Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:14

LOGOUT.hu

LG G3 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) gixxergabi válasza DJ. Ru$y (#25897) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Köszi.

(#25902) #94477440 válasza DJ. Ru$y (#25900) üzenetére


#94477440
törölt tag

CloudyG3, CM12.1 is fekete képernyőt dob boot után, narancs-kék értesítési leddel.

(#25903) -FreaK- válasza #94477440 (#25902) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ha van TWRP akkor jó eséllyel van download mód is,így pedig egy kdz flash megoldja szerintem. Ha jól sejtem, akkor bootszektor serulhetett, a kdz flash ezt is újra rakja. Azért ez még koránt sem tégla :)

(#25904) DJ. Ru$y válasza #94477440 (#25902) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Van a téma összefoglalóban egy TOT Flash rész, próbálj meg az alapján felrakni egy gyári ROM-ot, az egy kicsit mélyebben szántó flash, de megpróbálhatsz KDZ-t is előtte, az cseréli a reco-t is, ugyanúgy, mint a TOT.

Szerk.: Majdnem időben. :DDD

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#25905) kusz


kusz
csendes tag

Sziasztok!
Repedt keret miatt vinnem a telot szervizbe, de android now 14 volt rajta. Gondoltam visszarakom a gyarit a pcsuittal. Viszont miutan kiirta hogy vegzett, a fasza kis lg animacio ismetlodik.

Tud erre valaki hirtelen megoldast?

Eh. Megoldodott. A recoveryben factory data reset vagy mi megoldotta es szepen elindult

[ Szerkesztve ]

(#25906) Balázs1986 válasza Balázs1986 (#25899) üzenetére


Balázs1986
addikt

Eddig nem túl bíztató a thermal pad. 81°C AnTuTu alatt a maximum (rézzel 65°C). Átlag használatnál 45-50°C (rézzel is), viszont a telefont félre téve a rézzel ellentétben nem megy le 30°C körülire.

(#25907) macii97 válasza kusz (#25905) üzenetére


macii97
senior tag

KDZ!

(#25908) #94477440


#94477440
törölt tag

Köszi srácok, kipróbálom! :)

(#25909) kusz


kusz
csendes tag

Meg egy kerdes. Ha felviszem a Vaci uti szervizbe a telefonomat hetfo reggel, akkor elkepzelheto hogy delutanra vegeznek a keretcserevel? Volt mostanaban valaki ilyen ugyben ott?

(#25910) kovacs.adam9 válasza kusz (#25909) üzenetére


kovacs.adam9
tag

Ha szerencséd van 15 nap, ha nincs elmennek 30-ig. Nekem most volt kb 20 napig. Én már csere engedélyt kaptam. (igaz nem személyesen vittem be). Kár, hogy már nincs megszabva, hogy meddig lehet szervizbe :(

LG KP500 -> Sony Xperia X8 -> Huawei Ascend G300 -> Huawei Ascend P6 -> LG G2 -> LG G3 -> LG G4 -> Motorola Defy + Volkswagen Passat 2.0 benzin

(#25911) DJ. Ru$y válasza kusz (#25909) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem valószínű... Sőt, az is lehet, hogy elküldik a Telemaxhoz, más miatt volt mostanában ott egy kolléga készüléke, de tele van melóval a szerviz, mindenki nyaral valószínűleg, ne számíts gyors menetre.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#25913) saintex72 válasza kusz (#25909) üzenetére


saintex72
aktív tag

Ha szolgáltatós, akkor ott add le, ott nem tolják a határidőt ki a végtelenségig. Ha nem, akkor várnék vele a helyedben egy kicsit, mert most tuti a telemexba viszik. Nekem egyébként a hivatalos szervizzel is vannak gondjaim, bőven, de valahol muszáj javíttatni. Eggyel jobbak a telemaxnál.

A szervizes ember azt mondja búcsúzás képpen, hogy amugy nem egy jellemző erre a típusra az, hogy sűrűn kellene szervizelni. (mondott ennél nagyobb marhaságot is) Akkor jó mindom, mert másfél hónap alatt a hátlapon kívül már mindent kicseréltek rajta, meg a headsetet is amit talán egyszer használtam előtte, most megnyugtatott.

