Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Nekem annyi a tapasztalatom az elektromos fűtéssel, hogy egy jól szigetelt házba szerintem ideális, mert helyiségenként tudod vezérelni plusz költségek nélkül. Nem teljesen jó a saját példám, de én például 61 m2-es régi polgári házban lakom, és 10-13k télen a gáz. Ennek nagy része ott megy el, hogy a konyhát is fűtöm, ahol a vékony üvegtégla miatt sokkal hűvösebb van. Szobánkénti fűtőpanellal ez a probléma megoldódna, de hülye voltam, és apámra hallgattam.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) Hieronymus válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

1200 euró takarékossági befektetést nagyon sok év alatt térül meg. A hőmérsékletek folyamatos változtatásával tovább lehet növelni a megtérülés idejét. (A hőn tartás igényli a legkevesebb energia befektetést.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Át kellene állnod klímás fűtésre. Olcsó és tiszta módszer. :K A beruházás mondjuk húzósabb.

(#4) sanzi89 válasza Lauda (#3) üzenetére


sanzi89
addikt

A klímán gondolkozom én is - nyárra amúgy is kellene egy klíma hűteni - de az folyamatosan mozgatja a levegőt és hangos. Úgy hangos, hogy aludni nem tudok mellette akkor sem, ha a másik szobában van de mondjuk az ajtó nyitva van. Sajna erre nagyon érzékeny vagyok, ha egy laptop HDD pörög a szobában egy USB-s keretben az már zavar...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#5) vitya2 válasza sanzi89 (#4) üzenetére


vitya2
csendes tag

A klímából is lehet venni elég halk megoldásokat csak azok a felsőbb árszegmensben lesznek és amúgy nálunk sem szoktak az elindítást követő fél óránál tovább közepes zajnál működni. Bár nálunk egy jól szigetelt ház napos oldalát hűtik csak.

(#6) ncc1701


ncc1701
veterán

Mindegy mivel fűtesz, ha keveset kell. Ergo ablakok cseréje passzív házasra, és külső szigetelés. És nem ilyen tesco gazdaságos 5 centivel, hanem 15-20cm. Utána lehet gondolkodni fűtés cserén.

[ Szerkesztve ]

(#7) medica


medica
senior tag

Aránytalanul drága és felesleges megoldás. Vegyestüzelésű kazán (pl egy 30kw-os Blumpo 200-250k, bár nem láttam konkrétan hány nm a ház) amíg nem lesz gáz (villany a következő lehetőség). + keringető szivattyú ha nem gravitációs eleve (de rásegítésnek is jó). A radiátorokon meg beállítható hogy mennyire legyenek nyitva. A szigeteléssel sokat lehet spórolni (persze előbb hőtérkép, stb.)

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#8) ncc1701 válasza medica (#7) üzenetére


ncc1701
veterán

Már vegyes kazánhoz is kell kéményt béleltetni, azaz add hozzá még a szolíd negyed millát. Ha kicsi a kecó, és az ember nem szégyenli összekoszolni a kezét, akkor nagyságrendileg ennyiből ki tudod hozni a szigetelést sk.

[ Szerkesztve ]

(#9) Lauda válasza medica (#7) üzenetére


Lauda
félisten

A szigetelésnek is úgy van értelme, ha meg is térül ésszerű időn belül. Ha teszem azt húsz év alatt jön vissza a befektetés, az nálam nem ésszerű kiadás.

(#10) solena


solena
tag

Keress a környéketeken olyan gáztervező mérnököt, aki szokott tervfelülvizsgálatot is csinálni (a gázszolgáltatók, ha nagyon el vannak havazva a felülvizsgálatokkal, van, hogy ki szokták adni alvállalkozásba mérnököknek más terveit). Némi pénzért (van aki ingyen is, ha a terveket nála csináltatod meg) szerintem szívesen vázolja a lehetőségeidet:) Ha nem tudsz tervező mérnököt, akkor kérdezz meg egy normális fűtésszerelőt, hogy ki megbízható mérnök (kinek a terveiből jó dolgozni; mert olyan mérnökhöz ne menj, akinek a terve a megvalósíthatósággal köszönőviszonyban sincs).

