Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

Szia!

Az igekötőket alap szórend esetén egybeírják az igével! :)

üdv

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) eziskamu


eziskamu
addikt

Az ezüst pasztához hozzátenném, úgy tudom , hogy a legtöbb "ezüst" paszta, egy fikarcnyi ezüstöt nem tartalmaz. Valamint a legtöbb ilyen "ezüst" paszta nem is vezeti az áramot, maximum nyomás alatt, vagy akkor sem. De persze ahova nem kell, ne rakjunk. A másik, nem csak a száradás miatt fontos az újrapasztázás, hanem mert a gyártók eléggé pocsékul, és eléggé rossz anyagokkal pasztáznak.

[ Szerkesztve ]

(#3) orbano válasza eziskamu (#2) üzenetére


orbano
félisten

az a baja az ezüst pasztának, hogy túl sűrű, a hűtő és a chip közötti nyomás nem préseli ki rendesen a felesleget, ezáltal nem érintkezik megfelelően a két felület...

A vér nem válik VAZZE!™

(#4) Ragadozó válasza orbano (#1) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Átolvastattom párommal, ő jó nyelvtanos, velem ellentétben...
Wordben írtam, de tudjuk az se valami alapos....

eziskamu:
Ha meg vezeti, akkor meg sírás van... :D

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#5) John_Doe


John_Doe
senior tag

Eddig két asus alaplapom volt mindkettő ilyen volt, sőt a másodikat ahogy megkaptam cseréltem rajta a bordát és már akkor alig jött le róla a paszta.
Levakarhatatlanságban a csúcsot nálam az inno 6600 rózsaszín rágógumija tartja.

Shal'kek nem'ron!

(#6) waterman_


waterman_
aktív tag

nem írtad, hogy az újrapasztázást úgy érted, hogy az eredeti paszta helyére kenni a boltban megvásároltat, vagy mondjuk másfél két évente újrapasztázni? mert szerintem ha egy jó minőségű pasztával vásárlás után lekened, akkor az bizony nem fog odaszáradni. ellenben azzal egyetértek, hogy a gyári paszták nagyon ramatyok. például az amd gyári processzorhűtőkön én egy alig kenhető, szürkés valamit véltem mindig felfedezni. az szerintem igen rossz minőségű valami, azt egyértelműen érdemes lecserélni. a gpu-kra is valami fehér szmöttyöt raknak gyakorta és az is az idő múlásával inkább odaragad. a legrosszabb minőségű kence pedig az északi/déli hidakon van, nekem az asus lapomról már 2-3 hónapnyi használat után úgy kellett feszegetnem a hűtőt, hogy ugyan jöjjön már le.
egy akármilyen ezüstös paszta megfelel és szerintem kiszolgálja a processzort, míg az működik. viszont hogy pár évente szétszedje az ember a gépet, annak nincs értelme, mert egyszercsak beleáll a csavarhúzó a kis áramkörökbe, vagy lepattan a chip széle, vagy valami kópéság történik..

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#7) Samus


Samus
addikt

Egyetértek az újrapasztázás jelentőségével, de csakis tuning esetében, szerintem egyébként felesleges, jó paszta sokáig bírja. Csakis minőségi pasztát javaslok megvásárlásra, fehérből Thermaltake, vagy Zalman-t, ezüstből csak Titan ThermalGrease járt nálam (most is ezt használom), meg vagyok vele elégedve, elég jól kenhető (de viyázni kell vele, mert nagyon "fog", ezüst marad tőle az emberkeze, nehezebben tisztítható, mint fehér társa). Ugyanilyen Zalman borda van nekem is a gépemben (esetemben Asus Silent Knight juttat rá egy kevéske levegőt).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8) eziskamu válasza Ragadozó (#4) üzenetére


eziskamu
addikt

Multiméterrel mértem egy Titan pasztát, de nem vezetett az semmit. Persze lehetnek olyan elvetemült és luxus paszták amik vezetik, ezért is írtam, oda ne kenjünk, ahova nem kell.

