Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv, csak annyit szeretnék megtudni, mit/hol kell beállítani hogy sms írásakor is menjen a fekvő bill. illetve hogyan lehet több ablakot nyitni böngészéskor?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#452) vegyszer válasza Dan-szan (#451) üzenetére


vegyszer
addikt

Böngésző új fül : ablakot lefelé húzni, jobb oldalt felül megjelenés egy kis ikon. Arra "tapi" akkor élőjött a rendező itt a + gomb az.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#453) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Most nincs időm visszaolvasni, h volt-e már, de nagyon jönnek hazánkba a Lenovok :C

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#454) cappa72 válasza barnam_ (#435) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezt a tényt én is hiányolom, hogy a matricán nincs rajta a 2. imei.
Nekem is 8-cal nagyobb úgy, mint fape-nak.

Egyszerű *#06#-re dobta ezt.

Simán a beállításoknál nem lehet megnézi?

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#455) BaginZe válasza cappa72 (#454) üzenetére


BaginZe
tag

Ha nekem erre csak egy számot ad, akkor az baj? :(

(#456) megarambo válasza cappa72 (#454) üzenetére


megarambo
tag

Hát nekem visszaállítás után csak egy IMEI-t dob, de jelenleg még működik...
(Előtte két invalid volt), majd kipróbálom a 8-al nagyobbat én is.

[ Szerkesztve ]

(#457) cappa72 válasza BaginZe (#455) üzenetére


cappa72
nagyúr

A gyári rom csak 1-et ad vissza, azt, ami a matricán van.
(Nem tudom az okát)
Az alap JB-ből módosítottak dobják mindkettőt.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#458) BaginZe válasza cappa72 (#457) üzenetére


BaginZe
tag

A mobileuncletools-ban benne van a 8-cal nagyobb is. Akkor jól van.

(#459) barnam_ válasza cappa72 (#454) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kipróbáltam tegnap a moddolt V987 alapú romodat, le a kalappal :R
Veszettül gyors, és a korábban kifogásolt Viber és OTP app ezzel remekül működik.
Közben BM elkészítette a V987 rom 2.0-s változatát. Azt hogy lehetne A820-ra portolni?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Infrared, akinek a needrom-on van fenn főzött romja, feltett egy S139-n alapuló teszt változatot. Akinek van kedve tesztelni: [link]
infrared on 06/22/2013 @ 9:29 pm
As every time, make a full backup first, then flash through recovery. Should work ok, but keep in mind it's a test version. I can test if it flashes ok, but not anything else. Sony Walkman player or Album seems to drain the battery (not sure which one yet), other Sony features (xloud and bravia engine that were includein previous versions) seems fine. There's a GPS and network location fixes. After installing download EPO satellite data and it should work good (in theory). Other thing to test that I can't is the in-call full-screen contact picture. Timezone is still set to Beijing, finalversion will have it changed.

[ Szerkesztve ]

(#460) ekrisztian válasza barnam_ (#459) üzenetére


ekrisztian
senior tag

A820-ra?Honna lehet letölteni?:Dén nem találom.

(#461) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Ez mi a rák?Mi ez az ADFree?

(#462) barnam_ válasza ekrisztian (#460) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én erre gondoltam: lenovo-a820-update-cp4.2-by-cappa72-v1

Csak óvatosan a romolással :)
Délután én is kinyírtam az érintőt :W Hülye voltam, és rátoltam az A830-ra való 4.2-es gyári romot. Először csak a system partíciót, pont azért, hogy ne nyúljon bele semmi olyanba, amibe nem kellene. Persze nem indult el, úgyhogy gondoltam a preloader nélkül felteszek mindent. Továbbra is bootloop-ban volt, ezért úgy gondoltam, nem kísérletezek tovább, visszaállítom a mentésem recovery-ből. Mikor beléptem, akkor vettem észre, hogy meghülyült az érintő...

Parancssorból vissza lehet valahogy állítani a TWRP mentést? Mert ott bepipáltam mindent (nvram + uboot), hátha attól helyrejönne. Ha nem, akkor vagy visszaküldöm Kínába, vagy rendelek érintőt, és átszereltetem itthon.

(#463) ekrisztian válasza barnam_ (#462) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Áááh.Ne már!

Nem is nyúlok hozzá,főleg,hogy egy kamion fülkébe ülök és az egyetlen recovery hardver a gázrezsóm:DDD

(#464) cappa72 válasza barnam_ (#462) üzenetére


cappa72
nagyúr

anzo kollega jart pont igy. :(
ez nagyon szomoru...

