Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  [Re:] Megújult a Prohardver! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1701) sonique


sonique
őstag

mi lenne ha a privát üzeneteknél ha uj uzenetem van nem evvel a bilikék szinnel jelezné
mert nem tul figyelem felhivó ... jo lenne vissza allitani Pirosra

mert ez igy elég gáz
monjuk a bilikék betü és sárga keret igy is ugyis elég hányinger :(
és ha már a szineknél tarunk
miért kellett eröltetni ezt a világos hátteret ... sötmitöbb világos betüvel
kinzás az egész ... valami sötétebb egszinü hattér sokkal jobban hasznalhato lenne

[ Szerkesztve ]

(#1702) AMD Power


AMD Power
titán

Nagyon igényes lett! Ti vagytok a legjobbak... :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1703) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de így nehezebben látom át a cikkeket a főoldalon. Emiatt úgy szoktam csinálni, hogy ha belépek valamelyik topikba és akkor az oldal tetején olvasom el az újdonságokat.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1704) Parci válasza virkir (#1678) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nomégegyszer... :( elhiszem, hogy téged nem érdekel a tv / digicam, de mást meg nem érdekel mondjuk a nyomtató. vagy a hálózat. de mondok merészebbet: az alaplapok. a fura logikád alapján akkor mindenkinek más címlapot kéne csinálni.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1705) Parci válasza virkir (#1649) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az előző designt is ugyanezek az ifjú titánok csinálták... (és picit hátrébb az agarakkal, légyszi)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1706) Findzs válasza tildy (#1700) üzenetére


Findzs
addikt

milyen home gomb ? nem látok ilyet sehol
szerk:
jaaaaa közben leesett :) a billentyü home gombjára gondoltál én meg az oldalon keresem :)
nem rossz ötlet de nem mindenkinél van kézre ha pl. valamilyen nyomi kiosztású netbookon netezik valaki

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1707) kovy79 válasza Parci (#1705) üzenetére


kovy79
őstag

Write only mód van?
Az itt hozzászólók igen szép százalékának nem tetszik, sőt mi több, hányinger lett az oldal!
Ha valami gusztustalan, nem mindegy, hogy ki csinálta? Mit kell lovagolni apróságokon?
Nem mindegy, hogy ifjú titánok, vagy maguktól elszállt tulajok?

Tehát akkor mostantól nem lehet negatív kritikát (még ha normális hangnemű (virkir), vagy olyan, mint az enyém) megfogalmazni?

Findzs: ám a billentyűzeten látsz! ;)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1708) Racecam válasza kovy79 (#1707) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A Tied minden, csak nem normális hangnemű. nagyon szépen kérlek hanyagolt ezt a stílust, az ilyen minősítéseket és a személyeskedést. Már írtam korábban, hogy mi sem engedünk meg ilyen hangnemet felétek, akkor Ti se tegyétek felénk, mert ezt nagyon rosszul tolerálom. :(((

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#1709) kovy79 válasza Racecam (#1708) üzenetére


kovy79
őstag

Ezt pont te mondod, aki a ... stílusban kommentálja a kritikákat?
Nem, ez nem személyeskedés, de tanulhatnátok egy kis jómodort.
A normális hangnemű kritikákra gyalázatosan tudsz/tudtok mostanság reagálni ( #1642 a sort most folytathatnám, de időm nincs rá).
Nem tetszik, hogy valaki baromi normális kritikát fogalmazott meg?
Kb 1-1,5 éve (lehet esetleg párhuzamot is vonni a házigazdák számának hirtelen megugrásával) igen érdekes, pökhendi stílus ütötte fel a fejét néhány házigazdánál és moderátornál is. Csak a tisztánlátás kedvéért: ez sem személyeskedés! Tények, amit páran osztunk.
Valóban, az utolsó, általad lereagált komment olyan lett, amilyen, de van ám egy magyarázat: ok-okozat. Szerintem az itt eltöltött "pár" napom alatt nem igazán voltak hasonlatos megnyilvánulásaim, ám egyre kevesebb lesz bármilyen is...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1710) Racecam válasza kovy79 (#1709) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ez akkor lett volna korrekt, ha azt is idézted volna, amire válaszoltam. Jelesül, hogy valaki, aki eddig szerette, olvasta a hardver híreket, ezután csak azért nem olvassa, mert nem tetszik az oldal "külalakja". Holott a tartalom ugyanaz maradt, ugyanazok az emberek írják, készítik. Erre írtam, hogy az illető valószínűleg nagyot akart mondani, nyilván nyomatékosítani akarta új arculatával szemben megfogalmazódott ellenérzéseit. Talán elég lett volna annyi, hogy nem tetszik, esetleg kiegészítve azzal, hogy mi a fő probléma vele.

