Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  [Re:] Megújult a Prohardver! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1651) Lenry


Lenry
félisten

a hosszú nevű topikok nevei nagyon csúnyán néznek ki a szöveg doboz fölött

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1652) Stirlitz válasza RAMBÓ (#1641) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Híreknél legalább megjelent az idő, amikor kikerült. Így már áttekinthetőbb, de alap állapotában elégé ömlesztett volt nekem. Sokat reszeltek már rajta, így jobb már. Azért első nap elég érdekes volt, amikor egy nagy bazi fényképezőgép vigyorgott az arcomba a főoldalon. Magamtól az életben rá nem kattintottam volna. Most megtettem, de többet nem teszem, nem fogott meg, a pc cuccok az igaziak. :)

(#1653) szab.tam válasza Racecam (#1642) üzenetére


szab.tam
nagyúr

még az elején volt 1-2 sértő beszólásom, (szerintem Parcinak) mára lehiggadtam, bocs...

de a véleményem nem változott. egy dolog, amivel megbarátkoztam, a fórum színezete. az egyre jobban bejön.
a főodal kritikán aluli kaotikáját már jó sokan szídták, de azért részemről még egy szavazat, hogy borzalom...
hogy a híreknél dátumok visszajöttek, az legalább jó. de az sem tetszik, gogy hírek egymás mellé kerülnek. és ha jól látom, közben egy tagozódás meg is szakítja a folytonosságot. deminek?
én minden nap kb. a hírek felét egész biztosan elolvastam. váltás óta kb. össz max 10-et....
a főoldalra ránézve elmegy a kedvem, és továmegyek az utolsó hsz-aimhoz, és az apróba. azt hittem, hogy én vagyok egyedül hülye, de látom, hogy más is van így vele.
nem tudom, hogy mértétek-e a híreknél a kattintások számát, (logoutnál ugye a szerző ezt látja, gondolom itt is így van). érdemes lenne összehasonlítani. egy hetes viszonylatban az összes hírre való összes kattintást közvetlenül a váltás előtt és után.

tipikusan az a hiba lett elkövetve, mint a lapok legtöbbjénél. a készítő kizárólag a logikát vette alapul, és nem próbált meg a felhasználó fejével gonolkozni, látni. fél évig nevelgette a gyermekét, talán túl sokáig, annyira, hogy a végén már a hibái ellenére is elfogultan beleszeretett. és azt is gyanítom, hogy a fejlesztés, szerkesztés során folyamatosan ugyanazon emberek véleménye lett megkérdezve, akik folyamatában átélték így az egészet, megszokták a változásokat, és így megint csak nem tudták jól véleményezni azokat a negatívumokat, amiket mi talán azért igen, mert rögtön, váratlanul a késztermékekkel találkoztunk.
azaz: az indítás előtt kellett volna találni legalább 10 olyan ph usert, aki tárgyilagos, nem részrehajló véleményt monott volna, mint itt is egy-két örökös tapsikoló. feltételezem, ez elmaradt. és ahol állítólag több, mint 200.000 regisztrált tag van, (reklámfelület kiajánlásból veszem), ott azért tán ezt is meg lehetett volna tenni....
és a kritikát is jobban viselni, mint helyenként, ebben a topicban tettétek néha, mégha sokszor nyers is volt...

még apróság: keresőből jutottam topicba. keresem, hol van a témaindító írás link. feladtam. később megint. aztán teljesen máskor kiszúrtam, hogy van, csak máshol...

szerk:
mint említettem, bankok szoktak hasonló, nem bamba ügyfélszemlélet-centrikus nézetű nyitóoldalt csinálni, ahol az összes akciójuk ott van, meg minden más.... de ott legalább néha szokott lenni oldaltérkép. talán lehetne itt is, valami ilyesmi....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1654) szab.tam válasza szab.tam (#1653) üzenetére


szab.tam
nagyúr

következő:
most nézem, hogy az adatlapon lévő sorok a "cuccoknál", teljesen máshogy törnek ha az apróból, vagy a fórumból kattintok rá.... és zavar, mert elcsúszik a tematikája....
az újabbnak a sorai szélesebbek. egységesíteni kéne.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1655) Ottó58