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#465) ekrisztian válasza cappa72 (#464) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ilyenkor hardveresen térdel le a digitizer?
Vagy ez az amit még nem tudtok igaz?
De ez tényleg nagy gáz.

(#466) barnam_ válasza cappa72 (#464) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kérdés, hogyan lehetne lementeni az érintő adatait, és visszatenni egy másikra?
Vagy az érintő kalibrációs adata teljesen máshol van? Fura, hogy azóta factory módban nem tudok belépni az egyes almenükbe, és pl. a proximity-t kalibrálni. Hiába nyomom a power gombot, nem csinál semmit.

szerk.: olyan helyen dolgozom, ahol van JTAG, meg ilyen nyalánkságok, tehát lehet hogy nem menthetetlen. Csak tudni kellene mit keressek :F

[ Szerkesztve ]

(#467) ekrisztian válasza barnam_ (#466) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Azt kéne kipróbálni,hogy egy működő telefonra rátolni a kijelződ,akkor mi történik?Mert ha jó akkor nyilván máshol van a bibi.Sok telefonba láttam már szerviz menübe, hogy van kijelző firmware frissítés.Az mire van?
Nem az tartalmazza a kalibrációs értékeket?
Ilyen gond a linuxos beltérikkel nincs,ott a jtag is jóval könnyebb a méretek miatt.De telefonnal még nem volt dolgom.
Ha otthon lennék, rátennénk a kijelzőt az enyémre.Mi baj lehet?Egy csomagba vissza küldjük:)

(#468) vegyszer válasza barnam_ (#462) üzenetére


vegyszer
addikt

A teló érintő halott már megint meg?
Nem akarok több ilyet olvasni.

A CP4.2v1 verzió mellett maradok. Nem merek már packazni. :W :W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#469) barnam_ válasza ekrisztian (#467) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem rossz ötlet, de szerintem visszaküldöm garanciában.
Ahogy eddig utánaolvastam a témának, úgy vélem, hogy az érintőben "mászik el" valami. Azt pedig max szervizben lehetne helyretenni, ha tudnánk, hogy mit és hogyan :)

(#468) vegyszer: nem olyan vészes a helyzet. Ha rávaló firmware-el foglalkozik az ember, kicsi az esélye, hogy meghaljon. Ez az én hülyeségem volt, elismerem.

[ Szerkesztve ]

(#470) vegyszer válasza barnam_ (#469) üzenetére


vegyszer
addikt

Az echte A830 romot nyomtad fel?
Az gáz.

Azt hittem az Ando által is moddolt "hibrid-rom-alap" eredménye volt

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#471) barnam_ válasza vegyszer (#470) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem, az echte A830 romot tettem fel :B
Látni akartam, hogy elindul-e egyáltalán, és ha igen, hogyan lehet működőképes állapotba hozni. Hiába, a sikerhez kísérletezni kell... ami most nem jött össze.

Kiadhatná a Lenovo a mi telefonunkra is a 4.2-t, s akkor nem történnének ilyenek :DDD

(#472) Pcm válasza barnam_ (#466) üzenetére


Pcm
tag

"UBOOT: Alacsony szintű driver információkat tartalmazó partíció, melyeket az uboot.bin tárol. Alapvetően 3 dolog miatt fontos nekünk: a két kamera és a kijelző drivere itt lakik."

Idézet innen.

(#473) vegyszer válasza barnam_ (#471) üzenetére


vegyszer
addikt

Lassan kellene egy összefoglalót írni, ki hogy nyírta ki a tapit. Azzal a címmel, hogy mit NE csinálj...
Mert eddig 3 ment el az örök bitmezőker.

(esetleg ezt nézze meg valaki a visszaküldés kapcsán: A DHL Express 50% kedvezményt biztosít a készpénzben fizetett légi expressz küldemények szállítására.)

Lehet cinikus vagyok, meg minden, de eddig én nem találkoztam egy telónál sem ilyennel, hogy elszáll a tapi, itt meg három szaki hozzáértőis akaratlanul kivégezte...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#474) cappa72 válasza barnam_ (#462) üzenetére


cappa72
nagyúr

Parancssorból vissza lehet valahogy állítani a TWRP mentést?

Más mentésed nincs?

Esetleg a twrp-s system mentést meg lehetne próbálni konvertálni img-be, azt meg flashtool-lal feltenni.
Vagy visszatenni valami gyári rom-ot.

