Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ollie válasza gekkoXT (#81) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem mondtam, hogy lecserélem, csak megkísértett a V30.

***

(#102) ollie válasza NandorHUN (#88) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

V20-at? A V20 sokkal nagyobb, mint a V30: [link]

LG V20
159.7 x 78.1 x 7.6 mm (174 g)

LG V30
151.7 x 75.4 x 7.39 mm (158 g)

(#92) Fitzgerald: hahó, a Samsung telókon van állítási lehetőség a szaturációra, akár színhelyesre is beállíthatod, fél pillanat az egész.

[ Szerkesztve ]

***

(#103) HarleyCustom válasza ollie (#101) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Gyenge. Samsung jobb. Szerintem.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#104) ollie válasza Dare2Live (#98) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, a Samsung lőtte be színhelyesre az Apple-nek. És van olyan mód a Samsung telókon is.

***

(#105) Dare2Live válasza rhonin (#100) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Teszt lényege, hogy lehessen hasonlítani. Mobilarena 10éve képtelen összehozni egy studio tesztet. Leírják a szubjektív véleményüket, ami nem mellesleg rendszeresen köszönő viszonyban nincs a valósággal.

Egy studio teszt amúgy nem nagy dolog. Ugyanazon tárgyakat, ugyan az a megvilágítás, ugyanazon pozicióból... kéne lefotózni. És tadám lehetne hasonlítani.

Vagy nem cél vmi rejtéles okból vagy ennyire igénytelen mobilarena. Tippre ennyire igénytelenek, de lehet van vmi rejtélyes ok is. :(

@ollie: Nekem még nem sikerült elővarázsolnom, hiába rakom fotora, nem adaptivra...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#106) Viktor0610 válasza ollie (#104) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De a Diszplély Mét szerint a Zepöl áLyfón Iksz kijelzője a legszupcsibb!!!44!

Samsung Galaxy A54

(#107) *RLaci* válasza Dare2Live (#91) üzenetére


*RLaci*
addikt

"Jobb kamera,jobb kijelző" :F

(#108) vanye válasza Dare2Live (#105) üzenetére


vanye
senior tag

Az is vicces, hogy hol számít az, milyen a mobil kézbe fogva, hogy mekkora, hogy milyennek érződik, nehéznek, könnyűnek, hol nem. Egységes tesztelési szempontok? Minek az...
Sajnos igen, érdemtelenül húznak le mobilokat. Én Nokia 5-öt használok, nagy megelégedésre, de ha a Mobilaréna "tesztje" alapján kellett volna döntenem, messze elkerülöm a telefont. Szerencsére nem így lett.

Stern des Südens!

(#109) jUUh


jUUh
addikt

Kellemes emlékeim vannak az LG-ről, noha más ligában, de a kis F6-osom olyan jó cuccnak érződött anno... :DDD Szerintem nagyon drága ennyiért, főleg, hogy késve érkezik.. :U

Samsung Galaxy S23+

(#110) Fitzgerald válasza Dare2Live (#98) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"Meg tud hajtani egy 300ohmos HD600at?"

Nekem van egy Fostex T50RP MK3-am, planár. Nehezebb meghajtani, mint néhány 600 ohmos fejest, de a V20 (amiben ugyanez a DAC-és erősítő van) egészen tisztességesen meg tudja hajtani azt is. Komolyan meglepődtem rajta. Persze nem lesz olyan dinamikája hogy leviszi a fejedet, de telefontól ez igen-igen korrekt teljesítmény. De várj, mindjárt felbukkan majd itt a vicze1 nevű nick, aki szerint ez hülyeség.

@Dare2Live #94

Hát nemtom, nem láttam még olyan OLED-et, amiről ne ugyanez lett volna a véleményem, pedig láttam Samsungon kívül mást is. iPhone X-et mondjuk pont nem, de elhiszem. Majd ha kirakják valamelyik MM-ban, csekkolom.

