Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Xero válasza alaves (#394) üzenetére


Xero
nagyúr

Kozben mar hivtak es jonnek is majd. Be akartak mindent is rendelni, igy inkabb bemasztam a szerviz menube helyettuk.
Nagyon ugy nez ki tapegyseg (es talan alaplap hiba), panel/inverter nem problemas (erre is gyanakodtak). Ott sorakozott szepen, hogy taphiba miatt allt le.
De legalabb megneztem azt is, hogy 2200 ora van benne, es evo paneles. :DDD Szoval meg jo, hogy annak nincs baja.

(#402) alaves válasza Xero (#401) üzenetére


alaves
addikt

Bajnak nem baj, ha kijelzőt is visz a szerelő, a diagnosztika egy dolog, mit lehet tudni...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#403) Xero válasza alaves (#402) üzenetére


Xero
nagyúr

Azok utan, hogy kiderult evo paneles, nem panel lottoznek megint, bar lehet mar csak azt gyartanak. :DDD

(#404) Hidalgo85

Sziasztok!
Nemrég vettem egy LG OLED48C1 tv-t. HDMI 2.1-es (Unitek) kábellel van összekötve az asztali gépemmel. Sajnos a videokártyán csak egy HDMI kimenet van.
Tudnátok olyan HDMI switch-et (amely a HDMI 2.1 minden funkcióját támogatja) ajánlani amibe belemegy a kábel a kártyából, és a másik oldalról 2 kábelt viszek a tv felé. Így egy portot fixre raknék PC Mode-nak. Egy másik kérdésem, hogy ugye ilyenkor be kell kapcsolni a Windows-ban a HDR-t?

[ Szerkesztve ]

Array Technologies Incorporated

(#405) alaves válasza Hidalgo85 (#404) üzenetére


alaves
addikt

HDR és SDR módban egyaránt használhatod a win-t. Nem tudom mire kellene másik mód, PC ikonmód 'Játékoptimalizáló' képmóddal nálam mindenre jó (film, játék, alkalmazások).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#406) Hidalgo85 válasza alaves (#405) üzenetére

Megnézem. Köszönöm a válaszod!

Array Technologies Incorporated

(#407) Xero válasza Xero (#401) üzenetére


Xero
nagyúr

Tapegyseg kicserelve. Egy ideig ment, aztan gondoltam megnezem a PS5-el is. Egybol apro pici pottyok jelentek meg. Hirtelen megijedtem, hogy a PS adta be a kulcsot, de kiprobaltam monitoron is es ott semmi baja. Ha levettem a kimenetet 1080p-re egybol nem volt kinja a TV-nek, majd vissza es mar nem csak pottyozott, majd szepen megint ujraindult es megint indithatatlan. Tartok tole, hogy a hetre beutemezett alaplapcsere mar keves lesz.

(#408) alaves válasza Xero (#407) üzenetére


alaves
addikt

Igen, ilyen esetben ezért jó ha visz tápot, alaplapot és kijelzőt (azon is van vezérlőelektronika) is a szaki. Kicsit bosszantó neked is és a szerelőnek is, de hát ez van.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#409) Xero válasza alaves (#408) üzenetére


Xero
nagyúr

Hozott alaplapot, kijelzot nem es sajat dontes alapjan csak tapot cserelt. Ez van...

[ Szerkesztve ]

(#410) Ráski Joe


Ráski Joe
újonc

Sziasztok!

Tévét vennék, és megannyi olvasás után az LG 55C11LB-t néztem ki, ami most 395e. Szerintetek lehet ez olcsóbb a nagyon közeljövőben, vagy ennél olcsóbban a mostani helyzetben nem igazán várható?
Előre is köszönöm!

(#411) alaves válasza Ráski Joe (#410) üzenetére


alaves
addikt

Ahogy nézem a webshopokat kifogyóban van, szerintem már nem lesz új szállítmány hiszen már több hónapja kint van a C2. ~360 eFt-nál pedig nem volt olcsóbb sosem.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#412) Radványi válasza Ráski Joe (#410) üzenetére


Radványi
aktív tag

Én 11 hónapja vettem 385 ért akciósan...

