Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) Gaabe


Gaabe
tag

annyira nem kell rugózni ezen a win 10 en, én feltettem múlt hét vasárnap a fast insiderest, szép meg jó, nekem nem sok gondom volt a hétköznapi használattal bárki felteheti, egyébként nem nagy durranás, kicsit vékonyítottak a betűkön, meg próbálták menőbbé tenni.
10 után is pont ugyanúgy fog minden menni mint előtte.
Teszi a dolgát, szép meg jó, de azért én többet vártam volna.
Hosszú távon nekem zakógyanús a windowsphone.

[ Szerkesztve ]

(#8852) Nooeca válasza Gaabe (#8851) üzenetére


Nooeca
senior tag

A windows 10 Threshold elsősorban nem látványelemekről szól, hanem egy új "platformról" olyan értelemben hogy elnépszerűsítsék a rendszert, könnyebb legyen rá appot gyártani és legyen egy olyan rendszer amit normálisan, bármikor frissíthetnek.

Ezek egyike sincs meg a 8.1-en, nem támogat univerzális appokat, nem frissíthető szolgáltatók kiváltása nélkül. Ez a 2 dolog a fő alapja annak hogy amit te vársz később megtörténhessen. Idén jön még a Redstone frissítés 2 lépésben valahogy nyár végén meg majd jövő ilyenkor és utána meg majd jön a következő évi kódnév.

"software as a service" pontosan erről szól! Kis frissítések, de viszonylag sok. Mint a Threshold 1, Threshold 2, Redstone 1, Redstone 2 meg a folytatásai...

Évi két "nagy" frissítés azért szerintem nem kevés és rengeteg olyan "újdonságot" hozhat, amit te vársz.

[ Szerkesztve ]

(#8853) miqlas


miqlas
őstag

... én is erõs késztetést éreztem a Win10mo Pre felrakására, de azt hiszem most már kivárom az OTA frissítést :)

42

(#8854) JamesFinn válasza Gaabe (#8851) üzenetére


JamesFinn
senior tag

"kicsit vékonyítottak a betűkön, meg próbálták menőbbé tenni."
LOL.
Egyszerűen, tömören összefoglaltad. Azért ettől icipicit több van benne. Véleményem szerint.

(#8855) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Kíváncsi vagyok a Win 10-re. Már csak ez meg a Smart Prime 6 között kell döntenem. 10k val lenne ez több nekem. Várom a w10 bemutató tesztet.

(#8856) Nooeca válasza Harkovz (#8855) üzenetére


Nooeca
senior tag

angol videó már van a YouTuben elég rég óta, hiszen az Insideres verzió az ugyanaz mint a végleges, legalábbis funkcionalitásban :)

(#8857) Ricardo válasza Nooeca (#8856) üzenetére


Ricardo
félisten

Most még az nem tiszta, hogy mindegy pl hogy T-s a telefon vagy független? Ugyanúgy rámegy az insideres 10?
Ha jön a hivatalos szolgáltatós szoft akkor nem lesz keveredés?

Vagy ha t-S telefonra felteszem az insideres 10-et, onnantól szólgáltató mentes frissítések lesznek rá?

[ Szerkesztve ]

(#8858) Nooeca válasza Ricardo (#8857) üzenetére


Nooeca
senior tag

A Windows 10 úgy lett megalkotva mobilra, hogy a szolgáltatóknak csak 1x kell azt ellenőriznie, és tesztelnie, majd azt követően együtt a kártyafüggetlen telefonokkal a szolgáltatóknak nem kell már tesztelniük a frissítéseket.

Vagyis most a Windows 10 megjelenésével még a Vodafone, Telenor és a Telekom is, teszteli az új rendszert, viszont ezt követően egyenest - bármikor - kaphatunk frissítést a Microsofttól.

Eddig a szolgáltatóknak csak azt kellett ellenőrizniük hogy minden rendben a hálózati beállításokkal, mindenki tud telefonálni, smsezni mobilnetezni, viszont ezt a részét az operációs rendszernek a Microsoft a jövőben nem fogja piszkálni, így nem lesz nekik mit ellenőrizniük, hiszen semmi nem változik ilyen téren a jövőben.

Ma már nem raknám fel az Insideres Windows10-et, hiszen már a lengyeleknél és több országban is frissíthető a 640 eredeti Windows 10-re. Szerintem max 1-2 hét és itt is frissíthető lesz. Mindenesetre tartják magukat a Január közepéhez.

(#8859) Ricardo válasza Nooeca (#8858) üzenetére


Ricardo
félisten

"Szerintem max 1-2 hét és itt is frissíthető lesz."

Majd kiderül. Remélhetőleg nem kell hónapokat várni rá.

