Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Felmerült bennem a kérdés: ha ekkorában meg tudja oldani az egyik gyártó a hűtést, akkor minek van szükség a harmincX centiméteres kártyákra?

(#2) GAI válasza Kirrr (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Mert arra rá lehet sütni, hogy "gamer" :)

Viccet félretéve, 970-esből még látom értelmét a kétventilátoros változatoknak, mert ez az ITX-es törpe nem kompromisszumoktól mentes, bár PWM vezérléssel érzésem szerint sokat javulna a helyzet...

960-asból viszont nem kell ennél nagyobb, a GPU melegedése nem indokolja. Háromventilátoros monstrumoknak pedig egyik modellből sincs értelme :) Olyan hűtést csak a csúcsvasakra kéne tenni, ahol a fogyasztás és melegedés ezt indokolja.

[ Szerkesztve ]

(#3) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nagyon lett bátya :) Átlátható, sallangmentes.
Bár szívesebben olvasnék valami 18 év - 180 nvidia kártya cikket.... :)

(#4) Lauda válasza Kirrr (#1) üzenetére


Lauda
félisten

Csendesebb hutes, nagyobb tuninpotencial. Legalabbis a topikjaban ez a velemeny roluk

(#5) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Jó írás lett újra.

Nem értem, a szellőzés és a PWM hiánya hogy nem szúrta ki a tervezők szemét a 970-esnél... Reméljük, a 2.0-s verzióra (ami Gigánál nem ritka) ezeket áttervezik.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#6) kekegsm válasza GAI (#2) üzenetére


kekegsm
őstag

Inkább csinálnának egy 30 centi hosszú, de passzív hűtésű GTX960-at!

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#7) GAI válasza kekegsm (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Teljesen passzívot nem nagyon tudnak, mert ahhoz ekkora borda kellene...

A nagyobb hűtésű változatok viszont 2D alatt lekapcsolják a ventiket.

(#8) Hannibhál


Hannibhál
őstag

azért 59 ezerêrt nagyon szép teljesítmény t tud nyújtani a kicsike:) lesz belőle Ti változat vajon? csak mert igy kicsit nagy a rés véleményem szerint.

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#9) CoDWaW07 válasza Kirrr (#1) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Röviden: csendesebb,modernebb hűtés, jobb tuninglehetőség, és alacsonyabb hőmérséklet (-> nagyobb élettartam) :K

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#10) tailor74


tailor74
őstag

Hát nekem egy ilyen 970-em van, üresjáratban semmi hangja, full terhelésen szélzaj hallható, de bőven a zavaró határon belül... a hőmérsékletek nálam is hasonlóan alakulnak, mint itt a tesztben...
Ez az "ikarus" zaj nekem nem tűnt fel...
Szerintem bátran ajánlható olyan itx gépekbe, ahol nem csak az a cél, hogy a nappaliban a tv alatt hangtalanul tegye a dolgát..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#11) Samus


Samus
addikt

Minden GTX960/970/980 kártyához jár Witcher 3 kód? Nekem az MSI féle GTX960-ból kimaradt...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12) kenand


kenand
veterán

Ha rövidebbek, mint 17cm, akkor a kis MSI Hetisembe én is el tudnék képzeni egyet, bár a gép+ Xeon L5420 CPU+ 4GB RAM egyött volt 20 000Ft, kicsit aránytalan lenne bele egy 60 000Ft-os VGA..

(#13) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Elnézve a 960 nyákját akár még egy 192bit-es chipre is fel lehet készíteni mert a memória moduloknak ki an hagyva a hely, de csak max. 192bit-ig.

(#14) kovsol válasza Kirrr (#1) üzenetére


kovsol
titán

Azért, mert azok 1500Mhz-es tuning mellett is hűvösebbek alacsonyabb fordulat mellett is.

Legközelebb érdemes lenne a 3DMark esetén a graphics score-t össehasonlítani, nem pedig az egész eredményt.

May the Force be with you!

(#15) #16939776


#16939776
törölt tag

lényegre törő részletes írás lett! Lenne helye az ITX-es téma összefoglalóban ;)

(#16) Zeratul


Zeratul
addikt

Közép kategóriás kártyának kevés az i5 haswell 3.2 GHz-en :Y

(#17) mekker válasza Kirrr (#1) üzenetére


mekker
őstag

Mert sokan ezeket a 9XX kártyákat 1500Mhz környékén járatják.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#18) HummeRC válasza Zeratul (#16) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ez nekem is szemet szúrt. Dehogy kevés, csak rossz következtetést vont le a szerző. Nem is tudom mit várt. Szerintem hozta a kötelezőt a nagyobbik kártya is, hisz kb másfélszeres specifikációkkal, helyenként közel másfélszeres teljesítményt nyújtott, ami több mint jónak számít. Egyébként köszönöm a tesztet. Most már tudom, hogy egy olcsóbb 960-as kártyára lesz szükségem. :)

(#19) dhstyle


dhstyle
tag

szerintem is megéri , hogy nagyobb dögök a kártyák több ventivel... lényegében az én 7850em még komoly tuning melett is meglehetősen csendes.. alap órajeleken meg hangját sem hallani.. na meg a létező összes áram járta alkatrésznek jót tesz ha hüvösebben tölti a napjait :))

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#20) mekker válasza HummeRC (#18) üzenetére


mekker
őstag

Hát ezt kizárólag a benchmarkra értette, és ott azért előfordulhat processzorlimit (bár én nem vagyok otthon a benchekben).

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#21) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Jó fajta iromány,köszöjük! :R

(#22) Robert07


Robert07
aktív tag

Igen, nekem is ez szúrt szemet még megjelenéskor, hogy miért van 6 hely memória IC-knek MINDEN kártyán.

