) biigi válasza ThePoweR (#710) üzenetére


biigi
tag

Valszeg. újonnan lesz 750ti.

Köszönöm az infót! :R

(#712) ThePoweR válasza biigi (#711) üzenetére


ThePoweR
senior tag

660 ti +40% a 750 ti-hez képest.
Pl itt van ez:
http://hardverapro.hu/apro/gigabyte_660ti_2gb_gv-n66twf2-2gd
vagy
http://hardverapro.hu/apro/elado_msi_gtx_660ti_power_edition

Erre még gari is van.

[ Szerkesztve ]

(#713) BoogeyM@n válasza ThePoweR (#712) üzenetére


BoogeyM@n
tag

650ti is jobb :DDD nem értem miért akar mindenki 750-et mikor a 660 simán leveri és ugyan úgy 2GB-os

(#714) ThePoweR válasza BoogeyM@n (#713) üzenetére


ThePoweR
senior tag

650 ti-ből csak a boost jobb.

(#715) schawo válasza BoogeyM@n (#713) üzenetére


schawo
titán

Annyira azért nem veri le simán, főleg nem GTÁ-ban. [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#716) KMT


KMT
addikt

Van 8 GB memóriám, de rendszeresen előugrik a windows ablak, hogy kevés a memória és zárjam be a GTA-t. Holott kb 3 GB még szabad. Ez még nem is lenne tragédia, de utána nem lehet már visszalépni a játékba, mert lefagy ettől az átváltástól... Erre mi a megoldás?

(#717) schawo válasza KMT (#716) üzenetére


schawo
titán

Lapozófájl be van kapcsolva?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#718) KMT válasza schawo (#717) üzenetére


KMT
addikt

Igen, 400 MB.

(#719) schawo válasza KMT (#718) üzenetére


schawo
titán

Nem tudok mást hozzászólni, minthogy nekem rendes méretű lapozófájlom van, és a 8GB-tal nem szokott gondom lenni GTA5 alatt. Szerintem nem érdemes centizni, 400MB semmi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#720) dannyl válasza schawo (#719) üzenetére


dannyl
addikt

Én csapattam neki fix 10Gb-ot, aztán had zabáljon :D

(#721) KMT válasza schawo (#719) üzenetére


KMT
addikt

Hát lehet, de mondom, hogy az elfogyás közelében sincs. Lehet, hogy megnövelem majd, de igazából minél kevesebb arányban van RAM az összes memóriában, annál lassabb lesz.

(#722) schawo válasza KMT (#721) üzenetére


schawo
titán

:N

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#723) BoogeyM@n válasza schawo (#715) üzenetére


BoogeyM@n
tag

Jobban szeretem az olyan teszteket ahol egyforma configon és beállításokkal mérik össze de nem rossz nincs nagy különbség.

Így nézve jobb egy használt garis gtx680-at beszerezni. Mert ár/érték arányban jobb mint a 750ti
pénzben 5.000ft körüli a különbség az nem sok viszont teljesítményben már több.

(#724) schawo válasza BoogeyM@n (#723) üzenetére


schawo
titán

Egy használt termék árát hasonlítod egy új, bolti termék árához. Ez nem csak videokártyák esetén értelmetlen.

A 750Ti használtan 30ért megy és 2-3 év gari van rá.

Ha megnézted a felhasználók által készített grafikonokat, akkor láthatod, hogy jelenettől függően a vga kártyák között teljesen más és más sorrend jön ki. És akkor még szó sem volt a grafikai beállításokról. Egy ilyen lista önmagában teljesen értelmetlen. Itt pl nem 2gigára optimalizált beállításokkal mértek. Otthon viszont tuti nem normálon használod a gtát.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#725) schawo válasza schawo (#724) üzenetére


schawo
titán

Szóval nem azt mondom, hogy a felhasználói teszt a legjobb, hanem azt, hogy nem lehet jó tesztet csinálni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#726) kisza25 válasza KMT (#718) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kevés neki a 400MB. nekem 512-1024 volt és panaszkodott, aztán 1024-2048 és több óra után abból is kifogyott, átraktam 1532-3072 azóta nem volt gondom

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#727) BoogeyM@n válasza schawo (#724) üzenetére


BoogeyM@n
tag

Csináltak azok komolyabb tesztet is csak hát annak nincs értelme nem sok vga bírja érdemben.
(Amúgy én most még normálon játszottam de már nem sokáig mert teljes generáll lesz)

Aprón se találtam 30-ért de boltban is pl:aqua 35-nél csak a sima 750 1GB van szóval vagy valami nagyon ritka darabot vettél használtan vagy nem értem honnan volt ilyen áron.

