Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Lars válasza frescho (#99) üzenetére


Lars
őstag

Azaz. Másik alternatíva volt az Intel dx2 66-os. Azt tudom, hogy kb 2x annyiba került, mint a cyrix/TI. Akkoriban erősen középiskolás voltam még, és örültem hogy összejött az olcsóbbikra, nemhogy az intelre :D
Akkoriban még nem bántottam a procikat, később jött csak az 5x86-nál az overclock. Az ment nekem 166-on az alap 133-helyett. Arra emlékszem :)

(#102) Lars válasza Zoz (#100) üzenetére


Lars
őstag

Összvér volt az a javából. VL bus volt rajta arra emlékszem. Meg arra, hogy használtan vettem, a dlc nélkül. Az igényeimnek kevés volt már, és sikerült beruházni a fent említett 80-as procira, ami tényleges és igazi 486-os volt. Nekem a könyv megvolt hozzá, ismertem a tulajt régről. Akkoriban elég szűk volt még a közösség, a városban foglalkozott vele pár ember, és mindenki mindenkit ismert :D
Ha belegondolok, így ismertem meg fél Esztergomot :D

(#103) GeoPhoto válasza Lars (#98) üzenetére


GeoPhoto
tag

Nekem volt Cyrix 5x86 :) szépen ment 120MHz-en is amikor sikerült olyan jumperkombinációt találnom ami 60MHz-et eredményezett. Majdnem elérte a 60MHz-es Pentium teljesítményét egészmüveletekben, és kb fele volt lebegőpontosban. Ezen már futott a POV-Ray, én meg írtam a txt fájlokba a 3D scripteket :) Máig megvannak valahol a remek képek :DD

(#104) frescho válasza GeoPhoto (#103) üzenetére


frescho
addikt

Kepzeld el a Pov-Ray-t 386sx-en coproci nelkul. Este elinditottam es masnap valamikor el is keszult az eredmeny, ha kis felbontasban rendereltem.

https://frescho.hu

(#105) Penyus válasza Lars (#102) üzenetére


Penyus
senior tag

Oh, igen a regi szep(?) idok, mikor meg ilyen kicsi volt a kozosseg... Meg az atlag ember szamara ez olyan volt mint az atomfizika

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#106) Lars válasza Penyus (#105) üzenetére


Lars
őstag

Nekem akkor is szép volt, meg az idő is megszépítette picit biztos :)
Hozzátenném, sokaknak még most is olyan a szakma mint az atomfizika :D
Attól hogy otthon van gép, még nem tudja hogy amit üt, az a billentyűzet, és semmi köze a a kék képernyőhöz :D Mondjuk én hobby szinten űztem mindig is a dolgot, eleinte voltak ambícióim, hogy majd én informatikus leszek. Aztán egyszercsak egy Erőműben találtam magam :D

(#107) Zoz válasza frescho (#104) üzenetére


Zoz
őstag

Vista Pro nevű tájkép tervező progira emlékszik valaki?
Úgy 95-ben azzal úgy csinált az egyik kollégám egy kb fél perces animációt, hogy amíg elment két hét szabira, addig ott hagyta számolni a gépét :-) (valami 486 DX33 körüli lehetett)

(#108) Noisegate


Noisegate
csendes tag

Igen sok embernek ez szembe tünő
az ár nyugati emberek fizetéséhez volt mérve és tényleg a technlogia költésgek is magasak voltak
én 8 éves voltam amikor meglett az első pc 1992 karácsonyra
66 ezer ft volt a komplett pc nem tudom hány shilling Ugyanis Bécsbe lett megvéve
csak akkor átszámolták muteromék
nekik kettőjüknek negyedéves komplett fizuja volt
itt akkoriban mértek építési telkeket 200e ft ért közmű nélkül
Most VÁLSÁG miatt 7 millióra lement az ára (közmű nélkül)
Ezek voltak benne
Trident 512kbytos svga kártya (nem 512mb mint a mostani
4850 kártyám ) proci 286 12/16 Turbó nyomó gombos
Táp
seasonic(ez az egy ami minöségi márka maradt)
at Alaplap társprocival volt ellátva Márka Noname ;)
40 mb Conner vinyo
1,2 mb nagylemez meghajtó
Egér billentyü windows 3.1 rendszer
SVGA szines1024*768 Philps monitor (mai napig müködő képes )
Vga kártyával még Carmagedonoztam Pentium 166 tal (mmx nélkül)1997be
Testvéremnek lett véve a pc de én jobban függtem rajta :D
Növéremnek annyi haszna lett miután diplomázott hogy Nagy multinál
IT menedzser lett 5 millás céges autóval Pedig (mai napig nem tud konfigot összeállitani én 12 éve )
Én meg Koros Net és 3d Játék függő lettem .
Baxxa meg :DDD ezért mért nem adnak céges autót :)