[ Szerkesztve ]

(#111) ollie válasza Dare2Live (#105) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vagy nem cél vmi rejtéles okból vagy ennyire igénytelen mobilarena. Tippre ennyire igénytelenek, de lehet van vmi rejtélyes ok is.

A gyíkemberek megmondták, hogy csak ilyenek lehetünk. :O

***

(#112) Viktor0610 válasza ollie (#111) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem a többi, professzionális oldal pénzeli őket, hogy értékelhetetlen teszteket dobjanak össze. :))

Samsung Galaxy A54

(#113) kutyek válasza hemaka (#86) üzenetére


kutyek
senior tag

Annyi, hogy a legtöbb mobilban hardveres és / vagy szoftveres korlátai vannak annak, hogy külső mikrofonos felvételi üzemmódban (pl. diktafon) az inputot ki lehessen vezetni bármilyen output eszközre (pl. jack). Ilyen értelemben ez nem triviális feature...

(#114) kutyek válasza Dare2Live (#105) üzenetére


kutyek
senior tag

Az "amoled photo" mód Adobe RGB, jóval nagyobb a gamutja, mint az elterjedt sRGB, alias "basic" módnak. A consumer content (web, képek, videók túlnyomó része) sRGB-ben készül, ezek mind basic módban néznek ki színhelyesen.
TL;DR tedd basic módba, akkor nem lesz túlszaturált...

(#115) monti0222w


monti0222w
addikt

Nekem teszik, végre, ha az árát nem nézném simán venném, az audió része nagyot dob nálam a latban! Az aksi kapacitása se rossz, a fotós része annyira nem érdekel, a fizikai mérete + a kijelzők aránya a RProhoz képest döbbenetes! :C A teszt is tetszett, ha a végeredményt nem nézem, ami simán lehetne ajánlott is. :K

(#116) observer


observer
tag

Köszönöm a tesztet! Nagyon tetszik ez a telefon a legszebb amit valaha láttam, és a tudása is számomra több mint elegendő. Fotózáshoz nem értek, nekem a mai csúcsgépek mind ugyan olyanok ilyen téren nem sok különbséget látok. Viszont ez a bejelentjük augusztusban majd megjelentetjük januárban szánalmas lépésnek tartom. Most tényleg az van, hogy az LG leszarja az európai usereket, vagy valami nagyon nagy problémájuk van a gyártást illetően és inkább szeretnék a számukra fontosabb piacokat kiszolgálni, ami mondjuk érthető de ez engem nem vigasztal. Amit nem értek az az, hogy a mobilrena mi alapján árazta be 280 ezer forintra amikor még van bő két hónap a megjelenésig? Kizártnak tartom, hogy ennyiért adják januárban, amikor karácsony után nagyon kevés ember vesz telefont meg a többi csúcsmobil már jóval 280 alatt lesz plusz már a küszöbön lesznek az új csúcs mobilok is. Mindegy majd meglátjuk én tuti benevezek egyre ha már 200 körül kapni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#117) koxx válasza observer (#116) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A jelenlegi előrendelési árát írhatták be mert az perpill 900€, max sufni gsm-ben lesz ennél olcsóbb.

(#118) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Jókora kula ez a P-OLED.

(#119) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én úgy néz ki, hogy most a V10-et új V20-ra váltom (V10 is marad) és talán 1x majd a V30 is esélyes lesz...
Amúgy köszi a tesztet! :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#120) SkyLine3000 válasza MikeWazowski (#38) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én ezt inkább úgy egészíteném ki, h a G2-től G4-ig bezárólag. G3 tulajként mondom, h nem volt még ilyen jó telefonom. Minden igényt kielégít és azért a G2-höz képest előrelépés volt. Ha nem is mindenben. Az is jó teló, de a fix akksi, meg az sd bővíthetőség hiánya nálam kizáró ok volt vásárláskor. A G4 meg a szinte kötelelző bootloop miatt esett ki nálam, pedig nagyon akartam venni. De nem mertem beleugrani. Amióta G3-am van, azóta egyáltalán nem tudnak meghatni más telók. Semmiféle "must have" érzésem nincs egyik új telónál sem. Ez a V30 sem mozgatott meg egyáltalán. Nálam ez a mindenhol lekerekített forma sem gyere be. Ez a G3-as, kerek-szögletes variáció jön be a legjobban.
Az Lg-t én sem értem. Marketingből abszolút nullák (lettek) sajnos. Elmehetnének a Samuhoz továbbképzésre, tanulmányútra... Vagy a Hüwelyhez.

