Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) vihor válasza BaginZe (#298) üzenetére


vihor
csendes tag

OK köszi.
Még egy kérdés, véletlenül nem győri valaki? Szívesen megnéznék élőben egy ilyen telefont.

[ Szerkesztve ]

(#302) vegyszer válasza vihor (#297) üzenetére


vegyszer
addikt

Arra kell figyelni, hogy az elsődleges sim tud csak 3G-t. Tehát NE a hangnak szánt menjen abba.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#303) vihor válasza vegyszer (#302) üzenetére


vihor
csendes tag

Ezen megakadt a szemem: "Az egyik kártyán való beszélgetéskor a másik nem elérhető, tehát csak duál aktív készenlétet tud." Tehát ha a mobilnetes kártyát használom a netezéshez, nem tudnak hívni a másik kártyán?

(#304) vegyszer válasza vihor (#303) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem volt bejövő hívás masszív letöltés közben. (igaz, hogy ugyanarra a simre jött) de a letöltés általában nem folyton a teljes sávon jön. Közben tudsz értesítést kapni, hogy "Kapás van!"

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#305) barnam_


barnam_
nagyúr

Kér kérdés:
- nálatok a Viber eltudja küldeni a pozíciót? Én akárhogy próbálom, nem sikerül neki.
- ugyanez a helyzet a mobil OTP appal is, keresnék közelben ATM-et, de nem talál, vagy csak néha-néha.

Minden másban jó a GPS. Mondjuk múltkor kipróbáltam MyTracks-el míg beértem a munkahelyemre, hát érdekes... telefon a zsebben, a Budaörsi út, M1-M7 szakaszon egy szaggatott vonal. A Nexus 7-em ugyanezt tudta úgy, hogy Újpesten betettem a táskámban, Budaörsön pedig kivettem, s egyedül a metrón vesztette el a jelet, minden máshol OK volt.

(#306) krisi047 válasza barnam_ (#305) üzenetére


krisi047
aktív tag

Nekem a gyári rommal lényegében csak a Google Maps működött normálisan. A cappa féle ROM-mal megy a helymeghatározás tökéletesen és gyorsan, viber és otp is, viszont a trackerek közül az Endomondo továbbra is csalóka az adatokat tekintve.

(#307) vegyszer válasza krisi047 (#306) üzenetére


vegyszer
addikt

A RunKeeper alkalmazásra mit mondott? Nekem megy jól

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#308) ekrisztian válasza barnam_ (#305) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nekem nem megy a helymeghatározás.bár most mobilneten vagyok romingban és a droidwall fut,lehet az megfogja a helyzetmeghatározást:-)

(#309) ekrisztian válasza ekrisztian (#308) üzenetére


ekrisztian
senior tag

kikapcsolt tűzfalnál se megy.Ez a hiba volt már nekem más készülén.ott egy googleapps reinstall megoldotta a problemat.

(#310) anzo


anzo
senior tag

A legutóbbi needrom.com -os romot magyarítottam és kipucoltam belőle az általam felesleges tartott appokat.

Két telepítő van:

1. A820 Base ez gyakorlatilag a kigyomlált gyári rom magyar nyelvel.
2. Gapps és anzo mód ebben találhatóak a google alkalmazások illetve az általam megpiszkált felület és programok.

Telepítés:

1. Recoveryben wipe factory reset, wipe dalvik cache Base rom telepítése. Automatikusan újra indul várjuk meg amíg fel áll a rendszer az első indulás egy picit tovább tart.

2. A szokásos módon recoveryből telepítsük a 2-ik zip-et.

Amennyiben nem látná az SD kártyát akkor cappa kolléga script-jét futassuk le és a beállítások/tárhely/alapértelmezett írás-lemez/ SD storage.

Két galéria és két kamera van a romban mert az alap Google kamera még mindíg nem tud videó felvételt készíteni.






