Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) joestone válasza LouiS22 (#8997) üzenetére


joestone
addikt

recovery csak flasheléssel lesz.

(#9003) Menthirist válasza ruzsabazsa (#8999) üzenetére


Menthirist
veterán

de ha az ember gyakran hallgatja mondjuk otthon, akkor megteheti, hogy vesz hozzá valami hangfalat párezerért, amiből a gagyibbak is jobban szólnak bármelyik telefon beépített hangszórójánál...
bulikban én is szoktam használni csak a telefont zeneládának, de minden esetben kerül rá hangfal... anélkül egyiket sem lehetne hallani...

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9004) keeo válasza joestone (#8992) üzenetére


keeo
tag

azt hiszem megtaláltam! de az tegnapi hozzászólás volt :) miszerint, másoljam be a sd kártya azon mappájába ahova a recovery a mentést csinálja... gondolom ez az.

(#9005) Naras válasza Menthirist (#9003) üzenetére


Naras
őstag

Én is szoktam otthon (pl. a konyhában) telóról zenét hallgatni... :U
Ott is figyel hozzá a két kis hangszóró az asztalon készenlétben ... :K

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#9006) 5150head válasza Fancy-boy (#8990) üzenetére


5150head
senior tag

Szia! Én zenész vagyok, ebből kifolyólag elég igényes is vagyok erre. Legfőképpen rock és metált hallgatok. A lényeg, h kell hozzá venni fasza fülest! A gyári az kuka. Senheiser-ben vannak faszák. A másik h egy olyan lejátszó kell ami EQ-s. És innentől már tök 8, úgy lövöd ahogy akarod. Nem kell csodát várni ezektől. De bőven elég lehet. (a samu T10 mp3at senheiser fülessel de sajnálom, csak felnyomták az albink és elvitték, azon álom volt a zenehallgatás! :O )
Ha pedig speekeren akarsz hallgatni zenét, akkor nem szóltam. Bár minek? mer az minden telón fos. Az utcán/buszon telót bömböltető (recseg ropog) kölköknek meg csak gratulálni tudok. Szerencsére akikre rászoltam eddig (mer baszottul zavar) azok már nyomták is ki :U

(#9007) 5150head


5150head
senior tag

Amúgy skacok lemaradtam vmiről? Mi ez a T-home-os mizéria? Kikerült vmi rom? fasza... még jó hogy nekünk 3 hónapja ígérik... T-home mióta forgalmazza? 1 hete? köszi voda...
Van vmi új hekkelés folyamatban? :)

(#9008) Latza válasza zsohu (#9000) üzenetére


Latza
aktív tag

Nekem már évekkel ezelőtti telefonjaimon is létezett ez a probléma, azóta nem írok ékezetes sms-t. :( Ékezettel azt hiszem olyan 70 karakter körüli üziket lehet írni, hogy ne több részletben küldje el a telefon. Legalábbis régen ilyesmit olvastam.

Ennél az elején úgy volt, hogy hiába ír az ember, a teló mindenképpen ékezet nélkül küldi el a szöveget, legalábbis 1.6-nál úgy emlékszem, hogy ezt írták az okosabbak. Talán a fordítottakat tudja használni, nem tudom. :F

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#9009) Birki


Birki
tag

Ezt a dolgot Macika nagyon jól megmagyarázta a Nokiaprogramok.hu oldalon. Idézem őt:
"Na szóval.

SEMMI köze ahhoz, hogy milyen készüléket használsz. Sem annak, hogy milyen programot.

Itt láthatod a GSM-ABC karaktereit, azokat a karaktereket, melyre a GSM-rendszer ki lett anno találva, a 7bites ABC.
Az itt szereplő BÁRMELYIK karakterből el lehet küldeni 160 darabot 1 db SMS-ben.
Kezdetben, amikor a GSM-ABC-t megalkották, akkor Kelet-Európát és még egy rakás országot, úgy 3milliárd embert (elég önző módon) kihagyták a számításból.
Jópár évvel a GSM-biznisz dübörögve beindulása után gondoltak csak arra, hogy ejj, sem a közép-kelet-európaiak, sem a görögök, sem az oroszok, sem a bolgárok, sem a kínaiak, sem a japánok, sem az arabok (stb-stb.) nem képesek SMS-t küldeni ezzel a rendszerrel. A felsoroltak együttesen viszont már NAGYON komoly piacot jelentettek, ezért jött a bővítés, a nemzeti karakterek engedélyezése, a 8bites ABC (ún. Unicode ABC) bevezetése. Logikus volt, hogy a GSM-szabványt átdolgozni/megváltoztatni nem fogják, csak a bővítést teszik lehetővé, azzal, hogy lehetővé teszik az Unicode használatát. Ennek viszont ára van.

