Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48951) freaghill


freaghill
őstag

Ha kéne valakinek egy lg gt540 alkatrésznek, jelentkezhet.
Digitizer rossz és elvileg a memóriakártya tartó panel is rossz vagy valami ilyesmi, én sem vágom már tisztán.
Ha kell felárért adok hozzá jó digitizert.

(#48952) Smoker84


Smoker84
tag

Megváltam Gt 540 emtöl,maradt hátra egy müködö alaplapom akit érdekel privi be irhat érte,
Vodás,de lehet független,ezt nemtudom,de vodával titu megy !

(#48953) Tyer válasza Tyer (#48950) üzenetére


Tyer
őstag

Erre vki?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#48954) SüdiLaller válasza Tyer (#48953) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

LGIP400N de gondolom nem erre voltál kíváncsi. Én nem ebayeztem a szállítási ktsg miatt. Ha nem azonnal kell, és belefér 3-4 hét mire ideér Hongkongból akkor adok egy linket. Kb 1100 Ft, és mastercard elég hozzá. Nincs posta díj. :))

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#48955) Tyer válasza SüdiLaller (#48954) üzenetére


Tyer
őstag

Jöhet

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#48956) SüdiLaller válasza Tyer (#48955) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

ment :)

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#48957) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

pár hónap után megint előkerült a GT540-em.....már a pihenő előtt se volt 100%-os az érintő képernyő, de most aztán végkép katasztrófa....

wenigma rom-ja van fent és ugye abban nincs képernyő kalibrálás, és hát eléggé gyatra az érintési pontosságom, annyira, hogy képtelenség vele írni.....
nem tudom, hogy a kalibrálása a rossz, vagy már megadta magát az érintő fólia benne.....

tudok rátenni valami kalibráló programot? vagy lehet olcsón szerezni hozzá új kijelzőt? (e-bay vagy bárhonann? kb 1500Ft-ig, ami jó minőségű)

kicserélése bonyolult?(viszonylag tapasztalt vok ilyen bütykölésben)

köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#48958) quailstorm válasza retesz147 (#48957) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem túl nehéz a csere. Az érintőd döglött meg. Miroslav legutolsó 2 ROMjában, az AOSP2.0-ban, és az SDSL 4.0-ban van kalibrációs lehetőség. Ha netán felrakod, és csak sokadjára engedi kalibrálni az nem véletlen, úgy van beállítva hogy ne tudd szívatni a havert, de 10 hülyítés után elfogadja, viszont sokkal jobb nem lett...

(#48959) retesz147 válasza quailstorm (#48958) üzenetére


retesz147
addikt

köszi!
hát mostanság nincs időm újrahúzni a telót....külső programmal a kalibrációt nem lehet megcsinálni?

ha veszek bele új kijelzőt, azt nem kell majd kalibrálnom, vagy ezt automatán érzékeli majd a teló és minden szuper lesz?

menyiért és hol érdemes újat venni?

Xiaomi 13 eu dev...

(#48960) quailstorm válasza retesz147 (#48959) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha veszel újat, akkor az működni fog, és jól. Lehet külső programmal, csak mint írtad nem akarod. Hivatalosan droid 2.2 óta ez az egyébként értelmetlen funkció nem támogatott.

(#48961) kenwood3 válasza retesz147 (#48957) üzenetére


kenwood3
őstag

Én nemrég cseréltem benne kijelzőt. Itt a véleményem róla [link]. Annyi, hogy arra figyelj, hogy hogy por ne kerüljön a közelbe, mert én is másnap vettem észre, hogy 1-2 helyen alákerült 1 kis por. Mondjuk emiatt nem volt kedvem megint szétszedni, így azóta is úgy van, és szerintem így is marad:))

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#48962) Smoker84


Smoker84
tag

Üdv,maradtam Optimus os :D az okos elvitte a telot és 3 napig nyulkált benne mire az eredmény hogy ledobálta a voda hálozatárol és nem nyitotta meg neki a telefon könyvet,mire hozzám került a telo kb bootlopos lett,és se recovery se bekapcsolás,,lehet alap lap csere lessz a vége,mert még küzdök az életéért,kb 2 orája.