[ Szerkesztve ]

(#311) vegyszer válasza anzo (#310) üzenetére


vegyszer
addikt

A rom tetszik. Bocsáss meg, de a szinek nem. Pl a wifi ikon az állapotsávon (nekem) hogy mozog ha forgalmaz... brrrr

Mely apk-k lettek módosítva?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#312) vegyszer válasza anzo (#310) üzenetére


vegyszer
addikt

Az ikonok mellett számomra a százalékos akku kijelzés hiányzik. És a fordítás itt is messze nincs kész... (osztraksajt repoja volt az alap)

Egyébként nekem jónak tűnik.
Bár lehet, egy MIUI teszt is jön.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#313) anzo válasza vegyszer (#312) üzenetére


anzo
senior tag

Százalékos akksi kijelzés az benne van Beáálítások/Megjelenítés/Battery Style :B

Kinek mi tetszik az egyéni dolog, még szerencse, hogy nem mindenkinek ugyanaz tetszik mert akkor nem kellene mókolni a kinézeteket. :)

Igen a fordítás nem 100%-os sajnos ezen még dolgozni kell. :(

[ Szerkesztve ]

(#314) vegyszer válasza anzo (#313) üzenetére


vegyszer
addikt

Így már értem, hogy miért nem leltem az akkumulátor százalékos kijelzést. Köszi.

Meglehet, hogy bennem van a hiba, de én a puritán megjelenés híve vagyok.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#315) Minstrel


Minstrel
senior tag

Na megjött nekem is, jól becsomagolták és külön érdekesség, hogy milyen dobozba :DDD [link]
Mellesleg fekete szilikon tokot igényeltem és természetesen pinket kaptam, de nincs gond, mert rendeltem mellé egy bőr tokot is, ha valakinek kell a pink akkor szívesen elajándékozom :)

Amúgy S135-ös ROM van rajta, és a google áruház is telepítve volt.

(#316) ekrisztian válasza Minstrel (#315) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Én jelentkeznék a pink tokra!!:-) többit privibe!:R

(#317) vegyszer válasza Minstrel (#315) üzenetére


vegyszer
addikt

Honnan jött? Mennyi idő volt?

Magyarságfoka ennek is maximum 80%-os?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#318) Minstrel válasza vegyszer (#317) üzenetére


Minstrel
senior tag

Minideal-ről, a feladástól számítva 6 nap alatt itt volt, vámot nem kellett fizetni.

Gyorsan körülnéztem benne kicsit, de eddig csak magyar feliratokkal találkoztam. Eddigi tapasztalatok alapján mit nem fordítottak le rendesen?

(#319) vegyszer válasza Minstrel (#318) üzenetére


vegyszer
addikt

Beállítások audio profilokat eddig csak angolt láttam. Valamint a hívás beállítások is (még a fordított romban is angolok, mert nem lehet bizonyos dolgokat úgy beépíteni, mert bootloopba esik. :W

A beállítások menü mélye a problémás.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#320) Minstrel válasza vegyszer (#319) üzenetére


Minstrel
senior tag

Az itt is angol, észrevehettem volna, mert már eleve 'audio profiles' van írva, de átsiklottam felette

(#321) bazsy_ válasza Minstrel (#315) üzenetére


bazsy_
tag

Jól látom h neked is halványabb a vissza gomb? Majd én is töltök fel róla képet, nekem is minidealről van.

(#322) DJGABI válasza Minstrel (#318) üzenetére


DJGABI
addikt

durva, ismerős is most rendelt kínából, szintén 1 hét alatt megjött. bezzeg nekem még "brutális" 2 hetet kellett várnom. egyre jobbak, free shippinggel ilyen tempót!

(#321) bazsy_ ha ez megnyugtat, a 2 szélső nekem is halványabb minimálisan [link], mintha csak középen lenne egy led. de bőven megfelel

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#323) bazsy_ válasza DJGABI (#322) üzenetére


bazsy_
tag

Igen most megnyugodtam, köszi :) Kb ilyen az enyém is leszámítva, hogy az opciók gomb fényesebb :)

(#324) Minstrel


Minstrel
senior tag

USB driver miért nem akar települni? Eszközöknél látja, hogy Lenovo A820 és hiába adom be neki a driver mappát, nem talál semmit.

(#321) bazsy_ az enyém is ilyen, mint DJGABI képén

(#325) bazsy_ válasza Minstrel (#324) üzenetére


bazsy_
tag

Az enyém ilyen:

.

[ Szerkesztve ]

(#326) vegyszer válasza bazsy_ (#325) üzenetére


vegyszer
addikt

Ahogy látom, a bal gomb sincs rendesen kivilágítva nálad.
(szerintem 3 külön leddel van a fény megoldva. rég volt, hogy a Nokia 3210 es készülék, hogy 10 leddel világította ki a 15 gombot.)

