Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MasterDeeJay

Szerencsémre mylipho15 az Amernime egyedi AMD driver készítője ráállt a témára és írni fog rá drivert azaz módosítani a Mac kiadású drivert a kártyához.
https://forums.guru3d.com/threads/amernime-zone-amd-software-adrenalin-pro-driver-release-discovery-remix-23-4-2-whql.436611/page-413

(#2) Robert07


Robert07
aktív tag

Wow, erdekes kartya.

Ugy tunik, hogy a Navi 12 az legyegeben egy Navi 10, csak feleannyi L2 cache-el (8MV vs 4MB) es a 256 bites DDR6 vezerlo helyett ket HBM2 kontrollerrel, osszesen egy 2048 bites buszon, 1.54Gbps/bit sebesseggel. Ezzel a memoriasebesseg az 394GB/s, ami nem sokkal tobb, mint egy RX5700XT-nek a 384GB/s-es sebessege.

Reszemrol ezert nem latok benne sok fantaziat, mert a memoria annak ellenere hogy HBM2, nem gyorsabb egy 5700XT-nel.

Ami meg erdekes az az extra keskeny sziliciumchip a HBM chipek alatt. Ezt mas HBM-es kartyakon meg nem lattam es nem tudom, hogy itt mihez hasznaljak.

(#3) MasterDeeJay válasza Robert07 (#2) üzenetére

A 394GB/s az a mobil navi12-re vonatkozik mac pro-ban aminél a kevesebb TDP (csak 50w) és gyengébb hűtés miatt vissza kellett venni. Azért is 5600M a neve, ez meg a nagytesója többször annyi fogyasztással. Csak a driver miatt említettem meg az 5600M-et mert remélhetőleg annak a driverével fog működni a kártya.
Ezen 512GB/s-en mennek a ramok mint az asztali vegákon.
Cache gondolom a nagyobb ramsávszél miatt kevesebb.
Egy GPU verziója kiadott és létezik V520 néven. [link] Ott az órajelek 1000 base, 1600 boost, ram pedig 1000mhz azaz 512GB/s.
Ezen V540-es példányon nem tudom megmondani még az órajelek driver nélkül. Azaz esetleg a biosából ki tudom olvasni és valami editorral megnézni talán.
Még az sem teljesen biztos hogy 2304 vagy 2560 shader-es mert nem volt egyértelmű.
Fizikailag a mag 2560 shader, spec szerint kevesebb de ugye itt eng sample miatt akár mi lehet. Mármint hogy később került volna biosból letiltásra 2304-ig de fejlesztés alatt meghagyták teljes értékűnek.

Az a vékony chip az valóban érdekes, tippre valami memory interposer lehet. (vagy mivel pro széria lehet plusz ECC ram? nem tudom)

Csak feltételezem de nem nyúltak az IMC-hez hanem ezzel a plusz chippel kötötték a GPU-hoz, talán olcsóbb volt így gyártani mint újra tervezni.

[ Szerkesztve ]

(#4) Robert07 válasza MasterDeeJay (#3) üzenetére


Robert07
aktív tag

Az orajelekben bitos igazad van, azok a mobil verziohoz tartoznak.

Viszont maga a chip az nem ugyanaz. Eloszor en is arra gondoltam hogy az az extra chip egy HBM -> DDR6 konverter lesz, de maga a GPU alakja mas. A GDDR6-os verzio szelesebb, es a HBM2-es verzio hosszukasabb. Es szerintem nem lehet csak ugy DDR6-bol HBM2-et csinalni. Ezeken a blokkdiagramokon latszik is:

Navi 10
https://twitter.com/coreteks/status/1217780313000161280/photo/1
Navi 12
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/amd-navi-12.g922#gallery-2

Maga a 2db HBM2 kontroller joval kisebb, mint a 4db GDDR6 kontroller.

Ugyhogy azok a hosszukas chipek tovabbra is kerdesesek maradnak. Viszont szamomra meglepo hogy az egesz GPU-t atterveztek HBM-hez.

De sok szerencset a felelesztesehez! En egy blower-es ventit hasznaltam egy Tesla K20X-hez egy par eve, es az eleg jol lehutotte. Papirbol origamiztam ossze egy "csovet" a kartya es a venti koze.