Némi személyes tapasztalat, ahol nincs gáz: havernál egy nagyon modern elektromos Ariston bojler (vagy átfolyós, most hirtelen nem tudom) van, az látja el a kecót melegvízzel és melegvizes radiátorokon keresztül fűtéssel, amire rásegít a nappaliból egy kandallóval, ha nagyon hideg van és/vagy spórolni akar az árammal. A kéménybélelés tényleg nem olcsó mulatság, cirka 100rongy/m, így érdemes oda tervezni kéményt, ahol alacsony a belmagasság és a tető.

A fali/padló fűtés abból a szempontból nem lehet optimális, ha sikerül kókler szerelőt kifognod, akkor nagyon könnyű elkúrni a cuccot, és komplett helyiségek válhatnak fűthetetlenné, valamint nagyon drága a javításuk. Meg, padlófűtéskor "nagyon cuki", ahogy lebeg a por a padló felett pár centivel.

Megújuló energiaforrások: ha nincs fölös pár(tíz) millád, akkor bele se vágj, és nyugati cuccot kell beletenni, azoknak jobb a hatásfoka, mint ami idehaza kapható. Hacsak nem csinálsz házi napkollektort a kerti tusolóhoz, ahhoz elég jópár doboz sör:DDD

Tényleg, szigeteléssel mi a helyzet? A műanyag nyílászáró az az ordenáré olcsó, vagy azért szellőzik? 17 éves, majdhogynem újépítés (csak a villany ne alumeneum vagy vegyes réz-alumeneum legyen, mert akkor azt érdemes lenne újrahúzni mielőbb). A legnagyobb szopacs, ha nem a hőszigetelésre (az utólagosan viszonylag olcsón megúszható), hanem a vízszigetelésre nem figyeltek (az tényleg ordenáré drága).

[ Szerkesztve ]

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#11) bayay


bayay
csendes tag

Jó szigetelés és cserépkályha, annál nincs jobb mert nem csak addig fűt amíg ég a tűz, hanem utána is löki a meleget egy napig. Lehet fa, szén, gáz és vegyes tüzelésű is. Amennyiben a ház közepén van úgy 60-70nm-t radiátor nélkül is kifűt, de ahogy előttem mondták a gravitációs rendszer nagyon jó és ugye nem tud elromlani. Volt kazánunk is az semmire nem jó, esetleg a kazánbetét, amit téglával körberaksz, hogy legyen minek tartania a meleget.

(#12) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Biztos nekem nem egyértelmű, de tulajdonképpen mi a baj az olajkazánnal? Feltéve, hogy nem valami villanyos hőtárolós borzalomra gondol a szerző, de gondolom hogy nem, hogyha felvetődik az elektromos fűtés.
Ha lehet választani, hogy a szomszédom vegyes tüzelésű kazánt vegyen vagy olajjal fűtsön, akkor egyértelműen olaj.
Egy 17 éves épületben nem nagyon lehet elavult a kazán.
Fel kell újíttatni a nyílászárókat + szigetelni a födémet + szabályozhatóvá tenni a fűtést és ez megvan 1 milla alatt. Ennél több befektetésével csak sokkal hosszabb megtérülési idő lesz elérhető.

...csak én vagyok helikopter?

(#13) Lauda válasza bayay (#11) üzenetére


Lauda
félisten

És annyival később is kezd el fűteni.

(#14) Ramirex válasza bayay (#11) üzenetére


Ramirex
csendes tag

És az állandó koszolás nem zavar? Én most vettem egy házat cserépkályha és konvektorok voltak, még viccnek is rossz volt. Kondenzációs kazán van radiátoros fűtéssél. Marha jól működik és nincs kosz. 70nm családi ház szigeteletlenül decemberi fűtésszámla összesen 45.000Ft. 22-23 fok.

(#15) Sethdobaloah válasza Ramirex (#14) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Arról nem is beszélve mennyire rossz ötlet nyílt lángot a lakótérben hagyni.
Szép dolog a cserépkályha, csak nem olcsóbb de legalább rosszabb mint az alternatívái.

...csak én vagyok helikopter?

(#16) ncc1701 válasza bayay (#11) üzenetére


ncc1701
veterán

Vízteres kandalló dettó, jó nagy puffer tartállyal.

(#17) ncc1701 válasza Lauda (#9) üzenetére


ncc1701
veterán

Azt is számold bele, h növeli az ingatlan értékét. Ezt ki szokták felejteni.

(#18) madgie válasza Lauda (#13) üzenetére


madgie
titán

Mondjuk én szeretem a melegét, de alig fűzöttünk idén vele, mert szellőztetni a vegyestüzelésű bajnokok miatt csak módjával lehet, anélkül meg nagyon kiszárad a levegő a házban.

