Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) fero02


fero02
veterán

Nagy tisztelet a cikk írójának. :R

Nekem van egy Zalman ZM360B-APS típusú tápom, és a fentebb leírt hibajelenséget maximálisan alá tudom támasztani.

"A kondenzátor külsőleg ép, nem púpos, kapacitásához mérten kellő méretű. Az eddig feltárt tápegységek alapján a Capxon LP sorozata érintett"

Az enyémbe is CapXon LP 220 uF 400V kondi van. A tetejébe 061004 dátum van belesütve.

"a megnyitott dobozon jól láthatóan a fegyverzet egyik hozzávezetése korrodált, elrohadt"

Az én tápomban még nem látható egyszerű szemrevételezéssel a leírt jelenség. Gondolom ennek lehet az az oka, h az én tápom valójában még működik, csak mivel állandóan "égett Amper" szagot éreztem belőle még idejében lecseréltem.

A szag oka, pedig:

"A jelenség annál is inkább aggodalomra okot adó, hogy a taglalt jelenségek, elégett tekercsek"

Ha jól sejtem ennek a tekercsnek a felmelegedő vezetéken (a hőtől bebarnuló) lakkozást érezhettem.

Az ismeretségi körömben található még egy ugyanilyen típusú táp, ami szintén meghibásodott. Hangosan hallható ciripelést produkált, ill. instabil kimeneti feszültségi értékeket mért a tulajdonos. Ha jól sejtem az a táp is ilyen hibaforrással küszködött.

"A javítás egyszerű, de körültekintéssel megválasztott alkatrészt kíván, és ebben a pozícióban sajnos nem olcsó kondenzátort beszerezni, de a rendszerint jó minőségű tápegység megérdemli és meghálálja a befektetést."

Kérdések:

- a csere kondenzátor megfelelő típusa adott, de a beszerzésben kérhetnék-e segítséget?
- gondolom ezek a Zalman tápok ezt a beruházást megérdemlik
- esetemben a tekercs épségével kapcsoltban merülhetnek-e fel aggályok?
- érdemes lenne a szekunder oldali kondikat is kicserélni?

A segítséget és a válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.