Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48401) TotO'


TotO'
aktív tag

Hello, Clockwork mod által backupolt img fájlokat ki tudom valamivel bontani? Igazából nincs kedvem újratelepítgetni az appokat, és elfelejtettem kipullolni őket, de már feltettem az sdsl 4-et.

4a || Neuzer Courier DT

(#48402) TotO' válasza TotO' (#48401) üzenetére


TotO'
aktív tag

Kezd olyan érzésem lenni, hogy lassan már alig jár ide valaki. :) Elmúlt már az idő a gt540 felett.

btw, találtam a célra egy jónak tűnő progit.

üdv.

4a || Neuzer Courier DT

(#48403) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A telefonomon egy 2.3.x Cyanogenmod rom van.
Meg lehet valahogy oldani a telefonon, hogy az NTFS-re vagy exFAT-ra formázott memóriakártyát is tudja használni?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#48404) Latza válasza TotO' (#48402) üzenetére


Latza
aktív tag

Szinte biztos voltam benne, hogy én leszek az utolsó a fórumon aki lecseréli a telóját, de a Telenornál a Blade 3 30k-s ára komolyan elgondolkodtatott. Még azért rágogatom magamban a dolgot, de őszintén szólva már belefáradtam a rom-mókolásba meg a lassú telefonba. :(

Azért a legújabb SDSL-t feltettem, hátha javít valamit a cuccon. Mindjárt neki is állok belakni. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#48405) wwenigma válasza Latza (#48404) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nalam is majd ket evig volt a telo, azert boven kiszolgalt bar 40ert vettem. Most ugye ot995 ami feleannyi volt, de remelem kihuza ugyanaddig. :) Lassan eljott az ido a valtasra mindenkinek, de durva hogy 50e hsz fele kozelitunk. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#48406) lazlo16 válasza wwenigma (#48405) üzenetére


lazlo16
aktív tag

Az még messze van kcisit :D AM ot995-re vannak már mokuskodások ?:D nem nagyon láttam még . Több ismimnek is az van ezért se akarok ot-t

(#48407) lazlo16


lazlo16
aktív tag

Úristen SDSL4 megérdemel egy kövér pirospontot :D

Ami új :D menu rendszer új,cm ubdate(Y),főképernyő stilus váltás.

BEKERÜlt a magyar nyelvfelismerés a google HAngbevitelbe :OOOO Könyneb sms-t irni :D

(#48408) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Senki nem torrentezik itt a telefonnal?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#48409) Latza válasza wwenigma (#48405) üzenetére


Latza
aktív tag

A 995 is benne van a pakliban, csak azt nem tudom, hogy a kijelző, a proci meg a gpu többlete (plusz még pár egyéb) megérnek-e nekem 15k forintot. Meg hát ott van az Xperia U 40-ért a T-nél, ami kicsit kisebb, de azért jóval combosabb (meg hát Sony).
A Blade igaz, hogy nem a legújabb technika, de talán pont annyival jobb a GT540-nél amennyire nekem kell.
Persze az is lehet, hogy várok még vele, hátha jövőre jön valami érdekesebb. A legutóbbi két telómat amúgy is 3-3 évig használtam, a GT540 is kibír talán még 3/4 évet. :)
Most már különben sem kell annyira az OS miatt aggódni, ha valamire nem jön az ICS-nél újabb rom, abba sem hal bele az ember a napi használat közben. :D

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#48410) formengil


formengil
tag

Hali!

Levettem a fóliát, így javult az érzékenység. Vannak területek, ahol most is nehézkes az érintés, de általánosságban sokkal jobb.

Láttam szó volt a miro féle SDSL romról. Valaki megtudná mondani ez miben különbözik az ( azt hiszem szintén miro féle) CyanogenMod 9- től? Nem értek hozzá. :D

LG Optimus GT540 --> ZTE Grand X IN --> Sony XPERIA SP --> Xiaomi Redmi 4 Prime

(#48411) Latza válasza formengil (#48410) üzenetére


Latza
aktív tag

Az SDSL CyanogenMod 7 (Android 2.3) alapú, a CyanogenMod 9 viszont már az ICS-hez (Android 4.0) készült. Szerintem a 2.3-mas változat stabilabb a GT540-en, de mivel ICS-st még nem használtam (csak olvastam, hogy vannak még benne bugok), elképzelhető, hogy azzal is használható a mindennapokban. És ott van még az AOSP változat is, ami nagyjából egy "tiszta" 2.3. Ha nem kell a sok CM-es fícsör és beállítás, az is jó lehet.