(#19) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Plafonra infra. Valami svéd találmány.
Kolléga tavaly csinálta meg a fűtést. 1 Milla a ház újrakábelezésével.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#20) Z_A_P válasza ncc1701 (#6) üzenetére


Z_A_P
addikt

És nem ilyen tesco gazdaságos 5 centivel, hanem 15-20cm. Utána lehet gondolkodni fűtés cserén.

En is igy gondolkozok, de azt olvastam hogy ennek meg az a hatranya, hogy ekkora szigetelesnel mar annyira nincs termeszetes szellozes ("dunsztolod" a hazat), hogy gepeszetet kell kialakitani a szellozesre, levegocsere, az meg ugy allando befujas, motorok, stb, stb :F

OK

(#21) Lauda válasza ncc1701 (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Már akinek ez számít. Ha nem tervezel költözni, tök mindegy az értéke.

(#22) Lauda válasza madgie (#18) üzenetére


Lauda
félisten

Mitől szárad ki a levegő?

(#23) Ghoosty válasza Z_A_P (#20) üzenetére


Ghoosty
őstag

Szellőzés szempontjából teljesen mindegy, hogy van-e rajta szigetelés, vagy nincs. Ez egy városi legenda, hogy szellőzik a fal. Szellőzés szempontjából, meg végképp mindegy, hogy 5 vagy 20 centi van rajta.

Onnan ered, hogy általában egyszerre cseréltek ablakot és szigetelték a házat. A régi ablakok szeleltek, az újak meg nem. Ez a szelelés meg elég volt arra, hogy szinten tartsa a párát a házban. Aztán mivel a szelelés megszűnt, megnőtt a páratartalom. A megnövő páratartalom miatt meg kicsapódott a falra. Hoppá nedves a fal, biztos azért mert a szigetelés miatt nem szellőzik a fal.

"Több hazai és külföldi vizsgálat bizonyította, hogy a beltérből kilépő nedvességet, mintegy 97%-ot a szellőzés távolítja...Ha a szellőzés átlagos mértékű, akkor a lakóhelyiségekből kikerülő páraáram legfeljebb 1%-a távozik (diffundál) a külső falakon keresztül. "

(#24) Lauda válasza Ghoosty (#23) üzenetére


Lauda
félisten

Namost ha nem szellőzik a fal, akkor miért nem szabad belül szigetelni?

(#25) asdf_ válasza Lauda (#24) üzenetére


asdf_
veterán

Mert a harmatpont a szigetelesen kivulre esik es ott csapodik le a para. Ha ez a falazat kozepen van, akkor ott. Es ha neadjisten kint meg olyan hideg van, hogy a falazat kozepe fagy, akkor fagy. Ezt megismetled nehanyszor, aztan mar csak a dozert kert hivni, hogy osszekotorja a romokat.
Belulrol kizarolag nagyon nagyon indokolt esetben (muemlek haz erinthetetlen homlokzattal pl.) es akkor is csak pecsetespapiros paratechnikai szamitasok utan szigetelunk.
(szellozik amugy a fal, csak kb. 5-10%-ot, nem pedig annyit, amit jozan paraszti esszel az ember gondol).

(#26) Ghoosty válasza Lauda (#24) üzenetére


Ghoosty
őstag

1. Szabad belül is szigetelni, csak macerásabb. Sok esetben nincs is más megoldás.
2. A nincs azt úgy kell érteni, hogy elhanyagolható, ezt le is írtam az előbb is. (1-3%)

1. Azért nem szigetelnek jellemzően belülről, mert csökkenti a belső teret, mennyezetet és padlót is kellene szigetelni, mert különben hőhíd keletkezik, a falra akasztás nehézkesebb, stb.
Az a kevés pára, ami szellőzik, az a házhoz közelebb csapódik ki, mert belülre került a harmatpont és ez rejtett penészedést okozhat.

(#27) madgie válasza Lauda (#22) üzenetére


madgie
titán

Az is lehet, hogy csak a port kavarja? Nemtom, mindenesetre köhögtet, ingerli a torkot. És igen, takarítunk :D

(#28) Z_A_P válasza Ghoosty (#23) üzenetére


Z_A_P
addikt

A megnövő páratartalom miatt meg kicsapódott a falra. Hoppá nedves a fal, biztos azért mert a szigetelés miatt nem szellőzik a fal.