(#48963) Smoker84 válasza Smoker84 (#48962) üzenetére


Smoker84
tag

ma reggel még 2 ora pucolás után elértem hogy LGMobile Support Tool végre tudta frissiteni.igy jelenleg gyári 2.1 rom.2011 márc.10, a dátum a Software verzionál.és v20c.majd ujra neki állok és kdz...stb többet nem cserélek igy telefont az tuti jó kis tanulság. :W

(#48964) bubu18


bubu18
csendes tag

Sziasztok.
A gyári romra (2.1 Pannon Magyarország) lenne szükségem. De az első hozzászólásban lévő link -amivel az LG oldaláról lehetne leszedni- sajnos már nem működik.
(És itt se elérhető: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1119531 :F )
Valaki tudna segíteni?

(#48965) bubu18 válasza bubu18 (#48964) üzenetére


bubu18
csendes tag

Továbbra se találtam gyári romot sajnos.

Megpróbáltam frissíteni az LG Mobile Phone Support-al, aminek az lett az eredménye, hogy csak az LG logóig jutott a telefon.
Végül sikerült megoldani. Leírom, ha valaki esetleg ugyanígy járna:

Ez volt az alap, ami alapján elindultam: [link]
Felraktam a 2.1es fastboot-os ROM-ot KDZ-vel. Rendben lefutott. (De ezzel továbbra se jutott tovább a bootolásnál a telefon.)
Haladtam tovább a leírás szerint. Fastboot módban viszont bejött. (kamera gomb lenyomva+bekapcsolás)
Megcsináltam ezeket a lépéseket:
cd desktop
fastboot -w (---Ha itt abbahagyod, akkor tudod használni a gyári 2.1es rendszert akkor is, ha előtte a fentebb említett hibákkal indult.---, ha ezt szeretnéd, akkor ugorj a negyedik sorra)

Abbahagytam, kipróbáltam és itt már bejött rendesen a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#48966) w.miki


w.miki
veterán

egy ismerősömnek van ilyen telója, és szeretné frissíteni
ahogy olvasom az 1. hsz.-t a 2.1-es a legújabb, gyári android rajta?
a főzött 2.3.7.-es az milyen? ez az?
érdemes feltenni? működik minden jól?
vagy inkább maradjon a gyárin?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#48967) Sly Bp.


Sly Bp.
addikt

Sziasztok!

Lenne egy GT540-esem ami gyári 1.6-ról való frissítés közben lefagyott és nem kapcsol be! Eljutok az LG feliratig rezeg egyet és pápá! Mit tudok tenni? A legegyszerűbb megoldás érdekelne amivel fel tudom támasztani!

Köszönöm

(#48968) quailstorm válasza w.miki (#48966) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én a jó öreg Mur4ik féle CM7.1-nél ragadtam, a mostaniakról semmi infóm, ki kell próbálni. Recoveryből cserélni könnyű. Gyárinál bármi jobb ha stabil.
(#48967) Sly Bp.: röviden, tömören, kuka. Az LG megvonta a terméktámogatást, és törölte a firmwareket, így nem volt mit letöltenie a frissítőnek, úgyhogy most üres a telód. Vagy beviszed szervizbe, vagy próbálkozol KDZ-vel cs_emergencyben feltenni egy 2.1-et. Download mode van? Hangerő le+bekapcs.
Soha ne frissíts a gyártó által biztosított szarokkal.

(#48969) Sly Bp. válasza quailstorm (#48968) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Van Download mód be tudom tenni! Ez segít valamit?

(#48970) quailstorm válasza Sly Bp. (#48969) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Segít, KDZ-vel kell frissítened, hátha...
Fishears módszer
pár infó
KDZ firmware V20 french driver sajna az LG a drivereket a 3.6-os verzió óta nem publikálja, szóval ez most warez :DDD

(#48971) w.miki válasza quailstorm (#48970) üzenetére


w.miki
veterán

és CM7.2-t feltevéséhez van valami egyszerű leírás? :B

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#48972) w.miki válasza quailstorm (#48218) üzenetére


w.miki
veterán

:R ez nagyjából érthető, de ha van még hasonló leírás, az jöhet :B
akkor ez a cm72 ( SwiftDroid ASIS2) ajánlott?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#48973) w.miki


w.miki
veterán

ez a swap partíciózás, ez micsoda?
gapps kell mindegyik ROM feltevése után?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#48974) quailstorm válasza w.miki (#48973) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ASIS-ban van GAPPS. Swap az meg virtuális memória, igazából megint aszondom, ASIS beállításai, 32MB. Többet nem érdemes vele vergődni, nem segít eleget.
Nem használtam jobbat, mint az ASIS2, de ez nem zárja ki hogy van jobb. Miroslav SDSL-je és AOSP-je viszont omlik, fagy, újraindul.

