Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) jUUh válasza Ear001 (#2600) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Gari nincs már rá?

Samsung Galaxy S23+

(#2602) amzso válasza Draun01 (#2596) üzenetére


amzso
tag

Kétszer előfordult, hogy nagy melegben mobilnettel videotelefonáltam, és akkor szólt a telefon hogy most kicsit melege van, és takarékra rakja magát, és ezzel le is kapcsolta a mobilnetet is :D

(#2604) Csepy


Csepy
Topikgazda

A 13 béta 4-re egy komoly méretű 7.57MB frissítés Pixel 5-ön :D

Regards: Csepy

(#2605) Viper26 válasza Csepy (#2604) üzenetére


Viper26
nagyúr

Az egész olyan 360MB, én mondjuk szeptember előtt nem számítottam rá. :D

iPhone 14 | FR955

(#2606) bl4ze válasza Csepy (#2604) üzenetére


bl4ze
veterán

4a 5G-re valami 875mb lett az Android 13, tegnap este töltötte le, ma reggel ment fel rá.
Sajnos VoLTE továbbra sincsen, Telekom SIM-en sem....

.:. bl4ze .:.

(#2607) jUUh válasza Csepy (#2604) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Jah, nekem is ennyi volt. Nyilván semmi új nekünk, csak a security patch kb.

Samsung Galaxy S23+

(#2608) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
4a5g hasznàlok de elgondolkodtam a cseréjén. Sajna a kamera minősége engem nem győzött meg a hosszú hasznàlata soràn.
Méretben ,kamera minőségétől jobb Pixel jelenleg melyik készülék szerintetek? Talán a a 6a?
Esetleg màs gyártótól (Xiaomi) van valakinek tapasztalata mire lehet érdembeni előrelépéssel lecserélni?

(#2609) bbendre válasza tomic (#2608) üzenetére


bbendre
őstag

Mire hasznalnad?
Gyerek, kutya, csalad: Pixel6(a/pro)
tajkep, zoom: Samsung

Nezz korben ebben a topic-ban: [link]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2610) tomic válasza bbendre (#2609) üzenetére


tomic
addikt

Csalàd,nyaralàs,telelés stb. Àtlagos felhasznàlàsra kell.
6a sokat javult a 4a-hoz képpest? Ezt próbàltam megszokni de nem megy.

(#2611) Csepy válasza tomic (#2610) üzenetére


Csepy
Topikgazda

A 6a-ban ugyanaz a szenzor van, ami a 6 előtt az összes pixelben a pixel 2-ig, vagyis a sony imx363.
Furcsállom, hogy valaki az egyik legjobb "computational photography" telót nem tudja megszokni, de hát ízlések és pofonok.

Regards: Csepy

(#2612) bbendre válasza Csepy (#2611) üzenetére


bbendre
őstag

Szerintem a Pixel 6 es Pro nem annyira jo. Az Isocell szenzor nem annyira jo jelenleg. Latszik, hogy a Sony-ra lett fejlesztve a Gcam.

Mi a Gond a 4a5G-vel?

En hasznaltam a Note20Ultra, S22Ultra, Pixel 6 Pro, es iphone 13 Pro Max-ot.
Nekem a Pixel 3 képi vilaga volt a legjobb. De szamomra. Ez mindenkinek mas.
Meglepodnel, hogy az Iphone13PM vagy az S22Ultra milyen kepetket keszit. Es nem pozitiv ertelemben.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2613) Csepy válasza bbendre (#2612) üzenetére


Csepy
Topikgazda

Mobilszervizes (is) vagyok "civilben", nem hiszem, hogy meg tudnál lepni, de sosem zárom ki a lehetőséget. :)

Regards: Csepy

(#2614) bbendre válasza Csepy (#2613) üzenetére


bbendre
őstag

Bocsanat, nem neked szantam a valaszt. Tudom, hogy teged nem lepne meg. En is Pixel parti vagyok. Az Iphone13PM fotok pedig Te is tudod, hogy rosszak egy Pixelhez kepest. Sajnos...

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2615) Mans20 válasza bbendre (#2612) üzenetére


Mans20
addikt

Már a P6a képeit se látom olyannak , mint a régieket. Kár, hogy P5-öt nem kapni már. Venném a P4-et, de abban vicc az akkuméret.

(#2616) Viper26 válasza Mans20 (#2615) üzenetére


Viper26
nagyúr

Mióta nálam van a P5, csak frissíteni kapcsolom be az iPhone-t. :U

iPhone 14 | FR955

(#2617) tomic válasza bbendre (#2612) üzenetére


tomic
addikt

Valahogy a képi világa nem fog meg. Vannak jó képek amit csinàl de ugye nem mindig. Valahogy olyan "sötét" az egész megjelenítése. Köze nincs a szín vilàgànak az eredetihez.
Pàromnak 4 van és neki is ugyan ez a baja vele. Neki pl jobban tetszik egy iPhone 13(pontosan sajna nem tudom) megjelenített képe mint ennek.

