Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) zorzy4 válasza mirci18 (#8390) üzenetére


zorzy4
őstag

Erről kár vitatkozni. Szerintem azért jobb a led mert akkor csak az megy ha jön valami nem állandóan a kijelző, és feltűnőbb is, hogy történt valami.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8402) mirci18 válasza zorzy4 (#8401) üzenetére


mirci18
addikt

Már ne haragudj de nem vitatkoztam veled csak a véleményemet mondtam el.
Azért mert nem a tied osztom azért ezt is érdemes meghallgatni.

Ha már itt tartunk melyik a jobb?
Ha egész nap villog a led mert most éppen jött egy sms vagy egy hívás vagy egy email.

Vagy ha telefon kijelzi ezeket és tudom nem kell a telefonra ránéznem mert nem hívtak csak egy email jött.

Ez az értesítési led egy helyen állja meg a helyét olyan helyen ahol nem lehet a telefon kihangosítva de látni akarja az ember a változásokat.

Azért annyira nem lehet rossz a glance screen hogyha a legtöbb telefonos ismerősöm irigyli tőlem.
S a legtöbb windows-os használja.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#8403) Nooeca válasza mirci18 (#8402) üzenetére


Nooeca
senior tag

Nálam is a Glance a nyerő. Este ha ránézek a telefonra látom az időt, nem kell odanyúlkálni, és azt is hogy mi a helyzet... egy led ilyen téren semmire se jó, hiszen nincs rajta idő, nem látom hogy hívás, üzenet, vagy email és azt sem hogy mennyi.

Az értesítő ledet én sosem irigyeltem, mert nem vettem volna hasznát, de azért a Glancet hozzáhasonlítani két külön dolog. Ez egy sokkal információdúsabb, hasznosabb - számomra már nélkülözhetetlenen opció.

(#8404) aPlayer


aPlayer
újonc

Sziasztok. fogalmam sincs hogy jó helyre írok e.:D
1 hónapja kinéztem a lumia 640xl-t most sor került rá hogy megvegyem és képbe jött egy versenyző a Samsung galaxy Grand Prime. Melyiket ajánlanátok?

(#8405) WestBam válasza aPlayer (#8404) üzenetére


WestBam
senior tag

WP topicban ilyen hülyeséget kérdezni. :W

Vedd meg a samsungot, az jobb!!!

Két hónap sz*pás után eladod bukóval aztán majd vehetsz egy 640XL-t és még szeretni is fogod :DDD

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#8406) aPlayer válasza WestBam (#8405) üzenetére


aPlayer
újonc

Úgy kezdtem, hogy nem tudom e...
azt láttam hogy wp topic de gondolom te is használtál androidos készüléket és azért fordultam ide mert eddig samsungot használtam viszont tetszik a 640xl és valami visszajelzésre vártam hogy melyiket és miért... :)
normális válaszokat előre is köszönöm!!

(#8407) Nyx89 válasza aPlayer (#8406) üzenetére


Nyx89
aktív tag

Kerlek inkabb ide ird be a kerdesed, tobb sikered lesz ha elolvasod az osszefoglalot is elso korben!

Melyik okostelefont vegyem? (kiemelt tema)

[ Szerkesztve ]

(#8408) aPlayer válasza Nyx89 (#8407) üzenetére


aPlayer
újonc

!!!!
Köszönöm szépen! :)

(#8409) WestBam válasza aPlayer (#8406) üzenetére


WestBam
senior tag

Normális válasz volt az csak kicsit ironikus ;)

Igen, androidról jöttem és maradok is, immár harmadik éve (920 majd 640LTE) :C
Kérdés az, hogy mennyire tudsz szabadulni a droid rengeteg (sokszor felesleges) alklamazásától.
Sok minden telejsen nincs wp-ra.
Sok minden van csak nem működik rendesen.
Aztán van pár egész jó (és jól működő) alkalmazás is.
Ha ezt feldolgozod és elfogadod akkor a 640 a jó választás.
Ha nem nyomogatod a telefont sokat akkor meg nem kérdés, a rendszer sokkal gyorsabb mint a droid, laggolás ritkán és minimális. Ha elindítasz valamit akkor az meg megy és nem gondolkozik. Nem kell bonyolult dolgokra gondolni, mondjuk a telefonkönyvre ráböksz és már előtted is van.
Mikor váltottam az ilyen apró dolgok miatt tettem, mert nekem a telefon munkaeszköz is így bosszant ha telefonként lassú, lefagy, romokkal nem szerettem mókolni meg hetente-havonta újratelepíteni.
Mióta wp-on vagyok kétszer volt a telefonmon hr, kb. ötször indult újra. Kikapcsolni akkor szoktam ha lemerül véletlenül egyébként csak repcsiben tartom, kb. semmire nem háklis a rendszer. Persze ez csak a saját véleményem tükrözi.
És hozzá kell tenni, hogy ha wp-t veszel és még fiatal vagy szivatni fognak a suliban mert az gáz és nincs rá ez meg az. És a legfontosabb: szaracsempe :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#8410) carlos636


