Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70) Adamyno


Adamyno
tag

"Még synology nas lehet esetleg opcio ha valahogy meg tudod oldani h 0-24hban mennyen a nas neteleressel (ups, duplanetkapcsolat +serverbackup) és akkor nem vagy egy mailszolgaltatora kötelezve (cloud stroaget és naptarat is megoldja a nas)"

Synology nast hanyagolnám. Nagyon bugos. Régebben sokat szórakoztam vele, aztán vettem Zyxelt, ami már elég jól konfigurálható linuxos terminálból de ott is vannak korlátok. Végülis építettem alacsony fogyasztású alkatrészekből saját x86 alapú szervert. Legfőképp a torrent, a nas és az okosotthon vezérés megy róla Dockerben konténerizálva, adatokra van raid0 és bizonyos mértékű "manuális falilover" megoldás rsync-el csapatom a mentést a rendszerlemezről egy másik ugyanolyanra bizonyos időközönként.

Webről elérhető kiszolgálót nem túl jó otthon építeni mert egyrészt fix ip kell hozzá. Dinamikussal bukta van, azzal nem tudsz e-mailezni. Fix ip pedig jellemzően csak üzleti előfizetés mellé jár, amit jellemzően csak cég névre tudsz kötni. Ha van is valami mariskanéni kft. aki ad magánszemélynek fix ip-t, akkor még azt is el kell érned valahogyan hogy az az ip publikus legyen, mert mostanában nagy divat a natolás. Ha mindezen túl vagy, akkor a következő lépés, ha jól emlékszem akkor kellene otthonra nameserver is (bár ezt nem tudom, mert otthon még nem csináltam, ezért béreltem VPS-t, mert nagyban megkönnyíti a folyamatot). Ezek után következhet magának a szervernek a felépítése. Utána pedig természetesen a redundancia, High-Availability megoldás - merthogy amennyiben van egy x éve futó szervered és azon tárolt adataid (e-mailek, kontaktok, fájlok) nem szeretnéd, hogy egy esetleges fatális hiba esetén mindened odavesszen. Szóval hajrá. Én ilyennel teljes munkaidőben is napokig tudok játszani úgy, hogy szinte minden megvan hozzá ami kell. Otthon... hát szerintem van egy ésszerű határ, amit felett lehet más megoldás olcsóbb és egyszerűbb: VPS. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.