:R
Nade akkor megiscsak ugyanaz a konkluzio, kell szellozteto gepeszetet beepiteni, nem? :F

OK

(#29) Ghoosty válasza Z_A_P (#28) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ha ablakot nem cserélsz, csak szigetelsz és korábban nem volt pára gond, akkor azután sem várható.
Ha cserélsz ablakot is, akkor se muszáj szellőztetőgép, csak lehet, hogy gyakrabban kell szellőztetni.
Léteznek automatikus magas páratartalomra nyíló ablakkeretbe építhető szellőzők. (Nem ismerem őket csak olvastam róluk.)
A szellőztető rendszernek az előnye, hogy általában hővisszanyerős, így kevesebb meleg fog távozni a sima szellőztetéshez képest, de szerintem sose hozza be az árát.

(#30) Z_A_P válasza Ghoosty (#29) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ha ablakot nem cserélsz, csak szigetelsz és korábban nem volt pára gond, akkor azután sem várható.
Na igy vilagos. Mondjuk ha regi/vacak, akkor nyilaszaro csere az elso lepesek egyike mindig. Szoval ritkan lehet elkerulni.

Ha cserélsz ablakot is, akkor se muszáj szellőztetőgép, csak lehet, hogy gyakrabban kell szellőztetni.
Ez az amit aztan ugysem csinalnak meg sokan szerintem, nehez is kontrolalni.

Léteznek automatikus magas páratartalomra nyíló ablakkeretbe építhető szellőzők. (Nem ismerem őket csak olvastam róluk.)
Ez mar okosabb otlet, jo is lehet.

A szellőztető rendszernek az előnye, hogy általában hővisszanyerős, így kevesebb meleg fog távozni a sima szellőztetéshez képest, de szerintem sose hozza be az árát.

Egyreszt, masreszt ott szinte allandoan megy egy ventilator, ami fujja/szivja ki a levegot, hanggal is jarhat, es elkerulhetetlenul legmozgassal.
Emiatt szamomra pl a klimas/hoszivattyus futes sem palya, agyverzest kapnek az allando monton halk zugastol, az enyhe "huzattol".

OK

(#31) Ghoosty válasza Z_A_P (#30) üzenetére


Ghoosty
őstag

A szellőztetés nálunk a napi rutin része, annak ellenére, hogy se szigetelés, se modern nyílászáró nincs.

"pl a klimas/hoszivattyus futes sem palya, agyverzest kapnek az allando monton halk zugastol, az enyhe "huzattol"."

A hőszivattyú nem feltétlenül jelent egyet légmozgással. Felületfűtés (padló, fal, mennyezet) esetén ugyanúgy tudja fűteni a keringtetett vizet, mint egy kazán. Radiátoros fűtésre nem alkalmas. De fal és mennyezet fűtés esetén hűtésre is alkalmas.

(#32) Z_A_P válasza Ghoosty (#31) üzenetére


Z_A_P
addikt

Mindig tanul az ember :R

Radiátoros fűtésre nem alkalmas

Arra miert nem?

OK

(#33) bayay


bayay
csendes tag

Lauda: Ez igaz, kell neki 2 óra, mire teljesen átmelegszik a kályhatest, a vízkör jóval előbb értékelhető meleget ad, de való igaz, akkor előnyös, ha folyamatosan tudod rakni, vagy automata gáztüzelésű rendszered van.

Ramirex: Oda kell figyelni, de nem koszos. Hozzá kell tenni, hogy a tűztér nem a nappaliból nyílik és kb 2-3 napi fa mindig van bent, így nem kell kijárkálni sem. A fent is említett gáztüzelésű verzió, pedig ugye lehet teljesen automata is. A konvektor szerintem is egy vicc, meg vannak pici, semmire nem jó cserépkályhák is, amik kb úgy működnek, mint egy öntött vas kályha, mert nincs tömegük.
A teljes szezonra átlag 30 mázsa akác szokott fogyni, annak mázsája most 4400 Ft. A szezon kb 7-8 hónap. Télen egy hőcserélővel a meleg víz is a kályháról megy, így a villanybojler pihen.

Sethdobaloah: A nyílt láng valóban nem tanácsos, ebben maximálisan egyetértek, ezért nem is raktam még soha tábortüzet a szoba közepén. A kályhák, kazánok szabályozott tűzterével nincs ilyen gond.