carlos636
csendes tag

Sziasztok. Tegnap váltottam androidról wp-re és egy appot keresnék. A microsoft fiókomhoz két lépcsős beléptetést használtam, amihez a google play-ből a "Microsoft-fiók" app kellett. WP-on mi ennek a megfelelője?

(#8411) mirci18 válasza aPlayer (#8404) üzenetére


mirci18
addikt

Szevasz.
Lumia 640 xl:
-Nagyobb
-Jobb a kamerája
-Jobb a kijelzője
-1 gb rammal hasít ellenben az android a maga 1.5 gb ramjával időnként belassul
-Jobb aksiidő

Galaxy grand prime:
-Nem találtam semmit amiben jobb lenne
-Nix
-Zero

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#8412) batai15 válasza aPlayer (#8404) üzenetére


batai15
félisten

Ha nem akarsz szívni az apokkal , ill egyeb dolgokkal akkor a samsungot. De persze neked kell tudnod mire kell a telefon.
Pl xl kamera jobb.

[ Szerkesztve ]

(#8413) patex1983 válasza carlos636 (#8410) üzenetére


patex1983
őstag

(#8414) KunEmber


KunEmber
senior tag

640XL-hez létezik sport-karpánt? Használ hozzá valaki ilyet?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#8415) old rocker válasza KunEmber (#8414) üzenetére


old rocker
veterán

640-hwez, illetve a 820-hoz használok Mykronoz okosórát

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#8416) tpeter77 válasza zorzy4 (#8401) üzenetére


tpeter77
addikt

én is a led párti vagyok, energiafogyasztásban sem mellékes a különbség.
de olyan ez, mint a divat, kinek ez, kinek az tetszik.
csak manapság ezen is szeretnek spórolni, pedig 5 forint lehet a bekerülési költsége.

(#8417) zzz03 válasza tpeter77 (#8416) üzenetére


zzz03
őstag

En a varazslast birom (gyors pillantas) csak legyezek egyet a kijelzo felett aztan megmutatja mennyi az ido es volte valami majd eltunik. Nekem jobban adja mint a led, es csak akkor jelenik meg ha akarom. 😊

[ Szerkesztve ]

(#8418) JamesFinn válasza zzz03 (#8417) üzenetére


JamesFinn
senior tag

This is a jedi power.
+1 glance screen-nek.

[ Szerkesztve ]

(#8419) tpeter77 válasza zzz03 (#8417) üzenetére


tpeter77
addikt

és hogy állítottad be ezt a legyezést?
Ha a gyorsnézet képernyőt gyors pillantásra teszem, fél perc múlva kilövi a kijelzőt. Ha meg 15 percre, akkor jobban merül az akksi.

Olyat szeretnék, hogy az adott eseményről (nem fogadott hívás, sms, email) az értesítő feliratot/ikont halványan állandóan megjeleníti?

(#8420) zzz03 válasza tpeter77 (#8419) üzenetére


zzz03
őstag

A gyorsnezet gyors pillantas ez amit emlitesz is. Igen kikapcsolja 30sec utan, de nekem igy tetszik h nem mutat semmit a kijelzo, ha kivancsi vagyok volt-e valami akcio, csak legyezek egyet es mar latom is (vagy kiveszem a zsebembol, mert akk is egybol feleled). Persze ez nem mindenkinek opcio van akinek a folyamatos jelzes kell.

[ Szerkesztve ]

(#8422) ToniSoprano válasza zzz03 (#8417) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Meg a led villog mit tudsz abból, semmit. Nem látod kitől, melyik programról érkezett értesítés, hány, vagy éppen merül-e a telefon azért villog.

(#8423) tboldi válasza ToniSoprano (#8422) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem feltétlenül. A Sony Xperia SP-n pl. RGB skálán bármilyen színt be lehet állítani a különböző eseményekhez.

(#8424) tpeter77 válasza ToniSoprano (#8422) üzenetére


tpeter77
addikt

Defy+ telefonomon 3-4 különféle eseményhez a színskálából olyan színt választhatsz, amilyet szeretnél.
Nálam a 15% alatti akksi piros led, a nem fogadott hivás zöld, a töltés narancs, az sms kék.
Az irodám egyik sarkából elég volt ránéznem a telefonra, tudtam mi történt. Próbáld csak meg ezt egy mostani telefonnal elérni.

