Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) stemplar07 válasza rgqjx (#447) üzenetére


stemplar07
őstag

:-) nincs mit hamarosan én is beállok , de még várok egy kicsit az ár miatt.

Egy jó tanács, ha zene szerető vagy, és van olyan jó fülesed,( 50 ohm alatt) amit szeretnél kihasználni, mert érdemes egy kis trükkel , működik az összes sabre DAC/AMP esetén ahogy nekem a V10/20/G5/6 nál is működött .
A V10 összefoglalóban megtalálod a két adaptert amivel az 50 ohm alatti fül/fej hallgatókat HighGainben is tudod hallgatni , és ezáltal a Quad DAC képességeit is ki tudod használni :-) egyébként a Sabre DAC csak 50 ohm felett kapcsol be mind a 4 maggal, és az erősítő is csak e felett vált fel HighGainbe azaz 50-600 ohmig (( egyrészt ez az LG egészség/fül védelmi policy-je , nehogy egy kisgyermek megsüketüljön ..stb., másrészt azt feltételezi az automatizmus , hogy a a jó minőségű fülesek 50 ohm felettiek, ami persze nem igaz ..)) . Ég és föld a különbség az amúgy is jó hangú V10/20/G5/6 esetén ! a két kis adapter pár ezer Ft,- de megéri hidd el .

[ Szerkesztve ]

(#452) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Szóval nincs videó a béta Oteo-ról V30-on. Érdekes.

(#453) leslien


leslien
nagyúr

higgyünk neki? [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#454) rgqjx válasza turbuczn (#448) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Nincs esélye karcolódni, mert még a gyári fólia van rajta. :DDD szeretnék egy nilkin vagy hasonló üveget ráteni egy tok társaságában. Igazából csütörtök este megkaptam, kicsit ismerkedtünk, pénteken munka után felraktam rá a waze-t, mert szombat reggel elutaztunk és ez navigált át fél Európán. Ez azt jelenti, hogy ez idő alatt végig autós töltőn volt. A gps ment végig gond nélkül. Most lehúzva netezés, kis navigálás stb alapján nagyon jónak mondanám az üzemidőt, de nem tudom hasonló kategóriával összehasonlítani. Most megnéztem, 18 óra használatot ír és még 22 óra hátralevőt becsült. A képernyő használat 3:14 perc és most van 50%-on az aksi.
Az always on a kisebbik fényerőn is tökéletesen látható egy világos szobában.

A kihangosítást eddig csak 1x próbáltam autóban, kissé zajosabb környezetben, de nem panaszkodott a másik fél, én is hallottam rendesen őt. Ha lesz még ilyen hívásom és változik a vélemény, akkor majd közzé teszem itt.

Polar-x: be kell valljam, ez a része nem érdekel a telónak, mert hiszek abban, hogy jó képhez megfelelő (méretű) szenzor kell, ezért dslr-el fotózom. Milyen jellegű tesztépet szeretnél? Sötétben valamit szépem mosott háttérrel? ;]
Mondj valamit, amit te fotóznál és megpróbálok alakítani valamit. A g6 topicban olvastam, hogy a gyári helyett módosított gcamera jóval szebb képeket készít. :O lehet ez itt is probléma, nem tudom.

Stemplar07: hálám üldözzön! :R feltétlen beszerzem ezeket, bár nem felő kategóriás a fejhallgatóm, de én elégedett vagyok vele.

(#455) WinstonWolf válasza leslien (#453) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Hát ha hiszünk neki, akkor a V30 rendesen leszerepelt...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#456) koxx válasza WinstonWolf (#455) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Máshol meg azt írták, hogy jó. Meglátjuk mit hoz az U11+ ill milyen árazásuk lesz jövőre.

(#457) leslien válasza koxx (#456) üzenetére


leslien
nagyúr

az sem olyan nagy szám.. [link]
sajnos a Pixel mindent pofán ver...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#458) koxx válasza leslien (#457) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pixel egy hulladék a szememben, utóbbi idők droidos telói közül messze erről cikkeztek a legtöbbet, mármint a selejtes készülékekről.

(#459) leslien válasza koxx (#458) üzenetére


leslien
nagyúr

most a kameráról beszélünk?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#460) koxx válasza leslien (#459) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az egész úgy ahogy van. Annyival nem jobb a kamera ami kompenzálja a többi szarságát. Plusz irtó ronda lett.

(#461) tomboy0013 válasza koxx (#460) üzenetére


tomboy0013
veterán

Menj át a "Fél százalékon az Oreo hírhez", ott van aki meglepődve kérdezi mik a hibái a Pixel 2-nek úgy hogy Pixel 2-t használ :D

Egyébként van már valami infó morzsa hogy mikor lesz hivatalos Oreo a V30-ra?