Szinte más telefont nem is láttam a nem kevés idő alatt a szervizben amit az utóbbi hetekben ott voltam. Ja meg g4-et, nem tudom azzal mi a baj.
Kíváncsi lennék egy kis házon belüli statisztikára, hány olyan kolléga van, akinek nem volt még javítva a telefonja?

[ Szerkesztve ]

(#25914) Kloss válasza Balázs1986 (#25906) üzenetére


Kloss
őstag

A réz sokkal jobb hővezető. De azért segít a hűtésen a th pad is, nem? Gps jó?

[ Szerkesztve ]

(#25916) Probert75


Probert75
addikt

Mi a helyzet ezekkel a lyukakkal? Valaki tud már valami fejleményt, van már javítás a G3-ra?

(#25917) typical bro


typical bro
csendes tag

Csak nekem akad olyan probléma a G3-mal, hogy a zenelejátszó random magától bezáródik? Valaki tud abban segíteni, hogy mi lehet a megoldás erre a hibára?

(#25918) Beca1990


Beca1990
senior tag

sziasztok!
hogyan tudnám visszarakni a gyári 4.4.4-et? T-s készülék
5.0ával idegesítő a szaggatások

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#25919) DJ. Ru$y válasza Beca1990 (#25918) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Téma összefoglalóban le van írva a KDZ flash menüpont alatt, annyi a lényeg, hogy egy V10 kezdetű szoftvert szedj le és tedd fel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#25920) Balázs1986 válasza Kloss (#25914) üzenetére


Balázs1986
addikt

Persze, sokkal jobb a réz, ez egyértelmű :) De nem gondoltam volna, hogy a pad szinte olyan lesz, mint ha ott se lenne. GPS-t még nem próbáltam ki rendesen, de majd nemsoká.

(#25921) macii97 válasza typical bro (#25917) üzenetére


macii97
senior tag

Ha fel van telepitve mondjuk a clean master az bezarhatja.

(#25922) DJ. Ru$y válasza Balázs1986 (#25920) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A thermalpad csak a folyékony "pasztát" helyettesíti. Északi- és déli hidaknál valamint videokártyák memóriáin szokták használni. Csak vezeti a hőt, nem olyan, mintha tennél rá egy réteg pasztát + rézdarabot.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#25923) Balázs1986 válasza DJ. Ru$y (#25922) üzenetére


Balázs1986
addikt

Informatikus vagyok, tisztában vagyok vele, mire való a pad :) Itt pont az a feladat, hogy átvezesse a hőt a SoC mögött levő nagy fém (alu szerű) felületre, amin bár van egy oxid réteg, de azt lecsiszoltam. Előtte a rézlap+kétoldali paszta feladata is az átvezetés volt, önálló hűtésre egy akkora kis rézlap, amit használtam, nem is lenne képes. Szóval itt nem az a meglepő, hogy a thermal pad önmagában nem jó hőelvonó, hanem az, hogy a nagy hűtőfelület és a SoC között sem hatékony, pedig ez lenne a dolga.
Itt látszik, mire használtam a rezet, ennek a helyettese lett volna a pad.

[ Szerkesztve ]

(#25924) DJ. Ru$y válasza Balázs1986 (#25923) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Megbízható helyről származó pad és van márkája, vagy ebay és noname? Én ezekkel ugyanúgy, ahogy a pasztával sem vagyok hajlandó spórolni, csak minőségi és márkás, ugyanis a noname lehet nem is az ami rá van írva, csak egy hasonló anyag. Ezt tapasztalatból írom, sajnos. Egy videokártyát majdnem sikerült megfőzni nem ebayes, de noname thermal paddal...