(#8860) ToniSoprano válasza Ricardo (#8859) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Megnéztem a 950-et az MM-ben. Nagyon jó Telefon lett, egyben van, szép, érdekes annak ellenére hogy amoled szép a kijelző, nem annyira túlszaturáltak színek. Az 550-et is néztem, az is jó bár azon kicsit lassúnak tűnt a Win 10-es, mondjuk a 950 után ez valamennyire érthető is. Egyébként egész jó lett a windows 10, nekem pl. a főmenü a beállítások tetszik, és szebb lett sokkal, a böngészőt nem tudtam kipróbálni. Nagyon kellenének az univerzális appok, mert egyébként jó lenne a rendszer, szerintem jól használható. Whatsapp nagyon megbízható, Viber, Skype is, Messenger is jó, Spotify, mondjuk a Wazze nem tökéletes, de használható, Nokiamps jó, nekem a böngészővel sincs bajom.
Jó lenne ez, és a 10-es tényleg nagyon szép már, és emészthető, nem annyira csempés, tényleg app támogatás kéne. Most az asztali windows 10, 200 millió használónál tart, talán ez ad egy kis lökést a fejlesztőknek.

[ Szerkesztve ]

(#8861) Nooeca válasza ToniSoprano (#8860) üzenetére


Nooeca
senior tag

Azt vettem igazából észre, hogy sokan szeretik az amoledet csúcskategóriába dobálgatni, bár nálam az Amoled mint kijelző az inkább visszatartó erő. Láttam én is a 950-et szuper telefon lett, az XL meg főleg, de ha lehetne egyedi telefont kérni, én kicseréltetném a kijelzőt IPS-re.

Ezért sem gondolkozok elsősorban drága készüléken.

(#8862) ToniSoprano válasza Nooeca (#8861) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Én sem szeretem az amoledet, de most annyira nem tűnt fel, hogy nagyon mesterséges lenne, de lehet inkább a rendszert néztem. Azért az ezzel a felbontással is brutális gyors. Nem tudom mennyi lesz az akkuidő.
XL-t nem láttam, az nekem nagy is lenne, de a sima 950 tetszett, jól kézreállt, vékony kávák, élőben szép is. Mondjuk kicsit sajnálom a fizikai navi gombokat, de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#8863) Tybee000 válasza ToniSoprano (#8862) üzenetére


Tybee000
aktív tag

Szerintem brutálisan túl van árazva.

(#8864) jenei1994 válasza Tybee000 (#8863) üzenetére


jenei1994
addikt

Én szerintem is windows phone-hoz képest nagyon drága.

(#8865) Ricardo


Ricardo
félisten

Az amolednél a beégés ami visszatartana. Ezt leszámítva tetszik, szép élénk, nagyon jó feketével.

(#8866) ΞΔGLΞ válasza Ricardo (#8865) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Erre csak akkor kerül(ne) sor, ha max fényerőn használod napi 4-5 órán át, egyrészt kiégne a szemed, mert a note 5 még 25%-on is zavar néha, másrészt ki sem tudnál hozni ennyi kijelzőidőt ezekből.
Ezért lehet felfedezni a beégést, pl az MM-ben, ahol töltőre dugva, max fényerőn nonstop mennek ezek a készülékék.

(#8867) scyllarus válasza Ricardo (#8865) üzenetére


scyllarus
veterán

Sosem égett be amoledes telóm, 3+ év alatt, 4db-ból 0.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#8868) Aethelstone válasza Gaabe (#8851) üzenetére


Aethelstone
addikt

Azon kívül, hogy szép, jó és teszi a dolgát, mi más elvárásod lenne? :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#8869) imitto


imitto
csendes tag

Sziasztok!

Lassan 1 hete vagyok egy 640 XL tulaja - előtte felső-közép vagy felső kategóriás droidokat nyúztam. Tegnapelőtt tettem fel az Insidert, erre olvasom hogy itt van a kapuban a hivatalos...csak úgy tudom a hivatalos 10-et feltenni ha előtte visszateszem a 8.1-et, vagy PC-ről közvetlenül az Insider 10 ---> official 10-re is van esély hogy jó lesz?

OFF: 1 hét után Z1 Compact után nagyon tetszik. Csak a kevesebb alkalmazás miatt féltem, de egyenlőre semmi sem hiányzik (a fiamnak a játékok, de arra ott a tablet)

(#8870) Aethelstone válasza imitto (#8869) üzenetére


Aethelstone
addikt

Itt van a kapuban az ígéret :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#8871) Nooeca válasza Aethelstone (#8870) üzenetére


Nooeca
senior tag

Elvileg a Lengyel T-mobile 640 4G-s változata már kifutott, azaz a felhasználók frissíthetnek ott, Latin-Amerikában pedig az 535 került ki, azaz ott meg az frissíthető már végleges Windows 10-re.