Viszont az, hogy "hányinger", "gusztustalan", "maguktól elszállt tulajok", kiverte nálam a biztosítékot. Valószínűleg Nálad is így történt volna, ha Téged, vagy a munkádat minősítenék hasonlóan.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#1711) Parci válasza kovy79 (#1709) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem stílusból ne te oktass ki, ha kérhetlek. neked nem tetszik, és még jópár embernek nem tetszik. jópár másiknak meg igen. szeretném felhívni a figyelmed, hogy az "én = mindenki" logika fals, ahogy a "vagyunk páran = mind így szólunk" is.

ha igazán sarokba akarsz szorítani, számold össze userek szerint, hogy hány pozitív és hány negatív reakció érkezett ebbe a topikba. ez sem egy reprezentatív minta, de már legalább valami tény, amit hozzámvághatnál. per pillanat ilyen sincs.

(az már csak hab a tortán, hogy már csomó dolgon reszeltünk, amióta átálltunk, tehát a "szarunk rá" vád sem fog megállni. mindezek fényében igazából nem is értem, miért "harcolsz")

(ifjú titánok: arra bátorkodtam reagálni, miszerint stílusérzék nélküli, agyatlan divatmajmok szüleménye az új site. ugyanezen emberek csinálták a régit is, tehát akkor most van stílusérzékük, vagy nincs (zárjuk ki azt a verziót, hogy +3 év tapasztalatától csak hülyébbek lettek). ha a régi jó volt, akkor hogy áll meg ez az állítás?)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1712) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

"Az itt hozzászólók igen szép százalékának nem tetszik, sőt mi több, hányinger lett az oldal!
Ha valami gusztustalan, nem mindegy, hogy ki csinálta? Mit kell lovagolni apróságokon?
Nem mindegy, hogy ifjú titánok, vagy maguktól elszállt tulajok?
Tehát akkor mostantól nem lehet negatív kritikát (még ha normális hangnemű (virkir), vagy olyan, mint az enyém) megfogalmazni?"

idézek: hányinger, gusztustalan, maguktól elszállt tulajok. ha szerinted ez normális negatív kritika, akkor én kérek elnézést. és mégvalami: meghallgatjuk a negatív kritikát (már ami konkrétumokat is tartalmaz, a "hányinger" és "gusztustalan" egy kicsit kevés, mint írtam, a "tegyük vissza a régit" nem opció, ennek megfelelően érdemi konkrétum nélkül nem tudunk továbblépni egy ilyen "kritikából"). de a meghallgatásból még nem következik, hogy minden egyes felmerült dolgon változtatunk is. ugyanmá' ne legyen senki felháborodva, és ne is toporzékoljon, ha "már legalább háromszor leírtam, hogy ez így szar, és mégis még mindig ugyanígy néz ki".

ez nem demokrácia (ha az lenne, soha nem lenne se arculat, se arculatváltás, 3 ember képtelen bármiben megegyezni kb., de több tízezernél ez kvázi kizárt). a legjobbat akarjuk az oldalnak és az olvasóknak, de a döntést mi hozzuk meg (jópofa volna, ha nem így lenne, mi fizetjük a szervert és a szerkesztőket is, és mi melózunk az arculattal is).

kéretik nem összekeverni a határozottságot a nagyképűséggel. túl vagyunk már pár arculatváltáson, ha bizonyos kérdéskörökben tudom, hogy már nem lesz változás, minek matyóhímezzem?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1713) sazabi válasza Parci (#1704) üzenetére


sazabi
aktív tag

Szokni kell az új design, de szerintem nem rossz. :C
Viszont erre az egyéni címlapra befizetnék :D
Egy blokkokból összerakható egyedi-egyéni címlap, ami a bejelentkezett felhasználóhoz lenne kötve, szerintem elég pöpec lenne.

(#1714) dqdb


dqdb
nagyúr

Halkan jegyezném meg a fotós és házimozi hírek miatt elégedetlenkedőknek, hogy az ilyen hírek elrejtéséhez a következőkre van mindössze szükségük:
1. Firefox Greasemonkeyval vagy Opera
2. egy user JS-ek fejlesztéséről szóló leírás (például ez)
3. a Parci külön kérésre gyártott a régi PH-soknak speciális RSS-t, ami csak a hardverhíreket tartalmazza
4. pár óra szabadidő

