Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) juve600 válasza Švejk (#8100) üzenetére


juve600
nagyúr

akkor csak a Windows Device Recovery Tool-el lesz ujra 8.1-em ?

(#8102) Švejk válasza juve600 (#8101) üzenetére


Švejk
őstag

Pontosan

(#8104) Nooeca válasza juve600 (#8101) üzenetére


Nooeca
senior tag

Szerintem egyszerűen lesz egy opció az Insider alkalmazásban hogy alkalmazás elhagyása, így ennek kapcsán ha van fájlkülönbség insider és a sima eredeti között, akkor kikalkulálja a különbséget - egy ms által összerakott lista szerint - és egyszerűen átfrissíti magát.

Ha lesz is változás Insider és az RTM között nem oly mennyiség, mb-okról beszélhetünk. Szóval szerintem így a legkönnyebb RTM-é varázsoltatniuk az Insideres készülékeket.

(#8105) juve600 válasza Nooeca (#8104) üzenetére


juve600
nagyúr

mikor lesz kb elérhető az erdeti win10 ?

(#8106) Švejk válasza juve600 (#8105) üzenetére


Švejk
őstag

Pontos dátum nincsen, de február körülre saccolnék.

(#8107) Maximum1 válasza juve600 (#8105) üzenetére


Maximum1
őstag

Egyébként Te olvasod is a fórumot vagy csak írod?
Rangod alapján a keresőt is tudhatnád használni.
Jó lenne ezt a hajlongó smájlit is kicsit félretennéd, komolyabbnak tűnnél ;)

Ez nem személyeskedés akar lenni, de van kb. 3 ember aki mindennap megkérdezi ugyanazokat.

(#8108) Biciklis_C


Biciklis_C
újonc

Sziasztok! Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!

Újítottam egy 640LTE telót, de többet vártam tőle. Tegnap csoportosan szerettem
volna SMS-t küldeni 20 számra, engedte kibogarászni,a telefon könyvből,
˝de nem elküldhető, próbálja újra˝ felirat jött vissza.
Két órai szenvedés után mérgembe átraktam a régi samuba a kártyámat
sablonokból megszerkesztettem az üzenetet és már repültek 20 felé.
A 640-en se elküldött üzenet, se sablonok, se szerkesztés.
Ennyire fapadosak a Luminák?

[ Szerkesztve ]

(#8109) gyuszi78 válasza Biciklis_C (#8108) üzenetére


gyuszi78
tag

én 14 számra smseztem egyszerre, gond nélkül elküldte....

(#8110) old rocker válasza juve600 (#8105) üzenetére


old rocker
veterán

Január 43-án, pontban éjfélkor...
Nem mindegy?? Ha úgy van beállítva a telefonod, kapsz róla értesítést ...
Mintha azt kérdeznéd: nem tudjátok, mikor kapok fizetést? Mert egy buznyákom sincs... De ez a kérdés megélhetési szempontból érthető; de hogy mikor lesz win10... Mi múlik rajta? Mi miatt annyira fontos, hogy mikor? Ha az lenne bizonytalan, egyáltalán lesz-e, megérteném ezt az izgatottságot...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#8111) KunEmber válasza old rocker (#8110) üzenetére


KunEmber
senior tag

Újdonság varázsa, meg az ember mindig reménykedik. Én is várom. :)

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#8112) karldergroße válasza old rocker (#8110) üzenetére


karldergroße
senior tag

+1

Erre épül a fogyasztói társadalom.

