Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolom89


Zolom89
senior tag

Ritkán olvasni ilyen jó és hasznos modding írást! Köszönjük :R

Nem is gondoltam volna, hogy SIM-et ilyen egyszerűen be bírjuk építeni. :U

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a sim slot forrasztását meg lehet úszni, ha a 3g modemeden van sim slot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Torry


Torry
addikt

Ha a backlit ennyiből megvan, mi a rákért nem rakják bele a notikba?
Akár választható opcióként. 5-10e plusz költség nekem megérné.

(#4) ArchElf


ArchElf
addikt

Gratula!

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#5) lcee79


lcee79
őstag

Én a világítós billentyűzetet megcsinálnám...
És én sem értem miért nem lehet gyárilag rátenni....

Pláne hogy minden laptopon minden funkció billentyűt máshova tesznek, aztán mindig keresni kell
mennyivel jobb lenne világítana... :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6) imibogyo


imibogyo
veterán

Nagyon tetszett az írás. A billentyűzet világítás a legjobban...

Ezt minden laptoppal meg lehet csinálni, vagyis inkább úgy kérdezem, hogy például egy Ebay-ről minden laptophoz lehet találni akár utángyártott backlit-es billentyűzetet?

Nem konkrét típusról van szó, mert még, illetve már nincs laptopom...
Csak kíváncsi vagyok. :K

(#8) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Jó volt olvasni. :C
Engem nem vinne rá a lélek, hogy forrasztópákával a noti alaplapján "mesterkedjek".

(#9) telescreener


telescreener
tag

szia
nagyon tettszett az írás, szépen dolgoztál.
Nagy felbontású képeket nem tudnál valahova feltölteni a kész állapotról?

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#10) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Nem gyenge! Grat! :)

Mentalita'

(#11) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Ez a backlit billentyűzet leírás nekem picit zavaros. Az eredetit ugye nem lehet backlitesíteni, akkor viszont olyan kell aminek a rögzítési pontjai és a billentyűzet csatlakozója ugyanott van. Ha viszont van egy ilyened, akkor miért kell neki tápot keresni? Gyárilag megkapja a megfelelő bekötési ponton a feszültséget.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#12) Petike1007 válasza Torry (#3) üzenetére


Petike1007
tag

+1

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#13) atos30 válasza SzaboZE (#11) üzenetére


atos30
aktív tag

A backlit billentyűzet nem pont ehez a típushoz való, de méretben pont megfelelő. Ezt a backlitet eredetileg az ul80-as sorozathoz csinálták, viszont méretben tök ugyanaz. A csatlakozó szalagkábelén kívül van még rajta pluszban egy +/- szalagkábel, ami +5V-os tápellátást igényel (működik +3.3V-al is, csak akkor nem olyan erős a világítás). A negatív szálat értelemszerűen egy földelési pontra kell kötni( jelen esetben egy alaplapot rögzítő csavar). A gyártók a különböző típusú gépeikhez, általában sorozaton belül, egyforma paraméterű billentyűket használnak. Viszont ennél csak a UL80-as alaplapján van meg gyárilag a +5V-os csatlakozás, az is csak a specifikus gépeknél. A LED-eket nem lenne bonyolult külön beépíteni, csakhogy ezeknél a billentyűknél a billentyűk nem matricázottak vagy szitázottak, hanem a maszkolásnál átengedik a fényt, különben csak a billentyűk szélén szivárogna ki egy kis fény.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#14) atos30 válasza #00784640 (#7) üzenetére


atos30
aktív tag

A fólia sima autófólia, eBay-ról akármilyet lehet rendelni (fa, fém,bőr mintázatű), mindenféle méretben. Nem ujjlenyomatgyűjtő, és elég sokat hurcibálom, de még semmi karcolást nem láttam rajta.Melegítve raktam fel és elég masszívan rátapadt. Nem tudom, hogy utólag mennyire könnyen lehet leszedni, de gondolom melegítés után könnyen le lehet fejteni. A telefonomat is ezzel fóliáztam és semmi kopásnyomot vagy karcolást nem látni rajta, pedig a telefon használva van rendesen.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#15) atos30 válasza imibogyo (#6) üzenetére


atos30
aktív tag

Ha egy laptopnál azt látod a leírásában, hogy opcionális a backlit, akkor jó eséllyel találsz hozzá backlit-et az ebay-on. Ha nincs ilyen a leírásban, akkor meg kell nézni, hogy sorozaton belül van-e valamelyiknek ilyen opciója és hogy a billentyű mérete ugyan az-e (jó eséllyel igen).

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#16) rep3at


rep3at
őstag

Hát te aztán jól felturbóztad a géped, grat.

A 3GS-be is szívesen tennék 4-es alkatrészeket ;]

A telefonod fóliájáról nem raksz fel egy képet? Érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#17) M3Ny3'T


M3Ny3'T
senior tag

Borzasztó merész, de borzasztó ügyes! Összességében egy borzasztó jó cikk, gratula! :C :R

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#18) Muerte


Muerte
addikt

Ügyes vagy,szép munka :R

(#19) xedos


xedos
addikt

Nem semmi munka volt!
Elsőre azt hittem DELL gép, de nem.
Ott lehet világítós billenytűzetet vadászni, +általában alaplapon rajta van a SIM slot és csak a mini pcie 3G kártya kell bele.

(#20) beefjeez


beefjeez
senior tag

remek cikk :R

(#21) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Nem semmi, öröm volt olvasni. Köszi, hogy ilyen patentul összeszedted, és lerírtad :R

Első körben ez ütötte meg a szemem csak: Tehát az áramellátás nem gond, inkább a kapcsolás a gond. Csak a szóismétlés miatt, egyik "gond"-ot lehetne cserélni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22) V8David


V8David
tag

Nagyon ügyes és merész akció volt ez, gratula hozzá. :DDD
Thinkpad T61-hez már én is gondolkodtam, hogyan lehetne világítós billentyűzetet gyártani, a Thinklight nem az igazi, főleg egy Dell után.