A fentiek segítségével összerakható egy olyan user JS, amely az oldalban lévő híreket az RSS-ben lévő hírekre cseréli. Nekem sem tetszett a kezdőlapon a hírek sorrendje, de gyártottam rá saját scriptet, ami a kívánt eredményt hozza. Mivel a fotós hírekkel semmi bajom sincsen, és ez nem 10-15 percnyi munka, mint átszínezni az oldal egyes részeit, ezért én nem fogok nekiállni. De adott a lehetőség, hogy bárki változtasson rajta magának, ha az aktuális állapot nem tetszik neki.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1715) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Jajj de kár hogy még "mindig" hófehér a főoldal. :(( :( :(((
Most igy éjjszaka szétcseszi a szemem!!!
Ez nagyon gáz. :W

(#1716) kulerr


kulerr
őstag

Ez a vita meddő sajnos fiúk. A normális építő, és főleg tanácsot adni próbáló kritikákra nem válaszoltok többségében, azzal együtt h tudom nem lehet mindegyikre, de a számotokra sértő durvábbra szinte azonnal reagáltok.
Nem lehetne ezt a tendenciát megfordítani?,mert lehet pont a fenti okok miatt durvulnak el a postok.
Számtalanszor jeleztem én is a problémát , de akkor ne egy olvasót nézzünk.
Azon túlmenően h nincs demokrácia...oké... de ha már említésre került gondolom rendelkezésetekre áll az eszköz arra h az oldal látogatottságát nézzétek.(és itt nem e pillanatnyira gondolok...), vagy ha nem, meg lehet ezt tenni.
Persze ezek a dolgok csakis akkor érdekesek ha akarjátok ezt tudni, és ha az eredmény olyan, van-e szándék a változtatásra. Ha valamelyikre nincs a részetekről fogadtatás felesleges erről beszélgetni, tovább megyek felesleges erről fórumot tartani....

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1717) Chaser válasza Racecam (#1710) üzenetére


Chaser
titán

Én is csatlakoztam hozzá, észre se vettem, de már nem olvasom a híreket, nem látom át, keresni kell, eddig pár másodperc alatt minden megvolt. Erre a tartalom ugyanaz marad dologra írtam fentebb egy példát:) Hírt már csak akkor olvasok, ha "re" látom és éppen érdekel is, de legalább kevesebbet vagyok itt, másutt meg többet.

kovy79: Ilyet ne mondj, mert üldözési mániát béklyóznak rád:D Valaki szóvá tette hogy bántja a szemét és télapó kis híján lefóbiásozta ;] Én is egy fóbiás, üldözési mániában szenvedő, ki tudja még milyen rejtett szindrómákkal élő ember vagyok, akarom mondani pingvin :))

Parci: Én nem akarlak sarokba állítani, de játszhatnánk egy kicsit. 2 gomb, 1 szavazat..."vissza a régit"..."éljen az új", mondjuk 500 napos reg lenne a szavazás feltétele meg ugyanennyi hsz. Bejelentkezéskot felugrana egy kis ablak, és a szavazás mindenki számára látható lenne, nem csak az eredménye, hanem hogy ki melyikre szavazott, ha 1 hétig működne akkor lehetne valami statisztikát tudni "hivatalosan".

szerk: dqdb: A végén mindenkiből akinek a régi stílus jött be web developer lesz :C Új szlogen...a ph fejlődésre ösztönöz...nem is rossz:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1718) kovy79 válasza Racecam (#1710) üzenetére


kovy79
őstag

Természetesen igazad/igazatok van! Nálam is kivágta volna a biztosítékot, mint HG.
Ám van pár előzménye, amiért elszakadt nálam a cérna, mint "mezei user-nél".
Az említett baromi, ismétlem baromi normális hangvételű postra igenis fellengzős hangvételű válaszod érkezett. Mi az, hogy "gyanítom"? Hogy jön ahhoz bárki is, hogy egy intelligens kommentre valaki "gyanítgatással" egybekötött, cinikus választ írjon?? Ráadásul nem az első hasonló, fellengzős válasz egy normális kritikára!
Ám ne lovagoljunk ezen, részemről tele a t***m ezzel, több kommentet meg nincs időm felhozni (pedig 600 környékén is volt pár), meg csak magamat húzom fel...

Parci: igen, elismerem bunkóságomat. A másik, megfelelő (HG-k által szintén nem látogatott és soha nem lereagált) topikban leírtam, miszerint tényleg sokat javult az állapot a kezdetekhez képest. Bár ott is jól elbeszélgetnek egymással a user-ek...
Dizájn, színek: pedig hidd el, jómagam (és az én olvasatom szerint még pár száz) ember véleménye az, hogy valóban stílusérzék nélküli ember csinálta a színösszeállításokat. Esetleg te is "gyanítod", hogy mi csak rosszat akarunk és "hótbunkók" vagyunk? Legyen...
"számold össze userek szerint, hogy hány pozitív és hány negatív reakció érkezett ebbe a topikba"
Ezt ugye nem gondolod komolyan? Én nem ebből élek, nem kell magamat áltatnom. Elég csak olvasni, ha pedig a felhasználók szerinti súlyozott véleményeket nézzük, akkor még inkább szomorú a kép...

