Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Uzsidoboz97


Uzsidoboz97
csendes tag

[link]

Ez lenne, sajnos nem a legjobb fotó, mert egy haldokló félben lévő Galaxy S7-tel készült.
Én inkább Asztali gépnek használom a laptopom, nem tudom az ér e. :D

Laptop maga egy Dell E6420: i5 2520M CPU-val 6GB rammal és 240GB SSD-vel, gyári Dell dokkolóban.
Monitorok: Samsung C32JG51FDU és Samsung C24F396.
Perifériák: V7 GM120 Egér jópár éves random vett, mert megtetszett. Aula Assault kínai kék switches billentyűzet. Edifier 1280DB Hangszórók. OneOdio A71 Fejhallgató. Pár random CD amit gyakrabban hallgatok.

Laptop maga: [link]

Szegény a földre van száműzve, mert csak ott fér el :F . Szegényem pár hete passzív hűtéssel üzemel, mert megállt a ventilátor benne, és még nem rendeltem újat. Kinyomtam a Turbo boostot, így két monitorral használat közben 60-70 fokos. Pár teljesít nálam szolgálatot, de semmi kifogásom vele, 30 ezerért vettem bátyámtól, mikor ő cserélte le. Szerintem életem vétele volt :D

[ Szerkesztve ]

They say avoidance never heals but this sure feels good.

(#2) Lalikiraly válasza Uzsidoboz97 (#1) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

És a laptopról megy mindkét monitor?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#3) Uzsidoboz97 válasza Lalikiraly (#2) üzenetére


Uzsidoboz97
csendes tag

Igen, a laptopon magán van egy HDMI azon van a kisebbik, és a dokkolón van display port, arról
megy a nagyobbik.

They say avoidance never heals but this sure feels good.

(#4) Lalikiraly válasza Uzsidoboz97 (#3) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Wow az jó. ha lenne egy nagy asztalod akkor a laptop is fent lehetne és három monitor az már streamhez sem rossz, persze oda erősebb gép kell :D Hát az én gépem sem arra való.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#5) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

Nálam jelenleg így néz ki a config.
Hp elitebook 8470p 16GB rammal egy Hp dokkolóban és rákötött Dell p2419h monitorral házikészítésű magasító álvánnyal amibe belehenköltem egy lámpát. Monitor kábeleivel együtt ki van vezetve egy plusz UTP, okosórám dockolója,egy type C kábel a telefonomhoz, egy VGA kábel ami csak be van kötve a monitorra ha kellene valamihez és kettő micro USB az ebookom és a bluetooth utazós fejesem töltéséhez ami a monitor hátulján lifeg. Ezért lett ilyen megoldás a korábbi helyett mert a céges laptopom is pont egy ugyan ilyen darab így dockolóval sokkal egyszerűbb konfigot váltani HO esetén. Jobb oldalt pedig egy legóból készült tartó kis fiókkal, egy irattartóval és azon van a dockolóba bekötött fejesem mert a bluetoothos mindig a legrosszabbkor merült le.

Korábban is hasonló felállást használtam de akkor a laptop a monitor mellett volt. Csak nem volt megfelelő az asztalom helykihasználtsága ezért módosítottam. Plusz történt azóta egy monitor upgrade is :)

[ Szerkesztve ]

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#6) Lalikiraly válasza Bambuszpro (#5) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Wow, ez jó kreatív. Valahol nem is rossz, hogy a monitor a laptop felett van. Tényleg jobb a helykihasználás.
Nekem ami van 24 es LG monitor ahhoz, én is akarok valami magasítót.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#7) Bambuszpro válasza Lalikiraly (#6) üzenetére


Bambuszpro
tag

Ezért lett átvariálva első sorban mert így nem fájdul meg a nyakam munka közben mivel amit a legtöbbször nézek az pont szemmagasságban van :) . Tartó alá pedig tudok rakni könyveket, füzeteket meg egyéb vackokat. Sajnos ez egy sarokasztal és ennél sokkal jobban nem lehet kihasználni. Így pl nem tudok egy nyitott füzetet letenni magam elé mert ott van a laptop. Előző megoldásnál pedig a többi melletttem lévő felületet nem tudtam rendesen kihasználni. Egy viszont biztos soha többet háromszög alakú sarokasztal. Akkor vagy egy sima vagy egy L alakú .