(#48975) wwenigma válasza quailstorm (#48974) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azert ezt igy nem jelenthetjuk ki, jo darabig SDSL-t hasznaltam hiba nelkul...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#48976) w.miki válasza quailstorm (#48974) üzenetére


w.miki
veterán

de MI ez a swap bigyó? van erről is egy leírás?
még mindig nem értem hogyan működik, és hogy változtatható, és miért?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#48977) sdavic01


sdavic01
tag

van már normális ICS amiben úgy ahogy minden megy ??(kamera, hang, füles, wifi, hívás)

(#48978) quailstorm válasza wwenigma (#48975) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja bocs, a tied működik, vagyis az SDSL1.1, de annak semmi értelme, mert többet nem tud, viszont tetűlassú, meg még annál is lassabb.
(#48976) w.miki: olyan windowson a virtuális memória. Csak linuxon szokás neki külön partíciót adni, de nem muszáj, az is tud fájlba.
(#48977) sdavic01: Az ICS régi, elavult. Inkább ezt: JellyBean

(#48979) Tyer


Tyer
őstag

Hi!
Van egy 2.1es GT540em, nem jön be a market, hogy tegyek fel rá egy file explorert?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#48980) quailstorm válasza Tyer (#48979) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A roppant egyszerű megoldás annyiból áll, hogy felraksz egy 2.3.7-et.

(#48981) wwenigma válasza quailstorm (#48978) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jo tudni az ilyeneket, valahogy nem tuntfel hosszu honapok alatt.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#48982) quailstorm válasza wwenigma (#48981) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Figyelj, biztos én vagyok a béna, Miroslav is mondta hogy rosszul telepítem, de hogy mit csinálok rosszul, azt már nem tudta megmondani. A telefon nem az enyém, én is lassúnak találtam, és a gazdája is. ASIS2-ről váltottunk, OC nélkül. Ez van.
Az meg túlzás volt hogy tetűlassú, de nem kell stopper hogy rájöjj hogy rosszabb mint az ASIS.

[ Szerkesztve ]

(#48983) Tyer válasza quailstorm (#48980) üzenetére


Tyer
őstag

Nem merek hozzákezdeni:D
Amugy azt kéne:D

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#48984) kopepe


kopepe
aktív tag

hali !
Tudnátok segíteni?Az istenért se megy fel a rom kdz-vel,boot logóig jut.
Mit csinálok rosszul?Próbáltam több rommal,de se így se úgy.
Olvastam sok leírást de nem megy. Download mód van,rikóveri nem van.
Mit tegyek?Mi hiányzik? :W :O :((( :F

(#48985) Tyer válasza Tyer (#48983) üzenetére


Tyer
őstag

Hol lehet egy jó leirást találni?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#48986) quailstorm válasza Tyer (#48985) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Még mindig ezt tudom visszalinkelni: [link]
Aztán ha konkrét kérdésed van várom. A csomagból csak az én, és ripla által szerkesztett hsz-ek lényegesek. A CMD shell használata is megérthető belőle.
(#48984) kopepe: érdekes hiba, próbálj meg CS_emrgency-t, vagy rakd fel a romot megint, és utána az out.kdzt
Ha felraksz egy fastbootos ROMot van fastboot mód? Mert abból csinálhatsz recoveryt.

