Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Ramos_


Ramos_
tag

Sziasztok,

Vmiért a fejembe vettem, hogy nekem LG G8 thinq telóm lesz.
Amiért tökéletes nekem az a kis méret, a quad dac, a megfizethető ár ugye használtan, miközben premium mindenben.

A G8s-ben ezek közül semmi nincs meg.

Engedjem el inkább, mert nem szabad külföldről telefont vásárolni? Vagy van valakinek hasznos tanácsa?

Nagyon köszönöm

(#702) stemplar07


stemplar07
őstag

maga a g8x egy nagyon jó készülék, 2019 decembere óta használom Német ebayról vettem,, a mai napig 2 napos üzemidő, és akadás mentes gyors működés,,(jó kamera, quad DAC stb) a v60-on gondolkodom, de a 6,4 után a 6,8 egy tégla.. lehet, inkább veszek még egyet és elteszem tartalékba..nem fogod megbánni ..

(#703) Ramos_ válasza stemplar07 (#702) üzenetére


Ramos_
tag

Az LG G8 thinq az más telefon mint a G8x, csak annak nincs saját topikja mivel magyarországra a lebutított LG8s-et küldték.

G8x-et bármikor veszek itthon, de sima G8-at nem hiszem.
de a német ebay jó ötlet, mert nincs vám. De sosem vásároltam még külföldről és hülye vagyok hozzá.

(#704) attak79 válasza Ramos_ (#703) üzenetére


attak79
tag

Pü ment

(#705) zdanee


zdanee
őstag

Üdv mindenki! Pár hete váltottam S8-ról G8x-re, szóval még hat az újdonság varázsa és ennek okán még a dual-screen tokkal használom. Megpróbáltam még néhány pót mágneses USB-C adaptert szerezni, de ebayen és Amazonon pofátlanul drága, az USA LG meg nem szállít ide. Végül találtam egy helyet, ahol maga az adapter viszonylag elfogadható áron van ($15), de a szállítás meg $18. Egy darabot nem éri meg így venni, viszont a szállítás ugyan ennyi 2-3-5 darabra is. Valaki esetleg szeretne ilyen adaptert, akkor annyival többet rendelnék, mondjuk pénteken, addig PÜ-ben jelezze aki kér, és hogy mennyit!

Innen venném: [link]

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#706) stemplar07 válasza zdanee (#705) üzenetére


stemplar07
őstag

:D a legolcsóbb ha nem hagyod el ... 33$ elmennek a,.... :N

(#707) zdanee válasza stemplar07 (#706) üzenetére


zdanee
őstag

Még megvan, csak szerettem volna egyet az autóba is. $33 ha 1 db-ot veszel, ha kettőt, már csak $24, ha hármat, $21, stb... Erre fel írtam, hogy akinek kellene, de sokallja a $33-at (mint én, amúgy amazonon, ebayen van, ahol még több), azokkal közösen rendelve kicsit lejebb tornázhatjuk az árat. De ha valakinek sikerült találni megfelelő méretűt azokból a kínai filléres mágneses töltőkábelekből, az ne tartsa magában a titkot! :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#708) bioengin válasza zdanee (#707) üzenetére


bioengin
tag

Én nem találtam semmi alternatívát; csak úgy tudtam megoldani, hogy egy pont az USÁból hazajövő haver hozott nekem onnan. Sztem vagy fizet az ember, vagy van vmi ilyen kontaktja.

(#709) Pheonix


Pheonix
tag

Sziasztok!
Tegnap egy képnél vettem észre, hogy a kamera cseppel egy volnalban lévő fekete sáv (ahol az óra és a többi infó) van már nincs meg. Eddig valami miatt fel sem tűnt, hogy nincs ott. Lehet aztán egy frissítés miatt, vagy én alkítottam el, de most sehol sem találom a menűben hol kell beállítani ezt. (vagyis hogy legyen "fekete sáv" a kamerával egy vonalaba vagy ne)
Valaki tudna segíteni? Előre is köszi

(#710) joco1977 válasza Pheonix (#709) üzenetére


joco1977
tag

Lehetséges, hogy a Beállítások / Kijelző / Másodlagos kijelző menüpontot keresed?

(#711) Pheonix válasza joco1977 (#710) üzenetére


Pheonix
tag

Igen, köszönöm :R csak a sötét mód miatt kilőte azt a menüpontot. Be is állítottam... de a visszaváltok sötétre, akkor ismét eltünik az a sáv és megmarad a kameracsepp. :F Ez mondjuk nem tetszik :((

(#712) gretzky77 válasza Pheonix (#711) üzenetére


gretzky77
veterán

Sajnos ez így van, sötét mód alatt valamiért nem opció, V50-nél is így volt!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#713) joco1977


joco1977
tag

Van már májusi android 10 frissítés:

(#714) jimmedly válasza joco1977 (#713) üzenetére


jimmedly
senior tag

DEC-re még nincs.