Nekem a bal csak nem egyenletes. (a bal feleső sarka csak nem egyenletes)
De mint mondottam én szeretem kikapcsolni. (mert a vénye színe is idegen. valahogy a lilás volta miatt. Me' hogy nem fehér, az biztos)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#327) ekrisztian válasza DJGABI (#322) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nekem egyforma mind3.csak valszeg a button led bezavar valamit.mert van hogy nem akarnak világítani van hogy kihunyni nem akarnak.:-)
A kijelző meg mindig rosszkor kapcsol le majd fel...van hogy írás közben is elállítja a fényerőt.:(

(#328) vegyszer válasza ekrisztian (#327) üzenetére


vegyszer
addikt

Egy gondolat a button ledhez.

Nem lehet, hogy rossz buzibox van fent? Nekem az ajánlott nem ment vele.

És a második fájl lett kiválasztva az auto locate menüben

Nekem ez https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bitcubate.root.busybox.complete bevált

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#329) Minstrel


Minstrel
senior tag

Új rom telepítése előtt itt is megcsináljam a format-okat? Blade rom-okhoz volt írva, de itt külön nem írjátok és nem tudom ez mindenhol kell-e vagy csak Blade igényelte és Lenovonál meg, nehogy valamit elszúrjak vele.

- format boot
- format system
- format data
- format cache

(#330) vegyszer válasza Minstrel (#329) üzenetére


vegyszer
addikt

Helló!

Én is blade készülékkel szocilizálódtam az android világban.

Én itt annyi szoktam megtenni, hogy wipe / factory reset
Ez törli a chase, a data, az ext-sd, és a sd/.android mappa tartalmat.
A boot, és system törlése a telepítő skripben benne van. :)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#331) ekrisztian válasza vegyszer (#328) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Az van fent.És a button-backlights van kiválasztva.Értesítésként jól is műxik.A többire nemtom a választ.
Van csak tiszta s139kernel telepítő cwmhez?Illetve fel lehet tenni osztraksajtek romjára?

(#332) Minstrel


Minstrel
senior tag

Mit baltáztam el ha particionálás után nem észleli a nyilásban lévö sd kártyát? Es explorer látja sdcard0-nak, de fénykepező azt irja, hogy nincs bent

(#333) ekrisztian válasza Minstrel (#332) üzenetére


ekrisztian
senior tag

futtatad cappa belsősd tiltó zipjét?és alapértelmezetnek be vvn állítva az sdkarid a tárhelynél talállod.

http://m.prohardver.hu/tema/re_lenovo_a820_kinai_kvartett/hsz_236-236.html

[ Szerkesztve ]

(#334) vegyszer válasza anzo (#313) üzenetére


vegyszer
addikt

Tetszik, hogy
-iszonyat gyorsan bootol be,
-jó a sorozatszám,

-De a google gyári naptár pont úgy, mint a gyári 4.1 romon, kiakad.
-A fényerő, ha automatán van, néha tökre leveszi magát, majd vissza. (nem változik a háttér fénye, szobában fekve csinálja ezt, leeresztett redőny mellett is.)
-és mai igazán nem tudok mire vélni, 3,6 GB helyet lát szabadnak a belső memóriából, (ami összesen 2,77 GB)

Egyelőre marad...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#335) ekrisztian válasza vegyszer (#334) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Na pont ezt próbáltam felvázolni.Így műxik kijelző háttérvilágításom, ahogy leírtad.

(#336) misi_89


misi_89
csendes tag

nah, ma én is átvettem. 4én rendelte, 8án postázták és 11én megérkezett magyarországra. vám alatt volt. 13ára a "vámkezelve" volt a posta/tracking-ben. 22én érkezett be a postára, de nem voltam itthon, hogy bemenjek, így ma sikerült. (vám nem volt.)

Tmallboxról jött. kaptam hozzá egy fekete matt szilikon tokot ami két oldalt véd, alul felül nem. de rendeltem kinyithatós nillkin tokot ebayről. kaptam hozzá egy fóliát is a gyárin felül.

és asszem a 138as linerty van rajta.

