Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kenand válasza Peltár (#99) üzenetére


kenand
veterán

Köszi a tippet, utána nézek. Béka mellett van egy kis szekerem is, a füvön azzal viszem a nagyobb növényeket, ott a béka nem működik.

(#100) X Factor
:R :R :R

Ha a kormányunk beváltja amit tervez, és 1+1 évre átvezényelek valahova, messze lakhelyemtől inkább felmondok és inkább kertépítéssel foglalkozom majd.

[ Szerkesztve ]

(#102) X Factor válasza kenand (#101) üzenetére


X Factor
addikt

Baráti körben is sajnos többeket érint, van ahol párokat egyaránt, mondjuk nagy valószÍnűséggel, átvezényelni max a 3.ik lépcső után a választásokat magunk mögött hagyva fognak.

Viszont hála neked, mostmár van EGY pozitÍv is akad a dologban, reménykedhetek, hogy a telken hasonlóan jól megtervezett és kivitelezett telekre tehetünk szert ;]

Make things work

(#103) kennystyle


kennystyle
tag

Maxi Respect !
Sokkal kisebb telken és épületekkel szórakoztatom magam de arra bőven elég, hogy tudjam mekkora meló van ebben. És a munka mellett meg kell említeni, hogy azt "csak" csinálni kell, de ilyen szépen megálmodni, megtervezni, na az a még annyira sem egyszerű része.

(#104) Sindare


Sindare
csendes tag

Brutálisan sok idő és pénz lehetett, gratulálok hozzá! Szívesen olvasnék még tőled hasonló otthon/kert építős tartalmakat.

(#105) kenand válasza Sindare (#104) üzenetére


kenand
veterán

:R
Ha lesz időm, talán lesz 3. rész, a növényekről és ott lesz egy mini informatika is :)

(#106) Bird


Bird
addikt

Kapásból ez a szó ugrott be: igényes. :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#107) kenand válasza Peltár (#99) üzenetére


kenand
veterán

Megnéztem, az a gondom hogy ehhez még kell egy állvány amire felhúzom. (egyébként nem drága és biztosan erős) Állványt meg nem látok sehol...(lehet rossz szavakkal keresek rá :( )

[ Szerkesztve ]

(#108) DjFlanker válasza kenand (#105) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

erősen érdekel a 3. rész :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#109) Peltár válasza kenand (#107) üzenetére


Peltár
aktív tag

Igen jelen esetben javasolt az állvány!
Mi nem vettünk hozzá, mert mindig sikerült megtalálni azt a pontot amihez rögzíteni lehetett. https://youtu.be/_pw4w0isZc8
Valami hasonló csak erősebb a kivitel a növény súlyától függően.
Nem ismerem a céget de rá lehet kérdezni náluk.
Ha magamnak szeretnék, vastagfalú alumínium, vagy vascsövet vennék a teher nagyságától és az emelés magasságától függően felül mint az indián sátor összefogni, csak persze erősebben, alul meg a három láb közé biztosító lánc, hogy szét ne csússzon. A lényeg a szerelhetőségen van hogy könnyen lehessen mozgatni, szétszerelve meg ne foglaljon sok helyet. Az alumínium az drágább , de nem rozsdásodik + könnyebb is. 5mm falvastagságú az már jó lenne.

(#110) kenand


kenand
veterán

Végigböngésztem a webshopot de nem mutat árat a háromlábra :( majd keresgetek, de mivel alu jó drága lehet.

(#111) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Minden tiszteletem a Tiéd! Nemsemmi, jó sok idő, verejték és még több pénz! :R

[ Szerkesztve ]

(#112) kenand válasza KaiotEch (#111) üzenetére


kenand
veterán

Tényleg pénz sem kevés amit ráköltöttem, de említettem már, hogy kb. ott tartok, mintha vettem volna egy új VIII-IX ker. 50m2-es lakást....ennyire aránytalan a mi kis országunk...
De én itt jobban érzem magam, mint a VIII-IX kerben egy lakásban.. tény az egyetemi professzori ambíciókról lemondtam...(egyetemi tanársegéd szinten inkább vidékre költöztem)

[ Szerkesztve ]

(#113) wierra válasza kenand (#98) üzenetére


wierra
senior tag

Köszönöm a számítást.
Ilyenformán nálunk marad a fenyőkéreg/mulcs 2-3 évenkénti frissítése amellett, hogy az asszony nem akar lávakövet, pedig szerintem több szól mellette, mint ellene. :O

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#114) kenand válasza wierra (#113) üzenetére


kenand
veterán

Lehet kicsit vékonyabban rakni, akkor több kijön. A jó minőségű mulcs is van 1600-2000FT, igaz kb 2-3x akkora zsák.