[ Szerkesztve ]

(#462) mjani1172 válasza tomboy0013 (#461) üzenetére


mjani1172
addikt

Van aki észak korea-t is demokratikus országnak mondja.

(#463) papabear73


papabear73
csendes tag

Én elégedett V10 tulajként kinéztem magamnak ezt a V30-at, valószínűleg meg is veszem, de azért van itt néhány visszalépés, vagy éppen az előrelépés hiánya, ami zavar:
Képernyő: mindenhol azt írják, hogy nagyobb a kijelző átmérője (5.7 vs 6). A számokat nézve azonban úgy tűnik, hogy széltében kisebb lett, hosszában pedig alig lett nagyobb, vagyis a képernyő alapterülete (a v10-es másodlagos kijelzőjét is figyelembevéve) csökkent. Nem is értem, mire jó ez a keskenyebb kijelző: a böngészőben ettől álló helyzetben csak rosszabb lesz az élmény... Az OLED persze vitathatatlanul jó előrelépés volt. Én a nagy telókat szeretem, van hozzá jó nagy kezem is, ezért fura ez az irány...
A másodlagos kijelző eltávolítását sem értem, az OLED-el együtt sem. A legjobb funkció volt, hogy egy érintéssel lehetett váltani az 5 utoljára használt alkalmazás között. Ismétlem, egy érintéssel. Ez a funkció eltűnt. Meg lehetett kikapcsolt kijelzővel zseblámpát, wi-fi-t, bluetooth-t ki-be kapcsolni, hangot némítani, zenét vezérelni, stb, ezeket nem tudom a V30 tudja-e.
Eltűnt a telefonból az Infra led is, mintha az valami elavult dolog lenne. Nem tudom ki hogy van vele, az én TV-m, erősítőm, medialejátszóm, klímám, stb. a mai napig infra távirányítóval működnek, és a V10 mindet tudja vezérelni. Ez újabb (nekem nagyon) hiányzó funkció.
Eltűnt a cserélhető akksi is, a V10-ben 15 hónap után kellett cserélni, csodákat tett az üzemidővel. Szerviz milyen áron cserél ezekben, tudja valaki?
Eltűnt a cserélhető (DuraSkin) hátlap, ami egy igen tartós darab, nem gyűjt ujjlenyomatot és egy 5 dolláros matricával vezetéknélküli töltést tett lehetvé a V10-en. Ez utóbbi van a V30-ban is, de a V10-hez nekem van egy nagyon szép bőr hátlapom is, ez a variálhatóság szintén eltűnt. (Persze közben vízálló lett)
Eltűnt a telefon egyedi design-ja is. Azért a V10 az oldalán a 2 fém rúddal tényleg robosztusnak néz ki, nem is volt törési gondom sosem. A V30 design-ja beállt a sorba, egy kicsit sem egyedi...szomorú.
A V10 leggyengébb pontja az iszonyat rossz minőségű és felbontású előoldali kamera, na ezen nem változtattak, kivéve, hogy a V10-ben 2 darab volt. (Persze a V30-ban a hátsó kamera jobb, és abból lett kettő.)
Nem változott a memória sem. A V10-ben 4GB/64GB teljesít szolgálatot, a V30-ban szintén. (Jó, látom a V30+ verziót is, de azért közben 2 év eltelt.)
Az akkumulátor kapacitás sajnos csak 10%-al nőtt, kíváncsi vagyok az üzemidőre.
Ja, és momentán 7-es Android van mindkettőn.
Nekem még fontos a hangminőség, ezen szerencsére nem változtatott az LG, sőt, de előre félek a V40-ből milyen további funkciók fognak kimaradni. Egy kicsit keserű a szám...

Papabear

(#464) dajkapeter válasza papabear73 (#463) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Ha tévednék elnézést, javítsatok kérlek ki. :)

A 16:9 helyett a 18:9 lett divat és a samunak hála 18,5:9 is van. Lassan jönnek a 21:9-esek is... :))

Másodlagos kijelző nincs benne. Viszont van helyette floating bar, amivel kicsit lábonlőtte magát az LG. Igaz nekem G3-am van, nekem nem vissza, hanem előrelépés lenne ezen eszköz.

Ramot tekintve valóban nincs előrelépés 4/64.... Én ezért nem váltottam még a G3-at 3/32-eset. Gyorsabbak lettek a telók, de nem nőtt számottevően a memória. A G6-nál is már vártam a 6 gigát, de még a plusznál se lett, ahogy qi is kimaradt. A V30+-nál is csak 4 giga ram van.

Üzemidőt tekintve a youtube-os tesztek nem 2-3 órás kijelzőről, hanem 6-8 órás képenyőidőt mutatnak.