Mert olyat már láttam, hogy 8 helyett csak 4-et kapott egy kártya, de az ugyanúgy 128-256 bites vezérlöröl ment.

Ennél pedig 128-as vezérlöre nem köthetnek 3gb memóriát.

(anno a gtx 660 vagy annak a Ti verziója a 192bit 2Gb-al kivétel volt, de ennél ez fordítva van.)

Tehát leher, hogy erre a nyakra még fog jönni egy 192 bites kártya is.

Bocsi az off-ért, a cikk jó volt, kicsit elgondolkoztatott azon, hogy kellene egy újabb kártya, mert a 7970 játék közben olyan, mint egy sugárhajtómü. :D

[ Szerkesztve ]

(#23) RAVEN59


RAVEN59
tag

Sziasztok,nekem is ez a fajta GTX 970 van és sajnos a hangja nagyon sok volt,ezért lecseréltem egy Másikra a hütőjét és csendben van.

(#24) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Miért van a 970-en DisplayPort-ből 3 db, mikor a HDMI sokkal elérhetőbb? A DP-s monitorok aranyárban vannak a mára hagyományományosnak számító HDMI-sekhez képest.

Egy kis kötekedés:

"A kiváló első Flatout készítői a túlságosan arcade-os második, és a katasztrofálisan gagyi harmadik rész [...]"

A Flatout 3-mat nem a Bugbear fejlesztette, ami egyébként tényleg egy hulladék... hacsak nem az Ultimate Carnage-re tetszett gondolni, de azzal nincsen semmi baj (nekem legalábbis tetszett).

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#25) kovsol válasza vm93hun (#24) üzenetére


kovsol
titán

Nem is emlékszem, hogy láttam-e már olyan kártyát amint nem csak 1 hdmi volt. A HDMI az egy TV-s szabvány, nem PC-s egyébként, meg licence köteles dolog.
Az új monitorokon úgyis DP lesz és nem hdmi 2.0.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26) mekker válasza kovsol (#25) üzenetére


mekker
őstag

Igen, de annyira marginális ma ez a licenszdíj, hogy Forrintokról beszélhetünk. ( 4-5 dollárcent/egység)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#27) GAI válasza vm93hun (#24) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem az Ultimate Carnage-ra gondoltam, az lényegében ugyanaz mint a Flatout 2, csak feltupírozott grafikával. De van olyan is hogy Flatout 3, na az az igazán gagyi :) De lehet hogy mások csinálták azt már, mindenesetre a brandet jól lejáratták vele, szörnyűbb mint az NFS széria legsötétebb időszaka...

[ Szerkesztve ]

(#28) macskea


macskea
őstag

Jó kis cikk, gratulálok!!! Abszolút főoldalra való! :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#29) mcs


mcs
veterán

A markok eléggé processzorfüggőek összpontszámításkor, így arra nem érdemes alapozni a kihajtást. A Hyper Threading és értelemszerűen a minél magasabb órajel nagy hatással van rá.

(#30) babkukta


babkukta
senior tag

Ezeknek a kicsinyített verzióknak a teljesítménye megegyezik a nagyobb példányokéval? :F Én azt hittem, h ezek butítva vannak, mivel olyan "kicsi" hűtés van rajtuk, ezért gondoltam a teljesítménye sincs akkora

Üdvözlettel, Tibi

(#31) GAI válasza babkukta (#30) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

nincsenek butítva, sőt minimális gyári tuningot is kaptak

(#32) kpal


kpal
veterán

970 nem értem mért alkalmaznak régi venti vezérlést . Pedig csak uj vga haladni kell a korral .

(#33) babkukta válasza GAI (#31) üzenetére


babkukta
senior tag

ez érdekes :) Köszönöm a választ! Ezek szerint a kisebb méret nem minidig jár kisebb teljesítménnyel :U

Üdvözlettel, Tibi

(#34) Meglivorn válasza babkukta (#33) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Sőt, ha megnézed a nagyobb, 2 ventillátoros modelleket, a kártya maga azoknál is ugyanekkora. Csak a hűtő nyúlik túl rajta.

http://ipon.hu/GalleryMod/2015-01/281801/499528_asus_strix_gtx960_dc2oc_2gd5_gtx960_2gb_gddr5_oc_pcie.jpg

[ Szerkesztve ]

(#35) Kampó válasza Meglivorn (#34) üzenetére


Kampó
senior tag

kinek mi a költséghatékonyság xd 100e ft os vga.. nem nagyon költséghatékony:D:D

AMD volt AMD van AMD lesz

(#36) AxBattler válasza GAI (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz! Köszi a cikket, kiváló iromány! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37) GEIL


GEIL
addikt

Ugyanezt a GTX960-at vettem én is...nem bántam meg.....minden hőfok és eredmény 99%-ban azonos nálam is...az i5 4570s mellett..... :C :R ;]

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#38) Geller72


Geller72
veterán

Az Asus 970-es kariján van nyílás és hűsebb is. Az Amazonon most 334 usd. :U (Tudom, hogy nem mai a cikk, de lehet, hogy más is sokkal később olvassa. Az infó attól még jól jöhet, ha valaki választani kényszerül. ;).

(#39) meci77 válasza RAVEN59 (#23) üzenetére


meci77
tag

Szia! Milyen hűtőre cserélted le? :B Mert sajna azon a határon vagyok, hogy így 1 év használat után már én is inkább hozzányúlnék, mert kezd zavaró lenni, de mindenáron nem szedném szét a rendszert, mondjuk eddig is kibírtam valahogy... Azért persze nem halálos probléma. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.