Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) milu44 válasza Katatonia666 (#300) üzenetére


milu44
aktív tag

Legyen? :DD
De egyszerűbb lett volna írni a problémát.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#302) Katatonia666 válasza milu44 (#301) üzenetére


Katatonia666
aktív tag

Megyek Sykpe-ra :)

Úgy egyszerűbb :)

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve, mert az megöl!

(#303) Fyyronn válasza milu44 (#256) üzenetére


Fyyronn
csendes tag

Hello!

Minden simán ment a 2. lépésig, de a recovery menüt nem tudom megcsinálni...már 2 órája csak azt próbálom, egy csomót olvastam, de sehogyse műkszik :( tudnál segíteni???

Köszi

élj úgy ahogy hiszel, különben előbb-utóbb úgy fogsz hinni ahogy élsz...

(#304) Lidl


Lidl
senior tag

Sziasztok!
Én is örömmel használom joestone munkájának eredményeit, amiért minden GT540 tulaj köszönetet mondhat. Mindent nem, mert annyira nem akarom berhelni a telefont. Nekem csak egy működőképes telefon kellene, ezért megfelel a gyári rom (2.1-es).
Igaz feltettem az overclock-ot és az valőben sokat segített.
Mivel a memóriája nagyon kevés a telónak, ezért elkezdtem az app2sd-t is használni.
Vettem egy 8gb-os Class4-es sd kártyát. Megcsináltam az 1gb-os EXT2-es partíciót és a joestone autorootapp2sd-jével a Full app2sd-t választottam.
Látszólag jó volt, de kicsit lassú lette a market. Gondolom a kártya nem elég gyors. Azért kicsit használtam, és akkor jöttek a hibák.
Ugyan az történik, mint a 228-as hozzászólás írójának, *phantom*-nak.
A telefon újraindul egy párszor és utána semmilyen program nem indul el, ami az sd kártyán van.
A hibaüzenet pl: "Sajnálom Setting Profiles Lite (process com.probeez.liteprofiles) az alkalmazás váratlanul megállt. Próbálja újra."
Ez minden programra igaz. Ami widget, az meg nem jelenik meg a home screenen, hanem csak az üzenet, hogy betöltés.
root explorer-ből (ez valamiért megy, lehet, hogy még app2sd elött telepítettem?) látszik a \system\sdcard és pc-ről is megnéztem, olvasható az EXT2 partíció.
Visszaálltam már standard app2sd-re is, de ugyanez a helyet.
Ezetleg nagy az EXT2 partíció? Vagy más a gond?

Bocsánat a hosszú hsz-ért, de ki kellett írnom magamból a problémát.

Köszi
Lidl

(#305) milu44 válasza Fyyronn (#303) üzenetére


milu44
aktív tag

A második lépésben a v20bhunmod.kdz van.
Addig amíg nem rakod fel frissítő progival a v20bhunmod.kdz-t addig nem tudsz recoveryt telepíteni.
A frissítési segédlettel megtudod csinálni ott minden le van írva.
Ajánlott win7-en frissíteni.

Lidl:
A full app2sdhez jobb memkari kell.
EXT2-es partíció maximum 512-MB lehet.
A full app2sd-vel sok dolog átmásolódott a memkarira és ha az lassú akkor kapod a hibaüzeneteket.
Amik nem indulnak el azok átmásolódtak az sd-re vagy van telefonodon is belőlük?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#306) Fyyronn válasza milu44 (#305) üzenetére


Fyyronn
csendes tag

Azt mondom, hogy az meg van, frissítettem v20bhunmod.kdz-re, és elindítom az install recovery.bat-ot, le is fut, de a teló nem indul újra, ha meg újra indítom és meg próbálom úgy elíndítani hogy home+bekapcs akkor kék képernyő jön fehér szöveggel...azt láttam hogy korábban másnak is volt ugyanez, és joe le is írta mit csináljon, de nekem a dos-ba írogatás kínai, ha csak vizuálisan nem láttam mit kell csinálni lépésről lépésre...
ja és win 7...

[ Szerkesztve ]

élj úgy ahogy hiszel, különben előbb-utóbb úgy fogsz hinni ahogy élsz...

