Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Látom te is hiányoztál oviból amikor a 3 kismalacot vettétek. ;]

(#2) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Jöhet több és hosszabb írás a z építkezésről ! :R :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#3) mickemoto


mickemoto
őstag

Nővéremék kb. 8 évet laktak könnyűszerkezetes családi házban itthon Magyarországon. Nagyon meg voltak elégedve vele.Egyedüli hátránya a belső válaszfalak gyenge hangszigetelése volt, bár nem volt annyira vészes.Olyan átlagos panel szint, vagy egy picit rosszabb.

(#4) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Szummázva:

Miért nem építünk faszerkezetes házat? - Egyszerűen ez itt nem divat!

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#5) 8th


8th
addikt

"azért nem szabad fából házat építeni, mert oda úgy törnek be, hogy Stihllel kivágjál a falat és ott mennek be." :))

A polisztirol-zsalus építőelemes (baucell, isoteq, isosell stb) építési mód sem igazán elterjedt idehaza pedig amellett, hogy az a leggyorsabb és legkevésbé élő munka igényes még olcsóbb is mint téglából építkezni. Nálunk falun ha felhúznál egy ilyen legó házat - vagy akár faházat - az itteni sokat látott kőműves szakik keresztet vetnének és a szívükhöz kapva befordulnának az árokba. :P

(#6) bambano


bambano
titán

de mégis inkább téglából építsetek :P :P :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Az a legviccesebb, hogy a nálunk 30-50-100 éves téglából épült házak vagy rotty állapotban vannak vagy állandóan a felújítgatásra kell költeni. (vagy éppen a szigetelésre)

Aztán nézegettem amcsi lakás hirdetéseket és elképedve nézem, hogy 50-70 éves faházak tök jó állapotban vannak.
Oké a hurrikán elfújja(vagy leég), de a téglánál is max a fal maradna meg, a végeredmény meg ugyan az végül is, újra kell építeni. (biztosító fizet, az új építés meg új munkahely)
De a legnagyobb vicc, hogy az angol 100 éves valóban téglaházak mindenféle külső burkolás nélkül is jobb állapotban van, mint itt egy 30-40 éves.

És ha e mellé a bekerülési költséget és hosszútávú dolgokat vesszük, már rég könnyűszerkezetes házakban kellene éllnünk szaros panel helyett
Mindenki boldogabb lenne :B

[ Szerkesztve ]

(#8) bambano válasza angyalpc2 (#7) üzenetére


bambano
titán

"Oké a hurrikán elfújja(vagy leég), de a téglánál is max a fal maradna meg, a végeredmény meg ugyan az végül is, újra kell építeni": a hurrikán elfújja a fát is meg a téglát is. a bazi nagy különbség az, hogy nem mindegy, mi pereg a fejedre az égből :)

angliában kisebb a hőingás.

a panel nem feltétlenül rossz ház, a baj a szomszédsággal van. következmény: mindenféle lakásépítési módszer rossz, ahol hallótávolságon belül szomszéd van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) 8th válasza angyalpc2 (#7) üzenetére


8th
addikt

30-40éve itt a 'cocalizmusban' (by Hofi) mindenki abból építkezett amit el tudott lopni. Ott nem.

(#10) tomazin


tomazin
veterán

érdeklődéssel várom a folytatást.

mi is néztünk, viszont használt árban majdnem annyiért akarták adni, mint a téglát, így el is vetettük.

(#11) potyautas válasza angyalpc2 (#7) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Az angol téglaházakon amit látsz, az maga a burkolás. ;)

(#12) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Skandinaviaban rengeteg fahaz van. Nem is akarmilyenek. Nagy belso terekkel, vilagosak, es takarekosak. Ott azert hoszabbak es kemenyebbek hidegek, megis fele annyi energiat hasznalnak el mint nyugat europaban futesre. Tobbszaz eves fahazak is leteznek. Az itthon modernek gondolt fahazak kint mar a 70evekben se voltak ritkak ( [link] ) .E meg mindig allank.

Nem csak USA, Kanada es Ausztraliaban van jo pelda ezekre a technologiakra.

Fentarthatobb epitkezesi eljaras, mert fat lehet ultetni ami egyben megköti a legkori szen-dioxidot. Feldolgozasa is keveseb energiaba kerul a kornyezet szamara. Valoszinuleg az egesz logisztikaja ennek a technologianak.

Az a szitu, hogy az emberek tobbsege adatok nelkul hozz donteseket. Meg az internet koraban is.

Az energiaarak novekednek, a lakhatas koltsegei novekednek, kozben meg realertekben az igtlanarark a jovedelmekhez viszonyitv emelkednek. Csaladi haz biznisz az a ritka terulet ahol a produktivitas nem nagyon emelkedett. Ezen a teruleten is valtozas lesz. A fahaz jo alternativanak tunik (faszerkezetes is).

