Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Viccen kívül ssd kéne a gépbe. A laptop hdd-k teljesítménye sajnos elég vérszegény. Nekem A10-4600m-es gépem van, ssd előtt egy catalyst indítás hát had ne mondjam... utána viszont meglett a komfort érzet.

(#2) ncc1701


ncc1701
veterán

SSD. Sokan a procit nézik, meg a memóriát, pedig egy mai gép legfontosabb alkatrésze az ssd. Anélkül szemét az egész.

(#3) Sonic* válasza ncc1701 (#2) üzenetére


Sonic*
aktív tag

Az fasza, semmi pénzem nem maradt :W

Majd kiderül..vagy beborul!

(#4) MineFox54


MineFox54
őstag

Probléma = Lenovo ;)
El kellett volna látogatnod a milyen notebookot topikba, mert a lenovo gépek erősen nem ajánlottak. Maga a gép huladék, gari hulladék!
Na, sok sikert!
Ha meg tudod oldani, vidd vissza és vegyél mondjuk egy Dell 5558-at! :R

(#5) ncc1701 válasza Sonic* (#3) üzenetére


ncc1701
veterán

Mindíg csodáltam azokat, akik az összes pénzüket számítógépre költik. :Đ Inkább tegyél félre, még kellhet fontosabb dolgokra is.

(#6) Sonic* válasza MineFox54 (#4) üzenetére


Sonic*
aktív tag

Ne....Hardverre tökéletesnek tűnt, 4 magos proci, r7 m260dx 2gb-os vga, 8GB RAM... :F

[ Szerkesztve ]

Majd kiderül..vagy beborul!

(#7) Sonic* válasza ncc1701 (#5) üzenetére


Sonic*
aktív tag

Nem összes, csak az ilyesmi célra félretett keretből az összes :))

Majd kiderül..vagy beborul!

(#8) lev258


lev258
veterán

Az SSD valóban sokat jelent gyorsaság szempontjából, de ez nem lehet oka a problémának. Az SSD korszak előtt is tudtak gyorsak lenni a gépek. Két dolgot kellene megnézni. Minden driver fenn van-e és friss, illetve vannak-e olyan Windows folyamatok, amik nagyon eszik indításkor a gépet. Esetleg összehasonlításnak jó lehet egy Linux Live rendszer is (telepítés nélkül használható), amennyiben gyakorlottabb vagy.
Az is előfordulhat, hogy jobb driverek Windows 8 vagy 10-hez érhetőek el, hogy ezzel is váltásra kényszerítsék az embert.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9) lev258


lev258
veterán

Egyébként te telepítetted, vagy a Lenovo? ;]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#10) Sonic* válasza lev258 (#9) üzenetére


Sonic*
aktív tag

Én :C

Majd kiderül..vagy beborul!

(#11) MineFox54 válasza Sonic* (#10) üzenetére


MineFox54
őstag

Sajna mostanában a lenovo egyre szarabb. Ha nem akarsz problémát magadnak, akkor visszaviszed a gépet!

(#12) pprod94


pprod94
aktív tag

Támogatja az még hivatalosan a win7-et? Ez is lehet a baja amúgy... Driver beakad. Valaki felszólalt a Lenovo ellen.. Az újak tényleg hulladékok, de én most is egy T400-at ütök, ezzel nincs baj. :D Bár win10 alatt nem szabad hangkártya drivert feltenni, mert ez is csontra fagy tőle. Szóval inkább driver gond lehet, első tippre futtass valami Live Linuxot, vagy tégy fel újabb win-t. :)

(#13) Sonic*


Sonic*
aktív tag

Nem tudom, de ez hihetetlen. 10-20p, hogy bejöjjön a Chrome, valamint ugyanennyi, hogy kikapcsoljon.

Majd kiderül..vagy beborul!

(#14) Anász


Anász
tag

Nekem g500s-em van, annó mikor meglett próbálkoztam a 7 felrakásával, de rövidtávon letettem róla a random buqok miatt. (wifirésszel főképp, állandóan eldobálta a kapcsolatot)
Próbálj rá egy 8.1-re. ;)

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#15) mr_ricsi válasza Sonic* (#13) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Kezdjük azzal, hogy aki SSD-t javasolt a probléma megoldására, az vagy nem hozzáértő, vagy csak egy reklámtroll, ezért a jövőben ne vegyél róluk tudomást.

A megoldást pedig kezdjük azzal, hogy a win7-esed 32 vagy 64 bites?