(#307) Lidl válasza milu44 (#305) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

Igen, gondoltam, hogy nem elég jó az sd a full-hoz, ezért tértem vissza standard-hoz. De ott is ez a hiba.
Amikor engedélyeztem az app2sd-t, akkor nem volt semmi telepítve a telefonra. (bár nem volt HR, hogy az egyéb beállításokat ne veszítsem el.)
Tehát minden, ami ezután lett telepítve, az az sd-re települt, igaz?
Dehát először is az EXT2 méretét kell lecsökkentenem 512-re, mert akkor az biztosan nem jó.
Megnéztem azt a videót, amit belinkeltél korábban. Ott csináltak egy 130 MB-os Linux Swap partíciót is. Ehhez elég gyors egy Class 4-es kártya?
Kell az is, vagy elég csak az EXT2?

Köszi
Lidl

(#308) Fyyronn válasza milu44 (#305) üzenetére


Fyyronn
csendes tag

Hali

Közben megpróbáltam eszerint: http://mobilarena.hu/tema/re_lg_optimus_gt540_android_olcson_gyorsan/hsz_8907-8907.html

de probáltam a dos nélküli joe féle "rákattíntok az install recovery.bat-ra" és csinálja, de nem jó...

élj úgy ahogy hiszel, különben előbb-utóbb úgy fogsz hinni ahogy élsz...

(#309) Fyyronn válasza Fyyronn (#308) üzenetére


Fyyronn
csendes tag

Ez van nekem is: http://logout.hu/bejegyzes/joestone/joestone_lg_gt540_optimus_muvei/hsz_22-22.html#rel_msgs

áááá nagyon nem megy....... :(

élj úgy ahogy hiszel, különben előbb-utóbb úgy fogsz hinni ahogy élsz...

(#310) Fyyronn válasza Fyyronn (#309) üzenetére


Fyyronn
csendes tag

eddig próbálkoztam, feladtam...magamtól nem fog sikerülni
ha valaki vállalja, hogy leírja lépésről lépésre mint egy hülyének azt megköszönöm...vagy nem tom....

élj úgy ahogy hiszel, különben előbb-utóbb úgy fogsz hinni ahogy élsz...

(#311) Makra01 válasza Fyyronn (#310) üzenetére


Makra01
csendes tag

Nah hali!

Minden driver fennt van a gépen? Nézd meg az eszkozkezelőben. adb interface kell legyen ha jol emlékszem. rádugod a telefont es csak akkor latszik.

Lidl: ÉN csak helyeselni tudok először én is700 mbt csináltam és irogadta a hibákat nem is foglalkoztam vele csak most megcsinaltam a swapot es csökkentettem 300mbra mert nem használtam többet és azóta nem írja. a swap 128mb legyen max de nekem sokkal jobb lett. nem tom milyen kártyám van csak annyit hogy 4gb sdhc gondolom csak class4es...

[ Szerkesztve ]

(#312) Lidl válasza Makra01 (#311) üzenetére


Lidl
senior tag

Nagyon jó.
Köszi a magyarázatokat. Eddig vártam egy fontos hívást (meg a gyerekek nyüstöltek), de majd most nekiugrom és megcsinálom.
Csak mégegy kérdés....
Hard Reset kell, vagy elég, ha letörlök minden progit?

Köszi
Lidl

(#313) Fyyronn válasza Makra01 (#311) üzenetére


Fyyronn
csendes tag

Fent van a PC suite, meg az LG Android driver_WHQL_... ahogy fentebb le van írva
de ezt még sem ismeri fel download mode ban: LGE Android serial Port (COM14)....

élj úgy ahogy hiszel, különben előbb-utóbb úgy fogsz hinni ahogy élsz...

(#314) milu44 válasza Lidl (#312) üzenetére


milu44
aktív tag

A hardresetet javaslom mert ha újra partícionálod a kártyát akkor minden elveszik róla még az is amit a telefon rakott az ext2-es partícióra és ez lehet galibát okozna.

Fyyronn:
A driverek amit leszedtél ott kell lennie egy mappának még 2 vagy 3 driverrel amit fel tudsz rakni mert nem biztos hogy lefuttatta mindet.
Bármit csinálsz mindig jobb egérgomb futtatás rendszergazdaként-re állj.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#315) Fyyronn válasza milu44 (#314) üzenetére


Fyyronn
csendes tag

msi kiterjesztésű fájlok vannak még és rájuk kattintok nem történik semmi...nem megy ez nekem :((
nem lakik valaki pesterzsébet környékén aki segítene :D
áh, mind1...

