Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48201) kolosanyi válasza kolosanyi (#48198) üzenetére


kolosanyi
veterán

Még egy érdekesség, úgy tűnik, mintha a deep sleep betenne neki, baromi lassan tér magához belőle. Ha az megvan, akkor már jó, de addig kell neki vagy 10 sec.

(#48202) badmad válasza Asbee (#48200) üzenetére


badmad
senior tag

Nem volt mokólva egyáltalán egy rokon kislányé a teló próbálnák neki segíteni...a hard resetre nem reagál sajna.Recoveryt sem tudom előcsalni sehogysem gondoltam ott csinálok egy wipét de nem jön be...Próbáltam a kdz-vel egy szoftver frissitést de az sem jó mer nem ismeri fel a telót pedig a win7 telepítette szépen a drivereket... :((

(#48203) Asbee válasza badmad (#48202) üzenetére


Asbee
veterán

Download mode-ban kellene a kdz-vel.

(#48204) badmad válasza Asbee (#48203) üzenetére


badmad
senior tag

Elkerülte a figyelmed valszeg..."Próbáltam a kdz-vel egy szoftver frissitést de az sem jó mer nem ismeri fel a telót pedig a win7 telepítette szépen a drivereket..."De most nézem kérlek kamera+bekapcs gombra reagál bejön egy az lg logó ez a fasboot mód???mit kellene csinálnom??

(#48205) Asbee válasza badmad (#48204) üzenetére


Asbee
veterán

Nem kerülte el a figyelmem és pont azért kell download módba tenni mivel simán nem ismeri fel. Most abban van a lg logonál. Dugd a gépre hogy ismerje fel és utána mehet a flash emergency-ben vagy cs_emergencyben.

(#48206) badmad válasza Asbee (#48205) üzenetére


badmad
senior tag

Megcsináltam download modba tettem rádugtam a gépre teélepültek a driverek rendben elinditom a KDZ-ét phone modnál :Emergency bejelől és nem csinál semmit a szokásos szöveg:PHONE WAS NOT FOUND.... :(

(#48207) wwenigma válasza badmad (#48206) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

inditsd el download modban (aksi kivesz es usb-re dug) nezd meg hogy telepulnek e a driverek.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#48208) Bergo válasza badmad (#48206) üzenetére


Bergo
tag

Üdv! download módba nem elég az a driver amit bekapcsolva feltelepít. Előbb ismertesd fel download módba mert most még nem látja. Aztán mehet csak a szoftver kdz-vel

(#48209) quailstorm válasza badmad (#48204) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nemrég jártam így úgyszint. Teendők. Akkuki simki sdki. Gépen LGmobile drivers legújabb felrak, újrarak. telefonon hangerőle nyomvatart, usb-re rádug(igen szétszedve).Download módot kiírja, gép felismeri. CS_Emergency-ben ROM flashelés. Elsőre nem biztos hogy megy, többször kell próbálgatni. Asztali gép hátsó USB-je ajánlott.

(#48210) coyote55 válasza quailstorm (#48209) üzenetére


coyote55
őstag

Egy fontos lépést kihagytál: a KDZ használata közben buzgó fohászkodás... :P :K

Memento Mori!

(#48211) quailstorm válasza coyote55 (#48210) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én anyázva járkáltam fel-alá, mert nem saját telefon 2 órával az átadás előtt. Ráadásul előre fizetett az ügyfél a szoftverezésért... (2.1-gyel hozta be, a telefon kizárta a külvilágot. Se market, se bluetooth, se fájlkezelő, se apk-ból telepítés. Inkább 2.3.7-tel adtam visza, örült az app2sd-nek)
Csak a fastboot nem bírta felrakni miroslav romját, too many links, failed, brick. De megoldottam szerencsére.

