Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  [Re:] Megújult a Prohardver! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1151) zed1983


zed1983
őstag

Tetszik, hogy a linkek gombokat kaptak a következő oldal stb...

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#1152) wep


wep
tag

Sziasztok,

szerintem nagyon jó lett a címlap új felépítése, néhány perc ismerkedés után minden megtalálható, a felépítése pedig logikusabb (szvsz). Ami még zavar, az a világos háttér, de ha marad, hát marad. A fórum már egészen kellemes lett az utolsó "reszelés" után, de az oldalsáv még lehetne egy picit sötétebb, szemkímélőbb lenne olvasni, valamint az off hozzászólások betűszínén lehetne még alakítani egy hangyányit, mert így kissé beleolvad a háttérbe.
Aki pedig azért panaszkodik, mert szerinte nem veszik figyelembe a véleményét, az nézzen át a HWSW-re, na ott valóban senkit nem érdekelt a fórumozók álláspontja (pl. a fórum színvilágával kapcsolatban).
Gratulálok a készítőknek, nekem tetszik az új design! :K
Néhány apró ergonómiai módosítás után jó lesz ez :R

(#1153) SP!T


SP!T
addikt

Tetszik, de nekem a színek túl élénkek! Nem lesz olyan lehetőség, hogy a színt a user állítsa be? Egybefolyik nekem minden ezzel... Ízlések és pofonok! Nem az oldalt fikázom, csak a szín nem túl nyugtató a szememnek.. nekem legalábbis! :K

There's a device that I've been using called a whoop.

(#1154) dave93 válasza SP!T (#1153) üzenetére


dave93
őstag

Ez teljesen igaz, kicsit világít. Valahogy a sötét szín szerencsésebb volt. :K

(#1155) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Köszönjük a változtatásokat, sztem most sokkal szebb/olvashatóbb így a fórum! Király, hogy azért adtok a feedbackre. :K

(#1156) wwhy válasza Parci (#1119) üzenetére


wwhy
veterán

na ez már döfi :) már csak a sárgát kell kiigazítani :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1157) sgergi


sgergi
veterán

A fórumban bal oldalt a "Legfrissebb anyagok"-nál miért maradt csak a 2 legutolsó hír? Simán lehetne 4-5 is.
(lehet a címlap forgalmát is fent kell tartani :) )

[ Szerkesztve ]

(#1158) sbazsi válasza Parci (#1119) üzenetére


sbazsi
veterán

Tök jó! :C

De néhány apróságot megjegyeznék:
a kék nem lehetne piros?
a betűk egy picit nagyobbak?
a további opciók kerülhetnének alulra!
az opciók - további opciók dobozból eltűnhetnének az elválasztók!
a felső hírdoboz kerülhetne lejjebb!
:U :U

(#1159) mexel válasza Parci (#979) üzenetére


mexel
veterán

Alakul, köszi! A végén még visszajövök a logoutról :) Ha még barnából is kapunk kicsit az lenne az igazi. :)

(#1160) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

grat jó lett de valahogy este a fehér szín nem annyira kedvező a szemnek :)

(#1161) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Hello!

Jó lett az új oldal! Gratulálok nektek!

Nekem tetszik az oldal színvilága. De egy dolog zavar. A címlapon a friss híreknél nem tetszik, hogy össze vissza van beágyazva a többi oldal hírblokkja. Mobilaréna és Itcafé középtájt, Gamepod alul. Így nem átlátható. Lehetne alul mind a 3 blokk vagy a Logout cikkek blokkja alatt a jobb oldali hasábon.
Ja és a felső hírblokk valóban eléggé eltolja lefelé az oldalt. Kicsit ez is zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#1162) Raymond


Raymond
félisten

Na, alakul lassan a szinvilag is :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1163) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Egyre jobb lesz ez. :C
Minden csoda 3 napig tart, lassan mindenki beleszokik az új formavilágba és a méltatlankodók is lecsitulnak előbb-utóbb.

Kitartást a bugok javításához és a csinosításhoz, de legfőképp a profi cikkek írásához, hisz személy szerint elsősorban azért vagyok itt. :R

<< Heimdal >>

(#1164) davidboy


davidboy
csendes tag

Nekem nem tetszik az új design. Hasonló mint a régi. de nem jobb. :F

[ Szerkesztve ]

(#1165) macikos válasza Retekegér (#1163) üzenetére


macikos
addikt

Egyetértek, most már, hogy jók a betűk színei, sokkal kellemesebb az egész.