élj úgy ahogy hiszel, különben előbb-utóbb úgy fogsz hinni ahogy élsz...

(#316) milu44 válasza Fyyronn (#315) üzenetére


milu44
aktív tag

Ha rákattintasz várni kell mert a háttérben telepíti elvileg.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#317) Fyyronn válasza Fyyronn (#315) üzenetére


Fyyronn
csendes tag

Tárgytalan,tönkre ment a laptopom...azért köszi mindent

élj úgy ahogy hiszel, különben előbb-utóbb úgy fogsz hinni ahogy élsz...

(#318) kiraly1985


kiraly1985
csendes tag

hi,

feltettem a legújabb black romot, és mindent beállítottam, ment is szépen a telefon, de miután elindítottam a full app2sd-t rettenetesen belassult - a gyári 2 gb-os kari van benne - gondolom lassú.. kérdés, hogy a full app2sd-hez milyen karit ajánlotok?

köszi

K

(#319) milu44 válasza kiraly1985 (#318) üzenetére


milu44
aktív tag

Minimum class 6-os kell de minél nagyobb annál gyorsabb lesz.
De itt többen is class10-es karinál használják a full app2sd-t.
A gyári class 2-es.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#320) tejfi


tejfi
újonc

milu44
az autorootapp2sd-hez a gyári kari passzol? ja igen, 1es menüvel(ha ez számit)

(#321) tejfi válasza Lidl (#304) üzenetére


tejfi
újonc

lidl!
"és pc-ről is megnéztem, olvasható az EXT2 partíció." ezt hogy csináltad? :F én addig jutottam h láttam h használt belőle--- tehát jó :D köszi

(#322) milu44 válasza tejfi (#320) üzenetére


milu44
aktív tag

A gyári kari class2-es ezért az 1-es menüs app2sd kell hozzá.
Az auto root app2sd progi tud rootolni és app2sdzni. :DD :))

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#323) dinin válasza Lidl (#304) üzenetére


dinin
tag

Nekem is ez a problémám kingston 8gb class4-es kártyával. Valamiért a telefon nem szereti ezt a típusú kártyát, és a telefon kb 10 percenként újracsatolja a kártyát. Azok az alkalmazások amik az sd-ről futnak a háttérben, mind összeomlanak és ha app2sd van fent akkor maga a rendszer is. Nem tudom miért van. Lehet, hogy hardver/microsd/rom hiba vagy valamelyik program okozza.
Neked milyen programok vannak feltelpítve? Hátha találkunk valami közöset ami ezt okozatja.

(#324) tejfi


tejfi
újonc

A hibaüzenetet pl: "Sajnálom process com.probeez.liteprofiles az alkalmazás váratlanul megállt. Próbálja újra." egy időben folyamatosan feldobta nekem is, pedig csak 350mb az ext particióm bár class2-es karin. az is igaz hogy az autorootapp2sd van fenn. nem tudom ez segit e valamit nektek. :B
viszont hallottam egy olyat miszerint a google le tudja szedni a telódról az alkalmazást ha ő ugy itéli meg hogy az egy káros progi ,és leszedi a marketről. ezt meg is teheti mivel a legtöbb marketes cucc teljes hálózati hozzáférést kér. erről tudtok vmit? :Y

(#325) dinin válasza dinin (#323) üzenetére


dinin
tag

Nem hiszem, hogy a googlenak bármi joga lenne bármit is leszedni a telefonomról. Ma lecsökkentettem az ext2 partíció méretét 180 mb-ra és link2sd-vel egyenlőre stabilan működik, még egyszer sem dobta le a kártyát.