(#115) kovy79


kovy79
őstag

Maximális tisztelet és köszi, sok új ötletet adtál (pedig 3 építkezés után már egy egész spirálfüzet van tele ötletekkel a következőre/remélhetőleg az utolsóra és már otthon/ :) ).
Néhol szerintem kicsit sok a kő, de ház nem vagyunk egyformák. ;)
u.i.: nincs véletlenül dropbox/picasa linked csak a képekkel? :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#116) kenand válasza kovy79 (#115) üzenetére


kenand
veterán

Írtam pü-t

Azért van annyi kő, hogy kevesebbet kelljen gyomlálnom és a sűrőbben ültetett növények között nem akarok forgolódni fűnyíróval. De így is - az új telekrésszel - 1000m2 feletti zöld felületem van, ahol 7-8m-es távolságban ültetett nagyobb fák lesznek (most még kicsik)

[ Szerkesztve ]

(#117) kovy79 válasza kenand (#116) üzenetére


kovy79
őstag

Megkaptam, köszi szépen.
Gondoltam, hogy miért próbáltad a zöld felületet csökkenteni. :)
Én inkább teszek nagyobb köveket, térkövet, bontott téglát, mint "kavicsot".
De mégegyszer: ez szigorúan ízlés kérdése és nem azt mondtam, hogy csúnyán csináltad!! ;)
Szuper munka és a dokumentálásba sem kevés energiát tettél. Ez utóbbit is köszi, a nevek, márkák sokat fognak segíteni.
p.s.: előző kommentemhez korrigálás: "...de hát nem vagyunk egyformák." ;)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#118) b.


b.
félisten

nagyon szép munka gratulálok!
A beton alap és a beton zsalukő közé tettél vízszigetelést? kell hozzá? elszineződik ha nincs alatta?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#119) kenand válasza b. (#118) üzenetére


kenand
veterán

Nem tettem, mivel földdel van megtöltve, időnként kiüti a saréltrom egy kicsit (fehér lesz foltban) de szerintem nem alulról jön, hanem hátulról. Van egy folyadék amivel ha bekenem eltűnik róla.

Nem tudom, ha tettem volna alá bitumenets akkor is ez lenne, de szeintem igen...mert nem a betonről szívődik fel szerintem.

De nem vesztek vel semmit ha legközelebb, majd teszek alá :)

[ Szerkesztve ]

(#120) b. válasza kenand (#119) üzenetére


b.
félisten

én most azon gondolkodom, hogy kihagyom, mert tettem kiálló vasalatot a betonalapba és arra csak ráhúzni tudnám, annak meg nem sok értelme van, a vas és a szigetelés között ahol kilukadt mellette úgy is feltalálna a víz. Szerintem sem azért ütötte ki a salétrom nálad. :N

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#121) kenand válasza b. (#120) üzenetére


kenand
veterán

Egyébként nem nagyon zavaró, az első sorba általában édesburgonyát ültetünk, ami szépen lefut, eltakarja amúgy is (elé meg málna vot, de a felségem átütette velem, hogy ne zavarja a batátát, ma a gyökereket is kiástam)

Egyébként termett is és ma azt ettük ebédre :)




(nem vagok vega, csak a hús még nem volt odapakolva :) )

[ Szerkesztve ]

(#122) Immy


Immy
őstag

Legyen mindenképp harmadik rész :)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#123) Squirrel


Squirrel
őstag

Szia!