Mondjuk egy tényleg jól működő, használható rendszert a házzal együtt kell tervezni, utólag nem biztos, hogy jók az adottságok és valóban egy másik megoldás az optimálisabb.

A megújuló energiáról működő elektromos fűtés meg majd az unokáinknak talán elérhető lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#34) ncc1701 válasza Z_A_P (#20) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem tudom, mikor kopik már ki az a baromság, miszerint a falon keresztül kell szellőznie bárminek is. A fal pára, és légzáró. A pára gyorsabban távozik a szigetelésen át, mint a falon, ergo nem vizesedik be a fal. A következő lesz az, h akkor penészedni fog. Persze, annál, aki szar, hőhidas házra tesz 5 centit, és kevesebbet kell fűtenie, nem szellőztet, ott fog penészedni, aki feltesz 15-20 centit, ott már nem lesz hőhíd gyakorlatilag.
Ha pedig a párától fél vki, akkor egy jó kis hővisszanyerős szellőztetést javaslok. Ha még megvan a nyílászáró csere is, akkor máris ötöde annyit kell fűteni, az meg megy villanyról is akár, mert nem tétel. Max feldob az ember több napelemet a tetőre.

(#35) ncc1701 válasza Lauda (#24) üzenetére


ncc1701
veterán

Mert a szigetelés viszont igen, tökéletes pára zárást bent nem tudsz megcsinálni, onnan a falban feldúsul a pára, kicsapódik, megfagy, és tönkremegy.

(#36) ncc1701 válasza Z_A_P (#28) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem kell, csak nézd a páratartalmat rendszeresen.

(#37) ncc1701 válasza Z_A_P (#30) üzenetére


ncc1701
veterán

Semmilyen huzatot, légmozgást nem éreznél. Csak annyit, h nem kell szellőztetni, mert friss a levegő. És kevésbé porosdnak a dolgok, nem kell annyit takarítani.

(#38) Ghoosty válasza Z_A_P (#32) üzenetére


Ghoosty
őstag

Mert csak alacsony előremenő hőmérsékletet tud, így kicsi lesz a hőkülönbség. A radiátorok meg nagy hőkülönbségnél hatékonyak. Technicailag megoldható, hogy rákötöd, csak iszonyatosan nagy radiátorok kellenének egy helység kifűtéséhez, ami hülyén néz ki és drága is.

(#39) Sethdobaloah válasza bayay (#33) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

hja, azért hal mex évi X ember szénmonoxid mérgezésben itthon.
Nyilván te is tisztában vagy vele, hogy a nyílt láng alatt mindenki azt érti, hogy a lakás légteréből veszi az égéshez szükséges oxigént. Ez egy elkerülhető, és így teljesen felesleges, veszélyforrás.

...csak én vagyok helikopter?

(#40) kenand


kenand
veterán

Ha nincs saját erdőd most nem éri meg vegyes tüzeléssel fűteni, nagyon elszálltak a fa árak. Hétvégén és ha nagyon hideg van befűtök fával- nem azért mert takarékosabb, hanem mert jobb a hőérzet. Van egy puffertartályom, így éjszaka már arról mennek a radiátorok. Gáz-vegyes automata váltás viszont még vagy 2 M FT-ba került volna, soha sem térül meg, felesleges is.... Tiszta elektromos fűtés egy családi házban szerintem nem költséghatékony (nyaralóba viszont már biztos nem csináltatnék még egyszer gáz központi fűtést)
Kondenzációs kazán elég jól működik a vegyes tüzelés mellett (80% az megy), pedig nincs padlófűtésem. Nem nagyon érdemes a hőmérséklettel sokat játszani (éjszakára, napközben nagyon levenni) mivel a gazdaságos beállítás miatt a alacsony a vízhőmérséklet így 2-3 fokot nagyon lassan melegít fel. Lehet picit spórolni, meg órákon keresztül fázni.. ....