(#326) milu44 válasza dinin (#325) üzenetére


milu44
aktív tag

A googlenak joga van rá.
Mivel ha a marketról egy vírusos alkalmazást letöltesz és google csak később veszi észre hogy vírusos volt akkor törli a telefonodról.
Ezzel is minket védenek nehogy sms küldő vagy autómatán telefonáló vírust kapjunk.
Így ha belegondoltok még jó is hogy törli.
Elviekben a marketen látszik hogy mit töltöttél le, és a google csak beállítja hogy ha fellépsz marketra akkor az xy nevű progidat törölje le a telefonodról.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#327) dinin válasza dinin (#325) üzenetére


dinin
tag

Reggelre minden sd-re linkelt program felmondta a szolgálatot. Amint megrpóbáltam elindítani egy linkelt appot a telefon kijelzője elsötétült, majd bejött az android boot animáció. Úgy látszik nincs megoldás erre a hibára :(

(#328) tejfi


tejfi
újonc

hali
nem tudjátok vletlenül van e olyan telónkban( vagy rakható e rá) mint a galaxy-ban , hogy autómatikusan felveszi a beszélgetéseket? nekünk megoldható ez v hogy, :F
köszi :R

(#329) zso73


zso73
veterán

A Recovery telepítő vírusos!!
Nod 32 találta: Android/Exploit RageCage trójai. Kérlek nézd meg, hogy mi a helyzet!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#330) milu44 válasza tejfi (#328) üzenetére


milu44
aktív tag

Régebben használtam olyat hogy mikor megráztad a telót akkor felvetted.
De már nem emlékszem a nevére. :W

zso73:
Ezt rageagainstthecage-arm5.bin a fájlt érzékeli vírusnak a nod32.
Benne van a recoveryben és az app2sdben is.
Korlátlan joga van a fájlnak ezért érzékeli vírusnak.
Ezt már beszéltük a fórumon joestonéval. :DD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#331) tejfi válasza milu44 (#330) üzenetére


tejfi
újonc

nem erre gondoltam konkrétan. a felvétel alatt a hivások rögzitését értette. bocsi h nem volt egyértelmű :R

(#332) milu44 válasza tejfi (#331) üzenetére


milu44
aktív tag

Arra nem tudok megoldást bocsika.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#333) darál0w


darál0w
Jómunkásember

hétvégén megy is felfele a 2.3 :R

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#334) Makra01


Makra01
csendes tag

Sziasztok!

feltettem a 2.3-at recovery-ből nagyon jó még szupergyors sose láttam ilyen gyorsnak a telót, de a memkarira aztmondja, h memóriakárya üres vagy nem támogatott fájlrendszer. formázni lehet csak. Nem baj lementettem mindent és formáztam így most jó.

Én is Köszönöm a portolást és tervezem én is, hogy csinálok egyet :D joe segítsége alapján azt is köszönöm :)

Üdv.:
Makra

(#335) Bolond2


Bolond2
csendes tag

Sziasztok!

Az után szeretnék érdeklődni hogy a 2.3-nál Sd-re telepítés van?

(#336) Bolond2


Bolond2
csendes tag

Sziasztok
Xp esetén mit kell telepíteni hogy fastboot módban felismerje a telót?

[ Szerkesztve ]

(#337) joestone válasza Bolond2 (#335) üzenetére


joestone
addikt

igen.
XP -hez pedig , hogy legyen fastboot driver a junefabrics.com oldalról kell telepíteni a pdanet csomagot.

(#338) Lidl válasza tejfi (#321) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,
Bocsánat a késői válaszért, nem volt időm benézni.

Nem tudom pontosan a program nevét, de egy open source aplikáció. Teljesen ingyenes, valami EXT2 reader vagy readext2.exe. Keress EXT2 reader-t a gugliban.
Igaz, ez csak olvasni tudta és elmenteni rőla fájlokat (save as móddal), tehát nem lehetett írni rá.

Nekem már közel egy hete megy hibátlanul az app2sd a joe féle autorootapp2sd-vel. (kop-kop)
Egy 8GB C4-es Kingston kártyával. 128MB Swapp partíció, 500 MB EXT2 és a többi FAT32.
Úgy csináltam, hogy:
- leszedtem az app2sd-t.
- kártya ki,
- telefon HardReset,
- partíciókat megcsináltam PC-n,
- kártya vissza
- app2sd telepítve (nem az egyes, hanem a 2-es opció)

Amíg ez nem volt meg, addig nem is használtam a telefont, nem telepítettem semmit.
Tehát a használatbavételkor teljesen tiszta volt a telefon. És eddig minden rendben van (bár az Angry Birds kilép egy bizonyos pályán, de ez nem biztos, hogy összefügg.)

Remélem nem is romlik el, mert így használható a telefon.

