Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Nem valami buzdító a végkifejlethez társított konklúzió.. :))

[ Szerkesztve ]

(#2) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

edigital értékeléshez beírhatnád, hátha nem moderálják ki és mások is okulnak.
Szerintem simán őket is átb**-ta a forgalmazó ezzel a szutyokkal.

Amúgy ha megfelelő minőséget szeretnél, nekem Canopus ADVC-110-van, de van egy olcsóbb is LINK

Ezek firewire kábelen kommunikálnak és tökéletes a minőségük.

[ Szerkesztve ]

(#3) merlin201


merlin201
tag

Hali

Hát elég nagy szívás volt ez így.Nem akarok semmit és senkit reklámozni de talán ITT ez a termék megfelelő lesz számodra.Az ára elfogadható a tudásához mérten és mivel elég nagy gyártó talán a support is megfelelő lesz.
Hátha segít neked ez a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#4) McSpy


McSpy
őstag

Én is vettem egy ilyet vagy 2-3 éve az ebay-n,kb 1800ft-rt,és a vReveal programmal peóbálgattam tisztítani a felvételt,de mint írtad nem lett jó,így aztán én is abba hagytam a digitalizálást,majd ha rámjön újból a régi felvételek mentése akkor körbe nézek milyen lehetőségek lesznek :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#5) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

3éve próbáltam én is ezt. Még itt vettem kettőt kíváncsiságból aprón!

Inkább megéri keresni egy régebbi analóg TV tuner kártyát.

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#6) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ugyanezt tapasztaltam a Winfast TV 2000 XP-vel és a Grabster AV 150 MX-el is... Pedig utóbbihoz ulead videoszerkesztő is járt, és nem próba...

(#7) WZP


WZP
aktív tag

Nagyon örülök, hogy feljött ez a téma itt logout-on! Családi felvételek digitalizálását kéne megoldanom, és csak egy régi analóg TV tuner kártyám van, amiről ráadásul csak VirtualDub-al kapok képet, és valahogy nem az igazi a minőség... kéne valami egyszerűbb, nem túl drága megoldás, az előbb linkelt 70k-s eszköz erősen túl van a költségvetésen :D tud valaki javasolni valamit, amit próbált és működik ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#8) razorbenke92

Én is vettem egyszer egy ilyet egy digitalizáláshoz. Nekem csak a CD-n levő programmal volt fostos. Pinnacle studio szépen levette a képet.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#9) Victoryus94 válasza merlin201 (#3) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi, én is ezt néztem, de végül egy tv tunert vettem. Most próbálom ki :)
razorbenke92
Nekem sajnos a pinnacle studio 16 nem ismerte az eszközöm.

[ Szerkesztve ]

(#10) Victoryus94 válasza WZP (#7) üzenetére


Victoryus94
őstag

Próbáld meg ezt a topikot: http://mobilarena.hu/tema/milyen_tv_tunert/friss.html
Van még néhány, de itt 1-2 nap elteltével megfelelő választ is kaphatsz. Én most az Avermedia egyik eszközét telepítem, ha jó minőségű, akkor írok (nem túl drága eszköz, antenna nélkül 10 ezer alatt van). A "teljes kiszereléses verzió" sem több 30-nál.

(#11) Rive


Rive
veterán

Ehe :DDD

Én is vettemn valami efféle izét: mondjuk én eleve sejtettem, hogy valami klón klónjának hamisitványát fogom kapni (Vaterás 'kinából rendeljük' eladó) :B Úgy is lett, mondjuk nekem szerencsére működik a cucc. Illetve a szintén noname panelkamera képét megfelelően 'veszi'... Videokazettával meg nem fogom kipróbálni, az masszivan más világ...

'Rendes' használatra néha ki lehet fogni használtan félkomoly videodigitalizáló kártyákat a régiek közül - vagy ez, vagy valami régi ATI AIW, esetleg végső mentsvárként tunerkártya...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

VHS digitalizáláshoz érdemes olyan hardvert keresni, amiben van Time Base Corrector. Ez segít abban, hogy a vhs jelet stabilizálja. Valamint van hang együttfutás lockolás is. Nekem a Canopus ADVC110-nél semmi gond nincs a digitalizált anyaggal.

