Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Misi61


Misi61
tag

Szisztok. Elküldtem az 50-70-es gépet gariba ventilátor cserére, amikor vissza kaptam furcsa újnak tűnt. Meg kérdeztem hogy mit csináltak. Azt mondták hogy karcosnak találták, és kicserélték az alját és a tetejét. Igaz majdnem 1 hónapig volt náluk. Most megint szinte új a gép, pedig 1 éves.

(#702) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

próbálgatom az NV inspector-t (1.9.7.3), de a cpu órajelet hiába tolom fel +135 MHz-el nem működik.
a memória emelést veszi.
furmark-kal tesztelem.
másnál műxik?

(#703) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

kicsit utána néztem a dolgoknak...
a videón egy srác win8 alatt mutogatta és kiemelte, hogy az új NV driverekkel nem megy csak egy régebbi verzióval, verziókkal.
no, gondoltam megnézem win10 alatt csak sajnos a legrégebbi driver sem olyan régi még.. :) azzal sem megy. :O
viszont a memória emelés és az alulfesz az megy. nekem inkább az alulfeszen van a hangsúly, de megnézném alulfesz plusz órajel emeléssel is.

(#704) csiziktomi


csiziktomi
senior tag

Sziasztok!
Melyik a legutolsó normális nvidia driver? Jelenleg a 355.98-at használom

(#705) CHaooSS válasza csiziktomi (#704) üzenetére


CHaooSS
őstag

359.12 amit kimondottan a 860M-es gépekhez adtak ki.

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#706) csiziktomi válasza CHaooSS (#705) üzenetére


csiziktomi
senior tag

köszönöm

(#707) hajbel


hajbel
addikt

Sziasztok! Tudnátok valami jó hűtőt ajánlani a gép alá?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#708) CHaooSS válasza hajbel (#707) üzenetére


CHaooSS
őstag

Felesleges, IC Diamond pasztával kell megkenni és kész.

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#709) Sárpac válasza CHaooSS (#708) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Így van és lőttek a garinak, de minek is az felesleges! :DD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#710) CHaooSS válasza Sárpac (#709) üzenetére


CHaooSS
őstag

Ja hát aki olyan helyen vette..

pl. laptopszalonnál, ha megy éves szervizre akkor csak elküldöd vele a pasztát és azt kenik fel.

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#711) hajbel válasza Sárpac (#709) üzenetére


hajbel
addikt

Van valami értelmes hűtési megoldás? Pl. laptophűtő?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#712) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

azért nem hátrányos egy hűtő...
nekem ilyen van, tudom ajánlani.

más téma: most cseréltem az Y50-be LCD panelt IPS-re! atom durva, nagyon jó, nagyon szép, megérte!

[ Szerkesztve ]

(#713) whited


whited
addikt

Üdv urak !
Belépnék a klubba egy UHD-s modellel én is. :C

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#714) Hurkaleves válasza whited (#713) üzenetére


Hurkaleves
őstag

köszöntünk szeretettel! :)

de miért UHD? fényes is...

(#715) whited válasza Hurkaleves (#714) üzenetére


whited
addikt

Megy majd rá 1 matt fólia és szeretnék rajta adobe premier pro-t használni. :)
Annyi még hogy 12gb ramot tettünk összesen bele a 4gb helyett

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#716) Hurkaleves válasza whited (#715) üzenetére


Hurkaleves
őstag

premiernek és hasonló progiknak jó a nagy felbontás, hogy frankón elférj, de 10 centiről kell majd nézned! :)

fóliásítás előtt makulátlan legyen a panel! én ráb@sztam anno... :)

[ Szerkesztve ]

(#717) whited válasza Hurkaleves (#716) üzenetére


whited
addikt

ezt , hogy érted, mi történt ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#718) Sárpac válasza whited (#717) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Fürdés után tedd fel fürdőszobában a szépen lepucolt felületre a matt fóliát mert fel fog hólyagosodni meg matt csíkos lehet alatta a szennyeződésektől.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#719) Hurkaleves válasza whited (#717) üzenetére


Hurkaleves
őstag

a legapróbb porszem vagy szöszmösz már fellevegősíti. ha egyszer rosszul lesz feltéve -avagy nem tiszta a felület- a visszaszedés már nem opció. ez a fürdőszobás ötlet bejöhet hisz a pára megköti a port.
ha lehet sztatikusan se töltsd fel a műanyagokat, ne sokat macerálj felrakás előtt.
sok szerencsét! ;)

[ Szerkesztve ]

(#720) CHaooSS


CHaooSS
őstag

Be kell vinni szakemberhez.. :D én is ezt csináltam, fene se szarakodik vele.

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#721) framling


framling
tag

Sziasztok!
Jól tudom, hogy az UHD paneles laptop kijelzője fényes és csak a fullHD ami matt? Mennyire használható?
Köszi!