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#465) koxx válasza dajkapeter (#464) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az a baj, hogy mire ki tudod használni a 6-8 giga ramot addigra lecserélred a telót, 4giga az pont az a határ ami perpillanat majdnem mindenre elég. Ha nem akkor vehetsz op5t-t, note8-at, u11+ -t.
A 2nd display tényleg nagy újítás volt a v10-ben, ez a floating bar sztem szarsgá, nem ugyanaz a kettő. Az infra hiánya talán kicsit fájó, de egyre több telóból hagyják ki, legalább a jack csati megmaradt...Az egyedisége sajnos eltűnt, szoktam nézni metrón, villamoson, hogy milyen telókkal nyomulnak az emberek, de v10-zel még nem találkoztam.

(#466) MaxxDamage válasza koxx (#465) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem a V10-em a dobozában a fiókba, V20 meg a zsebembe :)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#467) OPiiPO válasza dajkapeter (#464) üzenetére


OPiiPO
addikt

mi az amire ma nem elegendő a 4Gb ram és mindenképp 6Gb kell :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#468) koxx válasza OPiiPO (#467) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem semmi
Egyébként egy pörgősebb proci sokkal többet hoz mint egy 4->6GB RAM.

(#469) dajkapeter válasza OPiiPO (#467) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Arról beszélgessünk, hogy mire elég 4 giga ram? Vagy arról, hogy 2 éve nem növelték? Olyan nagy plusz költség "biztosra" menni? Ha már a V30 csúcsteló (infra nélkül)... :))

A samu jövőre hozza az A8+-t 6 giga rammal, de az S9 marad 4 gigával.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#470) Z.É.T. válasza koxx (#468) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Egy kis OFF (YouTube link) a témában, bár hozhattam volna OnePlus5 RAM variánsok közötti különbséget összevető videót is...

(#471) OPiiPO válasza dajkapeter (#469) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nekem spec a V20-ben lévő 4Gb ram mindenre elegendő, sehol sem éreztem eddig hogy bármiben is szűk keresztmetszet lenne egy mobilban lévő 4Gb ram. Segíthetnél picit te hol érzed ezt kevésnek, milyen mindennapi hátránnyal jár, el nem tudom képzelni :F

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#472) dajkapeter válasza Z.É.T. (#470) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Csak, hogy házon belüli csata (S8+ 4Gb vs. 6 Gb) is legyen. Ha már a 4/6 giga ramot mire kihasználja az ember...

OPiiPO:

Nekem az 3 giga ram is elég egyelőre, ami a G3-ban van. De ha azt nézem, hogy 200+-ért vennék telefont és felsőkategóriából akkor elvárnám, hogy az én több mint 3 éves telefonom ne csak kijelzőbe és prociba lépjen "komolyabbat" előre... Éppen ezért nem vettem G6-ot, mert bár fejlődött a telefon, de nekem nem ért meg 200-at cserélni...

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#473) S e t h válasza WinstonWolf (#455) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem csak itt. Tegnap néztem több blind testet és a v30 rendre hátul végzett. IPhone 8, iPhone x és Note 8 rendre megelőzte, főleg az éjszakai képek miatt.
Ez nem jelenti azt hogy rossz, sőt, csak éppen nüansznyi különbségek vannak a flagshipek között, szégyenkeznie azonban nem kell, szerintem senki sem várt trónfosztást.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#474) L4D1K válasza S e t h (#473) üzenetére


L4D1K
őstag

Ezek a videók többnyire autó módban készült képekkel dolgoznak ugye?

Ha eleve manuális módban tervezem használni a kamera részét, vajon felveheti a versenyt a többiekkel?

# ANTAL Tuning #

(#475) stemplar07


stemplar07
őstag

[link]

Best of Android 2017 – Which phone has the best Audio?
Nem kérdéses :-)

(#476) OPiiPO válasza stemplar07 (#475) üzenetére


OPiiPO
addikt

:C

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#477) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

V30... :DDD

(#478) Helltak válasza ForRedGlory (#477) üzenetére


Helltak
őstag

:C :C
Eddig bírtad, mi? :D
Várjuk a szokásosakat ;)

Xiaomi 14 Ultra

(#479) koxx válasza ForRedGlory (#477) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Halleluja :DDD

(#480) jacis válasza ForRedGlory (#477) üzenetére


jacis
nagyúr

Én is gondoltam, hogy megérkezel előbb vagy utóbb 😊👍
Hol vetted?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#481) L4D1K válasza ForRedGlory (#477) üzenetére


L4D1K
őstag

Várjuk a tapasztalatokat :)

# ANTAL Tuning #

(#482) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Srácok, bocs hogy csalódást okozok, de nem vettem még meg, félreértettétek. :D

Most adtam el a Note 8-at, Mate 10 Pro van helyette, viszont ha hivatalosan is kapható lesz, megveszem. Bolti garisat tuti nem veszek a kijelzővel kapcsolatos dolgok miatt.

