Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- hcl: Poco F2 Pro facepalm
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- urandom0: Száműztem az AI-t az életemből
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- eBay-es kütyük kis pénzért
Új hozzászólás Aktív témák
-
llax
senior tag
válasz
waterman_
#48
üzenetére
Nem az lenne a kívánságom, hogy holnaptól egy lapon se legyen PCI... Hanem az, hogy szállingózhatnának lassan a tisztán PCIe lapok... (egyébként én is PCI-s BT878-as tunert használok)
az a gond, hogy nem mindenki dobja ki a gép teljes belét
Nekem sem szokásom. Legutóbb is csak egy kis felújítást terveztem az "első" gépemnél, a bevásárlást eredetileg ennek megfelelően kezdtem. De a végén csak az említett tunerkártya, meg a korábbi HDD-kből a két legfiatalabb maradt... A végén még tápot és házat is újat kapott az új konfig
A "régi" alkatrészekből "felújítottam" a "második" konfigot, a "második" alaktrészeiből összejött egy harmadik gép, amit családon belül továbbadtam, a korábban továbbadott szintén "családon belül maradt"... De a perifériák is hasonló utakat járnak be... Szóval kidobva semmi nincs 
-
llax
senior tag
válasz
waterman_
#16
üzenetére
De elvileg akár egy sávval is mehet egy 2 GPU-s csúcskártya
(a sávszél más téma...)Ami kicsit érdekes számomra: a PCIe elterjedésekor a felső-közép és csúcs lapokon hagytak 1-2 PCI foglalatot. Viszont akkor még nem volt elég széles választék PCIe kártyákból. Most, 2009-ben, amikor gyakorlatilag elhagyható lenne a PCI a lapok többségéről, van 2-3 csatlakozó is. Persze maradhatna PCI-vel ellátott lap is, gondolva a korábban nagyobb értékű PCI kártyába bruházó felhasználókra is, de aki teljesen új konfigban gondolkodik, annak már felesleges (ugyanúgy, mint a PATA).
Mindezt arra alapozom, hogy legtöbb (nem kimondottan PH!-s) user gépében vagy nincs bővítőkártya (mivel a VGA is integrált), vagy max. 1db. VGA. Aki bővíteni akar, gyakorlatilag mindent kap PCIe változatban (már a Creative is kezd észbe kapni). Tunerkártyánál lassan lehetlesz váltani DVB-T-re képes (inkább hibrid) változatokra, tehát a régi PCI-s mehet asztali dísznek. Komolyabb RAID kártyáknál jó ideje nem jellemző a 32 bites PCI.
Új hozzászólás Aktív témák
- Le Mans Ultimate
- Milyen autót vegyek?
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Poco M7 - lépésben Siófok felé
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- A nagy Szóda, Szódakészítés topic - legyen egy kis fröccs is! :-)
- Ubiquiti hálózati eszközök
- Suzuki topik
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- További aktív témák...
- Corsair Vengeance RGB DDR5 6000Mhz 2x16GB (32GB) DDR5 Memória
- 9 Év Alza Garancia! G.Skill Ripjaws M5 Neo RGB White DDR5 6000Mhz 2X16GB (32GB) DDR5 Memória
- Viper Elite 5 RGB TUF Gaming 2x24GB DDR5 6000MHz CL36 - Új, Bontatlan, Gari 2034.09.23. -ig -
- Corsair VENGEANCE RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL30 - EXPO - 120 hó garancia
- G.SKILL Flare X5 64GB (2x32GB) DDR5 6000MHz CL30 - EXPO - 120 hó garancia
- Samsung Galaxy S25 Ultra / 12/512GB / Kártyafügetlen / MediaMarkt Garancia 2028.12.02.-ig
- Huawei P20 Pro / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- LG 83G4 - 83" OLED evo - 4K 144Hz & 0.1ms - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium
- ASTRO A50 WIRELESS HEADSET + BASE STATION 4th gen. fejhallgató
- Bomba Ár! Fujitsu LifeBook S760 - i5-520M I 4GB I 160GB I DVDRW I 13,3" HD I HDMI I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
A "régi" alkatrészekből "felújítottam" a "második" konfigot, a "második" alaktrészeiből összejött egy harmadik gép, amit családon belül továbbadtam, a korábban továbbadott szintén "családon belül maradt"... De a perifériák is hasonló utakat járnak be... Szóval kidobva semmi nincs 
