Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) mrbocy válasza publutyka (#750) üzenetére


mrbocy
újonc

a gyári app-okat egyenlőre ne piszkáld. majd ha már elég "profi " vagy a sok olvasástól és kérdéstől, rájössz hogy mit lehet és mit nem.

(#752) mrbocy válasza coyote55 (#744) üzenetére


mrbocy
újonc

köszi a választ. az unrootot lefuttattam ,aztán memkari ki, szim ki, és irány a szerviz kijelző cserére. elvileg nem lehet gebasz :F .
elvileg marad rajta a gyári v20b szoftver. a joe féle ujj cucc már tökéletes?

(#753) coyote55 válasza mrbocy (#752) üzenetére


coyote55
őstag

Azt, hogy tökéletes, nem mondhatom, de használhatóbb, mint a gyári 2.1 - legalábbis arra, amire én használom. Nekem bevált! :K

Memento Mori!

(#754) coyote55 válasza publutyka (#750) üzenetére


coyote55
őstag

Gyári appokat inkább ne akarj törölni, mert ha véletlenül sikerül, sok bajod lehet belőle!

Memento Mori!

(#755) mrbocy válasza coyote55 (#753) üzenetére


mrbocy
újonc

van olyan jó mint a decemberi gyári vodás rom? :F igazán cpeckó dolgokra nem használom. rádió, net, levelezés, néhány market app, sms, kamera, no meg a hivások. ha ezek müxenek profin és gyorsan nekem jó :C

(#756) publutyka válasza mrbocy (#751) üzenetére


publutyka
újonc

köszi a választ magyar nyelvű astro létezik-e

[ Szerkesztve ]

(#757) publutyka válasza coyote55 (#754) üzenetére


publutyka
újonc

köszi a választ. pc-n ki tudom-e próbálni a feltelepitendő alkalmazásokat hogy ne legyem fölöslegesen telepitve ne legyen nagy a zsúfoltság mivel még nem tudom letörölni a telóról
a cuccokat

(#758) publutyka válasza publutyka (#757) üzenetére


publutyka
újonc

Ha nem gyári szoftverre frissitek, amit nem az LG oldaláról rakok fel megmarad-e a garanciám? mert ha megmarad akkor lehet hogy próbálkozom másikkal is hogy biztonságosan tudjam változtatni az alkalmazásokat.Mondjuk ahogy beleolvastam a szoftverfrissites folyamatába eléggé kinai volt. a pc-n ez már eléggé jól megy mondhatnám profi szinten. De valaki azt mondta "sokat kell még tanulni ahhoz mire rájössz hogy nem tudsz semmit"

(#759) coyote55 válasza publutyka (#757) üzenetére


coyote55
őstag

Miért nem?
Beállítások->Alkalmazások->Alkalmazások kezelése->itt lehet törölni is :K
A garanciát bukod, ha nem gyári Android van a telefonon, amikor a szervizbe viszed. :(((

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#760) mrbocy válasza publutyka (#757) üzenetére


mrbocy
újonc

hello
coyote55-nek igaza van! ha vmit lehuzol a marketből, és 'nem nyert', igy törölheted. csak arra vigyázz, h a gyári app-okhoz ne nyulj.

(#761) publutyka


publutyka
újonc

köszi a segitség. én azokat gondoltam törölni amelyeket én telepitettem fel és ha nem tettszik akkor eltávolitom. egyébként ha nem gyári szoftvert használok garanciális gépen és
teljesen bedöglik, nem kapcsol be hogyan tudom visszarakni a gyári szoftvert hogy elvigyem a szervizbe?

(#762) coyote55 válasza publutyka (#761) üzenetére


coyote55
őstag

Gondolkozz: ha neked nem kapcsol be, még a recovery sem jön be, akkor a szervizben mi egyebet tudnak vele kezdeni? ;) :P
Ha sem a recovery, sem a fastboot "nem él", akkor annak már kakukk...