Hiába, a sikerhez kísérletezni kell... ami most nem jött össze.
[link], ebből az "ez a hobbi meglehetősen drága játék" izézetet pont idevalónak találom. És jár hozzá a :O

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#475) zeli


zeli
aktív tag

Lefrissítettem a telót a gyári romból a frissítés menüvel. Elsőre kiírta hogy minden alkalmazás leállt, most pedigmár be sem bootol, a narancssárga logónál megáll. Ilyenkor mi a teendő? Mindjárt agyvérzést kapok. Mi a f*sznak kell egy ilyen menüpontot betenni ha csak elkúrja a telót....

Everybody repeat after me... We are all individuals.

(#476) zeli válasza zeli (#475) üzenetére


zeli
aktív tag

Na, factory reset után valahogy bebootolt. Magyar nyelvet a 139-es romra nem lehet valahogy varázsolni?

Everybody repeat after me... We are all individuals.

(#477) vegyszer válasza zeli (#475) üzenetére


vegyszer
addikt

A gyári frissítés a gyári recoveryt igényli... Ott a baj.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#478) bazsy_


bazsy_
tag

Kijött fehér színben is : A820 white

(#479) doc


doc
nagyúr

'reggelt!
Ugy dontottem berendelek egy A820-at, hatha meg tudom szokni a gigantikus tepsit :)
Viszont felmerult a kerdes, hogy honnan? Ugye jol tudom, hogy webshoptol fuggoen kulonbozo ROM lesz rajta? Szoval melyik legyen?
Lattam hogy az etotalk-nal pl. lehet a sajat romjukkal is kerni +5 dollarert, ez mit tud ahhoz kepest, mint ha "siman" kernem? A tmallbox-nal megint masfajta ROM van rajta?

Amire nekem szuksegem lenne:
Normalis, mukodo telefon minden szukseges Androidos feature-rel (tehat Google Play, stb). Magyar nyelv NEM erdekel (a mostani telefont is angolul hasznalom, idegesit a magyaritott felulet :B )

(#480) DJGABI válasza doc (#479) üzenetére


DJGABI
addikt

etotalkos is jó lehet, de +5$-t nem nagyon ér meg, neten is elérhető a rom. tmallbox az linerty-féle, teljesen jó. antelife-tól is kínaszofttól mentesítetten, rootoltan jött. nagyon nem nyúlhatsz mellé.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#481) fape válasza Pcm (#472) üzenetére


fape
senior tag

Sajnos a legtöbb recovery nem ment sok mindent. Köztük az uboot-t se. (általában a boot, a recovery, a system és a data partíciókat mentik, de MTK-nál van még jó pár egyéb is...)
Nekem van már egy saját fordítású itt-ott belepiszkált CWM-em (ami menti az uboot)
de addig nem nagyon akarom közkézre tenni, amíg ki nem derítem miért lesz sérült a belső sd a restore után.... (bár ezt az össze többi is produkálja)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#482) Dexxter182 válasza doc (#479) üzenetére


Dexxter182
tag

Szia, én a tmallbox-tól rendeltem, kb a legolcsóbb, és a ROM gyakorlatilag piszkálás nélkül is tökéletes :) (s138-asal küldik)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#483) cappa72 válasza doc (#479) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem mindegy milyen ROM-mal kéred. Inkább célszerű figyelembe venni az alábbit:

minideal.net --> fél év garancia, rendeléskor nincsenek rejtett költségek
tmallbox.com --> 1 év garancia (bár néhol megjelenik a 2 év is), de +4$ a szállítás és az össz-árra rájön még 4% paypal fee.
Nekem ez a két bolt normálisan működött, jelenleg mindkettő Linerty-féle S138-as multilang rommal árulja.

A gyári rom-mal nem megy a google naptár.

Az etotalkos romért nem érdemes fizetni. (az xda-n van etotalkosból moddolt rom)
Ráadásul olyan dolgokat is tesznek rá, amit nem kéne...

A gyári rom-ok elérhetősége az összefoglalóban.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#484) Crouger válasza doc (#479) üzenetére


Crouger
csendes tag

Hali,

Az Etotalk MOD ROM annyit tud, hogy rootolva erkezik a telefon, leszedik rola a plusz kinai appokat, raknak ra google play-t, meg egy csomo nyelvet, koztuk magyart is. Asszem kb ennyi, de Etotalk-on ha ramesz, le is van irva pontosan. Amugy en is angolul hasznalom, egyelore meg azzal a rommal amivel jott, teljesen jo.