(#715) Pheonix


Pheonix
tag

Sziasztok! Tegnap a csap alatt elmostam a telefont, mert nagyon koszos volt. Eközben hallottam egy reccsenő hangot. Először azt hittem a fólia tört el, de nem láttam semmit. Erre ma, két-három kimenő hívásnál is arra panaszkodtak, hogy nem hallanak, vagyis csak alíg, mitha nem lenne térerőm. Most este viberen is megpróbáltam, de tiszta süket volt a vonal másik fele.
Sajna EUR a teló, így sztem a Váci úton nem javítják. Valakinek ötlete esetleg?

(#716) Pheonix


Pheonix
tag

Most headset-tel kipróbáltam és úgy hallottak. Úgyhogy nagy eséllyel mikrofon problémái lesznek...

(#717) gretzky77 válasza Pheonix (#716) üzenetére


gretzky77
veterán

Sztem lehet, hogy még vizes kicsit, nem száradt ki rendesen

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#718) Pheonix válasza gretzky77 (#717) üzenetére


Pheonix
tag

Mai napig száradt. Reggel telefonáltam, egy darabig rendesen hallottak, aztán ismét előjött, hogy szaggatva hallanak.
Bluetooth és vezetékes headsettel okés, sőt még kihangosítva is, de máskülönben nem.
Most levegővel belefújtam a mikrofonba, erre az pukkant egyet :F s azóta még annyira se hallanak (de kihangosítva így is).:W Korábban olyan hibával volt már az LG-nél, hogy visszhangosan hallotak és saját magukat hallották vissza időnként, vagyis bizonyos pozíciókban ha úgy tartottam a telefont. Akkor azt mondák alaplapot kellene cserélni. de mivel EUR-es így nem foglalkoztak vele. Lehet a pukkanás előtt is ilyesmi hiba jöhetett elő a fürdetéstől, ill. a pukkanás azt jelezte kilőttem, eldurrantottam a mikit?! :W

[ Szerkesztve ]

(#719) zdanee válasza Pheonix (#718) üzenetére


zdanee
őstag

Őszintén szólva nem hiszem, hogy a pukkanás a mikrofonod lett volna, ezek nem valami levegővel töltött lufik, hanem valami ilyesmik:

Amit hallhattál az a mikrofon előtt lévő finom háló, ami a vizet hivatott kinttartani, gondolom levált a ragasztásról a belefújt levegő hatására, és esetleg most felgyűrődött és blokkolja a mikrofont.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#720) Pheonix válasza zdanee (#719) üzenetére


Pheonix
tag

Köszi a választ!
Ebben a megvilágításban ez valóban lehetséges. Ám akkor mi lehetett a levegős befújás előtti probléma?
És esetleg egy szeriz ahol vállanak rá garit? Főleg a IP68-ra tekintettel.

[ Szerkesztve ]

(#721) zdanee válasza Pheonix (#720) üzenetére


zdanee
őstag

Jogos, nem tudom mi lehetett a hang, amit elmosás közben hallottál. Lehetett valami független dolog is...

De mielőtt tovább mennénk, teszteljük le, hogy tényleg ott van-e a hiba:
a tárcsázóban üsd be: *#546368#*850# Ez elvisz a szervízteszt menübe
Válaszd a Device test -> SAAT ->
Service menu Manual test -> Loopback test
Ha belebeszélsz a mikrofonba, akkor vissza kell halljad magad. Ez hardver szintű teszt, ha nem megy át rajta, akkor bizony szervizbe kell vinni.

Ami a szervizt illeti, az IP68-ra még maga az LG sem vállal garanciát, nemhogy egy 3rd party kisbolt. Szerintem javítás után kezeld úgy, hogy nem vízálló. Ami azt illeti, az IP68-as telefonok jórészt a ragasztóra alapozzák az IP-védelmet, ami viszont pár év után kiszárad, éri a meleg-hideg, összehúzódik, kitágul, szóval szerény véleményem szerint max 1 év után úgy kell tekinteni, hogy az IP-védett telefon sem vízálló.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#722) Pheonix válasza zdanee (#721) üzenetére


Pheonix
tag


Ez jött ki a #546368#*850# beütése után

(#723) zdanee válasza Pheonix (#722) üzenetére


zdanee
őstag

Csillaggal kezdted? csillag, kettőskereszt, 54 63 68 kettőskereszt, csillag, 850 kettőskereszt

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#724) Pheonix válasza zdanee (#723) üzenetére


Pheonix
tag

Copy->paste de a (*) valóban lemaradt. :W
Mostmár, hogy nem bénáztam el, visszahallottam a hangomat, de elég halkan, nagyon távolinak és erősen sistergett a mikrofon.