Gratulálok én is a kerthez, gyönyörű lett. Mi is hegyoldalban lakunk, de nálunk 20 centi agyag alatt tömör mészkő jön, így esélyem nem volt, hogy egyedül ilyennek nekivágjak. Egy hortenzia elültetèse egy 50x50x50 centis gödör kivésése kb 4 órámba telt...
Mi most ültettük ki a pálmáinkat, mit gondolsz a téli védelem tervemről?
Összehúzom a leveleiket, kapnak egy 20 méteres fűtőkábelt (6watt/méter hőleadású) a törzsük és szívrügyük köré. Erre jön egy vékonyabb vlies borítás az egész növényre. Körbe 4 db tartóléc (szerintem 7x7-es elég), azt körbetekerem 3x1 centis bubikat tartalmazó fóliával és erre kerül egy vastagabb vlies takarófólia.

Phoenix canariensis a legérzékenyebb, ez most összekötve 4 méter magas a levelekkel. A többi elvileg télálló: Jubaea chilensis, Butia capitata és Sabal palmetto, de őket is takarom. Első telünk lesz. A banánok hasonló sátrat kapnak, csak szalmával tömöm ki és ott nem lesz kábel. A magnóliákat, kis juccákat hagyom, a jucca csak vlies fóliát kap ónos eső ellen.

Mutatok mindjárt pár képet.

(#124) Squirrel


Squirrel
őstag

Pár kép

(#125) Squirrel


Squirrel
őstag

(#126) Squirrel


Squirrel
őstag

(#127) kenand válasza Squirrel (#123) üzenetére


kenand
veterán

Szépek a pálmáid, és látom te is szereted a bazaltkövet:) És a ház+kert is nagyon szép.

Jubaea chilensis, Butia capitata sem télálló sajnos. Azokat is védd. Trachycarpus takil és fortunei a legtéltűrőbb törzses pálmák, de sajna még az sem biztosan télálló nálunk. Sabal a legstrapapíróbb.

Lényeg, hogy a takarás tudjon szellőzni is, különben meggombásodhat. Előtte fújd be felszívódó gombaölővel.
Vizzárót inkább csak a tetejére tegyél.

Nekem is van egy egyre nagyobb főnixem, de pont a nagyon nagy levelek - nehéz takarás-miatt egyelőre nem akartam kiülteteni, de 1 év alatt kitolja magát az edényből:(

Banánok álam is passzív takarást kapnak.

Van ahol nekem is nagy meló volt, mert az idétlen régi tulaj a ház mellett 40cm vastagon tégla-beton-murva törmelékkel töltötte fel, meg agyagos is..

[ Szerkesztve ]

(#128) Squirrel válasza kenand (#127) üzenetére


Squirrel
őstag

Köszönöm 🙂

Igen, rosszul fogalmaztam, nem télállóak, csak tolerálják rövidebb ideig a komoly mínuszt is. De ha egy hétig tartósan mínusz van, akkor sajnos az sok nekik. Takarni fogom őket. Gombaölővel a törzset/szívrügyet fújjam be?

(#129) kenand válasza Squirrel (#128) üzenetére


kenand
veterán

Igen szívrügy a legfontosabb.

(#130) Squirrel válasza kenand (#129) üzenetére


Squirrel
őstag

A banánokat visszavágod, vagy így ahogy vannak, becsomagolod?

(#131) kenand válasza Squirrel (#130) üzenetére


kenand
veterán

Sajna itthon sz első -4-5 foktól teljesen elfagynak a levelek. 60-70 cm magasságban levágom. Passzív hőszigetelést kap. Aztán március végén lebontom és 70 cm ről kezd nőni.

(#132) Squirrel válasza kenand (#131) üzenetére


Squirrel
őstag

És a kicsikkel mit csinálsz? Lefagyás előtt vagy után érdemes vágni?

(#133) kenand válasza Squirrel (#132) üzenetére


kenand
veterán

Kicsik ha enyhe a tél megmaradnak, ha nem elmennek, de rhizomából majd akkor is kihajtanak.
Nagy szárakat érdemes óvni, met abból tavasszal hamar lesz nagy mutatós banán.
Én akkor szoktam levágni, ha már csúnya. Akkor még egyébként a tőnek semmi baja sincs, csak a levélnek.


