Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  [Re:] Megújult a Prohardver! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1451) @rglaaf válasza Panther (#1439) üzenetére


@rglaaf
veterán

Igen igazad lett user error volt bár nem értem hogy átállás előtt nem volt olvasatlan üzenetem most meg előkerült egy 2007-s privát üzenet

PSN:BiZzare_0 ️

(#1452) canniball válasza ollie (#1449) üzenetére


canniball
nagyúr

"Na de miért vegyenek a házigazdák még egy terhet a nyakukba?"
Röviden: értünk. Hosszabban: eddig is meghallgattatott az olvasók véleménye (lásd pl. színek "átfestése") és (bár nem értek hozzá de) nem hiszem, hogy ez rettentő nagy teher lenne (ha Panther megcsinálja csak néha kéne a scripten kicsit igazítani, ha pedig megkérik PazsitZ-t akkor egy-két pü. kérdése az egész).

"Ennyi idő alatt már rég megbeszélhetted volna vele az egészet."
Ha azt a választ kapom hogy eleve halott ötlettel álltam elő akkor megteszem.

Panther!
Így van, amolyan "most és mindörökké" javaslatnak szántam.

"Bár akkor még mindig megkapnánk azoktól, akiknek nincs grízmajmuk..."
A "grízmajmot" bárki letöltheti ingyen és bérmentve. A böngészőket melyekkel használható szintúgy. Aki meg ennyit nem tud megtenni a kényelme/igényei érdekében az vessen magára! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1453) zooly


zooly
aktív tag

Ezzel az új struktúrával csak a híreket nem lehet megtalálni - amiért idelátogat az ember...

https://www.ratingraph.com/

(#1454) Dick81 válasza zooly (#1453) üzenetére


Dick81
tag

Ne haragudj de ez így nem igaz...

Egy kattintás. :U

[ Szerkesztve ]

(#1455) Panther válasza canniball (#1452) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

(#1451) VAN der BOSS: Ott kellett annak lennie már korábban is, csak lehet hogy nem vetted észre. Vagy nem tudom. De nem igazán kerülhetett mostanában az adatbázisba 2007-es privát. :D

(#1452) canniball: Akkor kérlek beszéld meg most te vele, és ha azt mondja hogy van kedve ehhez most és a jövőben is, akkor megpróbáljuk majd nem feledni hogy szóljunk neki a következő designváltáskor. Persze lehet hogy 5 év alatt elfelejtjük, de hátha nem. :)
"Aki meg ennyit nem tud megtenni a kényelme/igényei érdekében, [...]" -- Hidd el, nem úgy megy az. Átszínező cucc is létezik, Winner_hun-nak pl van saját verziója, mégis mindenki ide jön írni ha nem tetszik neki valami. :)

[ Szerkesztve ]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#1456) Lenry válasza Panther (#1455) üzenetére


Lenry
félisten

mi lett a prohardver domainnel?
meg a mobilarénával?

sőt... a Logoutot leszámítva, egyiket sem érem el

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1457) TomKiss válasza Lenry (#1456) üzenetére


TomKiss
tag

akkor nem csak nálam nem elérhetőek...

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#1458) aldebaran


aldebaran
őstag

Már azt hittem, a netem rossz, de a gamepod is down...:(

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1459) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Na most szépen állt majd 1 órát az új PH! :W
Rendesen elvonási tüneteim voltak! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#1460) Lenry válasza Alastair' (#1459) üzenetére


Lenry
félisten

logout alól jó volt. én leálláskor mindig be szoktam próbálni a többi domaint és most bejött :)

igaz forgalom rohadtul nem volt, több percen keresztül nem változott az aktív témák listája

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1461) Parci válasza Lenry (#1456) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dns para volt

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1462) #65675776 válasza Lenry (#1460) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szinte csak Logout alól...

(#1463) virkir válasza _ak_ (#1442) üzenetére


virkir
veterán

És neked mond valamit az, hogy Alapelvek?

Panther #1439
Köszi, már egész használható a fórum a PH felől is.