[ Szerkesztve ]

(#109) Penyus válasza Noisegate (#108) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat, szerintem 512es isas tridenttel siralmas lenne a carma.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#110) Noisegate válasza Penyus (#109) üzenetére


Noisegate
csendes tag

nevetni fogsz de nem volt siralmas a Carma nem kicsit nagyon pixeles volt
de élvezető
Inkább a procit ette a carma Pentium 166 mmx nélkül is isten király volt.....

(#111) Penyus válasza Noisegate (#110) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat pixeles volt az alap. De ezen csodalkozok. Szoval sima 166 es fel megas isa trident. Ki fogom probalni :) Csak mert en azert vagtam ki a p100ambol a tridit mert lassu volt atvette a helyet egy s3 trio

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#112) hcl válasza Penyus (#111) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi is 166-os P1-eken Carmageddonoztunk, csak nemtom milyen VGA-val... Iskolában volt.
De NT4 alatt elfutott, ha nem is szaggatásmentesen.

Tridenttel érdekes lehetne...

Mutogatni való hater díszpinty

(#113) hcl válasza Zoz (#107) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, nekem a fél perces a 486SLC-vel kb. 2 nap volt... De a progi király volt!

Mutogatni való hater díszpinty

(#114) XZoli válasza hcl (#113) üzenetére


XZoli
aktív tag

Hát a régi szép idők

286 - > 486DX2 - >Celeron 1Ghz - > P 2.4GHz -> i core 5 750 2.66 GHz ->? mi lesz a következö

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#115) hcl válasza hcl (#113) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:):):)

286-486slc-K5-K6-Athlon-C2D :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#116) frescho válasza hcl (#115) üzenetére


frescho
addikt

Huha, most mind orolojam fel, vagy csak eleg a jelenleg is mukodokepes peldanyokat?

https://frescho.hu

(#117) hcl válasza frescho (#116) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is csak a "saját" gépemet írtam :)
Az otthonit, illetve a mellette használatos laptopokat nem... :)
(Bár laptopból elég esgyszerű. P1-P2-P3-P4... :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#118) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Bevallom már rég kapcsoltam be a 386-486- imat.A remek cikk hatására nosztalgiázok egy kicsit :)

(#119) frescho válasza hcl (#117) üzenetére


frescho
addikt

Hmmm. A lista messze nem teljes, csak azokat sorolom fel, amiket minimum 3 honapig hasznaltam:

ZX81-C64-XT-386SX40-486DX280 (100) - 5x86- fel tucat Pentium es 6x86 vegyesen - Celeron 300A - Pentium III - K7-es Athlonok (1600-2500 kozott) - A64 3000, 3800X2... - Phenom II es Athlon II

Emellett laptopok: 486SLC - Pentium - K6 - PII - PIII - P4 M - Banias - C2D (Az intelek 600 -> T400 szeria)

DarthSun: Ugy erzem elertem celomat :K

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#120) hcl válasza frescho (#119) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Huhh nem folytatom mert ha így írnám össze akkor az is szép lista lenne :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#121) fene_vad válasza HDCheyenne (#20) üzenetére


fene_vad
senior tag

hoppala... 12 ev eltelt es 1 db CD lemez UGYANANNYIBA kerul?:D:D (mar persze ha hologramosan veszed)