(#48212) ripla


ripla
őstag

szevasztok!

olyan kérdésem lenne, hogy valamit nagyon elrontottam a GT540-es mobilomon, nagy a baj. :P
szóval, az történt, hogy rootoltam a telefont ami sikerült is, majd használtam a microSD kártyán a MiniTool Partition Wizard Home Edition nevű programot amivel azt szerettem volna elérni, hogy működjön rajta az az opció, hogy az SD kártyára telepítse a programokat.
namost.
csináltam rajta 2 partíciót, ami után rájöttem hogy ez így nem jó és megpróbáltam visszacsinálni a dolgot, tehát hogy ne legyenek partíciók a microSD kártyán, hanem csak egy 8 gigás microSD kártya legyen amit látok.
és akkor ezen a ponton csesztem el valamit de nagyon, ugyanis most már akárhányszor indítom újra a telefont és rakok bele másik microSD kártyát is, se a telefon, se a PC nem látja a mobilon belül a microSD kártyát. beleraktam a 8 gigás után a régi 2 gigásat is és azt írja a telefonon belül a beállításoknál, hogy nincs benne microSD, PC-re rádugva ugyanez mind a két microSD-vel. nem látja. olyan mintha a mobilon magát a microSD olvasót csesztem volna el. hard reset megvolt de semmi változás.
erre van valakinek ötlete, hogy mit lehetne csinálni vele? :P

[ Szerkesztve ]

(#48213) quailstorm válasza ripla (#48212) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hardveresen úgyse rontottál el semmit, de egyszerűbb lenne számodra felhajítani egy 2.3.7-et mint szenvedni a fosos 2.1-gyel.
Ahhoz csak Mur4ik recovery-je, CM7.1-e, egy fastboot&ADB shell, KDZ meg egy fastboot ROM kell. KB 40 perc alatt áll az új rendszer és natívan tudja.
Mivel nem látja a 2gigásat, nem mondhatom hogy azon nincs partíció. Viszont akkor be kell szerezned egy microSD olvasót, ugyanis a ROM arról települ.

(#48214) ripla válasza quailstorm (#48213) üzenetére


ripla
őstag

egyik microSD-t sem látja, se a mobil, se a PC-men keresztül. újraindítás után sem, gyári visszaállítás után sem, hard reset után sem. :P
most akkor mit csináljak vele? :P

szerk.: sőt, a MiniTool Partition Wizard Home Edition sem látja a microSD-t a telefonomban.
konkrétan ha rádugom a mobilt a PC-re, akkor csak az aksit tölti, semmit nem reagál azügyben, hogy olvasná a microSD-t. jól elcsesztem mi!?

[ Szerkesztve ]

(#48215) quailstorm válasza ripla (#48214) üzenetére


quailstorm
nagyúr

MicroSD külön működik? Egyébként meg adatokat lemented, és frissítés mint írtam.

(#48216) ripla válasza quailstorm (#48215) üzenetére


ripla
őstag

a 2 microSD kártya (2 és 8 gigás) eddig működött, de most nem tudom megnézni mert a mobilom volt az egyetlen ami olvas microSD-t. lementeni meg nem tudok mit mert csak azok vannak most a mobilon ami a 2.1-es frissítéshez járt. az a problémám hogy bármit csinálok, egyik microSD-t sem látja a mobilom, PC-n keresztül sem. tehát nem az hogy nem látja, hanem akármelyiket rakom bele nem is érzékeli hogy benne lenne, mintha bele se raktam volna semmit.
megpróbálkozom azzal amit írtál, microSD nélkül megoldható?

(#48217) ripla válasza quailstorm (#48215) üzenetére


ripla
őstag

tudsz adni elérési útvonalat ezekhez a letöltésekhez?

