Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) didyman válasza Bulitt (#149) üzenetére


didyman
őstag

Meglehet, a 4. haviak még beleesnek az érintett sorozatba. A lila vezeték körüliek is lehetnek vackok még.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#152) Bulitt válasza didyman (#151) üzenetére


Bulitt
őstag

Arra gondolsz amik a kimenő ágak/vezetékek alatt vannak? :F

Januárba lesz műszerész a gyárba, be méri csak tudjak neki valami kezdő pontot adni, ne kelljen minden kis vackot meg néznie :))

(#153) didyman válasza Bulitt (#152) üzenetére


didyman
őstag

Kb. ott igen :-) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#154) Bulitt válasza didyman (#153) üzenetére


Bulitt
őstag

:R

(#155) Hequila


Hequila
őstag

A Lomexből bevásároltam néhány longlájf 330µF 400V EPCOS-t, ha valaki még igényt tart rá, ár + postaköltség ellenében tudok adni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#156) fero02


fero02
veterán

Nos, az én tápom megjavult. Illetve a másik táp is amit kaptam javításra, ebben azonban volt még vmi.

A szekunder oldali hűtőborda közvetlen tövében volt egy ha jól emlékszem 2200 uF, 16 V, 105°C kondi egy zsugorcsőbe bújtatva. A tetején olyan gyanús izé volt (kb mintha gyantás lett volna) amit egy picit megkapirgálva egy nagyon halk szisszenő hang kísért (gondolom a nyomás kiegyenlítődött). Ennek következtében a kondi háza az "X" egyik tövében széthasadt. Ebből sajnos nem volt itthon új, ezért egy rossz alaplapból vettem ki és azzal cseréltem ki.

A primer oldali kondi enyhén púpos volt, a tetején található szám: 061016

(#157) dobcsi


dobcsi
tag

Sziasztok.
Nekem olyan kérdésem volna, hogy mennyi eltérés lehet kapacitásban egy kondi cserénél?
Példa: van egy 10v 330μf-as kondi, cserélhetem-e 10v 270μf-ra?

Üdv:Zsolt

(#158) #27483136 válasza dobcsi (#157) üzenetére


#27483136
törölt tag

Ez függvénye annak, hol van az a kondi. De általában cserélheted. Ez még nem olyan észveszejtő eltérés, hogy nagy ramazurit okozzon.

[ Szerkesztve ]

(#159) dobcsi válasza #27483136 (#158) üzenetére


dobcsi
tag

Tápegységben vannak, a táp működik, csak egy pár kondi púpos és hirtelen csak ilyet találtam itthon. Köszi a választ.
Ha már itt tartunk ilyen esetben melyik a kedvezöbb: a pozitív vagy a negatív eltérés?
Tudom hogy a pont ugyanolyan lenne jó, de volt már olyan hogy egyeltalán nem találtam olyat ami kell, de valamilyet muszály beletenni ha rossz.

Üdv:Zsolt

(#160) #27483136 válasza dobcsi (#159) üzenetére


#27483136
törölt tag

A pozitív eltérés lenne a kedvezőbb, de annyira nagy jelentősége nincs: az alaplapodon, a beépített hdd-kben, odd-kban, kártyákon -ezen az 5V-os ágon- még van jó pár 100....1000uF -os kondi, az a 60uF nem fog hiányozni.

(#161) Hequila válasza dobcsi (#157) üzenetére


Hequila
őstag

Legutolsó emlékeim szerint az elkókat 20%-os tűrés körül tudják csak legyártani, ami azt jelenti, hogy egy 330µF-os kondi is lehet 264µF-os, és akkor még teljesen újnak számít.
Szintén csak derengés szinten van bennem, hogy 50%-os kapacitásig működőképesnek számít az elkó.
De ha csak hülyeségeket zagyválok, javítsatok ki nyugodtan!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#162) #27483136 válasza Hequila (#161) üzenetére


#27483136
törölt tag

Ezen az alapon a 270-es is lehet 220, de úgy tapasztaltam, hogy gyárilag inkább plusszosak, nameg nyilván a 330-ban van némi túlméretezés is.