(#725) zdanee válasza Pheonix (#724) üzenetére


zdanee
őstag

Oké, ha valamit hallasz, akkor jó eséllyel nem maga a mikrofon rosz, hanem valami az útjában van. Persze így sem javaslom, hogy házi körülmények közt állj neki szétkapni, de valószínüleg rendet lehet rakni ott bent főkomponens csere nélkül.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#726) Pheonix válasza zdanee (#725) üzenetére


Pheonix
tag

Ötlet, hogy hova vigyem szervizbe? Próbáljozzak be a Váci úttal, vagy mintha Budaörsön is lenne valami nagyobb szerviz.

(#727) zdanee válasza Pheonix (#726) üzenetére


zdanee
őstag

Hát, őszintén fogalmam nincs... Azt tudom, hogy a budaörsi telemax amikor utoljára ~5 éve dolgom volt velük módfelett bunkók voltak, de ennyi...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#728) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Sziasztok
lehet holnap beszerzek egy ilyen telót, velvet már volt az bejött. van értelme a dual kijelzőnek?
pent lehet használni?
előre is kösz a választ

(#729) zdanee válasza Zozo0525 (#728) üzenetére


zdanee
őstag

Elvileg a Velvethez is van ilyen tok.

Van-e értelme? Persze, hogy van, a kérdés, hogy mennyire tudod kihasználni. Személyesen gyakran használom, de nincs a telefonon egész nap, mert nagyon nagy és nehéz től e a telefon.

Két esetben hagyon rajta: ha nem akarok laptopot vinni magammal, és tudom, hogy elég az a szoftver bármilyen lehetséges feladat megoldására, ami a telefonon van vagy amikor otthon a heverőn olvasok rajta.

Az első felhasználásnál az adja a dolognak az értelmet, hogy a teljes alsó kijelzőt egy billentyűzetnek tudok szentelni és így gyorsan tudok gépelni, vagy pl egy SSH programban kényelmesen elérek minden funkciót (pl be kell nézni fél percre egy szerverre, megnézni mi történt egy userrel, jelszó csere, miért van egy IP blacklisten, stb.), szóval egy olyan telefon, aminek teljes qwerty billentyűzete van, részemről ugyan így megoldja a feladatot. Ilyen telefon azonban manapság már nincs.

A második esetben tényleg olyan érzés, mint egy rendes nagyobb e-bookon vagy tableten olvasni, esetleg böngészni. Középen ott egy jó centi vastag csík persze, szóval e-booknál a két oszlopos elrendezés portrait módban az ideális, böngészésnél meg pont landscape módban.

Mennyit fizetnék érte, ha külön kellene megvenni? Őszintén, nem annyira sokat. A telefon képessége nem sokat sérül a tokból kivéve sem. De így, hogy "járt hozzá" nem is kell ezen gondolkozzak, a telefon tokkal együtt kerül annyiba, mint hasonló kategóriás telefonok tok nélkül.

Ja, és valami tokot azért mindenképp tegyél rá, én hülye öt percre hagytam tok nélkül az asztalomon és nem értem hogy, de sikerünt összekarcolnom a hátlapi üveget. Ami külön azért kényes dolog, mert a kamera teljesen egy síkban van a hátlappal, potenciálisan semmi nem védi, amikor nincs tokban. Utálom a kamera-szigeteket, pláne azokat a negyed telefont elfoglaló korcs kinövéseket, amit az Apple és a Samsung az utóbbi időben csinál, de azért egy tizedmiliméteres keretet nem bántam volna a kamerák körül...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#730) Zozo0525 válasza zdanee (#729) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszönöm a kimerítő választ :R

(#731) jimmedly


jimmedly
senior tag

Sziasztok. Jöt DEC régióra is frissítés. 180mb, májusi biztonsági csomag, V20j.