(#48218) quailstorm válasza ripla (#48217) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fastboot+ADB driverekkel Csak fastboot+ADB csan Win32 NEM ajánlom vele a fastboot ROM-ok flashelését, csak a recoveryt.
KDZ
driver
ROMfastboot
MSXML parser, legfelső, 5MB msxml.msi
Driver fel MSXML parser fel, reboot, KDZ indít, telefon bedug. Bekapcsolva, rendszerben.
KDZ-be diag módban és 3GQCT-ben. (NEM WM, WindowsMobile módban)
A ROM-fastboot betallózása, flash indít. Telefon download módba kapcsol, feltölti a ROM-ot, újraindul.
Ekkor ki kell kapcsolni, majd a power+kamera teljesen-nel fastboot módba lépni. Feketén világít a képernyő, vagyis üresen. Dugd be a gépbe, telepítsd az ADB drivereket. Ezek után Windows console-ból tallózd be az ADB-t tartalmazó mappát. Itt fastboot devicest nyomni. Ha van "?" van kapcsolat.
fastboot flash recovery F:\LGGT540\Mur4ik\recovery.img
fastboot reboot

Tab kiegészíti a fájl, mappaneveket, de akkor törölni kell az idézőjelet mielőtt folytatod a tallózást. Ha ezzel megvagy, akkor a telefont úgy kell bekapcsolni, hogy a kikapcs és a home gomb nyomvatartásával megvárod az LG feliratot, és egyszercsak bejön a recovery. Itt wipe cache, data partition. Majd install zip from SDcard, és telepíteni kell az SD-ről a zippel a romot.
hangerő le fel navigál, home előhozza a hátteret és visszaléptet, kameragomb az ok.
ROM
Amit le kell töltened
Ha nincs benne recovery.img, kérd tőlem.

(#48219) buktagt540 válasza quailstorm (#48218) üzenetére


buktagt540
senior tag

De a telefon nem látja az sd-t nem fogja tudni sd-ről telepíteni a romot,hacsak nem sikerül recoveryből mountolni.

(#48220) quailstorm válasza buktagt540 (#48219) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerinted a ROMflashelés ezt a problémát nem oldja meg?
Vagy max felflashel egy másik romot az egész előtt. Bár elvileg Joestone kdz-je nem olyan, ami érintetlenül hagy mindent és felrak egy fastbootot. Jól gondolom?

(#48221) buktagt540 válasza quailstorm (#48220) üzenetére


buktagt540
senior tag

Ha a kdz flash nem oldja meg akkor passz.

(#48222) quailstorm válasza buktagt540 (#48221) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Meg kell hogy oldja. Ha nem akkor én megpróbálnám az unbricket. Remélem arra nem lesz szüksége.

(#48224) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Gyerekek egészen meg vagyok most lepődve. Az ICS egész használható a GT540-en. Kell hozzá swap, így talán kicsit jobb a multitasking, de alapvetően nem rossz. Jó, hogy egy modern verzió fut most a telefonon. Már csak az állandóan elfogyó tárhely zavar kicsit, de erre is van megoldás. Egyébként ez a CM lock bazi jó. Kint van a naptár, illetve az időjárás is, így gyakorlatilag widget nem is kell a főképernyőre. Utoljára ilyen talán MIUI alatt volt nekem (sose voltam CM fan, de most egészen megtetszett). :)

(#48225) ripla válasza quailstorm (#48222) üzenetére


ripla
őstag

még nem próbáltam ki amiket írtál mert még egyelőre nem volt rá időm, de egy hard reset után ilyen üzenet fogad:
"system UIDs Inconsistent
UIDs on the system are inconsistent, you need to wipe your data partition or your device will be unstable."

majd folyamatosan azt írja, hogy nem hajlandó elindulni mert az android.phone.com (vagy valami ilyesmi) váratlanul megállt. félek új telefon lesz ebből, ilyen eddig nem volt, ez is valami új.

[ Szerkesztve ]

(#48226) ripla


ripla
őstag

mondom.

a rom feltelepítése után már látja a microSD-t, viszont még mindig kiírja ezt a
"system UIDs Inconsistent. UIDs on the system are inconsistent, you need to wipe your data partition or your device will be unstable." szöveget.
illetve ha a beállításokba akarok bemenni a telefonon belül, akkor folyamatosan azt írja, hogy leállt az alkalmazás. viszont plusz pont, hogy már valószínű az új rom van rajta (mert az elején animált az LG logó, illetve látja a microSD-t).
namost akkor viszont, ettől a ponttól le tudnád nekem írni részletesebben a dolgot?

