Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) joestone válasza toto33 (#100) üzenetére


joestone
addikt

Az összes gyári romhoz használhatod az overclockot.

(#102) toto33 válasza joestone (#101) üzenetére


toto33
csendes tag

Üdv!
Köszi a választ de nem akarja a win különösebb modon felismerni a gépet usb csatlakoztatva és ennyi!overlock bat-ra meg csak várakozás eszköre üzenet van!

hibaelháriás bekapcsolva !
Ilyenkor mit kellene még tennem?

Köszi

"minde kici occó öccá"

(#103) toto33 válasza toto33 (#102) üzenetére


toto33
csendes tag

Üdv!
Amig megírtam az előző postot addig rajta hagytam a gépen majd hirtelen elkezdte csinálni magától?????

ÉÉÉSSS KKÉÉSSZzZ!!!
Köszi

Műkszik!!

Kellett neki minimum 2 perc rádugva a pc n,mire felismerte!!Még ilyet!

Köszi a segítséget!

"minde kici occó öccá"

(#104) lggt540user


lggt540user
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy érdekes észrevételem,főleg a V szolgáltatónál lévőknek szolgálhat reménnyel.
A telóm T-s és állandóan azt írta az LGMobile update program,hogy van friss sw a telómhoz.
Ez azért volt érdekes a számomra,mert:
M:GT540
FWV:2.1-update 1
K:2.6.29
SWV:GT540-V20a-OCT-20-2010 volt rajta.És tudtommal ez a legfrissebb T-s.
Na mindegy,gondoltam legfejjebb letéglázom legálisan,ezért elindítottam a frissítést és... :Y
8p 36mp alatt frissített és újraindult!Láss csodát,eltünt indulásnál a T.s logó,helyette LG-s lett!
Majd a szokásos:com.android.phone váratlanul megállt ennek adtam egy HR-t és azóta T logótlanított lett a telóm indulásnál + belekerült az alkalmazások közé a Java letöltések.Mást egyenlöre nem vettem észre.
M:GT540
FWV:2.1-update 1
K:2.6.29
SWV:GT540-V20b-DEC-10-2010
Mindenkinek sok szerencsét a frissítésekhez!

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..."

(#105) dinin


dinin
tag

Heló!
Van funkcionális különbség a sima v20bhun és a v20bhundeodexed romok között?
Mindegy, hogy melyiket rakom fel, ha utána 1.4.2.1-re szeretnék frissíteni?
Köszi, nagyon jó a rom!

(#106) joestone válasza dinin (#105) üzenetére


joestone
addikt

A v20bhunmod.kdz lehetővé teszi , hogy legyen recovery a telefonon. A v20bhundeodexed a V20b magyar rom recoveryből telepíthető verziója . Az 1.4.2.1 telepítéséhez recovery menü szükséges.Az 1.4.2.1 a v20bhundeodexed átdolgozott verziója.

(#107) Lord Logan


Lord Logan
csendes tag

Sziasztok!

Megcsináltam a kártya particionálását utána futtattam az autorootapp2sd.bat fájlt,lefutott telefon újraindít, át is tette a kártyára az alkalmazásokat mert másik kártyával hiányzott a fele alkalmazás de elkezdtem felpakolgatni a saját alkalmazásaimat kártyáról és fogy a hely az egyik játék már rinyált is hogy nincs elég szabad hely...mit rontottam el?

A nyúl egy igazi jellem,ott ül a fűben mégse szívja!

(#108) joestone válasza Lord Logan (#107) üzenetére


joestone
addikt

Mivel az app2sd esetén csak az appok kerülnek át az sd-re (1 menüpont) ezért a programok adatai fogyasztják e belső memóriát is. Általában ez nem szokott túl sok lenni.
Ezt gyors sd kártya esetén orvosolni lehet a 3 -as menüponttal való app2sd -vel.

