Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) tibcsi0407 válasza Mr.Silkó (#250) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem vonz a csili-vili külseje, túltolták egy picit. Viszont a nagy akku és a jó kamera vonzó benne.

https://utdetailing.hu/

(#252) ollie válasza Mr.Silkó (#249) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nyugi, nem fogom lecserélni az S8-at (egyelőre). Az utód valszeg S9 lesz.

***

(#253) Remekelek28 válasza tibcsi0407 (#248) üzenetére


Remekelek28
őstag

Régebben a sonyk voltak jók kamerában,zeneileg,ma már egy kalap kaka,szoftveresen is hibásak,csak a baj van velük..

(#254) tibcsi0407 válasza Remekelek28 (#253) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ma is ők gyártják a legjobb kameraszenzorokat. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#255) brainticket válasza tibcsi0407 (#254) üzenetére


brainticket
aktív tag

amit rajtuk kívűl majdnem minden gyártó jobban használ ki :DDD

[ Szerkesztve ]

(#256) Mr.Silkó válasza tibcsi0407 (#251) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Lényegében egyetértek. Viszont jómagam pont az U11-től érzem azt, hogy a HTC egy makulátlan készüléket tett le az asztalra kívül-belül, amibe nagyon nehéz belekötni.

[ Szerkesztve ]

(#257) Mr.Silkó válasza ollie (#252) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Azért ideges nem voltam, csak értetlen. :))

(#258) st3v3np3t3r válasza Mr.Silkó (#250) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ezek az oldal saját tesztjei... Az hogy valójában kinek mi felel meg az egyedi... Samsungot én sem vennék azóta,mióta a recsegő hangszórós note4emre azt mondta a samsung központi szervize hogy rendeltetés szerűen működik...persze, tök normális az a működés hogy ha cseng a telefon,megy a rezgőmotor és ettől recseg a beszédhangszóró...teljesen normális...aha... Meg mióta a magyar régiós gear2 okosórám argentin régiósra cserélték gariban muzeális szoftverrel... Ezek után valahogy már nem vonz a samsung... Volt S5-öm,Note4-em,meg iphone 5s-em,lg g3am,xperia z-m z1-em meg z3-am,lumia 930-am,blackberry z10-em z30-am... Az elmult 3-4évben,de egyik sincs se hangminőségben,se kamera minőségben,se kijelzőben a V20 színvonalán...persze ez saját tapasztalataim alapján...
A sony z-k kamerája lazán elbújhatnak a V20 kamerájához képest... A Note4 kamerája még elmegy kategória, a lumia 930 szép képeket csinál manuális módban de az sincs a V20 nyomában...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#262) Mr.Silkó válasza st3v3np3t3r (#258) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Elég régi példákat hozol, ezek a telefonok már ezer évesek, nagyon más ma már a piaci helyzet.

(#263) st3v3np3t3r válasza Mr.Silkó (#262) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Oké hogy régiek...de mikor a piacon vezető felsőkategóriás telók voltak,akkor sem voltak olyan jók amilyennek behíresztelték... Szóval a reklámok nem nagyon tükrözik a valóságot...

Főleg a Sony hazudik most... Ugyanis nem az XZ Prémium a világ legelső okostelefonja ami képes lassított videófelvételre...ennyit a Sony-ról... Abban az egyben mond igazat hogy a világ legelső 4K-s kijelzős telóját őt adták ki...ez igaz...de kameraminőségben akkor sincsenek sehol... Nagyon zajosak a fotók amiket készít...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#264) Mr.Silkó válasza st3v3np3t3r (#263) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez rendben van, csak arra hívtam fel a figyelmed, hogy azóta azért a felsorolt termékeket gyártó cégek jó része komolyat lépett előre mind technikailag, mind minőségben.

(#265) koxx válasza st3v3np3t3r (#263) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A 960fps-re gondoltak sztem, nem rémlik, hogy más teló tudná.