Ezért is nem értem miért kellett a tegnapi, szerintem arrogáns viselkedés Parci részéről ( remélem nem sértődik meg ezen ;] ). Elmondtuk, hogy mi nem tetszik, most jó lett, kész.

mod: még alulra a fórumban be lehetne tenni az útvonal linkjét. Tehát hogy fórum>>fáradt gőz>>stb.

[ Szerkesztve ]

(#1166) mexel válasza macikos (#1165) üzenetére


mexel
veterán

Jobb lett sokkal, köszönjük is, de reméljük még nincs kész. Persze nem kell elkapkodni, most kis pihi nyilván nekik is belefér :)

(#1167) Hunter2 válasza Winner_hun (#1133) üzenetére


Hunter2
addikt

Láttam de azért mégis csak fent lenne a helye nem?

Gorneck23
Nem. :B

(#1168) mArZsi


mArZsi
tag

Igen, javult! Fórum rész kezd rendbe jönni, jobb lenne még sötétebbe, de ez már egész jó :DD Viszont az oldalakon a sárgák még mindig nem stimmelnek :(
Nem tudom ki hogy van vele, de számomra a főoldal egy átláthatatlan kusza mittudomén mi lett. Nem szokás kérdése, kusza! :(((

(#1169) Face8814 válasza Parci (#1142) üzenetére


Face8814
őstag

Persze. :R
Írtad is korábban, hogy most így jött ki a lépés, de igazából nem a mai állapottal van bajom.

Háromféle irányból lehet megközelíteni ezt a mostani változást:
- megjelenés
- tartalom
- használhatóság

Megjelenés, Design
Kétféle alternatíva létezik. Tetszik, nem tetszik. Ha tetszik akkor boldogság, ha nem akkor megszokás.
Számomra tök mindegy, hogy piros pöttyös alapon rózsaszín betűkkel neon-zöld kiemeléseket találok, ha az eddigi tartalmi minőségen nem esik csorba. Persze kellemesebb a szemnek egy harmonikus színvilág, ízléses felirat, de ez ugye mindenki egyéni szubjektív véleménye.
Tartalom, Információs érték
Úgy gondolom, hogy ez változik a legkevésbé.
Ahogy említetted is, ugyan azok az emberek írják a teszteket/híreket, ugyan olyan minőségben/mennyiségben. Nem hinném, hogy Rudi, Fless vagy Abu tudása tegnaptól megkopott volna.
Azt sem hinném, hogy kevésbé tárgyilagosan vagy részletgazdagabban írnának mint eddig. Mondhatnám a metamorfózis ezen tétel szemszögéből nem releváns.
Használhatóság, Átláthatóság
Itt kissé más a helyzet.
Vegyük alapul pl a társoldalakat. Sem a Mobilaréna, sem pedig az IT Café közepén nem találok ennyire feltűnő/zavaró hardver hír/teszt ajánlókat. És ez nagyon is jól van így!
Semmi keresnivalója ( szigorúan szvsz ) az oldal egyik legfrekventáltabb helyén más témakörhöz kapcsolódó hirdetésnek.
Természetesen fontos a lapcsaládra való utalás, de mindennek megvan a maga helye. Fent az oldal tetején, alján, oldalán, vagy olyan helyen, ahol mindenki észreveszi, de nem a site közepén a user arcába nyomva.
Ezzel teljes mértékben háttérbe szorítjátok a PH valós funkcióját, a hardverekről szóló írásokat. Persze megtalálom ahogy eddig is, de jóval macerásabb eljutnom oda, ahová eddig kattintás nélkül eljutottam.
A hírek tálalása első látásra pedig elnagyoltnak tűnik. Olyan ez mint a mesebeli parasztlány Mátyás király történetében. Vitt is ajándékot, meg nem is. Kapunk is hírt (a címlapról beszélek) meg nem is. Keresnünk kell, meg nem is.
Nekem ezzel az oldal funkcionalitásán esik csorba, ami most még nagyon zavar.
Nagy valószínűséggel hozzá fogok szokni hogy többet kell klikkelgetnem ha tájékozódni akarok, de ez nem feledteti a tényt miszerint egy turmixban érzem magam.

A fentiektől függetlenül rengeteg hasznos és értékes újítással is szembesültem ami egy óriási előrelépés a régebbi verzióhoz képest. Grat ezekért.

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#1170) simii16


simii16
aktív tag

Most már nekem is bejön az új dizájn. Nem áll fent a szemkifolyás effektus. :D Egyre jobb lesz. Grat a szerkesztőknek! :R

(#1171) grabber


grabber
addikt

Az első 3 topik besorolásnál van kis ikonok,de a többinél miért nincs ilyen?