(#722) Hurkaleves válasza framling (#721) üzenetére


Hurkaleves
őstag

jól tudod!
a fullhd-s az tn panel és nem a legjobbak közül való, elég ratyi.
az uhd az ips (de fényes) ami már tuti szép képet ad!
én most cseréltem az enyémben panelt egy matt fhd ips-re és atom brutál!

(#723) whited válasza framling (#721) üzenetére


whited
addikt

Szep a kepe nagyon
A fenyes kijelzo pedig annyira azert nem zavaró mint ahogy azt sokan gondolják :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#724) hajbel válasza Hurkaleves (#722) üzenetére


hajbel
addikt

Tudtommal a tavalyi FullHD-s volt TN paneles, az idei IPS, bár nem a legjobb fajtából.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#725) Hurkaleves válasza hajbel (#724) üzenetére


Hurkaleves
őstag

az idei Y700 sorozat minden tagja ips-t kapott. örömteli!

(#726) zeno94772


zeno94772
újonc

Sziasztok! Nekem egy y50-70-es i7-4720HQ Geforce GTX 960 4GB ram-al. Pár hetes a gép és néha nem akar bekapcsolni csak ha lehúzom az aksit utána meg vissza dugom. Elötte csak fel villan a bekapcs gomb világít 3mp-et utána kialszik és semmi. Találkozott e már valaki más is ilyen gonddal és esetleg tudott e rá megoldást. :)

(#727) capulet75 válasza zeno94772 (#726) üzenetére


capulet75
addikt

Vidd vissza.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#728) zeno94772 válasza capulet75 (#727) üzenetére


zeno94772
újonc

Olvastam forumon hogy más is járt így vele elküldte szervizbe de ugyan úgy kapta vissza, hogy meg volt a probléma.

(#729) hajbel válasza zeno94772 (#728) üzenetére


hajbel
addikt

Remélem, win 10-et használsz, mert ott elég gyakran jelentkező probléma. Nem a laptop hibája. Igazából azért villan fel a gomb, mert akkor ébred fel a gép sleepből, ahogy nyomod a gombot, rögtön ki is kapcsolod. Van néhány videó, próbálgasd ezeket. Mondjuk személyesen még nem próbáltam, de remélem, hogy Neked segíteni fog.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#730) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

én sosem használok alvó meg hibernált állapotot.
a gép és a monitor sosem kapcsol ki.
csak ha le nem állítom. nincs problem. ;)

(#731) capulet75


capulet75
addikt

Tiszta vicc ez a Lenovo. Benne vagy egy remek proci, 4GBos 960, csupa jó vas, és akkor fos hűtés meg szar anyagminőség. :U

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#732) hajbel válasza capulet75 (#731) üzenetére


hajbel
addikt

Az anyagminőség nem szar, mivel fémből van a külső borítás, bár az előző generációból, a 2014-esből sokat visszavittek, mert a fém megrepedt. A hűtés meg a kategóriájában átlagos. Eddig még nem nagyon hallottam olyat, hogy elfüstölt volna benne valami.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#733) Hurkaleves válasza capulet75 (#731) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nekem Y700 van és azt kell mondjam, hogy minden hibát javítottak. tökéletesen meg vagyok elégedve vele.
a hőmérsékletek is kiválóak! az ips kijelző lehetne jobb, de a tn-től ez is mérföldekkel jobb.

(#734) capulet75 válasza Hurkaleves (#733) üzenetére


capulet75
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#735) zeno94772


zeno94772
újonc

A bekapcsolási problémát orvosolta a lenovo nem rég, szoftveres probléma volt, de kiadták az új Lenovo Utility amivel nem okozz ilyen gondod a gép. Magával a géppel teljesen meg vagyok elégedve ár érték arányban a legjobb, csak a driver frissítésekkel vannak lecsúszva amit most próbálnak win10-re frissíteni. Az anyag használat szerintem teljesen jó, a melegedés nekem nem dúrva bár játéknál mindenig a hűtőpadomat használom 4-5óra Far Cry 4 vagy Black Ops 3 se forrósítja fel a gépet.

(#736) szabonagyur válasza capulet75 (#731) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valahol spórolni kell nem? :)

(#732) hajbel: a van rajta vagy látott fémet nem azt jelenti, hogy fémből is van ;)

(#737) juve600 válasza zeno94772 (#735) üzenetére


juve600
nagyúr

y50-70 ?

(#738) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok lenovo y50-70 laposról van szó...i74710HQ MX4 -el frissen pasztázva, így akkor ez jó érték hőfokilag ?

Itt minden kijelölve áramhoz csatlakoztatva:

Itt csak a CPU van kijelölve áramhoz csatlakoztatva:

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#739) VkriszMail01


VkriszMail01
csendes tag

Sziasztok, valaki esetleg megtudná mondani, hogyan tudnám a felbontást 2560x1440 re beállítani, vagy felejtsem el, GPU GTX860m, a kijelző UHD, a felbontási listában nincs és egyedi felbontásként sem lehet hozzáadni.
Előre is köszi!