Idézet a wikiből:
"Az UTF-8 kódolás lényege, hogy a 7 bites ASCII kódtábla karaktereit (angol kis- és nagybetűk, számok és gyakoribb írásjelek) az ASCII kódjukkal jelöli, egyéb karakterek kódját pedig „feldarabolja”, és a darabokat egy vezérlőjelet követő több egymás utáni bájtban helyezi el..."

Mit is jelent ez?
Unicode karakterkódolás (nemzeti karakterek, ékezetes, melyik gyártó/modell hogyan nevezi) használata esetén MINDADDIG 160 karakter fér bele 1 db SMS-be, míg az KIZÁRÓLAG CSAK 7biten kifejezhető, 127-es ASCII alatti (idősebbek visszagondolhatnak a TELETEXT hőskorára, aholis az izlandi ABC betűit, mint a magyarhoz legközelebb álló, és az alap 7bites kódolásban jelen lévő karaktereket használták évtizedekig) karakterek vannak a szövegben.
Az első 127-es feletti karakter megjelenésénél viszont már nem egyetlen bájt alkot egyetlen karaktert, innentől egységesen 70 karakter lesz 1 db SMS."

Szerintem...

(#9010) darál0w válasza Latza (#9008) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ékezetes betű több karakternek számít...magam sem értem...de azt tudom, h az é betű az nem számít annak :D

#9009) Birki minden igényt kielégítő válasz :)

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9011) radamsky


radamsky
senior tag

:DD ahogy akkor láttom itt nem a LG a hunyo hanem a voda bénázik, nem kicsit hanem nagyon
kell nekünk a mobilarénás etalon telcsi

Azért ez nagyon nagy friccska a Vodának, árusitják több mint 3 honapja, erre a tmobil 1 hete árusitja és voilá midjárt kihozzák a 2.1-est

Van egy érzésem hogy a vodaféle rom tele lesz voda csicsával, csak hogy örüljünk neki

Azért ahogy láttom az LG nagyon perciz munkát végez hogy még mindig csak tesztelgetik a a voda romot, mert hogy tökéletes legyen. Ugye ezt irják

A Tmobil meg nem szarozik kinyomta a 2.1-est magyart

Most kell irni az LG-nek aki már irt nekik hogy mi van ilyenkor? A Tmobilnak nem kell pöpecül megirni??

[ Szerkesztve ]

(#9012) LouiS22


LouiS22
veterán

Valaki, aki már T-Mobile-zálódott, tenne fel néhány screenshotot, hogy a felület mennyire lett magenta?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#9013) zsohu válasza Birki (#9009) üzenetére


zsohu
tag

Ez mind szép és jó olvastam erről én is, de valahogy mégis a nokiák, winmos telók meg tudják ezt oldani. Az oké hogy pl a ő-t két karakternek vette pl a winmo is de a áéüöí ez mind mehetett. Androidnál ha egy á-t írok akkor már ugrik is le a karakterszám

[ Szerkesztve ]

(#9014) joestone


joestone
addikt

készül a v1.3a02 ami optimalizálva lett . setcpu native benchmark 3097 , setcpu long bench 9715, linpack 3.951 MFLOPS 21.22 sec., benchmark pi 4793.

Jó kispörgős lett a telefon kezelése is. Hiváslista kevesebb min 1s , névjegyek (üres ) kevesebb mint 1s.

[ Szerkesztve ]

(#9015) Menthirist válasza joestone (#9014) üzenetére


Menthirist
veterán

ezeket akkor csak fel kell másolni update.zip alakban az sd-re, és telepíteni onnan?

btw mesélhetnél egy keveset, hogy akkor most mi is most a felállás... mennyiben módosított görög rom került fel a flash során? ez a recovery cucc pontosan miként épül be? hova? az update.zip telepítése során az eredeti rom íródik felül részben? mitől nem kell újraflashelni idővel? stb...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9016) joestone válasza Menthirist (#9015) üzenetére


joestone
addikt

Igen ezeket update.zip formájában kell telepíteni.
Ha újra kellene flashelni akkor elég az update.zip fájlt újratenni nem kell az egész telefont újraflashelni .A módosított görög rom annyiban módosított , hogy az oroszok által megcsinált recovery és fastboot rész került bele a kdz fájlba az eredetiek cseréjével. (appsboot.mbn , appsboothd.mbn) maga a többi rész eredeti formájában maradt , ha jól tudom akkor ez a bootloader része a telefonnak.Az update zip a rendszert tarlmazza , a boot rész nincsen benne. Ha valami elromlik akkor a rendszert kell újrarakni , a telefon firmware részét nem. Pontosan ezt csinálja az update.zip.