Ráadásul ezek pirossal vannak kiemelve,de a kiemelt topikok kékkel.Javaslom,hogy vagy piros vagy kék legyen csak.Piros jobban látszik :U

(#1172) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Respect a nagy munkáért!

Nem lehetne a fórumban a bal oldali témákat egy kicsit jobban elkülöníteni? Eléggé összefolyós.

Romani ite domum.

(#1173) harry válasza Parci (#1119) üzenetére


harry
veterán

Köszönjük a barnítást, igen, a második a piros linkek lettek volna ;] Esetleg a név alatti "LOGOUT blog" lehetne kisebb betűmérettel, ezt korábban sem értettem, miért jó, hogy ott virít, de persze csak apróság.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1174) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Iszonyatosan idiótán hat, hogy nem az egész lapcsalád kapta meg az új design-t, csak a PH!. Átmegyek logout-ra és kiüti a szemem a különbség, elég zavaró.

(#1175) mexel válasza Jhonny06 (#1174) üzenetére


mexel
veterán

Örüljünk neki, hogy ott még van barna skin :)

(#1176) UdVi86 válasza Face8814 (#1169) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Szerintem így lenne a leglogikusabb:

És ezek is kaphatnának a Logouthoz hasonlóan sorra zöld, kék és barna fejlécet.

(#1177) napos2600 válasza grabber (#1171) üzenetére


napos2600
tag

nézd meg a főoldalon a bal menüt. ;)

(#1178) napos2600


napos2600
tag

csak mesélek, semmi komoly: hosszú évek során, mióüta már lapos kijelzőket bámulok volt dolgom egy pár (10+) kijelzővel. mindegyik egy kicsit más volt, de egyben hasonlítottak egymásra - még a mostani 24"-os dell is -, hogy a gyári beállítás kibaszta a szemem. napfényben is rossz volt ránézni 2másodpercnél hosszabb ideig és ez nem vicc. szemüvegem nincs, jónak mondható a látásom, de ez annak is köszönhető, hogy sötét szobában hamar abbahagytam a monitorbámulást, mert nagyon fárasztó tud lenni a szemnek, mindig van valami világítás, leginkább a monitor mögött valami szórt fény. ja és persze a rendszeres szemnedvesítés, nevezzük pislogásnak. ;)
jótanács csak, széljegyzet.

(akik ebben a fórumban írtak azoknak köszönöm, akik jót írtak azoknak kétszer! ;) )

(#1179) Sas madár


Sas madár
őstag

Logout-on lehet nosztalgiázni. :)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1180) Yany


Yany
addikt

Gratula, nagyon szép lett.
De...
egyetlen bajom azért akadna vele. Lehet, hogy kizárólag a személyes egyedfejlődésemben található bugokra fogható az egész, de a hírek két hasábban történő felsorolása, illetve azok percpontos megjelenésének eltűntetése egyszerre igencsak nehezen átláthatóvá teszi a hírek sorrendjének megállapítását számomra.

A kettő közül legalább az egyik tényezőn igazítanék. Amúgy is hasáb tör hasábot az oldalon, legalább egy kapaszkodót hadd kapjak már, hogy melyik hír után jön a másik. Az a baj, hogy így azt sem látom hirtelen, hogy melyiket olvastam már és melyiket nem. Külön figyelem összpontosításával ez nyilván megoldható, csak így meg fárasztó. Tudom bagatel dolognak tűnhet ez most sokaknak, de amikor meló közben van 2 percem, hogy gyorsan átfussam az oldalt, akkor ez igencsak zavar.

Remélem építőlegesre sikerült a kritikám és nem sértettem senkit a véleményemmel. Amúgy meg nagy gratula a kitartó és lelkiismeretes munkátokért, látható az oldal minden szegletén, hogy komolyan gondoljátok... csak így tovább! :R

szerk.: csak még 1 apróság: itt a fórumon a linkek színe (ez a halványkék) kicsit furán hat, de ez nyilván szubjektív...