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#48412) lazlo16 válasza Dr. Romano (#48408) üzenetére


lazlo16
aktív tag

De én szoktam n**.*c-ről szoktam ttorrentel főleg zenét vagy suliba ha unatkozok rajzfilmet vagy vmi marhaságot leszedni:D

(#48413) lazlo16 válasza formengil (#48410) üzenetére


lazlo16
aktív tag

Az előttem szólónak igaza van . Én használtam a cm9-et ami engem zavart benne . Egy dolog miatt raktam le . Lassabb a progik(kép áttűnésék)közötti idő. Szaval mai 2.3 1s az ott 3. Fő ok ami miatt vissza álltam sdsl-re az az h 10 napig miden hiba nélkul ment nagyban böngészek és egyszer csak hívnak és ott behalt hívás közben =/De ezen kivül semmi bajom nem volt. 727mhz-n laggmentes volt (néhol program bezárásán la launcher kicsit lassan töltött be) meg a boot idő nem 15s hanem 40s kb.

(#48414) Dr. Romano válasza lazlo16 (#48412) üzenetére


Dr. Romano
veterán

És nem tudod véletlen hogyan lehet megoldani, hogy az NTFS vagy exFAT-ba formázott microSD-t is kezelje? A 4GB fájlkorlát igencsak zavaró tud lenni. :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#48415) lazlo16 válasza Dr. Romano (#48414) üzenetére


lazlo16
aktív tag

Egy buta kérdést felteszek. Miért akarod ntfs-alatt futtatni az sd kártyát ?Oo Jah h 4 gb-nél nagyobb fájlt is rátudj rakni ? Tördelés nem megoldható ? És mi a bubánatot akarsz rárakni ami nagyobb mint 4 gb ?

[ Szerkesztve ]

(#48416) Dr. Romano válasza lazlo16 (#48415) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Már bocs, de ez több buta kérdés volt :DDD ;] Lényeg hogy akkor tovább kell kutakodjak...

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#48417) lazlo16 válasza Dr. Romano (#48416) üzenetére


lazlo16
aktív tag

Sajnos nem könnyen tudod elintézni ha el is tudod. Mivel az alap rendszer alapból nem támogatja cska az EXT2-3-4 és fat32 formátumot és későbbiekben is cska ezeket igy amximum progivla tudod (még a bele portolással se igazán lehet a rendszerbe h tudja ekzelni) Maximum 1-2 fájkezelő tudja enked emg cisnálni de ugy emg maga a telefon nem fogja látni cska az a 1-2 progi. Igy felesleges vesződni is vele.

(#48418) Dr. Romano válasza lazlo16 (#48417) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Rendben, köszi azért ;)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#48419) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

random reboot mitől lehet néha SDSL4-nél?
egyedi jelenség? :F

(#48420) lazlo16 válasza CoolBoy323 (#48419) üzenetére


lazlo16
aktív tag

egyedi. Töröltél vmi alap appot ? illetve álllitottál át vmi rendszer modosito beállitást (esetleg launcher emg stb mod)

(#48421) CoolBoy323 válasza lazlo16 (#48420) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

semmi extra nem volt, ami indokolná ezt...

(#48422) Latza válasza CoolBoy323 (#48419) üzenetére


Latza
aktív tag

Nálam talán 2x volt fagyás vagy reboot az elején, de nem vészes. Most, hogy nem indítom el egymás után az összes appot, nincs gond. De ez eddig minden romnál így volt nálam.

