Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#406) joey04 válasza bunfi (#360) üzenetére


joey04
titán

A kit érdekel rész arra vonatkozott, hogy az ügy szempontjából lényegtelen, ráadásul még igazad sincs, ennek alátámasztására íródott a komment többi része. A lenéző stílus meg azért, mert lenézem azt, aki ilyen (akár fals, akár valódi) teljesen irreleváns dolgot tol be. Nem véletlen tetted offba. Tegyük fel Tim Cook egy gyerekgyilkos. Na most ez kb olyan, mintha rávágtad volna, hogy "na és az rendben van, hogy a vezér gyerekeket öl?". Az Epic vs Apple csatában ez (legyen akármilyen komoly dolog is), senkit nem érdekel, nem lényeges.

a nevetséges perek közül nagyon sok valós problémára, valós piaci visszásságra világított rá

szerintem meg szimplán nem. ezek a cégek mind kitaláltak valami frankót, annak köszönhetően lettek ilyen rohadt gazdagok. Ha lehúzás, visszaélés amit csinálnak, nem kell igénybe venni a szolgáltatásaikat. Ezért hoztam a böngészőválasztós példát. Marhaság az egész. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok ms párti, és azonnal cseréltem le az internet explorert. leszartam, hogy rám akarja erőltetni, nekem nem kellett nem használtam. ott az apple. elő akartam fizetni egy prémium csomagra egy szolgáltatásban, láttam, hogy böngészőből olcsóbb, mint appból, hát előbbinél fizettem elő. eszem ágában nem volt háborogni. ha nincs olcsóbb opció, akkor mérlegelem, hogy nekem annyiért is megéri-e, ha nem, akkor nem veszem meg. ha sok ilyen eset lenne, akkor meg rendszert váltanék. de nem háborognék, meg jogokat hajtogatnék. kuglira megy csak példa: az EU versenyügyi biztosa szerint különösen aggodalmas az a gyakorlat, ahogy a Google a kétoldalú szerződésekben rákényszeríti a gyártókra és a szolgáltatókra a vállalat termékeinek telepítését (pl. csak akkor férhetnek hozzá a Play webáruházhoz, ha előtelepítik a keresőt és a Chrome böngészőt). Ez viszont tiltott árukapcsolás, az egyik termék monopol- vagy piacvezető pozícióját használják ki egy másik termék népszerűsítésére, mely komoly hátrányba hozza a versenytársakat, akiknek nincs ilyen lehetőségük.

hát elmegy a pics jó messzire az eu. röhej.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.