(#266) st3v3np3t3r válasza koxx (#265) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

4 sony teló tudja a 720p 960fps-t...
XZs XZ Premium(2017.Feb.) meg az ZX1 XZ1c(2017.Aug.)... De minek is a 960fps? A 240fps is elég lassú felvételt tud...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#267) Kasya válasza st3v3np3t3r (#266) üzenetére


Kasya
nagyúr

Tok mindennap hasznalatos feature a 960 fps. Inkabb a kepminosegre fekudnenek ra ennyire.

[ Szerkesztve ]

(#268) st3v3np3t3r válasza Kasya (#267) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Mindennapos? Ezt viccnek szántad ugye? :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#269) Kasya válasza st3v3np3t3r (#268) üzenetére


Kasya
nagyúr

Gondoltam egyértelmű :D

(#270) koxx


koxx
MODERÁTOR

Nem túl sok érvem van a V30 mellett a HTC U11+-szal szemben [link] De meglátjuk, hogy rendes tesztekben mit produkál ill mekkora lesz az árcédula itthon.

(#271) tibcsi0407 válasza koxx (#270) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Van rendetlen teszt is? :DDD
Már az összes normális helyen letesztelték szerintem, tutira van AA,AP GSMarena teszt is róla.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#272) dajkapeter válasza koxx (#270) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Vezetéknélküli töltés, 3,5-es jack csati....A többi szinten nekem egálba van a két gép. De ez csak az én véleményem.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#273) koxx válasza dajkapeter (#272) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Naja, mondjuk engem egyik sem erdekel.

(#274) ollie válasza koxx (#270) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az U11+-ban milyen DAC van? Mert ha a Snapdragonos, akkor az a fasorban sincs a V30-hoz képest.

***

(#275) koxx válasza ollie (#274) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem igazán érdekel mert alig hallgatok zenét telón. V10-en talán 5x dugtam be a fülest. (plusz botfülem van :D )

[ Szerkesztve ]

(#276) -FreaK- válasza ollie (#274) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nincs benne jack csati, így max egy gagyi usbC-s dac-ot mellékelnek hozzá, a jobbik esetben. Mindegy hogy a telón belül mi van.

[ Szerkesztve ]

(#277) Remekelek28 válasza -FreaK- (#276) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ez amúgy egy új trend lesz,vagy csag a HTC hülyesége? És ez mire szolgál?

(#278) -FreaK- válasza Remekelek28 (#277) üzenetére


-FreaK-
veterán

Sajna már egy ideje új trend lett.. elképesztő komolyan. A másik sláger téma mostanában a dual kamera után a 18:9-es kijelző.
Kíváncsi lennék hogy zajlik ez egy termék fejlesztése során. Gondolom a marketing csapat csinál mindenféle kimutatásokat, elemzéseket, hogy egy ilyen "varázsfejlesztés" (értsd: bullshit) mennyire népszerű és elfogadott a vevők körében és ha megüt egy bizonyos szintet, akkor ki van adva a fejlesztő részlegnek, hogy ezt be kell vezetni. Így aztán rá lehet írni az újabb varázs szót a dobozra, hogy 18:9-es fullview (vagy entireview) meg hasonlók kijelző. A hozzá nem értő réteg meg kajálja, mert azt sem tudja mi az (mennyi volt eddig a képarány? egyáltalán mi az a képarány?), de egy új szám, új varázsszó.

A következő kimutatás meg mit fog mutatni? itt volt ez az új fícsör, ami trending volt, bevezettük, a népek meg veszik kilószámra az új modellt (független attól, hogy más miatt mondjuk, de mindegy).

A sajtó szövegben meg persze megmagyarázzák, hogy dehát a vékonyabb készülékház miatt el kellett sajna hagyni a jack csatlakozót (aha, persze az évek alatt a rekorder vékonyságú készülékekbe belefért eddig), meg kell a hely a nagyobb aksinak (->videó megvan amikor az ember belemókolja az iPhone7-be a jack csatit utólag? valamint persze nem lett nagyobb az aksi). Illetve hogy az új 18:9-es kijelzőn sokkal kényelmesebb a weboldalakat olvasni. Nem, nem az, a betűméret is kisebb a keskenyebb kijelző miatt, valamint semmivel nem könnyebb a weboldalakat olvasni, meg van még egyéb hátránya is, de ezt hagyjuk is figyelmen kívül.