Ha olcsóbban akarod megúszni, vegyél egy asztali vhs-dvd combo-t áttolod dvd-re majd grabbeled számítógépre.

Ha ennél is profibb cucc kell, akkor Canopus/Grassvalley ADVC300 link magyar leírás.
Kifutó cucc, de eb-ayen még találni, de elég borsos az ára 489$.
Ellenben van benne 2d-3d zajcsökkentő.

[ Szerkesztve ]

(#13) razorbenke92 válasza Victoryus94 (#9) üzenetére

Lehet, hogy az enyém eredeti volt, mert talán arra hasonlított kinézetre. Már én is tuner kártyával tolom amúgy :)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#14) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én egy asus analog tunerrel digitalizáltam, ChrisTv szoftverrel. Elfogadható a minőség, jobbat úgy se lehet kihozni belőle.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Hello

Nemrég én is nézegettem ezt a terméket, de még szerencse, hogy nem ezt vettem.

Eminent EM3705 USB 2.0 Video Grabber-t vettem végül. Windows alatt tökéletesen működik a saját programjával. :)

Egy bajom van csupán, hogy linux alatt nem működik. Ez már egy újabb kiadás, ami egyelőre nem támogatott linux alatt. :W

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#16) kovy79 válasza gekkoXT (#12) üzenetére


kovy79
őstag

Annyi pénzért még jó hogy nincs...

Ezerszer felmerült már ez a digitalizáló kérdés itt a fórumon.
Én csak ismételni tudom magam: nekem egy sima Leadtek TV Expert is bevált, de egy PxDVR3200-t is fillérekért lehet már venni.
Én tavaly kb 100 kazettát archiváltam (a lejátszóban nem volt TBC). Volt, amit visszaírtam dvd-re és crt tv-n egyáltalán nem volt rosszabb a minőség, mint a kiindulási kazettáé. Egyszer kellett csak jól belőni az audió/videó beállításokat (bár ezekkel lehet szívni rendesen).

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

Én ezt a digitalizálást úgy oldottam meg, hogy a set top box-ra rádugtam scart-al a videót, majd azzal rögzítettem. A minősége jó lett, nem csíkos, hang nem késik... Én ezzel a módszerrel elégedett vagyok. Mpeg - be rögzít a box, igaz elég nagy helyet foglal a magas bitráta miatt, de megéri. 60 perc kb 4GB. Elsőre tökéletes volt a másolás. nyugodtan próbáljátok ki. Vannak box-ok már 10 papír körül. Csak azok azt hiszem, hogy pvr-be vagy mibe rögzítenek. De az is szerkeszthető.

(#18) Buci21


Buci21
addikt

nekem ugyan ez van, és nekem spec komoly gondom nincs vele. A kép sajnos pont olyan mint TV-n, szar (a lejátszóm vérgagyi), de végsősoron működött. Az a csíkozás viszont tényleg létezik, a felvétel eleje nekem is kicsit olyan. Nekem sikerült premier pro alatt működésre bírnom és behúztam vele már úgy 1 kazit.

(szerk: kb 8USD-ért vettem kínából, EasyCAP rajt a márkanév, de semmi ilyen flancos csomag nem volt, a CD számomra is használhatatlannak bizonyult)

[ Szerkesztve ]

(#19) Buci21


Buci21
addikt

bocs, de neked milyen bél van benne? mert vagy 3 fajta kínai elektronikával hamisították az eredetit :D
(nekem SMI Grabber-nek írja, azaz SMI a bele)

(#20) Victoryus94 válasza Buci21 (#19) üzenetére


Victoryus94
őstag

UTV007 volt a chipset. De már megszabadultam tőle =D

(#21) Buci21 válasza Victoryus94 (#20) üzenetére


Buci21
addikt

nah nekem tök más :D akk az enyém azért nem volt ekkora fos xDD vicces h 2-3 féle chipsettel hamisítanak

(#22) Victoryus94 válasza Buci21 (#21) üzenetére


Victoryus94
őstag

Gondolom, nem egy gyártó hamisítja.. mind megpróbálja olcsón kihozni, de azért működjön valahogy ("hátha nem tűnik fel a sok majomnak", így sokkal nehezebb lebukni, mintha nem is működne).