(#41) Chaser válasza sanzi89 (#4) üzenetére


Chaser
titán

+1 klímára, egy beltéri sok helyiséget be tud fűteni, közvetlen hálóba nem feltétlen kell raknod
hívj ki szakit sztem, ha egyelőre csak egyet kipróbálsz hűtés miatt, már lesz tapasztalatod
az meg a másik, ha jól hőszigetelt a ház, éjszaka nem is feltétlen kell menni a klímának

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) Chaser


Chaser
titán

ha teszel fel alaprajzot, nagyjából lehet is látni mennyi beltéri kellene, nekem bevált, még ha ingyen cserélnék központi fűtésre akkor sem kellene:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) Lauda válasza asdf_ (#25) üzenetére


Lauda
félisten

asdf_, Ghoosty

Értem srácok, akkor mégis csak szellőzik a fal. ;)

(#44) ncc1701 válasza Lauda (#43) üzenetére


ncc1701
veterán

Elhanyagolható mértékben. De ha a te falad annál jobban szellőzik, ott komoly gondok vannak. Ezt csak vmi buta f@sz kitalálta, és azóta kihasználják a buta népeket. Mert igazán a buta embert lehet jól lehúzni.

(#45) Lauda válasza ncc1701 (#44) üzenetére


Lauda
félisten

Honnan tudhatnánk, hogy mennyire szellőzik a fal?

(#46) Chaser válasza ncc1701 (#44) üzenetére


Chaser
titán

ez foglalkoztat már egy ideje, a mai festékek kb mind műgyantásak, ha azok, akkor milyen szellőzést engednek? és vannak spéci teljesen vízálló, lemosható festékek, nemrég néztem utána, kb folyékony fólia festék kivitelben
kőzetgyapot is teljesen jó h szellőzik, de lehet nem véletlen építenek abba is szellőző lyukakat, mert nem szellőzik leginkább, miuátn felkerül a nemesvakolat és arra kültéri festék

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) Chaser válasza bayay (#11) üzenetére


Chaser
titán

nálam cserépkályha volt, ha úgy tetszik a lakás közepén
a helyiségben ahol volt, fűthetett is korrekten, de a többi helyiségben sok volt a penész, vakolatot nem túlzottan kellett biztatni legtöbb helyen h leugorjon - egy részen meg teljesen kiszáradt -
fürdőbe pl semmi meleg nem juthatott, konyha elejébe se sok, ezekben fűtőszálas hősugárzóval gondolták ezt megoldani
36nm lakás, 3,1-es belmagasság volt, ez mellé volt kb 2nm, ami 10cm falból állt külvilág felé, 1nm-nél pedig 6 centis falból, nyilván ez is hozzájárult
klíma megoldja az egész lakást, persze én kijavítottam az előbbi kontárkodásokat, sok helyen hőszigeteltem is - külső falat nem, illetve egy részét ytong előfalazással, de az minimális területet érint -
pár perc után már tolja a meleget, kevesebbet eszik mint a cserépkályha v akár központi fűtés gázzal, és mindenhol egyenletes meleg van, fűtésre 3,3kw-os daikin - mondjuk a jobb fajta, japán piacra szánt verzió, az ára elepítéssel a kazánt nem futotta volna ki, kis túlzással még a h tarifás óra is meglett a klímával csak egy kazán árából -
tavaly nyáron kezdett képbe kerülni, addig nem is tudtam lehet fűteni klímával - azóta azt tapasztalom, legtöbb ember nem tudja, és csodálkozik, amíg nem volt meg jött a sok negativitás, mióta megvan és kritizáló járt bent már nem kritizál ( : -

szerk: saját tapasztalatom nincs a cserépkályhával, elbontottam, de a működése hozományát láttam a lakásban, és azt is tudom többi szomszéd mennyit fizet, 1-2 helyen még meghagyták, van amelyikben elektromos betét van -
nálam a hőtartó maga a lakás lett, az alsó és felső födém szigeteléseknek köszönhetően, a szomszéd lakástól elválasztó 9m-es szakasz is teljes hő és hang szigetelést kapott, 10-es válaszfal volt a két lakás közt
szóval sztem a klímánál nincs jobb fűtés:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) ncc1701 válasza Lauda (#45) üzenetére


ncc1701
veterán

Fent íták, okos emberek kimérték. De továbbra is tartom, amelyik fal szellőzik, ott nagy a baj. Eleve ott kezdődik, h a mai diszperzites festék meglepődnék, ha bármennyi párát átengedne. Pláne vmi mosható fajta.

(#49) Lauda válasza ncc1701 (#48) üzenetére


Lauda
félisten

De ha a te falad annál jobban szellőzik, ott komoly gondok vannak.

Emiatt kérdeztem.