(#109) Lord Logan válasza joestone (#108) üzenetére


Lord Logan
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.
Annyit még szeretnék megkérdezni hogy akkor az 5ösmenüpontal app2sd eltávolítás utána 3as menüpont,vagy csak simán 3as?
illetve az honnan tudható milyen gyors a kártya?,és milyen gyorsnak kell lennie hogy szépen működjön?

A nyúl egy igazi jellem,ott ül a fűben mégse szívja!

(#110) joestone válasza Lord Logan (#109) üzenetére


joestone
addikt

elöször 5 ös menüpont aztán újraindít és mehet a 3 as
ha a 3-as menüpont esetén az indulás nem tér magához a telefon ,hanem folyamatosan fc vagy várakozás üzeneteket dobál akkor lassú a kártya a 3-as app2sd -hez.Azt írtam nekem milyen kártyám van.

[ Szerkesztve ]

(#111) Lord Logan válasza joestone (#110) üzenetére


Lord Logan
csendes tag

megtettem,de sajna az én kis kártyám lassúnak bizonyult,:-( volt amit villámgyorsan kezelt de inkább a nem volt jellemző. azt nem találtam meg neked milyen kártyád van de gondolom egy class 4-es 8gigás már jó lesz,most készülök ilyet venni és nem lenne jó ha azzal se menne...

A nyúl egy igazi jellem,ott ül a fűben mégse szívja!

(#112) virion


virion
csendes tag

most telepítem az 1.4.2.1-et Kíváncsi vagyok milyen lesz! így tovább Joe!!!
Várom a black külsőt:)

[ Szerkesztve ]

2.3.4 RC2

(#113) felixo válasza joestone (#49) üzenetére


felixo
őstag

Üdv Mester !

Melyik ROM-ot teszteled, csinálod mostanság ?

2.2 ?
2.3 ?

Redmi Note 9

(#114) Wans///


Wans///
csendes tag

Sziasztok egy fontos kérdésem lenne.Nem rég rakattam a telóra a 2.1 es androidot és nem megy rajta a sims 3.Ez miért van és hogyan lehetne megcsinálni hogy menjen?
Segitséget előre is köszi.

(#115) joestone válasza Wans/// (#114) üzenetére


joestone
addikt

olvasd végig a blogban írottakat.Ajánlom figyelmedbe a sims3 bekezdést.

(#116) Wans/// válasza joestone (#115) üzenetére


Wans///
csendes tag

Megtaláltam bocsi hogy beirtam és sikerült is.

(#117) Retek1911


Retek1911
csendes tag

Sziasztok!
segítég kéne:
elbasztam a gt540et: kb 1 hónapos, gyári vodás 2.1 van rajta (nem nyúltam hozzá), z4root és app2sd van (illetve volt) rajta.
Tegnap elöttig mindem szép és jó volt de valamiért most nem lát semilyen sd kártyát...
Azóta nyomtam rá 1 gyári beállításra visszaállítást
Na szóval abban kéne segítség h most ezt hogy bírom visszacsinálni?
próbáltam már pár romot rárakni de kb 5 perc után mindíg megállt egy hibakóddal.
pontosabban eddig jutok el:
[R&D Test Tools Log File]

16:06:56 : Launching SW update
16:06:56 : Unpacking KDZ
16:07:30 : KDZ file extraced
16:07:35 : Files were extracted.
16:07:35 : LGMobileDL Load.
16:07:35 : Port = -1
16:07:35 : Connecting to phone
16:07:45 : Check Phone mode = 1
16:08:04 : Phone type check.......
16:08:04 : LGMobileDL.DLL Loading....
16:08:04 : _SetAuthMark Ok : wAuthMark(21164)
16:08:04 : _DetachDLL Call
16:08:04 : _DetachDLL Call End
16:08:04 : Param : Path = C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone\DZ_GT540AT-00-V20b-APP-XX-DEC-10-2010+0.dz
16:08:04 : Param : moduleDir =
16:08:04 : Param : waitTime = 0
16:08:04 : Param : UsbHighSpeed = 1
16:08:04 : Param : PhoneMode = 1
16:08:04 : Param : BinVersion = V20B_00
16:08:04 : Param : AuthMark = 21164
16:08:04 : Call fn_StartUpgrade
16:08:35 : 3GQCT : wParam = 4, lParam = 0
16:08:35 : Step Complete : DLOAD Change
16:15:15 : 3GQCT : wParam = 100, lParam = 6
16:15:15 : Step : Upgrade Error error code = 6
16:15:15 : ResetStartInfo() Call
16:15:15 : _DetachDLL Call
16:15:15 : _DetachDLL Call End
16:15:15 : FreeLibrary Call
16:15:15 : FreeLibrary Call End
16:15:15 : ResetStartInfo() Call End
16:15:17 : ===FINISHED===