(#413) Ráski Joe


Ráski Joe
újonc

Köszi Srácok, megrendeltem végül. :)

(#414) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Ugyanazon a vezetékes hálózaton lévő laptopról mivel a legegyszerűbb filmeket átjátszani a készülékre? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#415) alaves válasza tylerddd (#414) üzenetére


alaves
addikt

A C1-et inkább csatlakoztasd 5 Ghz wifi-re, hogy ne legyen 100 mbit/s korlát. Laptopra raksz médiaszervert (én serviio-t használok), és akkor a TV DLNA-n keresztül a belső lejátszóval tudod nézni a filmeket.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#416) tylerddd válasza alaves (#415) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi! Ez így nagyon fa**a! :DDD Használtam (volna) régebben a serviio-t, de a Sony tévémmel nem igazán akart működni. Itt pöccre megy!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#417) Matuka1990


Matuka1990
csendes tag

Kerestem de nem találtam.
Olyan fali konzolt keresek ami 180° fokban el lehet forgatni.
Az alany egy 65c11
Vesa 300x200 ez vmi vicc???

(#418) Radványi válasza Matuka1990 (#417) üzenetére


Radványi
aktív tag

Ha jól értem akkor a fal síkjából kiindulva szeretnél 180 fokban forgatni tehát a fal felé nézzen a TV?
Ahhoz nem fali konzol kell hanem mennyezeti. Mondjuk ilyesmi: [Link]

(#419) tylerddd


tylerddd
veterán

Helló! A készülékben van-e automatikus eszköz érzékelés* (automatic device detection), tehát ha bekapcsolok valamit egy hdmi-re kötve, akkor automatikus odaugrik. Köszönöm!

* Mintha korábban jelezte volna párszor, ha bekapcsoltam valamit és kérdezte, hogy át akarok-e oda váltani. Mivel nem akartam, így lehet most megjegyezt a kis genyó és azért nem találom sehol?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#420) alaves válasza tylerddd (#419) üzenetére


alaves
addikt

Összes beállítás > Általános > Eszközök > Külső eszközök > Kapcsolati előzmények törlése

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#421) tylerddd válasza alaves (#420) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi! Ezt néztem, de nem jött be.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#422) alaves válasza tylerddd (#421) üzenetére


alaves
addikt

-2 perces áramtalanítás
-HDMI-cec: ki- be
-gyári visszaállítás

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#423) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Sziasztok!
Márciusban vásároltam egy lg 48 colos C1 tvt..
A kérdésem a következő lenne..van benne jatekoptimalizalo rész ahol van/volt tobb elore beallitott preset. Na most eltűntek csak FPS preset van amibe nem nagyon tudok belenyúlni, mert inaktív a lehetőség.(kerdes hova lett a tobbi preset, es miert lett inaktív a megmaradt egy ben az állítás lehetősége..)
A masik kérdés filmezéskor lehetett választani szinten módot(pl mozi mód, dolby vision...stb.) Most van szemkimelo valami gyermekbiztonsági es ennyi.
Valamint eltűnt a manuálisan beállítható, fényerő, kontraszt stb pedig lenne ra igényem.
Valami ötlet információ akármi hasonlo tapasztalat? Esetleg a jatekoptimalizalonal megoldás?

Koszi a segitseget elore is

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#424) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Üdv. Adott egy c1 és egy c2 LG tv, 1 szobában van mind a kettő. Kérdés a következő lenne, mind a kettőhöz járt a gyári magic távirányító viszont teljesen mindegy melyiken nyomom meg a bekapcsolo gombot mind a 2 tv be kapcsol. Ezt esetleg ki lehet valahogy iktatni ? (C2 monitorkent funkcionál )

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#425) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Amikor Dolby Vision-ben fut a tartalom (lehet HDR-nél is, de azt kevesebb tartalomnál kapom), egy idő után zavaróan besötétedik a kép. Ahogy rányomok pl. a beállításokra a távon, kifényesedik. "Színház/Mozi" képódban van (érdekes, hogy a menüben két néven fut a beállítás), az energiatakarékos üzemmód kikapcsolva és AI-funkció sem megy. Most még kipróbálom a tévé alkalmazásaival, első körben Chromecast with Google TV-t használok.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#426) Kartács


Kartács
aktív tag

Szép napot!