(#732) Pheonix


Pheonix
tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy a sd kártyán van pár zárolt kép. Nem oldottam fel őket, mivel ugyan abba a készülékbe került vissza a tároló. Ám a szervizből visszakapott telcsi a galéria zárolt részén nem látja ezeket a képeket, ellenben a bőngésző meg igen, csaképpen zárolt fájlként, így megnyitni nem tudja.
Mit tudnék tenni?
Előre is köszi a válaszokat. :)

(#733) jimmedly válasza Pheonix (#732) üzenetére


jimmedly
senior tag

Esetleg valami más file kezelő? Pl cx file explorer? Ügyes cucc, hátha!
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cxinventor.file.explorer
Be tudod állítani h lássa a rejtett fájlokat is

[ Szerkesztve ]

(#734) Pheonix


Pheonix
tag

A fájlokat látja a gyári is, csak megjeleníteni nem tudja és a gallériába kellene inkább láthatóvá tenni, vagy valahogy elérni, hogy feloldjam.

(#735) jimmedly válasza Pheonix (#734) üzenetére


jimmedly
senior tag

Üdv!
Sikerült megoldani a zárolt képek problémáját?

(#736) Pheonix válasza jimmedly (#735) üzenetére


Pheonix
tag

Igen! :C Csak újra létre kellett hoznom egy olyan mappát, beletenni képet és elrejteni. Aztán meg is lett az összes. :))

(#737) jimmedly válasza Pheonix (#736) üzenetére


jimmedly
senior tag

Príma! 😊👍👌
Köszönöm a választ, tanultam belőle!

(#738) Isti2


Isti2
aktív tag

Hello. A dual screen használókat kérdezném, hogy ebook olvasó megy a két képernyőn egyszerre, mintha igazi könyv lenne kinyitva? Readera pl.

(#739) nagim válasza Isti2 (#738) üzenetére


nagim
tag

Nekem a Librera Pro-val ment (részletek itt).

(#740) jimmedly


jimmedly
senior tag

A DEC régióra kijött a 11.

(#741) jimmedly


jimmedly
senior tag

Az ujjlenyomat olvasó mintha jobb lenne.

(#742) bioengin válasza jimmedly (#740) üzenetére


bioengin
tag

Jaja, július 1-jei biztonsági frissítéssel. Most települt 5 perce OTA.

(#743) jimmedly válasza bioengin (#742) üzenetére


jimmedly
senior tag

Szerinted is jobb az ujlenyomat, vagy csak beképzelem? 😊

(#744) bioengin válasza jimmedly (#743) üzenetére


bioengin
tag

Nem tudom, mert szinte alig használtam, mert nem voltam vele elégedett, így kódot használok. De most elkezdem újra.

Más: eltűnt az a beállítás, hogy alapértelmezetten az egyik SIM-et használja híváshoz. Most a tárcsázóban a nevek mellett mindkét SIM logója ott van, amivel hívhatom.

(#745) jimmedly válasza bioengin (#744) üzenetére


jimmedly
senior tag

Ezt meg én passzolom. 😊
Egy simmel használom.

(#746) depence


depence
tag

Üdv!

Visszatértem a márkához, típushoz :)

Tudja esetleg valaki, hogy mikor éri ide az Android 11?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

HP Envy curved 34 AIO, Samsung Galaxy Z fold 3, Panasonic FZ2000, Nikon D3300

(#747) stemplar07 válasza depence (#746) üzenetére


stemplar07
őstag

olvass vissza :) a DEC verzióra 2 hata megjött a 11

(#748) depence válasza stemplar07 (#747) üzenetére


depence
tag

OK!
Biztonsági javításnál 21.05.01, ez stimmel.

Köszi!

HP Envy curved 34 AIO, Samsung Galaxy Z fold 3, Panasonic FZ2000, Nikon D3300

(#749) depence válasza depence (#748) üzenetére


depence
tag

Az előbbi válaszom a biztonsági csomaggal kapcsolatban érvénytelen.
V20j verzióra májusi biztonsági frissítés, jimmedly már megírta.

[ Szerkesztve ]

HP Envy curved 34 AIO, Samsung Galaxy Z fold 3, Panasonic FZ2000, Nikon D3300

(#750) Nortonor


Nortonor
csendes tag

Sziasztok!
A héten én is megkaptam a frissítést, az ujjlenyomat olvasó amit sokan szidnak a topicban nekem eddig is tökéletesen működött, most viszont tényleg mintha még kifinomultabb lenne.
Egy dolog viszont kimondottan zavar, ez pedig a gyorsmenü kijelölt, aktív funkcióinak a háttérszíne:

Ezzel a világos háttérrel nekem valahogy annyira béna és zavaró lett az egész. Oké, a Jelölőszín váltásának a lehetősége adott, van is kemény 5 állítható szín, de ez a világos háttér rendesen vakít, szerintem visszalépés az előzőhöz képest. Ha esetleg létezik rá megoldás akkor örömmel fogadom a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.