[ Szerkesztve ]

(#9017) joestone válasza joestone (#9014) üzenetére


joestone
addikt

212 névjegy esetében a névjegyalbum első nyitása kb 2 sec utánna kevesebb egyenlő 1 másodperc.
Bootolás pin kód kérésig 45 másodperc.

(#9018) mitya221 válasza LouiS22 (#9012) üzenetére


mitya221
tag

semmi nem lett magenta... csak kikapcsolásnál a lila LG logó helyett van t-mobile logó... ja és a böngészőben a kezdőoldal a web'n'walk oldala... ennyi :D
van egy iwiw kliens, de más nem változott :D

(#9019) Menthirist


Menthirist
veterán

tényleg... ismerősöm voda 845-ösében nem jó a market már egy hónapja... lehet ellene valamit tenni? mondtam neki, hogy ez a flashelt verzió nálam tudna marketre menni, de az ő esetére nem tudtam mit mondani...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9020) Menthirist válasza joestone (#9016) üzenetére


Menthirist
veterán

aha... tehát maga a váz mindig változatlan marad (recovery), de ez képes cserélni magán kívül minden mást sd-ről (hogy ne kelljen flashelni), tehát úgy ahogy van az os-t magát...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9021) joestone válasza Menthirist (#9020) üzenetére


joestone
addikt

igen , ráadásul le tudod menteni a telefonod az sdre és azt vissza tudod állítani az összes beállításoddal együtt.

(#9022) Menthirist válasza joestone (#9021) üzenetére


Menthirist
veterán

most hogy mondod, backupolom is gyorsan a rendszert (bár még később, jobban belakva is fogom, de azért tesznek mindenképp jó :D)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9023) Menthirist válasza Menthirist (#9019) üzenetére


Menthirist
veterán

a marketre tud valaki valami okosat mondani, amit továbbadhatnék? :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9024) Latza válasza Menthirist (#9023) üzenetére


Latza
aktív tag

Én az Optimusra feltettem a 2.2-es Marketet (nem tudom mi a pontos neve, csak hogy a 2.2 funkciói kijönnek 2.1-en is) amikor kijött, de azóta akadozott és nehézkes volt az appok frissítése. Tegnap uninstalláltam, hogy csak az alap - romban szereplő - legyen rajta és láss csodát: azóta gond nélkül működik. :)) :))

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#9025) joestone


joestone
addikt

beluudj ilyet szeretnél ?

(#9026) Ttibor89


Ttibor89
csendes tag

Hali! Frissítettem a PC Suite-tal 2.1-re, és olyan hibával találkoztam, hogy a hangjelzést a billentyűzet használatakor nem kikapcsolható. Tehát nincs kipipálva a funkció, mégis ad ki hangot mikor pl sms-t írok. Csak néma módban nem ad ki hangot. Mit kéne csinálnom? Előre is köszi!

(#9027) joestone válasza Ttibor89 (#9026) üzenetére


joestone
addikt

amikor feljön a billentyűzet a kis fogaskerékre kell bökni és ott a szerkesztő beállításai és a hangjelzésből kivenni a pipát.

(#9028) keeo válasza joestone (#9014) üzenetére


keeo
tag

na jó! nem várom most tovább, megyek aludni! :D

(#9029) joestone válasza keeo (#9028) üzenetére


joestone
addikt

Még tesztelem , de jónak tűnik , szóval töltöm fel.

(#9030) joestone


joestone
addikt

Black rom frissítések :
[Black Rom v1.3a02]
[Black Rom v1.3b02]

A korábbiaknak megfelelően az a verzió a teljes gyári appcsomagot tartalmazza , míg a b verzió a lecsupaszított.

Ebben a kiadásban optimalizálás történt , hogy gyorsabb legyen , illetve a wifi /BT/GPS gombok háttere szürkére lett változtatva.

Aki fehér órát szeretne annak a /system/framework mappában a services.jar.white fájlt kell átneveznie services.jar -ra .
A fehér szolgáltatói felirathoz pedig az lge-res.apk.white fájlt kell lge-res.apk fájlá nevezni.
Mindkét műveletet adb-n keresztül javaslom végrehajtani .
USB hibakeresés bekapcsol a telefonon .majd az sdk tools mappából dos ablakban a következő parancsok

adb shell
su (a telefonon az allow-ra kell bökni a felugró ablakban)
mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock4 /system
cd /system/framework
mv services.jar services.jar.ori
mv services.jar.white services.jar
mv lge-res.apk lge-res.apk.ori
mv lge-res.apk.white lge-res.apk
reboot

(#9031) pampika válasza Menthirist (#9023) üzenetére


pampika
őstag

csatlakozhat ide, hátha a gugli végre javítja a problémát...
mellesleg a már említett market frissítés leszedése ált. segít.