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#8) domos


domos
senior tag

Melóban van csak laptopos setupom: HP Zbook 17 G5, i9-8950HK, 64GB RAM, Quadro P4200, 2x1Tb Samsung 970 Pro, 4K dreamcolor kijelző, BenQ PD3200U 4k monitor.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#9) Lalikiraly válasza domos (#8) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Uhh igen szép és szép hardver... Pofátlan teljesítmény :D Nem is tudom mit csinálnék 64 GB rammal....
Durva. Grat hozzá. :R

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#10) Penguin95


Penguin95
senior tag

Nem vagyok nagy híve a fotózásnak, ezt is csak a vicc kedvéért csináltam:

Ez egy Lenovo ThinkPad X230 Tablet, ami lassan két éve a fő laposom. Itt vettem Hardveraprón, nem ez volt a legszebb állapotú gép, cserébe az akku gyakorlatilag új volt benne. Amit javítottam rajta:
- A bal alsó gumitámasz fészke ripityára volt törve (típushiba), ragasztóval és a darabkákkal helyrehoztam.
- A két oldalsó rögzítőpöcök hiányzott, ezeket pótoltam, majd a baloldalit sikeresen elhagytam. Van itthon másik, de majd csak pucolás után kapja meg, mielőtt megint kiesik.
- A kijelző alatti csavarok takarói hiányoztak, ezeket pótoltam.
- A gyári matricák lekerültek róla, helyette kerültek rá feketék, de időszerű lenne újracsinálni az egészet, mert kettő már leesett, egy meg kopott.
- A fedlap egy nagyobb foltban fémig fel volt sértve, ezt igényesen, jó széles, fekete szigetelőszalaggal javítottam. Most így olyan, mintha ott egy matrica lenne, amire lehet írni a tulajdonos adatait. Ez így fog maradni, nem merem megbontani a felső részt.

Ami a gépben van:
- Intel Core i5-3320M
- 2*8 GB LPDDR3 RAM (1866 MHz)
- Intel HD Graphics 4000
- 1366*768-as IPS képernyő
- 512 GB Kingston SATA SSD
- Intel AX210 mPCIe Wi-Fi
- Ericsson H5321gw 3G modem
- 1vyrain UEFI
- Érintőceruza
- Világítós magyar billentyűzet
- Windows 10 (20H2), Ubuntu 20.04, macOS Catalina 10.15.7 (utóbbi külön SSD-n)

Terveztem még egy 3 portos USB bővítőt az ExpressCard foglalatba, csak épp kifogtam egy zárlatos darabot. A gépet amúgy filmezésre használom itthon, ha pedig megyek valahová, ez jön velem mindig. A másik szobában pedig ott a régi Lenovo ThinkPad T500-am, amiről képet kár lenne feltenni, a fedlapján kívül olyan mint az új. Kivétel az akku, ami lassan 7 éves, de másfél órát még bír teljes fényerőn. Ezt használtam az X230T előtt, imádtam, az eddigi legjobb gépem.

Ami abban van:
- Intel Core 2 Duo P9700
- 2*4 GB DDR3 RAM (1066 MHz)
- Intel GMA 4500MHD, és Ati Mobility Radeon HD3650 (256 MB)
- 1680*1050-es TN panel, kissé már halvány
- 120 GB Samsung SSD
- Intel WiFi Link 5100 Wi-Fi
- Ericsson F3507g 3G modem
- Linux Mint 20.1 (XFCE)

Ezen felül van még egy Lenovo ThinkPad T61-em, de az felújításra vár. A kiegészítőim listája pedig kimerül egy fekete, rádiós Genius patkányban 4*64 + 1*16 GB-nyi pendrive társaságában, illetve ha épp kell, akkor egy Beyerdynamic DT235.