(#9) szurmais


szurmais
tag

Én is az újrapasztázás híve vagyok, levés, felken, hűvösebb. :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=szurmais

(#10) Ragadozó válasza Samus (#7) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nem csak tuningnál szárad az ki... :U

waterman_: a lapot használtan vettem...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#11) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Hy!
Én anno az elsö PCI-E Galaxy GF7300GT 128MB GDDR3 karimmal jártam úgy, hogy az elsö héten 3x kapcsolt le túlmelegedés miatt. Leszedtem a gyári hütöt, és meglepetten tapasztaltam, hogy a GPU 1/4-én nem volt paszta. Lepucultam a gyári ragacsot, fehér Titán pasztát kentem fel, és visszaraktam a gyári hütöt. Utána vmoddolva (Vgpu: 1.23V@1.5V!) sem ment 80 fok fölé, ami nagy szám, tekintve, hogy több, mint 1 hónapig ment 785MHz-en!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12) Brezo


Brezo
csendes tag

Hát azért sztem is jó 1-2 évente újrapasztázni a dolgokat, mert tapasztalatból is mondom, hogy jelentősen szárad ennyi idő alatt. Frissen vett ASUS P5Q Deluxe alaplapomon is az első volt, hogy újrapasztáztam a bordákat. Nekem valahogyan nem szimpatikusak ezek az 1mm vastag gumi ragasztó-hővezető akármik.
Az ASUS Silent Knight hűtőmhöz adott paszta volt még egy érdekes anyag számomra... szürke színű, gumis, fecskőndőre ragadós, nem szétkenhető vesződős valami. Végülis azzal raktam fel, de nem találkoztam még ilyen pasztával, de jónak bizonyul.

(#13) Bici


Bici
félisten

Nekem már száradt ki gyári és külön vásárolt olcsó és drága fajta paszta is.
Szerintem is fontos néha újraragacsozni a hűtőket. Évente egyszer szerintem elég. Ennél gyakrabban csak akkor kell, ha nagyon gagyi pasztát használ az ember, és magas hőfokon mennek az alkatrészek (pl.: kétmagos Prescott proci), és sokat megy így a gép.

Az ezüstös paszta - mint elöttem is írták - szobahőmérsékleten sűrű, így nem lehet tudni, hogy mikor raktál belőle eleget, vagy már túl sokat.
Működés közben, ha magas a hőmérséklet, akkor lágyabb lesz, és felveszi a végleges formáját, de ha sokat rak az ember, akkor kifolyik és zárlatot csinálhat.
Ha működés közben nem elég magas a hőmérséklet, akkor nem olvad meg eléggé az ezüstös paszta és marad nagyjából úgy, ahogy beszorítja a hűtő hidegen. Ez azért rossz, mert hiába vezet jól az ezüstös paszta, a fém felületek nem érintkeznek elég nagy felületen egymással, így romlik a hűtés hatásfoka.
Mint tudjuk, a pasztának csak a csip fém teteje, és a hűtőborda fém felülete közti egyenetlenségeket kell kitöltenie, a két fém felületnek minél több pontban érintkeznie kell - ha tökéletesen egyenletesre lenne megmunkálva a borda, és a GPU/CPU/chip felülete, akkor nem kellene paszta.
Az ezüstös pasztának akkor van értelme, ha egy alkatrész nagyon melegedik, és nincs lehetőség jobban hűteni.
Ha normális hőfokon megy az adott alkatrész, akkor szerintem fölösleges az ezüstös paszta, mert akár még rosszabb is lehet a hőleadás.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) Samus válasza Ragadozó (#10) üzenetére