[ Szerkesztve ]

(#121) Reinkz válasza Sebhelyes (#118) üzenetére


Reinkz
senior tag

Amúgy Samu és plasticot használ és az LG is Aktiv mátrixosat,
valójában az LG P-olednek hívja azt amit a Samu Amoled-nek a különbség az hogy Samu tudja is gyártani ..

[ Szerkesztve ]

(#122) babosmiki válasza observer (#116) üzenetére


babosmiki
addikt

A németeknél pl. 1-2 hét és kapható a V30 a MM is listázza már, úgy hogy nics letojva az eu..Akárki megrendelheti ott is és pár hét mulva nála a mobil.. Max mi vagyunk letojva, de ha valaki annyira akarja a cuccot, simán lehet eu-s készüléke pár héten belül...

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#123) zoleeno1 válasza SkyLine3000 (#120) üzenetére


zoleeno1
addikt

Pedig az a G3 laggol ám rendesen, tudom, volt nekem is, akkor fel sem tűnt... De amikor lecseréltem V10-re rögtön szembe tűnő volt, hogy mekkora a változás. A V10 egyébként a mai napig olyan smooth mint amikor megvettem. Én sem adom el egyenlőre, marad a Mate 10 pro mellett, aztán majd meglátom.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#124) observer válasza koxx (#117) üzenetére


observer
tag

Jelenlegi előrendelési ára nem egyenlő a januári árával. Értem én hogy ha már náluk vol írtak egy tesztet róla meg ők is az előrendelési árból tudnak kiindulni de továbbra is ugy gondolom hogy a januári ára nem lesz 280. Ha mégis akkor az egy óriási lol

(#125) Fitzgerald válasza zoleeno1 (#123) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nekem is volt sokáig, KK rommal valóban laggolt. Lollival és MM-val már nem. Egy darabig együtt használtam egy Snapdragon 810-es, szintén QHD kijelzős Mi Note Pro-val, és ugyanolyan fluid volt mind a kettő.

(#126) Edge válasza babosmiki (#122) üzenetére


Edge
veterán

és veszel?...

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#127) monti0222w válasza observer (#124) üzenetére


monti0222w
addikt

Én is ebben bízok, meg abban is hogy bekerül a szolgáltatókhoz, tudom bilibe log a kezem! :D

(#128) zoleeno1 válasza Fitzgerald (#125) üzenetére


zoleeno1
addikt

Én is használtam lollival és MM is még anno, lassúcska az úgy is :) Egyes alkalmazások megnyitása 2-3x addig tartott, mint V10-zel, az alkalmazások közötti váltás is sokkal lassabb volt. De nem vitatkozom, ettől függetlenül én is nagyon szerettem :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#129) S e t h


S e t h
nagyúr

Nem értem ezt a Ken Hong fétist, miközben tojnak a régiónkra.
A fanoknak nem elég az, hogy jaj de jó fej, amikor a telefont meg majd jövőre vehetem meg a hibáival együtt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#130) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Örömmel olvastam, hogy végre naprakész vassal jött ki egy LG zászlóshajó... Titkos favorit nálamaz LG, de valamin mindig megcsúsznak.
Kicsit beesik az ára, és remek választás lehet.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#131) babosmiki válasza Edge (#126) üzenetére


babosmiki
addikt

Egyelőre kivárok, most elvagyok egy S8-al... :)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#132) -Mosquito- válasza koxx (#39) üzenetére


-Mosquito-
őstag

He? Miért hullott volna el az összes példány? Volt 15-ös G4-em,0 hibával adtam el. A másik 1,5 éves semmilyen hibát nem produkál.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#133) Dare2Live válasza ollie (#111) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem a gyíkemberek mondták meg. Tény, hogy nem sikerült összerakni mobilarenanak egy studio tesztet ahol ugyanazon tárgyakat, ugyan az a megvilágítás, ugyanazon pozicióból... vannak lefotozva?
Tény.