Ottó58
senior tag

Kezdem megszokni, csak még zavaró a kék szín, és az első oldal áttekinthetetlensége.
Túlzsúfolt, mindenből egy kicsi, de ott van a "Még több...".
Kárpótol a sok cikk, de sokszor többet kell kattintani, hogy valamihez hozzájussak.
Talán még nem kellene kiemelni a friss híreket, teszteket, hiszen a dátum mutatja.Pl. csak "HÍREK"! Csak "TESZTEK".
Csak ezek negatívumok számomra, de majd a sok ráfordított munka látszatos lesz!

Egyébként sok sikert kívánok, hogy még esztétikusabb és "mindenki" számára elfogadható legyen!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#1656) Laslow


Laslow
senior tag

Szerintem a PH! főoldal kicsit átláthatóbbá válna, ha a többi testvéroldalra mutató 4-4 linket tartalmazó kis blokkok külön háttérszínt kapnának. Persze csak valami halovány pasztellszínt, nehogy tovább növelje az összevisszaságot a sok élénk szín használata nagy felületeken. A blokkosítás azt eredményezné, hogy jobban átlátnák a látogatók az összetartozó területeket, könnyebb lenne tájékozódni a főoldalon belül. A fórumot is érdemes lenne átszínezni, így nekem valahogy túl halvány, túl szürke. Eddig a háttérszín és a halványkék helyetti barnás-vöröses szövegszín ezt ellensúlyozta, azt jól esett nézni.
Összességében ez így túl sok, túl összetett, és én is határozottan kevesebbet olvasom a cikkeket a dizájnváltás óta.

Amúgy írta valaki, hogy túl sok színt alkalmaznak az oldalon. Szerintem is. Nálunk az egyetemen oktatták is vizuálergonómiából, hogy jobb kevesebb színt alkalmazni ugyanazon a felületen, mint ilyen sokat.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1657) kulerr válasza szab.tam (#1653) üzenetére


kulerr
őstag

...én is jeleztem h nem tudok többet olvasni max 10-15 perc. gyakorlatilag ennyire korlátozódott naponta az olvasásom de ez is magszakításokkal....és kicsit kényszerítve felfedeztem pár párhuzamos, hasonló témájú oldalt, de még így is kevesebbet netezek. Kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1658) nbucsi


nbucsi
csendes tag

Sziasztok! Kezdetektől olvasom a lapot, nagyon szeretem. Régen fórumoztam. Annyit szólnék hozzá, reszpekt a szerkesztőknek, de nagyon nem tetszik az új dizájn. A régi oldalnak mélyebb színei (kellemesebb volt olvasni), átlátható felülete volt, a kezdőoldal most zavaró. Napi híreket olvasom, majd megnézem a cikkeket, majd átnavigálok más oldalatokra (pl. itcafe). Most ömlesztve van minden a főoldalon, keresnem kell, ami foglalkoztat. Elhiszem, szokni kell. De a bevált elemeket, kialakítást részben meg lehetne tartani. Köszi.

(#1659) nbucsi


nbucsi
csendes tag

A kialakításban egy középutat lenne jó találni, elég sokan elmondták a véleményüket előttem, sokan, ismert fórumozók is. Nekem talán még a színvilággal van bajom, meg a zsúfoltsággal, amúgy az utóbbi pár napban javult egészében. Továbbra is Köszönet a munkátokért, jó cikkekért!

[ Szerkesztve ]

(#1660) nbucsi


nbucsi
csendes tag

- törölhetö -

[ Szerkesztve ]

(#1661) r-chee


r-chee
őstag

Nah, a kezdeti nyafogás óta elmondhatom, hogy megszoktam és átlátom az oldalt :) . A híreket is egy helyen láthatom a tagoltság ellenére (lehet hogy a megújulás előtt is volt Hírek fül fent, nem figyeltem korábban :) ).