(#8425) ToniSoprano válasza tboldi (#8423) üzenetére


ToniSoprano
addikt

De hogy hány üzeneted van azt nem tudod megnézni, hogy melyik program SMS, Whatsapp, Email, Skype, Viber stb, arra nem hiszem hogy elég szín van, hány színt tud?

Meg nekem baromi ronda a led, főleg az idegesített, hogy állandóan villogott amikor merült a telefon pl. 20-10% alatt volt, ár nem tom mennyi alatt. Az én mobilomon ezt nem tudtam letiltani.

Meg ha sms érkezett hívás volt és email is jött azt milyen színnel jelezte Sony-n?

[ Szerkesztve ]

(#8426) xhege válasza ToniSoprano (#8422) üzenetére


xhege
addikt

Előző droidos telómon (Xiaomi) volt led. Be lehetett állítani milyen színekkel villogjon a különböző értesítések esetén (E-mail, sms, viber stb). Szerettem, jól működött. A Glance azonban más kávéház! Ez az egyik legjobb tulajdonsága a telefonnak. Mikor vásárlás előtt álltam ez döntött a 640 DS javára a 730-al szemben (csak a kamerát tudnám feledni, bár mintha javult volna valamicskét az utóbbi időben).

(#8427) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Helló. Én is Lumia 640 - et készülök venni. Ilyen árban szerintem nincs használható android. Örömmel olvasom, hogy az értesítő led helyett van Glanc. A kérdésem az, hogy ha ezt állandóra állítom mennyire meríti az akkut? Szerintem a 640 akkuja átlagos használat mellett két napot ki kéne birjon. Az 550 mérete jobban tetszik, de még rosszabb a kamera és kicsi az akkumulátor. Csak netezésre, viber és Facebook - ra lesz használva a telefon és néha navigáció.

(#8428) ToniSoprano válasza Harkovz (#8427) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ha pillanatképre teszed alig merül, ez azt jelenti, ha kiveszed a zsebedből, táskádból bekapcsol, vagy ha elhúzód a kezed a képenyő előtt bekapcsol.

(#8429) tboldi válasza ToniSoprano (#8425) üzenetére


tboldi
nagyúr

RGB skálán bármilyen színt be lehet állítani mindennek (az már más kérdés, hogy az emberi szem mennyire látja a különbséget az árnyalatok között). Ha meg villog, úgyis megnézem, és akkor látom, hogy hány hívás/üzenet volt.

Szerk.: Gyárilag azt hiszem csak az utolsó eseményt villogta, de jó sok app létezik ennek a testreszabására, illetve én CyanogenModdal használtam, abban meg alapból benne van minden.

[ Szerkesztve ]

(#8430) littlelion21 válasza tpeter77 (#8424) üzenetére


littlelion21
addikt

És ha 15% alatti akksinál jön egy hívás plusz sms, akkor villog mint egy karácsonyfa?

(#8431) juve600 válasza Harkovz (#8427) üzenetére


juve600
nagyúr

2-3 napot simán bir

(#8432) Nooeca válasza mirci18 (#8411) üzenetére


Nooeca
senior tag

640-nek a méretéhez képest több a ppi-je mint a 640XL-ének... vagyis azért a képminőséget nem az XL javára dönteném :D 294 ppi van a 640-nek míg 259 ppi az XL-nek, utóbbinál ez viszonylag "átlagos", a 640-nél viszont kiemelkedően jó.

Persze mindkét telefon jó, csak kijavítottam hogy a 640-nek jobb a kijelzője, nem az XL-nek :)

(#8433) JamesFinn


JamesFinn
senior tag

Ja villog mint a karácsonyfa. Amúgy valjuk meg őszintén, álszentek vagyunk. Mindenki (én is) 10 percenként szorongatjuk a telefont. Tök mindegy hogy karácsonyfa, vagy jedi Power. Ha valakinek hiányzom, Úgyis hív, email, messenger, sms meg ráér. Szerintem.
De inkább glance...:D
Nekem a led bazári, de nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#8434) tpeter77 válasza littlelion21 (#8430) üzenetére


tpeter77
addikt

fontossági sorrendben mindig a magasabb prioritású szín szerint villog, nem karácsonyfázik :)