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#763) publutyka válasza coyote55 (#762) üzenetére


publutyka
újonc

nemtudom hogy a gyári gépen van -e recovery és fastboot de a multkor az 1.6 alap verziót akartam frissiteni a/B2CAppSetup/szoftverrel és le állt frissités közben "kommunikáció meg szünt a pc és a telefon között" azt irta ki. csak azért irom még egyszer hogy esetleg ne kelljen visszakeresni annak aki elolvassa. Még keveset tudok erről a nem hivatalos frissitésről azért akarom igy olvasatlanul tudni hogy érdemes-e foglalkoznom addig ameddig garos a telóm.Az egész folyamatról végig olvasok mindent.Idáig csak bele olvasgattam és csak gondolom most már hogy emlitettétek a recovery és a fastboot utólag kerül fel miután az egész le szoftver lett törölve a telórol. nem tudom hogy frissités közben amikor le állt mi volt a gondja de egy garancia jegy áráért most működik firmware 2.1 sotware v20b került most rá.és nem tudom hogy amikor bevittem a szervizbe "kakukk" volt-e a telóm vagy sem most mondja hogy kakukk,kakukk. /Ezzel nem gúnyolódni szerettem volna veled./

(#764) coyote55 válasza publutyka (#763) üzenetére


coyote55
őstag

Nem volt "kakukk", mert akkor kaptál volna egy újat.
Recovery az alap szoftverben le van tiltva, azt úgy kell engedélyeztetni.
Arra nem emlékszel, hogy amikor "meghalt" a telefonod, akkor a fastboot sem jött be?
Fényképező + bekapcsolásra.

Memento Mori!

(#765) publutyka válasza coyote55 (#764) üzenetére


publutyka
újonc

ilyen abraka dabrákról nem tudtam amikor be arartam kapcsolni csak az LG logó jött be rajta
mást men csinált.azt mondod hogy a recovery az lap szoftveren le van tiltva. ez az 1.6-ra értendő a 2.1-en elérhető?

[ Szerkesztve ]

(#766) coyote55 válasza publutyka (#765) üzenetére


coyote55
őstag

Ha a logó bejön, akkor javítható ;) :K
A "kakukk" az a szint, ahol már be sem lehet kapcsolni...

Memento Mori!

(#767) publutyka válasza coyote55 (#766) üzenetére


publutyka
újonc

az alap szoftver az 1.6 ?. a 2.1 verzión a recovery nincsen letiltva?

[ Szerkesztve ]

(#768) coyote55 válasza publutyka (#767) üzenetére


coyote55
őstag

A gyárin nem, mert le van tiltva a funkció!

Memento Mori!

(#769) publutyka válasza coyote55 (#768) üzenetére


publutyka
újonc

akkor mindegy hogy milyen verzió a gyárit értsem az alap verziónak?a gyári szoftveren nincsen recovery.

(#770) coyote55 válasza publutyka (#769) üzenetére


coyote55
őstag

Így van, azért kell elsőként egy "megbütykölt" ROM-ot feltenni, aminél engedélyezve van a recovery.
A gyári ROM (op.rendszer) az "alap". :K

Memento Mori!

(#771) publutyka válasza coyote55 (#770) üzenetére


publutyka
újonc

Köszi a segitség ha végigolvastam az idekapcsolódó hozzászólásokat,és kellően felbátoritottam magamat a nemhivatalos rom felrakására előtte még benézek jó tanácsokért.

(#772) coyote55 válasza publutyka (#771) üzenetére


coyote55
őstag

Gyere, és inkább kérdezz, minthogy rosszat csinálj! ;) :K

Memento Mori!

(#773) masteryoda


masteryoda
tag

Hali!

GT540 gyári 2.1 ROM-ra raktam fel az app2sd-t.
A mukodesevel kapcsolatban lenne egy olyan kerdesem, hogy ez csak atmasolta az adatokat, vagy athelyezte? A particiokezelovel latom, hogy az ext2 felig megtelt az app2sd utan, viszont a telefon tarhelyebol foglalt memoria mennyisege nem valtozott. ujra kene egyenkent telepiteni ezeket a programokat?

- Yoda - "May the Force be with you..."

(#774) fekamobile


fekamobile
újonc

joestone lenne egy kérdésem honnan tölcsem le az android 2.2 es verzióját?

(#775) huliganboy


huliganboy
addikt

Üdv mindenkinek!

Mai nap rengeteg olvasgatás után rávettem magam arra hogy felrakom a 0710 es Joestone féle romot.
Mivel gyári 2.1 volt rajta és az olvasott információk szerint kell egy recovery engedélyezett rom illetve kell a 20B rom gondoltam felrakom ezt LG-RDTT_1.0.5.4 -el:

A 4pda.ru fórumon Mur4ik megalkotta a recovery módot a telefonhoz,.
Ezt e recovery módot sikeresen implementáltam a Magyar V20b Romba .
Recovery + Fastboot engedélyezett magyar rom (új fastboot került bele , melyet a recovery mód megalkotójától Mur4ik tól kaptam). Recovery engedélyezett V20B Magyar ROM

Igen ám de 20 perce itt áll a dolog:

Kérdésem:
Már is tégláztam a telót?
Ha nem ezt kell kezdésnek felraknom akkor mi és hogyan?