TV vásárlás előtt állok és OLED65C1_ -et néztem ki (kritériumok: OLED 65" | 4K@120Hz) de ahogy látom már nem nagyon kapni 1-1 helyen láttam.
Kényelem szempontjából jó lenne a rajta lévő jack, mert egy 2.1-es hangfalszettem van amit rákötnék, de ha más nincs váltok valami másra... soundbar? (mivel a C2-n már nincs jack).

Ami még szóba jöhet így az OLED65C2_ de úgy hallottam/olvastam nem annyira éri meg a felárat.

Tudtok bármi mást ajánlani esetleg ezekkel a tulajdonságokkal hasonló ársávban?
Ha tud valaki elérhető C1-et akár outletes, sérült dobozos és hasonlót akkor privátba jöhet infó.

Köszi
#filmezés és ps5 gaming

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#427) alaves válasza Kartács (#426) üzenetére


alaves
addikt

65C2 + [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#428) Kartács válasza alaves (#427) üzenetére


Kartács
aktív tag

Szuper köszi erre nem is gondoltam! :R
Úgy néz ki kelleni is fog, mert kaptam egy jó ajánlatot egy 65C2-re.

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#429) kutti


kutti
tag

Sziasztok,

szeretnék venni a C1-emhez egy valóban működő külső merevlemezt (lehet külső SSD is vagy HDD csak tényleg működjön), 1 vagy 2TB-osat. Azért írom hogy valóban működőt, mert legutóbb beszoptam egy DIY (M.2 NVMe ház + Kingston NV2 1TB) SSD-vel, mert 7-8 perc filmezés után a TV mindig ledobta az USB kapcsolatot és a windows mindig sérült tárolóként ismert fel az SSD-t úgyhogy azt vissza kellett küldenem a boltnak, a szutykos, leélt és lassú 32GB-os SanDisk pendriveommal meg működik normálisan a lejátszás. Szóval személyes tapasztalat alapján akinek van és működik kérem ne tartsa magában a márkát és típust, szeretném megúszni a több 10ezer forintos külső médialejátszó beszerzését. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#430) alaves válasza kutti (#429) üzenetére


alaves
addikt

Pl. ez: [link] : a lényeg, hogy a cache mérete min. 32 MB legyen, mert a nagy bitrátájú (80-100 Mbps) filmek 8 MB cache-el akadnak, a TV belső lejátszójának pufferelése miatt (16 MB-nál is kétséges).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#431) Kartács válasza alaves (#427) üzenetére


Kartács
aktív tag

Ez nem működik ebben a formában mint kiderült, mert a HDMI nem hoz ki így jelet ebben a formában csak befelé.
Kaptam egy ilyet tesztre, de mondták is hogy ez így felejtős.

[ Szerkesztve ]

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#432) alaves válasza Kartács (#431) üzenetére


alaves
addikt

Hát ez 'baró', akkor egy kicsit drágább lesz, mert audio extractor kell pl.: [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#433) Kartács válasza alaves (#432) üzenetére


Kartács
aktív tag

Találtam ilyet a fiókban anno szereztem egyet, működik is csak így az LG TV hangerő szabályozóval nem lehet a hangerőt állítani csak a UPC/Voda box hangerőt vagy ha a TV hangszórója is él + hangfal akkor borzalmas a hangzás és szellemhangos.

Lesz beszerezve egy soundbar csak utána kell járjak mi a legjobb meogldás valahol ~100K körül.

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#434) Radványi válasza Kartács (#433) üzenetére


Radványi
aktív tag

Én végül ezt vettem hozzá, imádom nagyon jól szól:
LG
Kicsit drágább mint 100 de nagyon megérte, illetve én később megvettem a hátsókat is hozzá amikor beesett az áta 50 alá.

(#435) Kartács válasza Radványi (#434) üzenetére


Kartács
aktív tag

Köszönöm, szemeztem vele már én is.
Kérdés melyik lehet jobb, ezek jöttek szóba, most próbálok infót gyűjteni ezekről.
SN7Y
S65Q
S75Q

Köszi

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#436) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

65-ös C1-et valaki rakott már fel fali konzolon a falra?
Keresek valami pöpec konzolt amivel tudnám rögzíteni. Egyelőre ezt tűnik a legjobb választásnak: [link]

Mit gondoltok? :R

(#437) delta1017 válasza dzsampi (#436) üzenetére


delta1017
aktív tag

Én ezzel raktam fel. [link] Nekem 48-as van, de a 65-ös méretre is lehet szerelni.