(#5) MasterDeeJay válasza Robert07 (#4) üzenetére

Még a kezdetekben itt PH-n is említésre került hogy navi10 az GDDR6 és HBM2 kompatibilis de akkor még találgatás szintjén volt. Ahogyan nvidia oldalán is van ilyen formában.

Találtam egy képet de én sem értem miért lett kisebb a navi12.

[ Szerkesztve ]

(#6) Luck Dragon

Ohh a jó öreg sokat haldokló HP Z440-ek, kettő is volt a cégnél és alaplapjaikkal mindig volt valami. :(
De csak az elő szériánál volt ilyen ,alaplapon kell lennie egy hossz széria számnak amin jelölve is volt valamilyen formában az újak módosítása . Régen a HP oldalán volt is erről egy külön oldal is ami elmagyarázza mit kell figyelni..

Jelenség igazából az, hogy a lapon lévő valamelyik kondi(k) huzamosabb használat vagy nagy terhelés után ezek szerettek elfáradni. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) MasterDeeJay válasza Luck Dragon (#6) üzenetére

Utánanézek. Köszi.

Ver2 hűtő kész.

(#8) Luck Dragon válasza MasterDeeJay (#7) üzenetére

Nagyon maszek, persze jó értelemben. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9) MasterDeeJay válasza Luck Dragon (#6) üzenetére

Nem találtam semmi infót. Nekem ilyen van:
Win8 pro is van , megnézem 11-et beaktiválja-e rajta.

(#10) MasterDeeJay válasza Robert07 (#2) üzenetére

Megvan, ramok Hynix H5VR32ESA4H azaz ugyan az mint a vega vii-n 1100mhz max.

(#11) MasterDeeJay

Írtam pár helyre még támogatás ügyben, azaz pár eladónak ebayen és alin valamint az amd-nek is. :DDD

(#12) eldiablo válasza MasterDeeJay (#7) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én az ilyen és hasonló melókra vettem egy 3D nyomtatót. Itt a 3D terv hozzá: [link]


Nem saját kreálmány.

A kártya meg elég izgalmas. Bárt teljesen felhagytam az ilyesmivel, lehet a polcra kéne lőnöm egy ilyet nekem is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) MasterDeeJay válasza eldiablo (#12) üzenetére

Köszi a tervet :R , ráálítom havert hogy nyomtassa ki. :DDD Az előző M40-esnek is ő csinált ilyet.
Amennyiben van olyan játék ami támogat multigpu-t. Akkor igen erős bár kissé sokat fogyasztó szörnyeteg készülhet belőle.

(#14) MasterDeeJay válasza eldiablo (#12) üzenetére

Kész!

(#15) MasterDeeJay

Techpowerupon elég nagy lavinát indítottam el a kártyával, így külön topikot is csináltak azoknak a szerencséseknek (vagy szerencsétleneknek) akik vettek ilyen kártyát.
https://www.techpowerup.com/forums/threads/amd-radeon-pro-v540-research-thread.308894/

(#16) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Wow :Y
Grat a karihoz, nem semmi darab.
Kíváncsian várjuk a fejleményeket.

Mekkora fordulatú a venti és milyen légnyomásra képes? Mert ugye szerver környezetben igen vad dolgok vannak, ide is valami igen nagy fordulatú venti kellene.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#17) MasterDeeJay válasza Robi BALBOA (#16) üzenetére

Kettő Arctic P12, az elvileg elég.
Korábban a Tesla M40-est kettő P9-es vitte.Az igaz hogy ez nagyobb TDP-s kártya (400w elméleti max)

Fan Speed: 1800 rpm
Airflow: 56.3 cfm | 95.7 m³/h
Static Pressure: 2.20 mmH2O

[ Szerkesztve ]

(#18) Robi BALBOA válasza MasterDeeJay (#17) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

1800-as fordulat az nem valami sok.
Én inkább valami ilyesmit tudnék elképzelni. :))

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#19) proci985 válasza MasterDeeJay (#17) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

inkabb a static pressure a lenyeg, de a pogacsa az jo otletnek tunik.