"Dugd be a gépbe, telepítsd az ADB drivereket. Ezek után Windows console-ból tallózd be az ADB-t tartalmazó mappát. Itt fastboot devicest nyomni. Ha van "?" van kapcsolat.
fastboot flash recovery F:\LGGT540\Mur4ik\recovery.img
fastboot reboot
Tab kiegészíti a fájl, mappaneveket, de akkor törölni kell az idézőjelet mielőtt folytatod a tallózást. Ha ezzel megvagy, akkor a telefont úgy kell bekapcsolni, hogy a kikapcs és a home gomb nyomvatartásával megvárod az LG feliratot, és egyszercsak bejön a recovery. Itt wipe cache, data partition. Majd install zip from SDcard, és telepíteni kell az SD-ről a zippel a romot.
hangerő le fel navigál, home előhozza a hátteret és visszaléptet, kameragomb az ok.
ROM
Amit le kell töltened
Ha nincs benne recovery.img, kérd tőlem."

ugyanis nem értem azt a részét, hogy pl. melyik ADB-t tallózzam be (az elején kettőt is linkeltél), nem értem ezt a "fastboot device" dolgot, konkrétan ilyen parancs ezzel a 2 szóval nincsen vagy én nem találom.
szóval kérhetem ettől a ponttól kicsit szájbarágósabban? ennyire mélyen még sosem ástam bele magam a témába. :)

jah és fastboot után nem volt fekete képernyő, hanem kék háttéren fehér betűkkel ír ki pár sorban infókat és most azóta is vár és vár. addig konkrétan semmit nem merek csinálni vele amíg nem mondasz valamit. :P

[ Szerkesztve ]

(#48227) batai15


batai15
félisten

Valakivel fordult elő hogy elkezdi a teló el távolitgatni az sd karit. Pedig nincs sürven kivéve vagy gépre dugva. Nekem anno ezt csinálta majd vegleg meg halt benne az olvaso. Most pedig az asszonye kezdi csinálni

(#48228) ripla


ripla
őstag

odaraktam 2 piros nyilat, így értetted a dolgot?
elindítottam a fastboot.exe állományt és mögé írtam a devices szócskát, mint látható lefutott az amit látsz a képen. illetve arra a kérdőjelre gondolsz ahová a második piros nyilat raktam?

akkor most innen hogyan tovább? ugyanis kék háttérrel világít a telefon, és ezt írja ki fehérrel:

display initialized
USB init ept @ 0x6b000
fastboot_init()
udc_start()
-- suspend --
-- reset --
-- portchange --
-- reset --
-- portchange --
STALL GET_DESCRIPTOR 128 6 1006 0 18
fastboot: processing commands

illetve akármit írok be a Command Prompt-ba, a telefonon lévő kiírásokban nincs változás, vagy ez csak azért kellett, hogy a "?" -et kiírja-e a parancssorok lefutása után az utolsó sorban?.
szóval most akkor hogyan tovább? :)

[ Szerkesztve ]

(#48229) quailstorm válasza ripla (#48228) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó a kérdőjel. De azt csak arra használjuk, hogy lássuk van-e kapcsolat.
Mit csinálj?, folytasd a tutorial elvégzését...
fastboot flash recovery F:\LGGT540\Mur4ik\recovery.img
fastboot reboot

itt tartasz. Remélem rájössz hogy oda rakod ahova akarod és ez csak példa.

(#48230) ripla válasza quailstorm (#48229) üzenetére


ripla
őstag

azzal van a baj, hogy nem értem amit írsz.
hiába rakom be az én útvonal elérésem végére a recovery.img-et, folyamatosan hibát ad vissza. pedig az útvonal stimmel és a könyvtárban benne van a recovery-img és az update-cm-7.1.0-signed.zip is.
légy oly kedves és írd le hogy most mi van, mert hiába adom meg neki ezt az útvonalat...

D:\downloads\gt540\fastboot\recovery.img

...nem hajlandó elfogadni és hibát ír ki.
mellesleg ennyit írok be neki mint ami itt is látható, ez elég vagy kihagytam valamit?