Chaser: ;) Az szavazásos ötlet jó, de mindketten tudjuk, hogy az emberfia nem "sz*rik oda, ahonnan eszik!
Valamint esetleg mégis demokrácia lesz és mindenki szavazhat és oda fordul a kocka, ahol "jó" neki...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1719) Parci válasza kovy79 (#1718) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugyanaz az ember csinálta a színeket, mint a régi designnál. napos, konkrétan.

de, legyünk konstruktívak: konkrétan milyen részeivel van bajod az oldalnak? (és oldal = micsoda? fórum hsz input? címlap? tartalmi oldal?) tételesen válaszolj, ha tudsz, a legzavaróbbtól kezdve.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1720) Parci válasza kulerr (#1716) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

konkrét dolgokkal tudunk mit kezdeni csak. írtam már, hogy a "ez a design nem jó így", és a "tegyük vissza a régit" dolgok iszonyú általánosak, és nemigen lehet rájuk mit reagálni. szintén nem opció a "minden usernek önállóan konfigolható kezdőlap", se a "ne írjatok digicam teszteket".

ha valaki azt mondja, hogy az x oldal y boxának z fejléce zavarja, és mi lenne, ha egy k típusú színnel próbálkoznánk inkább, azon el tudunk gondolkodni, tudunk esetleg változtatni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1721) virkir válasza Parci (#1704) üzenetére


virkir
veterán

Tényleg az utolsó hsz. részemről ebben a témában.
Ismét sikerült egy sablonos közhellyel elkerülnöd a lényeget.
Ha nem ment volna át nem az a kérdés, hogy kinek mi tetszik vagy mi érdekli hanem, hogy egy számítástechnikai hardverrel foglalkozó oldalnak mi köze van pl. a házimozihoz.
Ezzel az erővel akár a Maunika show vagy a Dzsoshi barát eseményit is kirakhatnátok a hírekbe mert van akit meg ez érdekel. :W
Ha megnyitok egy tomshardware-t vagy egy HWSW-t akkor azt azért teszem mert azok a hírek cikkek érdekelnek és nem azért mert LCD tv-ről akarok olvasni vagy fényképezőgép tesztet keresek mintahogy egy tőzsdei hírekkel foglakozó oldalon sem fogok recepteket keresni a vasárnapi ebédhez.
Így meg szerintem a ti logikátok a furcsa és már várom a Gamepod-on a celeb híreket.

Ha a 1649-ből is csak az "ifjú titánok" ragadott meg akkor igazán nincs miről beszélni és ne csodálkozz. hogy olyanok a vélemények amilyenek.
A 1718-ban ismét felteszel egy olyan kérdést amiről már született legalább 500 hsz de ti egyszerűen nem akarjátok megérteni, hogy a főoldal egy kaotikus, ízléstelen, bántó színösszállítású valami amit szvsz a régebbi tagok igen nagy százaléka elkerül a továbbiakban és inkább belép az aloldalakról minthogy kínozza vele magát.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1722) Parci válasza virkir (#1721) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a házimozi és a digicam mostantól prohardveres témák, pont. ezt nem tudom elégszer leírni, úgy látszik. részvétem egyébként, hogy az a legnagyobb bajod, hogy egy ingyenes, jó minőségű tartalom tovább bővült. korábban is voltak már bővítések. és hidd el, h azért, mert téged nem érdekel, mást igen. nézd meg a projektoros cikk topikját, vagy majd az lcd/plazma tesztek topikját. megdöbbentő módon sokan örülni fognak neki... ugyanis abszolút részei ma már a mindennapi számtech világnak.

a címlap megint egy olyan dolog, ami sokak szerint kaotikus, sokak szerint meg tök jó. ebben a topikban is leírták már mindkét véleményt igen sokan. megjegyzem, akik szerint nem jó, azok többnyire sok-sok hsz-en keresztül, míg akiknek bejött, egyszer beírták és kész.

jogod van elégedetlennek lenni, senki sem mondta, hogy tetszenie kell a címlapnak. de azt gondolni, hogy neked itt objektív igazad van, és/vagy hogy mindenki úgy gondolja, ahogy te, elég szűklátókörű. és mellesleg nem is igaz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1723) Chaser válasza Parci (#1720) üzenetére


Chaser
titán

Szavazásról vélemény?