[ Szerkesztve ]

(#8113) moonlight115 válasza old rocker (#8110) üzenetére


moonlight115
tag

Na jó, ezt értem, de mikor kapok már értesítést? :DDD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#8114) Luck Dragon válasza moonlight115 (#8113) üzenetére

Bár mikor érkezhet,ülj le vele és erősen figyeld. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8115) tpeter77 válasza old rocker (#8110) üzenetére


tpeter77
addikt

A főnöki telefon egy 950-es, és tegnapelőtt olvastam, hogy egy rakat alkalmazást kell rajta frissíteni, nemsokára elérhető lesz rá az update, mert tele van buggal a Win10
azért ez a win8.1 elég stabil, most annyira várják a win10-et, ha megkapjuk, tuti az lesz, hogy 2-3 hónap alatt nem győzzük majd a frissítéseket rá feltolni.
Engem is csak azért érint a Win10 mert ha jól tudom, onnantól lesz elérhető a profilok közötti váltás (pl. otthoni és munkahelyi profil).

moonlight15
Csak ne felejts el pislogni, miközben mereven nézed a kijelzőt h mikor jelenik meg a frissítési üzenet. :)

[ Szerkesztve ]

(#8116) Gaabe


Gaabe
tag

A Skype fent van az asztali gépen is meg a telefonon is, ha hívnak akkor csak az asztali gépen jelez a telefonon nem. Amíg csörög kipróbáltam azt, hogy beléptem a skype-ba de akkor sem jelzett bejövő hívást. Indítani viszont lehet. Remélem ez javul W10en.
Nekem személy szerint egyre jobban hiányzik az android, az akkuidőn kívül eddig semmivel nem jobb ez se azoktól, olyan félkarú óriás érzés van bennem, meg, hogy van de minek.

(#8117) moonlight115 válasza Luck Dragon (#8114) üzenetére


moonlight115
tag

Figyelem én, mert olvasom rajta a Háború és békét (angolul), remélem mire a végére érek megjön a Win10. Szívesebben AlphaBettyznék... :O

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#8118) Luck Dragon válasza moonlight115 (#8117) üzenetére

Azért nem kell zokogni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8119) okoska74 válasza Gaabe (#8116) üzenetére


okoska74
senior tag

Nálam előbb szokott csörögni a telefon mint asztalin. Engedélyezd, hogy tudjon a háttérbe is futni a skype. :)

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#8120) ΞΔGLΞ válasza old rocker (#8110) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az ki van zárva! Csak 42 napos a január! O_o

Mi múlik rajta? Mi miatt annyira fontos, hogy mikor? Ha az lenne bizonytalan, egyáltalán lesz-e, megérteném ezt az izgatottságot...

Erre értelmes választ nem fogsz kapni, vagy talán azért, mert az 1.9-el több, mint a mostani.
Szerintem ez csak tavasszal lesz használható állapotú, ettől függetlenül bogarasan kijöhet előbb.
De most első körben a flagship készülékeket kell rendbe rakniuk, mert qrvára kapják az ívet világszerte, amit nem is csodálok.

[ Szerkesztve ]

(#8121) Nooeca válasza juve600 (#8105) üzenetére


Nooeca
senior tag

Egyelőre az a meggyőződés hogy hetente lesz új build (felgyorsulnak a kiadások), és Január közepe/vége, merthogy jöhetnek már a Redstoneos buildok is, amit pont ezért nem adnak ki, mert még ezzel is szenvedni kell.... pedig már kész van az is, mehetne kiadásra.

Az sem elképzelhetetlen hogy lesz olyan hét amikor 2 build is érkezik, de erre nincs garancia mert ez csak 1 emberen múlik, ő ha hasára csap akkor pattog kifele a build.

Az eredeti megjelenés Decemberre volt dátumozva, csak nem úgy sültek el a tervek, mint ahogy eredetileg gondolták... nem is 100%-ig kompatibilis rendszert kell kiadniuk, csak egy viszonylag használhatót, hiszen jelenleg úgy néz ki a dolog hogy a 3 szolgáltatónak (Vodafone, Telekom, Telenor) csak 1x kell tesztelniük a rendszer - azaz jóváhagyniuk - utána már nélkülük is jöhetnek frissítések....

