Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A kereső kifejezés:
windows 10 disable driver update for specific device

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) AxBattler válasza Hieronymus (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Én az összes hw-re lelőttem az automatikus update-et, ne szórakozzon!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) joghurt válasza Hieronymus (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Köszönöm a tippet. Már megtörtént.

Amivel problémám van:
- Semmi kérdés, jóváhagyás.
- A jelenleginél régebbi verzió.

Kicsit jobban beleásva valószínűleg az Intelnél van az elsődleges elkövető.
https://www.tenforums.com/windows-10-news/150826-windows-10-driver-updates-will-now-manual-optional-updates.html

Jó eséllyel a HDC-ben ész nélkül rányomták az Automatic címkét, amitől a Windows Update kritikus frissítésként kezeli - így nincs rákérdezés, és nem is az opcionális meghajtó frissítések között jön(ne) fel.

A verziók kezelése mindkét majom sara. Az Intelnél nyilván az volt a szándék, hogy "(ha régebbi, sérülékeny verziód van, akkor) mindenképp cseréld le erre a verzióra". Hogy aztán a Windows Update és az Intel telepítője is gond nélkül felülcsapja vele az újabb verziót, azért mindketten ürítsenek sünt.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) PuMbA válasza joghurt (#3) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam a Windows 11 nem rakja fel automatikusan a régebbi Intel drivert. Az opcionális frissítések között van és manuálisan kell kiválasztanom, ha fel akarnám rakni. Nem buheráltam semmit az operációs rendszer beállításai között, gyárilag működik így.

[ Szerkesztve ]

(#5) sh4d0w válasza PuMbA (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

:K

https://www.coreinfinity.tech

(#6) Tüzi válasza Hieronymus (#1) üzenetére

Hiába.
Három féle módszert próbáltam már ki, letiltom az updatet, és egy idő múlva megint aktív folyamat.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Intel Driver & Support Assistant-ot tedd fel, utána az felrakja a legújabb drivert ismét.

(#8) joghurt válasza Evil Snowman (#7) üzenetére


joghurt
addikt

Nem az a probléma, hogy ne tudnám felrakni a legújabb meghajtót. Hanem az, hogy a Windows Update fogja magát, és visszatesz egy régebbit.

A tej élet, erő, egészség.

(#9) Evil Snowman válasza joghurt (#8) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nekem ugyanezt játssza.
Intel DSA megtalálja az új drivert, felrakom, windows updatevdowngradelni egy régebbire, majd utána az Intel DSA újra felajánlja a legfrissebb drivert, felrakom utána már a Windows nem basztat többet. Kicsit körülményes, de ez van. :DDD

Ezt esetleg próbáltad? -> [link] Bár gondolom igen.

(#10) mancer7151


mancer7151
tag

Én sosem updatelek semmit csak újrahuzáskor hosszú évek (win7) óta. Problémám, omlásom nincs egy kétéves gépen, v20h2-n. Ha 10ed van, akkor Winaero Tweaker és Win10 Spy Disabler. Olyan szinten heréled ki a win-t hogy embertelen. Gyakorlatilag full admin jog, update és értesítések tiltásától az ablakszegély vastagságáig. Mindent tilhatsz futástól ami felesleg. Tettem fel másnak is.

Első használatukkor sikerült az alap segoe ui fontot letiltanom a gépről, úgyhogy okosan :DDD Olvasd el mi mit csinál és gondold át kell-e azután pipálj vagy állíts. Csodákat tesznek, képes egy gép gombnyomástól 7-8mp-en belül kész asztallal állni betelepítve vírusírtóval driverekkel oldalwidgetekkel és tucatnyi runtimeal.

UI: ments, szűz win, herélés, driverek és utána a többi. Ha elrontod csak a szüzet rontsd el ne a munkád vesszen.

[ Szerkesztve ]

(#11) mancer7151


mancer7151
tag

(#12) sh4d0w válasza mancer7151 (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bravo :C

https://www.coreinfinity.tech

(#13) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Akkor már inkább Neonity Xtremeshell. Ott csak nehezen lehet elrontani.

(#14) mancer7151 válasza Tamás88 (#13) üzenetére


mancer7151
tag

Inkább én voltam balf... mikor elrontottam anno, tanulópénz = egy újrahúzás. Sok az opció de nagyon és angol. Kell pár sec némelyiknél hogy mi is pontosan.

(#15) AxBattler válasza Tamás88 (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Ahogy látom, ez egy otthoni fejlesztés... ajánlott egyáltalán? Nem spyware?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Dehogy spyware, nagyon megbízható, én is használtam. Nézd meg a többi videóit.

(#17) bozont


bozont
veterán

Nekem ez mindig megoldotta, ha ilyen volt: [link]

(#18) AxBattler válasza Tamás88 (#16) üzenetére


AxBattler
félisten

Ránéztem a csatornájára, normális arc, de ez nem garancia semmire.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19) hege8888


hege8888
aktív tag

Egy kis blogírást, vagy cikket megérne a téma.. nincs kedved hozzá?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.