Köszi
Lidl

(#339) Bolond2 válasza joestone (#337) üzenetére


Bolond2
csendes tag

Köszönöm, további jó munkát!!!

(#340) daflavasoldi


daflavasoldi
újonc

Üdv mindenkinek!
Még új vagyok itt a fórumon. 1 kérdésem lenne: jól értelmezem, hogy ha megcsináltam az apps2sd-t akkor minden másolódik az sd-re, de ha újakat telepitek akkor időnként újra kell csinálnom, vagy a friss telepítések automatikusan az sd-re települnek?
előre is köszönöm a választ!

(#341) batapepe1


batapepe1
újonc

Sziasztok

egyolyan kérdésem lenne hogy lessz e hivatalos android2.2 az Lg optimus gt540-re ??

(#342) dinin válasza Lidl (#338) üzenetére


dinin
tag

Hi!
Amikor a kártyát ledobálta a telefon, neked nem volt fent a widgetsoid 2 nevű program?

(#343) milu44 válasza batapepe1 (#341) üzenetére


milu44
aktív tag

Elvileg nem lesz hivatalos 2.2.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#344) apaszka válasza milu44 (#343) üzenetére


apaszka
veterán

És melyik az,ami tényleg jól megy a GT540 en? Ha jól tudom,az már engedi a cuccokat a kártyára is telepíteni,és nem a telefonra! Az app2 dolog szerintem nem tökély mert így is 14 mega a "szabad" helyem. Amire már semmit nem nagyon lehet telepíteni. Szóval ez miatt szeretnék az 2.1 ről lépni tovább! Viszont minden funkciót szeretnék használni,és Magyarul!
Ez gondolom már sok kérés? :R Ha ezen múlik ,akkor lecserélem a szoftot 2.2 vagy 2.3 ra! De csak ha tényleg jó,és nem csak tesztre alkalmas! Én Hü@ye vagyok hozzá,és a fiamat nem akarom nap mint nap csesztetni ez miatt,hogy ezt is cseréljük le,mert......
Köszönöm a segítséget előre is! :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#345) milu44 válasza apaszka (#344) üzenetére


milu44
aktív tag

Igen a memóriakártyára ment a 2.2 és a 2.3 is.
De csak azokat az appokat amiket lehet is oda telepíteni.
2.2-t nem fejlesztik már és nem is 100%-os és angol.
2.3 joestone romja az se 100%-os de magyar és ha minden jól megy ez 100%-os rom lesz.
2.3 CM rom se 100%-os ez is magyar de nem hiszem hogy ebből valaha is lessz 100%-os rom és ennél sokan panaszkodnak hogy gyorsan merül.

Így tehát én a helyedben várnék joe 2.3 romjára ami szinte biztos hogy 100%-os lesz.
Attól függ joe meddig csinálja de reményeim szerint befejezi. :))

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#346) daflavasoldi


daflavasoldi
újonc

a 340-esre valaki tudja a választ?

(#347) apaszka válasza Darkrage (#6) üzenetére


apaszka
veterán

Vaterán is te árulsz? : fejhallgatok néven? 2 darabot rendeltem a fiúknak decemberben!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#348) apaszka válasza daflavasoldi (#346) üzenetére


apaszka
veterán

Pontosan nem tudom,de egy részt a telóra tesz,amennyi kell,és a többit meg a kártyára! Nekem is ez a bajom ezzel a telóval,mert az Igo,és pár progi telerakta,és 14 mega a maradék helyem!
Én is szeretnék valami olyan Romot,vagy szoftot rá ami ezt kitudja küszöbölni! Előtte symbiános telóim voltak,de ott nem volt ez gond,mert simán a kártyára lehetett telepíteni! Nekem 2.1 gyári van még rajta,de a garit nem akarom elbukni,mert nem 100% a telóm,és szerviz lesz a vége!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#349) milu44 válasza daflavasoldi (#346) üzenetére


milu44
aktív tag

Az hogy mennyit tesz át 1 programból az attól függ hogy hanyas menüs app2sd-t csináltál
App2sd telepítése után már autómatán rakja az sdre a progik egy részét.

Bocsi nem olvastam a hozzászólásodat.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#350) milu44 válasza apaszka (#348) üzenetére


milu44
aktív tag

Nekem a másik telómon 77,4 mb-szabad helyem van 2.1 alatt.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.