Garanciát el lehet intézni még régi kártyákhoz is meg ha nem volt túlhajtva nincs vele probléma persze csak teszt után szabad venni használt vga-t legalább pl: 1 furmárkot ki kell bírnia de inkább több teszt ami kimutatja ha van vmi baja.

Én biztos hogy nem fogok egy új gyenge kártyát venni mert annak nincs értelme ezek az új 50-esek amik valami új középosztálynak vannak kitalálva látható hogy az előző középszéria szintjét lőtték be maguknak
ami nem sokáig fogja húzni még 1 év és csere ráadásul árban ha boltit nézzük akkor lehet jobb választást is találni igaz használtat de nagyon hasonló áron pl: HD7970 3GB vagy még drágábban GTX680 2GB én inkább ezeket választom +5-10ezért majd.

(#728) schawo válasza BoogeyM@n (#727) üzenetére


schawo
titán

Ezért mondtam, hogy 2GB-ra optimalizált teszt. Az első teszt 1 gigára lett optimalizálva, a második meg 4-re. Értelme egyiknek sincs egy 2 gigás kártyán.

Egyik beállítással sem játszik senki egy 2GB-os kártyán.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#729) BoogeyM@n válasza schawo (#728) üzenetére


BoogeyM@n
tag

nem nagyon van 2GB-os mindig beleteszik a többit is gurué volt a legjobb :B
teljesítmény szempontjából viszont azért le lehet venni a különbséget mert a másik 2GB-os is túlhajtva van persze itt a 3GB ati jön föl jobban
de beállításokból ha azt nézed úgyis mind1 mert mindenki ignorálja a 2GB-os karin a vram túlhajtást xD

[ Szerkesztve ]

(#730) letix válasza letix (#701) üzenetére


letix
aktív tag

Alábbi config 1920*1200-ban kikapcsolt extra feature-ökkel (FXAA, MXAA, etc) továbbá X16 AA-val, és 75%-ban High-Very High beállítások mellett szépen teljesít (30FPS tesztben, és játékban is egyaránt.)

ASUS P5B
Xeon E5430 (Q9450-el egyezik meg core2quad-ból) 2006-os példány!!
4*1GB DDR2 800
MSI GTX650Ti Boost 2GB
SSD
Enermax Liberty 500W

Minden alap órajelen.

Szóval a core2 tulajok se csüggedjenek, "pici" pénzből tűrhető grafikával még futtatható a GTA V.

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#731) letix


letix
aktív tag

Apropó, van valami FPS lock esetleg a játékban?
Grafikai beállításoktól függetlenül a Benchmark 30FPS-en áll. (800x600 és FullHD-ban is). Érdekes!

Köszi!

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#732) schawo válasza letix (#731) üzenetére


schawo
titán

Half vsyncet kapcsold ki.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#733) Whysperer válasza BoogeyM@n (#727) üzenetére


Whysperer
addikt

280 is is 5 körül szaladgálnak 2,5 garikkal meg 290x volt már fent garival 70 körül is nem ref hütős.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#734) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

A RAM/swap téma kapcsán érdekességbe botlottam.
8GB RAM mellett ~6GB használatban, swap 7.5!GB.
16GB RAMmal szintén ~6GB a használt, a swap 0!..
Akkor ezt így hogy..? Aki kímélné az SSDt, költsön?

(#735) KMT válasza Speed® (#734) üzenetére


KMT
addikt

Ez függ attól, hogy melyik alkalmazás generálja a memóriaigényt?

(#736) Balathruin válasza Speed® (#734) üzenetére


Balathruin
veterán

A maradékot nagy valószínűséggel gyorsítótárazza és azt nem számolja memória használatnak.