(#23) Victoryus94


Victoryus94
őstag

ITT megtalálható az eredeti EasyCap, és a legtöbb hamisított chipsetje is, illetve drivereik.

(#24) csibe1


csibe1
addikt

"Majd egy ember közölte velem, hogy ez a cég tisztességes, és a termék a beszállítótól érkezett. Előfordul, hogy olyan verziója van a szoftvernek, amit az árusító cég nem reklámoz, stb.,"

Dumának nem rossz.A kínai invázió előtt még talán hihető is lett volna.
Azt nem kérdezted melyik tisztességes cégre gondolt? :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#25) Victoryus94 válasza csibe1 (#24) üzenetére


Victoryus94
őstag

Elvileg a Media-tech-ről beszéltünk.. :)

(#26) Buci21 válasza Victoryus94 (#22) üzenetére


Buci21
addikt

erre én is rájöttem, de az enyém nem olyan rossz :D mmint közel sem jó, de ilyen negatív tapasztalataim nem voltak :D

(#27) Hintalow


Hintalow
senior tag

Én is egyanezt szívtam végig kb egy éve, amikor a családi kazikat digiztem be.
Első körben ebay-ről vettem egy ilyen vackot (szinte teljesen ilyet mint te) ami kb az eredeti easycap hamisítványának koppintása volt, nem is működött semmilyen programmal.
Inkább vettem párezerért egy régi winfast tv tunert, és megcsináltam azzal.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#28) Victoryus94 válasza Hintalow (#27) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én is TV tunerrel (avermedia) szórakozok most. A digitális vétel jó, viszont analóg jellel sokat szívózok..
Itt egy video, mi a problémám: http://www.youtube.com/watch?v=o9Ly7UeDur8
(ez most antennás vétel rossz időben, de a vhs - kompozit csatlakozás is ugyanez kb. (ugrál a kép, zavaros a jel, pukizik a hangfal..)

[ Szerkesztve ]

(#29) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#28) üzenetére


Victoryus94
őstag

Közben eszembejutott, hogy tavaly szereztem ingyenes media center kódot Win8-hoz. Le is töltöttem vele, de a kompozit, ill. s video bemenetre állítva befagy.

Antennára állítva pedig nem talál csatornát.

(#30) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Akkor melyik usb csatlakoztatható VHS kazetta digitalizáló van olyan amely max 5-6 ezerbe kerül és használható?És nem valami gagyi utángyártott.

(#31) Victoryus94 válasza qwertly (#30) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ilyet még nem találtam. 10ezer körül már vannak.

(#32) McSpy válasza qwertly (#30) üzenetére


McSpy
őstag

Nekem ez a pár dolláros kütyü is működött egy 6 fejes hifi vhs magnóval át tudtam digitalizálni,csak hát a minőség nem lett nagyon jó,de az eredeti vhs felvétel sem volt tökéletes

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#33) Gabor 13


Gabor 13
csendes tag

Hát azért ha úgy nézzük 320x240 a vhs felbontása a mai HD , FullHD , kijelzőkön nem festenek úgy mint a CRT kijelzőkön . Az én usb-s digitalizálómhoz CyberLink Power Director 7 szoftver volt mellékelve . Ahogy melegszik a chip úgy kezdi a jobb alsó sarkot vhs konvertálásnál felhúzni , remegés nincs csak ez a hiba jelentkezik .

(#34) Victoryus94 válasza Gabor 13 (#33) üzenetére


Victoryus94
őstag

A VHS felbontása nem 320x240.
PAL rendszerben 576*(2*240) a felbontás, mivel váltott soros.
Vagyis 570x480p-s a felbontása a kimenő jelnek.

(#35) Gabor 13


Gabor 13
csendes tag

330×480 (250 soros): Umatic, Betamax, VHS, Video8

560×480 (420 soros): LaserDisc, Super VHS, Hi8

720×480 (500 soros): DVD, miniDV, Digital8, Digital Betacam

Akkoriban a legjobb vhs magnók 270 sort tudtak Sanyo fejlesztés volt ASO képjavító röviditéssel , engem ez kevert meg .

De a progressive felbontás a HD éra szülötte a vhs-nél ez ismeretlen volt .