(#11) norbx


norbx
aktív tag

Notebook

Asus R.O.G. Strix GL503VM

Core I7 7700
GTX 1060 6Gb
16Gb DDR 4 2400
Valamilyen M2 256 Gb SSD
1 Tb HDD passz milyen
4 éves már de még semmi gondom vele amit játszok évente egyszer azt röhögve viszi.Emlékszem még igencsak 20 éve minden pénzem az alkatrészek cseréjére költöttem fejlesztegettem az asztali gépem.Ez ma már nem érdekel, szerintem egy winfost se tudnék hirtelen most telepíteni peddig anno minden féle bétáját is kipróbáltam az aktuálisan megjelenőnek.Most úgy vagyok ezekkel hogy egy jó gépet megveszek jó drágán és ez marad vagy 6 évig mert mert akkor lesz legközelebb pénzem rá. :DDD De amúgy viccen kívül tényleg nincs szükségem a folytonos csereberére.

(#12) Metalfan


Metalfan
senior tag

Képet most nem rakok fel, mert vándorlok házon belül a nappaliban levő asztal, a kanapé és a dolgozószobában levő íróasztal között (és most jó nagy kupi van az íróasztalon :D ). De a kütyüim:

Laptop: HP ZBook 17 (G1)
i7-4800MQ 2,7GHz, 4/8 mag
32 GB DDR3 RAM
NVidia Quadro K3100M 4GB + Intel HD 4600 integrált videokártya
Kingston SA400 240 GB SSD (átmenetileg, mert a másik meghalt, és még nem lett meg helyette az 1 terás Samsung 870 EVO)
1 TB-os HDD
17"-os fullHD kijelző
Xiaomi Mi Dual Mode Silent Edition Mouse

ezenkívül néha szoktam használni egy öreg, 17"-os monitort is (1280x1024), de hamarosan ez is cserélve lesz

(#13) Luck Dragon

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) nyunyu


nyunyu
félisten

Jobb oldalt alul (nem nagyon látszik) a céges talpas HP 840G3 kivitel (i5-6300U, 8GB, 120GB SSD, 1366x768 TN :W) egy Aten CS782DP-n keresztül rákötve az asztali billzet, egér, 32" WQHD monitor.
Rajta kinyitva a saját HP 840G2-m (i7-5500U, 16GB, 256GB SSD, 1920x1080 IPS), ezen fut a home officehoz szükséges skype, amit a céges tűzfal nem enged...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) sketchifun


sketchifun
senior tag

A laptopom egy TP X240.

Szokásos i5/8GB/240gb, gyári dokkoló, 3db 24" monitor

I5

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#16) Lalikiraly válasza sketchifun (#15) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Az szép és elbírja? a 4 monitor meghajtását?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#17) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok, egy hasonló topikot akartam létrehozni (talán egy kicsit könnyebben megtalálható névvel), de végülis úgy látom itthon ez a téma nem pörög annyira mint kint.
Jó lenne egy olyan hely ahol az emberek meg tudják osztani egymással a praktikákra és hogy melyik kiegészítő vált be vagy épp melyik nem.
Köszönhetően a világjárványnak egészen sokan dolgoznak még mindig otthonról vagy fognak végleg otthonról dolgozni és így szerintem ez a téma, hogy ki hogy alakította ki és milyenre a munkahelyét vagy épp a szórakozásához az adott kis helyét újra releváns.
Én is otthonról dolgozom és utána este ha időm és kedvem is van a család mellett ugyan itt játszom konzolon.
Lassan teljesen össze is áll az új setup-om új laptop és monitorral amihez kicsit át kellet alakítani az előző (fene mi erre a jó szó) munkaállomásom ?! Szóval a következő pár napban szeretném veletek megosztani a változást és, hogy miket változtattam és mit szereztem be hozzá, hogy olyan legyen amilyet én szerettem volna.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.