Márpedig egy teszt egyik fontos része lenne, hogy amit lehet azt lehessen hasonlítani? Aham.

Mért nem jön ez össze mobilarenanak 10év után sem? Mért nem veszik a fáradtságot? Ennél a pontnál csak tippelni tudok de imo mert igénytelenek. Igen azok. Magukkal és az olvasóikkal szemben is. Igen ezek vagytok. Sajnálom ha fáj de ettől még ez tény. Nem elpoénkodjuk, hogy igénytelenek vagyunk gyík izé robot ember.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#134) mjani1172 válasza tibcsi0407 (#64) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem fog javulni.
Mint ahogy megmondtam már régebben, ha emlékszel, hiába írtak a tesztek csodákat,pl : amit küldtél, a valóság más.
És ugyanez lesz a gond mint amit mondtam, már látszódik a teremfocis képen.
Nézd meg a játékosokat. Mind elmosódott, szar.

(#135) MikeWazowski válasza ollie (#76) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Értelme nincs lecserélni, szerintem. Valamivel nem vagy megelégedve?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#136) Kasya válasza rhonin (#100) üzenetére


Kasya
nagyúr

+ (#105) Dare2Live

Korabban azt mondtak, egyszeruen csak azert, mert nincs kapacitasuk (se penz, se ido, se hely) a komoly kameratesztek kialakitasahoz.

[ Szerkesztve ]

(#137) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Tisztességes telefont hozott össze ismét az LG. Nekem személy szerint az OLED kijelző a gyenge pontja, meg a dizájn jobban egybe van a G6-nál, legalábbis hátulról az én szememnek nem esik olyan jól a V30-ra nézni. De ha most kellene telefont választanom akkor a V30-at venném, de a G6-ot értelmetlen lenne lecserélnem jelenleg. Ettől függetlenül kíváncsian várom a felhasználói visszajelzéseket és a mobillal készült fotókat a fotós topikban. Habár úgy látom itt sem lesz rossz hatással a portolt Google Camera app :)

(#138) sixpak válasza dz1989 (#75) üzenetére


sixpak
nagyúr

Úgy nézem, hogy ugyanaz a szoftver mint a V10/20-ban, vagyis 30sec-1/6000sec.
Ja, én meg sem nézem a tesztfotókat egyik tesztben sem, nem érdekel, hogy milyen képet lő auto mode-ban, az nem sokat mond el a kameráról, max a kamera szoftverről.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#139) Persie12


Persie12
aktív tag

Lehet hülye kérdés, de ezzel sosem voltam tisztában. Mi a különbség egy AMOLED és egy OLED kijelző között?

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#140) ollie válasza MikeWazowski (#135) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igazából csak a 6GB ram hiányzik, de ennyi sajnos a V30-ban sincsen. Ettől eltekintve, abszolút elégedett vagyok az S8+-szal.

***

(#141) Fall-N


Fall-N
veterán

az állandóan aktív kijelző pedig az OLED technológiából adódóan spórol az energiával."

Ezt sajnos sok tesztben tévesen van írva. OLED csak fekete illetve sötét tartalom esetén spórol, de ha túl sok a világos és fehér, akkor pont, hogy tud többet is fogyasztani. Logikus akkor világít az összes pixel, ami növeli a fogyasztást. Böngészésnél illetve a sok világos témájú alkalmazásnak köszönhetően nem sokat spórol. Sajnos még az LG sem gondolt arra, hogy legyen benne sötét téma (rendszer UI-ra gondolok).