(#50) ncc1701 válasza Lauda (#49) üzenetére


ncc1701
veterán

Lehet tüzifához való páratartalom mérővel lehetne bűvészkedni, és vmiféle következtetéseket levonni. :)

(#51) Hieronymus válasza ncc1701 (#50) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A fal nedvességéből csak arra tudsz következtetni, hogy jobb vagy rosszabb a hőszigetelés egy adott helyen.
Ahol rosszabb ott fog a pára kicsapódni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#52) Chaser válasza Hieronymus (#51) üzenetére


Chaser
titán

vagy víz szigetelés, alul szoktak a mérők érdekes dolgokat mutatni
párát sokféleképpen meg lehet oldani, legegyszerűbb és legolcsóbb módja: szellőztetni, napi 2x5 percet minimum

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) Z_A_P válasza Chaser (#47) üzenetére


Z_A_P
addikt

"klíma megoldja az egész lakást"

Es nem zavar hogy "fujja" a levegőt, hangja van?

OK

(#54) Chaser válasza Z_A_P (#53) üzenetére


Chaser
titán

minimális hangja van, azt tudni kell klíma és klíma közt sok különbség van, hang terén is, ami nekem van kifejezetten halk kategória, levegő fújása nem zavar egyáltalán, szolidan csinálja, sőt, az a lényeg ne legyen erős - fűtésnél biztos -, mert rosszabb a hőérzet
ilyen időben fél napot is elég üzemeltetni, felújítás miatt most úgy üzemel, mikor nappal meló van lekapcs, estére vissza, ajtó ez miatt sokat van nyitogatva, de estére se érzem úgy h hideg lenne - pedig még vannak hőszigetelési hiányosságok, egy helyen különösen -
felettem kondenz kazánt és köré központi fűtést szereltek, annak is van hangja ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55) Z_A_P válasza Chaser (#54) üzenetére


Z_A_P
addikt

Köszi.
Kérdés, ez gondolom szobák tetején fuj be, es a meleg levegő amúgy is felfele száll, tehát annyira nem keveredik a levegő, nincs nagy fenti/lenti levegő hőmérséklet különbség?
Illetve ami eszembe jutott, ez fujja be folyamatosan a kinti levegőt, de ugyanannyinak folyamatosan távoznia is kell valahol?

OK

(#56) Lauda válasza Z_A_P (#55) üzenetére


Lauda
félisten

Nem fúj be semmit. A szoba levegőjét fűti fel/hűti le, azt keringeti a beltéri.

(#57) Chaser válasza Z_A_P (#55) üzenetére


Chaser
titán

Nalam normal klima van, nem almennyezetben vezetetett
Belteri tetejen beszivja a levegot, elol kifujja a "keszet", gondolom kivul a kompresszor dolga biztositani a belteri belsejeben a homersekletet a bemeno levegohoz
A meleg felfele szall az oke, de klimaval gyakorlatilag a levego mindig mozog valamennyit, es fujas iranyt be lehet allitani, igy kozvetlen atkuldom a levegot egy masik helyisegbe, amig odaer befuti az utat is
Kinti levegonek ehhez nincs koze, az marad kinn, kompresszor tolja kivulre hutesnel a meleget levegot, futesnel a hideget
Most befutottam a laksba, kb teljes csend van, csak a klima megy, egy alapzaja van es ennyi, eddigi tapasztalataim alapjan barmelyik nem inverteres huto hangosabb, invertereshez meg nem volt szerencsem, de hutobol is inverteres lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58) Lauda válasza Chaser (#57) üzenetére


Lauda
félisten

A beltériben van egy hőcserélő, azon áramoltatja át a levegőt, így az felmelegszik/lehűl.

(#59) Chaser válasza Lauda (#58) üzenetére


Chaser
titán

Azt hiszem ugyanezt mondtam, a kulteri oldja meg a hocserelo reszet, de nem neztem utana, laikuskent a matek ezt mondja, kulonben mert kellene a kulteri

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) Ghoosty válasza Lauda (#43) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ha ennyire szigorúan vesszük, akkor minden szellőzik, még egy vastag műanyag fólia is. Meg speciálisan képzett gáztartályok is, mert a hidrogén képes még ezeken is átdiffundálni.
Így az, hogy mi szellőzik és mi nem, az a felhasználási területtől függően kell definiálni. Tehát gyakorlati szempontból a fal nem szellőzik.

(#61) Hieronymus válasza Chaser (#59) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nyilván mind a két helyen van hőátadás.
A beltérben a levegőt kell hűteni. Az innen kivont hőmennyiséget a kültérben kell leadni a környezetnek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.