3000es delta / sunon, akar valami regi szerverbol is szuper, csak hangos. nekem benchelni volt itthon egy papst 4312 (2800rpm, 32mm vastag), na az racson keresztul egy meterrol meg kezzel erezheto legnyomast csinalt.

Far Cry 5 es New Dawn volt az utolso jatek amin meg a multiGPU. 1440pben tippre ilyen 120+-20 fpst ennek tolnia kene.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) MasterDeeJay válasza Robi BALBOA (#18) üzenetére

Árat is kellene nézni, a p12 1500-2000ft. Az a noctua meg szerintem 10eft.

(#21) Robi BALBOA válasza MasterDeeJay (#20) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ja hát nem olcsó az fix, de ha kell neki a levegő, akkor max tényleg az van, hogy vagy szerzel egy szerverből egy ventit ahogy proci985 kolléga mondja vagy veszel egy ilyen vagy hasonló, de nem olcsó ventit.
Amúgy a Noctua megéri a pénzét, ki megy a világból. Én ha csak nem retró cuccról van szó, akkor csak Noctuat használok, még az NVR-be is azt raktam.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#22) proci985 válasza MasterDeeJay (#20) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

azert nezz regi szerverventiket, apron egy idoben fillerekert mentek.

ebmPapst arul magnet bearingest (ami minosegre Noctua felett van, btw), Sunon, Delta es Yate Loon szokott lenni, esetleg Adda, vagy ha mazlid van akkor talalsz corsair AXbol bontott Sanyo Denkit.

2BB van mindenkinek, projektorbol bontva lesz FDB is ami neked tokeletes a celra.

a Noctua uj ara felso kozepkategoria ezen a szinten, tudasban is kb ott van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) MasterDeeJay válasza proci985 (#22) üzenetére

Van doboznyi delta 9cm duál ventis de az szerintem overkill lenne. (Asszem 9k rpm). Ezt a kártyát asztali workstationbe szeretném használni.

(#24) proci985 válasza MasterDeeJay (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

pedig lehet az jobb lenne leszabalyozva PWMen, mert annak van statikus nyomasa is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25) Robi BALBOA válasza MasterDeeJay (#23) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Az már tényleg sok, de egy 3-4-5k rpm kellhet neki.
Ez olyan mint egy Blower-es hűtésű vga csak ugye itt nincsen venti, de ugyan az a légáramlat kell, és a Bower-es hűtésű vga-knál a venti olyan 3 és 5k között szokott pörögni.

Szerintem is azt a ventit le kell szabályozni kisebb fordulatra aztán nincsen gond, inkább minthogy elszáljon a kari(ES lévén kitudja mennyire stabil a védelem benne).

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#26) MasterDeeJay válasza Robi BALBOA (#25) üzenetére

Hővédelem van benne. Mindegyik Radeon Pro-n van. Sikerült már kipróbálni ugyanis hűtés nélkül is elindítottam. Ha túlmelegszik akkor sípol mint az állat és lekapcsolja a gépet ( gondolom meghív NMI megszakítást). Ez ilyen kategóriájú kártyánál kötelező. Az ne tévesszen meg hogy eng sample. Amazonnál a kész éles szerverekben is ilyenek vannak, mivel úgysem kerül ki piacra így tök mindegy mi van ráírva.
Ha túlmelegszik akkor hibázik, az semmilyen formában nem megengedhető szervereknél, inkább leállít mindent minthogy tovább működjön. Nyilván egy asztali gépnél videókártya esetén befigyel egy pixelhiba vagy máshogy néz ki egy háromszög na bumm észre sem veszed mert lehet a következő frame-ben nem is látszik de egy számolásra is használt kártyánál 0 hiba engedhető meg (ezért alapból ezek ECC ramosak is).
Techpowerup topikjában kiemelték hogy túl is van tervezve a kártya. Valószínűleg a Dual Vega II PCB-jére épül 12 fázis GPU-nként, plusz egy egy a ramokra. 400w TDP-re van építve az egész (EPS csati 332w+75w Pcie).
Pcie switch-e is modern 4.0 Microchip PM40052B1-F3E egy rakás extra funkcióval.