Egy szintén informatikus.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#25925) Balázs1986 válasza DJ. Ru$y (#25924) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ebay, de bőven megbízhatónak véleményezett eladó. Ilyesmit csak úgy rendelek, hogy jó hosszan visszaolvasom a szöveges értékeléseket, abban is rendben volt (mivel nincs neki sok, itt konkrétan az összeset elolvastam). A cucc átvezetésével alapvetően nincs gond, első körön asztali gépben cseréltem a régi padokat, és ott minden oké. Ma esti program a laptop lesz :D
Szerk.: Lényegesebb adatok: Thermal Conductivity: 3.2w/m-K (még ha véletlen ennél gyengébb is valójában, akkor sem kellene gondot okozzon azon a körömnyi területen 70-80°C maximum hőnél), és 1mm vastagság, szóval igencsak vékony (de eléri a fémet).
De ha van kedved / időd / padod, próbáld ki, hátha mást tapasztalsz. Minél többen nézzük meg, többféle cuccal, annál biztosabbat lehet mondani :)
Ahogy nézem a CPUTemp időgrafikont, itt az lehet a gond, hogy ez a SoC annyira hajlamos melegedni, hogy akár átlag használatnál is baj lehet. Ezt fokozza, hogy alapvetően egy légbuborék van a gyári állapotú telók SoC-ja felett, így ott szigetel. A pad valamivel jobb, mert nincs ez a buborék, és visz át hőt a nagyobb fémre, de a jótól nagyon messze van. Kicsi a SoC hőleadó felülete a termelt hőhöz képest, muszáj nagyon jó anyagot közzé tenni, hogy elérjen az ember valamit :(
Vagy jöhet az frekvencia leszabályzás, alulfeszelés, és társaik, de akkor meg eleve lehetett volna venni egy gyengébb telót is.

[ Szerkesztve ]

(#25926) DJ. Ru$y válasza Balázs1986 (#25925) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Itthon most nincs, de, ha veszek kártyához vagy géphez, akkor meg fogom csinálni. Amire még gondolni tudok, anélkül, hogy szét szedtem volna a telefont. Csak felmerült bennem. Nem lehet, hogy nem elég kevés a hely ahhoz, hogy összeszorítsa a padot annyira, hogy jól vezessen? Legjobb tudomásom szerint ezek akkor vezetnek rendesen, ha szinte teljesen kilapulnak, és kitöltik a réseket. Szóval nem sok a hely egy padnak? Főleg, hogy bent volt a rézlap 2 oldalán is pasztával és simán elfért?!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#25927) ajca


ajca
tag

Sziasztok!
Az fm rádiót hogyan tudom telepíteni? Az Lg worlds-ban nem találom.

(#25928) varmi2 válasza ajca (#25927) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem alapból van fm rádió app, nem kell telepíteni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#25929) daveh


daveh
tag

Sziasztok!
Mivel senki nem válaszolt a kérdésemre, beírom újra...

Most vettem egy ilyen telót.
Valami szervíz menüben vagy hasonló módon hogy tudom megnézni, hogy függő e vagy sem?
Szolgáltatónál vásárolt, de az utóbbi időben vásárolt (más márkájú) telefonjaim szintén szolgáltatónál vásárolt, viszont FÜGGETLEN készülékek voltak mind.. ezért érdekelne.
Köszi előre is!

(#25930) DJ. Ru$y válasza ajca (#25927) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Frissítési/App központban tudod letölteni, ha FM rádió képes a telefonod, ha nem D855, akkor lehet nincs benne FM modul.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#25931) Balázs1986 válasza DJ. Ru$y (#25926) üzenetére


Balázs1986
addikt

Hát nem tudom, komolyan. Az biztos, hogy a rézlap legszélesebb a pontján sincs 1mm (kb. 0.8), azt méregettem csiszoláskor. A pad 1mm, tehát ez alapján lapulnia kellett, amit éreztem is. De elvileg pont azért szeretik használni pl. a laptop gyártók, mert akár több mm vastagon is lehet alkalmazni, így nem kell foglalkozni az eltérő chip magasságokkal, lehet egyenes a hűtőcső. Szóval ha <1mm magas, én úgy gondolnám, vezetnie kellene.
De majd estefelé, ha lesz időm, szétkapom a telefont, és megnézem, mit mutat.

[ Szerkesztve ]

(#25932) Tibor7878 válasza DJ. Ru$y (#25930) üzenetére


Tibor7878
tag

Frissítési/App központ..? Hm ikyet hol találok? Nekem egy formázás után a Quick Remote alkalmazás tünt el, ezt is telepíthetem valahonnan? Köszi a segítséget!