(#737) Speed® válasza Balathruin (#736) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Olvasd el még1x..8GB RAM mellett kb. ekkora swapfilet hoz létre, 16GB mellett meg hozzá sem nyúl, miközben a RAMhasználat ugyanannyi. Tehát sehogy sem áll össze, mégis mi kerül a swapba 8GB RAM esetén :F

(#738) CaNNa3IS válasza Speed® (#737) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Valószínű befoglalja a swapot ha szüksége lenne rá és 16-nál már nem foglal hanem a ramból használ ha kell neki

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#739) Speed® válasza CaNNa3IS (#738) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Direkt monitoroztam több óra marhulás közben, hozzá se nyúlt, max. RAMhasználat nagy ramazuri közben 7.2GB volt..nem tudom, mikor kérhet többet :F Viszont SSDvel 8GB mellett szívás, hogy kvázi feleslegesen tol rá 8GB írást indulásonként..nem mondom, kibírja, de ha szükségtelen, minek..ráadásul emiatt kell várni annyira sokat a betöltésre..vinyóval nem is akarom tudni, meddig tarthat :o

(#740) CaNNa3IS válasza Speed® (#739) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Értem
Nekem jelenleg 4.7G Ram és szinte 0 swap

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#741) gtamate2 válasza Speed® (#739) üzenetére


gtamate2
veterán

Szedd ki a saját zenéidet, nekem az lassította be nagyon.

*Sn0w

(#742) Speed® válasza gtamate2 (#741) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Gyári állapotban fut, ilyesmivel nem foglalkoztam még :N

(#743) gtamate2 válasza Speed® (#742) üzenetére


gtamate2
veterán

Ja akkor nem tudom, nekem a zenék betétele hosszabbította meg a betöltési időt. (jó mondjuk lehet hogy sokáig gyorsítótárazta az 50 giga zenét). Aztán szaggatott mikor a saját csatornámat hallgattam, utána csak pár zenét tettem be úgy már nagyjából okés volt a betöltés, viszont még mindig szaggatott ha azt hallgattam úgyhogy kivettem az egészet. De láttam a topicjába hogy másoknak is ez a baja, szóval gratulálok a R*-nak hogy sikerült ezt is elcseszni.

*Sn0w

(#744) Speed® válasza gtamate2 (#743) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezzel nem szórakoztam, amúgy meg nincs bajom vele, csak az említett RAM/swap téma..még agyalok, bővítsek-e RAMot vagy pakoljam-e át a swapet vinyóra, kímélendő az SSDt..

(#745) gtamate2 válasza Speed® (#744) üzenetére


gtamate2
veterán

Előbb utóbb úgy is kell bővíteni, én meguntam hogy egy kis ps+net kombó mellett írja folyamatosan a kevés memória szöveget szóval vettem még 8-at, most így 14 van. Úgy voltam vele hogy egy időre legalább letudtam ezt is. /Mellékesen 16k volt az iponban épp/

*Sn0w

(#746) Speed® válasza gtamate2 (#745) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1156 konfigban nekem is 16 volt a végén, de ott az megvolt 15ből (ECC..), a jelenlegibe 8G/1600 került ennyibe..azért egy játék miatt kiadni még 15kt nem vicces. A 670et is emiatt cseréltem 780ra..igaz, hogy jó áron volt, de azért na.

(#747) kisza25 válasza Speed® (#734) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

állíts be manuálisan min és maxot, nekem 8GB rendszer mellett 512-1024MB volt beállítva eddig mindennek elég volt így, GTA5 nyafogott többért, átraktam 1024-2048-ra több óra után ebből is kifogyott, 1536-3072MB van most, ez eddig még mindig elég volt neki, mégsem 8GB-ot ír így.
Én is most először gondolkodtam el RAM bővítésen, megnéztem mennyi, aztán kapott több swap-ot a rendszer:P, már lassan meg is unom a játékot, úgyhogy nem is baj, hogy nem vettem:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#748) KMT válasza kisza25 (#747) üzenetére


KMT
addikt

Miért nem fix-re állítod a virtuális memóriát?

Ja, egyébként valóban segített nekem, 400-ról 2000-re emeltem, így nem rinyál.

[ Szerkesztve ]

(#749) kisza25 válasza KMT (#748) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az miért jobb?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#750) KMT válasza kisza25 (#749) üzenetére


KMT
addikt

Részben én is azért vetem fel, hogy él-e még ez az ős-alapelv, hogy fixre érdemes beállítani, mert akkor nem méretezgeti át a windows, tehát még gyorsabb lehet. Bár az SSD-knél gondolom nem annyira sebesség számít, legfeljebb a meghajtó kímélése.
Amúgy miért is állítanánk váltakozó méretűre? A RAM-ot sem szedjük ki, és tesszük vissza, amikor mégis kell. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.