2017 nov 1.

[ Szerkesztve ]

(#134) kenand


kenand
veterán

Kitakarás után közvetlenül és 1-2 hét múlva


Egyik takarás elbontva a másik még nem

(#135) Squirrel válasza kenand (#134) üzenetére


Squirrel
őstag

Jól néz ki, lelkileg felkészültebb lettem akkor a látványra, milyen lesz a mienk tavasszal :)

(#136) kenand válasza Squirrel (#135) üzenetére


kenand
veterán

Rút kiskacsa, de hattyú lesz belőle.

(#137) batmanéhes


batmanéhes
tag

nice! javaslom a többieknek, hogy ahol csak lehet próbáljanak meglévő természetes köveket és anyagokat használni. például kerti bódé padlónak jó a közepesen tiszta bontott tégla is, utánfutónyi kupac köveket / sziklákat is lehet néha találni a neten, van aki örül ha szabadul tőlük. kis featurökhöz jók, kis gyakorlattal még felületeket is lehet a legtöbből rakni.

nyilván ekkora területeken még nagyobb szopó lerakni, mint a miliméterre pontos térköveket, de sokaknak pont annyi fizikai munka jót tesz. ha nagyon beteg vagy, akkor az üveghangon csilingelő sötétkék bazaltkocka is jó legozni. de azt már nem akarod lerakni. meg kifizetni. meg nyáron meleg mert floor is lava.

best practiceként én mindig végigmegyek kocsival a teljes felületen centis csíkokban, kerekenként párszáz kiló elég jól zömít. kis melóhoz lapvibrátor nem annyira gazdaságos.

jó a cickány, ebből a szériából van nekünk is egy. görög amfóra féle. remélem hall, mi izgultunk mert a kétféle szeműek néha süketek lesznek kiskorukban vagy mi.

[ Szerkesztve ]

(#138) kenand válasza batmanéhes (#137) üzenetére


kenand
veterán

Én is raktam bontott téglát fajház padlónak a Balatonon, sok mindent újrahasznosítok én is.

Nem volt süket, ha este kiabáltam a nevét már rohant is be. Imádtam, okt. 24-én egy nem körültekintően vezető elgázolta. Nagyon hiányzik. Zsákutcában lakunk, csak célforgalom van és egy hó fehér cicát nem nehéz meglátni az út szélén....2 -3 napig mint egy zombi úgy bolyongtam a kertben, lakásban...
Most már egy kicsit könnyebb, de nem hiszem, hogy lesz még ilyen vidám, szeretni való cicám.

Édesanyáméknál most 4 cica is lett, elhoztuk az egyiket, de nem tudja pótolni.... de azért szeretjük őt is.
Anya cica ugyan az, de az apa más lehetett...

[ Szerkesztve ]

(#139) Jarod1


Jarod1
addikt

Bkker szép munka és nem 2 napos...a Pálmák télen megmaradnak ?

(#140) kenand válasza Jarod1 (#139) üzenetére


kenand
veterán

Igen, egy kis segítséggel. De erről szól majd a 3. rész ha lesz időm.


[ Szerkesztve ]

(#141) Squirrel válasza kenand (#140) üzenetére


Squirrel
őstag

Te már takarod? Én még csak szemezgetek az anyaggal, remélem sikerül elég meleg kuckót építeni a főnixnek. A pálmatartók fórumon takarásra valami 1 kW os hőleadást említettek, nekem 120 W lesz... plussz növény körül vlies, kereten meg 2 réteg 3 centi bubis fólia.

(#142) kenand válasza Squirrel (#141) üzenetére


kenand
veterán

Csak azért takarok mert időbe telik és segítségem csak hétvégén van. (akkor sem reggeltől estig, 1-2 óra már elég a fiamnak)
Ezek inkább csak csapadékvédelmek.(+ vészfűtés) XPS takarásokat csak dec elején rakom fel, vagy ha jön hirtelen - 5 alatt
Most a melléképületet kellene rendezni, hogy a sok citrus beleférjen, azok (főleg a friss hajtások, virágok) a -2-3-at sem szeretik...