[ Módosította: #65675776 ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1464) Alastair' válasza Lenry (#1460) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Vég rohantam az egészet, pont a logout-ot nem. :DDD :W

Alister from Hell

(#1465) _ak_ válasza virkir (#1463) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi ha azt írtad le, h hogyan lehet blokkolni, tudok róla, csak azt hitte, h már rég javítva lett a probléma.

Azt nem értem, h h lehet ott még mindig ebben a formában. Jelezte egyáltalán akárki is az illetékeseknek, h vmi nem kóser a banner körül? Tudom, h nem én vagyok az egyetlen.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1466) Parci válasza _ak_ (#1465) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezer éve könyörgünk egy újért az aquának, trust me. :(:(:(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1467) Lenry válasza _ak_ (#1465) üzenetére


Lenry
félisten

egyébként nekem mindig akkor akadt, ha bekapcsolom a adblockot. ha le van tiltva, akkor nem (egyébként az egész lapcsalád fehérlistán van :B )

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1468) _ak_ válasza Parci (#1466) üzenetére


_ak_
addikt

Nekem ennyi elég, h tudtok róla. :R

Lenry: asztali gép ff-je tök csupasz nálam, meg is lepődtem, amikor felajánlotta, h leállítom-e a scriptet, mert a noti-n azonnal vitte az egész ff-et.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1469) Lauda válasza Lauda (#869) üzenetére


Lauda
félisten

Most nezem, hogy ez is megvalosult. Koszonjuk! ;)

(#1470) Baldrick


Baldrick
csendes tag

először is: nagy köszönet a sok-sok információért amit itt összeszedett az ember az évek alatt!:)
főleg nagy köszönet a fórumozóknak akik szinte minden szakmai kérdésre megoldással tudnak szolgálni:)

nekem nem tetszik a változás...
átláthatatlan lett, túl sok a tagolás, túl sok információt akartok a nyitólapon az emberre zúdítani
ugyanaz a link 3 féle verzióban ott van a nyitólapon... minek? ez az oldal rengeteg cikkel büszkélkedhet, felesleges ismétlésekkel "duzzasztani" a nyitóoldalt olyan hatást kelt mintha nem lenne igazi tartalom csak ismételgetnek dolgokat, vagy nagyon erőltetitek, hogy bökjünk már a lapcsalád más oldalaira is..
valahogy túl homogén az egész... túl kicsik és egyforma méretűek a képek

nagy portálok (index, origo) szinte úgy néznek ki mint a nyomtatott sajtó... első ránézésre mintha káosz lenne rajtuk... pedig mégsem mert egy szempillantás alatt átláthatóak (számomra)
olyan az egész mintha beleszürkült volna a milliónyi egyenszabású joomla, wordpress oldalak közé...

(#1471) Racecam válasza Baldrick (#1470) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Igen, itt is pontosan így van. Van akinek első ránézésre káosz... pedig mégsem, mert ha már nem elsőre nézel rá, egy szempillantás alatt átlátható és logikus felépítésű az oldal.
Nem azt erőltetjük, hogy ugyan már bökjél rá a lapcsalád más oldalaira is, hanem bemutatunk azok tartalmából egy kis ajánlót, hátha felkelti az érdeklődést más dolgok iránt is, ami nem csak a szűken vett hardver. Informatika, mobil, közösség, játékok Nem látom be, hogy miért is baj ez, sőt, sokkal inkább hasznos, hogy egy kicsit "kinyitjuk a világot" más felé is. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#1472) Face8814 válasza Racecam (#1471) üzenetére


Face8814
őstag

Lehet arról valami információt kapni, hogy a lapcsalád tagjai közül melyik a legolvasottabb?
Persze csak ha ez nem üzleti titok (pontos infokkal gondolom nem szolgálhattok, de egy sorrendre kíváncsi lennék :K )
Előre is thx!

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#1473) Chaser


Chaser
titán

Még egy kis színezés ide-oda -olyan amilyen régen volt- egy kis visszaállítás a régi sémákhoz -amilyen régen volt- és akkor tökéletes is lesz :K Kezdetekhez képest annyi javulás már van, hogy nem táncolnak karikák a szemem előtt 5 perc után, most már fél óra kell hozzá.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1474) Parci válasza Face8814 (#1472) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

PH > MA > IT > GP

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1475) nord_ válasza Parci (#1388) üzenetére


nord_
veterán

Köszi! :R :C

(#1476) nord_ válasza nord_ (#1475) üzenetére


nord_
veterán

Javaslat: ezt nem lehetne linkként betenni a Főoldal - RSS csatornák felsorolásához? Már csak azért is, hátha valaki nem olvassa ezt a topikot.