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#23) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Zsír!

S nem is drága. Azt hittem többe kerül az ilyesmi. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24) Badb0y


Badb0y
addikt

Ez igen :C A fóliázás része a legjobb.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#25) kissz84


kissz84
tag

Nagy Riszpekt az írományért!!!:R
Asszem át kell alakítsam a Sony Vgn -Fw21esem:DD

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#26) zazahoho


zazahoho
őstag

nagyon jó kis írás :C :C

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#27) echterion


echterion
nagyúr

Gratula a géphez. :C
Nekem is kellett volna egy kis világítás a laposra, én ezt matricával oldottam meg. Nem olyan kreatív, viszont a funkcióját ellátja, a képernyő fényére reagál a matrica és szép zöld színűvé válik.

**********

(#28) raziel01


raziel01
veterán

Maximális tisztelet, nagyon jó cikk és látszik, hogy nagyon profi vagy.

(#29) pigmeus


pigmeus
tag

Hatalmas! Gratula, nagyon jó írás. Elképedve olvastam!

(#30) west


west
őstag

Aztaaaaa :Y
Hát, nagyon találékony vagy :)

[ Szerkesztve ]

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#31) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Nekem egy E4300-as Dell-em volt én is beleszereltem egy modemet, mikor a sim foglalat nem működött (eredetileg rajta van) elvittem a szervizbe, és ha már szétszedik akkor mondtam nekik, hogy rendeljenek nekem bluetooth-ot, világítós billentyűzetet és szereljék már bele :) Nem volt gond és nem is volt extra költség.

Egyébként nagyon ügyes vagy, én nem biztos hogy nekiestem volna így a notimnak. :N

essexboy

(#32) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat! Kivitelezésileg is korrekt, és a leírás is!
:R

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) Pöttön


Pöttön
őstag

Köszönet a hasznos cikkért! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#34) Ittnemaz válasza atos30 (#15) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

bérmunkát válasz-e? :C

(#35) Ittnemaz válasza atos30 (#15) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

csak tudnám miért küldi 2*?

[ Szerkesztve ]

(#36) syC


syC
addikt

Grat! Élvezetes írás. :) Különösen tetszett a sim, illetve a backlit. :R

(#37) mt_mark


mt_mark
csendes tag

Nagyszerű kis írás, viszont gyors keresgélés a blacklit keyboard iránt, eredménytelen volt. Esetleg egy linket tudsz dobni hol lehet beszerezni?

Köszönettel

(#38) maxisama


maxisama
tag

A cikk olvasása során nagyjából minden bekezdésben arra gondoltam, ez a csávó egy állat :C
Nagyon jó írás :C

(#39) V8David


V8David
tag

Tudnál nekem küldeni egy ebay-es linket pü-ben, hogy honnan vetted a matricát? Nagyon sok fajta van, sok eladótól. :R

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#40) maláj


maláj
őstag

jó kis írás lett - én nem mertem volna belekezdeni :DDD

(#41) opeter87


opeter87
senior tag

Nagyon jó írás :C
Én tuti nem mernék belefogni, még a fóliázásba se :D

(#42) thomas791


thomas791
tag

Tényleg nagyon jó lett! Szép írás!
A világító billentyűzet és a carbon fóliázás tetszik a legjobban!
Köszönjük!

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#43) wii90


wii90
tag

Nagyon jó írás, és hasznos is volt számomra. Köszi és gratula. :)

(#44) Hunork


Hunork
veterán

Hát ez egy brutálisan jó írás lett! :C Én nem is gondoltam volna, hogy ennyi mindent ki lehet hozni egy laptopból! Legjobban a billentyűzetvilágítás tetszett! :K
Gratulálok! Megérte a fáradozást!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47) Stef3


Stef3
csendes tag

Apám neked aztán van türelmed. Szép munka gratulálok! :C

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#48) Bling95


Bling95
őstag

nagyon jó :R egy dolgot még csináltam volna, ahogy néztem a billentyűzet gombok elég kopottasak, nemtudom hogyan de valahogy azokat is kicsit fel kelett volna volna újítani mert így szép fényes karbon melette meg kopott bil

egyébként le a kalappal igazán egyedi lett :C

(#49) atos30


atos30
aktív tag

Köszönöm a hozzászólásokat! Nem gondoltam volna, hogy ennyi embert fog érdekelni ( több, mint 15000 megtekintés!!!) . Ígérem, legközelebb részletesebb cikket fogok írni. Remélem sikerült egy kis útmutatót adnom a vállalkozó kedvűeknek.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#50) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Egyik ismerősöm ezzel a módszerrel tette "láthatatlanná" az eladásra szánt laptopján lévő könnyebb felületi sérüléseket, karcokat :)

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#51) west válasza atos30 (#49) üzenetére


west
őstag

Igen, nagyon praktikus vagy :)

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#52) meta86


meta86
csendes tag

szép és igényes munka
gratulálok hozzá

(#53) sixbo


sixbo
csendes tag

Nekem a billentyüvilágitás bukott projekt lenne mert nem átlátszó a gomb

(#54) robcsekwow


robcsekwow
tag

Hello. Tudom, nem épp témába vágó, de nem találtam topicot. Laptop felújitás és moddingolás közben felmerült a touchpad eltérő szine. Esetleg nem tudtok róla, hogzan festhető? Már ha festhető...

(#55) atos30 válasza robcsekwow (#54) üzenetére


atos30
aktív tag

Fóliázd le.az enyém full carbon fóliás.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.