(#163) dobcsi


dobcsi
tag

Köszönöm a tippeket/tanácsokat, a táp működik továbbra is úgyhogy megfelelnek a kondik.
Majd hosszabb távon meglátjuk mit produkálnak. (vagy inkább ne lássam meg!) :)

Üdv:Zsolt

(#164) fero02 válasza didyman (#153) üzenetére


fero02
veterán

Téves.

[ Szerkesztve ]

(#165) vabevi


vabevi
csendes tag

Üdvözletem! Csak megerősíteném, hogy a téma mennyire aktuális napjainkban is. 2,5éves BlueStorm II tápom 2 hete adta meg magát. Újraindítás után boot-ig sem jutottam, ezt 3-szor még el tudtam játszani, 4. indításra már nem reagált. A primer oldalon a pufi (CapXon 420UF-420V /07.06.14./) külső degenerációt nem mutatott, sajnos műszer hiányában rámérni nem tudtam. Azonban ugyan ezen oldalon egy 1000UF-16V-os elko felpuffadva fogadott. A 2 kondenzátor cseréje után jelenleg megfelelően működik a táp. A cikket és a hozzászólásokat köszönöm. BnY

(#166) fgabor87


fgabor87
tag

Sziasztok! Nekem egy 500 wattos BlueStorm II tápom van, és már új kora óta, ha a gép ki van kapcsolva, sípol. Persze lehet, hogy bekapcsolt állapotban is, de azt nem hallom. :)
Ez normális, esetleg a kondi miatt van, vagy más alkatrész? Személy szerint nem zavar, csak aggódom, nehogy baj legyen. Bár már 34-5 éve megy egyéb hiba nélkül.
Mindjárt szétkapom, és megnézem mi a helyzet a kondikkal.

(#167) fgabor87


fgabor87
tag

Nos közben meglestem a dolgokat, 330uF-es kondi, 060727-én gyártva.
Módosítanám az előző észrevételemet, nem sípol, hanem ilyen fura, sípolós sziszegős hangot ad a táp, és most meghallgattam, ha megy a gép akkor is.

Nincs rossz szaga amúgy a tápnak, kondin külső sérülés nem látszik, a tetején a műanyag cucc van egy icipicit megpúposodva, de ez gondolom normális. Viszont nem tudom hogy lehetne cserélni a kondit, mert gondolom ki kellene szedni a belét, hogy alulról ki lehessen forrasztani. Viszont az egyik csavar az a nagy vezetékköteg között van, amihez nem sikerült hozzáférnem, hiába próbáltam széttúrni a vezetékeket, egyszerűen nem találtam a csavart. Csak a táp másik oldalán látni, hogy bizony ott is van egy csavar. :(

(#168) #27483136 válasza fgabor87 (#167) üzenetére


#27483136
törölt tag

Helló
Abban a tápban valószínűleg az SB-táp trafója sípol. (Esetleg valamelyik tekercs)
Kondi nem tud sípolni, a trafó viszont, ha nincs eléggé összeszorítva, ragasztva olyan mint egy hangszóró, csak membránja nincs. Rezeghet a tekercs a vasmagon, vagy esetleg a két vasmag-fél egymáshoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#169) fgabor87 válasza #27483136 (#168) üzenetére


fgabor87
tag

Értem, akkor gyakorlatilag ez a fura hang nem számít végzetes hibának, nem befolyásol semmit. :)
Valakinek van valami ötlete arra, hogy hogyan lehet a nyákot kiemelni a fémházból? Mert ahogy előbb már említettem az egyik csavar a kábelrengeteg tövében van, és nem sikerült megtalálni.
Vagy mivel ez 2006 hetedik havi termék, elképzelhető, hogy mentes a hibától? Fura szagot nem éreztem, és nem is érzek soha.

(#170) Gyuri27


Gyuri27
félisten

2009 szeptembere óta meghal egy giga odin 470-s, egy superb 460-s és most megint egy superb 460-s tápom. A tünet mindig ugyan az, vga pörög, tápventi pörög. Lap nem bootol.
Valami óment véltek ebben felfedezni? :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#171) #27483136 válasza Gyuri27 (#170) üzenetére


#27483136
törölt tag

Ha megy a tápventi, meg a VGA-venti, akkor az a táp nem döglött, csak torok-gyulladása lehet.
Meg kell mérni a feszeket: 3,3-5-12V-okat. Lehet, hogy valamelyik kimeneti kondi adta meg magát? Ha nincs rendesen simítva, talán okozhat ilyet.