(#438) Radványi válasza dzsampi (#436) üzenetére


Radványi
aktív tag

Én itt vettem asztalit: https://vitech.hu/
Nagyon jó minőségű masszív darab, imádom.

(#439) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Sziasztok! Mostanában feldobja az 55C1-em a 03.34.55-ös frissítést, csak folyamatosan ignoráltam eddig. Sosem vagyok a frissítések barátja, ha egyébként maga az eszköz megfelelően működik. Érdemes/nem érdemes, kinek mi a tapasztalata vele?

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#440) Drag77


Drag77
senior tag

Sziasztok,
Másnál se megy az appstore? Fiokba se enged belépni a tv. Telefon app a sikerül.
Üdv A.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#441) Radványi válasza Neurotoxin (#439) üzenetére


Radványi
aktív tag

Ha arra vagy kiváncs, hogy érdemes-e feltenni akkor olvass utánna, hogy a frissítés milyen változást/javítást tartalmaz.
Ha úgy álltalában a frissítéstől félsz, hogy roszabb lesz tőle a készülék, akkor ilyenről még nem hallottam a C1 kapcsán legalábbis mióta nekem megvan. (1.5év).

Érdemes elolvasni mert van, hogy olyan módosítás érkezik amit nem szeretnél vagy éppenhogy valamilyen kritikus hibajavitás.

Én mondjuk a Panasonic TV-el jártam úgy, hogy nem licencelték többé a DTS hangot és egy frissítés után többé nem szólalt meg ezzel a hangsávval :)

(#442) Neurotoxin válasza Radványi (#441) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Igen, köszönöm, pont a funkcióvesztésre, az általam megszokott kinézet/menü sokszor logikátlan szétbarmolására gondolok..Akkor marad a dokumentáció átolvasása, de bosszantó, hogy még az is olykor előfordul, hogy valóban kikerül olyan dolog, ami megemlítés szintjén sincs benne. Eléggé bizalmatlan vagyok ezzel kapcsolatban már egy jó ideje...

A DTS dolgot elég jól kicseleztem eddig is: Van egy pár db 4K Bluray lemezem van, a legtöbb külföldi kiadványon legtöbbször az angol hangsáv csak DTS formátumban elérhető, de szerencsére a XSX átkonvertálja, eddig nem volt vele gondom.... :)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#443) szasanyi


szasanyi
félisten

Masnal sem mukodik az uj SkyShowTime app? Nemtom mi a fene van vele, de a nyitokepernyo es a nyugodjon meg mindeki hulye uzenetnel nem megy tovabb… :W
Kb 15 perc utan elindult.

[ Szerkesztve ]

(#444) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne hozzátok.

1. LG C2-höz van valami jó beállítást tartalmazó anyag a weben? Most vettem egy 42-es verziót és tök jó lenne, ha lenne valami jó beállítás.

2. A C2 és a C1 egy szobában van. Sajnos a kapcsolók egyszerre kapcsolják a két TV-t. Tudtok valami megoldást arra, hogy külön külön tudjam kapcsolni a TV-ket?
Köszi :R

(#445) Radványi válasza dzsampi (#444) üzenetére


Radványi
aktív tag

Szia,

Én is ilyen leírásokat kerestem a net-en amikor megvettem a C1-et.
találtam mindenfélét de miután kipróbálgattam őket rá kellett jönnöm, hogy ez az egyetlen biztos módszer:

[Vhiktor]

Mindegyik TV ami lejön a gyártósorról egy picit más hiába kalibrálják ezért nem is lehet rájuk húzni általános beállításokat.
Vhiktort csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#446) Gorgonka válasza szasanyi (#443) üzenetére


Gorgonka
tag

Van nekem is egy ilyen 55OLEDC11LB TV-m és előfizettem a SkyShowTime-ra, de meglepetten tapasztaltam, hogy nincs applikáció. Utána olvasgattam és írják, hogy WebOS 3.5 kell a SkyShowTime apphoz, nekem meg 3.34 van. Frissítést nem talál. Létezik, hogy nincs erre a modellre WebOS 3.5 (vagy újabb)? Vagy mit nem veszek észre?