Aztán pedig készíts egy memtest86+ bootcd-t vagy bootpendriveot, és legalább 6 órán át teszteld, hogy hibátlanok-e a notiban a memóriamodulok. (Én újabban már 24 órát szoktam tesztelni.)

A notid teljes mértékben win7 kompatibilis. A VGA drivert az AMD-től szedd le, de ne a legújabb Radeon Softvert, hanem a legutolsó Catalystet.
A többi drivert rakd fel a Lenovótól, aztán az Eszközkezelőben meg tudod nézni, hogy a hardvereknek ki a gyártója, majd a gyártói honlapokon keress frissebb drivereket.

De attól függetlenül, hogy gatyába lehet rázni a notit, valóban jó ötlet lenne tőle megszabadulni. Ugyanis az LCD panelje 18bites (RGB 6-6-6bit), ezért pocsék a kép minősége, a sötét részeken foltosodik, a színátmenetek pedig nem folytonosak.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ez lehet merevlemez hiba is. Nézd meg hdsentinellel. Vagy valami driver hiba. Nekem amd a4 3305m van, 4 giga rammal, merevlemezzel se volt lassú, de ssd-vel villámgyors. Most cseréltem a8 3520-ra, azzal meg még jobb :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#17) yerico válasza MineFox54 (#4) üzenetére


yerico
senior tag

Ez így ebben a formában baromság. Tudok nem egy Dell gépről, amik 2 héten belül szervízben kötöttek ki, aztán teltek a hetek... Céges gépem is Dell, hát nem estem hasra tőle, hiába I7 meg SSD.

(#18) 426os


426os
őstag

A Windows 7-et el kellene már felejteni az új gépeken. 6 éves rendszer, azóta már 2 új Win is jött ki. Nincs már támogatva a konzumer kategóriában, a hozzá kiadott driverek is inkább csak mutatóba vannak. Simán okozhatja a rendszer a problémát. Ha vannak Win10-es driverek, akkor én azt tenném fel vagy esetleg Win8.1-et, ha nagyon konzervatívak vagyunk. Ha ezután sem javul meg, akkor HDD és Ram teszt, de leginkább vissza a boltba, ha még nem futottál ki az időből, tesztelgessék ők.
Amint rá tudsz szánni még egy 20ast a gépre, vegyél bele egy SSD-t. Lehet, hogy eddig nem volt SSD-s géped, de ha egyszer elkezded használni, akkor be fogod látni, hogy már hamarabb váltani kellett volna. Friss rendszernél még nem lesz olyan hatalmas sebességbeli különbség, de egy év múlva a HDD-n futó rendszer már kényelmetlenül sokat fog homokórázni, míg az SSD-n lévő ugyanolyan fürge lesz mint újkorában. Nagyon sokat dob a felhasználói élményen.

[ Szerkesztve ]

.

(#19) MineFox54 válasza yerico (#17) üzenetére


MineFox54
őstag

Az olcsó kategóriában egyértelműen Dell vagy Fujitsu. "A legkisebb rossz" ;)
Nekik a legjobb a garijuk, és az adott árért az egyik legjobb gépeket adják.
De a lenovo semmiképp sem, főleg ha gariról van szó. Remélem helyesen dönt a kolléga.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#20) szabonagyur válasza Sonic* (#6) üzenetére


szabonagyur
félisten

A 4 magos nem pontos, inkább 4 modulos, közelébe nincs semmilyen asztali 4 magosnak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21) KISDUCK válasza szabonagyur (#20) üzenetére


KISDUCK
addikt

Úgy szokták említeni hogy 2 modul 4 mag, de szerintem mindegy véleményem szerint azért használhatóbb mint a 2 magos / 4 szálas i3asok. (Ez az egyéni véleményem, egy régebbi tapasztalat alapján.)

(#22) szabonagyur válasza KISDUCK (#21) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig összességében nem gyengébb az i3 tőle, akksi időben kb. duplát ad ugyanazon gép i3 kiadása.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23) Sonic* válasza 426os (#18) üzenetére


Sonic*
aktív tag

Végülis ez volt a probléma. Felkerült egy Windows 8.1 Enterprise, és hasít a kicsike :R :C

Majd kiderül..vagy beborul!

(#24) MineFox54 válasza Sonic* (#23) üzenetére


MineFox54
őstag

De a gép akkor is szar :) Kérlek vidd vissza! Ha gond lesz vele, akkor igazat fogsz nekem adni.