Szerk: Persze biztosan garis még...

[ Szerkesztve ]

(#172) Gyuri27 válasza #27483136 (#171) üzenetére


Gyuri27
félisten

Minek méregessek?
Abban igazad lehet, hogy még nem döglött. De már fél lábbal a sirban szegény. :DDD
Gyanitom nekem 3x sikerült a kaksi szériába bele nyúlni. Vagy ilyen az aurám. :B
Persze garis a cucc. Beviszem, aztán majd hivnak mikor menjek a leendő döglött tápomért.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#173) #27483136 válasza Gyuri27 (#172) üzenetére


#27483136
törölt tag

Most egy darabig nem ragaszkodnék ehhez a márkához :)
Lehet, hogy sikerült valamelyik alkatrészt kicserélni 3Ft-tal olcsóbb tipusúra.
(Mint amikor az én (volt) cégemnél lelkendezve mutatták, hogy az SKF helyett találtak ugyan olyan csapágyat csak nem 1500Ft/db, hanem 348. Meg is vették mind a 600db-ot!)

(#174) Szipi


Szipi
aktív tag

Üdv. mindenkinek!

FSP Bluestorm II táptulaj vagyok és érdeklődni szeretnék hogy az ominózus kondihiba érinti-e a 2007-es kondikat(jött-e visszajelzés erről az évjáratról)?
Kicsit több mint 3 éves a tápom és ez van a kondira írva: 070610 és 270-es kapacitása van.

(#175) bbandi


bbandi
tag

Köszönöm ezt a cikket, enélkül valószínűleg nem próbáltam volna meg megjavítani a tápom, elvégre ki tudja, mi minden lehet hibás benne. Ahogy nálam jelentkezett az FSP 400-60gln-emen:
gép sleep módban volt, bekapcsoláskor pár másodpercig kattogott mint az őrült majd leállt. A gépben a ledeken látszódott, hogy a kattogás ritmusában megy el és jön vissza az áram (kb másodpercenként), gondolom ezt valamilyen védelem csinálta.
Szétszedve látszódott az ominózus kondin, hogy kicsit púpos, illetve az 5v-os körben egy kondi már ki is virágzott (hivatalosan 2200uF, kiszerelés után még több mint 200uF-es volt, tovább nem mér a műszerem).
Visszatérve a primer köri kondira: 061025 feliratú (270uF/400V), rámérve 1 nF körüli kapacitást mutatott!!
Meglepő módon sem a PFC tekercsen, sem más primer köri alkatrészen nem látszódott égés, szaga sem volt a tápnak.

A kondicsere után rögtön ment a gép. Mégvalami: érdemes arra figyelni, hogy az új kondi ne legyen nagyobb átmérőjű mint a régi, nagyon szűk a hely, ezzel én megszívtam, úgyhogy két rézdarabbal van megtoldva a kondi lába, ami működő megoldás, de elég igénytelen.

(#176) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Nagy élvezettel olvastam a cikket, tetszett is, na meg sok kérdésre választ is kaptam belőle. :R

(#177) davidsone


davidsone
addikt

hali!

azt hallottam a régi kábelezésű panellakásokban sz*rakszik az aktÍv pfc-vel rendelkező táp.
Van valakinek valami konkrét tapasztalata??

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#178) Manitou


Manitou
addikt

Na úgy néz ki engem is elért a végzet.

Az alany: FSP Bluestorm II 400W
2006 körül vettem

Pár hónapja kezdte el csinálni, hogy 1-2 hetente csak úgy lekapcsol a gép, csak úgy netezés közben. Illetve 10-15 perc játék után is ezt csinálta.
Már kezdetektől fogva a tápra gyanakodtam, de mondom ez egy jó kis FSP, nem hiszem, hogy annak lenne baja, aztán mégis?

Szétkaptam a tápot, az enyémben is CapXon 270uF - 400V kondi van, pont,mint az írásban, a fényképen. A tetjén 060912 van.