(#48987) kopepe


kopepe
aktív tag

Van fastboot mód kdz után.Az out.kdz-t nemtom letölteni,gondolom regizni kéne.
Fastboot módban amikor irom hogy fastboot-w ,arra azt írja hogy a rendszer nem ismeri fel parancsként vagy kötetfájlként blablabla :(
cs emergency-nél ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#48988) quailstorm válasza kopepe (#48987) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gondolom te sem tudod használni a CMD shellt... out.kdz letöltése: beírod a képen lévő betűket és számokat, majd alatta a zöld gomb. De egyébként google fordító.
A fastbootot abban a mappában csináld, ahol annak az exeje van. Javaslom te is nézd át ripla képeit, mert abból megérted hogy mit csinálsz rosszul.

(#48989) kopepe


kopepe
aktív tag

Az a baj,hogy a kdz progi nem írja ki,hogy végzett.Csak az android bootfelirat(animáció)kering,mint gólyafos a levegőben. :U vagy várjak vele fél órát?

Azt nem vágom,hogy abban az ablakban?Parancssorral még nem élesztettem telót :(

[ Szerkesztve ]

(#48990) Tyer válasza quailstorm (#48986) üzenetére


Tyer
őstag

Ez nekem kinai

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#48991) kopepe


kopepe
aktív tag

Out.kdz - hiába írom be a karaktereket,akkor is be kéne lépnem.
Van másik linked?Ez az out csak ehez a telóhoz jó? (gondolom igen)

(#48992) kopepe


kopepe
aktív tag

Én nem találok fastboot.exét.
Le kellett volna töltenie,tudom.
De hová?Néztem cén is dén is,szerintem nem szedte le :(

most leszedtem ezt :

http://d-h.st/592

[ Szerkesztve ]

(#48993) quailstorm válasza kopepe (#48991) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem kell regisztrálni, én se vagyok. Nincs feltöltve máshová, és ma már nem is lesz.
Nekem azonnal indul a letöltés...
(#48990) Tyer: ha meg se próbálod, akkor nem tudok segíteni. Tudom hogy nincs megfogalmazva egyáltalán, de mégis egy mindent tartalmazó szöveg. Ha meg se próbálod, nem tudok segíteni. Csak ha valami konkrét van. Meg van az hogy elhozod és megcsinálom, de messze vagy eléggé...
Újrafogalmazhatom, de már lassan fél éve nem volt a kezemben ilyen teló, úgy hogy nem biztos hgy még jól emlékszek mindenre elsőre...

[ Szerkesztve ]

(#48994) kopepe


kopepe
aktív tag

Értékelem a segítséged,szoktam letölteni ilyen oldalakról,eddíg mindent leszedtem a netről amit kellett.Nem csak telókhoz.
Mindjárt +próbálom hatodszor,hátha benéztem valamit.Szedtem le faszbút exét,azt olvasom,hogy azt másoljam ki az asztalra(vagyis ami a zipbe van),és akkor mehet a parancssor?Úgy már működni fog?Azt nem mondhatod,hogy meg sem próbálom,reggel óta csak ezzel foglalkozom.Van 1 defy-m ,és 1 galaxy minim,én flesseltem,meg rútoltam,+ főzött rom stb.Mindegyik volt már tégla,de nem adtam fel.Megcsináltam.Ez a parancssoros nekem most még kínai.Nade ha 1x ráérzek :)) Segíts kérlek !

[ Szerkesztve ]

(#48995) kopepe


kopepe
aktív tag

Jön az out.kdz :)
Na de másodszorra nem a zöld gombot kell nyomni,hanem egy kis piros orosz szöveget.

:) :)) :K :C

(#48996) kopepe


kopepe
aktív tag

Megtörtént a csoda !!!
Rákinlódtam a rendszert a parancssorral.
És a recovery is ott vigyorog :))
:))
Azé köszönöm !!!