Ami viszont feltűnő, hogy ez a 600-on futó 4-es SDSL mennyivel lassabb a 729 MHz-en használt SDSL v1.1-emnél. Nagyon lehet érezni azt a hiányzó 129 MHz-et (is). Meg hát ez is olyan, mint az AOSP, hogy nem lehet húzni a procit, mert nem bírja és pl. a kamera képe bevibrál. Egy appból kilépés után meg 3 másodperc mire újra kirajzolja az ikonokat (és ezt úgy, hogy a főképernyő memóriában tartása aktív).
A GPS is elég lassan talál jelet. A fényerő úgy fel van húzva, hogy sötétben közepes szinten is szinte kiégeti az ember szemét, alacsony fokozaton meg nappal nem látni.
Mindent egybevetve annyival nem jobb a régi SDSL-nél az új hogy érdemes legyen eltűrni a lassúságát...
Az AOSP sebesség szempontjából jobbnak tűnt, viszont kevesebb a beállítási lehetőség.
Úgyhogy megy vissza a bevált SDSL 1.1... :))

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#48423) quailstorm


quailstorm
nagyúr

[link] Max fényerő bug javítva, új release.

(#48424) CoolBoy323 válasza quailstorm (#48423) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

utolsó utáni rls :D

(#48425) Tyer


Tyer
őstag

Ahogy látom lassan mindenki lecseréli a telóját...
A kérdésem a védelemmel kapcsolatos...
GT540en használtatok fóliát?
Ha igen, milyet, mennyire volt jó?
Ha nem, akkor karcolódott-e?
Új telon használtok-e? Kell-e? Illetve milyen tokot használtok?
Hogyan véditek a telót a külsö hatásoktól?
Érveket kérek, mert fontos a megfelelö védekezés számomra... :)) Ha már ilyen közeli kapcsolatot ápolok a telefonommal

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#48426) Dr. Romano válasza Tyer (#48425) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A "mindenkibe" én nem tartozom bele, nekem tökéletesen megfelel.

- Én nem használok fóliát, már kibontáskor leszedtem róla
- Tokban hordom és nem dobáltam, így nem karcolódott durván (max mikro karcok vannak rajta)
- Tokkal védem a külső hatásoktól

A megfelelő védelem azért fontos számodra, mert egy újszerű állapotban lévő telefonért többet lehet kérni az aprón ha egyszer el akarod adni.
Közeli kapcsolatot meg inkább csajokkal ápolj és ne egy telefonnal ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#48427) Latza válasza Tyer (#48425) üzenetére


Latza
aktív tag

Én nem használtam fóliát (korábbi telóknál sem szoktam), csak az első időkben pár hétig a gyárit. Ilyen plüss-szerű tokban tartottam, de nem szerettem, mert ahogy kabátzsebbe/övtáskába tettem, hamar kopni és "morzsolódni" kezdett - vagyis nem tartott sokáig.
Miután levettem a fóliát, sokat javult a kijelző érzékenysége, viszont hajlamossá vált a karcolódásra. Talán még attól is tud, ha véletlenül valami por/homokszem ragad az ember ujjára és húz egyet vele. Aktív kültéri használatnál meg pláne.
Az biztos, hogy ezután mindig teszek majd fóliát a telóimra/táblagépre. A nagy kijelzőn feltűnőbbek a karcok és mivel nem olcsó eszközökről van szó, szerintem megéri költeni a védelemre. A különféle karcmentes (üveg) kijelzőkkel nincs tapasztalatom, de a műanyagot bizony óvni kell. ;) Most már persze nem nagyon érdekel, eladni úgysem fogom és ezek után felesleges foglalkozni vele. De egy új/karcmentes készüléket érdemes megvédeni. :K

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#48428) Tyer


Tyer
őstag

Akkor eddig 1-1 a folia állás
Én amugyfolia+gumirozott tok+"plüss" tok comboval használom..
Dr. Romano: a mikrokarc mit jelent?

Amugy én sem akarom eladni,deattol még óvom....

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#48429) CLAWz


CLAWz
tag

Sziasztok!

Asszony full gyári Vodafone GT540-ét kéne újra használhatóvá tenni és csak kapkodom a fejem! Galaxy S-em röhejesen egyszerű mókolni, de ez a Optimus egyenlőre nagy rejtély nekem!

Tudnátok segíteni, hogy hol kéne egyáltalán elindulni, mivel kell kezdjek mert elvesztem abban a 6-7 tabban amit megnyitottam a témában... Cyanogen modot szeretem, gondoltam a 7.2-vel még vidáman ellesz ez a telefon.