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#1662) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Csak egy kérdés, maga az adatlap nem lehetne sorkizárt? Esetleg megnézni, hogy úgy hogy néz ki. Mert maga a "cuccok" rész sztem így nem pont a legszebb... :U

Véleményem szubjektív...

(#1663) dqdb válasza hackeeeee (#1662) üzenetére


dqdb
nagyúr

elsőre sikerült a Logout designban átírni :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1664) Findzs válasza Parci (#1614) üzenetére


Findzs
addikt

köszi :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1665) hackeeeee válasza dqdb (#1663) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És hogy? Nekem régi logout-ban is ilyen... :)

Véleményem szubjektív...

(#1666) Findzs válasza virkir (#1649) üzenetére


Findzs
addikt

ezt gondolom én is :K

na de majd az idő eldönti

szerintem a készítők úgy vannak vele, hogy lesz aki nem használja többet az oldalt pár ezren mondjuk
meg lesz pár ezer új regisztrált tag és a végén az eredmény =

aztán meg majd dörzsölik a tenyerüket elégedetten; mi megmondtuk, hogy jó lesz az új design

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1667) dqdb válasza hackeeeee (#1665) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ide töltöttem fel ennek a user JS-nek forrását.

Az Opera alá kényelmesen, engedélyezésre települő változat itt van.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1668) hackeeeee válasza dqdb (#1667) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem használok operát.. :) De kösz a tippet. :R

Véleményem szubjektív...

(#1669) dqdb válasza hackeeeee (#1668) üzenetére


dqdb
nagyúr

A My Opera és Greasemonkey nem bírják egymást, így onnan FF alá nem bírod telepíteni a user JS-t. A userscripts.org-ra pedig lusta voltam regisztrálni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1670) hackeeeee válasza dqdb (#1669) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nembaj. Gondoltam felvetem ide, hátha megoldható lenne, globálisan. :D

Véleményem szubjektív...

(#1671) gaby77


gaby77
csendes tag

Nagyon COOL lett az oldal, csak így tovább :C :C :C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

"Azt tudom, hogy "google a barátom és wiki a barátnőm".

(#1672) dqdb válasza hackeeeee (#1670) üzenetére


dqdb
nagyúr

Feltöltögettem végül a userscripts.org-ra az elmúlt 1 hét PH-specifikus user JS termését. A jelenlegi választék itt van: [link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1673) brd válasza dqdb (#1672) üzenetére


brd
nagyúr

Az Isten áldjon meg a jóságodért! Vagy jövök egy sörrel, ha nem hiszel benne! :) Nekem egyetlen apró kívánságom lenne még, ha lehet. ;) Az ITcafé-ra is meg lehetne oldani az undorító háttér cseréjét (a cikkekben is)?

The only real valuable thing is intuition.

(#1674) siriq


siriq
őstag

Probalom megszokni az uj oldalt... de nem megy.
Azota nalam az aktivitas a regihez kepest talan ha van 10%. Tobben le irtak mar hogy a fo oldal omlesztett, atlathatatlan. Ha tehetem rogton ki is lovom a fo oldalt amint megtalaltam azt amit kerestem.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#1675) grabber válasza siriq (#1674) üzenetére


grabber
addikt

Már sikerült megszoknom a forumot,de a főoldal nem nekem való!
NEM tudom átlátni pár másodpercen belül(2-3s).Vicc,de ha ennyi idő alatt nem tudom átlátni el se olvasom,mert ilyen gyorsan szörfölök,minél kevesebb idő alatt minél több információ.Bár annyira nem lenne rossz,de zsúfolt.