(#1477) sbazsi válasza Chaser (#1473) üzenetére


sbazsi
veterán

én még a mobilomon is átírtam a könyvjelzőt logoutra. igaz ott többnyire megnézem, hogy nem jött-e válasz 1-1 kérdésemre.

+1 szavazat a régi design mellett. :))

(#1478) Face8814 válasza Parci (#1474) üzenetére


Face8814
őstag

Köszi a választ. :R
Bár továbbra is tartom a korábban megfogalmazott véleményemet, de azt hiszem ezek után tökéletesen érthető a koncepciótok a főoldalt illetően mind a Ti szempontotokat, mind pedig a hirdetőket figyelembe véve. :K

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#1479) Chaser válasza sbazsi (#1477) üzenetére


Chaser
titán

Én meg gamepod alól nyomulok most:) Végül is teljesen mind1 már honnan, az új átrendezősdiben úgy sincs ph-n se semmi a "helyén".

Bár sok minden szubjektív, de a kevesebb néha több érzésem van....én azt mondom ha a cikkek helyesírására szentelnétek akkora figyelmet, mint erre a designosdira, előrébb lennétek 2-vel. Az usb3-as cikk nyitányánál nem tudtam sírjak vagy nevessek :U de legalább "modern" volt a formája...azóta már javítva, ezúton is szívesen:D legközelebb nem szólok ;] végül is ez hightech oldal, nem irodalmi....

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1480) Morpheus


Morpheus
tag

első nap amikor megújunl az oldal akkor beírtam ide fórumba, h nem tetszik se a dizájn se az elrendezés, semmi :D :B

Visszaszívom!!!! pár nap elteltével, igenis rájöttem, és azt mondom, h ez a frissítés kellett
Egyre jobban tetszik :K :K és kezdek rajta eligazodni is
Csak így tovább és sok sikert a jövőbeni munkákhoz :)

"Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#1481) toldy


toldy
őstag

Na akkor eljutottam odáig hogy vélememényt formájlak.

Alapvetően nem rossz csak nagyon szokatlan, a fórum háttér színével szemben vannak fenntartásaim.

?FONTOS?, nem tudom írták-e de ha egy topicban rákeresek valamire és annyi találatott dob hogy több mint 50 db ( inkább 100 db) ergó több oldal,olyankor nincs az hogy a végére ugrás mint korábban vagy mint alapálapotban.

Az élet nem habostorta.

(#1482) Racecam válasza Morpheus (#1480) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Úgy-e, hogy ugye? :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#1483) Ndruu válasza toldy (#1481) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ennyit változott a háttér. Ez korántsem akkora változás...

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1484) TazLeacher válasza Racecam (#1482) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A többi portál is meg fog újúlni? (A Gamepod-ra nagyon ráférne egy kis dizájnváltás, de mégjobban a rendezettség. Talán itt nagyobb jelentőséget kaphatnának a friss hírek, mert abból nagyon sok van Gamepodon, és nem a kiemeltnek, vagy lehetne egymás mellett.) Ha igen, mikorra várható?

Ill. a hsz írás, adatlap mikor kapja meg az új dizájnt?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1485) Chaser válasza Ndruu (#1483) üzenetére


Chaser
titán

Jah minden viszonyítás kérdése, ha nem csak ezt a kis részletet ragadod ki, hanem 2 monitoron 1más mellett nézed az oldalt régi háttérrel..hát khm, láttam nem csak az én szemem nem díjazza, lehet a kék nicnevek erősítik a hatását, passz... tudom cseréljek szemet:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1486) Racecam válasza TazLeacher (#1484) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ahogy Parci írta a MA kb. 2-3 hét múlva, a többiek egyelőre maradnak. Az input mező "átszínezése" idejének kérdésére szintén Parci tudja a választ.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#1487) toldy válasza Ndruu (#1483) üzenetére


toldy
őstag

Ahogy Chaser is írta ilyen kis részleten nem gond , de az egészet nézve kicsit fárasztó , szerintem ( tegyük hozzá állítólag jó szemem van).