[ Szerkesztve ]

(#36) Victoryus94 válasza Gabor 13 (#35) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igaz, pontatlan voltam. (úgy emlékeztem, hogy a DVDPAL/NTSC-vel egyezik a felbontása)
Szabványfuggő a felbontás is. Én mondjuk még nem láttam fullHD-s VHS-t, de létezik ez is.

330×480 (250 soros): Umatic, Betamax, VHS, Video8
560×480 (420 soros): LaserDisc, Super VHS, Hi8
854×480 (480 soros): WVGA, D-VHS, HD DVD, Blu-ray (480p)
1280×720 (720 soros): D-VHS, HD DVD, Blu-ray, HDV (miniDV - 720p)
1920×1080 (1080 soros): D-VHS, HD DVD, Blu-ray, HDV

[ Szerkesztve ]

(#37) tomee007007


tomee007007
őstag

Köszi a leírást, már egy ideje én is gondolkodom hasonló kütyün (én a Conrad-nál néztem), várom a folyatatást!

(#38) Béééla


Béééla
őstag

Na az ilyen írások miatt szeretem ezt a helyet, ahol nem kenegetik el a valóságot holmi kis KP-ért cserébe.

Én anno Pinnacle kártyával tévéztem és próbáltam videót átvenni, sajnos nem tudom miért, bármilyen beállítás mellett maradt interlace-csíkos.

Bélabá

(#39) Victoryus94 válasza Béééla (#38) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én most Aver TV Hybrid tuner-ral próbálkozom. Az elmúlt pár napban tartalmas cseteléseket tartok a szervizzel. (sajnos ez sem úgy működik, ahogy elképzeltem, de azért előbbinél jobb).

(#40) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Anno én is digitalizáltam néhány családi videót, de nem akartam sokat szórakozni vele. Lejátszók (pl.: KMPlayer) valós időben tudja a deinterlace-t, szerintem elfogadható eredménnyel.

(#41) Victoryus94 válasza Gerasz (#40) üzenetére


Victoryus94
őstag

KMPlayer nekem nem találta a grabbert. A jelenlegi TV kártyámmal pedig befagy.

[ Szerkesztve ]

(#42) kromatika


kromatika
veterán

fogyasztóvédelem nekik.undorító mi folyik a mai világban,hivatalos üzletekben.

(#43) Victoryus94 válasza kromatika (#42) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, sajnos vizsgák mellett nincs időm hetekig ezzel foglalkozni. :-(
Nyáron talán még jól is járnék.. (van mivel foglalkozni, de amikor az embernek így sincs szabad ideje..)

(#44) qwertly válasza Victoryus94 (#39) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Milyen van neked mert nekem is van egy AverTV Hybrid Volar HD tunerem és ha időm lesz akkor az elfekvő vhs kazettákat akarom bedigitalizálni.Ha ilyen van milyen gondot volt vele?

(#45) Victoryus94 válasza qwertly (#44) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ennek egy régebbi (magyarországon nem kapható verziója van).
AverMedia Volar HX (Windows Media Player versio).
Itt egy video:
http://www.youtube.com/watch?v=o9Ly7UeDur8
Ezen már a szoftveres javítások is be vannak állaítva. ( A kép szép, de mint látod, másféle problémáim vannak. Azt mondták, hibás a termék, szóval vissza vissza viszem ezt is ).

(#46) qwertly válasza Victoryus94 (#45) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ.

(#47) Watt25


Watt25
veterán

Én csak azt nem értem, hogy az interlace dolgot miért kellett belekeverni. Ha ezt a cikk írója hibának érzi, akkor vele van a probléma.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#48) lapa


lapa
veterán

nekem "eredeti" easycap van, mondjuk a 4 kompozitos. szuper kütyü, azon lóknak a biztonsági kamerák éjjel-nappal, megy mintha ruszki lenne.

(#49) Victoryus94 válasza Watt25 (#47) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az a gond, hogy több programmal el lehet "tüntetni". Viszont amivel volt normális kép/hang, ott semmilyen beállítással nem lehet az interlace-t eltűntetni.