(#25) mr_ricsi válasza Sonic* (#23) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Végülis ez volt a probléma."
Nem az volt a probléma. Win7-tel ugyanolyan használható lehetne. Te most csak megkerülted a problémát.
Ha a memória vagy a HDD hibás, az továbbra is hibás, csak a hiba máshogy fog jelentkezni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) mr_ricsi válasza 426os (#18) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A Windows 7-et el kellene már felejteni az új gépeken. 6 éves rendszer, azóta már 2 új Win is jött ki."
Az oprendszerek nem romlanak meg, nincs szavatossági idejük. A win7 ma is tudja ugyanazt, mint 6 évvel ezelőtt.
Lecserélni akkor van értelme, ha egy másik oprendszer ad valami pluszt, amire a használónak szüksége van.

"Nincs már támogatva a konzumer kategóriában, a hozzá kiadott driverek is inkább csak mutatóba vannak."
Ezt honnan vetted? Minden hardverhez van win7-es driver, hiszen ez az oprendszer a legnagyobb részesedésű jelenleg. Legfeljebb a microsoft fizet azért a gyártóknak, hogy ne tolják a vásárlók arcába.
A win10 esetén sokkal inkább fennáll, hogy a régebbi hardverekhez nincs driver, és ha a w7 driverrel nem működik rendesen, akkor nincs mit tenni: vagy win7 OS vagy kuka.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#27) Sonic* válasza MineFox54 (#24) üzenetére


Sonic*
aktív tag

Nekem bejön, eddig sem rossz tapasztalat ezt a fiaskót leszámítva. Netezésre, régebbi játékokra (Cod2) tökéletes :R

Majd kiderül..vagy beborul!

(#28) Sonic* válasza mr_ricsi (#25) üzenetére


Sonic*
aktív tag

Akkor viszont fogalmam sincs :D mióta felraktam minden gyorsan betölt, semmi akadás, hamar bootol stb

Majd kiderül..vagy beborul!

(#29) MineFox54 válasza Sonic* (#27) üzenetére


MineFox54
őstag

Minőség, gari.
Ha valami tönkremegy benne, akkor kb. hajadra kenheted a gépet ill. a garit. És valószínűleg tönkre is fog. :(

Majd amikor tönkremegy akkor igazat adsz nekem.
De ahogy nézem, te tipikusan az az ember vagy, aki 97% hogy nem viszi vissza a gépet.

(#30) TheLázs válasza MineFox54 (#29) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Nyár óta ugyanezt nyúzom... Semmi bajom vele. Mondjuk én DTR-nek használom.
Egy évvel korábbi gépet tapogattam tőlük, az tényleg egy kalap fos volt. Bizonyos szögben megfogva elment a kontakt és kikapcsolt. Ezzel még nem volt bajom, (kopkopkop)

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#31) 426os válasza mr_ricsi (#26) üzenetére


426os
őstag

A laptop külön állatfaj, főleg AMD vonalon. Vagy van driver vagy nincs. Ha van, akkor sem garantált a tökéletes működés.
Az adott laptop újabb modell, ezért az újabb OS-re írnak hozzá drivereket.
Tömegtermelés van, ezért az adott trendet lovagolják meg, ami jelenleg a Win8/10, ehhez írnak drivereket, a régiekkel nem fognak szarakodni, hiszen gyárilag sem árulják már a gépeket Win7-tel.
Ennyi erővel joggal várhatnánk, hogy az Xp, vagy teszem azt a 98 tökéletesen működjön az új laptopon. De mégsem működnek, pedig azok sem romlottak meg, csak már nincsenek támogatva.

.

(#32) mr_ricsi válasza 426os (#31) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Az adott laptop újabb modell, ezért az újabb OS-re írnak hozzá drivereket."
Ez egy 2014-es modell. Akkor még nem is volt Windows 10. A Lenovotól letölthetők a 32 és 64 bites win7/8/10 driverek, vagyis ezek vannak hivatalosan támogatva.

A driverírást -egyébként- hogyan gondolod? Nem a Lenovo írja a drivereket, mindössze összecsomagolja például az Atheros, Realtek, és a Broadcom aktuális wlan driverét, ír hozzá egy kis frontendet, ami kiválasztja és telepíti az aktuális notiban lévő wlan chiphez megfelelőt, és ennyi. A többi eszköznél is ugyanez a helyzet. Csak a segédprogik és az energia management szoftver Lenovós eredetűek.