(#485) Pcm válasza fape (#481) üzenetére


Pcm
tag

A TWRP menti az uboot-ot, sőt, az nvram-ot is. Próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

(#486) cappa72 válasza Crouger (#484) üzenetére


cappa72
nagyúr

Iletve még olyan applikációkat, amik nem engedik, hogy más CWM-et tegyél rá, hogy csak egy példát mondjak.
Persze le lehet gyilkolni róla, de akkor meg minek fizessek érte +5$-t.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#487) Crouger válasza cappa72 (#486) üzenetére


Crouger
csendes tag

Ezt nem tudom, meg nem probalkoztam semmivel. Ha nem lett volna fontos a DHL-es rendeles, valszeg nem innen rendelek en sem, ennek ellenere meg vagyok elegedve.

(#488) zeli válasza vegyszer (#477) üzenetére


zeli
aktív tag

Gyári recovery van, nem mókoltam ilyenekkel. Viszont azzal nem láttam, hogy lehet mentést csinálni a ROM-rlűól, így nincs meg az eredeti. Nem tudnám vhogy visszatenni a Minideal-es 135-ös romot úgy, ahogy volt ?

Everybody repeat after me... We are all individuals.

(#489) vegyszer válasza zeli (#488) üzenetére


vegyszer
addikt

Az, amivel kaptad, NEM gyári. Max kereskedői...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#490) doc válasza DJGABI (#480) üzenetére


doc
nagyúr

koszi mindenkinek a valaszokat.
vagyis ha jol ertem, rendeljem onnan, ahol olcso :D
korulnezek :K

(#491) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

A800-asa van vkinek?

https://www.coreinfinity.tech

(#492) zeli válasza vegyszer (#489) üzenetére


zeli
aktív tag

Igen, közben gondoltam, hogy nem gyári lesz. Google play-t hogy tudnék varázsolni rá? Feltettem apk-ból, és nem akar elindulni. :| Komolyan, minek kellett hozzányúlni, jóvolt az ahogy volt.

Everybody repeat after me... We are all individuals.

(#493) fape válasza Pcm (#485) üzenetére


fape
senior tag

Köszi szépen, jó tudni, akkor amit az előbb írtam csak a CWM-re vonatkozik.

Nekem nem jön a TWRP kinézete és nem utolsó sorban jól megszívtam még a defy+-szal egy wipe-nál, törölte a partíciókat de nem tudtam létrehozni őket... :W
Azóta inkább kerültem...

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#494) rabugye


rabugye
csendes tag

Sziasztok!
Itt a fórumon olvasottak hatására én is berendeletem egy A820-ast a Tmallboxtól. A rendeléssel nem volt semmi gond, ám a tracking number már 11 napja nem működik, holott azt írták, hogy 2-3 napon belül aktív lesz. Írtam nekik, hogy mi a probléma, de nem válaszolnak már 4 napja... :(( Az érdekelne, hogy mindenkivel ilyen kommunikatívak voltak, aki már rendelt tőlük? illetve volt másnak is problémája a tracking numberrel?

(#495) gg72 válasza rabugye (#494) üzenetére


gg72
veterán

15. körül indult el? Ha igen, akkor ott valamilyen nemzetközi gebasz van, mert többünknek azóta is "levegőben" van a csomagja. Az okát nem tudjuk, mindenki csak vár... [link]

[ Szerkesztve ]

(#496) DJGABI válasza zeli (#492) üzenetére


DJGABI
addikt

custom recovery megvan még? betudsz lépni? ez kell neked [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#497) Gege94 válasza rabugye (#494) üzenetére


Gege94
tag

SKYPE :D Ott válaszolnak és ne a problémával kezd, várd meg míg válaszolnak a köszönésre. :) Nekem így mindig válaszolnak. Szerk: OFF

[ Szerkesztve ]

(#498) cappa72 válasza doc (#490) üzenetére


cappa72
nagyúr

arra azert vigyazz, hogy nem minden boltbol celszeru vasarolni, ahpl olcso. pl. a pandawill es fastcardtech boltokrol lebeszellek (ha onnan rendelnel veletlenul)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#499) doc válasza cappa72 (#498) üzenetére


doc
nagyúr

koszi, a pandawillrol tudtam hogy gazos, de rendelni ugyis valamelyik, a Dual-simes topic osszefoglalojaban ajanlott webshopbol fogok :)

(#500) Pcm válasza fape (#493) üzenetére


Pcm
tag

Pedig már a 2.5.0.0-nál tart a verziószám, tedd fel próbára, hátha összebarátkoztok :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.