aki járt már ugyan úgy vagy tudja mi a teendő az legyen szives segítsen nekem

(#118) Fab


Fab
újonc

Hali!
Szeretném felrakni recorvery menüből az egyik Black Romodat [1.3b04]et lg gt540-em re.
Az lenne a kérdésem hogy amikor benne vagyok a recorvery menübe és rámegyek az apply sdcard:update.zip-re ugye insatallálná. és ezt irja ki:
--Installing from sdcard...
Finding update package...
Opening update package...
E:Can't open /sdcard/update.zip
(No such file or directory)
Installing aborted.
Fel másoltama zip filet az sd-re de nem akar és nem tudom mi a baj:(
ha segítenél azt megköszönném:)
Üdv:Zoli
max az msn címem:fabriszko@hotmail.com

(#119) saloma


saloma
csendes tag

Sziasztok.Black romon müködik az ébresztő rendesen?

(#120) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok. ma vettem egy optimust de nem adtak hozzá drivert a win 7 nem ismeri fel. hogyan tudom megoldani ,hogy lássa telefont?

Samsung S22+

(#121) Falconer válasza Fab (#118) üzenetére


Falconer
aktív tag

Át kell először nevezni update.zip-re értelemszerűen.

Az ébresztő műxik rendesen, igen.

(#122) toto33


toto33
csendes tag

üdv!
Ha valaki tudná a válasz arra hogy a 4pda.ru-n ,hogy a fenébe irok orosz betűket regisztrációkor az ellenőrző kód sorába azt megköszönném!Egy hete kinlódok vele!

bocsi az off-ért!!

Lg gt540 görög 2.1 rulez

"minde kici occó öccá"

(#123) zoltan33


zoltan33
csendes tag

Sziasztok.tudja valaki,hogy miert nem tudom felrakni a 2.2-es backup-ot.Eggyike se.Mindig az a boot img. error :W

(#124) dinin válasza Retek1911 (#117) üzenetére


dinin
tag

Helló!
A minap én is "elbasztam" a telefonom. Vettem egy új 8gb-os kártyát és apps2sdzni akartam. Utána a telefon nem ismert fel semmilyen kártyát. Meg is ijedtem, hogy esetleg túlfeszültség miatt elromlott az olvasója.
DE NEM!
Megjavult.
Azt csináltam, hogy letöltöttem innen joestone oldaláról a recovery engedélyezett magyar romot, és joestone instrukcióinak megfelelően flasheltem a telefont. Utána ismét felismerte a kártyát.
Írtad, hogy próbáltál már sok romot, de ezt a módszert is kipróbáltad?
(Azt nem tudom, hogy a romok cserélgetése garanciavesztéssel jár e)

(#125) mrx1212


mrx1212
tag

[joestone:]

A problémám a következő z4root és aapp2sd műveleteket hajtottam végre teljesen jól is működött,de egy újraindítás után már a teló az Sd kártyát nem látja és usb-re sem reagál egyátalán. (A kártya teljesen jó megformáztam hátha (Fat) de így sem látja a telefon) és Usb értesítés sincs mintha be se lenne dugva! Hard resetet már csináltam de semi változás. Ha valaki tud valamit kérem segítsen!
Köszönöm előre is