Samus
addikt

Tudom, ez természetes folyamat. De tuningnál egyrészt gyorsabb (magassab hőfokok), másrészt fontosabb is, mert ugye minden Celsius számít XD, de szerintem egy átlagfelhasználónak felesleges félévente újrapasztázni (aztán majd meglepődik, ha procicserénél a régi procival együtt jön a foglalat :D, egyik haveromnál géptisztítás után (tejlesen szétszedte a gépet)) nem ment a gép, átmentem, megnéztem, első a proci volt, akartam levenni a hűtőt, le is jönn, de proci sehol. ráragadt a hűtő aljára, nem tudom, hogy szedte le,, de nem cserélt pasztát, és úgy rakta vissza (egy éves volt a pasztázás). A második pedig szinteén ugyanez a haver, második porolás, kezépbe vette a procit, és kente rajta a pasztát, olyan ügyenes, hogy ahogy fogta, egy lábát le is törte a széléről (azóta ez a P4 3000 proci már a kulcstartóm :D), azóta én pasztázok neki :D. Szóval taulság: pasztázni MINDIG csak rögzítés után, lezárt foglalatban szabad (S775-nél is!), és kemény plasztikkártyával kenjük szét (bankkártya, személyi, diákigazolvány, mindegy, mert nem marad nyoma, adóigazolvány nem jó, mert gyenge:D). Aki nem akarja kenni, az a hűtővel nyomatja szét, én szétkenem mindig, de embere válogatja.
Bici: Ha nem bánod, belédkötnék. Ugyanis pasztát MINDIG kell alkalmazni, és bár igaz, hogy tükörsima felületnél a mellőzéssel hatékonyabb lenne a hőelvezetés, de ez nagy kockázatot jelent, előrodulhat a zárlat...erre egyébként az összes pasztázandó harveren rajta van a figyelmeztetés, csakis pasztával szabad használni (például az említett Zalman hűtő felszerelési leírása is említi.). Használjatok Titan NanoGrease (az előbb elírtam, bocsi) pasztát, az tuti nem vezeti az áramot. Olcsó (egy tubus 1.5 g) = 480-500 ft, én 5 procit tudtam vele megpasztázni, és elfogyott :D (de ez elég jó arány) És az, hogy túl sokat kensz rá, mára már nem számít, mert annyira szoros a hűtők rögzítése, hogy a felesleget úgyis kipréseli rögzítésnél.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15) shtml


shtml
őstag

Jó az írás, nem gondoltam volna, hogy ekkora hőmérséklet-különbségeket okoz az elöregedett paszta.

"Idővel csökken a hőátadó képessége, ami abban nyilvánul meg, hogy veszít a nedvességtartalmából."

Ezt inkább javítsd ki erre:

Idővel veszít a nedvességtartalmából, ami abban nyilvánul meg, hogy csökken a hőátadó képessége.

Így még értelme is van. :)

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#16) Ragadozó válasza shtml (#15) üzenetére


Ragadozó
Ármester

javítva :R

Samus: a nf4-esek pont a melegedésükről voltak híresek...alapon is...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#17) Ragadozó válasza shtml (#15) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Hogy a franc kétszer ment el :(((

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#18) Bici válasza Samus (#14) üzenetére


Bici
félisten

Okés, de én sem azt írtam, hogy létezik olyan eset, amikor nem kell paszta, hanem, hogy ha lenne tökéletes felületű hűtő és proci, akkor nem kellene. Mivel nincs ilyen, és nem is lesz mostanában, a felvetés csak elméleti marad.
Kiegészíteném annyival, hogy a tökéletes felületek mellé még kellene egy olyan leszorító eszköz is, ami tökéletesen egyenletesen szorítja össze a két felületet.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

az ezüst paszta áramvezetési részével nem tudok egyet érteni... multkon cégnél behoztak egy gépet. porolás karbantartás satöbbi kellett neki. a procihőt soknak találtam. mondom újrapasztázom. na én akkor lepetéztem. egy amd athlon xp proc volt a gépben. de se a magot se a körülötte levő alkatrészeket nem lehetett látni az ezüstpasztától. le kellett mosnom róla de hibátlan volt a cucc utána is.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#20) Geffry


Geffry
aktív tag

AC MX-2-t és cirkuszt a népnek!

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#21) buherton


buherton
őstag

A legnagyobb döbbenetemre, nem tudtam levenni a hűtőt. Már azt hittem, oda van ragasztva. Ismerős a sok éves P1-est akartam szét kapni. Istennek se jött le a hűtés így kivettem hűtéssel együtt a procit. :DDD Én nem igazán szoktam a szilikon pasztával foglalkozni, mert nekem nem tuning csúcs gépem van, ami 400W-ot fogyaszt. Inkább a kondikkal szokott bajok lenni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#22) Bici válasza Grigorisz (#19) üzenetére


Bici
félisten

Nem minden ezüstpaszta vezeti az áramot, de a leghatékonyabbak igen.
A rossz az benne, hogy nem tudod megállapítani, hogy vezeti, vagy sem.
Én már két különböző fajta ezüstös pasztával is csináltam videokártya voltmodot. Jobb, mint a grafit.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23) Hakudoshi


Hakudoshi
tag

A sima szilikonzsírról mi a véleményetek? Én azt használom mindenhová, és eddig még semmi baj nem volt vele...