(#740) Angel2014 válasza VkriszMail01 (#739) üzenetére


Angel2014
addikt

Hagyd a legnagyobb javasoltan és inkább itt állíts szerintem..vagy miért állítod el?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#741) VkriszMail01 válasza Angel2014 (#740) üzenetére


VkriszMail01
csendes tag

Mert néhány program (sok :D) meghülyül, és vagy el sem indul vagy csak ablakos üzemmódban hajlandó futni.

(#742) Angel2014 válasza VkriszMail01 (#741) üzenetére


Angel2014
addikt

Mik ezek a progik megnézem nálam is...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#743) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

Én kb egy hete használom a 960m es verziót,egyedul a hdd vel van bajom,de csere ssd re és rendben lesz a sebesség,néha játszom rajta egy kis wotot,meg division t,3-4 órát,és kb cpu 70-75 fok,gpu 80-85 fok,laptop hűtő nélkül,az pár nap mulva érkezik,már megrendeltem hozzá.Nem értem ezt a nagy ellenszenvet amit visszább olvastam,szerintem ennyi pénzért simán válallható,nem hc gamingre,de napi pár órára mindenképp.Ssd beépités után azért kiváncsi vagyok hogy fog muzsikálni.

privátra illik válaszolni

(#744) cecelegy


cecelegy
csendes tag

Sziasztok!

Videó

Tegnap jelentkezett a videón is látható probléma.
A kijelző szalagkábelét ellenőriztem, finoman megtisztítottam a csatlakozásokat, de csak ideig-óráig múlt el a jelenség.
A HDMI kimeneten teljesen normális a kép, a probléma csak a beépített kijelzőt érinti.
Új szalagábelt rendeltem, ha megjön ellenőrzöm.

Ha végül cserére kerül sor, milyen kijelzőt érdemes bele venni?
Az alábbi oldalon NotebookReview Fórum 4 félét kompatibilisnek írnak - IPS érdekelne, ha már muszáj cserélni.

Korábban volt már problémám a kijelzővel, függőleges csíkozodás, villódzás volt észrevehető, nem kevés kutatás után, egy olyan megoldás működött, hogy a CPU maximális teljesítményét kellett 99%-ra állítani.

Valakinek esetleg van más ötlete, mit lehet vele kezdeni?

Ha van itt olyan, akinek ilyen gépe van, hajlandó lenne találkozni, hogy kipróbáljuk az én szalagkábelemmel az ő kijelzőjét és viszont? Sokat segítene a hiba tényleges feltárásában!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#745) tyaptyap


tyaptyap
csendes tag

Sziasztok!

Megdöglött a vinyóm, kicseréltem, de a bios szerint még a régi van benne. Mit tegyek, hogy az újat lássa?

¥ € $

(#746) BDB


BDB
csendes tag

Sziasztok! Adott egy Lenovo Y50-70-es lapos. Egyik barátomé, csak hozzám került utolsó reményében. A sztori annyi, hogy valami beleért a ventibe, meg nehezen mozgott a zsanér. Elvitte a szervízbe, ahol azt mondták alaplaphibás, be se kapcsolt ezután, DE 20 ezerért szívesen beveszik. Na mondom nekem adjon még egy lehetőséget. Kis takarítás után beindult a gép de egy 10 perc múlva kikapcsolt, lemerült. A töltő végig be volt dugva. Nézem a gépet belülről és meglátom, hogy a DC kábel a töltő csatlakozásánál el van vágva. Az 5 kábelből egyet hagytak csak épen. Megforassztottam, beindult, de egyre sűrűbben kikapcsolt. Mindig csak a BIOSig jutok el, vagy addig sem. Addig próbálkoztam, hogy már csak felvillan a led, de nem indul. Valami ötlet? Lehet, hogy zárlatos lett az akksi? Vagy elegendő lenne az alaplapi elemet cserélni?

(#747) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok, billentyűzet kopásra van valami gusztusos megoldás? Matrica esetleg?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#748) doriath


doriath
tag

3 év után elhalt a gpu, csak az I7-be intergrált gpu-val megy a gép, még jó hogy le lehet BIOS-ban tiltani a Geforce-ot. Igazából sajnálom, mert jó kis laptop volt, elég sok ilyen hibát olvastam wordwide, javítását se nagyon vállalják. Ebay-ről lehetne venni szétszedett új gépekből I5-ös procival csak alaplapot, de inkább marad a dedikált I7-es. Minecraftra még éppen jó.
Csak leírtam, nem tudom más járt-e így mostanság?

(#749) peti634


peti634
csendes tag

Sziasztok!

Használ még valaki ilyen gépet rajtam kívül? :D
Én 14-ben vettem 860M-el, I7-el, de sajnos már ezer sebből vérzik...
Cserélve lett: aksi, hangszórók, HDD -> SSD
Billentyűzet már eléggé haldoklik, wifi mondul random elszáll, reset megoldja.
Hangszórók csere után is már elfáradtak, több ponton is megfáradt a gumi, műanyag, csavarok, stb.
Viszont örülök hogy a közel intenzív 10 évet kiszolgált.
Már után van az utód!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.