[ Szerkesztve ]

(#27) Robi BALBOA válasza MasterDeeJay (#26) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Igaz láttam már én is szeróban ES karit.
Olvastam, hogy neked is lekapcsolt túlmelegedés miatt, de az ördög nem alszik ugye, jobb vigyázni a karira ha lehet.
Szépen megtervezett nyákja van az fix. :K

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#28) MasterDeeJay

A tesztpadja készen van, nem melegszik túl. Viszont driverekre továbbra is vadászok.

(#29) Robi BALBOA válasza MasterDeeJay (#28) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Vadul néz ki nagyon! ;]
Várjuk az eredményeket amint befut egy jó driver.

A háttérben az a nagy böhöm radi az egy MO-RA? :Y

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#30) MasterDeeJay válasza Robi BALBOA (#29) üzenetére

Az egy Alphacool XT45 1080-as p12-es ventikkel a másik géphez így 400-500w-ot megzabáló 4.7ghz-re húzott i9 7980xe igen halkan hűthető.

[ Szerkesztve ]

(#31) Robi BALBOA válasza MasterDeeJay (#30) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Az komoly, nem kis teljesítmény lehet ott. :))
Hát igen, procit hűteni 200w felett vízzel ajánlatos.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#32) proci985 válasza MasterDeeJay (#30) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

gyonyoru

meg a mukodo intellimouse 1.1 is

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) MasterDeeJay válasza proci985 (#32) üzenetére

Az az egér halhatatlan. Gyerekek játszottak vele, milliószor le lett ejtve. Mondhatni hogy az az egerek 3310-ese.
De nem találok sehol ilyen egeret pedig vennék.

(#34) proci985 válasza MasterDeeJay (#33) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

enyem kb 10 evet birt aztan lehalt a mikrokapcsolo. mar 2012 korul se talaltam, akkor egy intellimouse 3.0at vettem.

hasznaltpiacon meg altalaban akinek meg van, az tudja milye van

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35) MasterDeeJay

Na lett driver hozzá. Ügyesen valaki megtalálta a linkjét hogy kívülről is elérhető.

https://s3.amazonaws.com/ec2-amd-windows-drivers/latest/22.10.01.12-220930a-384126e-WHQLCert_.zip

https://s3.amazonaws.com/ec2-amd-windows-drivers/archives/Windows_2019_2016-20.10.25.01-201109a-361679C-WHQL.zip

https://s3.amazonaws.com/ec2-amd-windows-drivers/archives/20.10.25.04-210414a-365562C-V520-SN1000-WHQLCert.zip

(#36) Robi BALBOA válasza MasterDeeJay (#35) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Várjuk a teszteket! ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#37) MasterDeeJay válasza Robi BALBOA (#36) üzenetére

Nem jó ez sem. Valami nem stimmel. Tippre a biossával van valami mert a v520-as működik így windows alatt is, ez meg ugyan az a kártya csak két gpu-val.

Más fórumon linux alatt már megy de tdp limites és csak egy gpu működik még.

[ Szerkesztve ]

(#38) proci985 válasza MasterDeeJay (#37) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

cp77 nem tudom tamogat e multigput.

Far cry 5 es Witcher3 biztosan.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39) Robi BALBOA válasza MasterDeeJay (#37) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szitetikus tesztekben sem mutatkozik meg a 2. gpu teljesítménye?
Nálad win alatt nem tdp limites?

#38proci985: Így van régebbi game kell, amit tutira támogatja a multigpu--t, vagy szintetikus teszt.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#40) MasterDeeJay válasza Robi BALBOA (#39) üzenetére

Jelenleg nincs hozzá normális driver. Azaz teszteket sem tudok futtatni Windows alatt.
Linuxnál TDP limit is szoftveres dolog miatt van, maga a VRM elbírna többször ennyivel is ami rajta van, csati is elegendő rá.
Egyszerűen nincs jó szoftveres profil a kártyára driver oldalról.
Mintha a mobil verzió limitjeivel menne. Az idle fogyasztása is nagy, nem megy le takarékosba, mindíg 70-80w körül pörög GPU-nként azaz elfűt a semmibe kb 150w-ot.
Gondoltam rá hogy szerzek V520-as biost rá hátha azzal jó lesz.
Többen is dolgoznak rajta, nekem nincs rá időm így inkább kivárom mit csinálnak a többi topikban. Most írták hogy nem raktam fel pcie memory management drivert ami kell neki, majd azzal még próbálkozom.
Közben AMD és support fórum halkan kussol.