Konkrétan: pü jelzése iszonyat, fekete gyászhangulat volt, kéket alig lehet észrevenni, néznem kell....piros mért nem lehet?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1724) napos2600 válasza kovy79 (#1718) üzenetére


napos2600
tag

Dizájn, színek: pedig hidd el, jómagam (és az én olvasatom szerint még pár száz) ember véleménye az, hogy valóban stílusérzék nélküli ember csinálta a színösszeállításokat.

"számold össze userek szerint, hogy hány pozitív és hány negatív reakció érkezett ebbe a topikba"
Ezt ugye nem gondolod komolyan?

na most akkor összeszámoltad vagy nem? vagy az "olvasatod szerint" az pontosan hány darabot jelent? ;)

(#1725) kovy79 válasza Parci (#1719) üzenetére


kovy79
őstag

Ne jöjjünk már állandóan azzal, hogy ki csinálta a régi ph!-t! Egy szóval nem említettem, hogy napos retardált lenne! Sőt, ha a régi ph!-t dizájn-t ő csinálta, akkor le a kalappal előtte!
Bár azóta biztos elolvasta a Bauer-Berács - Marketing című "antialapművet" aminek az első pár oldlal arról sszól, hogy változtass dizájn-t és újra minden fellendül! Mindegy milyen is lesz, változtass!!!
Tételesen páran már felsorolták előttem, érdemes lehet elolvasni.
A szerkezettel kénytelen lesz megbarátkozni a majdani olvasó, hiszen az marad.
Bár ha hiszed, ha nem tényleg átláthatatlan. Egyszerűen gőzöm sem volt a lap közepén tallózva, hogy éppen mit olvashatok (Racecam, tudom, én vagyok a h*lye!). Kaotikus, és képzeld el, nem tudok a régi és az új közötti átmenetre megoldást, mivel annyira különbözik (ezt is leírtam jószándékkal vezéreltetve anno, hogy HG legyen a talpán, aki most kihúzza a lecsóból az oldalt). A fenti hasznos box-ok (Logout/Gamepod/Mobilarena) legalulra kerültek, hogy még véletlenül se legyen szem előtt.
Színek: ez a legérdekesebb téma. A főoldal úgy néz ki, mint a szivárvány. Ha hiszitek, ha nem a fehér, sárga, zöld, lila és a kék mind hideg színek! Számomra ez a legzavaróbb. Pszichiáter kedvesemmel beszélhetnétek a hideg színek emberi érzésekre gyakorolt hatásáról! Nem, nem vagyok részrehajló, csak saját tapasztalat, hogy egyszerűen nem tetszik egy olyan oldalon, ahol jól szeretném magam érezni. A fórum kezd közelíteni a kellemeshez, de a kék az kék...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1726) kovy79 válasza napos2600 (#1724) üzenetére


kovy79
őstag

Ne lovagoljunk már ezen! Említettem, nem az én megélhetésem múlik ezen...
Ha akarod, legyen rózsaszín az oldal, az most úgyis illik a főoldalra! ;)

Mod: #1722 Parci: Nincs gond a digicam/házimozi anyagokkal, csak meg lehetett volna valahogy őrizni a régi arculatot is. Nem kellene egyből a pofámba nyomni, hogy "nesz vazze óvassál szterejó erősítőről". Illetve még a pofámba is nyomhatnátok, csak ez a régi, jól megszokott értékek rovására megy... Nem értem például, hogy a Fototrend miért halt meg?
Azóta nincs kedvem magamat kínozni, hogy bányásszak a fotós hírekért a dzsumbujban...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1727) Findzs


Findzs
addikt

mi mindig elmondjuk, hogy hogy kellene kinéznie a főoldalnak ti meg mindig elmondjátok hogy ugyan már nincsen annak semmi baja
szerencsére dqdb kolléga cselekszik is mint ahogy a képeken látható:

[L:/dl/upc/2010-02/26/29130_pkgxkmwp7oiva450_2.jpg](IMG:/dl/upc/2010-02/26/29130_pkgxkmwp7oiva450_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

egy sokkal átláthatóbb nem fehér háttérrel szemet égető főoldalt hozott össze nekünk
ezek után személy szerint nincsen semmi bajom a főoldallal
de ha ugyanezt ti csináltátok volna meg már rég nem zúgolódna senki és pöröghetne a az oldal

ha a színeket nem is de az elrendezést meg a háttér fehér szint megcsinálhattátok volna
attól még a tartalom meg a dizájn nem változik

de azt tényleg nem értem, hogy egy szavazást miért nem tudtok berakni valahová ?
féltek az eredményétől, vagy mi ?