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1181) qdak válasza napos2600 (#1178) üzenetére


qdak
addikt

amugy a skin le7őségét bonyolult lenne megoldani ? :B

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1182) napos2600 válasza qdak (#1181) üzenetére


napos2600
tag

erre én igazán nem tudok válaszolni a programozás távol áll tőlem és az oldal motorját sem ismerem, de ennek nem csak technikai vonzata van. a rövid válaszom: igen. ;)

(#1183) bandus


bandus
veterán

nekem is lenne egy észrevételem. jó lenne, ha csökkenő módban, a lap aljáról is vissza lehetne jutni a fórumtémába egy-egy topikból, egy kattintással.
teszem azt ha belépek az on topicba, végigolvasom a hsz-eket, akkor a lap alján ne kelljen legördítenem a sávot, hogy kiválasszam ismét a fáradt gőzt. úgy szerintem jó lenne, ahogyan a lap tetején is van.

amúgy pedignagyon profi a dizájn, főleg így, hogy több lett benne a fekete. az a kék elég furcsa volt. csak így tovább!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1184) xabolcs


xabolcs
őstag

ehh, én meg csak most veszem észre. :B
grat hozzá, szép munka! :C

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1185) parkr


parkr
őstag

nekem ez így túl világos. az előző jobb volt
hirtelen a híreket is alig találtam

(#1186) Parci válasza macikos (#1165) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valószínűleg az lehetett az oka, hogy bár próbálta(m) türelmesen elmagyarázni a dolgokat, reagálni századszorra is, csak disznót győztek a ludak, mindig jött újabb és újabb ember, aki write only módban, minimális tisztelet nélkül beböfögte, hogy "hát ez szar lett", illetve a nem tetszők tábora is folyamatosan hergelte magát, és a végén már a kommunikációs képességeinktől kezdve a vevő-eladó-marketing reláció boncolgatásán át mindenről szó volt.

röviden: én egyedül vagyok, ti rengetegen, elfáradtam és olykor-olykor türelmemet vesztettem. mondjuk 100%-ban megbocsátom magamnak :DDD, de ettől függetlenül elnézést kérek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1187) Polesz


Polesz
addikt

Csak nyugalom, szerintem jó lett :))

Eddig direkt az it-cafe oldalairól fórumoztam mert kellemesebb volt a szemnek, most már a ph!-n keresztül is megtehetem :)

Hajrá fiúk, lányok! :R

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#1188) Dexter68


Dexter68
addikt

Nekem hiányzik a topciok aljáról a kis navigációs sor (Fórumok » OS, alkalmazások » Adobe Photoshop topic), mert miután végigolvastam, esetleg reagáltam, ne kelljen már felfelé gördítenem.

Viszont a keresést már régen meg akartam dicsérni: láttam már pár fórumot, de itt van a leg értelmesebb kereső.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1189) Parci válasza Dexter68 (#1188) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megelőzendő, h még százan megkérdezzék :), lelövöm a poént: lesz alul path sor, hallottuk az igényt, odahekkeljük. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1190) tiv83us válasza Parci (#1189) üzenetére


tiv83us
veterán

:R

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1191) sith7 válasza Parci (#1049) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszi, hogy kivettétek a kék szint a linkekből, sokkal jobb igy :C :R

(#1192) #25954560 válasza Parci (#1189) üzenetére


#25954560
törölt tag

poengyilkos.

egyebkent mindenki csak azt latja h mas lett a szine az oldalnak? a path soron meg a kereso helyen kivul.

(#1193) Gomezz


Gomezz
senior tag

Sajnos én nem szeretem a változásokat, így ezt sem, de el kel ismernem sok munka lehetett vele, gratulálok!
Nekem nagyon nem jön be :(

(#1194) bobace


bobace
őstag

Köszönöm a fórum pozitív változásait :R Megérte felkelni :U

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#1195) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Alul a hozzászólás blokkhoz ugró lenyíló menü nyílhatna felfelé is, mint régen, mert ha nem görgetem le eléggé az oldalt akkor kilóg...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1196) iwu válasza iwu (#537) üzenetére


iwu
addikt

thx!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1197) PhoenixK válasza sith7 (#1191) üzenetére


PhoenixK
őstag

[link]

szerk.: Szerintem még mindíg kék, csak az árnyalatok miatt jobb lett! :U

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1198) virkir válasza Parci (#1189) üzenetére


virkir
veterán

Na, hogy ne csak fikázzak és egy kicsit elismerjem a munkátokat.
A fórum már egészen jó lett színösszeállítás részről csak a sárgán kéne még egy picit lágyítani mert szvsz még bántóan rikító.
Az apróbb hiányosságokat meg már leírták többen.
Viszont a főoldalon is érdemes lenne még gondolkodni, például #1176; és ehhez kapcsolódva tildy terve a lila pacára

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1199) banderasz77


banderasz77
addikt

Na ma sokkal jobbak a színek, thx.... :K

(#1200) harry válasza PhoenixK (#1197) üzenetére


harry
veterán

Bár tegnap este már félig vakon néztem, akkor mintha barnább lett volna, bár gondolom ilyesmi alakítások még folyamatban vannak.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  [Re:] Megújult a Prohardver! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.