Bocsi a kirohanásért, csak marhára feldühítenek ezek a dolgok mostanában. :B
Jövőre, ha új telefont szeretnék venni akkor egy min. 6" 16:9-es készüléket szeretnék jack csatival, esetleg az átlagosnál jobb DAC-al. Na ilyen kijelzőjűt sem fogok találni, nem hogy még ilyen extrákat mint jobb DAC.

(#279) tomboy0013 válasza -FreaK- (#278) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szerintem semmi gond a 18:9-es kijelzővel, ugyanakkora fizikai méretű telefonnál ha elveszik a kezelő gombok a kijelző egy bizonyos területét, a 16:9-es terület akkor is használható marad. Én nagyon szeretem a G6-om képarányát, meg hát tök jól is néz ki egy minimális kávás telefon ami nem túl széles a képarány miatt. A Jack csati eltüntetésével ellentétben ezt a dolgot támogatom mert van értelme és jól is mutat.

[ Szerkesztve ]

(#280) Remekelek28 válasza -FreaK- (#278) üzenetére


Remekelek28
őstag

A 18:9-es aránnyal nekem simcs bajom,ahogy alattad is irták,szerintem trendik ezek a telefonok,de az,hogy a jelenlegi fülesemet már nem tudom csak úgy simán csatlakoztatni,azzal nem értek egyet. Ez kb olyan mint a tavalyi g5-nél,hogy vigyél még magaddal egy táskányi alkatrészt,hogy a legjobb hangzást,meg kamerafunkciókat érhesd el. Remélem az Lg,samsung nem fogja ezt követni,mert ez nem előrelépés.

(#281) babosmiki válasza tomboy0013 (#279) üzenetére


babosmiki
addikt

+1 :K

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#282) ollie válasza -FreaK- (#278) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Illetve hogy az új 18:9-es kijelzőn sokkal kényelmesebb a weboldalakat olvasni. Nem, nem az, a betűméret is kisebb a keskenyebb kijelző miatt, valamint semmivel nem könnyebb a weboldalakat olvasni, meg van még egyéb hátránya is, de ezt hagyjuk is figyelmen kívül.

Komolyan már nem tudom hanyadik van aki ezzel jön, pedig ez egyszerűen NEM IGAZ. Pont az a lényege ezeknek az elnyújtott kijelzőknek, hogy pont olyan szélesek, mint a 16:9-es változatok.

Egy 6 colos 18:9-es kijelző pont olyan széles, mint egy 5.5 colos, 16:9-es, mindezt úgy, hogy a telefon mérete nem változik. Akkor mégis miért válasszam az 5.5-öset?

[ Szerkesztve ]

***

(#283) tomboy0013 válasza ollie (#282) üzenetére


tomboy0013
veterán

Csak az a gond, hogy ezek az emberek a 6"-t 6"-hoz hasonlítják. Az nem merül fel bennük hogy az eszköz fizikai mérete meg jóval kisebb... Tehát marhára nem ahhoz kell hasonlítani.

(#284) mjani1172 válasza ollie (#282) üzenetére


mjani1172
addikt

De te is sokadszorra irod le, hogy milyen jó a 18:9
Hidd el nem mindenkinek tetszik, (nekem sem), másnak is lehet véleménye.
Most a mobiltechnika errefelé halad, ez van, mindenki látja, de attól még nem praktikus.SZVSZ!

Mint ahogy az sem hogy eltűnnek a csatlakozók, az sd, a mass storage mód, utálom az unibody-t, az üveg hátlapot, az infra és az fm hiányát,és azt hogy normálisan megvédeni sem lehet.De látom hogy én vagyok kisebbségben,de a személyes véleményem attól még ez.