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1728) Parci válasza Findzs (#1727) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

1. fehér: a régi ph is fehér volt a teljes középső hasábban. ezen nem fogunk változtatni. számos oka van a fehérnek, de ha más nem, az mindenképp, hogy nem gamer portál vagyunk. ha az index, origo, cnn, nyt, cnet stb. eldöcög fehéren, mi is el fogunk.

2. az általad favorizált elrendezés nagyon statikus. nyilván szeretnék valamennyire a userek "arcába tolni" a társoldalak anyagait. abszolút nem tartom kaotikusnak a főoldalon a friss hírek blokkot, de most kísérletezünk egy másik elrendezéssel (ami a hwsw-éhez hasonlatos).

3. a fórum valszeg át fog menni barnásba, piros linkekkel, és inkább a megújuló mobilarena fórum lesz hasonlatos a mostani ph-shoz.

szavazást azért nem akarunk berakni, mert nem szeretnénk közkérdéssé tenni az ügyet. nem az. és mellesleg már régesrég teljesen más fejlesztésekkel kellene foglalkoznunk, csak ugye annyira szarunk a userekre, hogy már 10x átszíneztük a fórumot, és most is itt koptatom a billentyűket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1729) virkir válasza Parci (#1722) üzenetére


virkir
veterán

Én vagyok a hülye, hogy folytatom ezt a meddő vitát mikor a váltás óta nem is nyitottam meg jóformán a főoldalt de...
egy ingyenes, jó minőségű tartalom tovább bővült
Talán nem kéne ennyire erőltetni a bővülést mert mint írtam az oldal kezd elveszni az egyéb tartalmak káoszában és ez meg is látszik azon hogy a friss hw. teszteket számtech híreket lassan abszolút utolsókén publikálja a PH.
Második bekezdés
Azt is nézd meg kik azok akik lógó nyelvvel lelkendezek és kik azok akik meg nem ráadásul csak azoknak mentetek neki akik valamilyen szintű kritikát fogalmaztak meg akik meg örültek azoknak meg legalább a buksiját megsimogathattátok volna, hogy örüljenek még jobban.
Végül pedig nem azt írtam, hogy mindenki úgy gondolja ahogy én hanem, hogy sokan a régiek közül velem együtt.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1730) Parci válasza kovy79 (#1726) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a fototrend azért olvadt be a ph-ba, mert összességében hatékonyabb így (olvasottság, reklámok, megélhetés, hosszú távú digicames jövő). nem igazán olyan időket élünk mi sem sajnos, hogy beleférjen, hogy "pénzt hagyjunk az asztalon".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1731) Parci válasza virkir (#1729) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem erőltetjük a bővülést. 10 éve van ph, nem most kergültünk meg. az új témakörökre szükség van. egyszerűen a "hardver" ma már mást jelent, a konzolok, netbookok, plazmák világában.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1732) kovy79 válasza Parci (#1730) üzenetére


kovy79
őstag

Értem, korrekt válasz.

Mod: a szavazás mi, ha nem közkérdés?

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1733) Lenry válasza kovy79 (#1732) üzenetére


Lenry
félisten

nem a szavazás nem közkérdés, hanem a fórum kinézete

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1734) Parci válasza kovy79 (#1732) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úgy értettem, hogy a design alapvetően nem közkérdés. egy szavazás, mint olyan természetesen abszolút az. pont ezért nem is szavaztatjuk meg... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1735) kovy79 válasza Lenry (#1733) üzenetére


kovy79
őstag

Én is úgy értettem, csak nem fogalmaztam meg jól. Szerintem pedig a kinézet igazán közkérdés, hiszen itt ezen lovagolunk mi, user-ek. Ezek szerint felesleges, ha a "köz" szava nem számít.
Mindegy, Parci köszi a választ (bár látom, hogy ott van az "alapvetően")!

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1736) ollie válasza kovy79 (#1725) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem speciel a régi dizájn nem tetszett (az az előtti igen), a mostani sokkal jobb.