(#142) Viktor0610 válasza ollie (#140) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Igazából csak a 6GB ram hiányzik"

Miért? Mennyi van most (4?) és mire nem elég? :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#143) ollie válasza Persie12 (#139) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

OLED: diódák sugározzák a fényt (egy subpixel, egy dióda), ezért van az, hogy fekete tényleg fekete, mert ott nem világít semmi.

Az AMOLED és a POLED is az OLED kijelzők egy-egy fajtája.

AMOLED: Active Matrix OLED (a Samsung így nevezte el). Ez a mátrix teszi lehetővé, hogy külön feszültséget kapjon minden egyes dióda, vagyis minden képpont fényerejét külön lehet állítani (a korábbi OLED paneleknél csoportokban állították ezt, ha jól tudom).

POLED: Plastic OLED. Van egy réteg az OLED kijelzőben, ahol általában üveget használnak, ott ezt az LG műanyagra cserélte (nem a kijelzőt védő üvegről van szó).

De gyakorlatilag ugyanúgy működik mindkét fajta kijelző, az AMOLED meg a POLED is, mivel utóbbinál is diódánként (pixelenként) lehet vezérelni a feszültséget.

Egyébként a Samsung is áttért a műanyagra az újabb kijelzőinél (S8 és Note8), úgy hogy már nincs különbség a két technológia között, csak egyik gyártó így nevezi, a másik meg úgy.

***

(#144) observer válasza Fall-N (#141) üzenetére


observer
tag

Ettől függetlenül a tesztek alapján nagyon jó a V30 üzemideje az egyik legjobb idén a TOP telók között.

(#145) MikeWazowski válasza ollie (#140) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Szerintem nem érdemes akkor cserélned. Inkább az S9+-ra majd.

A (#143) -as írásért meg köszönet! :B :R

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#146) OPiiPO válasza Dare2Live (#98) üzenetére


OPiiPO
addikt

V10-et próbálták másik topicban, 300Ohm körül azért már szenvedett kicsit a fejhallgatókkal

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#147) Fryskitt


Fryskitt
addikt

"a V30 tesztünk pillanatában a 7.1.2-es Androidot futtatja, és pillanatnyilag csak egy-két erre utaló hír biztathatja a frissítésre várakozó felhasználókat" - ez azért szomorú, ahogy a nagylátószögű lencse teljesítménye is.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#148) #82729984 válasza Fryskitt (#147) üzenetére


#82729984
törölt tag

A G4-em (ami ugye egy 2015-ös flagship én 2015 szeptemberében vásároltam), 2016-07-01-s biztonsági szinten van... Kevesebb mint 1 évig volt rá bárminemü szoftveres frissités.

A feleségem szintén 2015-ös, középkategóriás samu A3-ja, 2017 áprilisi szinten van csak úgy viszonyításképpen.

Aki az LG-től frissitést vár a telefonjára, az a bűn útján leledzik. (épp azon gondolkodtam hogyha a telefon fél évvel később kerül a boltokba, akkor vajon akármilyen frissités mikorra fog kijönni...)

(#149) Fitzgerald válasza #82729984 (#148) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez a Ken Hong már évekkel ezelőtt kerek-perec megmondta, hogy a bukott, vagy kevésbé sikeres készülékek frissítése sokadlagos dolog számukra, konkrétan szarnak rá. Ettől még nyilván nem lesz kevésbé vérlázító ez a dolog, de legalább nem csak bullshitelnek, mint néhány másik gyártó.

(#150) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Na ha ezt a tesztet veszem alapul, akkor is az jön ki, hogy igenis jók a fotó képességei a v30-nak és ebben a mobilarénás tesztben valami nagyon el van izélve.

Összehasonlító teszt

Nagyon kellene már egy új kamera tesztelési rendszer ide, mert rendre hihetetlenek az eredmények és az értékelések. (értsd, szörnyű minta fotók, jónak értékelt eredménnyel, vagy fordítva).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.