(#126) lggt540user


lggt540user
csendes tag

Van egy pici problémám,rootoltam a telót,majd app2sd 2-es menüpontját választottam,ezután overclock,ami ugye a joe-s kernele miatt támogatja a swapot.A swapper2-vel a swap partition-t használva tökéletes minden(Köszi,Joestone)!Az SD-men 3 partíció van FAT32,EXT2,Linux Swap.Így fest:
$ df
df
/dev: 85944K total, 12K used, 85932K available (block size 4096)
/data: 142848K total, 70948K used, 71900K available (block size 4096)
/cache: 520950K total, 138847K used, 382103K available (block size 1024)
/sqlite_stmt_journals: 4096K total, 0K used, 4096K available (block size 4096)
/system: 250880K total, 233304K used, 17576K available (block size 4096)
/lgdrm: 2816K total, 1180K used, 1636K available (block size 4096)
/system/sdcard: 520950K total, 138847K used, 382103K available (block size 1024)
/data/app: 520950K total, 138847K used, 382103K available (block size 1024)
/data/dalvik-cache: 520950K total, 138847K used, 382103K available (block size 1024)
/cache: 520950K total, 138847K used, 382103K available (block size 1024)
/sdcard: 3174604K total, 1484456K used, 1690148K available (block size 4096)
$ busybox free
busybox free
total used free shared buffers
Mem: 171888 169328 2560 0 372
Swap: 144576 44604 99972
Total: 316464 213932 102532

A problémám a következő,ha kikapcsolom a telefont,majd újraindítom a swap nem áll helyre,sőt Astro-ban nem is látszik a /dev/block/mmcblk0p3 sem és semmien mmcblk.
Ilyenkor mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..."

(#127) majorosgabor


majorosgabor
csendes tag

Sikerült felraknom a legutólsó romot és hozzá a patch-et de olyan problémám van ,hogy feltelepítem az alkalmazásokat nem ír semmilyen hibaüzenetet de amikor el akarom indítani akkor hibaüzenettel kilép minden alkalmazásnál. Ha kiveszem a memóriakártyát akkor müködik sőt ha frissin újra rakom a romot akkor is működnek az alkalmazások de ha újraindítom vagy kikapcsolom a telót a következő indulásnál már nem működik de az előtte feltelepített alkalmazások tökéletesen működnek. A kártya Ext2-re van formázva, lehet hogy Ext3-ra kéne? Valaki találkozott már ilyen hibával.

(#128) joestone válasza lggt540user (#126) üzenetére


joestone
addikt

A swapperben a swap particiót így add meg :

/dev/block/vold/179:3

(#129) tilos0


tilos0
csendes tag

Sziasztok,
tudna valaki ajánlani egy billentyuzetet amin van hagyományos mobil kiosztás és magyar ÁBC is? Már egy csomót ki próbáltam, de vagy liszenszet kért, vagy qwerty kiosztás volt csak :S
Üdv, Tilos

LOADING ██████████████ 99%

(#130) lggt540user válasza joestone (#128) üzenetére


lggt540user
csendes tag

Hálás köszönet,Joe!Így tényleg működik! :DD :)) :C

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..."

(#131) joestone válasza tilos0 (#129) üzenetére


joestone
addikt

A gyári billentyűzetben van magyar ábécé is . Ha pl hosszan nyomva tartod az a betüt akkor előjönnek az ékezetes a betük mint az á . áthúzod rá az ujjad (vagy másik ujjal ráböksz) és már írja is.

(#132) etrange


etrange
újonc

Hy mindenkinek!Lehet kicsit értetlenebb vagyok mint a többi kolléga,ezért segítséget szeretnék kérni black rom telepítéséhez!
A telómat még decemberbe vettem rá pár napra frissítettem én magam 2.1 v20a-ra!
A kérdésem az lenne hogy innentől hogyan telepítsem a black romot!Vagy frissítenem kell elősször v20b-re????Létszi segítsen valaki!!
Jaj és rootolt a teló Z4-rottal!

[ Szerkesztve ]

(#133) joestone válasza etrange (#132) üzenetére


joestone
addikt

Először fel kell rakni egy recovery engedélyezett romot (pl v20bhunmod.kdz) utánna arra mehet a recovery menü és abból mehet a Black rom telepítése.