Köszönöm a gyors válaszokat!

:R :R

PS: Én hülye este megyek dolgozni és pont ekkor cseszem el a telót mikor kellene :S

[ Szerkesztve ]

(#776) huliganboy válasza huliganboy (#775) üzenetére


huliganboy
addikt

Lehet a KDZ updaterrel kellet volna feltöltenem a kdz filet?

(#777) huliganboy válasza huliganboy (#776) üzenetére


huliganboy
addikt

KDZ updaterrel sikerűlt felrakni :D Most jöhet a ginger0710 :D

(#778) coyote55 válasza huliganboy (#777) üzenetére


coyote55
őstag

Vigyázz, a joestone letöltési oldalán lévő ginger0710 fastboottal rakható fel!
Innen letöltheted a recovery verziót: [link]

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#779) coyote55


coyote55
őstag

Rövid a módosítási idő :(((
Mielőtt nekilátnál a recovery-s telepítésnek, előbb telepítsd fel az egyklikkes recovery telepítővel magát a recoveryt!
Az, hogy a ROM recovery engedélyezett, nem azt jelenti, hogy a recovery telepítve is van!

Memento Mori!

(#780) xKRIPAPAx


xKRIPAPAx
csendes tag

Sziasztok. Kérlek segítsetek. JOESTONE féle rootolt 2.1-es droid van a telómon kb. 8 hónapja és tegnap este minden ok nélkül kikapcsolt, azóta csak download mode jön be. Kérlek osszátok meg, ha van valami ötletetek hogyan éleszthetném fel...

" Leadership is something you earn, something you're chosen for. You can't come in yelling, 'I'm your leader!' If it happens, it's because the other guys respect you. " - Ben Roethlisberger -

(#781) nemtommitirj


nemtommitirj
csendes tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy amikor 2.1-et használtam blackrommal és abba volt lgcamera app amivel jobb minőségű videót lehetett készíteni na most a legfrisseb joestone által alkotott android 2.3 van a telomon de abba nincs lgcamera app na a kérdésem az lenne hogy:Van egy camera(az alap) app az is tud 30fpsel videózni mint a lgcamera?

[ Szerkesztve ]

(#782) coyote55 válasza nemtommitirj (#781) üzenetére


coyote55
őstag

Nem tud.

Memento Mori!

(#783) nemtommitirj


nemtommitirj
csendes tag

Ömm vissza szeretném állítani a telefonom az eredeti op rendszerre de nem értem hol lehet mindent leformázni a recoveryben?

(#784) coyote55 válasza nemtommitirj (#783) üzenetére


coyote55
őstag

A "wipe" parancs felel meg a "format"-nak.
A "wipe dalvik-cache" az advanced oldalon található!

Memento Mori!

(#785) bandi0007


bandi0007
csendes tag

Nektek nem merül jobban a telefon 2.3 szoftverral?

(#786) coyote55 válasza bandi0007 (#785) üzenetére


coyote55
őstag

De igen, viszont a procim órajele jóval magasabb, mint eredetileg volt, így többet is fogyaszt.

Memento Mori!

(#787) bandi0007 válasza coyote55 (#786) üzenetére


bandi0007
csendes tag

Akkor ezt el kell fogadnom, hogy a 4-5 nap helyett max 2 napig megy el? Kb azonos használat mellett.

(#788) coyote55 válasza bandi0007 (#787) üzenetére


coyote55
őstag

Mennyivel megy a procid?

Memento Mori!

(#789) Totigyerek


Totigyerek
csendes tag

Sziasztok!
Nekem sajnos a black rom (1.4.2.1. patch 3) elég instabil (32gb-os kingston kártyát nem szereti?) Néha lefagy a telefon, néha totál elsötétül, és akkor csak akksi ki-be a megoldás.
Tud valaki erre a problémára valami megoldást?

(#790) kerimi


kerimi
újonc

Sziasztok! Szóval nekiálltam az utasítások szerint 1,6 ból 2.1-et csinálni és látszólag meg is van. A telefoninfóban 2.1 android van de az 1.6 -os appok vannak rajta. Beállítottam a recovery-t és el is indul de ha kiválasztok valami opciót fekete kép és semmi más. Ha megnyomok egy gombot akkor pedig vissza lép a menübe. Szóval nem használható de miért?
Örülnék ha valaki tudna segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#791) coyote55 válasza kerimi (#790) üzenetére


coyote55
őstag

Hard resetet csináltál telepítés után?
Ha nem, akkor pont ideje lenne...