Így pedig heti szinten kaphatnak majd a telefonok úgynevezett cumulative update-t, mint ahogy pl. az asztali PC is kapott az első időkben hetente frissítést.

Nagyon nem szabad a 8.1-re hasonlítani a rendszert, hogy egyszer kiadják aztán majd csak a Redstone, mert itt is az a cél, hogy a hibákat akár hetente javítgathatják - ezáltal pedig nem kell megvárni a 100%-ig tökéletes rendszert. A 8 csak 3 frissítést kapott kb, ebbe beleértve a 8.1-es updatet is.

[ Szerkesztve ]

(#8122) Ricardo válasza old rocker (#8110) üzenetére


Ricardo
félisten

Én semmiképpen nem akarok váltani amíg nem jön ki a hivatalos win 10. Jelenleg nincs bajom a 8.1-el, de azokat is megértem akik várják.
640 LTE-t használok. Ami az eddig olvasottak alapján engem mindenképpen érdekel, az a kamera minőségének javulása, fog rezegni csörögni egyszerre.

(#8123) jeni válasza Ricardo (#8122) üzenetére


jeni
félisten

Mióta a Microsoft kezén van a Nokia, egyetlen mobiljuk SEM tudott rezegni-csörögni egyszerre!!!

Ez bizonyos esetekben nagy hátrány!

Akkor már ki is tudod próbálni a 640 LTE telón.

[ Szerkesztve ]

(#8124) Ricardo válasza jeni (#8123) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt tudom, de elvileg a 10-es rendszer tudni fogja.

(#8125) Švejk válasza jeni (#8123) üzenetére


Švejk
őstag

W10-el meg az összes tud, szóval problem solved :D

(#8126) ΞΔGLΞ válasza Ricardo (#8122) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

kamera minőségének javulása

Az hardver függő, szoftveresen nem tud már javulni, legfeljebb te tudsz a pc-den trükközni valamit, amitől szebbnek láthatod, de az 5 collos 640-ben elképesztő trágya lencse van. Nem is értem, hogy miért nem tudták ebbe is a zeiss lencsét rakni, mint a nagyobba.

(#8127) hardline


hardline
senior tag

Üdv,
Kilátásba helyeztem egy 640 LTE (Telenoros) készülék beszerzését. Droidról váltanék, mire számítsak, mennyire zökkenőmentes az átállás? Kijelzőidőben kb mennyit bír a telefon?
Alkalmazások terén úgy látom sok gondom nem lenne, viszont 2 játékkal játszok a telefonon, ezek egyike sem elérhető (boom beach, clash of clans). Az áruház elég szegényes kínálattal rendelkezik.
Még nem tudtam eldönteni, hogy kell-e nekem, vagy csak tetszik és 2 hét múlva a kukába kívánnám. Segítsetek információkkal a döntésben!
Ismert hibák, bugok, hiányosságok stb?

(#8128) Ricardo válasza ΞΔGLΞ (#8126) üzenetére


Ricardo
félisten

A lencse a legmeghatározóbb a dologban (illetve a hozzá tartozó érzékelő lapka), ezt nem is vitatom, de a szoftveren is rengeteg múlik. Nem véletlen, hogy a Sony rengeteg kritikát kap hogy a saját lencséiből nem tud annyit kihozni, mint a konkurencia, akik megveszik tőlük ugyanazt, és rendre jobb kép készítésére alkalmas mobilokat hoznak ki velük.

"de az 5 collos 640-ben elképesztő trágya lencse van."

Ezt nem vitatom.

(#8129) Luck Dragon válasza ΞΔGLΞ (#8126) üzenetére

A kamerát simán lehet szoftveresen állítani és javítani is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8130) ΞΔGLΞ válasza Luck Dragon (#8129) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Majd kiderül, hogy tudnak-e javítani rajta, ha tudnak is, az minimális lehet csak, pontosan a lencse gagyi minősége miatt.