(#122) #13260800


#13260800
törölt tag

régi szép idők :) Volt 2db 40MB -os "samot tégla" MFM HDD-m mindkettő "stackerelve" :D Így ugye volt 160MB ami 91 - 92 környékén igencsak brutális volt :) Egy szépséghibája volt a dolognak az egyik HDD akkor kezdett olvasni meg írni mikor kb 40 fokosra melegedett és addig bírta még égető forró nem lett. Ez KB egy fél óra - óra volt. De annyira drágák voltak a cumók én pedig még csak anyámékra számíthattam, hogy nem dobtam ki, hanem viszonylag ritkábban használt progikat tettem rá. Kellemes nosztalgiával gondolok azokra az időkre. Örülök, hogy láthattam eme ipar kibontakozását a kezdetektől.

[ Szerkesztve ]

(#123) KiFe válasza Alex91 (#6) üzenetére


KiFe
csendes tag

No meg Enterprise-t :)

grimaszversenyre küldték a hóhért, mert eszméletlen fejeket tud vágni

(#124) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Imádom az ilyen régi klasszikusokat. Vannak itthon régiségek, de ha bárki meg akar tőlük szabadulni, mert csak a helyet foglalják, akkor dobjon egy privit, nálam biztos otthonra lelnek. ^^

Pár éve vettem egy egresért egy HP 486 DX2/80 -as kis desktop munkaállomást. 16 (!) MB RAM, 1 MB Trident, 240 MB HDD, 3.5" Floppy, miegymás. Win95 Plus FTW.
(Van itthon hozz külső SCSI-s HP DAT-meghajtóm ugyanabból a korból. Szereznék vezérlőt hozzá és ki tudnám nyitni a házat, be is üzemelném izibe. :) )
Francia BIOS, francia HP billentyűzet. A gép 1991-ből való és már PS/2 (!!) portok vannak rajta (volt, hogy kipróbáltuk, rádugtuk a Microsoft WheelMouse Optical 1.1-et, monitornak meg egy 17" LCD-t és patent volt. Érdekes volt látni, ahogy korok találkoznak. :)
Az a fajta gép, amit állítva éjjeliszekrénynek használsz, aztán 3 év múlva poénból felrakod az asztalra és pöccre indul. Hiába, akkor még anyagból voltak a cuccok és össze voltak rakva rendesen...
Egyetlen szívfájdalmam, hogy a ház teteje kulccsal van zárva, az meg nekem nincs hozzá. :'( Megfúrni meg több okból sem akarom a zárat.. pedig akkor már rég belement volna egy +1.2 GB-os Quantum vinyó, egy 6x NEC CD-rom és a mighty 2MB-os S3Trio64 VX2...

Aztán megintcsak sikerült hozzájutnom nevetséges pénzért egy Quadra800-as Macintosh-hoz..:)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#125) $paceman


$paceman
csendes tag

Jó volt ez a kis visszatekintés, élvezettel olvastam :) nekem is volt rengeteg régi masinám, az első gépem egy 386-os volt, 4mb rammal, 80mb-s hdd-vel, 256kilobájtos vga-val :)
aztán többféle 486-os, és szinte az összes létező pentium megvolt :DDD

T2288-> 3310-> C45-> 5510-> 3510i-> 6100-> Z520i-> K510i-> K550i-> N82-> iPhone 3G-> N97-> S8500 Wave-> N900-> WT19i & N- Gage

(#126) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Nalam xt, 286, 386, 5x86, k5, k6, duron, athlon xp, c2d.
Talan nyar vegen i5.

/Mar nem emlexem, xt idejeben volt a stacker nevu hdd duplazo progi? :DDD /

[ Szerkesztve ]

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#127) frescho válasza JohnnyX (#126) üzenetére


frescho
addikt

Nem, a stacker ksobb jott be. Kb. a 286-386 korszak kornyeken.

https://frescho.hu

(#129) ecchphoto


ecchphoto
csendes tag

Én is tisztán emlékszem arra, amikor volt osztálytársamnál, akinek ügyvéd volt az anyja, először lett szines vga monitor otthon. Akkor még a mi tévénk feketefehér volt. Döbbenetes volt látni színesben a Prince of Persiát , F29-Retalt, Prehistoric-ot, stb látni színesben.

-=ecchphoto=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.