(#483) koxx válasza ForRedGlory (#482) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Note 8 utan miben jobb a Mate10pro?

(#484) ForRedGlory válasza koxx (#483) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Üzemidőben. Csak az üzemidő miatt van Mate 10 Pro jelenleg. Ha a Note 8-ban is ilyen lenne, kizárt, hogy most Mate 10 Pro lenne a kezemben. :)

(#485) jacis válasza ForRedGlory (#484) üzenetére


jacis
nagyúr

Egy év alatt hány telót fogyasztasz el? 😊

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#486) ForRedGlory válasza jacis (#485) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem számolom, de Samsung vonalon az összeset megveszem, LG-nél már nem feltétlen, mert ritkán áll ott össze a kép (a V30 a hang miatt lenne fontos), Huawei-nél meg ez a Mate 10 Pro az első, ami szerintem ott van a Samsung csúcstelefonokkal egy szinten. Almám meg nem lesz, kell a fenének az iOS. :D Néha beesik egy-egy HTC is, aminél most az U11+ izgatja még a fantáziám.

(#487) aTe014


aTe014
aktív tag

Jöjj csak hazánkba, óóó, Te jó kis európai verzió... :P
[link]

i14Pro

(#488) dodicsaba


dodicsaba
aktív tag

Mi a különbség a v30 és a v30+ között? Az xxl gsm -nél a + os 20 ezerrel több. Csak nem találtam különbséget pedig gondolom van ha 2 verzió van....

BlackBerry Passport

(#489) Z.É.T. válasza dodicsaba (#488) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Úgy rémlik, hogy csak a +64GB tárhely.
(de lehet, hogy a plusszos a dual SIM-es?)

(#490) polar-x válasza dodicsaba (#488) üzenetére


polar-x
tag

Épp hogy olcsóbb a V30+ 25.000-el az xxl-nél! A különbség a plusz tárhely,dual sim, és a + csak Koreai változatban van, vagyis nincs gyártói garancia rá!

(#491) aTe014 válasza polar-x (#490) üzenetére


aTe014
aktív tag

Most még valóban olcsóbb V30+, szerintem kell egy kis idő, hogy helyrerázódjanak az árak, normál esetben a dualsim-es verzió minden telefonnál drágább.

Bár forgalnazói garanciát írnak, de itt van 2 évvel EU-s verzió,
és elég jól hangzanak a kiegészítő információk: [link]

[ Szerkesztve ]

i14Pro

(#492) jacis


jacis
nagyúr

Iszonyat jó akksi szempontjából a V30

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#493) brainticket


brainticket
aktív tag

ebben az osztrák tesztben sincsenek oda a kijelzőért, és ez a kép azért durva szerintem:https://futurezone.at/produkte/lg-v30-im-test-woran-das-900-euro-smartphone-scheitert/302.590.779

(#494) rgqjx válasza brainticket (#493) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Tudom igazolni, nálam is kékes árnyalata van, ha oldalról nézem. Az igazat bevallva viszont nem életszerű, mindig szemből nézem. :K

(#495) aTe014 válasza brainticket (#493) üzenetére


aTe014
aktív tag

Ez az egyetlen dolog, amiért nem adnék ki rögtön 200+ ezret érte :((
Itt a mobilarénás tesztben is megdöbbentő az összehasonlító kép a G6-tal szemben...[link]

i14Pro

(#496) ForRedGlory válasza aTe014 (#495) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ez az Oled nagyon nem akar összejönni telefon fronton a gyártóknak... Pont a fordítottja, megy, mint TV fronton a Samsungnál a QLED kijelzővel.

Úgy néz ki értelmes minőségben a Samsungon kívül nemigen tud más kijelzőt gyártani.

(#497) Maxximus válasza ForRedGlory (#496) üzenetére


Maxximus
őstag

szerinted miért vásárol az apple a X-be a samsungtól? Pont tőle.... :DDD

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#498) Remekelek28 válasza Maxximus (#497) üzenetére


Remekelek28
őstag

Most készül vásárolni az LG-től is 60 millio darabot.

(#499) jacis válasza Remekelek28 (#498) üzenetére


jacis
nagyúr

Linket pls.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#500) Remekelek28 válasza jacis (#499) üzenetére


Remekelek28
őstag

[link] Az LG,mindig is gyártott paneleket az almának.
Vélhetően ez a köv iphonera fog vonatkozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.