Ehéten pedig Hollandiában szintén a T-mobile illetve Franciaországban a Bouygues Telecom fog kiadni valamilyen készüléket végleges Windows 10-el.

[ Szerkesztve ]

(#8872) miqlas válasza Nooeca (#8871) üzenetére


miqlas
őstag

Milyen jó is volt az a táblázat a pre-MS idõkben! :D

42

(#8873) gemini


gemini
aktív tag

Ma feltettem az insideres Win 10-et. Hogy finoman fejezzem ki magam, nem lett szerelem első látásra. Sőt. Érezhetően lassabb, mint a 8.1, sokszor kilép a programokból. A biztonsági mentés pedig kb. semmire sem volt jó, szinte mindent elölről be kellett állítani. A levelező átláthatatlanabb mint a régi. Nekem az sokkal jobban tetszett. A kijelző sem úgy érzékel azóta, mint előtte.
A következő napokba még ismerkedek a rendszerrel, de most egy kicsit olyan érzésem van mint amikor az androidos tabletemet használom, és ez nem jó.

(#8874) Aethelstone válasza gemini (#8873) üzenetére


Aethelstone
addikt

Melyiket tetted fel? Slow vagy a fast? Én ma tettem fel fastból a 63-ast és kifogástalan.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#8875) gemini válasza Aethelstone (#8874) üzenetére


gemini
aktív tag

Slow.
A kilépéseket egyelőre betudom annak, hogy nagy eséllyel futottak dolgok a háttérben, ami bezavarhatott, ezért nem is adom fel az első pillanatban.
A levelezőben szerencsére javították azt az egyetlen problémát ami nem tetszett benne, de sajnos több dolgot megváltoztattak, ami nagyon is tetszett eddig.

[ Szerkesztve ]

(#8876) Aethelstone válasza gemini (#8875) üzenetére


Aethelstone
addikt

Jah. 29-es. Nem jó. Első körben nekem is az volt, de ugyancsak nem jött be. A fastból a 63-as sokkal jobb.

A 10 már az Edge miatt is jobb. Az explorer egy csődtömeg szvsz.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#8877) scyllarus válasza gemini (#8873) üzenetére


scyllarus
veterán

Amint feltetted, csinálj egy FR-et. És ne állíts vissza alkalmazást biztonsági mentésből, tölts le újra mindent

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#8878) jenei1994 válasza Aethelstone (#8876) üzenetére


jenei1994
addikt

Mert az edge nem az? :F

(#8879) Aethelstone válasza scyllarus (#8877) üzenetére


Aethelstone
addikt

Én belakott 8.1-re raktam. Minden megmaradt, működik gond nélkül, FR sem kellett.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#8880) Aethelstone válasza jenei1994 (#8878) üzenetére


Aethelstone
addikt

Lehet, hogy az,(nem az) de teljesen máshogy viselkedik. (működnek olyan oldalak, amik az explorerrel erősen köhögtek)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#8881) Luck Dragon

Van egy láma kérdésem a Cortonát hogy tudom elővarázsolni? (8.1)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8882) scyllarus válasza Luck Dragon (#8881) üzenetére


scyllarus
veterán

Régiót kell állítanod USA-ra, azt hiszem, nyelvet is

Aethelstone: az utolsó build már nekem is, az előzőeknél kellett a FR.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#8883) Nooeca válasza jenei1994 (#8878) üzenetére


Nooeca
senior tag

Hogy lenne az? Beleépíteni a Mobil oprendszerbe volt nehéz, és ezért volt bugos, nem önmagával a böngészővel volt gond... ki merem jelenteni hogy a 3 legerősebb böngészők egyike lett. (Chrome, FF, Edge), csak a kiegészítők hiányoznak róla.

De villámgyorsan jelenít meg mindent, energiatakarékos, és a html5, css3 kiemelkedően versenyzik a másik kettővel (ezek felelősek a normális weboldal megjelenítésért) illetve ES2016-ban pedig a legjobb lett.

Luck Dragon: Angol régió, Angol nyelv, mindkettőt átkell állítani, de így a telefonod is angol lesz és a Cortana is csak angolul fog így működni.

A .29 és a .63 között rengeteg a különbség, rengeteg stabilitást érintő probléma lett orvosolva, kétsimkártyás probléma, SD kártya támogatottsági probléma, akumulátoridő, erőforrásfelhasználás.

[ Szerkesztve ]

(#8884) Aethelstone válasza scyllarus (#8882) üzenetére


Aethelstone
addikt

A 29-nél sem kellett már, ha jól tévedek.....