Ha a beállítások/a telefonról/szoftverfrissítést választom, akkor ott felajánlja a 139es frissítést. de linerty-t tesz fel? lehetnek gondok a frissítéssel? Mivel jobb a 139?

köszi

(#337) anzo


anzo
senior tag

Na azt hiszem nekem is megadta magát a kijelzőm. :W

Ugyanazt produkálja mint Cappa fórumtársunknak. :( Össze-vissza érzékel. Próbáltam portolni egy romot és akkor jött elő a hiba. Hiába tettem vissza a nandroid mentésemet, nem javult meg. :O

Az az érdekes, hogy nem csak a kijelző kergült meg hanem a kapacitív gombok is.

[ Szerkesztve ]

(#338) cappa72 válasza anzo (#337) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ajjajj! Ajjajj! :O

Infóként, hogy miket is próbáltam javításhoz:
- kalibráló programot rátenni, és kalibrálást indítani --> nem vezetett eredményre (NVE)
- Gyári rom visszaállítása flashtool-lal, 2x --> NVE
- Frissebb gyári rom felrakása flashtool-lal --> NVE
- nvram dd-vel történő visszarakása --> NVE
- uboot dd-vel történő visszarakása --> NVE
- CWM mentésből állítottam vissza a vásárláskori állapotot --> NVE

Én már nagyon várom vissza az enyémet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#339) Pcm válasza anzo (#337) üzenetére


Pcm
tag

Az A830-as 4.2 JB-t próbáltad portolni?

(#340) Pcm


Pcm
tag

Valami ilyesmi lett a végeredmény?

Zöld a nyomáspont, piros a hatás, ha jól olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#341) anzo válasza Pcm (#339) üzenetére


anzo
senior tag

Igen. :(

Cappa: A mentésemet én is próbáltam, gyári romot próbáltam, persze semmi. :( Gondoltam Te is minden elképzelhetőt kipróbáltál, úgyhogy nekem sincsen sok esélyem. :O

(#342) anzo válasza Pcm (#340) üzenetére


anzo
senior tag

Hasonló de nem teljesen ugyanez. Hol találtad?

(#343) Pcm válasza anzo (#342) üzenetére


Pcm
tag

(#344) BaginZe


BaginZe
tag

Hamar hobbitok az entek erdejében :)

(#345) Pcm


Pcm
tag

Valami nagyon mélyre elásott kijelzőmeghajtó program lehet, a 830-asnak 5 coll a kijelzője....

(#346) vegyszer válasza Pcm (#345) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerinted ez zavarhat meg valamit?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#347) DJGABI válasza anzo (#337) üzenetére


DJGABI
addikt

na szuper, akkor azt hiszem nem romozgatok.

ez egyébként így nem _nagyon_ gáz? mármint oké, te 830-as rommal próbálkoztál, de cappa asszem semmi ilyet nem csinált. ennek azért nem kéne ennyire elszállnia. meg egyik kínainál se olvastam még csak hasonlót se...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#348) vegyszer válasza DJGABI (#347) üzenetére


vegyszer
addikt

Egy két alkalommal én is arra jutottam, hogy ez így nem jó... Nem ismerem az összes típusú telefonon előforduló hiba lehetőségét, de ez nem kis kockázat a jelek szerint.

Most ezt a vegyes Lenovo A830 romot próbálgatom.

Az előbb a base verzió plusz cappa72 v3 gappsát laktam be, mikor jelezte a rendszer, hogy van új supersu bináris. De a frissítés állandóan hibára futott. Jobb híján a cwm updated zip vezetett eredményre. :W :) Más is tapasztalt hasonló jelenséget?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#349) Pcm válasza vegyszer (#346) üzenetére


Pcm
tag

Ilyen mélységig nem ismerem a telefonok lelkivilágát. De felteszem, hogy van valami olyasmi, ami az alaplapokon a biosz, ez tartalmazza a leglényegesebb meghajtóprogramokat, amelyek biztosítják a készülék alapvető működését. De lehet, hogy ez hülyeség....

(#350) ekrisztian válasza Pcm (#349) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Van egy másik kínai készülékem, egy gyári szoftfrissítés után örökre lehalt a táccs:)a világ minden részén volt hasonló eset.Soha nem kaptam rá választ.Volt aki bevállalt egy új digitizert,de egy bekapcsolás és kampó.
Ezek után már fosok használni buttonled apk-t is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.