***

(#1737) RyanGiggs válasza Findzs (#1727) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Így kellemesebb lenne! :K :C
Amúgy nem értem a házigazdákat hogy hogy tudják
egy gagyi sz@r origohoz meg ilyen oldalakhoz mérni a ph-t!
Azok menjenek is el fehér háttérrel annyit szoktam olvasni....
(mikor kilépek a freemail-ből nyomok egy x-et rögtön) :)
A többiről amit felsorolt Parci nem tudok nyilatkozni,mert
őszintén megmondom fogalmam sincs milyen oldalak azok. (index, cnn, nyt, cnet)
Az origot is csak azért ismerem mert a freemail-ról oda lép bele.
Na mind1, egy szónak is száz a vége...
...picit ha sötétebb lenne a főoldal akkor barátságosabb lenne. :DDD

(#1738) kovy79 válasza ollie (#1736) üzenetére


kovy79
őstag

Köszönöm, aranyos vagy, hogy ezt megosztottad velem!
Elfogadom a véleményed, miért ne tenném...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1739) Racecam válasza kovy79 (#1735) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ez az a pont, ahol be kell valjam nem értek egyet Parcival. Ha rajtam múlna már régen lezártam volna ezt a kérdést és egyáltalán nem görcsönék miatta. Igen, ha valakinek úgy tetszik, mert én egy ilyen arrogáns köcsög vagyok. El lehet játszani végletegig ezt a "nekem ez nem tetszenek a színek, az elrendezés, a tartalom, a megjelenés" vitát,csak semmi értelme. Hogy miért? Mert azok, akik vannak annyira rutinos fórumozók, hogy megtalálják ezt a topicot és különböző változtatási javaslatokat tesznek le az asztalra, csak egy elenyésző kissebbségét képviselik az olvasóknak. Ezért minden általuk javasolt változtatás az olvasók egy másik csoportjából válthat ki újabb ellenérzéseket, jönnének újra, az ez most miért lett ilyen szar és megjegyzések, kezdődne minden elölről és ennek soha nem lenne vége. (Arról nem is beszélve, hogy már a kiindulásnál nincs egyetértés, mert valakinek a tartalom tálalása, van akinek a színek, van, akinek dizájn nem tetszik.)
Különösen bosszantó, hogy hiába madja ki valaki közülünk a végső szót, hogy bocs lányok, fiúk, de úgy gondoljuk, hogy ez így marad, nem az a válasz, hogy ok, bár nekem nem tetszik, de tudomásul vettem. Hanem újra és újra, mintha ugrana a lemez, de akkor is, ezt változtassátok meg.

Az oldal készítői elképzeltek az oldalnak egy megjelenési formát, amit rengeteg tényező befolyásol mind tartalmilag, mind a kinézetét tekintve. Nyilván nem két nap alatt jutottak arra, hogy milyen elrendezésben tálalják a híreket, cikkeket, hogyan probálják meg bemutatni a társoldalak tartalmát stb. Hogy ez mennyire sikerült, úgyis csak hosszabb távon fog kiderülni, de amiatt, hogy a változásal (szerintem) együtt járó, azt elfogani nehezen tudó néhány ember véleménye elhangzik, nem szabad kapkodni és elbizonytalanodni, mert az a lehető legrosszabb. Természetesen nem azt mondom, hogy minden józan és konstruktív véleményt, kritikát figyelmen kívül kell hagynyi, de az esetleges vátoztatásokon, minden körülményt figyelembe véve, legalább olyan komolyan el kell gondolkodni és legalább annyira fel kell rá készülni, mint az oldal megújulására. Mindenképpen hideg fejjel kell hozzá állni és nem szabad elbizonytalanodni.

Még egyszer kiemelem, hogy ez a saját véleményem, nem feltétlenül tükrözi a szerkesztőség és különösen a tulajdonos, Parci álláspontját. Persze én könnyebben formálok "keményebb" véleményt, rajtam nem múlik emberek egzisztenciájának a sorsa.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#1740) Parci válasza kovy79 (#1735) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te, ha a köz szava nem számítana, a fórum nem lett volna már most 10x átszínezve, a dátumok nem lennének ott a címlapon stb. egyszerűen szemétség ilyet állítani. más oldalakon magasról le lenne szarva bárki.

a köz szava nem számít mindenekfelett. de azért ez nem ugyanaz, mintha le sem szarnánk, egyáltalán.

téma lezárva részemről, ezúttal tényleg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1741) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Nekem megfelelt a régi design is és az újjal is minden rendben viszont ezt topikot olvasva kíváncsi lettem vajon mégis hányan, hogyan viszonyulnak hozzá.

A szavazás olyan formában sem elképzelhető, hogy tetszik/nem tetszik opció és slussz (nem pedig vissza az régit/maradjon az új pontokkal) tényleg csak egy egyszerű népszerűségi index elkészítése érdekében? Sok helyen láttam már olyat, hogy kinézet váltás után használtak ilyesmit. A lényeg, hogy nem döntési alternatívát szavaztattok meg hanem szimpla véleményfelmérés. Egyébként abszolút kiváncsiságiból kérdezem. :R

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#1742) kovy79 válasza Parci (#1740) üzenetére


kovy79
őstag

Megértettem, elfogadom, ezért is írtam zárójelbe a #1735 végére azt, amit.
Nem állítottam soha, hogy nincsenek "csiszolások", ami eddigi javítás volt, az hibátlan.