(#8435) KunEmber válasza old rocker (#8415) üzenetére


KunEmber
senior tag

Köszi. Végül is csak egyszerű, felkarra szíjazható tokot gondoltam, de látom félreérthető voltam. Azóta meg meg is néztem az e-bayen, nem para ehhez a mérethez sem találni.
Amúgy meg megnézem ezt az okosórás cuccot is.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#8436) razzorr válasza tpeter77 (#8416) üzenetére


razzorr
őstag

Én is simán lecserélném a glance-t egy ledre. Nem is értem, ma miért nem alap minden telefonban egy nyomorult led. Aztán az egyszerű jóskapista meg eldönti hogy bakapcsolja vagy nem.
Anno a párom BB-jén is megszoktam a sötét szobában az állandó led pulzálást,pedig az villogott mint az ítélet :)

(#8415) old rocker: melyik fajta Mykronoz-t használod? Tapasztalatok? Engem leginkább a pulzusmérő rész érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#8437) carlos636 válasza patex1983 (#8413) üzenetére


carlos636
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :)

(#8438) Ryoo válasza tpeter77 (#8424) üzenetére


Ryoo
senior tag

Néhány havonta előjön ez a led vs. glance. Felesleges rugózni rajta, a Windowsos telefonokban nincs led, van glance, kinek ez tetszik, kinek az. Ha az ember tájékozódik rendesen a vásárlás előtt, akkor nem éri meglepetésként, hogy nincs benne, ha meg mindenképpen kell neki, mert csak akkor van meg a lelki békéje, akkor nem ezt a készüléket választja. :W

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#8439) zorzy4 válasza Ryoo (#8438) üzenetére


zorzy4
őstag

Persze ezért nem fogja senki a falhoz csapni a készülékét, és összeveszni sem fogunk. Amúgy meg a 735ben van led, és a jövőben lehet a többiben is lesz.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8440) Cane


Cane
őstag

+1 a glance-re

A glance screennél mit jelent a 3 hullámos vonal?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#8441) snooze válasza Cane (#8440) üzenetére


snooze
veterán

Melyik képen?amugy a rezgés bekapcsoltát jelzi,mint mindig amikor rezgön van csak a telo..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#8442) zzz03 válasza Cane (#8440) üzenetére


zzz03
őstag

Rezgon van a telefonod! 😃

(#8443) Joker88


Joker88
őstag

a glance screenre visszatérve, nem tesz rosszat a telefon kijelzőjének az állandó glance bekapacsolás ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#8444) razzorr válasza Joker88 (#8443) üzenetére


razzorr
őstag

Ma már úgy sem használjuk a telefont olyan sokáig mint régen, tehát valószínűbb hogy előtte más miatt nyekken meg a telefon minthogy kiderülne esetlegesen valami rossz a glance-ről.

(#8445) tpeter77 válasza Ryoo (#8438) üzenetére


tpeter77
addikt

félreérted :) dehogy csapkodom a fejem a falba :D XD

céges teló a Lumi a640, a frászt se érdekli hogy villog e vagy sem, vagy glance vagy töksötét a kijelző.
Ha nálam van, hívnak, ha nem viszem magammal, akkor ránézek a kijelzőjére, hogy volt-e esemény.

Saját magán telómon android fut és van rajta értesítő led :)

Pusztán arról értetlenkedtem, hogy miért spórolnak ki egy 5 forintos ledet a telefonokból, aztán ki ki a maga kedve szerint válogathatná az értesítés kezelést.

(#8446) tpeter77


tpeter77
addikt

WP-s kérdés :)

Ha áttérünk majd Win10-re, mi lesz a HERE Drive-val?
megmarad, vagy eltűnik és helyette lesz a "Térképek" ?!

miben jobb/gyengébb a Térképek mint a Drive?

(#8447) Tybee000 válasza tpeter77 (#8446) üzenetére


Tybee000
aktív tag

nekem itt van a telómon a here drive+ win 10-en is.

(#8448) Švejk válasza tpeter77 (#8446) üzenetére


Švejk
őstag

Térképek:
+univerzális
+friss design
+navi, tömegközlekedés és térkép egyben
-instabil
-nem olyan gyors mint a here appok
-sokszor béna, logikátlan a felület

HERE Maps/Drive
+a felület könnyebben használható
+stabil, bevált
+van LiveSight
+van iránytű
-régiesebb felület
-lassabb betöltés

Szerintem egyelőre még a HERE appok jobbak, remélem a Térképek app ledolgozza majd a hátrányt.
W10-et használok, van HERE is de az alapértelmezett a Térképek.

(#8449) Luck Dragon válasza Cane (#8440) üzenetére

Rezgésre van állítva.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8450) Nooeca válasza Švejk (#8448) üzenetére


Nooeca
senior tag

Én is herét használok. Nekem a Térképek nagyon nem vált be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.