(#8131) Nooeca válasza Ricardo (#8122) üzenetére


Nooeca
senior tag

A most következő buildban ami majd jön, már a zajos képminőség alacsony fényviszony mellett javítva lett...

Concordenak van talán az a telefonja - nem tudom - ami eredetileg hardveresen 5 megapixel, viszont szoftverek miatt ez a valóságban 8 megapixel.

(#8132) batai15 válasza hardline (#8127) üzenetére


batai15
félisten

Üdv! Ha jól látom thl t6 pro lenne lecserélve.
Én t6st cseréltem, mert gyenge volt minden tekintetben már, plusz össze is törtem.
Sokan meg fognak kövezni engem azért amit itt írok.
nekem lumia 640 van, sosbe vettem a telenorba.
Mondván :
droid ennyi pénzért hulladékok vannak, de ez nem így van(meg amugy is részletre vettem a lumiát)
Netezni, zene , fb meg evernote jó pár dolog miatt.

De az az igazság hogy ugyan ezzel a hardverrel droid sem rosszabb ,se sebességbe se multi taskba stb.
Kivéve ha valami nagyon szutykot veszel.
De a lumia is képes belaggolni néha, giga ram se több mint droid alatt, plusz az appok nem az igazik,
Hozzá teszem a csempe rendszer fasza, akku jól bírja, de 8.1el rüheltem már a telefont annyi gondom volt vele. Ie nem jelenitett meg ezt azt, multi task gyenge, appok szintén.
Ill a here map, drive se jött be.
Szerencsére fel tettem a windows10-et sok bosszantó dolog megszűnt , mostanra csak az appok száma és minősége nem az igazi ,

Az az igazság hogy a snapi 400 nagyon nem mai gyerek, és a droidra se igaz már 5.1 óta hogy csak erős vas alatt fut értelmesen.
Nem rossz a lumia, és a windows de már nincs annyi erénye mint anno a droiddal szemben volt.
Nem akarok senkit meg bántani, sem flame wart indítani, de én így gondolom a dolgot.
Lumia melett a hosszú termék támogatás szól, csempék ill lte és telejesen eu kompatibilis.
De ha ugyis kinai telefonod volt, akkor érdemes ott szét nézegetni szvsz.
Elég sok telefonom volt, minden kategóriában ,wp is több volt így azt hiszem tudok némi véleményt alkotni és nem savazás lesz részemről .

[ Szerkesztve ]

(#8133) Ricardo válasza batai15 (#8132) üzenetére


Ricardo
félisten

Droidot nem vennék snapdragon 400-al, és egy giga rammal :(

(#8134) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Egy gyors kérdés nektek működik a mytv? Belépni belép de a csatornák logója helyett csak mappák vannak,a számítógépen működik,de telefonon vagy 2 napja nem :F

(#8135) Maximum1 válasza Ricardo (#8133) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem egy Moto G 1.gen-em volt, szintén snapi 400 + 1GB ram és 5mpx kamerával, ökör voltam hogy lecseréltem erre a hulladékra, egyedül a kijelzője jobb a lumiának, de ez édeskevés a felhasználói élményemhez.
640LTE
Sokkal lassabban töltenek a böngésző oldalak, tippmixre nem enged belépni, macerás a keresője,szinte használhatatlan az egész böngésző, próbáltam sokat, mindnek van baja.
Kamera ócska, makrora jó, de arra mind.
Navigációban végig kell pötyögni hogy a házszámot is be tudd írni.
Csak ezt a 3 dolgot használtam droidon is, gondoltam egy lumia csak elbír ezekkel, de sajna nem így van, legalábis NEKEM szenvedés ez az egész telefon, 4hónapja használom.

[ Szerkesztve ]

(#8136) Ricardo válasza Maximum1 (#8135) üzenetére


Ricardo
félisten

Nekem a böngésző gyors, a navigációt még nem próbáltam. Nem tippmixelek.
A keresőt párszor használtam, de nem volt gondom vele. 8.1-el hazsnálom.