Sajna nehéz a csere mert ugye a méret is fontos. Tovâbbà pl Samsung,Nokia, Huawei, iPhone nàlam nem jöhet szóba.

(#2618) tomic válasza tomic (#2617) üzenetére


tomic
addikt

Amit még elfelejtettem kérdezni.
Kell valamit àllíta a beàllítàsokban vagy csajànlott esetleg valamit csinálni? Vagy csak telefon bekapcs és fotózhatok is.

(#2619) jUUh válasza tomic (#2617) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Te vagy az első, akit hallok, hogy nem jön be a Pixelek fotóvilága. Nekem10/8-szor point and shoot, és jó képeket lő nagyon, ha portré, ha nem, egyedül a zoom-os képek bénák szerintem, legalábbis S20FE-ről idetévedve.

Samsung Galaxy S23+

(#2620) Ear001 válasza tomic (#2617) üzenetére


Ear001
addikt

Kész képen felhúzni az expót? Fénymérést állítani?

(#2621) BoB válasza jUUh (#2619) üzenetére


BoB
veterán

Pixel 5-öm jobb képeket készít mint párom iphone 13-a...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2622) Thom! válasza BoB (#2621) üzenetére


Thom!
veterán

Ez sose volt kérdés ;]

(#2623) Tewe013 válasza BoB (#2621) üzenetére


Tewe013
őstag

Én visszasírom a Pixel 4/6-om képeit, mióta 13 Pro-ra váltottam.

(#2624) Mans20 válasza Tewe013 (#2623) üzenetére


Mans20
addikt

A 6-on már eléggé túltolja a HDR-t.

(#2625) Viper26 válasza Tewe013 (#2623) üzenetére


Viper26
nagyúr

Tervben van, hogy összenézem a kettőt képek terén, de még nem volt rá időm. :D

iPhone 14 | FR955

(#2626) Thom! válasza Mans20 (#2624) üzenetére


Thom!
veterán

Hát ezzel vitatkoznék. A valóságban mit látsz?

[ Szerkesztve ]

(#2627) Mans20 válasza Thom! (#2626) üzenetére


Mans20
addikt

Valóságban kb azt amit a P3-4 csinál.

(#2628) Tewe013 válasza Viper26 (#2625) üzenetére


Tewe013
őstag

Ne fájdítsd még jobban a szívem. ;]

(#2629) Viper26


Viper26
nagyúr

Teló reggel még rendben volt, délelőtt munkában vettem észre, hogy nem reagál semmire, bekapcsolni sem lehet. :(

Gondolom ebből gari lesz, csak nem tudom hogyan lehetne így resetelni előtte. :F

iPhone 14 | FR955

(#2630) Csepy válasza Viper26 (#2629) üzenetére


Csepy
Topikgazda

Fasza. Hát, talán az lehet esetleg megoldás, hogy a Google fiókodban a telefont ki tudod venni a fiókod alól és vissza tudod állítani gyári állapotba, de ehhez mindenképpen működnie kell a telefonnak.

Power+hangerő le hosszas nyomására (10 mádosperc minimum) sem indul újra, illetve lép be bootloader üzemmódba?

Regards: Csepy

(#2631) Viper26 válasza Csepy (#2630) üzenetére


Viper26
nagyúr

Sajnos arra sem reagál. :(

iPhone 14 | FR955

(#2632) Viper26


Viper26
nagyúr

Mondjuk van passcode beállítva szóval az úgy nem gáz talán.

iPhone 14 | FR955

(#2633) kulcsar_g


kulcsar_g
csendes tag

Sziasztok, kérlek ajánljatok nekem minőségi kijelzővédő üveget Pixel 5-höz, ami itthoni shopokból beszerezhető, mert a másfél éve felapplikálttól megváltam és azt is fórumtárstól vettem anno.

(#2634) Tibro5 válasza kulcsar_g (#2633) üzenetére


Tibro5
senior tag

Én 1 éve ilyet vettem és nagyon meg vagyok elégedve vele:
https://www.alza.hu/alzaguard-glass-protector-google-pixel-5-d6453956.htm
Nem jön fel a széle, talán annyi negatívuma van hogy lehetne kicsit szélesebb, pont akkora mint a kijelző és így nehéz volt tökéletesen rátenni.

[ Szerkesztve ]

(#2635) holderes


holderes
tag

27.79 mb security up tölthető

(#2636) Caaabi


Caaabi
senior tag

Sziasztok, pixel 5 el kapcsolatban lenne olyan jellegű kérdésem, hogy amikor sötétben vaku használatával készítek képet, vagy videót, a végeredmény mindig ilyesmi:

[link]

Nappali képek és videók jók, éjszakai mód vaku nélkül szintén oké, de ezek szerint vakuval szinte használhatatlan képeket lehet csak készíteni?