(#48997) quailstorm válasza kopepe (#48994) üzenetére


quailstorm
nagyúr

azt a reszt Tyernek irtam. Majd holnap, mostan fekudnek. Tyer meg akkor is 2.1ezett mikor meg az ove volt a telo. Azt meg hogy rakd ki az asztalra a fastboot exet, azert irta, hogy a sok ujonc, aki sose latott parancssort, eggyel kevesebb hibaval talalkozhasson. En szeretem a rendet, bar ez nem latszik... Na de sztem rakd be egy mappaba. Aztan meg cmd shell
meghajto betuje: enter ha kell valtani
cd \gt540\fastboot+adb\ (ez pelda, es ha egyertelmuen kiegeszitheto a mappa vagy a fajlnev, jobbegergombra kiegesziti, ezzel gepelest sporolsz)
ekkor kb ezt latod
F:\gt540\fastboot+adb\
ide fastboot +parancsok parancsok kozt szokoz
a fajlokat jelolni kell teljes eleresi uttal, de jobbklikkes kieg itt is megy. A tobbit holnap.
Yandexrol annyit hogy google fordito van integralva a chrome ba es nem gondoltam hogy anelkul probalod. ugy van egyebkent ahogy mondod automata nem indul. de viszont jo oldal a yandex

orulok hogy sikerult, bocs a felreertheto stilusert

[ Szerkesztve ]

(#48998) Tyer válasza quailstorm (#48993) üzenetére


Tyer
őstag

Hogy emlékszel rá:P
Én tényleg nem használtam Dos-t Unix-ot, és Linux-ot sem...
Csak WM5nél csinálma SW frissitást, mert ott anyni volt, mint egy Win XP, gyakorlatilag feltette magát...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#48999) quailstorm válasza Tyer (#48998) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én is most kezdem igazából... Ott leragadtam hogy fent van a gépen, könyv a polcon, a napi több óra hogy foglalkozzak vele meg sehol. De nem ez a lényeg, ezt a 3-4 alapparancsot megtanulni 2 perc. Ha meg nem akarod, nem tudok vele mit kezdeni.
Akkor még egyszer:
Le kell tölteni egy tetszőleges mappába: ADB KDZ driver vagy frissebb driver(teszteltem ezt is) android driver MSXML parser msxml.msi
ROMfastboot Swiftdroid swiftdroid oldala
Tegyük fel hogy minden megvan. Akkor: LG united mobile drivert, android drivert, és MSXML parsert fel kell telepíteni, majd újraindítani a számítógépet.
Ezután be kell dugni a telefont, nem háttértár módban. Csak úgy PCsuite vagy hasonló. KDZ.exe-t megnyitod, betallózod a V20bhunmodot, aztán ellenőrzöd hogy a beállítások diag és 3GQCT-t mutatnak-e. Ha nem átállítod, majd flash.
Ezek után a telefon újraindul, látszólag semmi nem történt.
Ha még nem tetted meg, akkor másold fel a microSD-re a CM7 zipet.
Ki kell kapcsolni és a kameragomb tövig nyomása közben bekapcsolni. Ekkor egy kék fastboot felirat fogad. Ha most bedugod a gépbe, elkezd drivert keresni, megadod a fastboot mappájában a megfelelőt ha kéri.
Ezek után nyitni kell egy cmd-t, majd betallózni azt a mappát ahol van a fastboot exe. Erre kiváló példát adnak ripla képei, hogy mit nem szoktatok érteni. Tab vagy jobbklikk kiegészíti azt, amit egyértelműen ki lehet.
Szükséges parancsok:
fastboot devices //ebből kiderül hogy észleli-e a telefont
fastboot flash recovery recovery.img de teljes elérési útvonallal ám: fastboot flash recovery F:\LGGT540\Mur4ik\recovery.img
A recovery benne van a swiftdroid zipben.
Ezek után
fastboot reboot
Lehúzod és közben nyomod veszettül a home gombot. Ekkor bejön a recovery(ha nem, akkor bekapcso home kombó)
Itt, wipe cache partition, wipe data, advanced/wipe dalvik cache, aztán fel, install zip from sdcard, kiválasztod a cm7 zipjét, és már települ is. Utána csak át kell állítani oroszról magyarra, és kicserélni a launchert pl ADW-re.
Nem vagyok benne biztos hogy sikerül megérteni elsőre, ezért leírom hátha kell. Amit LETÖLTESZ SWIFTDROID ZIP AZ NEM FLASHELHETŐ. Abban van a recovery és a flashelhető zip.
Aztán ha ezek után se megy, akkor keress valakit aki megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

(#49000) sdavic01 válasza quailstorm (#48978) üzenetére


sdavic01
tag

System partition - min.195MB ezt hogy tudom megcsinálni??

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.