"A laptop külön állatfaj, főleg AMD vonalon. Vagy van driver vagy nincs."
Ha-ha! Mondod ezt Inteles notit használva, amikor volt olyan Inteles CPU, aminek a VGA-jához sohasem készült el a 64bites W7/W8 driver. Én meg nem is értem, hogy mit akarsz mondani, mert a 6 éves AMD-s notikon gond nélkül működésre bírható a W10 is. Olyan nincs, hogy vagy a Microsoftnál, vagy az AMD-nél ne legyen valamihez driver.

"Ha van, akkor sem garantált a tökéletes működés."
Ez pedig csak flame. Egy intel-nvidia notit sokkal nagyobb szívás működőre összehozni, mint egy AMD-AMD-set.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#33) 426os válasza mr_ricsi (#32) üzenetére


426os
őstag

Elméletben valóban úgy kellene működnie a dolgoknak, ahogy te is leírtad. A gyakorlat viszont sajnos mást mutat. Most lehet, hogy adott esetben ez egy egy éves modell és valóban nem volt még akkor W10, de akkor is a Win8/8.1, ami ajánlott hozzá, nem a Win7. Lehet, hogy van driver sok lapos esetében régi OS-ekhez is, de valahogy sűrűbben fordulnak elő megmagyarázhatatlan anomáliák ezek használata során, mint a kiadáskori, aktuális OS-ekkel. Jelen esetben persze nincs kizárva, hogy más okozta a hibát, de én nem lepődnék meg azon, ha hardveresen hibátlan lenne a gép (hibátlan=ahogy a tervezők megtervezték, mert amúgy van annak elég hibája) és ezután nem jelentkezne a probléma, ami miatt megszületett a poszt.
Intel-Nvidia párosítással nem igazán volt gond laptop fronton. AMD-AMD párosításban sem nagyon rémlik hiba, ebben igazad van. Viszont az igazi istencsapás az Intel-AMD párosítás volt mindig is és nem az Intel miatt. Lehet mostanra már nincsenek driver gondok, de korábban kegyetlen sokat szívhatott az egyszeri felhasználó az új gépével, amikor nem tudta működésre bírni a dedikált vga-t a szar driverek miatt.
Az a baj, hogy te fordítva gondolkodsz. Ok, hogy a 6 éves vason elpörög a mai OS, de ebből nem következik, hogy a mai vason is elfog szaladni hibátlanul a 6 éves OS.

.

(#34) Sonic*


Sonic*
aktív tag

Nos, frissült a dolog.

HDD Sentinel teszt kidobta, hogy 9%-os a merevlemez! Visszük vissza :W

Majd kiderül..vagy beborul!

(#35) MineFox54 válasza Sonic* (#34) üzenetére


MineFox54
őstag

Naugye. De nehogy ugyanerre cseréld!

(#36) Chaser válasza MineFox54 (#35) üzenetére


Chaser
titán

Ha neten vette elállhat, ha személyesen és tudják cserélni csak a bolton múlik, hogy választhat-e mást. Ha jól látom 3 napon belül van, ideális esetben nem fogja tudni egyből cserélni a bolt, akkor kérheti vissza a pénzt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) szabonagyur válasza Chaser (#36) üzenetére


szabonagyur
félisten

Így van ahogy írtad csak netesnél állhat el tőle.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#38) JHC


JHC
tag

A cégnél is van egy ilyen mert a főnök fiának kellett egy gép amivel játszani is meg dolgozni is lehet. A kijelző olyan mint írtátok, a lassúságra én a merevlemezt okolom, de nem azért mert hibás hanem szerintem kell idő mire a benne lévő SSHD össze szedi magát, mert újonnan dög lassú volt, de mondtam az embernek hagyjad bekapcsolva 2 éjszakára, és egyre jobb lett. Tavaly ugyanúgy SSHD-vel szerelt lapost sikerült vennie egy ismerősömnek, és az is ugyanígy viselkedett. Minél többet használta annál jobb volt. Persze egyiküknél sem volt hibás a vinyó, hogy a hibás szektor megakassza az oprendszert, csak érzésre lassabbnak tűnt mint egy normál nem SSHD vinyó.

(#39) kmisi99 válasza JHC (#38) üzenetére


kmisi99
addikt

Ez egyébként ismerős jelenség. Friss windowsnál téptem a hajam, hogy mi a baja ennek a szarnak. Aztán rájöttem, hogy igen több használat alatt gyűjti be azokat a fájlokat az SSD részre amiket a gép gyakran használ.