(#134) etrange válasza joestone (#133) üzenetére


etrange
újonc

Hali joestone! Már pont töltöm le a v20bhunmod kdz-t! Ez ugye frissítés?A fenti leírtakból töltöm le de az nincs ott hogy hogyan kell felrakni!Ha viszont ezt felrakom elvesznek a programjaim PL igo skyp meg ilyenek??

[ Szerkesztve ]

(#135) joestone válasza etrange (#134) üzenetére


joestone
addikt

Van egy frissítési leírás is a blogon , illetve a fórum 1 hsz linkjét is megtalálod . Ott fent van hogyan kell romot frissíteni.
A programok és beállítások elvesznek , mivel érdemes a frissítés előtt egy gyári beállítások visszaállítását csinálni (HardReset) és ugyanezt megtenni a frissítés után is.
A moddolt kdz feltétele után nagy valószínűséggel sima gyári romot nem fogsz tudni a telefonra felrakni csak recovery engedélyezettet.

(#136) etrange


etrange
újonc

Ah gondolom a frissítési segédletre céloztál már töltöm is!

[ Szerkesztve ]

(#137) etrange válasza etrange (#136) üzenetére


etrange
újonc

Joestone!!!
Felfrissítettem!Felraktam a reccovery-!
Probáltam felrakni a blackot de nem sikerült mert!!!
Elősször is mikor azt írja hogy hangnavi gombal válassazak a menüből az oké de nekem nem a hivásinditás az enter hanem a fényképező gomb,bár ez nem problema!
Letöltöttem az update 1.3b04(black)ez zip nem csomagoltam ki hanem igy ebben a formátumban felraktam az sd karira!Amikor telepíteni a recovery menübe azt írja ki hogy aborted!!Tudsz segiteni??

(#138) etrange válasza etrange (#137) üzenetére


etrange
újonc

Jaj és még egy gáz nincs market a telón,hogy tudom visszatelepíteni??

(#139) etrange válasza etrange (#138) üzenetére


etrange
újonc

Amikor telepíteném a black romot a telefon összelegyen kötve a géppel??
Amúgy nagyon hálás vagyok a segítségedért!!

[ Szerkesztve ]

(#140) etrange


etrange
újonc

Hát kész vagyok!:(
Pontosan ezt írja ki mikor a recovery menüben elkezdem a telepítést!(no such file or directory)Szoval nem találja a zip-et!Pedig ahogy le van töltve simán át másoltam a gépről a tel.mem.kártyára,és ott is van a zip fájl!Emelett nincs meg a rootolás után megjelent superuser ikon se de ami a nagyobb gond az a market!Létszives segíts!!

(#141) joestone válasza etrange (#140) üzenetére


joestone
addikt

Szerintem régi recovery menüs romot raktál fel . A v20bhunmod.kdz -t tedd fel (recovery engedélyezett v20b magyar rom). Utánna a recovery menüt. aztán a recovery menüben install zip from sdcard . itt rátallozól a zip fájlra és install.
Recovery menüben nem kell rádugva lennie a gépre.

[ Szerkesztve ]

(#142) tilos0 válasza joestone (#131) üzenetére


tilos0
csendes tag

Igen tudom, elfelejtettem írni cyanogenmod-ot használok :S Azon pedig csak qwerty kiosztás van sajnos.

LOADING ██████████████ 99%

(#143) matrai93


matrai93
csendes tag

joestone! Ezer köszönet az összefoglalóért! Így már nyugodtan nézek a jövőbe! :C :) :)