Mer' nem ért meg senki, még nem vagy művész!

(#48430) lazlo16


lazlo16
aktív tag

kell egy flasher progi. Kell a v20bhunmod.kdz fájl. Kell android toolkit vagy fastboot lfasher. Kell egy rom.

(#48431) CLAWz válasza lazlo16 (#48430) üzenetére


CLAWz
tag

20C van rajta, befolyásol ez valamit?

Mer' nem ért meg senki, még nem vagy művész!

(#48432) coyote55 válasza CLAWz (#48431) üzenetére


coyote55
őstag

Az égvilágon semmit. Az sem rootolható, tehát fel kell először tenned a v20bhunmod.kdz ROM-ot.

Memento Mori!

(#48433) CLAWz válasza coyote55 (#48432) üzenetére


CLAWz
tag

Problémám a következő. Kikapcsolt állapotban a telefont felismeri a PC (Win7 64 bit) De ahogy belépek se' kábellel se bluetooth-al nem konnektál. Se' Pc Suit se az "LG Témogatási eszköz". A telefont mint háttértárat kezeli, de ennyi.

Telefonban a fiókok és egyebek szinkronizálásnál a PC Suit szürke és nem aktiválható.

:F

Mer' nem ért meg senki, még nem vagy művész!

(#48434) CLAWz válasza CLAWz (#48433) üzenetére


CLAWz
tag

Tárgytalan! :W

Végre nekiállhatok, lesz még kérdésem. :)

Mer' nem ért meg senki, még nem vagy művész!

(#48435) lazlo16 válasza coyote55 (#48432) üzenetére


lazlo16
aktív tag

A gyári is rootolható ;)

(#48436) coyote55 válasza lazlo16 (#48435) üzenetére


coyote55
őstag

Igen?
Ez érdekes, nekem anno a joestone-féle ROM felrakása előtt azért kellett feltenni a v20bhunmod ROM-ot, hogy rootolható, recovery és fastboot engedélyezett legyen.

Memento Mori!

(#48437) lazlo16 válasza coyote55 (#48436) üzenetére


lazlo16
aktív tag

Nekem ment simán.. Töröltem is egyből a gyári appokat :))

bár lehet h te most a root alatt a flasht érted :D

[ Szerkesztve ]

(#48438) TotO' válasza Latza (#48404) üzenetére


TotO'
aktív tag

T-nél van ZTE grande x in, én azzal szemezgetek, majdnem biztos, hogy megveszem vmikor két ünnep között. Most keresgélek ellenérveket, de kompatibilitáson kívül nem sokat találtam, az is csak gta gameknél fordulhat elő, mondjuk azokkal pont játszanék, ha arra alkalmas telóm lenne :D.

Ami nálam fontos szempont az igazából az, hogy smooth legyen, tehát a mai világban már ne szaggasson, sehol, és egy legalább 4"-es kijelző. :B

Most, hogy nézem, a blade3 30k-ért tényleg nem rossz vétel, sőt.

4a || Neuzer Courier DT

(#48439) formengil válasza lazlo16 (#48413) üzenetére


formengil
tag

Köszönöm mindkettőtöknek a magyarázatot! Nekem is fent volt a 2.3.1, aztán feltettem a CM9-et. Nekem a mostani végső verzióval nincs problémám, nem is tűnik lassúnak. A beépített overclock-al 800Mhz-en lagg nélkül megy, elég gyors szerintem. De persze két ugyanolyan telefonon is lehetnek eltérések, szóval kinek a pap, kinek a paplan. :)

LG Optimus GT540 --> ZTE Grand X IN --> Sony XPERIA SP --> Xiaomi Redmi 4 Prime

(#48440) coyote55 válasza lazlo16 (#48437) üzenetére


coyote55
őstag

Nagyon jól tudom, melyik a root, melyik a flash :(((
Tavaly Húsvét környékén vettem az LG-t. Nagyon meg voltam vele elégedve, csak kezdett "szűk lenni a kabát", ahhoz, hogy valamit feltegyek rá, másik progit kellett törölni. Utánaolvastam, és megnéztem, hogyan lehet rootolni a telefont. Ha már lúd, legyen kövér - ha már rootolt, ROM-csere is lett :D
joestone örökbecsű root és app2sd programjai sokat segítettek.