Most így visszaemlékezve pár hónapja egyszer volt hogy érztem ilyen Amper szagot, de lövésem sem volt honnan jön. Lehet akkor nyekkent meg a táp és azóta ilyen félrokkantan működik. Az utóbbi időben nagy terhelést nem kapott a gép. net filmnézésen, zenehallgatáson kívül nem nagyon használtam semmi komolyabb dologra.

Csináltam képeket a táp belsejéről. Valaki megszakértené? :)

[ Szerkesztve ]

(#179) Manitou válasza Manitou (#178) üzenetére


Manitou
addikt

Itt van pár kép amit lőttem:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#180) greeneye166


greeneye166
aktív tag

Gigabyte Superb 460W:
Pár hónapja a puffer szabályosan felrobbant ("enyhe" hang kíséretében felnyílt mint egy konzerves doboz): elektrolit a gépbe, füstfelhő a gépből.
A kondenzátor OST 270uF 400V volt.

Javításra akkor csak egy használt puffert tudtam bele szerezni ami nemrég a robbanás kivételével, de hasonló jelenségekkel kísérve szintén kimúlt (ELNA 330uF 400V)

A használt pufferrel hibátlan feszültségekkel ment a táp amíg ment. Az OST esetében jelzett vmit az alaplap (ASUS) anti surge védelme amit a fórum leírások olvasata után már nem vettem komolyan. Ezek szerint kellett volna.
A második esetben idle állapotú gép mellett füstölt el a kondi minden előjel nélkül.

A fentieket egyrészt azért írtam, hogy nyoma legyen az OST hiba lehetőségének is, másrészt kérdezném: Érdemes új pufferkondival javítani, lehet-e a hiba oka csak az OST, ill. a jó minőségű ELNA csak azért szállt-e el mert öreg volt vagy máshol is gond lehet?
Égésnyom nincs sehol.

[ Szerkesztve ]

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#181) sanci777


sanci777
tag

Köszi ezt az igazán minőségi szakmai cikket, érdekes dolgokra világított rá. Szakmabeliként élvezettel olvastam.

(#182) didyman válasza greeneye166 (#180) üzenetére


didyman
őstag

Hinnye... Az OST robbanása még nem lenne meglepő, de ha az Elna is így halt el, ott lehet, hogy a PFC kicsit magasabb feszültségre tölti a puffert, mint kellene neki. Teszt erejéig és terhelés nélkül kéne próbálni egy pártíz mikrós, de 5-600V körüli kondit (nehogy szembe robbanjon) és mérni, hogy mekkora a primer táp. Vélhetően magasabb lesz, ez az alkalmazott PFC vezérlőtől függően lehet forraszhiba, visszacsatolás körül, vagy referenciafeszültség elmászkálása.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#183) apatyas


apatyas
Korrektor

Hali!
Kis segítség kéne, FSP Bluestorm 2 400W. Venti kicsit moccan indításkor, +5Vsb van, a bekapcsoló lábon fesz van amit ugye leföldelünk, de üzemi feszek nincsenek.
A szekunder kondik púposak voltak jórészt (1000u 16V, 2200u 6.3V). Kicseréltem mindet azon kettő kivételével amik benne vannak a kábelrengetegben. Ezek és egyetlen a kivettek közül maradt meg ép kupakkal, a kivetten a műszer jó kapacitást és ESRt mutatott. A pukkantakon természetesen nem :) Gondoltam, akkor marad az a kettő is a helyén, nem ásom ki. Kivettem a primer kondit is, az is névleges értéket mutatott (270uF 400V feliratból 238uF, 0.1Ohm ESR mértem)
De a táp továbbra sem működik. Mit nézzek még meg? Vagy a minimum terhelés hibádzik csak? Hova kössem, a 12V-ra?
Köszönettel.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#184) xmasterteam


xmasterteam
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy Capxon 420v 390uF-es kondenzátor helyére rakhatok, egy 400v 270uF-es Nippon (Chemicon) japán kondenzátort?

If you want something act and reach.

(#185) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Na van egy rossz hírem az ADSL-seknek :) (Pedig van belőlünk egy pár magyarhonban)

Az "újabb" fajta fekete 360R modemek is Capxon kondikkal készültek..Nekem teljesen behalt, de átkondizva szuperál...Külső elváltozás nem volt...Próba volt és bejött..

[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.