8.1 vagy win 10?

(#8137) snooze válasza Maximum1 (#8135) üzenetére


snooze
veterán

Mi tart vissza??venni kell egy jobbat,és kész..mondjuk egy 200ezreset..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#8138) karldergroße


karldergroße
senior tag

Nekem droidom van, egy HTC m8, az perdze jól viszi a droidot, de ez egy 180E-s telefon, amit két hosszú évig törlesztek. Ezzel jó az android. Viszont a páromnak most vettem egy 6 40-es lumiát, és megdöbbentő, milyen gyors a telefon az árához viszonyítva. Előtte egy droidos közepes samsungja volt, ami drágább volt, mint a lumia, de sokkal lassúbb volt, nehezen használható, laggos. A 640 nagyon tetszik neki, sokkal jobban bejön, mint a sarsung. Igaz, ő nincs oda a telefonokért, elsősorban kapcsolattartásra használja.

(#8139) 426os válasza Maximum1 (#8135) üzenetére


426os
őstag

Én 2Gb ramos Snapi 400-as droidról váltottam. A kamera kicsit visszalépés volt minőségben, ugyanakkor használhatóságban hatalmas előrelépés. A böngészővel nem vagyok teljesen kibékülve (bizonyos weboldalakat nem szeret, de sebességbeli problémám nincs vele) én sem, remélem az Edge jobb lesz, mint az IE.

.

(#8140) karldergroße válasza 426os (#8139) üzenetére


karldergroße
senior tag

Hát ha az asztali gépes edget vesszük alapul, akkor nem sok reményt látok erre. A Windows rendszer legnagyobb problémája a szegényes app-kínálat, és ez azoknál az embereknél, akik a telefonjukon / telefonjukért élnek, gyakran problémát okoz az app-hiány és - gagyiság.

(#8141) Švejk válasza karldergroße (#8140) üzenetére


Švejk
őstag

A legidegesítőbb dolog az instabil és béna edge az egész W10M-en. Nem lett sokkal gyorsabb, ellenben egy csomó téren visszalépett és nem ritkán kidobál. A havi frissítéssel majd javítják.

(#8142) 426os válasza karldergroße (#8140) üzenetére


426os
őstag

Mindennapi használatú appokból szerintem nincs hiány, inkábbb speciális appok hiányozhatnak néha. Mivel ilyenekre nekem nincs szükségem, így én jól elvagyok most a WP-vel, egyedül egy rendes böngészőt hiányolok, mert bár az esetek 95%-ban (Facebook, PH, Google) tökéletesen szolgál az IE, néha ha telefonról kell intéznem valamit, akkor ütközök problémákba (pl tegnap Aliexpressen volt dolgom és csak telefon volt nálam, ott folyton kidobott, össze vissza töltötte be az oldalt stb). Ja meg ha valaki valahol Google Drive-os linket oszt meg, azt sem tudom megnézni, mert azonnal kidob, mondván, hogy nem támogatott böngésző.
Igazából egy teljes verziós, nem mini Operának vagy Firefox-nak örülnék. Az UC browser tűnt még jónak, de egy idő után visszatértem az IE-re, mert előbbi sokszor kifagyott, kilépett, meghalt.

.

(#8143) karldergroße válasza 426os (#8142) üzenetére


karldergroße
senior tag

Igen, itt a különbség. A droidhoz legalább 10 teljes funkcionalitású böngésző van. A másik dolog a zenelejátszó. A páromnak mindegy, de nekem nem jönne be a gyári, főleg azért, mert flacot hallgatok. Viszont nézegettem az áruházat, nemigen volt normális alternatíva. Viszont maga a rendszer ezen a hardveren ezért az árért teljesen elfogadható, gyors, pörgős. Veri a hasonló árfekvésű androidos készülékeket.