[ Szerkesztve ]

(#48231) quailstorm válasza ripla (#48230) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem elegendő lenne, de inkább csinálj képet arról mi van a windows console-ban.
cd D:\adb+fastboot\ enter
D:\adb+fastboot\ :fastboot flash recovery D:\downloads\gt540\fastboot\recovery.img
érthetőbb?

(#48232) buktagt540 válasza ripla (#48230) üzenetére


buktagt540
senior tag

a fastboot flash recovery-t is odaírod elé ugye?
Illetve a fastbootnak ott kell lennie ahol a parancsot kiadod.

[ Szerkesztve ]

(#48233) ripla


ripla
őstag

így néz ki a dolog.

a downloads\gt540\fastboot könyvtárban van a recovery.img és a update-cm-7.1.0-signed.zip

[ Szerkesztve ]

(#48234) quailstorm válasza ripla (#48233) üzenetére


quailstorm
nagyúr

esetleg ha követnéd az utasításaim?
Miszerint a parancsot a fastboot.exe-t tartalmazó mappában kell lefuttatni! A végén a hülyeséget meg felejtsd el.
Nem sértegetés, de látszik hogy nem használtál se MS-DOS-t se UNIX-ot, se Linux-ot még...
a cd parancs értelme, hogy az utasításértelmezésben az első szó, az az adott mappában keresődik elsőként, aztán meg a telepített regisztrált programok közt. Ha nem vagy ott, miért kéne megtalálnia?
CD=changedir

[ Szerkesztve ]

(#48235) ripla válasza quailstorm (#48234) üzenetére


ripla
őstag

na megértettem végre mit akartál mondani :P
most itt tartok

viszont végignéztem a recovery menűben az összes könyvtárat, de sehol nem találja a *.zip-et.
ilyenkor mi van?

szerk.: megoldottam, bekapcsoltam simán a telefont, rámásoltam a 2 file-t total commanderben, utána kikapcs, majd bekapcs recovery módban ahogy írtad, most már látja a *.zip-et és ost update-et ír.
ha ezzel végzett....akkor gyakorlatilag ennyi? kész van? használható újra ahogy eddig?

[ Szerkesztve ]

(#48236) ripla


ripla
őstag

viszont most egy újraindítás után ezt a cyanogen mod 7 logót bámulom már lassan 10 perce, bekapcsolás után még a nyíl is ment körbe-körbe, de most megállt és csak vár, nem történik semmi.
ez így normális?

(#48237) quailstorm válasza ripla (#48236) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Cache wipe-ok megvoltak előtte? Ha nem akkor wipe-wipe, és rakd újra a ROM-ot.

(#48238) ripla válasza quailstorm (#48237) üzenetére


ripla
őstag

először azt a választható opciót nyomtam, hogy wipe cache partition, majd megkerestem a *.zip-et és elindítottam, most jelenleg installing updates van, újra.
ez a *.zip: update-cm-7.1.0-signed.zip a mérete 92.5 mb. ez a jó?

szerk.:

kétszer indította el ezt a cyanogen logót, másodikra ismét belefagyott....
ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

(#48239) quailstorm válasza ripla (#48238) üzenetére


quailstorm
nagyúr

"Itt wipe cache, data partition"
Mindkettőt wipe-oltad? Mert a cache a kevésbé fontos...
Igen azt a CM7-et kell feltolni.
[link]
Wipe data/factory reset , wipe cache, install zip.

[ Szerkesztve ]

(#48240) ripla válasza quailstorm (#48239) üzenetére


ripla
őstag

most hogy mondod már igen, mind a kettőt, el is indult....viszont őőő....orosz nyelvű lett a teló, hogy állítom be mondjuk angolra? :D

[ Szerkesztve ]

(#48241) ripla válasza quailstorm (#48239) üzenetére


ripla
őstag

meglett, google a barátom.
viszont egy csomó ikon a menüben orosz feliratú maradt, hiába állítom át a nyelvet másra.
nincs ebből a modból csak angol vagy magyar? :)

(#48242) wwenigma válasza ripla (#48241) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ujrainditas megoldja a többit

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#48243) buktagt540 válasza ripla (#48241) üzenetére


buktagt540
senior tag

Én wwenigma kolléga átszabott verzióját tettem volna fel SDSL final v1.1-ből.