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#8885) Luck Dragon válasza Nooeca (#8883) üzenetére

Köszönöm meg is van de egy érdekesség volt, miközben a régiós nyelvet szerette volna telepítteni, meg kérdezte hogy " biztos hogy szeretném folytatni, mert 2016.01.19-én jelentős frissítés várható." Itt nem tudom mire gondolt. Így tovább léptem és elkészült.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8886) scyllarus válasza Aethelstone (#8884) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem tudom, párat kihagytam. Egy darabig jót tett neki egy azonnali FR, utána egy darabig 8.1 volt fent, most az utolsó simán felment, nem is kérdezett visszaállításról, visszarakott mindent és jó.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#8887) Aethelstone válasza scyllarus (#8886) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nos, nekem a 29-es volt az első 10-es. Lumiám is kb. 4 napja van. Előtte 6 évig droiddal nyomtam :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#8888) gallimi


gallimi
tag

Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül a Platronics headsetek kompatibilisek az eszközzel? Egy multipontossal szemezek, de a gyártó szerint Android, ios kompatibilis.

(#8889) btudos válasza gallimi (#8888) üzenetére


btudos
veterán

Kompatibilisek persze, csak nincs kiemelve.

(Több Plantronics headset-et is párosítottam már Lumiával (640-nel is) gond nélkül.)

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#8890) Nooeca válasza Luck Dragon (#8885) üzenetére


Nooeca
senior tag

Kártyafüggetlen telefon?

Mondjuk nem tudom hogy megy, a 640LTE az valóban hamar kap majd frissítést, remélem a Dualsimes változat nem kerül a végére a Lumiák között, és szorosan a 640-el kerül ki.

Mert hát csak annyi volt beharangozva, hogy a 640 kap elsőnek frissítést, de hogy melyik változat?! Mondjuk sok különbség nincs a 640 és a Dualsimes között, csak egyik dualsimes és 3G-s (más modul).

A kedd nem lenne irrevaláns, szóval elképzelhető hogy megjelenhet, ha kártyafüggetlen telefonod van.

(#8891) Luck Dragon válasza Nooeca (#8890) üzenetére

Igen kártyafüggetlen . De ezt más is megtekinthetné. Nem hinném hogy ez a frissítést a w10-re gondol itt elsősorban.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8892) Nooeca válasza Luck Dragon (#8891) üzenetére


Nooeca
senior tag

Majd meglátjuk. Kártyafüggetlen telefonnál nem fognak előre szólni, hogy hé! holnap frissítés. Nyoma sincs, mivel nem kell senkinek sem tesztelnie az MS-en kívül.

De mivel a T-mobile/Telecom/Telekom már több helyen is teszteli, kiadta a rendszert 640 LTE-re és a 640LTE kap elsőnek frissítést, így már kész van az eredeti rendszer.

Most kérdés csak az, hogy várnak-e még .63-ról egy nagyobb számra, miközben megvárják hogy kiadják a szolgáltatók a szoftvereket - és azok után tolnák ki a független szoftvert (egy .63-nál nagyobb builddal), vagy kiadják egyből, mihelyst lehetőségük van rá.

[ Szerkesztve ]

(#8893) Luck Dragon válasza Nooeca (#8892) üzenetére

Majd meglátjuk mi lesz belőle. "Engem" nagyon nem izgat a w10. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8894) Medical válasza Luck Dragon (#8893) üzenetére


Medical
aktív tag

Én nagyon várom a w10-t Lumia 640 XL LTE mobilomra, habár semmi gondom a gyárilag feltett 8.1 -l!

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#8895) gemini


gemini
aktív tag

Win 10 alatt nem lehet beállítani valahogy, hogy a csempén mutassa az új e-mail-ek számát?

(#8896) Aethelstone válasza gemini (#8895) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nekem ki van rakva az outlook és mutatja
....

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#8897) gemini válasza Aethelstone (#8896) üzenetére


gemini
aktív tag

Én nem használom levelezésre az outlook-os fiókomat, mellette van másik négy amit igen, de ezeknél nem jelez csempén. Az outlookok viszont mintha nálam is jelzett volna amikor feltettem a 10-est.

(#8898) Aethelstone válasza gemini (#8897) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nos, aki nem használja a gyári megoldásokat, az ne reklamáljon :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#8899) gemini válasza Aethelstone (#8898) üzenetére


gemini
aktív tag

A gyári levelezőt használom, csak nem outlook-os e-mail címmel.

(#8900) miqlas válasza Aethelstone (#8898) üzenetére


miqlas
őstag

... khm ... ez azért erős ...

42

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.