Memento Mori!

(#792) kerimi válasza coyote55 (#791) üzenetére


kerimi
újonc

Köszönöm a tippet! A telefon használható de a clockwork-re még mindig nincs megoldás. Nem tudom miért nem működik. Erre nincs valami ötleted?

(#793) prwnd válasza Totigyerek (#789) üzenetére


prwnd
csendes tag

Heló Toti!

Én ugyanígy jártam a Joe féle 2.3-assal, csak nekem 1200 forintos Kínából rendelt áron aluli 8 GB Kingston Class 4-es kártyám van. Úgy tudom, a telefon csak 16 GB-ig kezeli a kártyákat, de azért próbáld meg ezeket, amik nekem segítettek.

********

1: Rootolt telefonra lesz szükség.

2: Ezzel a programmal állítsd a memóriakártya cache értékét az alapértelmezett 128-ról 1024 -re: https://market.android.com/details?id=de.mehrmann.sdbooster&feature=order_history

Ha érdekel, hogy mit csinál ez a program, akkor itt gyönyörűen le van írva. Csak kézi buherálás helyett valaki appot írt rá:
http://www.androidpolice.com/2011/04/04/increase-your-sd-card-read-speeds-by-100-200-with-a-simple-tweak-hands-on-benchmarks/

3: A SetCPU programmal emeld meg a MINIMUM frekvenciát (alsó állítható csíkot) a 245 akármennyi alapértelmezettről olyan kicsit, amennyire csak tudod. A következő érték 245 után kb 320 MHz lesz. Ezzel nem hajtunk túl meg nem húzunk semmit, csak a telefon alvó állapotban nem lassulhat be majd 320 alá. Így az akkumulátor kicsivel rövidebb ideig bírja, visziont nekem így az összes fagyás, random újraindulás stb megszűnt.
https://market.android.com/details?id=com.mhuang.overclocking&feature=search_result

*Annak nem jártam utána, hogy a BlackROM-mal is használható-e a SetCPU.

********

A Galaxy S nél írták, hogy SetCPU-val nem szabad túl alacsonyra állítani a minimum értéket, mert random fagyások léphetnek fel, nekem ez adta az ötletet, és bevállt. Már új kártya vásárlásánál tartottam kétségbeesésemben, de mostmár minden tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#794) prwnd válasza kerimi (#792) üzenetére


prwnd
csendes tag

Kerimi:
Hanyas a Recovery verziód? Én frissítettem több 3-as verzióra, és egyik se működött. Visszaraktam a 2.5-öt és működött megint. Lehet ki kéne próbálnod másik verziót fastboot-ból való recovery flasheléssel.

(#795) coyote55 válasza prwnd (#793) üzenetére


coyote55
őstag

A 2-es ponttal kapcsolatban: 1024-ről állítsd 2048-ra! ;) :K

Memento Mori!

(#796) prwnd


prwnd
csendes tag

2048 -at nem bírta ki a kártyám, eldobta a készülék, és visszaállt 128 -ra. De igen, lehet kísérletezni, mi az amivel még működik!

(#797) nkrisze


nkrisze
újonc

Nekem az volna a kérdésem hogy a sims3-at hogyan tudom törölni belőle mivel nem indul el? (nem is értem hogy minek tették bele)

(#798) joestone válasza nkrisze (#797) üzenetére


joestone
addikt

leírásban fent megtalálod a sims3 rész alatt hogyan tudod működőképessé tenni.

(#799) Blinkoli


Blinkoli
csendes tag

Sziasztok!
Még új vagyok az android buherálás témában és 1-2 dolog nem világos számomra. :( Még nem végeztem a telón semmilyen módosítást és fel szeretném rá tenni az root+app2sd 1 klikkes verzióját. Először az sd-t formázni kell ahogy az egyik cikkben olvastam vagy szimplán futtatnom kell ezt a progit a gépen? És hogy ezt csináljam kell-e a pcsuite és driver csomag vagy csak elég szimplán összedugni a géppel a telót és bekapcsolni az usb debuggingot?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv.: Blinkoli

(#800) coyote55 válasza Blinkoli (#799) üzenetére


coyote55
őstag

Naszóval...
Formázni, és partícionálni kell az SD kártyát. Olvasd el a nyitó blogot, abban vannak letöltési linkek is.

Memento Mori!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.