(#40) Sonic* válasza JHC (#38) üzenetére


Sonic*
aktív tag

Jó lenne, ha ez lett volna, de sajnos 1290 hibás szektor van :Y :(((

Majd kiderül..vagy beborul!

(#41) mr_ricsi válasza 426os (#33) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"a Win8/8.1, ami ajánlott hozzá, nem a Win7."
Az ajánlott oprendszer az, amivel a legtöbbet tesztelték. Semmi mást nem jelent. A 32 és 64bites w7/8/8.1/10 kompatibilitáshoz 10 oprendszerrel kellene tesztelni. Sokkal olcsóbb a gyártónak, ha csak w10-hez ajánlja, és akkor 2 teszttel le van tudva. Ha ez az ajánlós dolog jelentene valamit, akkor Linux nem futhatna semmin.

"Lehet, hogy van driver sok lapos esetében régi OS-ekhez is, de valahogy sűrűbben fordulnak elő megmagyarázhatatlan anomáliák ezek használata során, mint a kiadáskori, aktuális OS-ekkel."
A w7-hez tavalyi driverek vannak fenn, mert azóta nem volt olyan hibájuk, ami miatt cserélni kellett volna. Ehhez képest a w10-nek az idén júliusi drivereit is sok esetben cserélni kellett. A teljesen friss dologgal van mindig a probléma, akár a vas új, akár a program.

"Jelen esetben persze nincs kizárva, hogy más okozta a hibát, de én nem lepődnék meg azon, ha hardveresen hibátlan lenne a gép (hibátlan=ahogy a tervezők megtervezték, mert amúgy van annak elég hibája) és ezután nem jelentkezne a probléma, ami miatt megszületett a poszt."
Ezt a hozzászólást egy ugyanilyen notiról írom, amelyen win7 van a gyári HDD-n, és 9 nap 19 óra 29 perce nem volt újraindítva. (Akkor is csak egy szoftver update miatt kellett újraindítani.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#42) Victoryus válasza Sonic* (#34) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én megmondtam... Kár, hogy lassan minden terméknél a teszteléssel kell kezdeni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#43) Sonic*


Sonic*
aktív tag

Jó (?) hír,

Ma bevittem, megállapította a srác, hogy valóban hibás, viszont csak cserélni tudták. Remélem ezzel semmi probléma nem lesz. :C :R

Majd kiderül..vagy beborul!

(#44) MineFox54 válasza Sonic* (#43) üzenetére


MineFox54
őstag

Az egyetlen probléma az, hogy ez is ugyanakkora szemét :)

(#45) k-adi válasza Sonic* (#43) üzenetére


k-adi
nagyúr

ez az! :))

(#46) dugo_


dugo_
veterán

Nekem se működött Win7-tel a Z50-75 (saját SSD-vel 1,5-2 perc boot), de ahogy láttam anno globális probléma, a driverek megléte ellenére: [link]
Én átálltam Win8.1-re kényszerből, azzal sose volt gond.

(Azóta meg a telemaxnál pihen a gép, gyárilag alaplaphibásan jött, alkatrész nincs készleten, jó buli. Most már én is csak megerősíteném, hogy szállj ki belőle, amíg tudsz).

(#47) MineFox54 válasza dugo_ (#46) üzenetére


MineFox54
őstag

Naugye.

(#48) Dhampir válasza pprod94 (#12) üzenetére


Dhampir
félisten

Windows 7, 8.1 és Win 10 drivereket ad a Lenovo, Windows és Ubuntu alatt is klasszul működik a z50-75. Szerintem ár-érték arányban jó kis konzumer AMD-s gép, de a Lenovo IdeaPad szerviztől én is félek.

(#49) Dhampir válasza dugo_ (#46) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem a gyári HDD-vel tökéletesen működött, de a boot lassú volt Windows 7 alatt.

Sajnos nekem a Lenovo AMD-s gépei váltak be legjobban (z585 a kedvencem), de a mostani honi szervizszolgáltatás félelmetes. :(

A Lenovo a Z50-75 esetében a Gigabites LAN-t sem spórolta ki, a Dellel (Inspironok egy része) ellentétben...

[ Szerkesztve ]

(#50) Dhampir válasza Sonic* (#27) üzenetére


Dhampir
félisten

Ubuntu Linux alatt is frankón nyomja Play On Linuxszal a játékot a zárt AMD driverrel. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.