Tv csatorna váltásnál 1s alatt 3 csatornát váltok.Ennyi idő alatt képes vagyok elolvasni a szöveget(sokszor ua megy amúgy is).Bár ha van valami jó műsor,3 csatornával később fogom fel,hogy ezt nézni szeretném,akkor meg kapcsolhatok vissza.

(#1676) Lenry válasza grabber (#1675) üzenetére


Lenry
félisten

hmmm...
én bár évek óta itt fórumozok, mégis a regisztráció után vagy másfél év eltelt, mire megláttam a főoldalt.
talán most se lenne szükség a 8 biten eltárolható összes számra, hogy megszámoljam, hányszor láttam.
így nem zavar. most se tudom hirtelen, hogy hogy néz ki...
a híreket látom RSS-ben, a fórumra pedig mindig az Aktív témák felől lépek be, mert az van könyvjelzőzve

TV-t én is így nézek. bár nekem kicsit túl lassan vált a T-Home STB :DDD

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1677) Cane válasza dqdb (#1672) üzenetére


Cane
őstag

:R Te tudsz valamit! :R
Kellemes a gamepod alól fórumozni, nem káprázik a szemem az éles kontrasztoktól. A hozzászólás írása viszont PH alól jobb... Ezt is meg lehet szkriptelni? ;]

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#1678) virkir


virkir
veterán

Visszatérve a kesergésre...
Azt valaki megmagyarázná nekem, hogy mi a bánatos füttynek kell teleszemetelni egy hardver oldal cikkeit LCD tv-vel meg fotós hírekkel?
A hétfői hírtermésből 50%-nak köze nincs a számítástechnikához leginkább bujtatott Samsung reklámnak látom. :W
Miért nem volt jó a régi elkülönítés?
Ha Tv-re vagyok kíváncsi akkor keresek egy azzal foglakozó oldalt vagy ha fotó érdekel akkor szintén de itt csak azért mert ott van a hírek között nem fogom megnézni.
Akár megsértődik a tisztelt társaság akár nem, száz szónak is egy a vége, sikerült orbitálisan elbaszni a PH szerkezetét a tartalommal együtt.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1679) virkir válasza dqdb (#1672) üzenetére


virkir
veterán

Örök hálánk fog üldözni.
Köszönöm.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1680) dqdb válasza brd (#1673) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mit értesz "undorító" háttér alatt? A fehéret?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1681) kovy79 válasza virkir (#1678) üzenetére


kovy79
őstag

Gondolom a "házimozi/kijelző lobbinak" hosszú volt a nyelve és elhitette, hogy ez márpedig ide kell...
Látszik a fórumtémák látogatottságán is, hogy ez mennyire jól jön ide!
Gondolom a gazdák a cikkek látogatottságát is látják.
Félreértések elkerülése végett, nem tartom haszontalannak a fotó, házimozi dolgokat, de nem kellett volna a prohardver.hu-t így, ilyen ízléstelenül/ömlesztve teleszemetelni vele!
Ismerősi körben a fototrendet jó páran olvastuk, ám mióta "all-in-one" van, azóta inkább hanyagoljuk a kaotikus főoldalt...

dqdb: valszeg igen, mivel szvsz a hófehér/jégkék szerintem is gusztustalan oda.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1682) Findzs válasza dqdb (#1680) üzenetére


Findzs
addikt

igen a fehér háttér nagyon rossz lehetne valamilyen pasztell színű
a hírek meg a tesztek háttere is lehetne valamilyen barátságos színű

köszönjük az eddigi munkádat
ne hagyd abba :)

mod:most látom hogy már megoldottad egy frankó barnás árnyalattal
nagy köszönet :R

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1683) Findzs válasza dqdb (#1680) üzenetére


Findzs
addikt

esetleg olyan script ami a már látogatott hírek, tesztek, topikok, linkjeit más színűvé tenné ?
számomra hasznos lenne, de csak miattam persze ne csináld meg, majd esetleg ha más is kéri

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1684) Neovenator válasza eXodus (#1623) üzenetére


Neovenator
senior tag

Mennyivel jobb így!