Fűtőkábelem nekem is 15-25w/m-es, xps dobozokba még fűtőfilmet tudok rakni

2018-ban nov 19-én jött meg a havaseső (18-án takartam) de annyit kibírt volna
2019-ben takarni sem kellett volna...nem volt -7-nél hidegebb

[ Szerkesztve ]

(#143) BiP válasza kenand (#138) üzenetére


BiP
nagyúr

A miénket májusban gázolta el egy meg sem álló agyhalott. 5évig volt velünk, azóta is minden nap eszünkbe jut (pedig van 3 másik cicánk, mégis érződik a hiánya).
Valami akkor eltört, a sérthetetlen, idilli kis életünk nincs többé.

(#144) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Gratulálok a munkádhoz, s annak eredményéhez! Szép lett nagyon, igényes. Itt öröm a kerti munka. Várom a 3. írásodat is. :R

Üdv: Csabee.

(#145) kenand válasza Csabee. (#144) üzenetére


kenand
veterán

Össze hoztam a 3. részt, persze idő kell amíg megjelenik.

(#146) Csabee. válasza kenand (#145) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Megnèzem köszi!

Üdv: Csabee.

(#147) balazs1022


balazs1022
őstag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok és tudtok adni néhány tanácsot. (Másik kertes topicot nem találtam).
Hosszú fáradtságos munka után végre sikerült eljutnom a füvesítésig.

(Előzmény: 1-1,5 év gaztalanítás és gyomírtás. A vadszőlőt sem volt könnyű kiírtani. Majd fölástam az egész kertet és levakondhálóztam.)
Kezdeti állapot:

Füvesítéssel kapcsolatban lenne kérdésem. Rengeteget olvastam előtte és és számos videót megnéztem.
Valahogy mégis úgy érzem, hogy nem sikerült. Egyszerűen nem akar sűrűsödni a fű

Füvesítés előtt talajlazítót szórtam szét és műtrágyát. Ezt hagytam állni 1-2 hétig. A kertet föllazítottam. Téssztaszűrővel hintettem szét a magokat. 80 m2-re 90 m2-nyi fűmagot szórtam.
Gereblyével földet húztam rá és hengerítettem.

Füvesítés kezdete: Szeptember 27.
Ez a kép a 3. napon készült:

Ez pedig a 16. napon:

A megnézett videókban és leírásokban 7 naposan van ennyi fű (vagy még több). Egyszerűen nem értem miért ilyen kopasz a kertem.
A föld homokos, locsolom is rendesen (persze nem úgy, hogy álljon rajta víz, csak annyira, hogy nedves maradjon a föld) (KITE Sportfűmagot szórtam, szárazságtűrőt - sokat éri a nap)

Jah és van tápanyag tartalma is a földnek, mert a magaságyásba is ebből a földből tettünk, amiben ízletes zöldségek nőttek.

Ami a legjobban aggaszt, hogy a ház előkértjét is füvesítettem 1 héttel előtte. De mivel az nem fontos része a háznak, így a legolcsóbb Lidl-s fűmagot vettem és csak simán kézből kiszórtam a magokat. Itt nem sok szabályt tartottam be. Bezzeg itt meg szépen nő a fű....

Mit tudtok javasolni? Szórjak még rá fűmagot? Vagy csak ilyen sokat kell várni? Mi lesz azokkal a magokkal amik eddig nem keltek ki?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#148) kenand válasza balazs1022 (#147) üzenetére


kenand
veterán

Nem megy sajnos gyorsabban kézi vetéssel . Én is többször rávetettem, majd a gyakori nyírástól szépen besűrűsödött

(#149) stickermajom válasza balazs1022 (#147) üzenetére


stickermajom
addikt

Nálam is hasonló kopasz lett a mostani telepítés, szerintem túl hideg volt már.

De ne aggódj, a tavaly október végén pár fokban szakadó esőben nem szakszerűen elszórt magom tavaszra nagyon szép lett, nem kell ezt túlparázni. :D

(#150) balazs1022 válasza kenand (#148) üzenetére


balazs1022
őstag

Mindkettőtöknek köszönöm a megnyugtató válaszát! :) Kicsit túl paráztam akkor :D

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.