(#285) tibcsi0407 válasza mjani1172 (#284) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem egy szempontból praktikus. Több hely marad a billentyűzetnek alul. Swiftkey-t mindig a legkisebbre kell vennem, ha nem akarom, hogy nagyon kitakarja a tartalmat. :)

https://utdetailing.hu/

(#286) ollie válasza mjani1172 (#284) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Természetesen mindenkinek lehet saját véleménye, de általában olyanok ellenzik a 18:9-et, akik még sose használták.

***

(#287) babosmiki válasza ollie (#286) üzenetére


babosmiki
addikt

Kb..

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#288) jacis


jacis
nagyúr

Csak nekem fura, hogy nem jönnek az EU-ból begyűjtött sufni gsm-es V30-ak?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#289) babosmiki válasza jacis (#288) üzenetére


babosmiki
addikt

Hàt ez az, még náluk sincs... :F

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#290) Lami66


Lami66
őstag

Még mindig senkinek semmi? Megvárjátok míg kifutó modell lesz?

(#291) Remekelek28 válasza Lami66 (#290) üzenetére


Remekelek28
őstag

Üzbegisztánból,vagy Pakisztánból rendeljük? Jelrnleg azon megy a vita.
Mert itthon még nincs.

[ Szerkesztve ]

(#292) Kasya válasza Remekelek28 (#291) üzenetére


Kasya
nagyúr

Amazonon volt pedig, ha jól látom.

(#293) OPiiPO válasza Lami66 (#290) üzenetére


OPiiPO
addikt

akkor legalább már jó lesz az ára ;)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#294) Remekelek28 válasza Kasya (#292) üzenetére


Remekelek28
őstag

még valószinü,hogy csak előrendelés..

(#295) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Az LG a héten kezdte el a promóciós videókat feltolni a youtube-ra. Minden videó alatt csak arról van komment, hogy mekkora gyökerek a forgalommal hozatallal. Nem hiszem el az LG-t.

(#296) jacis válasza Jumbozorz (#295) üzenetére


jacis
nagyúr

Tényleg nagyon bénák. Már a G6-al is fullra beégtek. Ezzel meg adtak egy jó nagy pofont maguknak.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#297) jacis


jacis
nagyúr

Inkább be sem jelentették volna...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#298) Lami66 válasza jacis (#297) üzenetére


Lami66
őstag

Azt hiszem egyre többen gondolkodnak el, hogy talán nem véletlenül írták a címbe azt a "vezércsel" szót.

(#299) S e t h válasza ollie (#286) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nekem az van és jobban bejött a korábbi arány.
Hiányzik az infra is.

Nem hiszek az általánosításokban, főleg nem akkor amikor a gyártók annyira ontják a telefonokat piacra, hogy nem képesek már érdemi fejlesztésekre, helyette beindul a látszat fejlesztések tömkelege, amit a sok másik idióta gyártó át is vesz és kész a trend.
Ettől én még nem kezdek el tapsikolni, hogy OMG eeeeez aaaaaaaz, megcsinálták, ez hiányzott!

Igen, hiányzik az, hogy a telefon ne csak egy napot bírjon ki, hanem kerüljön bele normális méretű aksi, ahelyett, hogy egyre több értelmes dolgot meg kihagynak a készülékekből, miközben igény van rá, de majd ők megmutatják nekünk és befolyásolják az igényeket.

A környezetemben senki sem ujjongott az új képarány miatt, engem is kérdeztek miként tudom elviselni.
Hát egyszerűen, megszokom, érted, nem örülök, hanem megszokom az ő "innovációjukat", mert ezt tolták a kezembe. Persze nem lehet mindenkinek megfelelni, de lehetne jövőbe mutató újdonságokkal is előrukkolni, de az ugye nem megy úgy, hogy évente akár több flagshipet is képes azonos gyártó a piacra dobni, helyette maradnak a csillámpónis, flitteres bullshitek, lásd biometrikus szenzorok orrba-szája, lekerekített kijelző, új képarány( ez után is annyian sírtak korábban, igazi megváltás most, hogy kijött nekünk) anim kaki etc., etc.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#300) jacis válasza S e t h (#299) üzenetére


jacis
nagyúr

Mondj pár olyan fejlesztést amit Te elismernél. Nem kötekedés hanem tényleg érdekel.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.