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#1685) brd válasza dqdb (#1680) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, azt a fehéret. "Kifolyik" a szemem tőle.

The only real valuable thing is intuition.

(#1686) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Ez az új hozzászólás írási ablak meg az adatlapok... :K :C

Harrrr!!!!

(#1687) dqdb válasza brd (#1685) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak a cikkekre működik, a főoldalra nem, mert ott
1. vagy a fehéret szimplán lecserélve igénytelenül ronda lesz az eredmény,
2. vagy a mostani - szerintem nagyon jó - designt teljesen el kellene rontani, és akkor pedig azért lesz igénytelenül ronda az eredmény :)

[link]

Findzs #1682: az a "frankó" barnás árnyalat megegyezik a fórum két oldalán látható világosabb csík színével, amit sokan kritizáltak :P Nem irigylem a házigazdákat ...

Findzs #1683: átszínezni át lehetne, de mire? A sokak által kifogásolt pirosra? Vagy az ugyancsak sokak által kifogásolt kékre? Vagy egy újabb színre, aminek eredményeképpen az oldal inkább hasonlítana egy papagájra, mint egy informatikai portálra? Szerintem azok úgy jók, ahogyan most vannak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1688) dqdb válasza Findzs (#1683) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

Nem átszínezi, hanem áthúzza a linkeket. A fórumon belül nem az igazi, a cikkekre és tesztekre használható. És szerintem nagyon lassú ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1689) brd válasza dqdb (#1687) üzenetére


brd
nagyúr

Lehet, én rontok el valamit, de ez az alcím és az előzmények hátterét állítja (Operával).

The only real valuable thing is intuition.

(#1690) dqdb válasza brd (#1689) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nálam a script hatása Opera 10.50 bétával:

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1691) frame>24 válasza Ndruu (#1686) üzenetére


frame>24
addikt

most vettem észre az új hsz-ablakot és valóban fasza lett.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#1692) brd válasza dqdb (#1690) üzenetére


brd
nagyúr

Stimmel, de ez ugyanaz a fehér háttér. Viszont ha átírom a js-edben a színkódokat, akkor csak az változik, amit írtam.

The only real valuable thing is intuition.

(#1693) dqdb válasza brd (#1692) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem, mert a cikk háttere nem fehér, hanem az oldal hátterével megegyező kékes árnyalat. Ha ez neked túl világos, akkor a következő sorban a transparent-et cseréld le egy színkódra:

addGlobalStyle('.flc { background: transparent !important; }');

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1694) brd válasza dqdb (#1693) üzenetére


brd
nagyúr

Aham, így már jó. :R

The only real valuable thing is intuition.

(#1695) dqdb válasza napos2600 (#1568) üzenetére


dqdb
nagyúr

Köszi a kék nyilakat, így sokkal jobban látszanak a navigációs gombok :R

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1696) Findzs válasza dqdb (#1688) üzenetére


Findzs
addikt

na ez így rendben is van

köszi szépen :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1697) Viktor77 válasza dqdb (#1695) üzenetére


Viktor77
titán

Nálam a következő nyilacska szürke maradt, akkor is ha lehet még arra lapozni. Nálam van a bibi?

MOD: Nem szóltam, a CTRL+F5 csodákra képes. :D

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1698) dqdb válasza Viktor77 (#1697) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tárgytalan, az F5 is csodákra képes. Például behozza a módosított hozzászólást :D

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1699) Findzs válasza dqdb (#1698) üzenetére


Findzs
addikt

nem akarok visszaélni a jóindulatoddal de egy fel az oldal tetejére link jó lenne a lapok aljára,
fórumban, tesztekben, hírekben
na persze ha más is igényli

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1700) tildy válasza Findzs (#1699) üzenetére


tildy
nagyúr

Home gomb. :P

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  [Re:] Megújult a Prohardver! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.