(#48244) quailstorm válasza ripla (#48241) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja igen, ezt úgy jótékonyan elfelejtettem közölni. Én a Sony Ericsson Xperia Active shelljét használom, mert a gyáriban valóban maradtak orosz feliratok.
Saját feltöltés
Egyébként hogy tetszik?
A nyelvnél én is megijedtem, de a beállítások menüben az ikonokból és pár mellényúlásból ki lehet találni hol a nyelv. Vagy megnézed hányadik menüpont mint ahogy Te tetted.
(#48243) buktagt540: az elmúlt 2 év minden ROM-ját nem próbálja ki? Sztem maradjunk az egyszerű és stabil dolgoknál. Én ezt próbáltam, enigmáét nem. Személyes tapasztalat nélkül meg nem ajánlok semmit, ez van.

[ Szerkesztve ]

(#48245) buktagt540 válasza quailstorm (#48244) üzenetére


buktagt540
senior tag

Ez a legfrissebb/legstabilabb ROM a gt540re,wwenigma csak kiszedte a felesleges dolgokat,illetve bele rakott pár hasznos appet.Én ezt használtam több mint fél éve,mielőtt eladtam a telefont.Egyetlen bug,a statusbar néha lefagy.Ismerősnek jelenleg is ezt használja és tökéletes neki!

(#48246) quailstorm válasza buktagt540 (#48245) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Annak a ROM-nak az alapja nem tetszett sose(1 éve követem). Meg most sem 5 csillagos még...
Bugos. Meg partícionálni kell. Múltkor is ezzel brickeltem a tellát. Hagyom a rákba. Mivel jobb nekem mint a CM7.1? Nomeg abban nem fagy le a statusbar.

[ Szerkesztve ]

(#48247) buktagt540 válasza quailstorm (#48246) üzenetére


buktagt540
senior tag

Ez az ASIS folytatása,sokkal frissebb és jobb.Az ASIS már ős régi,de ha nekem nem hiszel mad más alátámaszt.De nekem mindegy,nem én fogom használni.

(#48248) ripla


ripla
őstag

újraindítás megoldotta a dolgot, most már minden magyar illetve angol. :)

quailstorm, neked köszönöm a segítséget, eddig nagyon meg vagyok elégedve ezzel a moddal, veszett gyors lett a telóm :D
ami pl. kifejezetten tetszik, az a 360 fokos körbeforgatás. érdekes, hogy alapból nem működött, a mod viszont megoldotta. ezek szerint a telefon képes rá, csak valamiért szoftveresen nem akarta ezt a gyártó (?). fura.
2 dolgot nem találtam eddig, egyik a napló/jegyzetfüzet, de ezt megoldom mert majd letöltök egyet. illetve ebből kifolyólag a következő amit nem találok, az az android market. elképzelhető hogy kifelejtették belőle? :P

[ Szerkesztve ]

(#48249) quailstorm válasza ripla (#48248) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pedig benne kéne legyen. Van rajta fájlkezelő? Azt hiszem rootexplorer a gyári.
Ezt telepítsd fel rá. Akkor menni fog.

(#48247) buktagt540: ha lesz rá alkalmam meg kedvem akkor tesztelem, de a múltkori Miroslav féle AOSP2.3.7 elvette a kedvem.

(#48250) buktagt540 válasza quailstorm (#48249) üzenetére


buktagt540
senior tag

AOSP2.3.7 az lehet hogy tényleg rossz,de amit én ajánlottam az az általad ajánlott ASIS folytatása,javítása.Volt ASIS,aztán SDSL,SDSL Final v1.0,majd Final 1.1.Szerintem a Final 1.1-et lett volna érdemes feltennie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.