Valaki tud valamit a korábban említet problémáról? Közbe összeszedtem magam így magyarul, ha a keresés találatai meghaladják a több oldlat ( egy topicon belül) akkor nincs a legfrisebbekre ugrás nyíl ( nem hogy nem aktív de nincs is).

Azért fogalmaztam meg újból mert így kokrétabb hogy mi a bajom , nem csak körbeírom, elnézést :R

Az élet nem habostorta.

(#1488) dqdb


dqdb
nagyúr

Összedobtam egy olyan Greasemonkey scriptet, ami a PH összes oldalán a fórumra mutató linkeket a logoutos változatra cseréli ki. Ha valakinek másik oldalhoz tartozó fórum jön be, akkor módosítsa a site1 szöveget tartalmazó sort.

A scriptet Opera 10.50 béta alatt fejlesztettem, ott kiválóan fut user JS-ként. Firefox 3.6 alatt GreaseMonkey scriptként működik.

// ==UserScript==
// @name PH forum
// @description replaces prohardver.hu forum links to logout.hu links
// @namespace http://www.prohardver.hu/
// @include http://www.prohardver.hu/*
// @include http://prohardver.hu/*
// @include http://www.mobilarena.hu/*
// @include http://mobilarena.hu/*
// @include http://www.itcafe.hu/*
// @include http://itcafe.hu/*
// @include http://www.logout.hu/*
// @include http://logout.hu/*
// @include http://www.gamepod.hu/*
// @include http://gamepod.hu/*
// ==/UserScript==
var site1 = "logout.hu";
var links = document.evaluate('//a[@href]', document, null, XPathResult.UNORDERED_NODE_SNAPSHOT_TYPE, null);
var re = /(www\.)?(prohardver|mobilarena|gamepod|itcafe|logout)\.hu\/(tema\/|forum\/|temak\/|muvelet\/tema\/uj\.php)/g;
var t = site1 + "/$3";
for (var n = 0; n < links.snapshotLength; n++)
{
var link = links.snapshotItem(n);
link.href = link.href.replace(re, t);
}

Ha valakinek problémája van vele, akkor szóljon, mert ezt csak a user JS-ek iránti kíváncsiságból raktam össze, én személy szerint nem fogom használni, mert megszoktam már a PH új fórumszíneit.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1490) Racecam válasza dqdb (#1488) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Az utolsó bekezdésre annyit: Az átállás után 2 napig "munkaköri kötelességből" is a PH! alól fórumoztam, többek között azért is, hogy az esetleges kérdésekre, kritikákra tudjak válaszolni. Ma már nem kellene, ráadásul ugye mégiscsak a Logout a szűkebb "hazám", de valahogy nem akaródzik visszamenni. Jó itt a PH!-n, nekem nagyon tetszik. :K
(Szeretem kék linkeket, olyan megnyugtatóak a piros ban gomb mellett :DDD )

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#1491) Winner_hun válasza Ndruu (#1483) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akinek:)
Sok évnyi minden felület barnázás után nagy felület kivilágosodása nem épp a legjobb a szememnek. Nappal még elmegy de éjszaka ez az új számomra túl világos (volt:P)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1492) Lauda válasza Racecam (#1490) üzenetére


Lauda
félisten

(Szeretem kék linkeket, olyan megnyugtatóak a piros ban gomb mellett :DDD )

:DDD

(#1493) Parci válasza nord_ (#1476) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

öööö, nem egészen értem. kattints rá a főoldalon az "rss csatornák" linkre, és bejön egy aloldal az összes rss-sel, köztük a rovatonkéntival is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1494) Parci válasza Chaser (#1479) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a helyesírást nem ugyanazok az emberek követik el, mint a designt, egyik sem a másik kárára létezik (vagy hibádzik).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1495) Parci válasza Morpheus (#1480) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kapsz egy puszit! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1496) Ndruu válasza Winner_hun (#1491) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Átküldhetnéd...:) :P
Javascripttel (addGlobalStyle) én is kísérleteztem, de nem sikerült 100%-osra.
Hozzáteszem, nekem úgy is megfelel, ahogy van, csak szeretek kísérletezni.
A balra igazítást viszont muszáj voltam beletenni, mert így a böngésző mellé még elférnek az egyéb ablakok.