(#447) alaves válasza Gorgonka (#446) üzenetére


alaves
addikt

C1 webOS: 6.3.2, az 'apps'-ban megtalálod a skyshowtime app-ot ha rákeresel.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#448) Gorgonka válasza alaves (#447) üzenetére


Gorgonka
tag

Én is ebben bíztam, de nem lelem O_O. A felső sor a youtube találatok, alatta meg ez a TV shows meg movies, illetve ami a képen nem látszik, hogy rá lehet még keresni weben is a kifejezésre. Más nincs. "Manuálisan" sem találtam meg.
[link]

(#449) chaosmonger válasza Gorgonka (#448) üzenetére


chaosmonger
tag

Nem a weben kell keresni, hanem az LG applikáció boltjában, ami egy külön alkalmazás a tv-n

Bár még egyszer elolvasva a hozzászólásod, lehet hogy ott kerested, de a yt találatokat nem értem akkor.

[ Szerkesztve ]

(#450) alaves válasza Gorgonka (#448) üzenetére


alaves
addikt

LG apps: skyshowtime 1.0.11 ver.
A C1 fw-t frissíted 03.34.70-re, akkor automatikusan be is teszi a menü sorba (házikó)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#451) Gorgonka válasza chaosmonger (#449) üzenetére


Gorgonka
tag

Közben rájöttem. A regionális beállítások kavart be :). Alexa nem elérhető Magyarországról és ki akartam próbálni, ezért UK-re állítóttam az LG Service location vagy valami ilyesmi nevű beállítást. Meh is zavarta... :)

(#452) Gorgonka válasza alaves (#450) üzenetére


Gorgonka
tag

Köszi nekd is! Közben megfejtettem. Csak vissza kellett állítani a regionális beállításokat. Majd este megnézem van-e rajta valami érdekes.

(#453) Wazzo


Wazzo
csendes tag

A legutolsó frissítés óta nem működik a magic remote-on a gyors app gombok (disney netflix)?? Tudtok rá valami megoldást?
Köszi :B

(#454) Wazzo válasza tylerddd (#346) üzenetére


Wazzo
csendes tag

Hi,
Olyat is betudsz tenni, hogy screen off, ugyan ebben a gyorssávba. Ha a képernyőre egyáltalán nincs szükséged és a spotifyt teló appról, vagy gépről irányítod.

(#455) Neurotoxin válasza alaves (#450) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Nekem még sokkal korábbi OS verzió fut, mégis van Skyshowtime appom, ki érti ezt. Egyelőre nem érdekel a kínálata. Bőven elég nekem a Netflix (bár nem is tudom, hogy mikor néztem utoljára), időszakosan a Disney+ és most egy akció keretében, előfizettem 4.000 Ft-ért az éves Amazon Prime Video-ra.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#456) Sanya


Sanya
nagyúr

Sziasztok!

A gyári medialejátszó helyett LG webOS-re létezik általános médialejátszó, ami nem IPTV-t, vagy nem valamilyen specifikus tartalmat játszik le? A gyári helyett akarok másikat, de meglepődésemre eddig nem találtam.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#457) Radványi válasza Sanya (#456) üzenetére


Radványi
aktív tag

Úgy rémlik mintha VLC lenne, de lehet keverem valamivel.

(#458) Hudsonka93


Hudsonka93
újonc

Sziasztok!

2 napja nem működnek a dedikált gombok (disney+, neftlix, stb.) LG C1-es tv-n. Igazából csak kényelmi probléma, gyors gombokra is be lehet állítani az egyes alkalmazásokat, de ez a probléma kicsit bosszant most. Tud rá valaki valami megoldást? Köszönöm!

(#459) alaves válasza Hudsonka93 (#458) üzenetére


alaves
addikt

-elemek ki - 5 perc - elemek vissza (akkor lépj tovább ha még nem jó)
-home+back egyszerre megnyomni 5 másodpercig
-TV 2 perces áramtalanítása
-'Gyors indítás: ki'

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#460) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Be lehet-e valahogy állítani, hogy a streaming alkalmazásokban a sztereó legyen az alapértelmezett hangformátum, ne az 5.1? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#461) tylerddd


tylerddd
veterán

Helló! Ha új eszközt csatlakoztatok ideiglenesen valamelyik HDMI-re, akkor a beállított név megváltozik és utána lehet újra beállítani. Elkerülhető-e ez valahogy? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#462) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Üdv. Sikerült el játszani a tv talp tartó csavarokat( perpill konzolon van) esetleg valakinek valami ötlet honnan lehetne beszerezni?