Racecam: korrekt hozzászólás, lám így is lehet. Értem a véleményedet, rendben.
Mod: bár a rutinos olvasókat nem biztos, hogy le kellene degradálni "elenyésző kisebbség" titulussal.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1743) Racecam válasza kovy79 (#1742) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Az "elenyésző kisebbség" nem jelző (titulus), hanem egy mérőszám. És azon rutinos fórumozókra gondoltam, akik megtalálják a topicot és kritikát fogalmaznak meg. Semmmiképpen nem degradáló.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#1744) Chaser válasza CsiguszMaxim (#1741) üzenetére


Chaser
titán

Most hogy tetszik nem tetszik, éljen az új, maradjon a régi, fikkem-fakkom kisgalambom oly mind1, a lényeg hogy felmérje milyen %-ban aratott sikert. De úgy látszik átlátszóan fog a tollam, ha kérésemre nem reagáltak ;) A helyükben én is tartanék az eredménytől...nem kell ezt szavazásnak venni, egyszeű közvéleménykutatás. Pont.

Parci:
"3. a fórum valszeg át fog menni barnásba, piros linkekkel, és inkább a megújuló mobilarena fórum lesz hasonlatos a mostani ph-shoz" Áldja kezed az ég ha így lesz :D :R

"szavazást azért nem akarunk berakni, mert nem szeretnénk közkérdéssé tenni az ügyet. nem az. és mellesleg már régesrég teljesen más fejlesztésekkel kellene foglalkoznunk, csak ugye annyira szarunk a userekre, hogy már 10x átszíneztük a fórumot, és most is itt koptatom a billentyűket." Nem kellett volna 1x se színezni, jó volt a régi :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1745) Lenry válasza Parci (#1728) üzenetére


Lenry
félisten

3. eddig is barnás volt, piros linkekkel :U :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1746) Parci válasza Chaser (#1744) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért nem lesz szavazás, mert:
- mivel nem közkérdés a design, az eredményétől függetlenül döntenénk.
- amennyiben az eredmények nincsenek összhangban az új arculattal, csak olajat öntünk a tűzre.
- egy designváltás után általában annak sem tetszik az új, aki aztán 2 évvel később a következő váltásnál vadul követeli vissza a régit (tehát a most újat).

se nem reprezentatív egy ilyen szavazás, és az egyetlen dolog, amit elérhetünk vele, hogy méginkább összeugrasztjuk a két "oldalt". ehelyett inkább finomhangoljuk az újat és remélhetőleg nem fogalom nélkül fogjuk tenni mindezt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1747) CsiguszMaxim válasza Parci (#1746) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Érthető álláspont. Engem csak pusztán a kíváncsiság motivált de azt hiszem túl élem ha ez most kimarad. :R

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#1748) Hunter2


Hunter2
addikt

Baszki olvasom a Playon! HD cikket és látom hogy linkelve van steve mint fórumtárs, na mondom a HOC-on miért linkelnek Ph! fórumtagot . Utána nézem hogy ez nem is a HOC.
Simán összetévesztettem a két oldalt a fehér alap miatt meg más miatt is elég hasonló lett szerintem.

(#1749) Chaser válasza Parci (#1746) üzenetére


Chaser
titán

Csak fog az én tollam:) Mivel úgyis ti döntitek el milyen lesz, így sztem ebből a szempontból teljesen mind1 az eredmény. Aki mer az nyer :)) Azt mondjátok fél év meló van benne, hát nem tudom, én szeretném tudni fél év munkámat hogy díjazza a nagyközönség, ha negatív, ha pozitív. Ha a télapó lennék azt mondanám félsz befogadni az újat:D De szerencsére nem vagyok, így csak szimplán nem értelek. Jobb híján ámen :R A régi ph színeket várom :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1750) Andris05


Andris05
tag

Hát... Nekem sajnos nem tetszik az új tartalom... Eddig, ha számítástechnikai infókra volt szükségem, azonnal a prohardveren kötöttem ki, de ez már a múlté... Túlságosan szét lett forgácsolva (digicam, házimozi??? egy-egy hírnek elmegy, de hogy ellepjék az oldalt???) az információ, nem egységes, fárasztó a kinézet.
Talán visszaszoknék, ha legalább a friss számtech hírek ki lennének emelve valahogyan... Á, nem tudom... Biztos velem van a baj, lehet, hogy túl maradi vagyok... :F
Bocsi a vinnyogásért...

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  [Re:] Megújult a Prohardver! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.