Harrrr!!!!

(#1497) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

nos pár nap tapasztalat után én is véleményt alkotnék:

mindent megszoktam, rosszabb nem lett. hála égnek középen van végre minden. a sárga behozása nagyon jó ötlet és örülök, hogy a PH logo nem változott. Sajnálom, hogy a Fototrend megszűnt önálló lapnak leni, de nagyon jó hogy a Házimozi bekerült és kiemelt lett :R.

ezúton szeretném kérni hogy egy Hangprojektoros tesztet hozzatok össze :DDD.

(#1483) Ndruu: kis változás, de ezt volt a legnehezebb megszokni.

Aurea mediocritas

(#1498) #31757056


#31757056
törölt tag

Nekem már az első design is nagyon tetszett még ha egy kicsit szemfolyatós is volt, de így pár nap és néhány finomítás után azt kell mondanom, hogy tökéletes lett a fórum! Szép is, átlátható is, használható is, a keresőt is könnyű volt megszokni. Az új főoldal külsejével pedig eleve nem volt bajom, csak a hírek mellől a megjelenési időpontot hiányolom egy picit, de ez minden. Sokra nem mentek ezzel a hozzászólással, de legalább elmondhattam, hogy tetszenek az újítások, és hogy köszönöm a munkátokat! :R

(#1499) Chaser válasza Parci (#1494) üzenetére


Chaser
titán

Ugyanabban a csapatban vagytok nem? Hiába veszel fel szmokingot lyukas tornacipővel...nem a legjobb hasonlat, de szerintem érted mire gondolok. Valamiféle kis összhangot kellene keresni/találni a dolgok közt. Új design kell? Minek, miért? :F De legyen, én itt csak olvasó vagyok, az én véleményem mit számít? Ha azt hiszed attól lesz profi az oldal, hogy kifolyik az olvasók egy részének a szeme, hidd azt, előbb-utóbb kiderül melyikünk gondolta jól. Önjelölt bloggerek kiadnak mindenféle szemetet a kezük közül az sem oké, de ők legalább nem mondhatják el , hogy profik és napi szinten teszik. Hadd ne mondjak a cikket írók közül neveket, rövidebb lenne azt felsorolni aki tud írni vagy legalább átolvassa a cikkét mielőtt kidobja az olvasóknak. Egyszer valamikor egyiküknek fel is ajánlottam, hogy átnézem mielőtt leközli ingyé', mert jókat ír, csak nyelvtanilag hadilábon állnak a cikkei. Nem koptatom tovább a bill-t, mert úgy látom nincs értelme, magát az új designt kényszerűségből úgyis megszokja az ember, de a szín az más téma. Persze lehetne logout vagy gamepod alól is olvasni, de majd az is "megvilágosodik" egyszer a technika megállíthatatlan fejlődésének köszönhetően, szóval részemről marad a kevesebb fórumozás a ph felületén, ahonnan eddig is fórumoztam.

Végül, de nem utolsósorban idéznék az alapelvekből:

"ha hozzászólsz:

* figyelj a helyesírásra és az érthető fogalmazásra. Sokkal nagyobb valószínűséggel kapsz választ egy összefogott, érthetően tagolt kérdésre, mint egy nehezen értelmezhető betűhalmazra.
* ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat.
ha egy hozzászólásra válaszolsz, akkor azt a Válasz gombbal tedd, hogy akinek írod, illetve mindenki más is láthassa mire és kinek válaszoltál. Ha 1-2 szavas választ szeretnél adni több hozzászólásra, akkor azt ne több hozzászólásban tedd, próbáld meg egy hozzászólásba összegyűjteni a mondanivalódat."

Akinek nem inge ne vegye magára ;] :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1500) Winner_hun válasza Ndruu (#1496) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egyelőre így néz ki:

Még egy kicsit csiszolok rajta, aztán csinálok egy saját verziót is..:) Ha megleszek akkor logouton lesz róla minden, nem csak a ph-ról:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  [Re:] Megújult a Prohardver! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.