(#8144) Maximum1 válasza snooze (#8137) üzenetére


Maximum1
őstag

De a 200ezres Lumia 950xl is sz@r ;]
Főnökömnek az van, Lumia 800-ról váltott amit 3-4 évig használt, nem pont erre gondolt Ő sem amikor megvette, nem boldog.

(#8145) tvamos válasza hardline (#8127) üzenetére


tvamos
nagyúr

En nem valtanek. Nyomkodtam kicsit a 640-et, (meg hallgatom a panaszt ra,) es hat... max, ha ingyen adjak. Ezzelma hardware-rel nem tudok jo cuccot elkepzelni, akar wp, akar droid. 2GB-vel meg siman droid. ZTE V5-om volt, azt nem csereltem volna el akar milyen lumiara.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8146) batai15 válasza Ricardo (#8133) üzenetére


batai15
félisten

Tényleg, kerüljük el a flame wart. Nekem a moto g nagyon szépen futott.
40 körül meg nem s400as giga ramos droidok vannak, de b nőm hugának a galaxy a3 nagyon szépen fut . Nem is laggos samsung
A w10 edge meg nálam elég jó, egyedül az ablak kezelés ami gyenge szerintem, de minden képpen jobb mint a 8.1 ie.
Ahogy látom egyébként többen ismerik az s400 giga ram kombót droidon, mégse az a laggos cucc ezek szerint..
Moto gmel egyedüli bajom az otg nem megfelelő működése volt a baj.

[ Szerkesztve ]

(#8147) Nooeca


Nooeca
senior tag

Azért az Edge-t nem kell lenézni :)

HTML5 támogatottságban felvette rendesen a versenyt, javascriptkezelésben meg number1 a benne található chakra. Arról nem is beszélek, hogy ha az ilyen "opera mini" nevű tömörítéses böngészőket nem vesszük alapul akkor erőforráskezelésben is megelőzi a Chrome-t és a Firefoxot.

Redstonbeban majd lesznek hozzá kiegészítők is, adblock már biztosan, így a reklámok miatt sincs miért aggódni. Az meg hogy kicsit instabil, lesz ez még jobb is, nem lehet egyszerűen hiba nélkül csinálni egy univerzális platformot, hogy ugyanaz működjön PC-n, Mobilon, Táblagépen egyformán. De a hibák azért vannak hogy kijavítsák őket.

[ Szerkesztve ]

(#8148) ΞΔGLΞ válasza karldergroße (#8143) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez a telefon, ha letudná játszani, akkor is teljesen felesleges veszteségmentest hallgatni, mert egy magas minőségen renderelt 320-at is (aminek bele bele lóg a lába, néha a 18-19 khz-be is), olyan trágya minőségben játssza le, hogy elképesztő, na.

Nekem ez a telefon egyébként tökre bejön, de a két leggyengébb pontja a kamera és a hangminőség?, ha lehet egyáltalán minőségről beszélni, tehát a mobilhangminősége egyszerűen nulla, ha pl egy note 5-höz, vagy sony c5-höz hasonlítom, ég és föld(alatti) a különbség a két androidos készülék javára.

(#8149) Luck Dragon

Ace3 ami szintén s400/1GB ram volt azzal is elvoltam (mert muszály volt) céges készülék. De a 640 felüdülés volt mikor megkaptam utódjaként.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8150) Švejk


Švejk
őstag

Stock 4.2-vel, kevés appal, rendesen, normálisan használva kínszenvedés volt folyamatos bütykölés nélkül a Lenovo A820. Korrekt telefon volt, de idegesített a folyamatos lag. Ha fél évente nyomok gyári visszaállítást, hetente újaindítgatom, bütykölgetem, romolom, még biztos ma is gyors lenne. De én nem ezt várom egy mobiltól.
Ezért szeretem most a WP-t mert nem kell bütykölni sokat vele. Najó a 10-et sokszor, de hamarosan kikupálják a rendszert és reményeim szerint élmény lesz használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.