https://www.techpowerup.com/forums/threads/amd-radeon-pro-v540-research-thread.308894/page-2

https://forums.tomshardware.com/threads/windows-driver-for-radeon-pro-v540-navi12.3806949/

(#41) Robi BALBOA válasza MasterDeeJay (#40) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Reméljük valami értékelhetőt összekalapálnak hozzá.
Tippre milyen teljesítménye lenne egy ilyen karinak, olyan RX6700xt-6800(xt) körüli?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#42) MasterDeeJay válasza Robi BALBOA (#41) üzenetére

Egy GPU-val RX5700XT szint felett valamivel a gyorsabb ram miatt. Dx12 mgpu-ban szerintem igen kb 6700-6800 szint lesz de érdemes megemlíteni hogy 300w feletti TDP-vel.

(#43) Robi BALBOA válasza MasterDeeJay (#42) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Az nem rossz, teljesen használható teljesítmény, a fogyi meg olyan amilyen, multigpu esetén mindig sokadlagos volt a fogyasztás.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#44) MasterDeeJay

Kínai moddolt driver elkészült rá.
https://drive.google.com/file/d/1S8c3ZJXiNiDBqZWLCsZ5_NpeG3iR34mo/view?usp=sharing

Jelenleg nem tudom tesztelni.
A tesztgép bios moddolt hogy menjen benne rendesen intel A380-as azaz rebar mod rajta van. Viszont ez a kártya megakasztja a bootot bekapcsolt rebarral. Ha kikapcsolom a rebar-t (pontosabban az above 4g opciót akkor meg az Inteles kártya nem ad képet. Most meg csak UEFI képes kártyából csak egy HD6570-es van itthon ami meg gáz mivel két Ati driverrel nem megy normálisan a control panel.
Szóval építek másik tesztkörnyezetet. (vagy szerzek egy uefi képes nvidia kártyát)
Vagy hotswap kötöm be, még talán az is működhet.

[ Szerkesztve ]

(#45) Robi BALBOA válasza MasterDeeJay (#44) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Nem adja könnyen magát. :N

Adnék kölcsön NV karit, de szerintem pont abból nincsen otthon ami "újabb" darab.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#46) MasterDeeJay válasza Robi BALBOA (#45) üzenetére

Uefi képesség video biostól függ, most nem igazán rémlik mely kártyától volt nv-nél. (talán GTX6xx-től?)
AMD nél már a 6xxx szériásoknál volt UEFI bios de nem mindegyiknél.
Nézek valamit aprón ilyen ezer forintosokat, hátha lesz. A régi szarokat meg ki kellene már vágnom.

[ Szerkesztve ]

(#47) Robi BALBOA válasza MasterDeeJay (#46) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

GTX6xx-nincsen, talán valami GTS4xx van itthon.

Azért ne vágd ki őket, szólj és viszem én. :D :))

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#48) MasterDeeJay válasza Robi BALBOA (#47) üzenetére

Adok szívesen, 7300GT, GT610 is van az sem uefi.
Sajnos GTS4xx még pont nem UEFI.
De ha tudnám hogyan lehet uefi-vé tenni akkor lehetne opció.

(#49) Robi BALBOA válasza MasterDeeJay (#48) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ha mennének a kukába, akkor inkább viszem őket.

Tudom, de nem rémlik, hogy lenne itthon gtx6xx.
Rálesek, hogy meglehet e oldani.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#50) MasterDeeJay

Techpowerup fórumon sikerült valakinek működésre bírni. Igaz nem optimális alacsony órajelű procival egy gpu módban.
Boost 1600mhz. Tdp nagyon alacsony 130w ami bizony hatékony ahogy nézem. Ram közel 2000mhz azaz hbm2 kicsivel 1000mhz alatt lehet. Elméletben a 8 pin eps csatiból 332w a max plusz pcie azaz 400w két gpura.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.