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#24) Prego


Prego
senior tag

Én most szedtem szét egy S478as gépet, hát amikor szedtem le a CPU bordát, jött vele a CPU is (persze retesz lezárva). Kicsit besz@rtam, de szerencsére nem tört lába.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#25) shtml válasza Hakudoshi (#23) üzenetére


shtml
őstag

Én úgy tapasztaltam, hogy a sima szilikonpaszta szárad ki a legkevésbé.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#26) kételkedem


kételkedem
addikt

A tanulság még mindig az, h tesék karbantartani a gépeket! Port lefújni, néha újrapasztázni, venti tengelyét finoman beolajozni. Így lesz hosszú életű. Persze aki negyedévente cseréli a cuccot, annak mindez felesleges.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#27) 990 válasza shtml (#25) üzenetére


990
tag

Nekem van itthon egy Házi Szilikon nevezerű tubusom, nem mertem eddig használni de akkor lehet hogy kipróbálom ;) :D

(#28) rootkiller


rootkiller
őstag

Holnap du. futok a boltba pasztáért.

Artengo TR 990 Pro

(#29) Bordoi válasza Prego (#24) üzenetére


Bordoi
őstag

A múlt héten jártam én is így. :DDD
Tíz percig nézegettem a proci lábait, hogy nem sérült-e meg.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#30) rootkiller válasza Prego (#24) üzenetére


rootkiller
őstag

Multkor én is úgy jártam a sajáttal. Elötte közvetlen nem ment a gép.

Kérdés: Vajon hidegen vagy melegen van arra kisebb esély, hogy jön a bordával együtt a proci is? Józan paraszti ésszel arra tudok következtetni, hogy melegen jobb, mert pl. a matricákat ias könnyebb úgy leszedni. Mondjuk nem ismerem a paszta tulajdonságát.

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#31) Kendek válasza rootkiller (#30) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah jó ötlet, a hajszárítóval jól föl lehet melegíteni aztán csak könnyebben lejön utánna :D

<-ƘƘ->

(#32) Madárpók válasza Bici (#22) üzenetére


Madárpók
aktív tag

De meg tudod állapítani, csak a paszta mellé kell venni egy bármilyen multimétert ami tud ellenállást mérni.

(#33) rootkiller válasza Kendek (#31) üzenetére


rootkiller
őstag

Akkó meghajtom a gépet, hogy húzzon fel a hőm 60°C-ra azt szétszedem. Esetleg venti kábel kihúzása melegedés fokozott figyelése mellett?

Artengo TR 990 Pro

(#34) Kendek válasza rootkiller (#33) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem azért annyira gyorsan nem érdemes kapkodni meg ezzel játszani, offline üzemmódban ezeket a bordákat ha forró levegővel megfújatod nagyon gyorsan felmelegednek.

<-ƘƘ->

(#35) rootkiller válasza Kendek (#34) üzenetére


rootkiller
őstag

Nem hülyxeség amit mondasz, elvégre visszafelé is műxenie kell.

Artengo TR 990 Pro

(#36) Kendek válasza rootkiller (#35) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Volt már, hogy mostam le bordát vízzel mert annyira rászáradt a por meg miegymás. Aztán természetesen hajszárítóval küldtem meg, hogy gyorsan megszáradjon. Meglepetésként gyorsan el is dobtam :D

<-ƘƘ->

(#37) Croissant válasza rootkiller (#30) üzenetére


Croissant
aktív tag

mondjuk közvetlenül kikapcsolás után azért még elég meleg ahhoz, h ne merjem levenni róla könnyű szívvel a bordát, még ha akkor már nem is melegíti semmi belülről....

(#38) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tudtommal az "ezüst" paszták alumínium oxidosak.
Ha ezüst lenne benne, az enyhén megdobná az árát.
Amúgy hype az egész, nagy különbségek nincsenek.
Én jópár éve a gázkészülékszerelő haveromtól kapott 250mles tégelyben leledző hőpasztát használom..és még elég lesz párszáz procira :)

[ Szerkesztve ]

(#39) rootkiller válasza Croissant (#37) üzenetére


rootkiller
őstag

Most arra gondolsz hogy a kéznek meleg, vagy ink hagyni kéne visszahülni? Mert szerintem leállítás után mivel nincs hőtermelés nem gáz. Amúgy meg ha túl meleg, akk konyharuha.