Memento Mori!

(#48441) Latza válasza TotO' (#48438) üzenetére


Latza
aktív tag

Ha annyit tudnék rá áldozni (feltöltőkártyás verzió) akkor a Samu Galaxy S Advanced-en is elgondolkodnék a helyedben. Elvileg az is jó cucc. Én némileg alacsonyabb kategóriában játszom. :D
Mondjuk nem mondom, így végignézegetve az Alcatel OT-995 is szimpatikus, úgyhogy most dilemmában vagyok és inkább nem sietem el a dolgot, hanem várok még egy kicsit. :K

[ Szerkesztve ]

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#48442) TotO' válasza Latza (#48441) üzenetére


TotO'
aktív tag

Néztem azt is, de jobban tetszik a zte 4,3" kijelzője 540*960 felbontáson, meg nem tetszik az a batár nagy home gomb :D Valamiért az ragadt meg bennem ismerősök telefonja által, hogy a samu lassú, szaggat, nyilván a mai modellek már nem, persze..

És egyébként is csak Tetszett a mobilaréna tesztjén ;]

4a || Neuzer Courier DT

(#48443) apaszka válasza lazlo16 (#48437) üzenetére


apaszka
veterán

Így van! A fiamnak megvettem a SG3 mat,és az első a rootolás volt ,gyári ROM on!
De a recovery az király ! :C

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#48444) CLAWz


CLAWz
tag

Egy kis segítséget kérnék....

-v20bhunmod feltéve
-Recovery feltéve
-n+1 wipe (data+cache+dalvik sokszor)
-SwiftBootloaderBuilder-el a systemet megnöveltem 190 megára, ahogy itt a fórumon olvastam.

Final-fastboot-cm-7.2.0-SDSL -zip-je feltöltve a gyökérbe, recoveryben elindítva az "install zip from sdcard" de installálás közben azt írja:

"Finding update package...
Opening update package:
Installing update
Installation aborted."

Azt hiszem nem ez lenne a helyes befejezés... :W

Mer' nem ért meg senki, még nem vagy művész!

(#48445) CLAWz válasza CLAWz (#48444) üzenetére


CLAWz
tag

Uh, tárgytalan. Nem a fastboot-os verziót kéne recoveryből telepíteni... :B

Mer' nem ért meg senki, még nem vagy művész!

(#48446) lazlo16 válasza CLAWz (#48445) üzenetére


lazlo16
aktív tag

alapból 250-es a system partytcio Oo akk hova növelted ?:O

(#48447) CLAWz válasza lazlo16 (#48446) üzenetére


CLAWz
tag

Az alap amit a SwiftBootloaderBuilder feldobott az a 150-es volt. az sdsl 4.0-nál pedig 190-et ajánlanak. E szerint csináltam.

Megjegyzem, semmit nem tudok a készülékről, asszony szólt hogy csináljam meg. :)

[ Szerkesztve ]

Mer' nem ért meg senki, még nem vagy művész!

(#48448) formengil


formengil
tag

Elhatároztam hogy érintőpanel cserével próbálom megoldani az érintési érzéketlenség problémáját! Viszont sehol nem találok ezüst színű érintőpanelt. Ha esetleg valaki látott valahol, az belinkelhetné, nagyon megköszönném. :) Vagy a másik lehetőség: szerintetek nagyon hülyén nézne ki egy ilyen ezüst telefon fekete érintőpanellel? :D

LG Optimus GT540 --> ZTE Grand X IN --> Sony XPERIA SP --> Xiaomi Redmi 4 Prime

(#48449) coyote55 válasza formengil (#48448) üzenetére


coyote55
őstag

Lehet, hogy divat lesz belőle... ;)

Memento Mori!

(#48450) formengil válasza coyote55 (#48449) üzenetére


formengil
tag

Egyébként viccen kívül, egyedi lenne az biztos, szerintem nem is lenne rossz. :)

LG Optimus GT540 --> ZTE Grand X IN --> Sony XPERIA SP --> Xiaomi Redmi 4 Prime

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.