(#144) kolosanyi válasza matrai93 (#143) üzenetére


kolosanyi
veterán

Üdv! Minden elismerésem. :) Sajnos jómagam nem értek hozzá, de azért van némi sejtésem, mi munka van benne.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy, akik felrakták a Black Romot meg telepítették a flash playert, illetve plugint, mit tapasztaltak? Elég az Optimus hardvere a flashez? Mert nekem személy szerint a flash hiányzik a legjobban, de, ha nagyon megakasztja a telót, akkor lehet, hogy nem kísérletezem vele.
Egyébként találtam egy ilyet (ha már linkelték bocsi, végigolvastam, de nem találtam):
http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-install-flash-10-1-on-android-2-1-eclair-devices/
Persze nem működött, bár valaki írta, hogy neki gt540-el megy, úgyhogy szerintem én vagyok a béna. :)

[ Szerkesztve ]

(#145) tilos0


tilos0
csendes tag

Sziasztok,
Na jól belepillantottam a 2.3-as projektbe. Szép meg minden, de egyenlôre használhatatlan. Persze nyílván korai szakaszban van a dolog. Sok kitartást joestone, nagyfába vágtad a fejszéd szvsz :)
Amit én szívesen látnék a 2.3-ban, az az eredeti lg home szeru kinézet. Nagyon tetszik, hogy elkulönítve kezeli a letöltéseket. Bár találtam egy lg evo nevu launchert,ami egész jól mímeli az eredeti funkciót,de grafikailag nem a legszebb.
Ja, megtaláltam álmaim billentyuzetét, "smart keyboard pro" visz mindent :)
Sok sikert a portoláshoz, várom a frissítéseket!
Üdv.

LOADING ██████████████ 99%

(#146) dinin


dinin
tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne egy problémával kapcsolatban.
Jelenleg v20b rom van fent, a recovery menut joestone scriptjével telepítettem, az apps 2sd-t Gscript lite-al. A telefon már a második sd kártyát teszi tönkre. A kártya egyszer csak írásvédetté válik, a telefon nem l
tja többé, a gépen nem lehet formázni.
Ha recovery menüben akarom felcsatolni ezt az üzenetet kapom: E:Can't mount /dev/block/mmcblk0 (or /dev/block/mmcblk0p1)
(No such file or directory) Error mounting SDCARD:!
Hogy lehet rendbe hozni a kártyákat, és láthatóvá tenni a teló vagy más gép által.
Már egy 8 és egy 4 Gb-os microsd is ráment, minden rajta tárolt adatommal együtt.
Se windows, se Ubuntu nem látja.

(#147) tilos0 válasza dinin (#146) üzenetére


tilos0
csendes tag

Betűjelet nem kap,vagy az eszköz kezelő sem látja?

LOADING ██████████████ 99%

(#148) dinin válasza tilos0 (#147) üzenetére


dinin
tag

A telefon üresnek hiszi, és formázáskor nem csinál vele semmit. A windows ad neki betűjelet, de 40 Mb-ot lát csak belőle és nem engedi formázni. Ubuntu alatt csak a Gparted lát ugyancsak 40 Mb-ot de nem enged semmit sem csinálni vele. Töltöttem hozzá az sdcard.org-ról egy formázó progit és az írásvédettség miatt nem csinál vele semmit.
Nem baj ha nem tudom rendbe hozni, csak jó lenne ha megtalálnám a hiba forrását, mert addig nem veszek új kártyát amíg biztonságos nem lesz a használata. Remélem a belső memóriát nem fogja tönkretenni.

(#149) tilos0 válasza dinin (#148) üzenetére


tilos0
csendes tag

Hát még akkor nézd meg ezzel: MiniTool Partition Wizard Home Edition Véleményemszerint ha ez sem lát többet a kártyákból akkor azoknak vége.
Ha csak nem az a ritka eset lehet, hogy a két kártya mindentôl fuggetlenul is tönkre ment volna. Bár erre nem sok esély van, de benne van a pakliban ez is.
Üdv.

LOADING ██████████████ 99%

(#150) jojoker08


jojoker08
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna,hogy azokat a szoftvereket,amiket innen lehet letölteni,és recovery-ből telepíteni,hogy kell,hogy minden fájl felmenjen rá?Mivel az oprendszert fel tudtam rakni,de van a csomagban olyan pl.:nandoid.md5,stb...a flash parancsra érvénytelen válasz jön.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.