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#463) LilProphet90 válasza kisbancsa (#462) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Szia, eBay-en van.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#464) Steelheart2


Steelheart2
senior tag

Sziasztok. Adott egy 55C1 tv és rendeltem hozzá egy govee tv backlight 3 lite kamerás,led szalagot. Azt szeretném valahogy megoldani,hogy ha bekapcsolom a tvt,automatikusan kapcsoljon a led szalag is. Probálkoztam amazon echo popal is,de az alexa programhoz nem tudtam csatlakoztatni a tvt. Használ valaki valamilyen homepodot vagy google assistenst,ami müködik is?Alexával sikerült a ledet vezérelni és automatizálni,csak a tvt nem lehet vele párositani. Köszi szépen!

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#465) kiske13


kiske13
tag

55c1 em van. A hisense 55q8 vagy mi volt, egy felüdülés!
A legjobb tv az életemben!

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#466) doczi89


doczi89
csendes tag

Sziasztok,

Pici segítséget szeretnék kérni. Karácsony környékén újítottam be egy 65C1-et.
Azt vettem észre, hogy a fileserverre letöltött mkv fileokat nem akarja lejátszani, ami a régi LG42LF652V-n simán ment. Kipróbáltam azon is a file-okat megint, és meglepetésre, amiket eddig vitt, az sem játsza már le. PC-n természetesen gond nélkül megy minden VLC-vel. Történt LG-nél valami frissítés, ami tiltotta a codec-eket? Vehetek valami media lejátszót, hogy továbbra is nézni tudjuk ezeket?

Köszönöm! :R

(#467) pn4hvq válasza doczi89 (#466) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A C1-nél az jöhet szóba, hogy ha a hang DTS, akkor néma lesz. Az LF652V-nél mintha nem találkoztam volna ezzel a hibával. Van mindkettő típusom itthon.

(#468) doczi89 válasza pn4hvq (#467) üzenetére


doczi89
csendes tag

Köszi, kipróbáltam közben, már semmit se játszott le a beépített lejátszója, olyan mkv-ket sem amiket korábban igen. Fura...

Telepítettem Plex szervert, a TV-n van Plex applikáció, így mennek a file-ok, de érdekes, hogy mitől makacsolta meg magát.

(#469) pn4hvq válasza doczi89 (#468) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Lehet, hogy érdemes lenne egy gyári visszallítást nyomni neki. Nekem a legfrissebb webos van rajta, nem találkoztam problémával a lejátszás során.

(#470) doczi89 válasza pn4hvq (#469) üzenetére


doczi89
csendes tag

Köszi! Rá fogok próbálni erre is :R

(#471) kiske13


kiske13
tag

Sziasztok.
A napokban vennék egy sztereó erősítőt ami tudna 2.1 et és van egy hdmi bemenete.
Ehez hozzájön egy média player ami eddig az ARC porton volt kötve a tv-hez.
Az erösítő most elfoglalná a TV ARC portját és a média playert áttenném egy másik hdmi csatlakozásra.
A C1 tudja úgy kezelni a hdmi portokat, hogy a media lejátszó hdmi bemenetként működjön és az ARC port mint hang kimenet?
Vagy inkább optikai vagy coax csatlakozást kellene használni az erősítő fele?!

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#472) kiske13


kiske13
tag

Igen. Megy.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#473) szenka


szenka
csendes tag

Sziasztok !

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek !
2023 december 22-én vettünk media markt ban egy LG 65" UR76003LL 4K UHD tévét. eredetileg nem ezt akartam venni hanem a nanocell fajtát, de az eladó lebeszélt róla, és ezt a típust ajánlotta, megvettünk.
viszont azóta is lassú, csatorna váltás, appok közötti váltás tehát bármilyen művelet lassúbb mint egy 5 éves smart tévé. Igen van még egy smart tévénk ami 5v éves és az gyorsabb...
igen volt azóta szoftver frissítés de nem javult azóta...
mit lehet tenni?
reklamáljam meg a media marktban?
segítsetek plizzz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.