(Betoresek - miota bekotott riasztonk van nem is probalkoztak.)

[ Szerkesztve ]

(#13) Lenry válasza RexMaximus (#12) üzenetére


Lenry
félisten

Az a szitu, hogy az emberek tobbsege adatok nelkul hozz donteseket.

ez abszolút így van (lásd: tízmillió szakértő országa)

egyetlen valós ellenérvet nem tudott senki se mondani, de ellenezték, mert úgy hallották valakitől, aki szintén soha nem látott még ilyet, hogy ez rossz. agyrém...
a kolleganőm, aki ilyenben lakik, ő is csak a vékony belsőfalakat tudta kiemelni, de ezt majd áthidalom azzal, hogy oda is tetetek valamilyen szigetelést.

(#10) szalontai ez érdekes, mert az értékvesztést szintén megpróbálta valaki ellenérvként felhozni, hogy majd csak olcsóbban tudjuk eladni, mintha téglából lenne, de ezek szerint nem...
ezt azzal szereltem le, hogy nem eladásra építem

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) 426os válasza Lenry (#13) üzenetére


426os
őstag

Ok, hogy olcsóbban tudod majd eladni, ha eladod. De olcsóbban is építetted, ha minden igaz. Hol a probléma?

.

(#15) tomazin válasza Lenry (#13) üzenetére


tomazin
veterán

Számomra is érdekes volt, mert azt gondoltam volna, hogy mivel olcsóbb volt az építése, így ez meglátszik az eladási árban is. Az mondjuk egy másik kérdés, hogy ki se mentünk megnézni. És lehet hirdetni valamit árban 10x-es összegért, ha nem viszik el.
Emellett mi nagy számú megnézett házból (200+), nagyon kevés ilyennel találkoztunk (max 3), így az, hogy ők kitartották az árat csak egy dolog. Az ingatlanos úgy kezdte ezeknél, hogy könnyűszerkezetes (ugye nekik minden felesleges kör csak pénzveszteség), így pláne nem értem értem a kitartott magas árat.

Btw amit én olvastam róluk, hogy probléma, a melegedés, amit a falak hőtehetetlenségével hoztak kapcsolatba, de már nem tudom logikailag összerakni, ugyanis szigetelt ház esetén paraszti ésszel nem/minimális mértékben kell számítania annak, hogy a falak mennyi hőt tudnak tárolni.

(#16) LacY2k72


LacY2k72
csendes tag

Mi már 9 éve lakunk könnyűszerkezetes házban (fa szerkezetű). Volt jó pár vihar és még mindig a helyén a ház :) [2006]. Amúgy is huzatos helyen építkeztünk egy É-D-i irányú völgyben. Azóta a déli oldalról építettek egy házat TÉGLÁBÓL :)) . [2015]

[ Szerkesztve ]

(#17) Lenry válasza LacY2k72 (#16) üzenetére


Lenry
félisten

szép helyen van és a ház is jól néz ki :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) KROK640


KROK640
veterán

Én az ilyen "tégla jobb" embereket egyszerűen leszereltem volna : "Kifizeted a könnyűszerkezetes és a tégla közötti árkülönbséget? NEM? Nicns miből? nekem sem, szóval marad a könnyűszerkezetes.
Ha meg kifizeti, akkor téglázunk

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#19) kraftxld válasza KROK640 (#18) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem külföldön van egy emeletes könnyűszerkezetes házam, a közelben lévő 6.6-os meg a picivel távolibb 7.8-as földrengést megúszta néhány repedéssel a festésen meg pár csempe feljött.
Ha a magyar kőmíves kelemenek csinálták volna téglából, tuti összedőlt volna :) Úgyhogy ha itt építkeznénk, én is tuti könnyűszerkezetest csinálnék.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#20) 8th válasza kraftxld (#19) üzenetére


8th
addikt

Megfelelő alap kérdése az egész.

(#21) KROK640 válasza kraftxld (#19) üzenetére


KROK640
veterán

6.6-os földrengés az azért eléggé durva.
Melyik országban élsz?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#22) Lenry válasza KROK640 (#21) üzenetére


Lenry
félisten

Új-Zéland(ról költözött haza nemrég)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) kraftxld válasza KROK640 (#21) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A 7.8-as mégdurvább :D
Igen, NZ, most egy pár évig Magyarországon :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24) KROK640 válasza Lenry (#22) üzenetére


KROK640
veterán

Durva, 2015ben majdnem én is ott kötöttem ki. Aztán Ciprus lett belőle.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.