Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) erzol válasza updog (#150) üzenetére


erzol
őstag

Kb. 1 éve vettem 3 év garival.

(#152) updog válasza erzol (#151) üzenetére


updog
senior tag

:R

Közben megvan a doboza, benne volt a blokk is és a jótállás... na most itt a papíron az 1. pontban rögtön azt írja hogy "Lidl Magyarország Bt. egy év jótállást vállal", miközben a dobozra is tényleg 3 év van írva. Hát mindegy, beviszem, meglássuk :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#153) updog válasza updog (#152) üzenetére


updog
senior tag

Csak hogy meglegyen, stimmel a 3 év gari, de nem a boltba kellett volna vinnem (nem veszik be 90 napon túl), hanem a központi ügyfélszolgálat megadta a Silvercrest szerviz számát. Ott megmondták, hogy a sütőforma nem a gari tárgya, tehát ha annak a tengelye ragadt be örökre, akkor vegyek újat... :((( Mindegy, több miatt se szoktan leállni vitatkozni.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#154) Dr. Szilikát válasza updog (#153) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

2010 körül vettem egy HM1000 egylapátost a Media Marktban, ha jól rémlik, akkor még 1 év garancia volt az egész gépre.

A tengely meg is szorult ezalatt. El kellett vinni egy kijelölt szervizbe a gépet, ahol rendeltek hozzá új sütőformát. Mire ez is megszorult, már lejárt a garancia.

Konstrukciós hiba, spórolás miatt a siklócsapágy kotyogni kezd, emiatt a szimering már nem szigetel, sós víz befolyik, korrózió kinyírja. Ezután már magam javítottam, illetve próbáltam kiküszöbölni ezt a problémát, de így is időnként ismételni kell a szerelgetést. Plusz, vásároltam is még új sütőformát, hogy azt is szétszedhessem és javítgathassam.

Még ez sem lenne vészes, ha legalább az elkopott tengelyt kapni lehetne, de nem. Szimering és siklócsapágy kapható, bár abból is kicsit rövidebb a szabványméret, mint a gép eredetije. Beépíthető, de így még hamarabb berágódik.

Gyakorlatilag mai áron mondjuk 1000 Ft-ot kellene rátenni szerintem a gép árára, hogy normálisan megcsinálják, dupla golyóscsapággyal, vagy hosszabbított siklócsapággyal, ami stabilabban tartaná a tengelyt.

Szerintem kicsit furcsa eljárás, hogy leveszik a garanciát egy gyakran meghibásodó fődarabról, amit olyan áron lehet ismét beszerezni, ami a gép árának fele, harmada (típusfüggő, de jelentős része).

Mintha TV-nél nem lenne garancia mondjuk az alaplapra vagy tápegységre. (Kijelzőt csak azért nem írtam, mert annak rendelési ára márkaszervizben szinte egy új TV-vel egyenlő.)

Fogyasztóvédelemnél meg lehetne piszkálni a dolgot, már akinek van ehhez kedve, jogász hajlama stb., nekem biztosan nincs.

[ Szerkesztve ]

(#155) Lauda válasza Lauda (#137) üzenetére


Lauda
félisten

2023.10.19-től:

(#156) Lauda válasza Lauda (#155) üzenetére


Lauda
félisten

2024.02.29-től:

[ Szerkesztve ]

(#157) Lauda válasza Lauda (#156) üzenetére


Lauda
félisten

2024.03.27-től:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.