(#25933) DJ. Ru$y válasza Tibor7878 (#25932) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Menüben, a többi alkalmazás közt... Kék alapon egy Android és körülette egy "frissítés" jel.

Alulról a második sor, balról a második ikon.

Balázs1986
Utoljára mikor a sajátomban cseréltem pont az tűnt fel, hogy úgy össze voltak nyomva, hogy kb. a hűtő mellé nyomódott ki a 70%-a, mikor összehúztam... Nincs több ötletem. :(

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#25934) Tibor7878 válasza DJ. Ru$y (#25933) üzenetére


Tibor7878
tag

Szuper, köszönöm! :)

(#25935) ajca válasza DJ. Ru$y (#25930) üzenetére


ajca
tag

Köszi,megvan! :K

(#25936) #94477440


#94477440
törölt tag

Köszi, srácok!
Sikerült életet lehelni a készülékbe. Most már lehet eladni. :D

(#25938) smidipeti1 válasza kusz (#25909) üzenetére


smidipeti1
tag

Nekem kb. 1 óra alatt kicserélték, szerintem meg is várhatod.

(#25939) Balázs1986


Balázs1986
addikt

GPS teszt.. Az első 4 kép réz hűtéssel még két hete, az utolsó 3 thermal paddal. Bár, hiteles úgy lenne, ha most újra megnézném a rézzel is. Lehet, hogy megcsinálom még ma, de biztosat nem ígérek.

[ Szerkesztve ]

(#25940) gusthy válasza daveh (#25929) üzenetére


gusthy
veterán

De igen, válaszoltunk. Egyébként tegyél bele egy idegen simet és máris kiderül.

(#25941) user2211 válasza gusthy (#25940) üzenetére


user2211
tag

Ma felraktam a hivatalos CyanogenMod oldalán található nightly romot. Eddig nem találtam hibát, minden rendben van. A Stagefright Detector tesztnél minden zöld. Szerintem ez a rendszer teljesen magyar, angol szót még nem találtam a beállításokban.

(#25942) user2211 válasza user2211 (#25941) üzenetére


user2211
tag

Bocsi, nem válasz akart lenni. :B

(#25943) biznisz-elek válasza user2211 (#25941) üzenetére


biznisz-elek
tag

duplakoppos feloldás-lezárás megy vele?

S6 Edge

(#25944) gusthy válasza user2211 (#25942) üzenetére


gusthy
veterán

Semmi baj, és amúgy is, Cyanogen rulez :)

(#25945) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Sziasztok!

Bár nem G3 telefonról lesz szó, de sztem tudtok segíteni.
Ha a Recovery Modera egy kifeküdt robot jön elő akkor a telefon már menthetetlen? Egy G3 esetén az alábbi kép is azt jelentené, hogy Brick?

Gyári Firmware-rel rendelkezett az E440. Péntek este óta nem tud bebootolni, valamitől megkapta a bootloopot, és eddig a feltámasztási kísérletek sikertelenek voltak.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#25946) macii97 válasza LyonnaisFan1 (#25945) üzenetére


macii97
senior tag

KDZ-vel sem sikerül? Download mode van?

(#25947) LyonnaisFan1 válasza macii97 (#25946) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Egy ilyen download mód előjön. Ha ennek kell:

[link]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#25948) DJ. Ru$y válasza LyonnaisFan1 (#25945) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Legközelebb, ha te magad is tudod, hogy nem a topikhoz tartozik kérlek rakd OFF-ba. Köszi!

KDZ-t neki, ha tudsz hozzávaló KDZ file-t szerezni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#25949) user2211 válasza biznisz-elek (#25943) üzenetére


user2211
tag

Igen. Screen Off and Lock appal használom.

(#25950) Zolio3 válasza LyonnaisFan1 (#25945) üzenetére


Zolio3
senior tag

Ez egy Android recocery képe. Olyankor is ilyet rajzol, ha jogosulatlan műveletet akarsz végrehajtani ( Android recoveryből rom telepítés, vagy system partíciókat törlése, stb.). All user data-t lehetne törölni, attól nem fekszik ki. Szedd le a hozzá való drivert, download mód, és kdz flash-sel tedd fel rá az e, vagy f jelzésű romot. INNEN le tudod szedni. Ez elég messze van a hardbricktől...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.