Artengo TR 990 Pro

(#40) Prego válasza rootkiller (#30) üzenetére


Prego
senior tag

Sztem mindegy: ha jól emlékszem a gép 4 éves. Elpárolgott a víz, és lényegében megközött. Enyhe csavaró mozdulattal lehetett csak leszedni.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#41) Partyface59


Partyface59
tag

Upp a korrekt Cikknek!!
A helyesírás meg ki a fa... érdekli lényeg a a történet és a tanulság!

Üdv: PartyFace59 :R :R

A pisztácia kifogyott ,csokoládé nem is volt!!!

(#42) Ragadozó válasza Partyface59 (#41) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ez így van :R
Rég láttalak...

Helyesírást átnézte asszony, remélem már jobb...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#43) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó cikk, gratulálok! Egy valamit hiányoltam: a helyes pasztázási technika ismertetését. Annyi mindent hallottam már, csak épp nem tudom, melyik a legjobb. Én régen pl. a paszta zacskójával kentem el a cuccot, mások pedig valamilyen kártyára esküsznek...

(#44) Kendek válasza ^Clown (#43) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tom, én az ujjammal szoktam, úgyis kiegyenlíti a borda ahogy rányomom...

<-ƘƘ->

(#45) Ragadozó válasza ^Clown (#43) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Köszönöm :R
Én ujjal kennem fel vékonyan, rengeteg pasztám van itthon (autóvillamossági szerelőként dolgozom és használok hővezető pasztát generátorokhoz). Igaz, most thermalrightot használtam :B
Az a vélekedés, hogy kemény műanyag lapkával (pl. lejárt bankkártya) kell vékonyan elkenni, én mindig az alkatrészre kennem, kivéve ha kisebb a hűtő, mint a hűtendő felület.
Előtte érdemes, hacsak nem új az alkatrész, megtisztítani alkohollal, én 96%-os használok, kicsit nehéz beszerezni és könnyen elpárolog, ha nem jól zárom le az üveget..

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#46) Bici válasza Madárpók (#32) üzenetére


Bici
félisten

Van multiméterem, de nem lehet minden pasztáról megállapítani, hogy vezet-e, mert ami vezet, az sem mindig vezet. Elképzelhető olyan állapot, amikor az ezüst, vagy alu-oxid darabkák nem érnek össze folyamatosan, vagy olyan nagy az így adódó ellenállás, amit már nem tekinthetünk rövidzárnak - persze attól még lehet veszélyes.
Régebben próbáltam méricskélni, de 3-4 KOhm-nál kisebb ellenállást sosem mértem (rövidzár módban nem sípolt a műszer), és mégis elég volt a videokari feszültség emeléséhez. Szóval ez is relatív, mint minden más. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47) shtml válasza Ragadozó (#42) üzenetére


shtml
őstag

Érdemes az alaplapunkra és a vgánkra is időt szánni

Ha ráérsz, ezt még átírhatnád így:

"VGA-nkra" vagy "videokártyánkra"

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#48) Thunderzolee

Hűtőpaszta vs. lekvár

Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész

Hűtőpaszta vs. lekvár 3,5. rész

Bacsis után szabadon. :R
(Csodálom, h még senki nem linkelte be.)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#49) Male


Male
nagyúr

Az a rózsaszín nem azért nem akarta elengedni, mert odaszáradt, hanem azért, mert az ragasztó is egyben... ( hővezető ragasztó néven is lehetett kapni, pl Spire márkájút... ugyan ez a rózsaszín ragacs )

Az újrapasztázássl azért jó vigyázni! A múltkor egy VGA gyári hűtését szedtem le. Feltünően vastag volt a rózsaszín borzalom a hűtő alján, kb 2mm vastag... levakartam, GPU-ra paszta, majd a hűtő rá... Mintha billegne! Még jó, hogy feltűnt, mert benéztem alá, és a GPU és a borda között át lehetett látni!!! (rendesen fentvolt, többször is megnéztem... szóval nem én tettem fel roszul)

Le kellett szednem a távtartókat a hűtő aljáról, de így is éppen hogy csak elérte, mert a többi alkatrész tartotta már el a GPU-tól.

(#50) orbano válasza Male (#49) üzenetére


orbano
félisten

tudom javasolni a vékony, 0,5-1mm vastagású vörösréz lemezeket. szabolcs utcában 1-200 forintért hozzájutni

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.