(#9032) wwenigma válasza pampika (#9031) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

a regi es uj marketnel is van problema, mikor megall nalam a tudomany akkor vagy leszedem vagy felrakom a legujabb marketet es minden megy tovabb. :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#9033) tutis válasza radamsky (#9011) üzenetére


tutis
őstag

Azért megnézném mennyi mobilarénás teló fog fogyni, én 1 számjegyűre tippelek :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#9034) molbali válasza joestone (#9025) üzenetére


molbali
tag

Igen szerintem Beluu ilyet szeretne, mert láttam a telefonját személyesen és ilyet mutatott. De majd Ő is megírja ezt neked, csak gondoltam szólok, hogy akár neki is állhatnál, mert mire visszajön addigra meg is lehetne.

Mellesleg meg én is szeretnék egy ilyet. :DD :K

Köszi a sok munkát amit belefektetsz ebbe a dologba!

(#9035) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Lenne egy fontos kérdésem:

A Shazam nevű alkalmazásról. Ez működik úgy rádiózás közben mint a TrackID ?
Úgy értem, ha a telefonon rádiózom akkor a Shazam is feltud venni belőle egy darabot és kikeresni, hogy melyik dal megy?

Vagy a Shazam csak külső hangokat tud felismerni?

(#9036) radamsky válasza tutis (#9033) üzenetére


radamsky
senior tag

nem az a lényeg hogy mennyi fogy hanem hogy a voda nézz minket palimadárnak
Illetve az LG mond hülyeséget. Első a biznisz. Nem pedig a szerencsétlen User aki szenved.
Mostmár biztos vagyok benne hogy a mienkbe lesz voda cuccos. Ha szerencsénk lesz akkor csak egy alkalmazás, ha nem akkor pedig LIVE-ják

(#9037) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Az Androidos Sony Ericsson telefonokon található User Interface szóval felhasználói felület, az letölthető az LG telefonjára?
Itt inkább az ikonok kinézetére és elrendezésére gondolok :F
Ilyen létezik vagy csak a gyári maradhat rajta?

(#9038) tutis válasza radamsky (#9036) üzenetére


tutis
őstag

De ép azért mondom hogy kíváncsi lennék mennyi fogy mert ebben szerintem nincs nagy biznisz. Szerintem nem egy hátlap miatt vesznek meg egy telót jobban hanem azért mert a legújabb szoft van rajta pl. Szóval most a biznisz ellen dolgoznak de elég keményen..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#9039) Ilmet


Ilmet
csendes tag

Hello
Névjegyzékben, hol tudom beállítani, hogy csak a teloban lévő számokat használja, jelenleg a sim kártyás számokat is látom így mindegyikből 2van és elég lassan tölt be.. köszi

(#9040) tutis válasza Ilmet (#9039) üzenetére


tutis
őstag

névjegyzék, hívás gomb feletti gomb, további, megtekintés és csak a telónál legyen pipa..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#9041) Ilmet válasza tutis (#9040) üzenetére


Ilmet
csendes tag

1 napja kerestem :) köszi

(#9042) norbi93 válasza radamsky (#9036) üzenetére


norbi93
senior tag

én kizártnak tartom h live menüzik az egészet. hameg azt csinálják, akkor meg átváltom a kezdőképernyőt launcherpro-ra, aztán kész:D szerintem csak telepakolják voda alkalmazásokkal (de kérdés hogy milyen voda alkalmazásokkal?:O).

(#9043) novoszath


novoszath
senior tag

olyam progit keresnek amivel a widgetek meretet lehet allitani

tudnatok ajanlani v.mit

elore is koxi a segitseget

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#9044) LouiS22 válasza norbi93 (#9042) üzenetére


LouiS22
veterán

360View, vagy mi. Egyébként már külön is letölthető a marketből, akinek épp erre van ingerenciája.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#9045) zsohu válasza novoszath (#9043) üzenetére


zsohu
tag

Hali!

A Launcher Pro nevű homescreen tudja ezt.

(#9046) novoszath válasza zsohu (#9045) üzenetére


novoszath
senior tag

esetleg linket tudnal adni ahonnan le lehet rantani?

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#9047) joestone válasza molbali (#9034) üzenetére


joestone
addikt

9030 hszben a link , letöltheted,

(#9048) zsohu válasza novoszath (#9046) üzenetére


zsohu
tag

(#9049) Naras válasza joestone (#9047) üzenetére


Naras
őstag

Joe, sztem érdemes lenne csinálnod egy Logout blogot, ahová minden linket föltehetnél egy helyre, illetve folyamatosan tudnád frissíteni őket, illetve publikálni az újabb fejlesztéseket, leírásokat, egyebeket... sztem mások is támogatnák az ötletet :U

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#9050) joestone válasza Naras (#9049) üzenetére


joestone
addikt

Hogyan kell ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.