(#50) Watt25 válasza Victoryus94 (#49) üzenetére


Watt25
veterán

Viszont az, hogy el kell-e tüntetni, nem mindig evidens. Sőt, igazából sosem kéne eltüntetni. Ha olyan eszközön nézed, ami progressziv megjelenítésre képes csak, ott a lejátszónak a feladata a deinterlace-elés, ha viszont CRT tévén, akkor meg kell, hogy interlace legyen.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#51) Victoryus94 válasza Watt25 (#50) üzenetére


Victoryus94
őstag

Mivel VHS-ről venném át, így nem élpben nézem, hanem felveszem. Ha a program, amivel felveszem el... rossz videót csinál, akkor tök mindegy, mivel játszom le utána.

(#52) Watt25 válasza Victoryus94 (#51) üzenetére


Watt25
veterán

Tisztázzuk. Attól, hogy a videó interlace, attól még nem rossz... Hiszen a VHS-esen is úgy van rajta. Lehet, hogy nem tetszik a minősége, amit a kártya csinál, de az nem azért van, mert interlace videó lesz az eredmény.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53) Victoryus94 válasza Watt25 (#52) üzenetére


Victoryus94
őstag

És ha egy ilyen video lesz az eredmény?

[ Szerkesztve ]

(#54) Watt25 válasza Victoryus94 (#53) üzenetére


Watt25
veterán

Ez azért van, mert valamelyik program, amellyel szerkesztetted/megjelenítetted nem jól kezeli az interlace videót. Tipikusan az látszik, hogy mivel nem veszi figyelembe, az átméretezéskor interfenrencia keletkezik a páros és páratlan sorok között.
Tehát még egyszer: Az interlace önmagában nem hiba. Nem szabad olyan programot használni szerkesztéshez/megjelenítéshez, amely nem tudja kezelni az interlace formátumot, mert akkor annak ilyen eredménye lehet. Ennyi.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#55) Victoryus94 válasza Watt25 (#54) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, értem. Azt hiszem, nem jól fogalmaztam.
A problémám az volt, hogy az egyetlen program, amivel a hang jó lett volna, nem tartalmazott "normális" interlace szűrőt, ami miatt a video szintén élvezhetetlen lett.

(#56) lapa válasza Victoryus94 (#55) üzenetére


lapa
veterán

te most a mentéskori programról beszélsz, vagy a lejátszóról?

(#57) Watt25 válasza lapa (#56) üzenetére


Watt25
veterán

Bármelyikről. Minden programnak, aminek köze van a videóhoz, fel kell ismernie azt, hogy a videó interlace.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#58) Watt25 válasza Victoryus94 (#55) üzenetére


Watt25
veterán

Igen, de én meg azt mondom, hogy nem kell mindenképpen interlace "szűrőnek" lennie a programban. (Mármint ha te ez alatt a deinterlace-elést (interlace megszüntetését) érted.) Hiszen, ha megfelelően, interlace formátumban menti le a videót a program, akkor a megjelenítő program feladata, hogy megjelenítéskor elvégezze a deinterlace-t.
Ezt ajánlom mindenkinek átolvasni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#59) Victoryus94 válasza Watt25 (#58) üzenetére


Victoryus94
őstag

Értem, kösz.

(#60) dementor


dementor
senior tag

De jó, hogy ráakadtam erre a cikkre. Majdnem rendeltem a termékből. Köszönet érte. :R

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#61) K.L.Dániel


K.L.Dániel
újonc

Szia!

Egy olyan problémám van, hogy egy 1998-ban S-VHS rendszerrel felvett video anyagom van, amelyet egy master BETA kazettán tároltam. Csak 2014-ben digitalizáltattam ezt egy pesti céggel. Sajnos az eredeti minőséghez képest igen csak homályos a képminőség. Most Mp4 és mpg formátumban van az anyag. A vReveal program megvásárlásán gondolkodom, hátha az kiélesíti ismét a felvételt. Mit tanácsolsz? Üdv. László

(#62) rausi válasza Watt25 (#50) üzenetére


rausi
újonc

Jó, hogy feljött ez a téma itt logon. Én is akartam ezzel foglalkozni, de sose jutottam el eddig.

Végül nagy szívás volt meg sok idő. Köszi

Ahhoz, hogy a gondolatainkat kicseréljük, kölcsönös bizalomra van szükség, s mihelyt ezt megtaláljuk egymásban, biztos, hogy mindketten szilárdabban állunk a lábunkon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.