[ Szerkesztve ]

(#2637) Tewe013 válasza Caaabi (#2636) üzenetére


Tewe013
őstag

Nem piszkos a lencse a kamera/vaku környékén?

(#2638) Caaabi válasza Tewe013 (#2637) üzenetére


Caaabi
senior tag

Nem az. :/

(#2639) Draun01


Draun01
tag

Hát elnézve az új Pixel 7-eket, nem érzem hogy váltanom kéne. Sajnos túl jó ez a P5 :D A Zenfone 9 jobban elgondolkodtatott, de meh..az meg nem csinál ilyen jó képeket

Pixel 6a

(#2640) Csepy válasza Draun01 (#2639) üzenetére


Csepy
Topikgazda

Se a 6-nál, se most nem érzem, hogy úgy lecserélném a Pixel 5-ömet. Annyira jól eltalált telefon.

Regards: Csepy

(#2641) fatal` válasza Draun01 (#2639) üzenetére


fatal`
titán

Jó lesz ez a P5 nekem, amíg tönkre nem megy. :D Még amúgyis van rá 1,5 év garim. :D

(#2642) bbendre


bbendre
őstag

Szerintem a P5 az egyik legjobb telefon ha nem a legjobb ár-érték-tudás arányban. A feleségemnek akinek a 3310 és az Iphone 14Pro Max is ugyan az a P5 volt az egyetlen telefon amit szeretett.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2643) jUUh


jUUh
Topikgazda

Szintén így érzem. Nem mondom, hogy nem csábít a 7-es, de nem ér meg ennyit. 130(!)-ért vettem gyakorlatilag patika újan (gyakorlatilag, értsd: semmi egy hajszálkarc nem volt rajta, még 2 év gari, csak nem én csomagoltam ki).

Amúgy asszonypajtás nagyon almás, utálja az Android-ot, mert rossz tapasztalatai voltak, de a kis Pixel 5 itt is favorit. ;]

Samsung Galaxy S23+

(#2644) bbendre válasza jUUh (#2643) üzenetére


bbendre
őstag

Én sajnos váltottam P6ra és ez lett nálunk a Pixelek veszte. Sok nem fogadott hivás, sok hiba. Így most mindenki iphone-on van.
De az asszony azóta is a P5-öt sírja vissza hiába kapott IPhone13at amikor megjelent.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2645) Draun01


Draun01
tag

ùgy néz ki akkor a Google simán felújíthatná a P5-öt mondjuk P7A néven :) csak tegye bele mondjuk a P7 30W-os töltését, meg mondjuk a vezeték nélküli töltés is maradhatna.
Meg legalább az A-széria is végre 90 Hz-en futna. Másban talán nem is kell hozzányúlni :)) ja meg kapja meg a P7 szoftveres okosságait, ami nekünk már nem jár.

Pixel 6a

(#2646) shina válasza Caaabi (#2636) üzenetére


shina
csendes tag

Van-e védőüveg van a kameraszigeten (bizonyos kijelzővédőkkel szoktak adni)? Nekem pl. van, de csak olyan amin mindössze a vakunak meg a mikrofonnak van kivágott lyuka, a kamera lencséknek nincs, így nekem is ilyenek a vakus képek amiatt (így nem is használom a vakut fotózni, csak mint zseblámpát).

[ Szerkesztve ]

___________________/\_____________\0/_______

(#2647) Caaabi válasza shina (#2646) üzenetére


Caaabi
senior tag

Szia, van rajta igen, vakunak és mikrofonnak van kivágás csak. Akkor lehet meg is oldódott a dolog, igaz kevésszer van szükség fotóhoz/videóhoz a vakura, mert jó képet csinál este, de jó tudni.

Nagyon szépen köszönöm, látod erre nem is gondoltam 😅

Másik témához kapcsolódóan, sok hír jött a p7a rol, pl hogy kap 90hz es kijelzőt meg vezeték nélküli töltést is ( bár csak 5W ost, de így én is kíváncsian várom, érdemes lehet e lecserélni majd rá az 5öt, bár egyelőre jól megvagyok vele 😊

(#2648) jUUh válasza Caaabi (#2647) üzenetére


jUUh
Topikgazda

7a leakeket én is néztem, eddig egész jónak tűnik. Ha jó áron lesz valszeg én váltók egy idő után, de még addig sok mindennek stimmelnie kell

Samsung Galaxy S23+

(#2649) holderes


holderes
tag

4a 5G-re 432 mb UP jött az este.

(#2650) Csepy válasza holderes (#2649) üzenetére


Csepy
Topikgazda

Én bétáztam végig a QPR-t, úgyhogy nekem csak 35MB volt.

Regards: Csepy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.